Dodaj do ulubionych

Dobre ubezpieczenie auta, gdzie?

29.03.16, 17:34
Gdzie ubezpieczacie swoje auta? Kupujecie samo OC, czy wybieracie OC i AC?
Edytor zaawansowany
  • 04.04.16, 13:45
    Ja mam ubezpieczone w gothaer, 650zł za P206. Samo OC
  • 07.04.16, 17:18
    pan_samochodzik21 napisał(a):

> Ja mam ubezpieczone w gothaer, 650zł za P206. Samo OC

No full wypas.
    Ja za BMW E53 (4.4i z LPG) płacę 350 złotych... ze średnim pakietem assistance. Co prawda to zniżka pracownicza żony (pracuje w TU) ale najtaniej jak sprawdzałem w ubiegłym roku (przełom lipca i sierpnia) mogłem "dzika" ubezpieczyć za 375 złotych (tyle, że gołe OC).

A co do zadającego pytanie - nie sieć, nie pojedyncze towarzystwo a już na pewno nie pierwsza oferta odnowienia polisy z obecnego TU - najlepszą ofertę będzie miał zawsze tzw. multiagent (czyli agencja oferująca ubezpieczenia wielu towarzystw na raz) - dlaczego? Bo mają największe zniżki od TU (stąd też nawet ze swoją prowizją są tańsi niż oferta online/w oddziale TU) a jednocześnie mają kilka TU w jednym miejscu, w związku z czym mogą dobrać najlepszą ofertę do kierowcy i samochodu (bo różne towarzystwa różnie traktują niektóre marki/niektórych kierowców).
    --
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 06.07.16, 16:54
    Gothaer nie polecam. Od dwóch lat biję się z nimi i nie chcą mi wypłacić odszkodowania, nawet za receptę przepisaną przez lekarza! Jak dostarczę jakiś dokument który chcą, to pojawia się nowe żądanie - wszystko by nie wypłacić. Ręce opadają. Nie życzę nikomu takich doświadczeń które mnie spotkały.
  • 11.04.16, 10:46
    Najlepiej przejść się do miejscowego CUK.
  • 13.04.16, 15:14
    @johanesmax456, sprawdź OC w PZU. Otrzymasz bezpłatny pakiet assistance m.in holowanie dla Ciebie i poszkodowanego.
    Warto wybrać też dodatkową ochronę np. AC. Jeśli zależy Ci głównie na ochronie w przypadku kradzieży auta, to polecam Ci ubezpieczenie AC Mini.
  • 13.04.16, 16:00
    Czy coś jest bezpłatne, to zależy jeszcze od ceny produktu. Czasami bywa tak, że "bezpłatne" w drogo przepłaconym produkcie jest sporo droższe niż "dodatkowo płatne" w tanim produkcie.
    Ale skoro już pytam kogoś z PZU, to może wyliczy mi składkę OC i Assistance na mój samochód (opisany powyżej, rok 2001, jestem 37-letnim mężczyzną z Lublina, z prawem jazdy od ponad 20 lat i pełnymi zniżkami na OC). Ciekawy jestem, czy wyszłoby taniej chociaż niż dwukrotność mojej obecnej stawki OC.

--
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • 14.04.16, 09:56
    @qqbek, ciężko wyliczyć na forum składkę za OC, nie znając wszystkich danych samochodu. Cenę za to ubezpieczenie poznasz na naszej infolinii lub u agenta.
  • 02.06.16, 19:44
    Ostatnio Mini AC podrożało bo ludzie zgłaszali dużo szkód kradzieżowych, więc nie opyla się. Można zastanowić się nad zrobieniem zwykłego AC niekoniecznie w wyżej wymienionej firmie. Sprawdzone :)
    Holowanie dla Ciebie, jak jesteś sprawcą wypadku, jest teraz w standardzie w większości firmach.
  • 22.06.16, 14:04
    a opcja samochodu zastępczego? czy trzeba bardzo się upominać żeby ten samochód w końcu przyjechał? pytam, bo są prywatne firmy, które się tym zajmują bez łaski, np. EuCOCar i inne i może lepiej zrezygnować z takiej opcji?
  • 14.04.16, 12:27
    Podobno wszystkie OC poszły trochę do góry
  • 28.05.16, 19:48
    Ja już od 3 lat wykupuję OC i AC w Compensie i nie mam zamiaru zmieniać ubezpieczyciela. dobrego się nie zmienia :)
  • 02.06.16, 19:46
    są lepsze i tańsze firmy ubezpieczeniowe :)
  • 08.07.16, 11:51
    Nam najlepiej wyszło w PZU.
  • 28.08.16, 21:41
    my dodatkowo mamy taką gwarancję Get Help która w razie potrzeby daje nam darmową pomoc drogowa, darmowe naprawy aut, całodobowy assistance, mają nawet uruchomioną specjalną aplikację IHelp na telefon dzięki której łatwiej wezwać pomoc . Dzięki tej gwarancji bezpieczniej było nam kupić używany samochód, bez ryzyka. Warto skorzystać z takiej gwarancji kupując samochód www.gethelp.pl/
  • 13.10.16, 14:43
    Jeśli chcesz samo OC to bierz najtańsze, natomiast jeśli chcesz AC to warto zainwestować więcej w porządne ubezpieczenie, ponieważ w razie stłuczki czy kradzieży nie będziesz się bujać z ubezpieczycielem że zaniżył wypłatę albo w ogóle jej nie chce wypłacić. Ja polecam PZU i Warte
  • 27.10.16, 00:06
    Czy ubezpieczenie jest dobre okazuje się w momencie wystąpienia szkody. W chwili obecnej już OC lepiej mieć w dobrej firmie oferującej BLS, tym bardziej AC w all risk oraz ze stałą wartością pojazdu oraz nie pomniejszaną sumą ubezpieczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.