• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

307 - zgasły kontrolki

• 09.08.06, 09:32
    Witam - jest taki problem- w peugeocie 307 podczas jazdy zgasly wszystkie
    kontrolki na desce -łacznie z podswietleniem zegarow.Trwalo to kilka sekund;
    nie wiem czy zgasły swiatla mijania bo bylo jeszcze jasno wiec samemu trudno
    stwierdzic.Sytuacja nie pociagnela za soba nastepst zadnych - i juz wiecej sie
    nie powtórzyła....czy to zwiastun jakich innych kłpotów?
    Aha _ dzien byl cieply -kałuz nie bylo; jazda W TRASIE CIRKA 90KM/H;Czy juz
    jktos przerabial taki temat?
    Edytor zaawansowany
    • 15.08.06, 09:22
      Ja mialem cos takiego w 206 hdi, ale zignorowalem to i po jakims czasie
      zatrzymalem samochod i juz go mnie uruchomilem. Wszystko zgaslo tak ze nawet
      nie moglem samochodu zamknac (centralny nie dzialal, o ile drzwi zamkniesz
      kluczykiem to klapy bagaznika tak nie zamkniesz). Musialem wezwac pomoc drogowa
      ktora odcholowala auto do serwisu i tam je naprawili, ale do tej pory nie wiem
      co to bylo. Pozdrawiam
      • 17.08.06, 00:31
        tak....byłem wielkim optymista piszac ,że "nie powtórzyło sie". Otórz kolejny
        kwiatek to informacja komputera "ice alert" przy teperaturze +17 st.C.To pewnie
        też moznaby przezyc ,ale pojawił sie nastepny zgrzyt " którehgos poranka po
        zapaleniu silnik przcował bardzo nierówno i obroty były w okolicach 500 lub
        poniżej 500 /min.Spróbowalem kilka razy przegazowac - okej obroty wzrastały- ale
        puszczenie nogi z pedału gazy skonczyło sie zgasnieciem silnika .Zamarłem ,że to
        coś poważnego.....ale zapalił juz normalnie i pracuje do dzis bez zadnych
        dodatkowych efektów...na razie!Nie jestem za pan brat z komputerami w
        samochodach -ale mam jakieś niedobre przczucia
        • 17.08.06, 11:50
          Ja bym pojechał do serwisu, który ma tzw. komputer, którym wykonuje się
          diagnostykę elektroniki. Autoryzowani oczywiście mają, ale kasują za samo
          podpięcie się :-(

Poważne błędy są zapisywane w pamięci sterownika pokłądowego, nieistotne są
          kasowane po uruchomieniu silnika. Jeśli coś było nie tak, to zostało w pamięci.

Kłopot z obrotami wskazuje raczej na jakieś błędy odczytu czujników - gaz działa
          poprawnie (w 307 jest 'wirtualny', tzw. fly by wire - nie ma linki gazu). Ja w
          406 miałem też kłopoty z wolnymi obrotami po uruchomieniu. Po długiej walce
          okazało się, że zanieczyszczony był styk czujnika podciśnienia w kolektorze ssącym.
          • 17.08.06, 20:55
            Dzięki Vastek- to wazna informacja - moge sie tylko domyslać że skoro cos jest
            nie okej to moge stanac na swiatlach i juz nie rusze(jasny gwint: nie ma rady
            trzeba ruszyc d...sko i do servisu !
    • 22.08.06, 11:19
      Stawiam na nikontaktującą masę.Sprawdż wszystkie połączenia masowe.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.