Ochrona domu - poradźcie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    od niedawna jestem posiadaczką domu. W związku z faktem, że przeprowadziłam
    się z bloku, dla własnego bezpieczeństwa chciałabym założyć monitoring.
    Problem w tym, że nie wiem do kogo uderzyć. Ile kosztuje taka przyjemność?
    Jaka jest opłata miesięczna? Czy macie doświadczenia z firmami ochroniarskimi
    w Bielsku? Za wszystkie sugestie będę wdzięczna.
  • Gość: marecki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.07, 07:26
    Monitoring + dojazd patrolu to koszt ok 100 pln/m-c. Oczywiście są "firmy"
    które robią to za 40-60 pln, jednak taka cena mówi sama za siebie.

Ważnym parametrem jest czas przyjazdu na miejsce. Firmom z niskimi cenami
    zajmuje to nawet pół godziny (pomyśl, co w tym czasie mogą zrobić nieproszeni
    goście w Twoim domu). Firmy te mają np. 2 ekipy na teren B-B/Żywiec/Cieszyn -
    no comments. Dobre firmy będą w ciągu nawet kilku minut.

Polecam: Komes, Domena.
    Z całą pewnością nie polecam: Solid
  • Gość: k IP: *.c31.msk.pl 16.03.07, 12:03
    pracuje w firmie która oferuje monitoring za 70 zł i gwarantuje że dojazd na sygnał alarmowy zajmuje nam 5 minut oczywiście po godzinach szczytu
  • Gość: aga IP: *.c31.msk.pl 16.03.07, 22:10
    My skorzystalismy z uslug komesu, niejednokrotnie pojawiali sie sprawdzac
    przyczyny wlaczenia sie alarmu (dom niezamieszkany - jeszcze nie wykonczony,
    pojawily sie ptaszki)i za ta usluge nic dodatkowo sie nie placi, dojazd zajmuje
    im ok 10 min (lipnik), miesiecznie placimy 50zl. Natomist co do instalacji to
    zdecydowanie polecam pana Cetnara.
  • Gość: Staruszek IP: *.dsl.bell.ca 17.03.07, 00:56
    Czy Bielsko to juz Irak i trzeba chronic dobra i majatek mieszkancow ....przed
    jego mieszkancami/obywatelami .
    Jesli juz, to czas na druty kolczaste i zasieki wokol domow , psy i rogatki z
    uzbrojona obstawa ......policja juz nie wystarcza , prawo jest zbyt luzne i
    chroniace oprawcow.....co sie dzieje w tym miescie .
  • Gość: NNN IP: *.bielsko.dialog.net.pl 17.03.07, 04:14
    Staruszku czy możesz przestać wreszcie zabierac głos: 1/nie na temat, 2/we
    wszystkich sprawch jakbys był ekspertem? Jeżeli nie przestaniesz to cie
    zdemaskuje. Podam imie i nazwisko.
  • Homo homini lupus est.
  • Gość: on IP: *.c31.msk.pl 19.03.07, 20:30
    Ale tu nikt ci nie będzie chałupy pilnował . Wynajmnij sobie służbe do pilnowania . Jak masz majątek to musisz miec tez rozum , tu ci nikt nie będzie twoich gratów pilnował .
  • Ale, ale każdy pilnuje swego, czyż nie?
  • Gość: lena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.07, 12:51
    Jakakolwiek firma by to nie była, jest parę rzeczy, które należy sprawdzić -
    czas dojazdu,
    sposób monitorowania (najlepiej dwutorowo /kanały radiowe, łącza
    telekomunikacyjne i bezprzewodowe GSM/ - jak jeden sposób nawala, drugi jest
    gwarancją ciągłości monitorowania)
    ilość "reakcji" w cenie abonamentu, bo z wezwaniami do alarmu różnie bywa,
    wbrew ww. historii o ptaszkach, zazwyczaj bywa tak,że patrol przejeżdża koło
    obiektu raz/dwa dziennie, jedno/dwa wezwania do alarmu są gratis, za resztę
    trzeba płacić,
    usługi dodatkowe (np. mozliwość sprawdzania przez internet, czy obiekt był
    uzbrajany, rozbrajany itp.)

na rynku faktycznie najlepiej funkcjonuje domena, komes i chyba czasza,reszta
    ma zbieraninę pracowników,na umowy zlecenie itp.,ja zaufania do ich załóg
    raczej nie mam.
  • Gość: irk IP: *.bielsko.dialog.net.pl 22.04.07, 10:39
    Ja wziąłem solid. Płacę 61 zł/miesiąc (brutto). Sąsiad miał ostatnio fałszywy
    alarm, przyjechali w niecałe 10 minut. Co prawda to było w sobotę, ale jednak
    nieźle.
    Miałem oferty z innych, ale znacznie drożej np. 183 zł brutto (czasza). Prawda
    jest taka że jak złodziej wybije szybę, wejdzie i w 3-5 minut ucieknie to żadna
    firma ochroniarska nam się nie przyda. Szkoda czasu ładować pieniądze w te
    droższe. Prosty rachunek 183 zł x 12 m-cy =2196 zł/rok, a to już jest trochę grosza.
  • Gość: maya IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.07, 10:58
    Monitoring uważam, że jest ważny, bo odstrasza drobnych złodziejaszków, ale to
    niestety złudne poczucie bezpieczeństwa. JAk jestes w domu, to nie załączasz
    alarmu. Mnie okradli w domu rano, alarm wyłączony, ja bralam prysznic. Weszli
    przez uchylone drzwi balkonowe, wynieśli co mogli szybko wynieść, a ja brałam
    sobie prysznic. Na szczęście mi nic nie zrobili, ale teraz dlatego mam psa,i to
    obronnego. Wcześniej mielismy jakies drobne kradzieze, raz ukradli samochód z
    podwórka. Odkąd jest pies, nic sie nie stało ( 2 lata już) Raz ktoś mi wszedl
    na teren w nocy, wypuściłam psa z domu, w ostatniej chwili ten ktos przeskoczył
    przez brame. Zdewastowal nam nastepnej nocy ogrodzenie, ale kradzieze sie
    skonczyly. Przynajmniej śpie spokojnie, a przez rok po tamtym wlamaniu bałam
    sie okna uchylić jak byłam sama w domu. Wiem, że pies to olbrzymie obowiązki,
    ale daje bardzo duże poczucie bezpieczeństwa.
  • Najlepszy przepis na ochronę - szybki pies i wścibski sąsiad. 100% sukcesu :))))
    --
    Moja Alicja
    Forum PROMYCZEK
  • Gość: marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.07, 13:08
    witam,chyba chodzi ci o ochrone w postaci posiadania systemu alarmowego z
    podłączeniem do monitoringu.polecam firmę signum.z całą pewnoscią nie poelcam
    domeny i solidu,wiele z nimi przeszedłem;/i nic miłego.
  • 30.04.07, 19:37
    typowo po polsku ... wszyscy mają rację.
    Droga Pani -system dobiera się indywidualnie analizując układ funkcjonalny domu
    i mając wiedzę o systemach alarmowych, oraz metodach działania potencjalnych
    włamywaczy.
    To wcałe nie takie proste jak się wydaje, zwłaszcza dla bazujących na
    powierzchownej wiedzy.
    Ciekawostka:
    Widziałem kiedyś komisyjne otwieranie izraelskich drzwi które trwało 8 sekund!

• Gość: Rafi IP: *.bielsko.dialog.net.pl 01.05.07, 08:40
    Co do Cetnara to facet ceni się drożej niż profesjonaliści na rynku warszawskim.
  • Gość: ja IP: *.powiat.bielsko.pl 16.05.07, 10:13
    Moje pytanie też dotyczy bezpieczeństwa, ale w trochę innym wymiarze,proszę o
    jakieś porady co do zamontowania automatycznego zamka przy bramce wejściowej na
    posesję. Chodzi mi o techniczne wskazówki - mam słupki z cegły klinkierowej -
    może ktoś przygotowywał front robót dla elektryka. Nie wiem gdzie i jak wykuć,
    żeby wyprowadzić kable?
  • Gość: Voidd IP: *.plus.net 16.05.07, 14:31
    Staruszek to stara emigracja kanadyjska - tacy to w beczkach po sledziach uciekali z kraju kiedy wszyscy porzadni ludzie sie musieli tu meczyc - wylowieni przez kanadyjskich rybakow u wybrzeza aklimatyzowali sie szybko - wiedzac zawsze co jest najlepsze dla polski. Takich rzeczy nie mozna sie pozbyc - tego moralizatorskiego tonu polonusow.

I tak osobiscie - wez sie gosciu nie wtracaj w sprawy ktore cie w ogole nie dotycza.
  • Gość: agnieszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.07, 22:53
    doprowadź do bramki wieloparowy przewód np. 7x2x0,5.będzie to przewód sygnalowy
    oraz przewód np. 2x1-będzie to przewód do sterowania ryglem.(elektrozaczep)
    między miejscem zamontowania zamka szyfrowego lub domofonu a ryglem w bramce
    połóż przewód 2x1.
    przewody z domu mają schodzić sie w słupku,gdzie będzie zamontowany zamek.
  • Gość: ja IP: *.powiat.bielsko.pl 17.05.07, 10:09
    Dzięki za radę, ale mnie chodzi o poradę jak "rozprawić" się z ogrodzeniem, a
    konkretnie z słupkiem - czy ciąć gumówką, czy nawiercać, tak żeby mało
    zniszczyć przy wypowadzaniu kabli.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.