Dodaj do ulubionych

Potrącił kobietę, gdy cofał. Uciekł z miejsca w...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 17:45
Oczywiście szkoda kobiety, ale piesi MUSZĄ pamiętać, że nie wolno przechodzić za cofającym samochodem. Sam jestem kierowcą i wielokrotnie miałem przypadki, że jakaś kobieta (przeważnie starsza) przechodziła z tyłu przez ulicę, kompletnie ignorując cofające auto. Cofając, kierowca widzi tylko tyle, ile w lusterkach, przeważnie w środkowym lusterku. Nawet jeśli najedzie pieszego, też może tego nie zauważyć, pomyśli że najechał na krawężnik lub próg zwalniający. MUSICIE uważać!
Obserwuj wątek
   • Gość: Turysta No dobrze, załóżmy że się odwrócę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 21:54
    pozycja nie jest komfortowa i również nie widać tak dobrze, jak przy jeździe do przodu. Tylne okno jest mniejsze niż przednie. Poza tym, mądralo, jeśli się odwrócę to widzę lepiej z prawej strony, a co, jeśli pieszy podejdzie z lewej?
    Napisałem o lusterkach, bo wielu kierowców tak robi, zwłaszcza ci starsi i grubsi, mniej sprawni fizyczni. Mówię o realiach, a nie o przepisach.
  • Gość: piesza Re: Potrącił kobietę, gdy cofał. Uciekł z miejsca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 21:54
   Człowieku, co Ty opowiadasz? Poczytaj kodeks:
   3.3.5. Wymijanie, omijanie i cofanie Art.23
   Przy cofaniu MUSISZ zachować szczególną ostrożność oraz:

   • ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu:

   • sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

   • upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda. W razie trudności w osobistym upewnieniu się MUSISZ zapewnić sobie pomoc innej osoby.

   Jak widzisz to Ty MUSISZ, a nie pieszy.
   • Gość: Turysta Miałem taką sytuację niedawno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 23:30
    Przed wejściem do auta rozejrzałem się, czy nikt nie idzie. Było to zimowe popołudnie, więc ciemno. Dodatkowo padał deszcz, więc szyby były mokre od wody. Wsiadłem do auta i niezwłocznie rozpocząłem wycofywanie samochodu. No i jak spod ziemi wyrosła mi ok. 60-letnia kobieta, która postanowiła przejść dokładnie za moim bagażnikiem. Miejsca było mało, bo na ulicy były zaparkowane inne auta, mogłem ją przygnieść do innego samochodu, gdyby nie moja czujność. Zauważyłem ją cudem, w ostatnim momencie!
    W 90% przypadków parkuję tyłem, żeby wyjechać przodem, właśnie z powodu takich wypadków. Wtedy akurat musiałem wycofać się, no i prawo Murphy'ego, pojawiła się ta babcia. Bezmyślność pieszych jest czasem porażająca (albo zaufanie do kierowców).
  • gwfak I co z tego... 01.07.13, 10:49
   ...że mam pierwszeństwo jako pieszy przechodzący za tyłem cofającego pojazdu? Jeżeli kierowca mnie zabije to będę martwy ale racja po mojej stronie, pierwszeństwo moje? :)
   Uważać musi każdy.
  • Gość: gość Re: Potrącił kobietę, gdy cofał. Uciekł z miejsca IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.13, 11:58
   Ludzie starsi w ogóle na siebie nie uważają!!!!! Łażą byle jak i jak chcą!!! Cholernie mnie to irytuje a najbardziej to że włażą na pasy bez spoglądania uprzedni na ulicę czy coś nie jedzie!!!!!! Pracuję przy ulicy 3 maja, w biurze na parterze. Przez okno obserwuję notorycznie ludzi przechodzących przez te ruchliwą ulicę! Po cholere wyremontowano za takie pieniądze przejście podziemne!!! Już się tego tyle naoglądałem, że nic a nic nie jest mi żal tych ludzi którzy zostali potrąceni!!!!!!!! Za taki brak rozwagi i bezmyślność trzeba zapłacić!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka