Re: agresja ZSRR na Finlandię 25 czerwca 1941 Dodaj do ulubionych


>
> “German bombers, based in Finland” didn’t make any
> attacks on Leningrad and cities in Karelia
I znów angielska prawda ;-). Samoloty niemieckie wystartowały w Prus Wsch- zgoda, ale już z fińskimi nawigatorami. Wlecaiły na teren Finalndii i stamtąd uderzyły na LEningrad. Potem wróciły nad FInlandię, wylądowały uzupełniły paliwo- wysadziły fińskich nawigatorów i wróciły do Prus. O ile Sowieci nie mieli szklanej kuli- to widzieli tylko nadlatujące znad FInlandii samoloty, które po zbombardowaniu wróciły nad teren FInlandii.
Do tego postawienie min 21 czerwca wieczorem przez fińskie i niemieckie okręty na wodach radzieckich. Oraz atak 22.06 fińskich żołnierzy , zajęcie i zdemolowanie radzieckiego konsulatu w Petsamo (celem było zdobycie książek kodowych). Obydwa naloty na Hanko 22.06 też nie odbyły się od strony morza, a lądu.

To czego Sowieci nie mogli wiedzieć, to to że 18.06 fiński d-ca III Korpusu przesyła gen. Falkonherstowi plany uderzenie oddziałów swojego korpusu w kierunku M. Białego do zatwierdzenia. Rozkazy zajęcia Alandów wydano 19.06.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.