Dodaj do ulubionych

wytarte kluczyki

10.06.07, 14:04
Czy zdarzyło się komuś z Was aby kluczyki odmówiły posłuszeństwa..?? W
serwisie powiedziano mi,że muszę dorobić nowe,poniewaz te uległy wytarciu.Czy
to możliwe??..po 4 latach uzytkowania???
Edytor zaawansowany
  • malken 10.06.07, 16:05
    To, niestety, jest możliwe...W fieście też miałem wytarty i nie otwierał się
    zamek drzwi pasażera.
  • omd54 10.06.07, 19:03
    Pełna racja, jeżeli masz dwa komplety, to dorabiaj kluczyki z tych nieużywanych.
  • ancyk.62 10.06.07, 19:25
    hmmm..to chyba już uwierże.Jakoś nie mam zaufania do serwisu fiata...stąd moje
    obiekcje:).
    I jeszcze jedno...czy mozna dorobić klucz poza serwisem???auto ma
    immobilaizer...podejrzewam,że nie...ale zapytam:)
  • baartur 10.06.07, 21:00
    > Czy zdarzyło się komuś z Was aby kluczyki odmówiły posłuszeństwa..?? W
    > serwisie powiedziano mi,że muszę dorobić nowe,poniewaz te uległy wytarciu.Czy
    > to możliwe??..po 4 latach uzytkowania???

Jest to jak najbardziej możliwe jak często używałeś kluczyka. Możesz dorobić w
    serwisie pewnie po kodzie kluczyka (dosyć drogie), albo jak masz drugi to np. w
    jakimś punkcie dorabiania kluczy samochodowych.
    --
    Pozdrawiam,
    Artek
    Forum Motoryzacyjne
  • jacek671 11.06.07, 11:06
    dorobienie kluczyka z kodem to wydatek około 150zł , tyle mi ostatnio
    powiedziano , oczywiście poza serwisem , dorobiłem więc zwykły bez kodu za 25zł
    i nim otwieram wszystko a oryginalnym zapasowym tylko uruchamiam silnik a jak
    kończe jazde to go nie wyjmuje ze stacyjki[garaż].
    okazuje sie też że zwykłym dorobionym tez można uruchomić auto w dość prosty
    sposób , wkładasz dorobiony kluczyk do stacyjki a wytarty oryginalny
    przykładasz od spodu stacyjki odrobine ruszając go , czujnik załapie, kontrolka
    zgaśnie i odpalasz.
    można też rozebrać stacyjke i odpiąć w ostateczności kontrolke kodu .
    całaśc stacyjka + kluczyk około 500zł i tak tanio , znajomy zgubił kluczyki od
    bardzo popularnego u nas auto niemieckiego i kosztowało go to w sumie 1500zł.
  • dresiarz007 12.06.07, 15:16
    a jestes pewny,ze to nie wkladka w zamku sie wytarla?
    u mnie tez tak bylo,ze stary wytarty kluczyk przestal otwierac,a ten nieuzywany
    czasem zalapywal
    koszt dorobienia wkladki to ok 50 zl-wiec jest roznica
  • ancyk.62 12.06.07, 17:57
    hmmm..chyba jednak nie wkładka...nowy kluczyk otwiera bez problemu...tylko ten
    stary nie działa w stacyjce...ale działa bez problemu w dzwiach auta....i co o
    tym my mysleć???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.