• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Co ile wymiana oleju w Renault Clio 1.9 Diesel? Dodaj do ulubionych

• 07.09.04, 20:09
    Kupiłem pół roku temu R. Clio I 1998 r. Ma przejechane 110 tys km. Po zakupie
    wymieniałem olej silnikowy na ELF 15W40 (taki był). Proszę o opinię - co ile
    km powinienem dokonać wymiany wspomnianego oleju (co 10 tys, czy co 7.5 tys.
    km - bo z taką opnią się też spotkałem)? Czy ten Elf 15W40 jest OK do tego
    silnika?
    Co ile czasu powinno sie wymieniac w tym Clio płyn chłodniczy i hamulcowY?
    Dzięki za każdą wypowiedź na w/w temat.
    Zaawansowany formularz
    • 07.09.04, 20:54
      Co do oleju się nie wypowiadam, bo nie wiem co zaleca producent, ale myślę, że
      będzie ok. Ten wolnossący diesel z tego co wiem może spokojnie pracować na
      oleju o lepkości 15W40, ale najlepiej zajrzyj w papiery i upewnij się. Co do
      interwałów wymiany, stawiałbym raczej na 10 kkm, ale nie dam głowy. Każdy olej
      o lepkości zalecanej przez producenta jest ok dla silnika, marka ma znaczenie
      drugorzędne. Ja osobiście leję do CC Castrola 15W40 i sobie chwalę. Elfa nie
      próbowałem, więc nie będę się o nim wypowiadał. Podstawa to terminowa wymiana
      oleju, ja u siebie, mimo zaleceń zmiany co 10 kkm zmieniam co ok. 8 - 9 kkm i
      na dobre to wychodzi silnikowi.
      Wymiana płynu hamulcowego - co 2 lata niezależnie od przebiegu, natomiast płyn
      chłodniczy z reguły zmienia się co 60 kkm. Jeśli nie wiesz kiedy był płyn
      zmieniany, lepiej zrób to teraz. Poolecam Dynagel, tani i dobry płyn (5 litrów
      za ok. 35 zł).
      Miłej jazdy!
      • 07.09.04, 21:34
        W paierach pisze, że powninno się stosować 15W50. Nie znam się na tym, co za
        różnica jest w odniesieniu do 15W40?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.