Dodaj do ulubionych

Peugeot czy Citroen

06.01.04, 15:56
Mam zamiar kupić Berlingo albo Partnera. Czytam o nich w necie, ale nie mogę
się zdecydować. Jakie są Wasze opinie na ten temat?
Obserwuj wątek
    • marcin.klonowski Re: Peugeot czy Citroen 06.01.04, 16:20
      Zarówno Peugeot jak i Citroen powstają na tej samej lini produkcyjnej w Vigo, w
      Hiszpanii. Nie ma tu ABSOLUTNIE żadnych różnic. Proszę się kierować raczej tym,
      gdzie jest bliższy serwis, bo może się okazać, że będzie Pani jego częstym
      gościem.
      • baad Re: Peugeot czy Citroen 06.01.04, 16:47
        Nie zachęcił mnie Pan do nich zbytnio :-)) W takim razie może mogłabym liczyć
        na jakąś podpowiedź. Skoro ani Partner ani Berlingo nie są zbyt dobre to jaki
        samochód tego typu Pan by polecił?
      • vatseq Re: Peugeot czy Citroen 15.01.04, 13:21
        marcin.klonowski napisał:

"Proszę się kierować raczej tym, gdzie jest bliższy serwis, bo może się okazać,
        że będzie Pani jego częstym gościem."

Kto Panu płaci: Ford, VW. Opel czy też ktoś inny jeszcze? Myślałem, że tak
        szacowna instytucja, jak Gazeta wolna jest od tego typu zagrywek :-( Czy
        przesłać link do Pańskiej wypowiedzi do np. Peugeot Polska??
        vatseq
    • robox Re: Peugeot czy Citroen 07.01.04, 09:54
      Sporo tego było na forum auto-moto, co do wyboru marki to praktycznie to samo,
      są niuanse w tapicerce, przodzie auta.Co do awryjności to według mnie jest
      przecietna, a nawet trochę mniejsza.Sam użytkuję berlingo zrobione jeszcze w
      polsce, 210 kkm i jeździ i nic poważniejszego się nie dzieje.Także ekspert
      trochę popeliny nasiał.

Pozdro
      • marcin.klonowski Re: Peugeot czy Citroen 07.01.04, 16:54
        Co do awaryjności tych aut to niestety nie jest najlepiej. W zsadzie nie zdarza
        mi się spotkać osoby, która nie miałaby żadnych problemów z tym autem. Zdarzają
        się tu drobiazgi, ale też i pooważane awarie. Jedną z nich jest chociażby zła
        konstrukcja dolnego koła pasowego (silnik HDi), która powoduje, że po
        kilkudziesięciu tys. km się ono rozpada i czasami może doprowadzić do zerwania
        rozrządu - koszt naprawy wiele tys. zł.
        Osobiście bardzo lubię ten samochód jeżeli mam nim podróżować przez tydzień czy
        dwa ale poważnie zastanawiałbym się czy go kupić właśnie z uwagi na problemy
        dłuższej eksploatacji. Spośród 6 osób znajomych, które mają (lub miały to auto)
        5 narzeka na awaryjność, jedna uważa że jest super. Jak napisałem własności
        jezdne, komfort, ładowaność i wnętrze tych samochodów jest na prawdę ok (co
        można przeczytać chociażby w testach, które publikowałem na łamach Auto+), ale
        jeżeli wziąć pod uwagę awaryjność to jest zaledwie przeciętnie
        • robox Re: Peugeot czy Citroen 08.01.04, 09:42
          Te auta są nie tylko z silnikami hdi, ja na przykład mam 1.9 d i nie mam takich
          problemów oraz paru moich znajomych którzy zdecydowali się na ten motor oraz na
          benzynę 1.4.Silnik 1.9 d nie jest może super dynamiczny ale jest jednym z
          najlepszych diesli na rynku starej generacji pod względem wytrzymałości i
          awaryjności.Z pozostałymi rzeczami nie gorzej niż w innych autach.Elektryka w
          moim przypadku stabilna żadnych problemów.Zawieszenie nie gorzej niż w innych
          autach.Przeglądy i oleje co 10.000 kkm.Silnik tak jak wspomniałem 210 kkm cały
          czas olej syntetyczny.Skrzynia w porządku.Przy takich mrozach jak teraz a nawet
          większych nie miałem problemów z odpaleniem.Podstawą jest dobry i doświadczony
          serwis i tyle.Także nie demonizowałbym w tym przypadku awaryjności.
          Pozdrawiam
        • vatseq Re: Peugeot czy Citroen 15.01.04, 13:49
          marcin.klonowski napisał:

> Jedną z nich jest chociażby zła
          > konstrukcja dolnego koła pasowego (silnik HDi), która powoduje, że po
          > kilkudziesięciu tys. km się ono rozpada i czasami może doprowadzić do zerwania
          > rozrządu - koszt naprawy wiele tys. zł.

Skąd takie rewelacje? Nie spotkałem się z takimi opiniami ani na polskich
          grupach dyskusyjnych, ani na stronach użytkowników Peugeota polskich i
          francuskich, a silniki HDi montowane są w innych modelach również. Coś mi tu
          cały czas śmierdzi antyreklamą :-(

Nie wiem, czy pozdrawiam (w takich okolicznościach)
          vatseq

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka