Dodaj do ulubionych

Tablica na pamiątkę strajku na Podbeskidziu

IP: 78.8.105.* 07.02.12, 18:15
Było to dawno temu i wiele się pozapominało, ale Fiat nie kojarzył mi się wtedy z Powertainem, lecz z załamaniem się o mało co naszego Wielkiego Strajku Podbeskidzia!
Księża Biskupi też tam byli i przyczynili się wraz z LECHem walnie do ostatecznego, do końca niepewnego zwycięstwa, ale nie był to Biskup widoczny na zdjęciu, lecz Bp Dąbrowski i Bp Domin - jeśli dobrze zapamiętałem.
No i strajk nie toczył sie o "willę" przy Wodnej, bo były tam dwie wille, i jeszcze wiele innych, którymi obdzielili sie wraz z wyposażeniem ówcześni włodarze B-B: Mroczek, Urbaniec, Witek, Wnuk, Feliks itd. Te występki zresztą zostały wykryte przez NIK, a Strajk został dopiero wszczęty, kiedy Wojewódzka Rada Narodowa stanęła w obronie swoich dostojników...
Edytor zaawansowany
  • Gość: czech IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 19:45
    forum.gazeta.pl/forum/w,53,132945864,,Biskup_poswieci_tablice_z_historycznym_krzyzem.html
    Tylko dlaczego po kilku godzinach newsa schowali ??? Czyżby niewłaściwe komentarze?
  • Gość: AntyHanys IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 21:07
    tak było, mam zdjęcia z hali Bewelany, przy okazji pozdrowienia dla Karola Fajkisa :)
  • Gość: dociekliwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 21:53
    Napisano "...To wtedy też na prezydenta miasta został wskazany Jacek Krywult. ..." Pytanie niezwykle istotne - kto go wskazał? Czy była to strona "Solidarnościowa"? Czy była to strona komunistyczna?

• Gość: miroslaw IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.02.12, 10:56
    Gość portalu: dociekliwy napisał(a):

> .." Pytanie niezwykle istotne - kto go wskazał? Czy była to strona "Solidarnoś
    > ciowa"? Czy była to strona komunistyczna?

Jakie to ma znaczenie?????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.