Dodaj do ulubionych

Kto popiera Krywulta???

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.06, 12:49
Plusy i minust obecnego i kto wie może przyszłego prezydenta BB.
Obserwuj wątek
        • adler_aus_bielitz Re: Popieram "kk" calkowicie [n/t] 28.07.06, 15:24
          Mimo, że zdanie McMaxima na ogół szanuję i podzielam, to w wypadku jego
          stanowiska, jeśli je dobrze zrozumiałem, że każdy tylko nie Krywult, nie mogę
          się z nim zgodzić. Spróbuję być w miarę obiektywny. Niektóre argumenty, które
          przemawiają za Krywultem:
          1. decyzyjność,
          2. oszczędność (dwa razy obejrzy każdą złotówkę zanim ją wyda),
          3. nie uleganie wpływom politycznym ergo niezależność,
          4. "rdzenna bielskość" - mimo, że urodził się chyba w Stanisławowie, to całe
          życie był związany z BB, a poza tym ma rodzinę (autochtonów) w Lipniku; jak
          ważne jest to, żeby Prezydent był n a p r a w d ę Bielszczaninem nie musze
          chyba przekonywać n a p r a w d ę Bielszczan,
          5. apolityczność; JK jeśli nawet ma poględy polityczne to nie widać tego w jego
          pracy dla miasta, dzięki temu jego prezydentura skupia się na konkretnych
          problemach samorządowych a nie brnie w jakieś ideologiczne aberracje,
          6. życzliwy stosunek do Śląska.
          Niektóre argumenty, które przemawiają przeciw Krywultowi:
          1. autokratyczny styl rządzenia,
          2. nieufność,
          3. brak "czucia" konieczności aktywnej prorozwojowej polityki miasta i
          marketingu; zaznacza się to np. w jego "bziku" na punkcie ciężkiej
          infrastuktury a nie docenianiu roli miękkich projektów i promocji miasta (tu
          niedoścignionym wzorem są prezydenci Wrocławia czy Gdyni); składam to na karb
          jego wieku i życiowego doświadczenia dyrektora zakładu pracy w gospodarce
          nakazowo-rozdzielczej, gdzie dobry menedżer, to był taki menedżer, który
          produkował po prostu tanio, bo zbyt i tak był zapewniony,
          4. wiecznie zestresowani i niedecyzyjni zastępcy,
          5. dość obcesowy i niedyplomatyczny sposób postępowania z ludźmi (choć kto zna
          bliżej twierdzi, że to tylko powierzchowność).

Bilansując za i przeciw (te i inne) oraz biorąc pod uwagę brak lepszych
          kandydatów (oszołomy, werbusy, ludzie bez doswiadczenia, lojalni
          funkcjonariusze swoich partii sterowanych z W-szawy) będę głosował na Jacka
          Krywulta. Pamiętajmy o zasadzie: PRIMUM NON NOCERE
          • mcmaxim Re: Popieram "kk" calkowicie [n/t] 29.07.06, 11:43
            adler_aus_bielitz napisał:

> Mimo, że zdanie McMaxima na ogół szanuję i podzielam, to w wypadku jego
            > stanowiska, jeśli je dobrze zrozumiałem, że każdy tylko nie Krywult, nie mogę
            > się z nim zgodzić. Spróbuję być w miarę obiektywny.

Pieknie dziekuje, sprobuje tego samego.

> Niektóre argumenty, które przemawiają za Krywultem:
            > 1. decyzyjność,

Raczej autokratyzm (o tym w wadach)

> 2. oszczędność (dwa razy obejrzy każdą złotówkę zanim ją wyda),

Prosze, abys dowiedzial sie i napisal nam tutaj wszystkim na ile zlotych Bielsko bylo zadluzone w roku obejmowania przez Krywulta wladzy, a jakie zadluzenie ma obecnie.

> 3. nie uleganie wpływom politycznym ergo niezależność,

Raczej autokratyzm^2.

> 4. "rdzenna bielskość" - mimo, że urodził się chyba w Stanisławowie, to całe
            > życie był związany z BB [...]

Adler, czy ty czytasz co piszesz?! Przeciez Jacek to werbus pelnym pyskiem.

> 5. apolityczność; JK jeśli nawet ma poględy polityczne to nie widać tego w jego
            >
            > pracy dla miasta,

Alez oczywiscie ze jest apolityczny. Jest tak bardzo apolityczny, ze kazdemu cos zalatwi, czy to z lewa, czy z prawa, byle go popieral.

> Niektóre argumenty, które przemawiają przeciw Krywultowi:
            > 1. autokratyczny styl rządzenia,
            > 2. nieufność,

Wiaze sie z punktem 1. Autokratyzm ma plusy i minusy. Plus: nie ogladajac sie na nikogo moge zrobic to, co chce zrobic. Minus: moge zrobic wiele krzywdy i nikt mnie w tym nie zatrzyma.

> 3. brak "czucia" konieczności aktywnej prorozwojowej polityki miasta i
            > marketingu;

To jest cos, co dla mnie najbardziej przemawia przeciw niemu. Jak miasto ma sie rozwijac pod autorytarnymi rzadami czlowieka, ktory nie ma wyczucia i koncepcji jego rozoju?

> 4. wiecznie zestresowani i niedecyzyjni zastępcy,
            > 5. dość obcesowy i niedyplomatyczny sposób postępowania z ludźmi

Przypomina mi sie anegdota. Do ratusza przychodzi czlowiek, ktory ma pelnomocnictwa kilku gigantycznych firm, i chce zaproponowac zbudowanie jakiejs fabryki w Bielsku. Idzie od sekretarki do sekretarki, przez zastepce do samego prezydenta (bo nikt wczesniej nie mogl mu nic powiedziec, tylko "o wszystkim decyduje prezydent"), wchodzi do gabinetu Krywulta, mowi "Dziendobry..." a Krywult na to "Spier...". Koles grzecznie wychodzi z ratusza i odjezdza, nikt go wiecej nie zobaczy, a Krywult po chwili dopiero pyta sekretarki: "Czego chcial ten koles?".

> Bilansując za i przeciw (te i inne) oraz biorąc pod uwagę brak lepszych
            > kandydatów

Moze poczekajmy na upublicznienie oficjalne kontrkandydatow?

> będę głosował na Jacka
            > Krywulta.

A ja nie.

> Pamiętajmy o zasadzie: PRIMUM NON NOCERE

Wlasnie.

--
            :: mcmaxim of the dark hell ::
            :: mcmaxim@//nospam//boo.pl ::
            :: www.tramwaje.bielskie.pl ::
                • Gość: piotrek-bb Re: Popieram "kk" calkowicie [n/t] IP: *.c31.msk.pl 29.07.06, 22:29
                  ...nie no to rozumiem mc ze w tych wyborach wogóle nie zagłosujesz bo naprawde
                  nie ma innego godnego kandydata ... Krywult jaki jest to jest ale widać efekty
                  działań ratusza gołym okiem ( mówie o pozytywnych bo oczywiscie mc zaraz
                  wszystko na nie ) ... a jak juztak bardzo Go nie lubisz to podaj kandydata
                  ktorego poprzesz chyba że go juz wcześniej podałeś a ja pominąłem ten post ...
                  • mcmaxim Re: Popieram "kk" calkowicie [n/t] 29.07.06, 22:49
                    Gość portalu: piotrek-bb napisał(a):

> ...nie no to rozumiem mc ze w tych wyborach wogóle nie zagłosujesz bo naprawde
                    > nie ma innego godnego kandydata ...

Dokladnie tak. Tzn jesli nie bedzie nikogo, kogo bym uznal za godnego, pojde i oddam glos niewazny, zeby podniesc poprzeczke :-)

--
                    • Gość: Nowszy Prezydentem może być tylko mcmaxim! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.06, 06:09
                      Dla mcmaxima jest tylko jeden jedyny godny kandydat na prezydenta Bielska -
                      Białej. On sam! Brakuje mu, o ile pamiętam, tylko 3 miesiące do odpowiedniego
                      wieku aby wystartować w tegorocznych wyborach. Za 4 lata wystartuje i zaczną
                      się dla Bielska - Białej lata tłuste. Będzie aqua park, będą tramwaje, będą
                      naprawione wszystkie dziury we wszystkich drogach i t.d., i t.p. Za kolejne 4
                      lata będą kredyty...do spłacania. Na tym forum ten temat był juz poruszany
                      wielokrotnie, ale widocznie to ulubiony wątek, ktory jak widać "wciąga" również
                      mnie.
                      • pieprz.kajenski Re: Prezydentem może być tylko mcmaxim! 30.07.06, 10:27
                        ja tylko tak od siebie, teoretycznie, bo głosować w tych wyborach w B-B i tak
                        nie będe mógł, ale Krywult może i jest niezły, ale moim zdaniem tylko jeśli by
                        zestawić go z jego poprzednikami i obecnymi kontrkandydatami, niestety. Nie
                        wiem jak jest, cholera w innych miastach, ale podobna sytuacja jest też w
                        Katowicach w których z racji zamieszkania będe chyba głosował i tu sytuacja
                        analogiczna, bo Uszok, choć moim zdanie jest prezydentem bez wizji na miasto i
                        popełnia wiele błędów w podejściu do wielu waznych spraw, to jest niemal pewnym
                        zwycięzcą(zero kontrkandydatów). Tak samo postrzegam Krywulta. W obu
                        przypadkach brak godnych kontrkandydatów nie jest wynikiem ich
                        bezkonkurencyjnego rządzenia , ale marności tzw. elit w mieście. Nieźle w moich
                        oczach, choć to odległe miasta, a mimo to słychać o ich działaniach, prezentują
                        się władze Wrocławia, czy Gdyni. W tym kontekście trzeba sobie zdać sprawę, że
                        Krywult to conajwyżej średni prezydent.
                        • mcmaxim Re: Prezydentem może być tylko mcmaxim! 30.07.06, 12:25
                          pieprz.kajenski napisał:

> W obu
                          > przypadkach brak godnych kontrkandydatów nie jest wynikiem ich
                          > bezkonkurencyjnego rządzenia , ale marności tzw. elit w mieście.

I ta marnosc elit niestety nie jest bolaczka wylacznie w skali samorzadu, ale rowniez w skali panstwa...

--
                        • Gość: Gorol Re: Prezydentem może być tylko mcmaxim! IP: *.bsb.vectranet.pl / 62.29.134.* 30.07.06, 12:35
                          Tyle że Wrocław i Gdynia o ile się nie mylę na reformie administracyjnej nic
                          nie straciły a mają pollityków na Wiejskiej,którzy mają większy wpływ na to co
                          się dzieje w państwie niz politycy ze śląska i małopolski. Skoro ratusz wysyła
                          prośby do Warszawy typu: Nie zmniejszajcie subwencji co roku na oświatę,
                          zmieńcie projekt Natura 2000 aby miasto mogło zagospodarować stoki Szyndzielni
                          i Dębowca ( ZIAD takim planem zagospodarowania stoków już dysponuje ),
                          pozwólcie wyburzyć budynek na Partyzantów, oddajcie naszą własność -stadion BKS
                          ( za darmo ), co z podatkiem śmieciowym? Gdzie są pieniądze przyznane miastu na
                          wiadukt na Wyzwolenia? Krywult prosił jeszcze o pomoc lokalnych polityków jeśli
                          jego listy nie odnosiły zadnych skutków i co ? Ani SLD ani PiS nikt nie ma
                          ochoty pomóc aby rowiązać pewne kwestie, WAŻNE dla naszego miasta. Nie
                          porównujcie naszego miasta z Katowicami, Wrocławiem czy Gdańskiem bo one mają
                          całkiem inną sytuację wynikającą ze skutecznosci politykow oraz wynikające ze
                          swojej wielkości i różnicy wynikającej po podziale administracyjnym. Chociaz w
                          niejednym rankingu opublikowanym w Polityce czy we Współnocie samorządowej w/w
                          miasta pozostawiamy w tyle mimo ze tego jeszcze w naszym mieście gołym okiem
                          nie widać. Jedno co udało się załatwić to zmiana ustawy o zamówieniach
                          publicznych ale dzięki temu, że większosć samorządów miała z nią wiele kłopotów.
                        • Gość: piotrek-bb Re: Prezydentem może być tylko mcmaxim! IP: *.c31.msk.pl 30.07.06, 14:02
                          ...a tak na marginesie to ile trzeba mieć lat żeby startować w wyborach na
                          prezydenta miasta ??? ... bo tak pól żartem pół serio to moge się poświęcić :)
                          dla dobra bielska w przyszlości ... kobiety nie mam:), mieszkam w bielsku od
                          urodzenia i ogólnie leży mi na sercu to wszystko ... napiszczcie ile ten wiek
                          wynosi to będe wiedzial ile mam czasu na przygotowanie konkretów :) ... mam
                          mnóstwo pomysłów ale tramwajom mówie na razie nie :) ... pozdrawiam !!
                            • Gość: piotrek-bb Re: Wymagany wiek prezydenta IP: *.c31.msk.pl 30.07.06, 16:13
                              ... jesli to prawda to jeszcze mam 13 lat na przygotowanie :)... strasznie
                              długo ... ale przynajmniej będe dobrze we wszystkim zorientowany:)... inna
                              sprawa w kręgach radnych przydało by się troche świeżej krwi ... ja tam nie do
                              końca ich wszystkich znam i kojarze, tym bardziej ich przwinień i uchybień ,
                              ale jakby pojawił sie ktoś świeży w radzie to na pewno wyszłoby to miastu na
                              dobre ... tylko nie swieży cwaniak z pisu bo takich mam dosyć ... pozdrawiam
                              • mcmaxim Re: Wymagany wiek prezydenta 30.07.06, 19:47
                                Eee... Ja nie jestem az taki stary, czekaja Cie 3 lata przygotowan :-)

dd - cenzusy wiekowe sa w prawie wyborczym:
                                18 - czynne prawo wyborcze kazdego szczebla oraz bierne prawo wyborcze do rad gmin, rad powiatow i sejmikow wojewodztw;
                                21 - bierne prawo wyborcze do Sejmu i PE;
                                25 - na urzad wojta, burmistrza i prezydenta miasta;
                                30 - dla kandydatow na senatorow;
                                35 - dla kandydatow na prezydenta Rzeczypospolitej.

--
                                • Gość: piotrek-bb Re: Wymagany wiek prezydenta IP: *.c31.msk.pl 31.07.06, 13:26
                                  ...a jeszcze takie pytania : czy kandydowanie na prezydenta albo radnego miasta
                                  wymaga od kandydata przynależności do jakiejś parti lub organizacji
                                  politycznej ... bo ja np teoretyzując czysto oczywiscie, średnio miałbym
                                  ochote brudzic ręce w tym łajnie ... wiadome że jakos trzeba sobie wyborców
                                  znaleźć ale wolałbym być całkowicie niezależny ... może to jest szaleństwo z
                                  góry przez niektórych skazane na niepowodzenia ale myśle że piękne plakaty,
                                  napisy na niebie i podpieranie sie partyjnymi znanymi krzykaczami to
                                  oszukiwanie samego siebie i wyborców troche ... gdyby wygrać tak poprostu,
                                  oczyścić troche te środowisko samorzoądowe z podziałów ktore szkodzą miastu bo
                                  przecież o dobro miasta i mieszkańców tylko i wyłącznie powinno chodzić ... nie
                                  o wpływy, nie o kase, nie o pozycje ale poporstu o człowieka ... starzy tego
                                  nie rozumieją, oni walczą o koryto, walczą o swoje a nie dla innych i to jest
                                  podstawowy problem (oczywiscie jak wszędzie są wyjątki) ... tylko czy są młodzi
                                  ludzie ktorzy są zainteresowani i jeszcze niezanieczyszczeni brudami partii z
                                  pomysłem i energią ... mam nadzieje że tak ... pozdrawiam
                                  • Gość: Gorol Re: Wymagany wiek prezydenta IP: *.bsb.vectranet.pl / 62.29.134.* 31.07.06, 14:00
                                    Jest to możliwe tak zrobił Chociażby pan Krywult. Ale mimo tego musisz mieć
                                    chociaż ciche poparcir np. partii politycznej. Dlaczego? Poniewaz mieszkańcy
                                    nie myślą typu o bezpartyjny może on cos wreszcie zrobi. Niektórzy a jest ich
                                    wielu niestety- będzie głosować politycznie. I dobry urzędnik jest tutaj
                                    najmniej ważny- bo ktoś ma jakies przekonania i tyle. Ty możesz takiemu góry
                                    złota obiecać nawet jak będzie to prawda to ci podziękuje ale nie zagłosuje, bo
                                    nie zagłosuje. Żeby partie polityczne nie miały wpływu na samorządy to do tego
                                    jeszcze daleka droga- patrz na Warszawę.
            • adler_aus_bielitz Re: Popieram "kk" calkowicie [n/t] 01.08.06, 12:02
              mcmaxim napisał:

>
              > > 2. oszczędność (dwa razy obejrzy każdą złotówkę zanim ją wyda),
              >
              > Prosze, abys dowiedzial sie i napisal nam tutaj wszystkim na ile zlotych
              Bielsk
              > o bylo zadluzone w roku obejmowania przez Krywulta wladzy, a jakie zadluzenie
              m
              > a obecnie.
              >
              > Mogę się tylko oprzeć na dostępnych uchwałach budżetowych, a z nich nie
              wszystko da się wyczytać. Budżet Traczyka z 2002 r. (plan) przewidywał
              deficyt w wysokości 30 480 672 zł. Budżet Krywulta na 2006 r. zakłada
              deficyt w wysokości 53 382 2003 zł. Deficyt w budżecie Traczyka (2002)
              stanowił 7,77 % dochodów miasta, a w budżecie Krywulta (2006) stanowi 11,56
              %. W ciągu czterech lat wzrosły oczywiście dochody i wydatki. Ale, czy to
              jest argument przeciwko Krywultowi? Gdynia, która jest wzorem do
              naśladowania dla jst jeśli chodzi o politykę prorozwojową i inwestycje
              planuje deficyt w 2006 r. na poziomie 19 % dochodów budżetu miasta (148 765
              315 zł). Życzę naszemu miastu, żeby rozwijało się w takim tempie jak Gdynia.
              Zresztą przeciwieństwem oszczędności jest rozrzutność, a nie zaciąganie
              pożyczek. Przecież oszczędny prezydent, nie mając dość środków aby
              sfinansować jakieś ważne dla miasta i służące jego rozwojowi
              przedsięwzięcie, powinien je sfinansować z kredytu (oczywiście pod
              warunkiem, że będzie go stać na jego spłatę). Poza tym jest jeszcze jedna
              sprawa. W dobie pełzającej recentralizacji rząd centralny nakłada na jst
              coraz to nowe zadania, nie zwiększając ich dochodów. Budżet miasta nie jest
              z gumy, zadania z mocy prawa trzeba realizować, więc czasami trzeba się
              krótkoterminowo zadłużyć, żeby im podołać. I jeszcze jedno: fundusze unijne.
              Tu przykładowo, żeby uzyskać z UE 75 EUR trzeba dołożyć 25 EUR z własnej
              kieszeni. Skąd wziąć te pieniądze? Na ogół pozostaje kredyt, albo rezygnacja
              ze starania się o dotację. Ale czy wybaczylibyśmy Krywultowi, gdyby nie
              starał się o pieniądze z UE.

> > 4. "rdzenna bielskość" - mimo, że urodził się chyba w Stanisławowie, to c
              > ałe
              > > życie był związany z BB [...]
              >
              > Adler, czy ty czytasz co piszesz?! Przeciez Jacek to werbus pelnym pyskiem.
              >
              > Jeżeli ma krewnych (nie powinowatych), którzy są autochtonami w Lipniku, to
              może są tu jego korzenie. Nie wiem, teoretyzuję, ale przecież jego rodzice
              mogli z jakichś przyczyn w istotnym dla sprawy momencie opuścić Bielsko.
              Zresztą na ten temat powinien wypowiedzieć się sam Krywult.

> > Bilansując za i przeciw (te i inne) oraz biorąc pod uwagę brak lepszych
              > > kandydatów
              >
              > Moze poczekajmy na upublicznienie oficjalne kontrkandydatow?
              >
              > Już upubliczniam: Stanisław Pięta

> > Pamiętajmy o zasadzie: PRIMUM NON NOCERE
              >
              > Wlasnie.
              >
              Więc uczyńmy wszystko, by nie wygrał upubliczniony wyżej kandydat.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka