Dodaj do ulubionych

Ile mogą wytrzymać poduszki amortyzatora w astrze

11.10.10, 19:45
W sprawach mechaniki jestem ciemny dlatego pytam czy nie robia mnie w bambuko.Otóz w kwietniu tego roku wymieniałem opony na letnie i facet po sprawdzeniu orzekł że diabli wzieli poduszkę amortyzatora po stronie pasażera-tłumaczyl to studzienkami itp. Zgodziłem sie na wymianę poduszki wraz z geometria osi. Dwa dni temy byłem znów w tym samym warsztacie na wymiane kól z kolei na zimowe , gościu teraz orzekł że diabli wzieli poduszke amortyzatora od strony kierowcy.Od momentu wymiany pierwszej poduszki zmienilismy trase do pracy i z powrotem na taką z przyzwoitymi drogami, gdy wyjeżdzamy na dłuzsze podróze to tez po dośc przyzwoitych drogach. Samochód to astra II z przebiegiem 26000-pierwsza wymiana była przy około 18000.Tez macie problemy w swoich astrach z tymi poduszkami?
Edytor zaawansowany
  • zimnokrwisty 12.10.10, 08:46
    > W sprawach mechaniki jestem ciemny dlatego pytam czy nie robia mnie w bambuko
    Nie znam sie na oplach, ale dla mnie jesli zużyciu uległ element zawieszenia od strony pasazera, to ten od strony kierowcy też juz prawdopodobnie jest na wykończeniu. nasze drogi nie sa w jakis specjalny sposób zniszczone asymetrycznie. Dziury i garby są na całej szerokosci drogi. Ja na Twoim miejscu wymieniłbym obie poduszki juz za pierwszym razem i zaoszczędził na powtórnym ustawianiu geometrii.
  • fredoo 15.10.10, 18:54
    Pytanie dość dziwne bo przecież to widać i słychać.
    Jak pan mechanik mówi coś takiego to mówimy proszę pokazać jak to wygląda itd..
  • rigmec 07.11.10, 18:27
    Poduszki powinny wytrzymać całe życie samochodu. To nie jest element serwisowy, możesz mieć oczywiście pecha ale nie przy takich przebiegach. Reklamować u opla i straszyć ich TVN Turbo.
  • novationen 25.11.10, 10:26
    26.000 czy 260.000?

u mnie jest 191.000 km przejechane i nigdy nie wymieniałem poduszek. Wszystko trzyma się kupy jak ta lala...

...fakt, że ostatnio wymienić musiałem alternator bo padł... miał prawo :) wytrzymał 190.000 :D
  • centrumfirmlokalnych 27.11.10, 18:54
    Można powiedzieć tak. Oryginalne poduszki powinny wytrzymać jak wynosi gwarancja, czyli 100 tys. km, ale przy takim przebiegu to zaczynają już pływać. To znaczy auto zmienia kierunek jazdy w zależności od tego jak mocno naciskasz pedał przyśpieszenia. Jest jeszcze kilka innych OBJAWÓW ZUŻYCIA - ZOBACZ TO...>>.
    U mnie w astrze od nowości pierwszy raz wymieniałem poduszki amortyzatora ok. 90 tys. km. Mechanik wsadził zamienniki. Teraz mam przejechane 150 tys. km, i nadal jeżdżę. Jednak wymiana się już szykuje. Auto niby jedzie poprawnie, nie ściągą, ale stuka strasznie, na kolumnach. Zdaje mi się, że wymiana należała się już ok. 120 tys. km. Jednak chcę zobaczyć jak długo zamienniki wytrzymają tak w ogóle.
    Mechanicy wstawiający zamienniki, mówią, że poduszki wytrzymują ok. 2 lat. To przy średnim przebiegu 15 tys. km rocznie daje wynik 30 tys. km na zamiennikach.
    ZOBACZ MÓJ SPIS NAPRAW >>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.