Dodaj do ulubionych

Polskie straty wojenne w Rosji

06.04.12, 05:40
niepoprawni.pl/blog/656/czesc-i-rosjo-oddaj-co-nasze-zrabowane-polskie-skarby
O ile udaje sie odzyskiwac polskie dobra kultury utracone podczas wojen z krajow zachodnich o tyle z Rosja sprawa jest trudniejsza.
Ale ostatniochyba cos w swiecie drgnelo. Slyszlem ze Egipt dosc skutecznie walczy o zabytki wywiezione przez Brytyjczykow, Amerykanow i innych w XX i XIX w. Fakt ze Rosja to nie ta kultura i nie ta cywilizacja ale moze uda sie ja wkoncu zmusic do oddania tego co nie ich. Co sadzicie ?
Edytor zaawansowany
  • ignorant11 06.04.12, 05:51
    marek_ogarek napisał:

> niepoprawni.pl/blog/656/czesc-i-rosjo-oddaj-co-nasze-zrabowane-polskie-skarby
    > O ile udaje sie odzyskiwac polskie dobra kultury utracone podczas wojen z krajo
    > w zachodnich o tyle z Rosja sprawa jest trudniejsza.
    > Ale ostatniochyba cos w swiecie drgnelo. Slyszlem ze Egipt dosc skutecznie walc
    > zy o zabytki wywiezione przez Brytyjczykow, Amerykanow i innych w XX i XIX w. F
    > akt ze Rosja to nie ta kultura i nie ta cywilizacja ale moze uda sie ja wkoncu
    > zmusic do oddania tego co nie ich. Co sadzicie ?

Rosjanie to złodzieje i wszystko co maja jest zrabowane.

Najechali na Gruzje by rabowac nawet klozety!

Co za dzicz i chołota...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • vandermerwe 06.04.12, 06:56
    Szanowni Koledzy,

Radze bardziej wnikliwie spojrzec na historie Europy i nacji ja zamieszkujacych. Wyjdzie z tego, iz powszechnie ludy Europy najezdzaly i grabily - mozna powiedziec czesc kultury i wartosci europejskich.

Pozdrawiam
  • maxikasek 06.04.12, 09:23
    Szwedzi też nie chcą nam oddać, tego co podczas POtopu zrabowali.;-)
    Rosjanie, jak tooni-nie chcąc się "bawić" wdochodzenie co jest czyje- uchwalili, że zabytki zdobyte na Niemcach są rekompensatą za straty wojenne. Przy czym nie wnikali- komu to wcześniej Niemcy zrabowali.
  • o333 06.04.12, 09:34
    o przedstawię sytuację na przykładzie który znam. Pomijając już jakieś niezliczone wojny.Rosja po Rewolucji Październikowej straciła większość swojego dziedzictwa Narodowego. Zostało to rozgrabione lub sprzedane przez komunistów . Do tego Niemcy w trakcie IIWŚ zajumali i wywieźli wszystko co się dało. Obecnie odzyskiwanie tego polega na negocjacjach dyplomatycznych , np. Harvard zwrócił dzwon z cerkwi który został skradziony za to otrzymał jego wierną replikę. Często w ramach gestów państwa zwracają dzieła sztuki. Czasem muzea wymieniają się między sobą. Większość jednak to aukcje na wolnym rynku sztuki , oligarchowie kupują je za grubą kasę i darują rosyjskim muzeom. Polska natomiast nie prowadzi żadnego dialogu z Rosją na ten temat albo nic mi na ten temat nie wiadomo. Polska chciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie przeproszono. Takie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.
  • ignorant11 06.04.12, 09:38
    o333 napisał:

> o przedstawię sytuację na przykładzie który znam. Pomijając już jakieś niezlicz
    > one wojny.Rosja po Rewolucji Październikowej straciła większość swojego dziedzi
    > ctwa Narodowego. Zostało to rozgrabione lub sprzedane przez komunistów . Do teg
    > o Niemcy w trakcie IIWŚ zajumali i wywieźli wszystko co się dało. Obecnie odzys
    > kiwanie tego polega na negocjacjach dyplomatycznych , np. Harvard zwrócił dzwon
    > z cerkwi który został skradziony za to otrzymał jego wierną replikę. Często w
    > ramach gestów państwa zwracają dzieła sztuki. Czasem muzea wymieniają się międz
    > y sobą. Większość jednak to aukcje na wolnym rynku sztuki , oligarchowie kupują
    > je za grubą kasę i darują rosyjskim muzeom. Polska natomiast nie prowadzi żadn
    > ego dialogu z Rosją na ten temat albo nic mi na ten temat nie wiadomo. Polska c
    > hciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie przeproszono. Ta
    > kie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.

Tiaaaa mamy płacic zlodziejom za nasze włąsne. Kacapska złodziejska mentalnosc.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • maxikasek 06.04.12, 10:08
    To fakt- bo rozmowy ciężko się prowadzi. Wciąż nie odzyskaliśmy wszystkich dzieł sztuki, które Sowieci zobowiązali się oddać w Traktacie Ryskim. A które teraz są wystawiane w muzeach rosyjskich.
  • o333 06.04.12, 10:16
    maxikasek napisał:

> To fakt- bo rozmowy ciężko się prowadzi. Wciąż nie odzyskaliśmy wszystkich dzie
    > ł sztuki, które Sowieci zobowiązali się oddać w Traktacie Ryskim. A które teraz
    > są wystawiane w muzeach rosyjskich.
    Jestem jak najbardziej za. Polska ma prawo do dziedzictwa kulturowego. Jednak zawsze jest ale ... trzeba rozmawiać . Nie robicie tego ! Daj , przeproś a potem na ciebie nasram. To nie jest język komunikacji międzynarodowej który byłby skłonny RF do kiwnięcia palcem.
  • bmc3i 06.04.12, 10:54
    o333 napisał:

> maxikasek napisał:
    >
    > > To fakt- bo rozmowy ciężko się prowadzi. Wciąż nie odzyskaliśmy wszystkic
    > h dzie
    > > ł sztuki, które Sowieci zobowiązali się oddać w Traktacie Ryskim. A które
    > teraz
    > > są wystawiane w muzeach rosyjskich.
    > Jestem jak najbardziej za. Polska ma prawo do dziedzictwa kulturowego. Jednak z
    > awsze jest ale ... trzeba rozmawiać . Nie robicie tego ! Daj , przeproś a potem
    > na ciebie nasram. To nie jest język komunikacji międzynarodowej który byłby sk
    > łonny RF do kiwnięcia palcem.

Jak sam napisales w poscie wyzej, nie wiesz czy rozmawiamy, tylko tak sobie twierdzisz....

Atu czy rozmawiamy

fakty.interia.pl/polska/news/jakie-zagrabione-polskie-dobra-odzyskalo-msz,1680154,3

--
    "...Kto ma państwo morskie, a nie używa go albo je sobie da wydzierać, wszytkie pożytki od siebie oddala, a wszytkie szkody na się przywodzi, z wolnego niewolnikiem się stawa, z bogatego ubogim, z swego cudzem" -Rozmowa kruszwicka, 1573
  • o333 06.04.12, 11:18
    bmc3i napisał:

>
    > Jak sam napisales w poscie wyzej, nie wiesz czy rozmawiamy, tylko tak sobie twi
    > erdzisz....
    >
    > Atu czy rozmawiamy
    >
    > fakty.interia.pl/polska/news/jakie-zagrabione-polskie-dobra-odzyskalo-msz,1680154,3
    >
    Matrek, dzięki za artykuł . W takim razie skąd ta piana na pyskach skoro jest tak fiołkowo pachnąco?
  • bmc3i 06.04.12, 11:24
    o333 napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > >
    > > Jak sam napisales w poscie wyzej, nie wiesz czy rozmawiamy, tylko tak sob
    > ie twi
    > > erdzisz....
    > >
    > > Atu czy rozmawiamy
    > >
    > > fakty.interia.pl/polska/news/jakie-zagrabione-polskie-dobra-odzyskalo-msz,1680154,3
    > >
    > Matrek, dzięki za artykuł . W takim razie skąd ta piana na pyskach skoro jest t
    > ak fiołkowo pachnąco?

Wlasnie po to abys Ty mogl pisac o pianie na pyskach

--
    "...Kto ma państwo morskie, a nie używa go albo je sobie da wydzierać, wszytkie pożytki od siebie oddala, a wszytkie szkody na się przywodzi, z wolnego niewolnikiem się stawa, z bogatego ubogim, z swego cudzem" -Rozmowa kruszwicka, 1573
  • o333 06.04.12, 12:53
    bmc3i napisał:

> Wlasnie po to abys Ty mogl pisac o pianie na pyskach
    >
    Ależ to nie ja poruszyłem temat, nie ja twierdziłem że Rosja jest be bo nie daje Polsce czego chce. Ja piszę o pianie bo Tobie i tobie podobnym się wydaje że wystarczy tupnąć nóżką i Rosja grzecznie w zębach przyniesie ( wiem wiem tak jest w waszych snach) W świecie realnym Rosja jest do bólu pragmatyczna co lepsze( sam się przekonałem w ciągu hmm dekad) głupi ruch w Rosji nie oznacza że zrobiła głupio . To polityka na dekady , powiem więcej polityka zagraniczna prócz Jelcyna i komunizmu wojennego jest taka sama od pond 300 lat.
  • misza_kazak 06.04.12, 12:59
    o333 napisał:

> ( sam się przekonałem w ciągu hmm dekad) głupi ruch w Rosji nie oznacza że zrob
    > iła głupio . To polityka na dekady , powiem więcej polityka zagraniczna prócz J
    > elcyna i komunizmu wojennego jest taka sama od pond 300 lat.

Rosja moze zwrocic jakies dziela tylko za zgoda parlamentu - Dumy. A nikt przy zdrowych umyslach nie bedzie glosowal w Dumie za zwrot czegokolwiek Polsce - bo w oczach ROsjan POlski Rzad zajmuje mocno rusofobska pozycje i jesli posel do Dumy zaglosuje za zwrot - to skresli szansy na wybranie na kolejnych wyborach do Dumy.

--
    "Пoчемy пoляки не любят Рoccию? Пoтoмy чтo oни caми хoтели cтaть Рoccией"
  • o333 06.04.12, 14:48
    misza_kazak napisał:

> Rosja moze zwrocic jakies dziela tylko za zgoda parlamentu - Dumy. A nikt przy
    > zdrowych umyslach nie bedzie glosowal w Dumie za zwrot czegokolwiek Polsce - bo
    > w oczach ROsjan POlski Rzad zajmuje mocno rusofobska pozycje i jesli posel do
    > Dumy zaglosuje za zwrot - to skresli szansy na wybranie na kolejnych wyborach
    > do Dumy.
    >
    Ja się nie znam tępy jestem. Wiem że dobre stosunki Polski i Rosji będą korzystne . Ja bym tego chciał . Piłka jest po stronie polskiej , już nie pierwszy raz . Rosja na złych stosunkach z Polską traci (niewiele) Polska (wiele) . Gdybym był Polakiem powiedziałbym , zróbmy wszystko by słowo Polak kojarzyło się z dumą, dostatkiem, honorem kulturą. Jestem Rosjaninem , zwiedziłem bardzo dużo krajów ciągle jestem dumny z bycia Rosjaninem . Albo się boją albo są ciekawi albo kochają. Co po Polakach za granicą nie zawsze można powiedzieć .
  • misza_kazak 06.04.12, 15:50
    o333 napisał:

> Ja się nie znam tępy jestem. Wiem że dobre stosunki Polski i Rosji będą korzyst
    > ne . Ja bym tego chciał .

No to jest jasne. Ale zeby byli dobre stosunki musi byc wymiana, a nie oddania za spasibo.
    W Polsce znajduja sie dziela ktore faszysci wywiezli z Konigsbergu w czasie wojny. Niech POlacy wymienia ich na dziela sztuki ktore zostali wywiezione z Gdanska. Sztuke za sztuke.

Jestem Rosjaninem , zwiedziłem bardzo dużo kra
    > jów ciągle jestem dumny z bycia Rosjaninem . Albo się boją albo są ciekawi albo
    > kochają.

Mam podobne wrazenie.

--
  • patmate 06.04.12, 16:05
    misza_kazak napisał:

> o333 napisał:
    >
    > > Ja się nie znam tępy jestem. Wiem że dobre stosunki Polski i Rosji będą k
    > orzyst
    > > ne . Ja bym tego chciał .
    >
    > No to jest jasne. Ale zeby byli dobre stosunki musi byc wymiana, a nie oddania
    > za spasibo.
    > W Polsce znajduja sie dziela ktore faszysci wywiezli z Konigsbergu w czasie woj
    > ny. Niech POlacy wymienia ich na dziela sztuki ktore zostali wywiezione z Gdans
    > ka. Sztuke za sztuke.

Ale o co chodzi, jeżeli w Królewcu/Konigsbergu były dzieła sztuki niemieckie - to chyba nie przypadają z automatu Rosji??

> Jestem Rosjaninem , zwiedziłem bardzo dużo kra
    > > jów ciągle jestem dumny z bycia Rosjaninem . Albo się boją albo są ciekaw
    > i albo
    > > kochają.
    >
    > Mam podobne wrazenie.
    >

Jeżeli 20 % obrotu rynku nieruchomości w USA w tej chwili należy do nowobogackich Rosjan - to co maja brokerzy nie lubić?
    Jeżeli w najdroższych szwajcarskich/alpejskich kurortach słychać tylko rosyjską mowę?
    Jesteście postrzegani jak Saudyjczycy.
    Otworzą granice dla umownie nazwijmy "klasy robotniczej" - sytuacja się zmieni.
    Ale też słyszałem różne opinie od Rosjan pływających na statkach nie byli zachwyceni traktowaniem na granicach.

Pzdr
    --
    patmate
  • o333 06.04.12, 16:28
    patmate napisał:

> Ale też słyszałem różne opinie od Rosjan pływających na statkach nie byli zachw
    > yceni traktowaniem na granicach.
    >
    >
    > Pzdr
    Pat, tatko spędził ileś tam w VMF później we flocie handlowej ZSRR. Matka ma uprawnienie na wszystkie akweny do skorup co pływają . Podobno , chodzą słuchy że zacząłem żeglować wcześniej niż chodzić. No i na pewno rejsy po 3 miesiące robiłem z wujkiem zanim skończyłem 5 lat ( kochałem robić grilla w maszynowni a w nocy śledzić zielony promień radaru) Co gorsza mój teść jest kapitanem morskim pod Norweską banderą (uuu) dłużej niż 4 miesiące na lądzie nie wyrabia i tak 35 lat. Co do Ruskich ma opinie ( nienawidzi ich! córka źle wybrała :D ) albo są świetnie technicznie albo dupa. Zazwyczaj daje opierdziel za źle rozmieszczony ładunek. Co do mojego ruskiego paszportu . Mówię personalnie. Ruski paszport szanują .
  • bmc3i 06.04.12, 23:32
    o333 napisał:

> ładunek. Co do mojego ruskiego paszportu . Mówię personalnie. Ruski paszport sz
    > anują .

To zalezy gdzie. Ja pamietam ze gdy jeszcze jako student jezdzilem czasem do Turcji dorabiajac sobie sprzedażą w Polsce roznych kupowanych tam rzeczy, yureccy sprzedawcy ewidentnie Was nie lubili. Rzeczy ktore ja kupowalem za 5 dolarow, Wam sprzedawali za 9, i piwo oraz kawe mi serwował aby mi sie przyjemnie przebierałow w jego towarze, podczas zgdy o Was mowili ze nie mozna sposcic Was z oka, bo zaraz "ciapcia-rapcia". I dlatego Wam sprzedawali drozej, i nie spuszczali Twoich rodakow z oka, nie mowiac o serwowaniu im czegokowliek czegokolwiek

--
  • ignorant11 07.04.12, 22:56
    o333 napisał:

> patmate napisał:
    >
    >
    > > Ale też słyszałem różne opinie od Rosjan pływających na statkach nie byli
    > zachw
    > > yceni traktowaniem na granicach.
    > >
    > >
    > > Pzdr
    > Pat, tatko spędził ileś tam w VMF później we flocie handlowej ZSRR. Matka ma up
    > rawnienie na wszystkie akweny do skorup co pływają . Podobno , chodzą słuchy że
    > zacząłem żeglować wcześniej niż chodzić. No i na pewno rejsy po 3 miesiące rob
    > iłem z wujkiem zanim skończyłem 5 lat ( kochałem robić grilla w maszynowni a w
    > nocy śledzić zielony promień radaru) Co gorsza mój teść jest kapitanem morskim
    > pod Norweską banderą (uuu) dłużej niż 4 miesiące na lądzie nie wyrabia i tak 35
    > lat. Co do Ruskich ma opinie ( nienawidzi ich! córka źle wybrała :D ) albo są
    > świetnie technicznie albo dupa. Zazwyczaj daje opierdziel za źle rozmieszczony
    > ładunek. Co do mojego ruskiego paszportu . Mówię personalnie. Ruski paszport sz
    > anują .

Co znaczy szanuja? A co maja na niego pluc? na dokument? To nie sa Rosjanie:))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 07.04.12, 22:54
    patmate napisał:

> Ale też słyszałem różne opinie od Rosjan pływających na statkach nie byli zachw
    > yceni traktowaniem na granicach.

No bo Noworuskich kochaja wszedzie.., tzn kochaja ich dutki, a ze słoma im z butów wyłązi to przymkaja oko:))

Ale na prostych marynarzy juz nie.., bo zarabiaja tyle co Filipińczycy...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 07.04.12, 22:51
    o333 napisał:

> misza_kazak napisał:
    >
    >
    > > Rosja moze zwrocic jakies dziela tylko za zgoda parlamentu - Dumy. A nikt
    > przy
    > > zdrowych umyslach nie bedzie glosowal w Dumie za zwrot czegokolwiek Polsc
    > e - bo
    > > w oczach ROsjan POlski Rzad zajmuje mocno rusofobska pozycje i jesli po
    > sel do
    > > Dumy zaglosuje za zwrot - to skresli szansy na wybranie na kolejnych wyb
    > orach
    > > do Dumy.
    > >
    > Ja się nie znam tępy jestem. Wiem że dobre stosunki Polski i Rosji będą korzyst
    > ne . Ja bym tego chciał . Piłka jest po stronie polskiej , już nie pierwszy raz
    > . Rosja na złych stosunkach z Polską traci (niewiele) TRACI WIELE:))) Polska (wiele)TRACI NIEWIELE a wiecej ZYSKUJE:)))

. Gdybym
    > był Polakiem powiedziałbym , zróbmy wszystko by słowo Polak kojarzyło się z dum
    > ą, dostatkiem, honorem kulturą.

Bo jestesmy dumni z bycia Polakami kocha nas i podziwia cały swiat:)))

Jestem Rosjaninem , zwiedziłem bardzo dużo kra
    > jów ciągle jestem dumny z bycia Rosjaninem . Albo się boją albo są ciekawi albo
    > kochają.

Tiaaa Was nie boja sie juz nawet Gruzini ani Ukraińcy ani LItwini:)))

A nikt Was nie kocha.., z Waszej Cyryla ryczy ze smiechu całą Ukraina:)))

Co po Polakach za granicą nie zawsze można powiedzieć .

MOzna i najczesciej mozna!

Troche pdrózowałem i wszedzie spotykałem sie z wyrazami sympatii:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 07.04.12, 22:47
    misza_kazak napisał:

> o333 napisał:
    >
    > > ( sam się przekonałem w ciągu hmm dekad) głupi ruch w Rosji nie oznacza ż
    > e zrob
    > > iła głupio . To polityka na dekady , powiem więcej polityka zagraniczna p
    > rócz J
    > > elcyna i komunizmu wojennego jest taka sama od pond 300 lat.
    >
    > Rosja moze zwrocic jakies dziela tylko za zgoda parlamentu - Dumy. A nikt przy
    > zdrowych umyslach nie bedzie glosowal w Dumie za zwrot czegokolwiek Polsce - bo
    > w oczach ROsjan POlski Rzad zajmuje mocno rusofobska pozycje i jesli posel do
    > Dumy zaglosuje za zwrot - to skresli szansy na wybranie na kolejnych wyborach
    > do Dumy.

Jasne! Kogo Rasija nie lubi, tego moze kradac.

Tu szczególnie mamy kolejny dowód NATO, ze Rosja w Polsce była najeżdźca ludobójca i grabieżca, a nie zadnym wyzwolicielem.

Zreszta przyznał to zero1/3, gdy twierdził, z ich olityka nie zmnieniła sie od 300 lat, co tez swiadczy o rosyjskich kompelksach i zagubieniu.., bo kiedys mieli jako takie widoki na mocarstwowosc, a teraz sa najsłąbsi od 300 lat i smieja sie z nich nie tylko Francuzi Brytyjczycy, Amerykanie Chińczycy Japończycy..., ale nawet Polacy Czesi Liwtini Ukraińcy i... Gruzini:)))
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 06.04.12, 14:52
    o333 napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    >
    > > Wlasnie po to abys Ty mogl pisac o pianie na pyskach
    > >
    > Ależ to nie ja poruszyłem temat, nie ja twierdziłem że Rosja jest be bo nie daj
    > e Polsce czego chce. Ja piszę o pianie bo Tobie i tobie podobnym się wydaje że
    > wystarczy tupnąć nóżką i Rosja grzecznie w zębach przyniesie ( wiem wiem tak je
    > st w waszych snach)

Tu zgoda (ale nie każdy w Polsce śni na jawie). Ale chyba nie jest tak źle skoro społeczeństwo raczej nie poparło budowy IV RP.

>W świecie realnym Rosja jest do bólu pragmatyczna co lepsze
    > ( sam się przekonałem w ciągu hmm dekad) głupi ruch w Rosji nie oznacza że zrob
    > iła głupio . To polityka na dekady , powiem więcej polityka zagraniczna prócz J
    > elcyna i komunizmu wojennego jest taka sama od pond 300 lat.

Więc chyba nie powinny budzic zdziwienia polskie fobie w stosunku do Rosji...
    Poza tym komunizm wojenny chyba bardzo szybko po rewolucji wrócił na stare carskie tory.

--
    patmate
  • o333 06.04.12, 15:27
    patmate napisał:

> Więc chyba nie powinny budzic zdziwienia polskie fobie w stosunku do Rosji...
    > Poza tym komunizm wojenny chyba bardzo szybko po rewolucji wrócił na stare car
    > skie tory.
    >
    >
    Ja rozumiem że prócz gó...arzy większość z was pamięta PRL ja urodziłem się i mieszkałem w ZSRR .I to w nie najlepszym okresie i obecnie z pełną świadomością mogę stwierdzić ludzie byli szczęśliwi. Nie popieram osobiście tego modelu ale fakt jest faktem ;) . No i co fobii polskich wobec Rosji , fakt każde państwo graniczące z Rosją może mieć pretensje terytorialne do Rosji mniej lub bardziej rozsądne ( Bo jak słyszę Kaliningrad jest polski! Tu się uśmiecham, za dobry deal oddamy Wrocław,Poznań Niemcom) Pat, świat się zmienił . Świat pędzi , Rosja się zmienia a Polska tkwi w kompleksach i pretensjach , cytując " Nie idźcie tą drogą" . Ja kocham Polskę z Polakami to różnie ale pierwszy język mojego syna będzie polskim. Kiep ten który mi zarzuci anty-polonizm.
  • patmate 06.04.12, 15:54
    o333 napisał:

> patmate napisał:
    >
    >
    > > Więc chyba nie powinny budzic zdziwienia polskie fobie w stosunku do Ros
    > ji...
    > > Poza tym komunizm wojenny chyba bardzo szybko po rewolucji wrócił na sta
    > re car
    > > skie tory.
    > >
    > >
    > Ja rozumiem że prócz gó...arzy większość z was pamięta PRL ja urodziłem się i m
    > ieszkałem w ZSRR .I to w nie najlepszym okresie i obecnie z pełną świadomością
    > mogę stwierdzić ludzie byli szczęśliwi. Nie popieram osobiście tego modelu ale
    > fakt jest faktem ;) . No i co fobii polskich wobec Rosji , fakt każde państwo g
    > raniczące z Rosją może mieć pretensje terytorialne do Rosji mniej lub bardziej
    > rozsądne

Żeby było jasne fobie te kłębią się zwykle w virtualu jak to forum. Granice to powoli przeżytek, przynajmniej w Europie, liczy się raczej przewaga gospodarcza - pierwsi to zrozumieli Amerykanie w powiedzmy pierwszej połowie zeszłego stulecia.
    W przypadku Polski problem polega na tym, że nie ma wystarczającego własnego zaplecza finansowego. I że już dawno z podmiotu polityki staliśmy się przedmiotem. Przyczyny były różne (nie jest to tematem postu), ale chyba przyznasz, że gdybyście w przeszłości mieli z każdej strony świata państwo równie silne jak dajmy na to dzisiejsze USA to wyglądalibyście jak my obecnie.
    A od stu lat dzieje się tak z Polską że co Niemcy i Rosja przegrają to Polska ugra - i już tak będzie.

> ( Bo jak słyszę Kaliningrad jest polski! Tu się uśmiecham, za dobry de
    > al oddamy Wrocław,Poznań Niemcom)

Wiesz nie biorę Kaliningradu ;) - Kanał wejściowy węższy i dłuższy niż do Szczecina - we mgle płynie się z duszą na ramieniu.

> Ja kocham Polskę z Polakami to różnie ale pierwszy język mojego syna
    > będzie polskim. Kiep ten który mi zarzuci anty-polonizm.

Pewnie bywałeś na polskich imprezach śpiewanych - jeżeli już tam śpiewano przy wódeczce - to chyba raczej po rusku niż niemiecku ;)

Pzdr
    --
    patmate
  • ignorant11 07.04.12, 23:03
    patmate napisał:

> o333 napisał:
    >
    > > patmate napisał:
    > >
    > >
    > > > Więc chyba nie powinny budzic zdziwienia polskie fobie w stosunku
    > do Ros
    > > ji...
    > > > Poza tym komunizm wojenny chyba bardzo szybko po rewolucji wrócił
    > na sta
    > > re car
    > > > skie tory.
    > > >
    > > >
    > > Ja rozumiem że prócz gó...arzy większość z was pamięta PRL ja urodziłem s
    > ię i m
    > > ieszkałem w ZSRR .I to w nie najlepszym okresie i obecnie z pełną świadom
    > ością
    > > mogę stwierdzić ludzie byli szczęśliwi. Nie popieram osobiście tego model
    > u ale
    > > fakt jest faktem ;) . No i co fobii polskich wobec Rosji , fakt każde pań
    > stwo g
    > > raniczące z Rosją może mieć pretensje terytorialne do Rosji mniej lub bar
    > dziej
    > > rozsądne
    >
    > Żeby było jasne fobie te kłębią się zwykle w virtualu jak to forum. Granice to
    > powoli przeżytek, przynajmniej w Europie, liczy się raczej przewaga gospodarcz
    > a - pierwsi to zrozumieli Amerykanie w powiedzmy pierwszej połowie zeszłego stu
    > lecia.
    > W przypadku Polski problem polega na tym, że nie ma wystarczającego własnego z
    > aplecza finansowego.

To nie jest problem zalecza finasowego ale nadal etatystycznego podejscia...
    I że już dawno z podmiotu polityki staliśmy się przedmiote
    > m.

????????????

Przyczyny były różne (nie jest to tematem postu), ale chyba przyznasz, że gd
    > ybyście w przeszłości mieli z każdej strony świata państwo równie silne jak daj
    > my na to dzisiejsze USA to wyglądalibyście jak my obecnie.

My wygladam y dzuo lepiej niz Rosja i Rosjanie:))

> A od stu lat dzieje się tak z Polską że co Niemcy i Rosja przegrają to Polska
    > ugra - i już tak będzie.
    >
    > > ( Bo jak słyszę Kaliningrad jest polski! Tu się uśmiecham, za dobry de
    > > al oddamy Wrocław,Poznań Niemcom)
    >
    > Wiesz nie biorę Kaliningradu ;) - Kanał wejściowy węższy i dłuższy niż do Szcz
    > ecina - we mgle płynie się z duszą na ramieniu.

JA wezme, bo prawa historyczne mamy duzo wieksze niz Rosja:)))

Pozatem im dalej sie Ruskich wypedzi tym lepiej:)))

>
    >
    > > Ja kocham Polskę z Polakami to różnie ale pierwszy język mojego syna
    > > będzie polskim. Kiep ten który mi zarzuci anty-polonizm.
    >
    > Pewnie bywałeś na polskich imprezach śpiewanych - jeżeli już tam śpiewano przy
    > wódeczce - to chyba raczej po rusku niż niemiecku ;)

Ja spiewam po niemiecku jak sie napije i to antyrosyjskie piesni:

"An Warszau schmurren tausend auf den kniehen..."

>
    > Pzdr

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 06.04.12, 23:38
    o333 napisał:

> drogą" . Ja kocham Polskę z Polakami to różnie ale pierwszy język mojego syna
    > będzie polskim. Kiep ten który mi zarzuci anty-polonizm.

A to Twoj osobisty bład, bo dziecko niu musi miec jednego pierwszego jezyka - mze miec ich co najmniej 2 - wystarczy ze jeden rodzic rozmawia z dzieckiem tylko w jednym jezyku, drugi tylko w drugim jezyku. Sposob dziala swietnie. Kazdy z tych dwoch jezykow jest woczas naturalny dla dziecka. Problemy zaczynaja sie gdy dziecko idzie do szkoly - wowczas jezyk szkolny zaczyna przewazac, ale i tak ten drugi jezyk wciaz jest naturalny i dziecko nie ma jakichkolwiek klopotow z dowolnym przeskakiwaniem miedzy jednym jezykiem a drugiem. Wiecm co mowiue, bo sposob wyczytany kiedys z amerykanskich książek, doskonale zdal egzamin u mnie w domu

--
  • ignorant11 07.04.12, 22:42
    bmc3i napisał:

> o333 napisał:
    >
    > > bmc3i napisał:
    > >
    > > >
    > > > Jak sam napisales w poscie wyzej, nie wiesz czy rozmawiamy, tylko t
    > ak sob
    > > ie twi
    > > > erdzisz....
    > > >
    > > > Atu czy rozmawiamy
    > > >
    > > > fakty.interia.pl/polska/news/jakie-zagrabione-polskie-dobra-odzyskalo-msz,1680154,3
    > > >
    > > Matrek, dzięki za artykuł . W takim razie skąd ta piana na pyskach skoro
    > jest t
    > > ak fiołkowo pachnąco?
    >
    > Wlasnie po to abys Ty mogl pisac o pianie na pyskach

Która m aja złodzieje Rosjanie:)))
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 06.04.12, 10:16
    o333 napisał:
    > Polska c
    > hciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie przeproszono. Ta
    > kie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.

Przypomnę, że jednym z warunków Traktatu Ryskiego 1921 był zwrot dóbr kultury. Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem, ale wieeelu rzeczy już nie udało się wytargać. Podobnie jak i odszkodowania wojenne, m. in. za zajęty tabor kolejowy (30 mln rubli w złocie). Sprawa ciągnęła się z różnym natężeniem do 1939.

Pzdr
    --
    patmate
  • bmc3i 06.04.12, 10:53
    patmate napisał:

> o333 napisał:
    > > Polska c
    > > hciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie przeproszo
    > no. Ta
    > > kie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.
    >
    > Przypomnę, że jednym z warunków Traktatu Ryskiego 1921 był zwrot dóbr kultury.
    > Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem,

A kiedy i jak oni zajumali Bitwe pod Grunwaldem? W trakcie zaboroów?

ale wieeelu rzeczy już nie udało się wy
    > targać. Podobnie jak i odszkodowania wojenne, m. in. za zajęty tabor kolejowy (
    > 30 mln rubli w złocie). Sprawa ciągnęła się z różnym natężeniem do 1939.
    >
    > Pzdr

--
  • patmate 06.04.12, 11:01
    bmc3i napisał:

> patmate napisał:
    >
    > > o333 napisał:
    > > > Polska c
    > > > hciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie prze
    > proszo
    > > no. Ta
    > > > kie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.
    > >
    > > Przypomnę, że jednym z warunków Traktatu Ryskiego 1921 był zwrot dóbr ku
    > ltury.
    > > Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem,
    >
    >
    > A kiedy i jak oni zajumali Bitwe pod Grunwaldem? W trakcie zaboroów?
    >
    >
    >
    > ale wieeelu rzeczy już nie udało się wy
    > > targać. Podobnie jak i odszkodowania wojenne, m. in. za zajęty tabor kole
    > jowy (
    > > 30 mln rubli w złocie). Sprawa ciągnęła się z różnym natężeniem do 1939.
    > >
    > > Pzdr
    >
    >
    Za wiki:
    W okresie I wojny światowej obraz został, ze względów bezpieczeństwa, wywieziony do Moskwy
    Arrasy:
    W 1795 Aleksander Suworow wywozi arrasy, na polecenie carycy Katarzyna II, wraz z innymi zrabowanymi dobrami, do Rosji. Na mocy traktatu ryskiego, po długich staraniach, gdyż strona sowiecka twierdziła, że arrasy są ekwiwalentem za polskie długi, partiami, udało się odzyskać 136 tkanin, w różnym stanie (m.in. były przycinane tak aby pasowały do ścian pałacu Gatczynie, używano ich do wykonania obić na meblach). Pozostałe nadal są w Rosji, eksponowane w muzeach, bez podania ich pochodzenia.

Wypada sobie tylko życzyć żeby Bursztynowa Komnata odnalazła się w Polsce ;) .......
    wtedy poprzyciamy ją sobie żeby pasowała do Zamku Królewskiego ;) .

Pzdr

--
    patmate
  • ignorant11 07.04.12, 23:18
    patmate napisał:

> > ale wieeelu rzeczy już nie udało się wy
    > > > targać. Podobnie jak i odszkodowania wojenne, m. in. za zajęty tabo
    > r kole
    > > jowy (
    > > > 30 mln rubli w złocie). Sprawa ciągnęła się z różnym natężeniem do
    > 1939.

Rosjanie kradna wszystko! Z Polski w 1991 rabowali nawet rury clozety podobnie jak z Gruzji, bo klozet dopiero zaczyna byc modny w Rasiji i jest przedmiotem wielkiego zbytku:))

> > >
    > > > Pzdr
    > >
    > >
    > Za wiki:
    > W okresie I wojny światowej obraz został, ze względów bezpieczeństwa, wywiezion
    > y do Moskwy
    > Arrasy:
    > W 1795 Aleksander Suworow wywozi arrasy, na polecenie carycy Katarzyna II, wra
    > z z innymi zrabowanymi dobrami, do Rosji. Na mocy traktatu ryskiego, po długich
    > staraniach, gdyż strona sowiecka twierdziła, że arrasy są ekwiwalentem za pols
    > kie długi, partiami, udało się odzyskać 136 tkanin, w różnym stanie (m.in. były
    > przycinane tak aby pasowały do ścian pałacu Gatczynie, używano ich do wykonani
    > a obić na meblach). Pozostałe nadal są w Rosji, eksponowane w muzeach, bez poda
    > nia ich pochodzenia.

A który złodziej powie: ukradłem?

Szwedzi sa normalni oni otwarcie przyznaja ze zdobyli w Polsce.

>
    > Wypada sobie tylko życzyć żeby Bursztynowa Komnata odnalazła się w Polsce ;) .
    > ......
    > wtedy poprzyciamy ją sobie żeby pasowała do Zamku Królewskiego ;) .

A tam:)))

Ks Jankowski zrobił cos znacznie lepszego:)))

>
    > Pzdr
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 07.04.12, 23:14
    bmc3i napisał:

> patmate napisał:
    >
    > > o333 napisał:
    > > > Polska c
    > > > hciała by wszystko na raz za darmo i żeby jeszcze ją uprzejmie prze
    > proszo
    > > no. Ta
    > > > kie podejście może wzbudzić tylko lekki uśmiech.
    > >
    > ltury.
    > > Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem,
    >
    >
    > A kiedy i jak oni zajumali Bitwe pod Grunwaldem? W trakcie zaboroów?

Ten obraz nalezy sie Rasiji:)))

Przedstawia wielkie rosyjskie zwyciestwo, a nazwisko Matejko tez oczywiscie rosyjskie jak Domeyko czy KOsciuszko:)))
    >
    >
    >
    > ale wieeelu rzeczy już nie udało się wy
    > jowy (
    > >
    > > Pzdr
    >
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • o333 06.04.12, 11:21
    patmate napisał:

> Przypomnę, że jednym z warunków Traktatu Ryskiego 1921 był zwrot dóbr kultury.
    > Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem, ale wieeelu rzeczy już nie udało się wy
    > targać. Podobnie jak i odszkodowania wojenne, m. in. za zajęty tabor kolejowy (
    > 30 mln rubli w złocie). Sprawa ciągnęła się z różnym natężeniem do 1939.
    >
    > Pzdr
    Pat, Rosji nie obowiązuje traktat Ryski ;) sprawdź dlaczego :D
  • maxikasek 06.04.12, 11:56
    > Pat, Rosji nie obowiązuje traktat Ryski ;) sprawdź dlaczego :D
    Wypowiedzenie w 1939 było niezgodne z prawem międzynarodowym, więc nieważne. WIęc z zakresie, których nie zmieniły późniejsze umowy (np. granic)- obowiązuje dalej
  • patmate 06.04.12, 11:57
    o333 napisał:

> patmate napisał:
    >
    >
    > ltury.
    > > Oddaliście m.in. Bitwę pod Grunwaldem, ale wieeelu rzeczy już nie udało
    > się wy
    > jowy (
    > >
    > > Pzdr
    > Pat, Rosji nie obowiązuje traktat Ryski ;) sprawdź dlaczego :D

OK, przecież napisałem ze do 1939 ;)
    To co wróciło z dóbr kultury do 1939 do II RP to tylko na podstawie wzajemnej wymiany, a nie że ZSRS realizował postanowienia.

Pzdr
    --
    patmate
  • patmate 06.04.12, 12:04
    Wykładnie międzynarodową obowiązywania Traktatu lepiej wyjaśnił maxikasek.
    ja tylko skromnie chciałem podkreślić, że dotrzymywanie układów ze słabszymi nie jest waszą mocną stroną, ale o to się kłócimy na forum już od dawna.

pzdr
    --
    patmate
  • o333 06.04.12, 12:46
    patmate napisał:

> Wykładnie międzynarodową obowiązywania Traktatu lepiej wyjaśnił maxikasek.
    > ja tylko skromnie chciałem podkreślić, że dotrzymywanie układów ze słabszymi ni
    > e jest waszą mocną stroną, ale o to się kłócimy na forum już od dawna.
    >
    > pzdr
    Wielce szanuję maxiego( jego nudne wywody dla mnie nie są nudne bo to ta chwila kiedy się uczę ,szkoda kiedyś na tym forum można było się czegoś dowiedzieć. ) jednak maxi ciągle ma perspektywę "polską" za co trudno go winić . Pech chciał że jakieś dwa tygodnie temu miałem rozmowę na temat zwrotu "dziedzictwa narodowego" co mnie zmusiło do spłycenia mojej ignorancji w tym zakresie. No i fakt. De jure ,ch.. można zrobić a szczególnie Rosji. Warto przeczytać dekret zobowiązań RF wobec ZSRR . Zabawna sprawa , woltyżerka legislacyjna. Tak macie prawa, tak wobec prawa nie macie szans. Jak napisałem. Kultura, historia to jest to co świadczy o narodzie. W takich sprawach warto zachować kulturę .
  • patmate 06.04.12, 14:34
    o333 napisał:

> Wielce szanuję maxiego... jednak maxi ciągle ma perspektywę "polską" za co trudno go >winić .

Podobnie jak Ciebie ;)

> De jure ,ch.. można zrobić a szczególnie Rosji.

Żeby było jasne - podobne problemy są ze Szwedami (może łatwiej to zrozumieć, jako ze są to sprawy z XVII wieku, podobnie jest z Niemcami - swego czasu dość obszerny artykuł w którymś z tygodników.
    Stosunkowo niedawno Sikorski coś tam oddał Merkelowej na zasadzie dobrego gestu - ale nie odbiło się to żadnym pozytywnym echem - w sensie rewanżu. Coś tam niemieckiego leży jeszcze w Polsce (jakaś duża biblioteka) której chyba z poznańskiego nie zdołano ewakuować w '45.

>Warto przeczytać dekret zobowią
    > zań RF wobec ZSRR . Zabawna sprawa , woltyżerka legislacyjna.

No cóż chętnie przejmuje się aktywa, gorzej ze zobowiązaniami.

>Tak macie prawa,
    > tak wobec prawa nie macie szans. Jak napisałem.

Więc i sprawy nie toczą się przed Trybunałem w Hadze ;) .

> Kultura, historia to jest to co
    > świadczy o narodzie. W takich sprawach warto zachować kulturę .

Nic dodać nic ująć, choc był taki jeden któremu na słowo kultura odbezpieczał się podobno karabin......

PS w jednym z poprzednich postów użyłeś stwierdzenia:
    .."Pomijając już jakieś niezliczone wojny.Rosja po Rewolucji Październikowej straciła większość swojego dziedzictwa Narodowego. Zostało to rozgrabione lub sprzedane przez komunistów ...."

Ale trudno tym usprawiedliwiać sprawę polskich dóbr kultury.

Pzdr
    --
    patmate
  • o333 06.04.12, 15:10
    patmate napisał:

Pat, niczego nie usprawiedliwiam. "U was biją murzynów" To jest fakt. Rosja odzyskuje dziedzictwo narodowe-kupując je . Reszta to gesty dyplomatyczne lub wymiana między muzeami. Problem jest taki że cena za dziedzictwo jest zawsze nie określona!!! Bo to unikat! Nigdy przedtem ani potem nic takiego nie powstanie! Wielokrotnie byłem w Tretakowskiej a z zwiedzaliśmy Ermitaż 4 dni (pod rząd) wiem że to jest tylko 20% tego co ma Ermitaż w schronach. Dla mnie jako człowieka nie obojętnego na piękno i sztukę zapytałem się czemu? Odpowiedź . Nie mamy miejsca ekspozycyjnego! Wiem przeciętny Polak uważa Ruskich za tych co kradną kible i gwałcą. Szkoda mi tych Polaków. Postrzeganie Rosji przez pryzmat historii polsko-rosyjskiej jest debilizmem.
  • ignorant11 07.04.12, 23:46
    o333 napisał:

> patmate napisał:
    >
    > Pat, niczego nie usprawiedliwiam. "U was biją murzynów" To jest fakt. Rosja odz
    > yskuje dziedzictwo narodowe-kupując je . Reszta to gesty dyplomatyczne lub wymi
    > ana między muzeami. Problem jest taki że cena za dziedzictwo jest zawsze nie ok
    > reślona!!! Bo to unikat! Nigdy przedtem ani potem nic takiego nie powstanie! Wi
    > elokrotnie byłem w Tretakowskiej a z zwiedzaliśmy Ermitaż 4 dni (pod rząd) wiem
    > że to jest tylko 20% tego co ma Ermitaż w schronach. Dla mnie jako człowieka n
    > ie obojętnego na piękno i sztukę zapytałem się czemu? Odpowiedź . Nie mamy miej
    > sca ekspozycyjnego! Wiem przeciętny Polak uważa Ruskich za tych co kradną kible
    > i gwałcą.

I morduja...

Szkoda mi tych Polaków. Postrzeganie Rosji przez pryzmat historii po
    > lsko-rosyjskiej jest debilizmem.

A niby dlaczego?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • rzewuski1 06.04.12, 19:00
    Coś tam niemieckiego leży jeszcze w Polsce (jakaś duża biblioteka) której chyba z poznańskiego nie zdołano ewakuować w '45.

tutaj więcej o tym
    www.ebib.info/2008/99/a.php?lechowski
  • kstmrv 06.04.12, 18:24
    vandermerwe napisała:

> Szanowni Koledzy,
    >
    > Radze bardziej wnikliwie spojrzec na historie Europy i nacji ja zamieszkujacych
    > . Wyjdzie z tego, iz powszechnie ludy Europy najezdzaly i grabily - mozna powie
    > dziec czesc kultury i wartosci europejskich.

Owszem inni raz najeżdżali, raz ich najeżdżano. Ale Polska prawie nigdy nie prowadziła wojen zaczepnych, nas zawsze tylko grabiono (od X wieku po XX wiek).
    A co do tematu - proponuję przyjrzeć się raczej planom żydostwa w temacie odzyskania ich dóbr w Polsce. Oni chcą od nas grubych miliardów $.
  • marek_ogarek 06.04.12, 22:07
    Czyzby nigdy nikogo? A Moskwe kto okupowal? Ale fakt ze bilans mamy zdecydowanie ujemny. Zwlaszcza w ostatnich 400 latach.
    Co do Zydow to coz. Stracili grube miliardy wiec chca je odzyskac. Czy tu widzisz cos zlego czy nienaturalnego? Niestety kradzione nie tuczy. Mam nadzieje ze i kiedys przyjaciele Rosjanie dojda do takich wnioskow. Problem faktycznie jest spory bo Polska tak latwo takich roszczen nie jest w stanie zaspokoic. Choc mozna by np. Ustalic specjalny podatek dla bylych czlonkow pzpr na ten cel. Przeciez to oni i tylko oni byli beneficjentami tego idiotycznego systemu ktory tworzyli.
  • patmate 06.04.12, 23:12
    Już były pomysły na spłatę mienia "pożydowskiego" - jakieś bony/promesy, wypłata w miarę dochodów fiskusa. Poza tym wiele z tego przecież przepadło, zostało zniszczone w czasie wojny, (Niemiec czy Sowiet zburzył - to Polak ma odbudować i oddać?), a poza tym kto jest spadkobiercą - pewnie nie Izrael.
    Pzdr
    --
    patmate
  • marek_ogarek 07.04.12, 04:09
    Nie przesadzajmy. Mowimy o przypadkach gdy lodzim po wojnie zajeto istniejacy sklep czy lamienice. Nawet jak cos zostalo zniszczone w czasie wojny to przeciez ziemia na ktorej to stalo dalej istnieje. Przeciez nie mozna z tymi ludzmi mowic tak jak forumowi Rosjanie z nami.
    Zreszta duza czesc juz zostala zwrocona. Chocby krakowski Kazimierz. I wyszlo to Polsce tylko na dobre. Przeciez za PRL tam byly zwykle slamsy teraz znowu tetni zycie.
  • ignorant11 08.04.12, 15:26
    marek_ogarek napisał:

> Nie przesadzajmy. Mowimy o przypadkach gdy lodzim po wojnie zajeto istniejacy s
    > klep czy lamienice. Nawet jak cos zostalo zniszczone w czasie wojny to przeciez
    > ziemia na ktorej to stalo dalej istnieje. Przeciez nie mozna z tymi ludzmi mow
    > ic tak jak forumowi Rosjanie z nami.

No tak.., ale prl narobił niezłego bigosu w włąsnosci. Najpierw rabując potem niszcząc i potem znowu stawiajac jakies blokowiska i inne budowle, które potem sprzedano...

Bardzo czesto majatek po prostu nie istnieje i wtedy nie mozna go zwrócic w naturze, albo wartosc wspołczsna nie ma nic wspolnego ze wartoscia zrabowana.

Oczywiscie ten problem istnieje tylko wtedy gdy istnieja spadkobiercy, którzy oczywiscie musieliby zaplacic podatek spadkowy:))

W przypadku nie istnienia spadkobierców, ich wymarcia majatek przechodzi na skarb państwa.

> Zreszta duza czesc juz zostala zwrocona. Chocby krakowski Kazimierz. I wyszlo t
    > o Polsce tylko na dobre. Przeciez za PRL tam byly zwykle slamsy teraz znowu tet
    > ni zycie.

To pozytywny przykład, choc i tu jak wszedzie pojawiali sie cwaniacy usiłujacy wyłudzac kamienice...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • kstmrv 07.04.12, 15:03
    marek_ogarek napisał:

> Czyzby nigdy nikogo? A Moskwe kto okupowal?

Ulubiony autor panzerviii - Jacek Komuda napisał o tym opowiadanie, jak polscy żołnierze się nawzajem zjadali z głodu w Moskwie.

> Ale fakt ze bilans mamy zdecydowani
    > e ujemny. Zwlaszcza w ostatnich 400 latach.

Zaczęło się w X wieku kiedy zmuszono nas do przyjęcia tej śmiesznej watykańskie religii.

> Co do Zydow to coz. Stracili grube miliardy wiec chca je odzyskac. Czy tu widzi
    > sz cos zlego czy nienaturalnego? Niestety kradzione nie tuczy. Mam nadzieje ze
    > i kiedys przyjaciele Rosjanie dojda do takich wnioskow. Problem faktycznie jest
    > spory bo Polska tak latwo takich roszczen nie jest w stanie zaspokoic. Choc mo
    > zna by np. Ustalic specjalny podatek dla bylych czlonkow pzpr na ten cel. Przec
    > iez to oni i tylko oni byli beneficjentami tego idiotycznego systemu ktory twor
    > zyli.

To niech oni oddają.
  • marek_ogarek 08.04.12, 04:56
    Co jest takiego smiesznego w religii chrzescijanskiej?
    Strasznie nie lubie jak ktos drwi z przekonan religijnych innych.
    To oznaka prostactwa.
  • ignorant11 08.04.12, 15:28
    marek_ogarek napisał:

> Co jest takiego smiesznego w religii chrzescijanskiej?
    > Strasznie nie lubie jak ktos drwi z przekonan religijnych innych.
    > To oznaka prostactwa.

I głupoty, bo religie sa stare jak swiat i nic nie wskazuje aby kiedykolwiek miały zniknac.., jedne sa zastepowane przez inne ale religijnosc trwa nadal...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.04.12, 15:37
    kstmrv napisał:

> vandermerwe napisała:
    >
    > > Szanowni Koledzy,
    > >
    > > Radze bardziej wnikliwie spojrzec na historie Europy i nacji ja zamieszku
    > jacych
    > > . Wyjdzie z tego, iz powszechnie ludy Europy najezdzaly i grabily - mozna
    > powie
    > > dziec czesc kultury i wartosci europejskich.
    >
    > Owszem inni raz najeżdżali, raz ich najeżdżano. Ale Polska prawie nigdy nie pro
    > wadziła wojen zaczepnych, nas zawsze tylko grabiono (od X wieku po XX wiek).
    > A co do tematu - proponuję przyjrzeć się raczej planom żydostwa w temacie odzys
    > kania ich dóbr w Polsce. Oni chcą od nas grubych miliardów $.

Polska wielokrotnie prowadfzi,la wojny zaczepne, wielokrotnie była agresorem we wspolczesnym pojeciu. Europejskie mocarstwo pod postacią Krolestwa Obojga Narodów powstalo w rownej mierze tak przez najazdy, jak i przez koligacje rodzinne i rone unie.

Jest jedynie sprawą zaborow, czyli glownie XIX wieku "za wolnosc naszą i waszą"

--
  • ignorant11 08.04.12, 17:34
    bmc3i napisał:

> Polska wielokrotnie prowadfzi,la wojny zaczepne, wielokrotnie była agresorem we
    > wspolczesnym pojeciu. Europejskie mocarstwo pod postacią Krolestwa Obojga Naro
    > dów powstalo w rownej mierze tak przez najazdy, jak i przez koligacje rodzinne
    > i rone unie.

Głowny rozwój terytorialny RON był w wyniku układów i to układów partnerskich i dobrowolnych. Wszystkie Unie z Litwa Nowogrodem, Szwecja...

No było kilka wypraw zaczpnych, ale Polacy zawsze byli pacyfistami i nawet nie chcieli zbyt wielkiej armii...

To nas zgubiło gdyz sasiedztwo mielismy barbarzyskie i agresywne: Szwecja Moskwa Prusy, Tatarzy Turcja, potem niektóre kraje cywilizowały sie z wyjatkiem Moskwy, która nadal jest zagrozeniem.
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.04.12, 20:16
    ignorant11 napisał:

> To nas zgubiło gdyz sasiedztwo mielismy barbarzyskie i agresywne: Szwecja Moskw
    > a Prusy, Tatarzy Turcja, potem niektóre kraje cywilizowały sie z wyjatkiem Mosk
    > wy, która nadal jest zagrozeniem.

Całe to sąsiedztwo mogłoby nas cmoknąć, gdybyśmy sami nie rozwalili wlasnego najpotężniejszego w swoim czasie państwa Europy, własnym bezchołowiem szlachty i Sejmu, uchwalającego najbardziej absurdalne i szkodzace Polsce ustawy.

--
  • ignorant11 08.04.12, 20:22
    bmc3i napisał:

> ignorant11 napisał:
    >
    > > To nas zgubiło gdyz sasiedztwo mielismy barbarzyskie i agresywne: Szwecja
    > Moskw
    > > a Prusy, Tatarzy Turcja, potem niektóre kraje cywilizowały sie z wyjatkie
    > m Mosk
    > > wy, która nadal jest zagrozeniem.
    >
    > Całe to sąsiedztwo mogłoby nas cmoknąć, gdybyśmy sami nie rozwalili wlasnego na
    > jpotężniejszego w swoim czasie państwa Europy, własnym bezchołowiem szlachty i
    > Sejmu, uchwalającego najbardziej absurdalne i szkodzace Polsce ustawy.
    >
    >

Bo najlepszy system w końcu bez reform sie degeneruje.
    To samo było z Naszym Ustrojem.., który był najlepszyw Europie i był inspiracja wzorcem dla wielu krajów...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 06.04.12, 10:03
    chciałbym zauważyć, że Polska może rościć sobie prawa (o ile jest do tego podstawa prawna) do dzieł sztuki zrabowanych państwu polskiemu. Natomiast jeżeli niektórym chodzi po głowie roszczenie sobie przez Rzeczpospolitą praw do ruchomości zrabowanych osobom prywatnym, to jest to hucpa do kwadratu.
  • bmc3i 06.04.12, 11:17
    gangut napisał:

> chciałbym zauważyć, że Polska może rościć sobie prawa (o ile jest do tego podst
    > awa prawna) do dzieł sztuki zrabowanych państwu polskiemu. Natomiast jeżeli nie
    > którym chodzi po głowie roszczenie sobie przez Rzeczpospolitą praw do ruchomośc
    > i zrabowanych osobom prywatnym, to jest to hucpa do kwadratu.

A ja chcialbym zaiwazyc, ze Polska nie rosci sobie praw do zabytkow kultury i sztuki zrabowanych prywatnym wlascicielom, lecz wystepuje w charakterze podmiotu uprawnionego do prowadzenia działan w celu odzyskania majatku pochodzacego z kradzieży, tak samo jak bedzie podejmowala takie dzia,lania gdy ktoś Ci ukradnie prywatny samochod spod domu

--
  • gangut 06.04.12, 12:08
    Warto jednakże zauważyć, że autor tekstu, do którego link podano w wątku założycielskim, zdaje się nie rozumieć rozróżnienia między "prywatnym" a "państwowym", "skradzionym" "zagrabionym" "zdobytym" "skonfiskowanym" etc. i wrzuca wszystko do jednego worka. Muzealnicy też tego czasem nie rozumieją.

--
    "W historii Stanów Zjednoczonych wojna była zawsze okazją do permanentnej intensyfikacji władzy państwa nad społeczeństwem" - Murray Rothbard
  • bmc3i 06.04.12, 12:35
    gangut napisał:

> Warto jednakże zauważyć, że autor tekstu, do którego link podano w wątku założy
    > cielskim, zdaje się nie rozumieć rozróżnienia między "prywatnym" a "państwowym"
    > , "skradzionym" "zagrabionym" "zdobytym" "skonfiskowanym" etc. i wrzuca wszystk
    > o do jednego worka. Muzealnicy też tego czasem nie rozumieją.
    >
    >

Bo nie ma roznicy miedzy skradzionym, a zagrabionym, poza metodą zmiany posiadacza.

--
  • gangut 06.04.12, 12:37
    Nie bardzo mi się chce w tej chwili wchodzić w dyskusje semantyczne, zwłaszcza że wiesz o co chodzi, tylko się krygujesz :-)

--
    "W historii Stanów Zjednoczonych wojna była zawsze okazją do permanentnej intensyfikacji władzy państwa nad społeczeństwem" - Murray Rothbard
  • o333 06.04.12, 12:58
    gangut napisał:

> Nie bardzo mi się chce w tej chwili wchodzić w dyskusje semantyczne, zwłaszcza
    > że wiesz o co chodzi, tylko się krygujesz :-)
    >
    >
    No proszę Cię gangut, nasz forumowy "prawnik" takich rzeczy nie kuma . Choć faktem jest że Amerykańska Rada Żydów domaga się od Polski rekompensaty na ich rzecz za majątki osób fizycznych. Ja tam się na prawie precedensowym nie znam ale pewnie bym odpowiedział by cmokneli mie w pytonga
  • patmate 06.04.12, 14:40
    o333 napisał:

> gangut napisał:
    >
    > > Nie bardzo mi się chce w tej chwili wchodzić w dyskusje semantyczne, zwła
    > szcza
    > > że wiesz o co chodzi, tylko się krygujesz :-)
    > >
    > >
    > No proszę Cię gangut, nasz forumowy "prawnik" takich rzeczy nie kuma . Choć fak
    > tem jest że Amerykańska Rada Żydów domaga się od Polski rekompensaty na ich rze
    > cz za majątki osób fizycznych. Ja tam się na prawie precedensowym nie znam ale
    > pewnie bym odpowiedział by cmokneli mie w pytonga

Kilkanaście lat temu amerykańscy prawnicy wyciągnęli dla polskich robotników przymusowych (pracujących w III Rzeszy) od niemieckiego przemysłu jakieś odszkodowanie - indywidualnie po jakieś paręset - 2 tyciące Euro (suma sumarum jakaś i tak poważna kwota z tego wyszła), więc zobaczymy - będzie pod górę z lobby żydowskim.

Pzdr
    --
    patmate
  • o333 06.04.12, 15:33
    patmate napisał:

> Kilkanaście lat temu amerykańscy prawnicy wyciągnęli dla polskich robotników p
    > rzymusowych (pracujących w III Rzeszy) od niemieckiego przemysłu jakieś odszkod
    > owanie - indywidualnie po jakieś paręset - 2 tyciące Euro (suma sumarum jakaś i
    > tak poważna kwota z tego wyszła), więc zobaczymy - będzie pod górę z lobby żyd
    > owskim.
    >
    > Pzdr
    Pamiętam historię 2k DM to była jeszcze kupa kasy w Polsce . Mylisz jednak pojęcia , GR stwierdziło że skoro Planu Marshala nie było to rzucimy im ochłap by się nie połapali jak ich dymamy. Wtedy mieszkałem w Belgii i wytłumaczył mi to pewien Niemiec ;)
  • patmate 06.04.12, 17:51
    o333 napisał:

> patmate napisał:
    >
    >
    > > Kilkanaście lat temu amerykańscy prawnicy wyciągnęli dla polskich robotn
    > ików p
    > > rzymusowych (pracujących w III Rzeszy) od niemieckiego przemysłu jakieś o
    > dszkod
    > > owanie - indywidualnie po jakieś paręset - 2 tyciące Euro (suma sumarum j
    > akaś i
    > > tak poważna kwota z tego wyszła), więc zobaczymy - będzie pod górę z lob
    > by żyd
    > > owskim.
    > >
    > > Pzdr
    > Pamiętam historię 2k DM to była jeszcze kupa kasy w Polsce . Mylisz jednak poję
    > cia , GR stwierdziło że skoro Planu Marshala nie było to rzucimy im ochłap by
    > się nie połapali jak ich dymamy. Wtedy mieszkałem w Belgii i wytłumaczył mi to
    > pewien Niemiec ;)

Nie wiem co akurat Niemiec wiedział, ale tytułu do odszkodowań od Niemców zrzekliśmy się pod naciskiem ZSRS, więc du.a, a sprawy zostały załatwione w USA zagrożeniem zamrożenia aktywów niemieckich w zbiorowym pozwie pokrzywdzonych/przymusowo zatrudnionych przez III Rzeszę.

Pzdr
    --
    patmate
  • marek_ogarek 06.04.12, 17:05
    Niestety Zydzi maja racje. Nie mozna tak sobie zabrac komus majatku. Jeszcze dlugo bedziemy placic za dobrodziejstwa PRLu.
  • bmc3i 08.04.12, 20:19
    marek_ogarek napisał:

> Niestety Zydzi maja racje. Nie mozna tak sobie zabrac komus majatku. Jeszcze dl
    > ugo bedziemy placic za dobrodziejstwa PRLu.

problem w tym, że restutucja mienia napotka ogromny opor spoleczny, jesli bedzie dotyczyła tylko Żydów - bo bylaby niesprawiedliwa, a matematyka zawsze pozostanie matematyką - nie stac Polski na oddanie wlasnosci wszystkim wlascicielom. Polska nie jest w stanie udzwignąc tego finansowo. Oddanie oczywiscie byłoby dobre, słuszne i sprawiedliwe, ale stanowiace kamien młynski u szyi. Czyli klasyczny pat.

--
  • ignorant11 08.04.12, 20:48
    bmc3i napisał:

> marek_ogarek napisał:
    >
    > > Niestety Zydzi maja racje. Nie mozna tak sobie zabrac komus majatku. Jesz
    > cze dl
    > > ugo bedziemy placic za dobrodziejstwa PRLu.
    >
    > problem w tym, że restutucja mienia napotka ogromny opor spoleczny, jesli bedzi
    > e dotyczyła tylko Żydów - bo bylaby niesprawiedliwa, a matematyka zawsze pozost
    > anie matematyką - nie stac Polski na oddanie wlasnosci wszystkim wlascicielom.
    > Polska nie jest w stanie udzwignąc tego finansowo. Oddanie oczywiscie byłoby do
    > bre, słuszne i sprawiedliwe, ale stanowiace kamien młynski u szyi. Czyli klasyc
    > zny pat.
    >
    >

Oczywiscie gdy mozliwy jest zwrot w naturze, gdy mienie owe istnieje to nalezy zwrócic i Zydowi i żydowi i nawet Chińczykowi...

Gdy nie istnieje, uległo grabiezy zniszczeniu szczególnie przez okupanta gdy jego los jest nieznany.., to oczywiscie nie ma przedmiotu do zwrotu.

gdy natomiast spadkobiercy nie zyja to z wyjatkiem obiektów kultu własnosc przechodzi na skarb państwa

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.04.12, 20:59
    A co z tysiacami domow, ktore istnieją, lecz sa zasiedlone przez rodziny?

Zobacz tylko co stało sie z nieruchomościami po Akcji Wisla. Przecież tam zyją ludzie, najczęściej niewinni barbarzyństwu tych wysiedleń stosujacych odpowiedzialnośc zbiorową nawet wobec dzieci. Czesto sa to dzis domy w ktorych zyje ktores juz nastepne pokolenie, i co odebrac im te domy, aby zwrocić spadkobiercom zyjącym dzis w popegeerowskich blokach na w zachodniopomorskim czy lubuskim?

--
  • ignorant11 08.04.12, 22:45
    bmc3i napisał:

> A co z tysiacami domow, ktore istnieją, lecz sa zasiedlone przez rodziny?
    >
    > Zobacz tylko co stało sie z nieruchomościami po Akcji Wisla. Przecież tam zyją
    > ludzie, najczęściej niewinni barbarzyństwu tych wysiedleń stosujacych odpowiedz
    > ialnośc zbiorową nawet wobec dzieci. Czesto sa to dzis domy w ktorych zyje ktor
    > es juz nastepne pokolenie, i co odebrac im te domy, aby zwrocić spadkobiercom z
    > yjącym dzis w popegeerowskich blokach na w zachodniopomorskim czy lubuskim?
    >
    >
    >

Duzy problem społeczny, ale to własnie komuna tak zagmatwała te sprawy.

Tu lokale komunalne tanie i nowoczesnie zbudowane dla eksmitowanych.

Lub kredyty...

Ale potrzebna ustawa o ludziach eksmitowanych ze zwracanej własnosci.

Czesto np domy juz nie istnieja a tylko grunt moze byc przedmiotem zwrotu.., ale znowu zabrac komus kto nim dysponuje od 3 pokoleń..?

Tu odszkodowania w mieniu zamiennym, a państwo posiada go nadal duzo albo w gotówce.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • marek_ogarek 08.04.12, 21:13
    Matrek oczywiscie ze wynagrodzic trzeba wszystkich poszkodowanych. Nie tylko Zydow. Wez tez pod uwage ze polscy robotnicy przymusowi nie dostali wynagrodzen rzedu sredniej miesiecznej pensji w Niemczech przemnozonej przez ilosc przepracowanych miesiecy ale znacznie mniej. W podobny sposob nalezaloby postapic w przpadku roszczen majatkowych. Pierwsze zastanowic sie jak Polska moze wynagrodzic poszkodowanych. Pozniej negocjowac z zainteresowanymi i wyplacic to co mozna.
  • ignorant11 08.04.12, 22:47
    marek_ogarek napisał:

> Matrek oczywiscie ze wynagrodzic trzeba wszystkich poszkodowanych. Nie tylko Zy
    > dow. Wez tez pod uwage ze polscy robotnicy przymusowi nie dostali wynagrodzen r
    > zedu sredniej miesiecznej pensji w Niemczech przemnozonej przez ilosc przepraco
    > wanych miesiecy ale znacznie mniej. W podobny sposob nalezaloby postapic w przp
    > adku roszczen majatkowych. Pierwsze zastanowic sie jak Polska moze wynagrodzic
    > poszkodowanych. Pozniej negocjowac z zainteresowanymi i wyplacic to co mozna.

Ale trzeba to robic.., systematycznie. a tymczasem przez 20 lat postbandyci czyli sldowcy blokuja wszystkie pomysły

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.04.12, 22:49
    ignorant11 napisał:

> marek_ogarek napisał:
    >
    > > Matrek oczywiscie ze wynagrodzic trzeba wszystkich poszkodowanych. Nie ty
    > lko Zy
    > > dow. Wez tez pod uwage ze polscy robotnicy przymusowi nie dostali wynagro
    > dzen r
    > > zedu sredniej miesiecznej pensji w Niemczech przemnozonej przez ilosc prz
    > epraco
    > > wanych miesiecy ale znacznie mniej. W podobny sposob nalezaloby postapic
    > w przp
    > > adku roszczen majatkowych. Pierwsze zastanowic sie jak Polska moze wynagr
    > odzic
    > > poszkodowanych. Pozniej negocjowac z zainteresowanymi i wyplacic to co mo
    > zna.
    >
    > Ale trzeba to robic.., systematycznie. a tymczasem przez 20 lat postbandyci czy
    > li sldowcy blokuja wszystkie pomysły

Tu oczywiscie jest wezeł gordyjski i trzeba odwaznie ciac!

Np 5 lat na zgłaszanie roszczeń i negocjowanie mienie zastepcze lub odszkodowanie.

Potem wyroki sadowe i powaga rzeczy osadzonej.

>
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • misza_kazak 06.04.12, 12:14
    marek_ogarek napisał:

> O ile udaje sie odzyskiwac polskie dobra kultury utracone podczas wojen z krajo
    > w zachodnich o tyle z Rosja sprawa jest trudniejsza.

> Co sadzicie ?

Masz

--
  • patmate 06.04.12, 12:29
    misza_kazak napisał:

> marek_ogarek napisał:
    >
    >
    > > O ile udaje sie odzyskiwac polskie dobra kultury utracone podczas wojen z
    > krajo
    > > w zachodnich o tyle z Rosja sprawa jest trudniejsza.
    >
    > > Co sadzicie ?
    >
    > Masz
    >
    >
    >

Znowu miszy się odbiło i kanalizą zaleciało.

Pzdr

--
    patmate
  • misza_kazak 06.04.12, 12:39
    patmate napisał:

> Znowu miszy się odbiło i kanalizą zaleciało.

A jaka moze byc jeszcze odpowiedz na takie bzdurne pytanie?

Co spadlo - to przepadlo. Rzecz moze isc tylko i wylacznie o wymianie dziel sztuki.
    Jesli Polsce zalezy np. na jakims obrazie, to niech w zamian dadza nam cos o podobnej wartosci. Lub odkupi.

--
  • marek_ogarek 06.04.12, 14:14
    Widzisz zlodzieju, jakos nie ma problemu z odzyskiwaniem rzeczy skradzionych przez was i sprzedanych do usa, szwecji, francji itp. Jak zwykle problem jest tylko z Rosja bo ma zawsze wladze o mentalnosci mafiozow.
  • o333 06.04.12, 15:38
    marek_ogarek napisał:

> Widzisz zlodzieju, jakos nie ma problemu z odzyskiwaniem rzeczy skradzionych pr
    > zez was i sprzedanych do usa, szwecji, francji itp. Jak zwykle problem jest tyl
    > ko z Rosja bo ma zawsze wladze o mentalnosci mafiozow.
    ogarku myszko ty kolorowo. Szto upalo to prapalo. Co jest bardziej zabawne jest to zgodne z prawem ( Prócz osób fizycznych) . Myszko na gest to trzeba zasłużyć. Mieszkasz w USA there is no such thing as free lunch . Tak mówicie? Wiem wiem , wy Polacy czujecie się lepsi , w końcu przynajmniej biali , nie?
  • misza_kazak 06.04.12, 15:58
    marek_ogarek napisał:

> Widzisz zlodzieju,

sam jestes zlodziejem.

> jakos nie ma problemu z odzyskiwaniem rzeczy skradzionych pr
    > zez was i sprzedanych do usa, szwecji, francji itp.

No i dobrze. Jak ktos chce zwrocic niech zwraca. Ale dlaczego ROsja ma zwracac cos nieprzyjaznie nastawionemu panstwu? I to za darmo?

> Jak zwykle problem jest tylko z Rosja bo ma zawsze wladze o mentalnosci mafiozow.

Nic podobnego. Rosja/ZSRR zwrocili i zwracaja nadal dziesiatki tysiecy dziel sztuki - w tym tez do Polski za czasow PRL. Tylko ze zwracaja tym z ktorymi sa dobre stosunki, a nie zle.

--
  • marek_ogarek 06.04.12, 16:31
    Nie zwracanie to sposob na polepszenie stosunkow? Jesli komus cos sie zabralo to nalezy zwrocic czy sie kogos lubi czy nie. Zwlaszcza ze zwrot dziel sztuki nie wymaga wielkich poswiecen finansowych.
    I to nie ja mam zlodziejska mentalnosc.
  • o333 06.04.12, 16:39
    marek_ogarek napisał:

> Nie zwracanie to sposob na polepszenie stosunkow? Jesli komus cos sie zabralo t
    > o nalezy zwrocic czy sie kogos lubi czy nie. Zwlaszcza ze zwrot dziel sztuki ni
    > e wymaga wielkich poswiecen finansowych.
    > I to nie ja mam zlodziejska mentalnosc.
    Do jasnej! ROSJA (piszę dużą literą byś zauważył) zwraca dzieła sztuki , tylko Polska nie daje powodu . Czy ty sądzisz że Rosja będzie błagać POLSKĘ by łaskawie przyjęła swoje dziedzictwo narodowe? Po pierwsze Rosja nie musi, po drugie niby czemu miałaby zrobić łaskę krajowi który jest koniem trojańskim tfffu amerykańskim w Europie?
  • marek_ogarek 06.04.12, 19:26
    A to moze cos wiecej o tym zwracaniu przez Rosje i Niecheci Polski.
    Rosja nie oddala zbyt wiele nawet w czasach PRLu. Gdy Polska byla jej calkowicie podlegla. Teraz mowisz ze nie zwraca bo Polska skumala sie z Ameryka. Kazda wymowka jest dobra.
    Tak jak pisalem zlodziej jest zlodziejem czy kradnie komus koto go lubi czy nie. Jedyny sposob na wyjscie z tego z twarza to oddac natychmiast i bezwarunkowo. Tylko ze po Rosji tego sie nie spodziewam. To nie ten poziom cywilizacyjny.
    Polska nie jest zadnym koniem amerykanskim. Sojusz militarny z USA bo to was drazni wynika glownie z zagrozenia jakie dla Polski stanowi wlasnie Rosja.
  • ignorant11 08.04.12, 15:37
    marek_ogarek napisał:

Sojusz militarny z USA bo to was dr
    > azni wynika glownie z zagrozenia jakie dla Polski stanowi wlasnie Rosja.

Rosja jest zagroznie jedynie teoretycznym i potencjalnym bo teraz jest za słaba i nie moze zajac Polski militarnie.., szczególnie wobec NATO.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.04.12, 21:09
    marek_ogarek napisał:

> A to moze cos wiecej o tym zwracaniu przez Rosje i Niecheci Polski.
    > Rosja nie oddala zbyt wiele nawet w czasach PRLu. Gdy Polska byla jej calkowici
    > e podlegla. Teraz mowisz ze nie zwraca bo Polska skumala sie z Ameryka. Kazda w
    > ymowka jest dobra.
    > Tak jak pisalem zlodziej jest zlodziejem czy kradnie komus koto go lubi czy nie

Dobre spostrzeżenie. Wypowiedź o333 jest jak wypowiedź zlodzieja, twierdzacego ze odda prawowitemu wlascicielowi skradzioną własnośc, o ile ten zostanie jego przyjacielem.....

> Polska nie jest zadnym koniem amerykanskim. Sojusz militarny z USA bo to was dr
    > azni wynika glownie z zagrozenia jakie dla Polski stanowi wlasnie Rosja.

Rosjanie nie sa w stanie tego zrozumiec. Dla nich liczy sie tylko bezpieczeństwo Rosji, i jedynie Rosja ma prawo mysleć o swoim bezpieczeństwie, a inni nie maja do tego prawa - przeciwnie, maja swoje prawo do poczucia bezpiefzenstwa, podporzadkować dążeniu Rosjan do bezpieczeństwa wlasnego. A jesli ktos nie zgadza sie z tym pogląden, ten rusoifob.

--
  • marek_ogarek 08.04.12, 21:25
    Zeby to tylko Rosjanie tak mysleli to bym jeszcze zrozumial. Przerazajace jest to ze tak mysli wielu Polakow. Zwlaszcza takich ktorzy Boga zastapili Leninem.
  • bmc3i 08.04.12, 21:40
    @

--
  • ignorant11 08.04.12, 22:51
    bmc3i napisał:

> Rosjanie nie sa w stanie tego zrozumiec. Dla nich liczy sie tylko bezpieczeństw
    > o Rosji, i jedynie Rosja ma prawo mysleć o swoim bezpieczeństwie, a inni nie ma
    > ja do tego prawa - przeciwnie, maja swoje prawo do poczucia bezpiefzenstwa, pod
    > porzadkować dążeniu Rosjan do bezpieczeństwa wlasnego. A jesli ktos nie zgadza
    > sie z tym pogląden, ten rusoifob.

To nie tak...

Rosjanie a bardziej kacapy uwazaja, ze oni moga stwarzac zagrozenie dla innych a inni nie moga myslec o swoim bezpieczeństwie...

A jesli mysla o swoim bezpieczeństwie i słusznie nie ufaja Rosji to sa rusofoby:))

>
    >
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.04.12, 15:35
    o333 napisał:

> marek_ogarek napisał:
    >
    > > Nie zwracanie to sposob na polepszenie stosunkow? Jesli komus cos sie zab
    > ralo t
    > > o nalezy zwrocic czy sie kogos lubi czy nie. Zwlaszcza ze zwrot dziel szt
    > uki ni
    > > e wymaga wielkich poswiecen finansowych.
    > > I to nie ja mam zlodziejska mentalnosc.
    > Do jasnej! ROSJA (piszę dużą literą byś zauważył) zwraca dzieła sztuki , tylko
    > Polska nie daje powodu . Czy ty sądzisz że Rosja będzie błagać POLSKĘ by łaskaw
    > ie przyjęła swoje dziedzictwo narodowe? Po pierwsze Rosja nie musi, po drugie n
    > iby czemu miałaby zrobić łaskę krajowi który jest koniem trojańskim tfffu amery
    > kańskim w Europie?

Aha to Rasija zwróci co ukradła gdy Polska zmienie polityke zagraniczna na antyamerykańska i zgdona z chorymi wyobrazeniami Rosjan?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.04.12, 21:39
    o333 napisał:

> Do jasnej! ROSJA (piszę dużą literą byś zauważył) zwraca dzieła sztuki , tylko
    > Polska nie daje powodu . Czy ty sądzisz że Rosja będzie błagać POLSKĘ by łaskaw
    > ie przyjęła swoje dziedzictwo narodowe? Po pierwsze Rosja nie musi, po drugie n
    > iby czemu miałaby zrobić łaskę krajowi który jest koniem trojańskim tfffu amery
    > kańskim w Europie?

Jak Ci zlodziej ukradnie samochod, to robi Ci łaske że Ci go odda?

--
  • ignorant11 08.04.12, 22:54
    bmc3i napisał:

> o333 napisał:
    >
    > > Do jasnej! ROSJA (piszę dużą literą byś zauważył) zwraca dzieła sztuki ,
    > tylko
    > > Polska nie daje powodu . Czy ty sądzisz że Rosja będzie błagać POLSKĘ by
    > łaskaw
    > > ie przyjęła swoje dziedzictwo narodowe? Po pierwsze Rosja nie musi, po dr
    > ugie n
    > > iby czemu miałaby zrobić łaskę krajowi który jest koniem trojańskim tfffu
    > amery
    > > kańskim w Europie?
    >
    >
    > Jak Ci zlodziej ukradnie samochod, to robi Ci łaske że Ci go odda?

Zrobic łaske:)) A jezeli wymowimy w onegdaj modnym lwowskim gładkim Ł...
    :)))
    Rosjanie to złodzieje uwazja, ze moga krasc i tylko oni maja do tego prawo.

W Rosji sady nie działaja, albo słuza do zatwierdzania pomysłow władzy i jej kaprysów.

>
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.04.12, 15:31
    patmate napisał:

> misza_kazak napisał:
    >
    > > marek_ogarek napisał:
    > >
    > >
    > > > O ile udaje sie odzyskiwac polskie dobra kultury utracone podczas w
    > ojen z
    > > krajo
    > > > w zachodnich o tyle z Rosja sprawa jest trudniejsza.
    > >
    > > > Co sadzicie ?
    > >
    > > Masz
    > >
    > >
    > >
    >
    > Znowu miszy się odbiło i kanalizą zaleciało.

Misza cuchnie kanalizacja nawet bez bekania:))
    >
    > Pzdr
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • wiarusik 06.04.12, 17:00
    dobrze że się o tym mówi :)
    mówcie więcej! cegiełka po cegiełce i będzie dobrze.
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/sc/sf/9seg/Z6EqR3qwYC4b9PiedA.jpg[/img]
  • ignorant11 08.04.12, 23:39

Sława!

Oni uwazaja, ze jak cos ukradna.., to moga dyskutowac o zwrocie dopiero wtedy gdy obrabowany spełni ich dowolne warunki, które moga zmieniac np z dnia na dzień...

To sa dzikusy i barbarzyńcy i to wychodzi z kazdym postem naszych forumowych kacapów...

Forum Słowiańskie
    gg 1728585

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.