Dodaj do ulubionych

dlaczego odpalaja flary?

IP: 195.187.253.* 08.04.03, 17:13
Slucham i ogladam wiadomosci z frontu irackiego. Ostatnio pokazywali, jak
samolot aliancki odpala flary, by zmylic artylerie przeciwnika. Czy moze mi
ktos (nieobeznanenu w temacie) wytlumaczyc o co w tym chodzi? Z gory dziekuje.

pzdr
Edytor zaawansowany
  • Gość: Bishop IP: 217.153.90.* 09.04.03, 12:16
    Flary mają za zadanie odciągnąć uwagę rakiet PLOT naprowadzanych cieplnie.

Niestety rozwiązanie to jest w stanie ochronić tylko przed rakitami starszych
    generacji - nowoczesne systemy naprowadzania termicznego z powodzeniem ignorują
    takie pułapki.

Amerykańce mają nadzieję, że irq szczelają starymi striełami.....

pozdro
  • Gość: d IP: 212.160.114.* 17.04.03, 21:28
    Gość portalu: Bishop napisał(a):

> Flary mają za zadanie odciągnąć uwagę rakiet PLOT naprowadzanych cieplnie.
    >
    > Niestety rozwiązanie to jest w stanie ochronić tylko przed rakitami starszych
    > generacji - nowoczesne systemy naprowadzania termicznego z powodzeniem
    ignorują
    >
    > takie pułapki.

Nie sadze, wszystkie rakiety naprowadzane termicznie - nie tylko te stare.
  • Gość: jarek IP: *.fastres.net 18.04.03, 10:30
    Koszt odpalania flarow jest smieszny w porownaniu do koszty samolotu , to czemu nie maja tego robic?
  • Gość: KanguK9PL IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.14, 14:06
    Dipole odbijające (tak zwane flary) - system przeciwdziałania namiarom radarowym, polegający na tym, że samolot lub inny obiekt o znaczeniu militarnym wyrzuca w powietrze chmurę celów pozornych w postaci niewielkich pasków aluminium, powlekanego metalem włókna szklanego lub plastiku, co na ekranie radaru wygląda jak grupa kolejnych celów, bądź też zakłóca obraz ekranów wielokrotnymi odbiciami.
  • 08.02.14, 16:33
    Gość portalu: KanguK9PL napisał(a):
    > Dipole odbijające (tak zwane flary)

Mieszasz ze soba dwie rzeczy. Dipole (eng. chaffs) to jedno, a flary (flares) to drugie. Dipole sa celem pozornym przeciwko glowicom radarowym, a flary przeciw glowicom z naprowadzaniem na podczerwien.

--
    MfG
    C.
    Pater Brown erbebte in freudiger Erregung, als dunkle Cellos den Raum betraten.
  • Gość: F 22 IP: *.nstream.pl 27.05.17, 23:22
    Są one po to żeby "ogłupić" rakiete i zeby zaczeła lecieć w strone flary a nie odrzutowca. Poprostu po to źeby rakieta go nie trafiła. Mam nadzieje że pomogłem;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.