Dług w U.Skarbowym mojego byłego męża - pomózcie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dostałam z US upomnienie do zapłaty długu mojego byłego męża z 2000roku
    (rozwód w 2003r.).Nie miałam pojęcia,że miał aż takie długi.Jestem
    załamana.Mam dwójkę uczących się dzieci(16 i 20) na utrzymaniu,mieszkanie
    kupiłam w całości na kredyt,a przede mną stoi wizja komornika z US.Byłam w
    US,powiedziano mi,że komornik złożył oświadczenie o nieściągalości długu od
    mojego ex, dlatego US zwrócił się do mnie.Złożyłam wniosek o umorzenie
    długu,wyjaśniłam swoją sytuację finansową i nie wiem,co mnie teraz moze
    spotkać.Czy komornik może zając moją pensję?Ile zostawi mi na życie?Co z
    mieszkaniem,które jest na kredyt?Czy jest jakaś szansa na umorzenie bądź
    przedawnienie takiego długu?Pomóżcie,proszę, bo nie mam pojęcia,co robić?
    Czy ktoś z Was wie może,gdzie w Bielsku jest bezpłatne biuro porad prawnych?
    • Komornik nie może zabrac całej pensji. Zawsze musi pozostac ustawowe minimum.
      Dziś jest to ok. nieco więcej jak 500 zł.
      Szansa na rozłożenie na raty, lub częściowe umorzenie nalezności istnieje. Lecz
      pytanie czy dług wynika z niezapłaconych nalezności podatkowych (dług wobec
      Skarbu państwa), czy też chodzi o wierzytelności wobec osób trzecich.
      --
      Albrecht
      Bielsko/Bielitz
      • Gość: Aleksandra IP: *.bielsko.dialog.net.pl 12.12.04, 10:43
        Dziękuję za odpowiedź, Albrecht1.Dług jest długiem wobec skarbu państwa i
        wynika z niezapłaconych podatków.To lepiej czy gorzej,jaka to różnica?
        • Gość: radny józef IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.04, 13:16
          jesli długi powstały w czasie trwania wspólnosci majatkowej obowiazek podatkowy
          (wobec skarbu panstwa)spoczywa na małzonku także. proponuję ze względu na
          sytuacje rodzinna starać się o umorzenie, rozłozenie na raty, lub umorzenie
          odsetek. urzad nie może pozbawic dochodu, który jest potrzebny na utzrymanie
          rodziny w tym małoletnich dzieci. (jesli jest pani zatrudniona na pełny etat
          nie może pani zostać mniej niż najniższe prawem przewidziane wynagrodzenie
          9około 600 złotych brutto) każdy przypadek rozpatrywane jest indywidualnie i
          oceniana jest każdorazowo sytuacja majatkowa zobowiazanego. jesli chodzi o
          mieszkanie to istotne jest czy zostało zakupione z dorobku małżonkóe oraz jaki
          status prawny jest tego mieszaknia. tzn. czy jest własnosciowe prawo do lokalu
          czy też spółdzielcze czy w koncu jest to odrebna własnośc lokalu. jeśli chodzi
          o praktyke to urząd skarbowy zajmuje przede wszystkim pensje i nie bierze się
          za mieszkanie. jesli chodzi o porade prawna do w centrum pomocy rodzinie działa
          radca prawny, który udziela porad prawnych nieodpłatnie. urzęduje w siedzibie
          cenrum pomocy rodzinie w bielksu przy ul. brodzińskiego - budynek przedszkola -
          osiedle kmopernika. służe także pomocą józef heczko : 502 610 164 lum
          jozef.heczko@stones.pl
          • Gość: Aleksandra IP: *.bielsko.dialog.net.pl 13.12.04, 19:03
            Bardzo dziękuję za odpowiedź i informacje, a szczególnie za zaoferowanie
            własnej pomocy.
            Co do mieszkannia wyjaśniam,że mieszkanie zakupiłam w całości z kredytu
            mieszkaniowego po rozwodzie, więc nie jest to zakup z dorobku małżeńskiego.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.