Dodaj do ulubionych

Opony na zimę czy na cały rok

19.10.18, 00:05
Cześć. Jesień za pasem, a jak wszyscy wiem z nią zmieniają się warunki panujące na drodze. Według mnie bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego ogumienia. Jakiś miesiąc temu zakupiłem opony całoroczne od tego producenta:
www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/doswiadczenie-zimowe/czy-kupic-opony-zimowe
Miałem okazję przetestować je już w deszczu, tak jaki i na suchej nawierzchni. Jak wszyscy wiemy zima w Polsce bardziej przypomina deszczową jesień, niż klasyczną białą zimę. Opony całoroczne świetnie wpisują się w nasze realia, zapewniają wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa, które na drodze jest wg mnie najważniejsze.
Co o tym myślicie? Jakie wy wybieracie ogumienie do swoich aut?
Edytor zaawansowany
  • chris.w5 19.10.18, 23:33
    w zimie, w warunkach śniegowych i przy śliskiej nawierzchni, opony zimowe spisują się lepiej niż całoroczne. Jeżdżę na oponach zimowych a że jestem za leniwy żeby zmieniać i jeżdżę niewiele, jeżdżę na zimowych przez cały rok
  • a_ga_90 22.11.18, 09:42
    Ja zawsze zmieniam opony letnie na zimowe. Tak jest po prostu bezpieczniej. Szczególnie, że często jeżdżę w góry, więc tym bardziej nie czułabym się pewnie na całorocznych. Opony zimowe mają o wiele lepszą przyczepność w niskich temperaturach. Całoroczne opony mogą być dobrym wyborem, kiedy mieszka się w dużym mieście i roczny przebieg wynosi ok. 6 tys. km. W zeszłym roku ADAC zrobiło testy opon całorocznych vs. sezonowych i wyszło jasno, że całoroczne są w każdym aspekcie nieco gorsze od dobrych sezonowych odpowiedników. Ja na swoim bezpieczeństwie i innych nie będę oszczędzała. Miejsce do przechowywania opon mam, a i wymiana nie stanowi problemu. Dodatkowo konserwuję swoje opony, by nieco wydłużyć ich eksploatację. Do tego używam cartech.net.pl/kosmetyki-samochodowe/opona-spray/- nabłyszcza oponę, daje jej intensywny, czarny kolor, konserwuje i chroni przed przyklejaniem śniegu do boków opony, no i jest to spray bardzo łatwy i szybki w użyciu.”
  • allegropajew 23.11.18, 18:42
    DOBRE opony letnie zaczynają się w okolicach 1000 zł za sztukę w obecnie popularnych rozmiarach kompaktów.
    DOBRE zimówki to jakieś 600 zł.

A tańsze się praktycznie od siebie nie różnią, pomijając najtańszy badziew chiński.

Tak że spamujesz, grażdanka!

Gościula
  • nazwawbudowie18 05.12.18, 09:50
    Latem odradziłbym jazdę na oponach letnich - zwyczajnie szkoda opon. :)

Dobrze jest mieć komplet opon letnich i zimowych. Najbezpieczniej

--------------------------
    ps-lift.com/kategoria-produktu/zawiesia-i-uchwyty/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.