• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Radny Kras zapowiada: koniec z błahymi rozrywkami Dodaj do ulubionych

• 19.12.10, 21:55
    Rady Kras,

Rozwój ambitnej oferty kulturalnej dla mieszkańców Płocka to jedno.
    Imprezy, które promują nasze miasto - to drugie.

Audioriver, Reageland czy Festiwal Piękna skierowane było nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale również jako oferta dla turystów. Dwie pierwsze skierowane są do niszowego odbiorcy i szczerze mówiąc z każdym rokiem się sprawdzają i zbierają dobre recenzje.

Tegoroczne koncerty zaś Festiwalu Piękna oglądało ponad 4.000.000 widzów w Polsacie i TV-4. Po dwóch latach ta ludyczna z pewnością impreza związała Płock z kilkudniowym Festiwalem, który obserwuje cała Polska i świat. To jest promocja miasta i jeśli Płock z tej oferty zrezygnuje, to znajdzie się z pewnością miasto, które taką propozycję wykorzysta.

Szukając pieniędzy lepiej zrezygnować z jednorazowych imprez jak Hity Na Czasie, a pielęgnować te, które na stałe wiążą nasze miasto z międzynarodowymi imprezami jak Audioriver, Reageland czy Festiwal Piękna.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: B. IP: *.001.c84.petrotel.pl 19.12.10, 23:25
      Dlaczego Ty - obslo czy tam jak - nie przedstawisz się z imienia i nazwiska. Widać, że masz widzę... rzeczywiście ruch tyrystyczny wzrósł, że ho ho. Ja stawiam na płocczan i naszą małą ojczyznę, a później można iść dalej...
      • Gość: ?? IP: *.plock.mm.pl 19.12.10, 23:29
        Czy powróci Cinemagic?
      • Gość: roslanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 00:59
        stawiaj na małą ojczyznę i najlepiej zrób Księstwo Płockie i wprowadź wizy
    • Gość: Zoya IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.10, 23:32
      Zgadzam się w stu procentach. Niestety pan radny tego nie rozumie, jak widać. Festiwal Piękna był wielkim sukcesem telewizyjnym i wspaniałą promocją miasta, co do tego nie ma wątpliwości. Zresztą impreza ta ma się odbywać w Płocku jeszcze co najmniej przez najbliższe trzy lata, o ile nowe władze nie zaczną mącić i się stawiać, ale mam nadzieję, że nie, bo to byłaby już głupota pierwszej kategorii.
      • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 00:07
        A ja myślę,ze wraca czas normalności do tego miasta.Festiwal Piekna to raczej rozrywka mało wartościowa.Płocczanie zaslugują na bardziej,nazwijmy to,wyrafinowane imprezy.Poziom,hmmmm Polsatowski jest tu nie na miejscu.Może czas na prawdziwe festiwale,prawdziwą kulturę,a nie igrzyska dla wiernych poddanych...Czas piwa i bałaganu powinien iść w zapomnienie.
        • Gość: marekW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 00:56
          Sopot daje na TOP TRENDY 3 mln złotych
          Opole buduje scenę i widownię w czasie gdy nie ma Amfiteatru
          Zielona Góra reaktywuje Festiwal Piosenki Rosyjskiej
          aby mieć cykliczną imprezę telewizyjną
          ...
          a my będziemy likwidować, bo 'polsatowski poziom', bo 'koniec z błahą rozrywką'

Przeniosą się z tą imprezą do innego miasta, to wszyscy wtedy będą płakać, że znów zmarnowano szansę
        • Gość: do radnego IP: *.072.c90.petrotel.pl 20.12.10, 01:11
          Artura Krasa.Drogi Panie Radny skąd u Pana dane o tym ,że Płocczanie też są zadowoleni z tego samego co i Pan.Mówi Pan,że"jestem zadowolony z tego,co pozytywnego dla płocczan i promocji miasta robią festiwale Adioriver i Cover Festiwal".A cóż takiego pozytywnego dla płocczan i promocji miasta robią te festiwale.Co robią poza tym co wciskają na siłę wszystkim o ich nadzwyczajności propagatorzy tych wydarzeń tj osoby Panu znakomicie znane.Co takiego te wydarzenia poza katowaniem hałasem tysięcy mieszkańców miasta niosą ze sobą.Jak promocja przez te tzw festiwale wpływa na zainteresowanie Płockiem wśród Polaków.Niczym te imprezy nie wpływają na atrakcyjność naszego miasta.Boicie się powiedzieć prawdę małej grupce od promocji i kultury by im się nie narazić.Widać,że łatwiej jest zdobyć władzę niż mieć pomysły na np kulturę.Jak więc drogi Panie Arturze mają się wasze przedwyborcze obietnice,że przynajmniej noce będziemy mieli w Płocku spokojne od hałaśliwej muzyczki.Dlaczego dzisiaj pański kolega partyjny też uważa,że Audioriver to filar festiwalowego Płocka.A widział Pan ten bajzel pozostawiany przez festiwalowiczów?.Nie widział Pan to może zdjęcia Panu pokazać.Tak jest bo tak mówią nawiedzeni specjaliści od niby kultury?.Na jakich danych opiera się Pan Panie radny by twierdzić iż jest Pan zadowolony bo płocczanie są zadowoleni.Tak ma rację jeden z internautów.Czas na prawdziwe festiwale robione przez fachowców a nie przez udających fachowców z mocnym zapleczem w mediach i w Warszawie/też media/.I rzecz najważniejsza drogi Panie Radny.Kasa i jeszcze raz kasa.Stąd taka wojna by utrzymać przy życiu dojną krowę tj festiwale z całkiem pokażnym budżetem.
        • Gość: Optima IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 02:27
          A może jednak jakaś równowaga by się przydała? Narzucanie z góry, co ma się komu podobać, to chyba nie ta epoka. Ja i większość moich znajomych z chęcią pójdziemy na Festiwal Piękna niż Audiorier i nie czujemy się z tego powodu gorsi niż wielbiciele elektronicznego łomotu na plaży. Zupełna rezygnacja z imprez masowych na rzecz niszowych festiwali dla nielicznych koneserów typu Audioriver to szaleństwo. To dzięki takim imprezom jak Festiwal Piękna czy Kabareton Płock i Amfiteatr pojawiają się w mediach w transmisjach na żywo i licznych retransmisjach (nawet wczoraj pokazywali kabarety w TVP). To takie imprezy są promocją miasta. I można się o wartość spierać, ale skupianie się wyłącznie na niszowych przedsięwzięciach to chyba nie jest dobry pomysł. Czekamy, co będzie w przyszłym roku. Festiwal Piękna w Płocku jest zakontraktowany do 2013 roku. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy ten scenariusz zmieniać przed upływem tego terminu, bo jeszcze dwa tygodnie temu tak miło się zapowiadało, a teraz widać, że nowa władza kombinuje jak koń pod górę.
          • Gość: a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 19:57
            Całkowicie się zgadzam. Od tej pory będziemy wyznaczać jedynie słuszny gust płocczan?Chyba nie tędy droga. Można do siebie zniechęcić takimi jednostronnymi ocenami upodobań mieszkańców grodu nad Wisłą.
        • Gość: Optima IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 02:28
          A może jednak jakaś równowaga by się przydała? Narzucanie z góry, co ma się komu podobać, to chyba nie ta epoka. Ja i większość moich znajomych z większą chęcią pójdziemy na Festiwal Piękna niż Audiorier i nie czujemy się z tego powodu gorsi niż wielbiciele elektronicznego łomotu na plaży. Zupełna rezygnacja z imprez masowych na rzecz niszowych festiwali dla nielicznych koneserów typu Audioriver to szaleństwo. To dzięki takim imprezom jak Festiwal Piękna czy Kabareton Płock i Amfiteatr pojawiają się w mediach w transmisjach na żywo i licznych retransmisjach (nawet wczoraj pokazywali kabarety w TVP). To takie imprezy są promocją miasta. I można się o wartość spierać, ale skupianie się wyłącznie na niszowych przedsięwzięciach to chyba nie jest dobry pomysł. Czekamy, co będzie w przyszłym roku. Festiwal Piękna w Płocku jest zakontraktowany do 2013 roku. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy ten scenariusz zmieniać przed upływem tego terminu, bo jeszcze dwa tygodnie temu tak miło się zapowiadało, a teraz widać, że nowa władza kombinuje jak koń pod górę.
        • Gość: marina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 07:00
          byłam w Chorwacji, to rodzina która mnie gościła wiedziała gdzie jest Płock, bo widziała transmisję z Miss Supernational z naszego Amfiteatru. Ja byłam wtedy na koncercie i wiatr to chyba hulał w głowie Pana radnego
          • Gość: Chorwat IP: *.226.c87.petrotel.pl 20.12.10, 19:23
            Ale bzdura.
    • Gość: iks IP: *.139.c67.petrotel.pl 20.12.10, 06:59
      Radny Kras co najwyżej może zapowiadać pociągi na dworcu
    • Gość: ubawiony IP: *.019.c90.petrotel.pl 20.12.10, 09:06
      Rafał Kowalski: Jest pan czytelnikiem Książnicy Płockiej?

<Artur Kras, radny PO: Tak jak wiele moich koleżanek i kolegów z Rady Miasta Płocka. >Książnica może się dzisiaj pochwalić liczbą ponad 38 tys. zarejestrowanych czytelników. Czyli >statystycznie do tej placówki zapisany jest co trzeci płocczanin. Osobiście staram się >przeczytać średnio dwie książki w miesiącu.
      Drogi Arturze takie drakonskie postanowienie dwie ksiazki w miesiacu, bardzo ambitnie:))))

• Gość: Mieszko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 09:16
        Te festiwale są dla nas wielką szansą. Zarówno kultura masowa jak i wysoka jest promocją dla Płocka. To, że Płock da na książnicę 100 czy 30 tys. zł nic w Płocku nie zmieni. Podoba mi się pomysł o dofinansowaniu teatru Per Se. Byłem już na ich 2 sztukach. Jak na młodzież to było genialne. Cieszy mnie fakt, iż do teatru Per Se przychodzi mnóstwo młodzieży. Jak byłem na Prochowcu to spokojnie 70% publiczności to młodzież. Festiwale typu Płock Cover Festiwal przyciągają do Płocka turystów. Wszędzie noclegi po zajmowane. Dzięki nim do Płocka wpływają pieniądze. Na koncert Therion'a w 2008r. przyjechali nawet fani z Wlk. Brytanii i Japonii, więc proszę mi nie mówić, że te festiwale nie przyciągają turystów.
        • Gość: Do radnych PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 09:19
          Ja to po prostu was kocham. Przed wyborami zapewniacie wszystkich, że w Płocku będzie cisza. Koniec z masową kulturą. W ten sposób pozyskaliście głosy emerytów ze Starówki i reszty Płocczan nie umiejących się bawić. I jak zwykle obiecanki cacanki. Nowakowski wygrał i od razu mówicie, że jednak festiwale zostają. Łyso teraz tym co się cieszyli głosując na PO.
          • Gość: lilka IP: 3.1.* / 10.70.5.* / unknown 20.12.10, 09:50
            Przeczytałem wywiad z radnym Krasem i nic ale to nic nie uzasadnia tej jeremiady jaka trwa na tym forum.Pan Artur wyraził sceptycyzm jedynie w przypadku Festiwalu Piękna.Ma rację bo wydawanie lekką ręką pieniędzy na trzydniowe zmagania się z pięknem - całkowicie zlekceważone przez płoczan - mija się ze zdrowym rozsądkiem.Argument,że w tym przypadku tracimy na promocji miasta jest mocno naciągany.Nasze krajowe media jakoś tego wydarzenia nie zauważyły.Z prostego powodu;takich imprez jest w naszym kraju wiele.To,że radny zauważa Akcję Podwórko,po macoszemu traktowaną dotychczas działalność Per Se,czy Oto Ja świadczy jak najlepiej o nim samym.Mała wioseczka Zusno zaistaniała w rzeczywistości kulturalnej z powodu istniejącego tam teatru o którym było głośno w całej Polsce.To jest najlepsza droga do promowania miasta.Robić to co jest wyjątkowe i rzadkie.Nigdzie w tym wywiadzie nie znalazłem sformułowań o konieczności likwidacji Audioriveru,Cover festiwalu,czy Reggaelandu.To,że upomina się o właściwe traktowanie Książnicy to chyba nie grzech.O co zatem jest cały ten zgiełk?Kilkanaście miesięcy temu na tym forum toczyła się zaciekła batalia o płockie murale,zjadliwie wypominano imprezy typu święto kaszanki.Ktoś kto zwraca uwagę na nijakość tego typu przedsięwzięć nie powinien być sekowany,gdyż jest to oczywista oczywistość.
            • Gość: do lilka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 10:15
              Festiwal Piękna nie został zauważony???
              Ponad 4 mln ludzi go oglądało tylko w telewizji
              a portale i gazety pisały o Płocku w związku z tym wydarzeniem przez ponad 3 miesiące
              Wszystkie pozostałe imprezy organizowane w Płocku w zeszłym roku nie miały więcej widzów i publikacji niż ta impreza.
              Ja rozumiem, że można 'nie lubić' wyborów miss, ale nie można nie zauważać FAKTÓW
              • Gość: lilka IP: 3.1.* / 10.70.5.* / unknown 20.12.10, 11:53
                Co do zauważania faktów to widzę ,że sporo nas dzieli.Na szczęście ani ty ani ja nie będziemy podejmowali decyzji w sprawie F.Piękna.Ponad wszelką wątpliwość w Płocku cieszyła się mizernym zainteresowaniem.Może należałoby zmienić formułę tego wydarzenia?
                Do płocczanina:
                Może organizacją święta/?/ kaszanki niech zajmą się jej producenci.Mają jakieś pieniądze na marketing lub promocję.Niekoniecznie musimy topić w to wydarzenie pieniądze samorządowe.
                Kras w innym wpisie zadeklarował,że będzie starał się zdecydowane zwiększenie środków na Książnicę.Te 30 tys znalazło się w planie którego autorem był p.Milewski.Twój kandydat.Nie należy przypisywać tej głupawej decyzji nowej władzy co sugerujesz.Chociaż być może źle cię zrozumiałam.
                Co miałeś na myśli pisząc cyt. Goj ma być tylko sługą.
                Nie sądzisz,że przeginasz? Od ciebie,piszę to bez ironii,jako katolika wymagam nieco więcej.Bo nawet jeżeli toczysz gwałtowne,często nie do końca zrozumiałe stylistycznie polemiki
                nie powinieneś uciekać się do tego typu sformułowań.
                • Gość: plocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 12:40
                  lilka napisałaś ale nie tak;;; czytaj te słowa wydrukowano w Izraelu sami Żydzi...

Zaraz moderator to, wytnie bo o Żydach. Bluzgi na Kościół , oczywiście zostawi. Żydzi jak święte
                  Szokujące słowa rabina. "Goje jak zwierzęta pociągowe - mają służyć Żydom"
                  2010-10-22 06:01
                  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita".
                  Zdaniem rabina, gdyby goje nie mogli służyć Żydom "nie mieliby po co istnieć". Tłumacząc zaś długowieczność ludzi pochodzenia nie-Żydowskiego rabin Josef użył plastycznej metafory porównując takich ludzi do... osłów. – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda - mówił rabin.

Rabina potępiły już organizacje żydowskie z USA. - Judaizm naucza czegoś zupełnie innego - oburzał się szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. Od radykała odcinają się też niektórzy ortodoksyjni Żydzi. - Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź – przyznał rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Josefa jednak prawdopodobnie nie spotkają żadne poważne konsekwencje mimo iż jego słowa mogłyby być ścigane na podstawie ustawy o zakazie szerzenia rasizmu. - Od tego człowieka zależy istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – tłumaczy "Rzeczpospolitej" Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy.
                  "Rzeczpospolita", arb krowy w Indiach.

.www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/

.............................
                  To jest proste . Żyd z Płocka da zarobić Żydowi z XXXXX.
                  Albo napisze w Jusa , że Coś, to światowe osiągniecie , bo Żydzi czytają w NY. itd.

a to już świat. A to tylko Rodzinka , Rodzinie. kawał tajemnicy.

Na razie zakazują nam pisać Dzieje Polaków tylko LUDÓW zamieszkujących terytorium Zony , nazywanej Polska.
                  • Gość: lilka IP: 3.1.* / 10.70.5.* / unknown 20.12.10, 14:10
                    Idiotyczne wystąpienie Owadii zostało skrytykowane w samym Izraelu.Zresztą nie tylko te.On i jego syn od czasu do czasu przypominają się takimi wypowiedziami.Na szczęście nikt ich nie bierze serio.W naszym kraju też mamy podobnie myślących /skrajnie ideologicznie/ ludzi stanowiących co sam przyznasz margines.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że tego rodzaju wystąpienia są pożywką dla wszelkiej maści ortodoksów i zwyczajnych oszołomów.
                    Żyd z Płocka da zarobić Żydowi z XXXX - pozostawiam bez komentarza.
                    • Gość: nieŻYD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 14:16
                      no to teraz zacznie się odżydzanie Płocka
                      ciekawe po czym będą patrzeć - po nazwisku, po nosie, czy może inaczej...
                    • Gość: płocczanin. IP: 46.186.26.* 20.12.10, 14:17
                      czyli zamiatasz pod dywan? Przecież miejscowi katują mnie tutaj całe 5 lat. Udajesz , że nie czytasz menela ze stu nickami? Udajesz , że nie wiesz, co chciano zrobić z N.Rynkiem? A kto tu wypisuje , że światowe osiągnięcia , bo krajan opublikował w NYork? A kto wprowadza tzw filmowców Z Lodzi, ma żyzne tereny z kasa?
                      • Gość: lilka IP: 3.1.* / 10.70.5.* / unknown 20.12.10, 15:20
                        Nie załatwiam na tym forum rozrachunków z ostatnich pięciu lat.Ustosunkowałem się do Twoich OSTATNICH wypowiedzi dość nietuzinkowych.
                        Co do menela - tu się narażę - ma w wielu sprawach rację.Od zawsze domaga się aby w zarządzaniu miastem pojawił się profesjonalizm.Nie musi się z tobą zgadzać w wielu kwestiach co nie znaczy ,że jest twoim wrogiem.Podobnie jak ja.Wyraża swoje opinie językiem dosadnym,Ty też nie jesteś zawsze ugrzecznionym polemistą.Kiedyś pisałem abyś zważał na to jak piszesz,gdyż tylko na tym tracisz.Nie musisz zawsze mieć racji.Bez mała każdy kto ma inne zdanie niż Ty traktowany jest przez ciebie b.nieprzyjemnie.
                        Przypomnij kto wprowadził do Płocka firmę Polimeni.
                        • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 16:08
                          niejaki Jacek K. i inni piszą nie o rachunku ekonomicznym lub nie, lecz prowadzą kampanie przeciwpolską i przeciw chrześcijańską.
                          , naśmiewają się z tego, co dla Polaka jest Najdroższe. Będąc niby Sprawiedliwymi w Płocku........., patrz wyrok 2 lata wiezienia.... nie biorą pod uwagę, że to Miasto ma służyć mieszkańcom. Że są dziedziny , które muszą istnieć i z założenia nigdy nie przyniosą dochodu. A muszą Zaistnieć.
                          Trzeba patrzeć Społecznie a nie do własnych pożytków. Osoby , które wymieniasz są bardzo wulgarne w stosunku do Chrześcijaństwa. Czuć wschodnio azjatycką mentalność oka za oko.
                        • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 17:08
                          wywołany do tablicy wyjaśniam:
                          - nie rozumiem dlaczego płocczaninowi przeszkadza mój nick menel i kojarzy go bezpodstawnie tak jak kojarzy - mnie akurat te skojarzenia w niczym nie przeszkadzają, powiem więcej, bawią mnie i często celowo "dokładam do pieca", żeby wykazać absurd uprzedzeń i fobi płoczzanina i jemu podobnych
                          -nie rozmumiem dlaczego płocczanin zapisuje na konto menela wpisy innych osób a zwłaszcza jednej osoby; tak się składa że osobę tę poznałem osobiście dopiero z miesiąc temu przy okazji pewnego wydarzenia publicznego w Płocku
                          - używam nicka menel, ale na wyraźne zapotrzebowanie płocczanina mogę też przyjąć inny zdecywanie bardziej prowokujący i mniej strawny dla niego z uwagi na jego wyraźnie widoczną (choć usilnie zaprzeczaną) fobię, uprzedzenie.
                          - na ogół nie prowadzę dyskusji ani polemiki z płocczaninem - nie potrafię poruszać się w jego rzeczywistości, systemie wartości, przestrzeni metafizycznej i ......, nie wszedłem i chyba nie wejdę na orbitę dającą szanse na nadawanie/odbieranie na tych samych co płocczanin długościach falach.
                          - jestem wolny od fobii i uprzedzeń
                          - nie ma atencji do ciemnoty, głupoty,
                          - śmieszą mnie prowincjonalizm, zaściankowość, nacjonalizm, szowinizm i ośmieszam je
                          - "wykłady" swoje zamierzam prowadzić również przez następne lata w ramach działalności "u podstaw", która zaczyna już przynosić widoczne pożądane efekty.
                          - z uwagi na poytywistyczny ich charakter "wykłady" swoje prowadzę językiem możliwie komunikatywnym i dostosowanym do możliwości percepcyjnych określonego w danym momencie kręgu adresatów; w Buckingham Palace wykład będzie w "Plum English", natomiast wykład dla wozaków musi być "po furmańsku", żeby pokazać tylko oba skraje spektrum adresatów.
                          • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 17:17
                            Istny władca . Przerastasz wszystko. Nowy bóg. Temu piąchę , tamtemu klepnięcie. Dobre panisko. Niestety sam piszesz , że ciebie bawią itd nieświadomi i zamierzasz ich ścigać. Sam dałeś sobie prawo wyceny? Są normy obyczajowe. Jest Prawo Karne. Gdybyś był x na poziomie, nie stosowałbyś podśmieszek z innych ludzi.
                            • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 17:47
                              Gość portalu: płocczanin napisał(a):

> Sam dałeś sobie prawo wyceny? Są normy obyczajowe. Jest Prawo Karne.

Tak, są, jest.

> Gdybyś był x na poziomie, nie stosowałbyś podśmieszek z innych ludzi.

A dlaczegóż to niby nie? Jakie normy obycajowe zabraniają lub prawo zakazuje ośmiesznia? Czy wiesz co to jest satyra?

• Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 18:05
                                Wiem LA FUTIN....... Robił to pewien gangster w czasach prohibicji . podczas obiadu zabijał niewygodnych, dla śmichu kijem bejsbolowym. A tu na Forum mili satyrycy napisali coś niby śmiesznego o arcybiskupie Nowowiejskim i biskupie Wetmańskim w Działdowie, gdzie Ich zamordowano. Bardzo satyrycznie pisał tu pewien miłośnik gówna papieża , jako relikwie. Na Forum Gazeta Płock Agora, jest wysyp satyry.
                                A śmiech słuchać nawet na Placu Obrońców Warszawy.
                          • Gość: do Pana Menela IP: *.240.c90.petrotel.pl 20.12.10, 18:27
                            .Czasami nie zgadzam się z pańskimi poglądami.Czasami pisze Pan ostro.Mnie wcale to nie przeszkadza.Ma Pan rację niektórym trzeba pewne rzeczy wykładać łopatologicznie.Nie ma się co przejmować.Co do jednego się z Panem zgadzam w 100%.Do zarządzania miastem potrzebni są profesjonaliści a nie łamagi z klucza partyjnego.A ja dodam skromnie/gdzież mnie do Pana/,że w radzie też powinni być profesjonaliści.Rada jest zbyt liczna.Serdecznie pozdrawiam i proszę o "dokładanie do pieca".Pewnie i tej ekipie tego potrzeba.Róbmy to z życzliwością.Niech się nie obrażają a wyjdą na tym dobrze.
                            • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 21:09
                              Gość portalu: do Pana Menela napisał(a):

> .Czasami nie zgadzam się z pańskimi poglądam

Na szczęście jeszcze nie ma takiego obowiązku, ale proszę napisać z którymi i dlaczego oraz przedstawić swoje poglądy w tych sprawach o ile nie są to aksjomaty

> Róbmy to z życzliwością. Niech się nie obrażają a wyjdą na tym dobrze.

ja piszę ostro wyłącznie z czystej życzliwości i dlatego czasami muszę też ostro przyłożyć w trosce o dobro odbiorców - jak mądry ojciec, który w trosce o dobro dzieci nie żałuje kija, żeby na tym dobrze wyszli i na ludzi też

dziekuję i pozdrawiam również
                              • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 21.12.10, 14:39
                                Sympatyczny Futinie , tu nie satrapia . Pomachaj kijem na samego siebie miły Robokopie. Tu jeszcze nie góra piachu i obowiązuje Prawo polskie.
                                • Gość: menel IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.10, 16:12
                                  Gość portalu: płocczanin napisał(a):

> Tu jeszcze nie góra piachu i obowiązuje Prawo polskie.

I na guncie tego prawa od kilku lat robię, co mi w duszy gra i nic nie możesz na to poradzić- nie podskoczysz , bo prawo za mną stoi, nawet jeśli się Tobie wydaje, że tak nie jest.
                                  Kiedy w końcu dotrze do Ciebie, co Ci tłumaczą na placu Obrońców W-wy oraz we wszystkich redakcjach, kuriach, Watykanie, kancelariach ministerialnych i prezydenckich.
                                  Jest jeszcze jedna instytucja i szansa na pomoc - tam się powinieneś zgłosić.
                                  Potem zostaje już tylko Mosad i Jahve .
            • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 10:57
              Nasze miasto jest małe i żyją w nim różni ludzie. Powinno być i święto kaszanki jak piszecie , jeżeli są uczestnicy. Jestem wegetarianinem co prawda ale nie można do niego nikogo zmuszać. Dla jednych niech będzie kaszanka i lekka muzyka . dla innych co innego ale najgorszą rzeczą jest wydawanie ogromnych pieniędzy na hałasy nad Wisłą i trudno oprzeć się wrażeniom, że jedna osoba doi Płock.

Zjeżdżają tu krewni królika i pociotki nacyjne . Płock ma kasę i ja trzeba przejąć.

Potem jest jak z Książnicą, 30 tysięcy zl , to można tylko zlikwidować książnicę.

I nie chodzi tu czy kto czyta , czy nie ale ww suma , nie zapewnia niczego.

Wszystko, co do tej pory przekazałem książnicy było nieodpłatne na mój koszt . Ale utrzymanie zasobów też kosztuje. Tylko usiąść i płakać . Kras wie o co chodzi i stanął po stronie Książnicy.

Widzimy lawinowe wręcz postępowanie zmierzające o likwidacji kultury polskiej , którą Nowi Zdobywcy Polski traktują jako wrogi niepotrzebny Polakom balast .

Anipojąć , czyli JACEK, pisze bez przerwy teksty ośmieszające polskość i nasze polskie potrzeby duchowe. Wiadomo, ZWIERZĘTOM nie jest potrzebna ani Pamięć narodowa ani tym bardziej kultura. Goj ma być tylko sługą.

Patrz TVN Informacje. mam zapis......

To dlatego znikały pieniądze w ogromnych ilościach.
          • Gość: do do radnych PO IP: *.072.c90.petrotel.pl 20.12.10, 11:03
            też będziesz emerytem jeśli Bóg pozwoli.Co gorsza nie będziesz umiał nawet narzekać bo nawet tego ciebie nie nauczyli.Nie będziesz umiał się bawić bo to czego ciebie nauczyli to nie jest zabawa tylko podrygiwanie.Śmiej się więc młody zrzędo z emerytów.Oni mają przynajmniej emerytury.Twój los może być nieciekawy jak pieniądze pójdą na zabawę a na opiekę społeczną kasy zabraknie.Pozdrawia jeszcze nie emeryt ale człowiek w średnim wieku trzeżwo patrzący na świat i ekonomię.Do miłego tupania tuptusiu.
        • Gość: towwieslaw IP: *.072.c91.petrotel.pl 20.12.10, 09:27
          Pan Radny powinien wiedziec ze aby zycie kulturalne plocka mialo jakis sens nalezy przede wszystkim wymienic ludzi ktorzy odpowiadaja za jego realizacje , obecny układ tak mocno obrósł w niejasne powiazania i interesy iz jego utrwalanie byloby z wielka szkoda dla miasta i dla budzetu.
          w srodowisku menagerow, organizatorow imprez , impresariow i agencj bookingowych i Plock znany byl dotychczas jako miejsce do zarobienia duzej i latwej kasy . dwu dyrektorow z urzedu i pani z pokisu rzadzili wszystkim !
          to co gdzie indziej kosztowalo x w plocku musialo kosztowac 2x albo 3x wiecej.

z budzetu sponsorowano prywatne hobby pewnego pana co to lubi pewna kapele ktorej juz nie ma i jego pasje podroznicze , sprawa jest znana w ratuszu i nie tylko ale jak to sie mowi mleko sie jeszcze nie rzolalo.

Pan Radny Kras powinien najpierw sie zapoznac ze stanem rzeczy a pozniej wyglaszac stwierdzenia , podobnie jak z wiekszoscia spraw talk i z kultura w plocku jest tak ze jej polityka i plany wymagaja powaznej rewizji i zastanowienia oraz przebudowy , rowniez tutaj ekipa mm&co zostawia po sobie prawdziwa stajnie augiasza.
          My zwykli ludzie chcielibysmy wiedziec : ile kasy wydano z budzetu w ciagu ostatnich 8 lat na tzw. imprezy , czy pieniadze te zostaly wlasciwie wydatkowane i rozliczone, jak wygladaly w tym kontekscie zyski miasta : finansowe, wizerunkowe , promocyjne etc.
          Papiery na stół! Koniec chrzanu !
          • Gość: gh IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 10:35
            w Płocku, szkoda rodziny
            • Gość: do gh gdfghgfh IP: *.072.c90.petrotel.pl 20.12.10, 10:52
              oj szkoda słoików z konfiturami poeto.Bardzo szkoda.
          • Gość: Gość EE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 10:36
            Zrobią totalną DZIURĘ z naszego miasta.
            • Gość: poki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 13:16
              audioriver i festiwal piękna nie dawali działy, więc won z miasta!
              • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 13:22
                Odwrotnie , wywoziły kasę. Ziomale. MM nie bierze łapówek.
        • Gość: do Mieszka IP: *.072.c90.petrotel.pl 20.12.10, 10:57
          a gdzie Mieszko mieszka?.
          • Gość: po=sto IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 11:07
            wszystko polikwidować gdzie nie ma tzw. uciągu dziennego, zmarnowana kasa a potrfele nie grubieja, po ci taki stołek potrzebny, wygraliśmy nie po to zeby wam było lepiej,
            • Gość: 1234 do plocczanin IP: *.117.c70.petrotel.pl 20.12.10, 14:15
              Szanowny , przemiły inaczej Pan raczył znów "wtrącić" w wątek dot. kultury swój ulubiony temat ( czyt. fobię) czyli Żydów. Wszyscy wypowiadali się - dobrze lub źle- w temacie artykułu , aż tu nagle ?!!
              Łup : Kajtek zaczyna swoje i zmienia temat na swój ulubiony.
              W innym zaś wątku zarzuca innemu internaucie że zmienia temat. No ale cóż szanowny, przemiły inaczej plocczanin może , on jest najważniejszy. reszta to mu może - wiecie co.
              Kurde , dwa, trzy dni była cisza , Kajtus nieobecny , nawet jak mu przypominali bohaterstow stanu wojennego . Ale nie wytrzymał , żół sie zebrała trza ja wylać , wszystkich uznać za anty polskich itd.
              Ktos juz tu kiedyś napisał , że szanowny , przemiły inaczej pan jest niereformowalny , że to ajkaś choroba , ja watpiłem , ale jednak przyznać racje mu muszę.
              A tak wogóle to zycze szanownemu przemiłego panu duzo zdrowia , pogody ducha itd.
              • Gość: plocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 14:28
                Robiłem 2 filmy, szkoda było czasu a wiedziałem , że Miejscowi ......, ..bez logiki, szukali zaczepki.

Chcecie dalej udawać , kto tu sięga zawsze po kasę? A może nie wiecie , dlaczego jest martwy teren od Młyna do Młyna.

Mrozkiem wania pytacz o wojnę, sam nie napisał , co robił 13.
                • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 21:05
                  > Robiłem 2 filmy, szkoda było czasu a wiedziałem , że Miejscowi ......,
                  > ..bez logiki, szukali zaczepki.
                  Kiedy premiera tych arcydzieł? Pingwiny z Antarktydy już czyszczą swoje garnitury.
    • 20.12.10, 14:53
      Pan radny był aktywny na forum przed wyborami.
      Oto przykład;
      forum.gazeta.pl/forum/w,66,119708486,119747650,Dlaczego_radni_usmiercaja_Ksiaznice_Plocka_.html

Czy będzie udzielał się na forum po wyborach?
      • Gość: gosc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.12.10, 16:39
        Ksiąznica to skarbonka bez dna, z taką armią zatrudnianych ludzi będzie zawsze brakowac na wszystko., dac im drugie tyle i dalej bedzie malo.
        • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 20.12.10, 16:57
          Z taką mentalnością nic się zrobi. Trzeba ludzi powyrzucać i zrobić puste wydziały , książki przemielić .Tu już nic nie pomoże. Jeżeli z taką mentalnością x zostanie radnym , zniszczy cały Płock.
    • Gość: super IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 15:24
      > Rozwój ambitnej oferty kulturalnej dla mieszkańców Płocka to jedno.
      > Imprezy, które promują nasze miasto - to drugie.
      >
      > Audioriver, Reageland czy Festiwal Piękna skierowane było nie tylko do mieszkań
      > ców naszego miasta, ale również jako oferta dla turystów. Dwie pierwsze skierow
      > ane są do niszowego odbiorcy i szczerze mówiąc z każdym rokiem się sprawdzają i
      > zbierają dobre recenzje.

No widzisz...
      Gdybyśmy mieli takich myślicieli ileś naście czy dziesiąt lat temu w SOPOCIE, OPOLU czy choćby JAROCINIE to nigdy byśmy o tych wioskach nie usłyszeli.

Nie można mysleć na 2 dni czy 2 lata do przodu tylko na 20-100 lat. Ale to czesto przerasta władze co chce się nachapać w 4 lata jak najwięcej.

Mamy 3 imprezy - mamy więcej ale o 3 mowa - które już się rozpychają w polsce. Dajcie im żyć - dajcie im 20 lat a będa najważniejsze w kraju.

Małe rozumki nie pojmą tego. Książnica... Co 3 mieszkaniec płocka... Co za bzdura. Co 100 mieszkaniec płocka może w ogóle wie co to jest a co 1000 gdzie to jest. Tyle ode mnie.
    • 20.12.10, 16:32
      Dziękuję Panie Kras, że nie stawia Pan znaku równości między KULTURĄ (i jej rozwojem w mieście) a PROMOCJĄ miasta. Mam nadzieję, że nie jest Pan jedyny w naszej nowej radzie.
      Proszę wytrwale walczyć o finanse dla Książnicy Płockiej.
    • 20.12.10, 16:34
      Dziękuję Panie Kras, że nie stawia Pan znaku równości między KULTURĄ (i jej rozwojem w mieście) a PROMOCJĄ miasta. Mam nadzieję, że nie jest Pan jedyny w naszej nowej radzie.
      Proszę wytrwale walczyć o finanse dla Książnicy Płockiej.
      • Gość: kaktus.5 IP: *.plock.mm.pl 20.12.10, 17:02
        ja też dziękuję za tą wielką, wspaniałą wiadomość. cieszę się, że są tak wspaniali ludzie, jest pan radnym naszych serc!
    • Gość: tr IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 17:12
      zamiast bredzić lepiej za odsniezanie sie weźcie
      • Gość: do tr. IP: *.240.c90.petrotel.pl 20.12.10, 18:17
        a waćpani już odśnieżyła chodniczek przed posesyjką?.Chyba tak skoro przy komputerku/żeby nie było niedomówień u mnie odśnieżone więc mogę posiedzieć przy komputerku/.Pozdrawiam poetkę serdecznie.Dużo czasu?.
        • Gość: szwagier IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 20:12
          ten kras w pory narobi jak nie dorwie sie do koryta
    • Gość: marc IP: 46.186.27.* 21.12.10, 14:34
      popieram przedmówce w 10000000000000000%
      • Gość: marc IP: 46.186.27.* 21.12.10, 14:52
        ZOSTAWCIE AUDIORIVER I REGGAELAND W SPOKOJU....NIE MIESZAJCIE TAKICH WYDARZEŃ DO POLITYKI !!!!
        ..tak jak już ktoś napisał-" Mamy 3 imprezy - mamy więcej ale o 3 mowa - które już się rozpychają w polsce. Dajcie im żyć - dajcie im 20 lat a będa najważniejsze w kraju."

-te 2 festiwale są jedynym oknem na świat dla młodych płocczan...całym rokiem prawie nic się nie dzieje w tym zaścianku nad Wisłą ale chociaż w wakacje można poczuć,że leżymy w Europie...

ZOSTAWCIE AUDIORIVER I REGGAELAND W SPOKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 21.12.10, 15:03
          Masz rację. A więc zrób te łomoty za własne pieniądze.
          • Gość: marc IP: 46.186.27.* 21.12.10, 16:12
            łomoty??? masz człowieku pojecie o muzyce takie jak przedszkolak.... podejrzewam zresztą,że dla Ciebie wszystko jest łomotem, no może oprócz Hitów na czasie,bo taki mniej wiecej poziom jak ta muzyka trzymają Twoje wypowiedzi..... zresztą piszesz te same frazesy już od paru lat....jak tak Ci to przeszkadza to się wyprowadź ze starówki-najlepiej na wieś-tam będziesz miał święty spokój!
            • Gość: do marc.a IP: 91.212.223.* 21.12.10, 22:41
              pudło specu od łomotu.Płocczanin nie mieszka na starówce.Wszyscy myślący inaczej niż ty miłośniku łomotu wg ciebie mieszkają na starówce?.Tak słychać te twoje dzieło daleko,daleko.I na koniec przestań bredzic o wielkości tej twojej muzyki.O kulturze masz pojęcie jak przedszkolak.Tak przedszkolak.Pamietaj pączuszku.Mieszkańcy starego miasta też mają swoje prawa.Ty nie będziesz dyrygował nimi.I na koniec towarzyszu od hałasu.Byli tacy co to kazali wyprowadzac się mieszkańcom ze starówki bo tak chciał słynny tercet egzotyczny od rozrywki masowej.Tercet sie kruszy, a ci co kazali się wyprowadzac ze starówki sami musieli się wyprowadzić ze starego miasta/z gabinecików/.Więcej pokory i empatii.A czy wiesz co to empatia?.Nie takie imperia padały.
            • Gość: tylko do marca? IP: *.200.c85.petrotel.pl 22.12.10, 23:20
              panie marzec byli tacy co to kazali się wyprowadzać mieszkańcom starówki bo ratuszniki mieli wizję zrobienia ze starego miasta centrum lichej i cholernie drogiej rozrywki.Drogiej dla budżetu.Niektórzy z nich przychodzą tylko na sesję jako radni choć myśleli ,że nikt ich nie odetnie od stołków.Myśleli,że będą rządzić wiekuiście.Proponuję więcej pokory.Proponuję wyciągać nauki z zaistniałej sytuacji.Nikt nie jest jak widać przyspawany do stołka.I na koniec drogi specjalisto.Na ty to tramwaje stają.U nas w Płocku nie stanie tramwaj bo go nie będzie.Nikt nie jest przyspawany do stołka szanowny specjalisto.Pamiętaj o tym.
        • Gość: toja IP: *.ump / 192.168.1.* 21.12.10, 23:32
          Ależ chętnie pozostawimy te imprezki pod warunkiem, że je weźmiesz pod swoje okna!!! Nie ma sprawy. Zgłoś zapotrzebowanie na "bezpośrednią" rozrywkę do POKiS-u. Całe nadbrzeże słuchało tych łomotów tyle lat - posłuchaj sobie z bliska teraz ty - chetnie ustąpimy. I daj przy okazji miejsce noclegowe ( tarło) dla koczującej pijanej i znarkotyzowanej młodzieży. I promuj to w całym świecie. Tylko daj pożyć ludziom innym. A jeżeli nie chcesz przytulić sobie tego bałaganu to wnioskuj o przeniesienie go na lotnisko ! I wszyscy będą zadowoleni. Taka prosta rzecz, a na to nie wpadłeś. A przy okazji odpowiedz sobie sam - co konkretnie wypromowały te koncerty? Ile miejsc pracy przybyło? Ile ludzi pokochało Płock, by tu zamieszkać. A stwierdzenie, że te festiwale ...są oknem na świat dla młodych płocczan... jest wielką bzdurą.
          • Gość: płocczanin IP: 46.186.26.* 22.12.10, 00:10
            A ziomal wywiózł kasę , po to tu przyjechał.
            • Gość: marc IP: 46.186.27.* 28.12.10, 13:11
              Bzdurą to jest jedną wielką to co Wy moi drodzy zaściankowi malkontenci tu wypisujecie...ja już odpuszczam... walczę tu z Wami już parę lat...ale tak teraz się zastanawiam po co? Wy przecież zawsze wiecie najlepiej, jesteście znawcami kultury i sztuki-tylko szkoda, ze takie wąskie spojrzenie na nią macie...wszystko co dzieje się nad Wisłą uważacie za "łomot" a ludzi tam się bawiących za hołotę,narkomanów, chuliganów{pewnie gorszych od tych na stadionach} i alkoholików, najgorsze,że prawdopodobnie nawet nie znacie jednej osoby,która była,uczestniczyła np w Reggaelandzie,Audioriverze ale obrażać ich Wam wolno, wyzywać ich od najgorszych-to właśnie pokazuje jacy jesteście naprawdę-ZAKOMPLEKSIENIE, MALI, ZAMKNIĘCI i wszystkowiedzący najlepiej - z takimi ludźmi nie da się normalnie dyskutować.

PS: i bardzo dobrze wiem co to znaczy empatia {w odróżnieniu od Was}-uczę tego płockie dzieci i mam nadzieję,że jak dorosną ich umysły będą otwarte i wolne od zaścianku i nietolerancji na wszystko co inne i nowe !
              • Gość: do marc.a IP: 91.212.223.* 28.12.10, 14:46
                tylko nadzieja drogi profesorze.Tylko.
              • Gość: ReggaeMan IP: 217.153.68.* 30.12.10, 00:03
                Marc! Daj spokój, nie rozmawiaj tym samym językiem co reszta. Muzyka obroni się sama, obronią ją ci co ją kochają. Mam nadzieję, że dwa sztandarowe festiwale Płocka, czyli Audioriver i ReggaeLand zostaną wpisane do kalendarza imprez letnich na 2011, a ich poziom organizacyjny będzie wzrastał. Co do Audioriver nie mam wątpliwości, za ReggaeLand trzymam kciuki, bo doszły mnie słuchy, że dotychczasowy organizator zrezygnował ze startu w wyścigach po kasę.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.