Dodaj do ulubionych

kontrolka świec żarowych

13.05.12, 17:21
Czy ktoś może mi pomóc, mam problem z clio 1,5 dci. W trakcie jazdy zapala sie kontrolka świec żarowych i auto traci moc. Kilka razy taka sytuacja przytrafiła mi sie w trakcie jazdy, zgasiłam silnik i po odpaleniu kontrolka gasła i auto dobrze jechało. dziś niestety kontrolka nie zgasła i auto w ogóle straciło moc, nie było przyspieszenia. Mechanik sprawdzał świece, są ok. Czy ktoś miał podobny problem? Poradźcie, proszę
Edytor zaawansowany
  • 14.05.12, 11:18
    gedis napisała:
    > Mechanik sprawdzał świece, są ok.

Zmienic mechanika. Bo to nie swiece sa winne temu, ze podczas jazdy zapala sie kontrolka.

--
    MfG
    C.
    While a stretto diminution is an obvious solution
  • 30.04.13, 01:42
    Popieram, zmień mechanika ;)
  • 27.05.12, 18:49
    Sprawdź wtryskiwacze

--
    gg 42697059
  • 27.05.12, 20:56
    kass_1 napisała:
    > Sprawdź wtryskiwacze

A czemu nie przekaznik kierunkowskazow?
    --
    MfG
    C.
    While a stretto diminution is an obvious solution
  • 05.06.12, 14:33
    Mogę Ci powiedzieć, co masz sprawdzić, ale po co? Popatrzysz i co Ci to da? Pojedź lepiej do jakiegoś dobrego mechanika, opisz dokładnie to, co nam i niech Ci zdiagnozuje samochód. Tylko najlepiej pojedź do jakiegoś znajomego znajomego, żeby Ci przy okazji bieżników itd. nie sprawdzał, bo szkoda płacić za nic ;)
    Jedna rada: zrób to jak najszybciej, bo to, co opisałeś może być niebezpieczne, np. przy wyprzedzaniu.
    ---
    http://www.wypozyczauto.pl/Wypozyczalnia_samochodow_Warszawa
    http://www.wypozyczauto.pl/Wypozyczalnia_samochodow_Wroclaw
    [url]http://www.wypozyczauto.pl/Wypozyczalnia_samochodow_Krakow/[url]
  • 13.06.12, 09:20
    No tak, tylko, ze ja już byłam u wszystkich polecanych i nic - na początku wydawało się, ze sa za to odpowiedzialne jakieś przekaźniki. Mechanik wymienił je na próbę, no i przez miesiąc auto jeździło bez zarzutów. Dziś niestety z samego rana znowu pojawił się problem, po czym po godzinnym postoju auto pojechało bez problemów. Naprawdę, korzystałam z rad wielu mechaników, a sama niestety jestem bezradna. W dodatku auto jest mi potrzebne do pracy :(
  • 30.01.13, 20:02
    Witam.
    Dopiero się zarejestrowałem. Miałem ten sam problem. Okazało się, że to EAP -Electronic Accelerator Pedal (elektroniczny pedał przyspieszania). Być może i w Twoim aucie jest ten sam problem?
    Jeśli byłem pomocny to się cieszę.
    Pozdrawiam.
  • 22.02.13, 14:27
    Przyczyn tego stanu może być wiele.
    Może to być uszkodzenie zaworu w pompie wtryskowej. Tu wykręcenie, poprawienie podwiniętej uszczelki usuwa problem.

Inny problem to jakość paliwa, albo coś na kablach od kontrolki. Skoro świece są ok, to przyczyny problemu należy szukać w układzie zapłonowym, paliwowym i na kablach.

---
    eksploatacja-samochodu.info
  • 05.02.13, 23:35
    Warto wybrać się do warsztatu asbserwis
  • 02.04.13, 23:58
    Warto po prostu wybrać się do mechanika. On najlepiej wszystko sprawdzi ;) Ja jeżdżę zawsze do asbautomat.pl zakład pod Warszawą
  • 12.08.13, 01:13
    A u mnie jest tak w Scenicu. Szukamy, szukamy. Zauważyłem również, że temperatura płynu chłodzącego jest niska - mechanik obstawia termostat. Auto traci moc tylko czasami i na jakieś 5 sekund. Przy świecącej kontrolce pomaga ujęcie gazu - po chwili gaśnie.
    Strona o kawie i herbacie

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.