Dodaj do ulubionych

Demokracja idzie po Swiatu

21.02.14, 07:25
Demokracja
--
-Nie lubie Stalina, on mojega dziadka zabil!
-A kim byl twoj dziadek?
-Faszystem
Edytor zaawansowany
  • bmc3i 21.02.14, 07:57
    "Głównym zagrożeniem dla Rosji są wydarzenia na Ukrainie. To wymaga pilnego wzmocnienia Floty Czarnomorskiej" - powiedział gen. Jurij Bałujewski, były szef sztabu generalnego armii rosyjskiej. Dalej poszedł szef Autonomicznej Republiki Krymu, który powiedział, że nie wyklucza oddzielenia się od Ukrainy, jeśli "będzie postępowała dezintegracja państwa". Dwa tygodnie temu deputowani parlamentu krymskiego zwrócili się do Putina o obronę.

Na to odpowiedzieli Tatarzy, którzy stanowią ok. 15 proc. mieszkańców półwyspu. "My nigdy do tego nie dopuścimy" - zapowiedzieli. Z kolei w tureckiej prasie pojawiły się artykuły o tym, że w przypadku oderwania się Krymu od Ukrainy o jego przyłączenie wystąpi Turcja, bo "ma do tego historyczne prawa".

Jednak Ukrainie suwerenność w 1994 r. zagwarantowały USA, Wielka Brytania i Rosja. Był to warunek pozbycia się przez Kijów broni atomowej po ZSRR. Traktatu tego nikt nie anulował, zaś Waszyngton zapowiedział, że użyje wszelkich politycznych środków, by nikt nie zagroził integralności Ukrainy. Putin zatem musi pomyśleć dziesięć razy, zanim zechce przejąć Krym.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,15499574,Putin_zabierze_Ukrainie_Krym__Zanim_zechce_to_zrobic_.html#BoxSlotI3img#ixzz2tqNjx4x7

--
  • tornson 21.02.14, 15:36
    bmc3i napisał:

> Jednak Ukrainie suwerenność w 1994 r. zagwarantowały USA, Wielka Brytania i Ros
    > ja. Był to warunek pozbycia się przez Kijów broni atomowej po ZSRR. Traktatu te
    > go nikt nie anulował, zaś Waszyngton zapowiedział, że użyje wszelkich polityczn
    > ych środków, by nikt nie zagroził integralności Ukrainy. Putin zatem musi pomyś
    > leć dziesięć razy, zanim zechce przejąć Krym.
    Kolejnym warunkiem było nierozszerzanie NATO na wschód. Rosja nie musi już przestrzegać żadnych tego typu uzgodnień, jeśli USA też ich nie przestrzega.
  • bmc3i 21.02.14, 16:48
    tornson napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > Jednak Ukrainie suwerenność w 1994 r. zagwarantowały USA, Wielka Brytania
    > i Ros
    > > ja. Był to warunek pozbycia się przez Kijów broni atomowej po ZSRR. Trakt
    > atu te
    > > go nikt nie anulował, zaś Waszyngton zapowiedział, że użyje wszelkich pol
    > ityczn
    > > ych środków, by nikt nie zagroził integralności Ukrainy. Putin zatem musi
    > pomyś
    > > leć dziesięć razy, zanim zechce przejąć Krym.
    > Kolejnym warunkiem było nierozszerzanie NATO na wschód. Rosja nie musi już prze
    > strzegać żadnych tego typu uzgodnień, jeśli USA też ich nie przestrzega.

Nie nie bylo takiego warunku.

To porozumiewanie dotyczyło tylko i wyłącznie pozbycia się przez Ukrainę radzieckiej broni jądrowej.

--
  • herr7 21.02.14, 08:07
    jak wiadomo, rozmienił ją na igrzyska w Soczi. To chyba największa klęska jaką poniosła Rosja w ostatnich 300 latach?
  • bmc3i 21.02.14, 08:15
    herr7 napisał:

> jak wiadomo, rozmienił ją na igrzyska w Soczi. To chyba największa klęska jaką
    > poniosła Rosja w ostatnich 300 latach?

Utracił ją odcinając jej gaz rok, w rok przez kilka lat z rzędu w środku zimy.

--
  • misza_kazak 21.02.14, 09:29

herr7 napisał:

> jak wiadomo, rozmienił ją na igrzyska w Soczi. To chyba największa klęska jaką
    > poniosła Rosja w ostatnich 300 latach?

Herr, tak samo panikowalez w przypadku Syrii i Osetii.
    Uspokoj sie - Ukraina sobie poradzi z bandytami.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 10:32
    > Uspokoj sie - Ukraina sobie poradzi z bandytami.
    Też jestem o tym przekonany. Tylko gdzie Janukowycz ucieknie? DO Rosji? ;-)
  • misza_kazak 21.02.14, 10:37
    maxikasek napisał:

> > Uspokoj sie - Ukraina sobie poradzi z bandytami.
    > Też jestem o tym przekonany. Tylko gdzie Janukowycz ucieknie? DO Rosji? ;-)

Czyli jestes po stronie banderowcow, ktorzy strzelaja do milicji i do wlasnych wspolobywateli, mecza i zabijaja urzednikow ?
    No nie powiem ze bardzo sie zdiwilem :))

Rusofob = bandyta.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 10:53
    Majdan to nie tylko banderowcy.
    Ja też oglądam rosyjskie dzienniki i widzę, jaką nachalną propagandę produkuje Putin.
    Kiedy będzie gaz-stop i ropa-stop?
    :-))
  • misza_kazak 21.02.14, 11:07
    odyn06 napisał:

> Majdan to nie tylko banderowcy.

Zgadza sie. Tam sa rowniez zwykli bandyci, dresiarze i narkomani.
    Pierwsi strzelac i rzucac molotwy zaczeli majdanutyje.
    Tylko na tzw. zachodzie nikt tego nie zauwaza i nazywa ich "pokojowymi demonstrantami".

> Ja też oglądam rosyjskie dzienniki i widzę, jaką nachalną propagandę produkuje Putin.

Putin siedzi sobie w Soczi i kibicuje naszym sportowcom.
    Zas zachodnie dziwki typu eszton, tusk i merkel jezdza mieszcac na Ukrainie.

> Kiedy będzie gaz-stop i ropa-stop? :-))

Jestli wladze w Ukrainie przejma bandyci, to wszystkie wiezi gospodarcze i polityczne beda rozerwane.

Bandyci to dobra para dla POlakow i pindosow. A nie dla Rosji.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 11:08
    www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/przechwycone-rozmowy-snajperow-chlopcy-koncentrujemy-sie-na-barykadzie,1196836.html?playlist_id=16572
  • misza_kazak 21.02.14, 11:27
    odyn06 napisał:

> www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/przechwycone-rozmowy-snajperow-chlopcy-koncentrujemy-sie-na-barykadzie,1196836.html?playlist_id=16572

To nie sa snajpery z Berkuta. TO snajpery-prowokatory ze strony Majdana.
    Na kazdych takich "rewolucjach" wg. instrukcji CIA bandy prowokatorow strzelaja do swoich zeby potem obwinic rzadowe sily.

comments.ua/images/Bg6EWHkIMAA8vN4.jpg
    fakty.ua/user_uploads/images/articles/2014/02/20/177137/Snap3.jpg
    fakty.ua/user_uploads/images/articles/2014/02/20/177137/Snap1.jpg
    topwar.ru/uploads/posts/2013-12/thumbs/1386701824_8777171_original.jpg
    topwar.ru/uploads/posts/2013-12/thumbs/1386702241_09.jpg

Zolte paski to odznaczenia majdanutych zeby swoje odrozniali od Berkuta.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 11:34
    Jezusie prawosławny!
    I tobie też wyprali?
  • misza_kazak 21.02.14, 11:36
    odyn06 napisał:

> Jezusie prawosławny!
    > I tobie też wyprali?
    > :-))

Ciesze sie gdy czytam twoje rusofobskie brednie :))
    Niezmiennie mnie bawisz. Wy z iggi jestescie najlepsi. Bez was bylo by smutno!

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 11:42
    wiadomosci.wp.pl/kat,1374,opage,5,title,Milicjant-strzela-z-Kalasznikowa-do-demonstrantow-film,wid,16421688,wiadomosc.html?ticaid=1123e4
    To też "majdanowcy"? I wycofują się kolumną poza szereg Berkutu?
    Ci też? www.prawy.pl/z-zagranicy2/5076-kolejne-video-ze-snajperem
  • misza_kazak 21.02.14, 12:05
    maxikasek napisał:

> To też "majdanowcy"? I wycofują się kolumną poza szereg Berkutu?

Nie. To dzielni bojcy Berkuta.
    Ktorzy walcza z dzicza faszystowska.
    Kto sieje wiatr- zbiera grom.

Tak w kazdym normalnym panstwie jest - gdy ktos zaczyna strzelac do policji, otrzyma kule.
    Majdanutyje zaczeli strzelac, niech teraz otrzymaja odpowiedz za swoje przestepstwo.

Cala ta krew na majdanutych.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 12:09
    > Nie. To dzielni bojcy Berkuta.
    > Ktorzy walcza z dzicza faszystowska.
    > Kto sieje wiatr- zbiera grom.
    Czyli to co wcześniej napisałeś o zółtych opaskach to bzdura i kłamstwo. Dziękuję.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:19
    maxikasek napisał:

> > Nie. To dzielni bojcy Berkuta.
    > > Ktorzy walcza z dzicza faszystowska.
    > > Kto sieje wiatr- zbiera grom.

> Czyli to co wcześniej napisałeś o zółtych opaskach to bzdura i kłamstwo. Dziękuję.

Wideo u mnie nie otworzylo sie - IP nie z Polski, ale z kontekstu bylo widac ze na wideo milicjant strzela z AK.

Zas co powiesz o tym?
    en.wikipedia.org/wiki/1992_Los_Angeles_riots
    Pindosi uzyli specnazu i nacjonalnej gwardii. Zabili 53 czlowieka i ranili ponad 2000.

Chyba musieli siedziec cicho i dac "pokojowym demonstrantom" spalic LA?

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 22.02.14, 14:41
    > Pindosi uzyli specnazu i nacjonalnej gwardii. Zabili 53 czlowieka i ranili pona
    > d 2000.
    To znajdż ile z ofiar to ofairy gwardii, marines i policji (skądś ty ten specnaz wynalazł- pomoc internacjonalna z ROsji ;-) ). I dopiero potem pisz głupoty.
    Z 53 zabitych z rąk policji zginęły dziesięć osób. Reszt to ofiary zamieszek. Jak na 4 mln miasto, w którym w tamtym okresie dochodziło do 1000 zabójstw rocznie- to prawie pokojowe uspokojenie zamieszek.
  • misza_kazak 22.02.14, 22:57
    maxikasek napisał:

> To znajdż ile z ofiar to ofairy gwardii, marines i policji (skądś ty ten specna
    > z wynalazł- pomoc internacjonalna z ROsji ;-) ). I dopiero potem pisz głupoty.

To ty piszesz glupoty maxi. Nic nie wiesz, a pieprzysz.

> Z 53 zabitych z rąk policji zginęły dziesięć osób. Reszt to ofiary zamieszek.

Tak samo na Ukrainie - wiekszosc zabitych to ofiary bandy prawego sektoru.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 23.02.14, 15:02
    > Tak samo na Ukrainie - wiekszosc zabitych to ofiary bandy prawego sektoru.
    JAnukowycz był w Prawym sektorze? ;-) Nawet własna partia JAnukowycza dziś zrzuciła winę na niego

> To ty piszesz glupoty maxi. Nic nie wiesz, a pieprzysz.
    >
    Dziękuję. Agresja słowna jest zawsze przyznaniem się do porażki ;-)
  • odyn06 21.02.14, 11:15
    Ukraina przysłania olimpiadę. Janukowycz popsuł zabawę Putinowi.
    A reszta to tylko propaganda.
    Misza. Polsce jest potrzebny przewidywalny sąsiad, a nie kolejna Osetia.
    Droga Ukrainy ku normalności będzie długa i ciężka, ale oni ja pokonają.
    Wy też macie swoich banderowców i co? Znaczą coś? mają większość w Dumie?
    To tylko folklor na granicy progu wyborczego i nic więcej.
    Dla Kremla jest to jednak świetny argument "czarnej propagandy".
    I ty to wiesz.

PS. Szkoda mi waszych hokeistów. czekałem na Wielki Finał, a tak to tylko wygra Szwecja.
  • misza_kazak 21.02.14, 11:33
    odyn06 napisał:

> Ukraina przysłania olimpiadę.

Dla Ukrainy - napewno.
    DLa reszty swiata - nie.

> Janukowycz popsuł zabawę Putinowi.

Dlaczego? Putin swietnie sie bawi.
    Janukowicz popsul zabawe podlym szczurom z POlski, Pindostanu i innych zachodnich panstw gdy nie zgodzil sie z kolonialna i wassalna umowa z UE.

> Misza. Polsce jest potrzebny przewidywalny sąsiad, a nie kolejna Osetia.

No to dlaczego na pelna sile wspieracie bandytow i separatystow???
    Dlaczego jestescie w oppozycji do legitymnej wladzy?

> PS. Szkoda mi waszych hokeistów. czekałem na Wielki Finał, a tak to tylko wygra
    > Szwecja.

Bzdura. Finny wygraja z Szwecja i Kanada.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • bmc3i 22.02.14, 17:21
    misza_kazak napisał:

> Dlaczego? Putin swietnie sie bawi.
    > Janukowicz popsul zabawe podlym szczurom z POlski, Pindostanu i innych zachodni
    > ch panstw gdy nie zgodzil sie z kolonialna i wassalna umowa z UE.

A co jest kolonialnego, czy wasalnego w umowie stowarzyszeniowej? Otwarcie runku Unie Europejskiej dla ukraińskich towarów, przez zniesienie barier celnych?

--
  • maxikasek 21.02.14, 11:18
    > Kiedy będzie gaz-stop i ropa-stop?
    Wtedy Ukraina znów zacznie kupować w Niemczech jak w zeszłym roku. Zmusili wtedy Rosję do obniżki ceny z 400 do 268,5$. Wbrew pozorom zakręcić kurek to też nei jest interes- gaz i tak musi płynąć. Więc albo będą sprzedawać albo spalą. Zbiorniki też mają swoją ograniczoną objętość.
  • misza_kazak 21.02.14, 11:35
    maxikasek napisał:

> Wtedy Ukraina znów zacznie kupować w Niemczech jak w zeszłym roku.

Wtedy to zadnego gazu nie bedzie. Bo Rosja nie wyda kredyt, a UE ma w dupie nawet swoje spoleczenstwo co dopiero jakies Ukraincy.

U nich juz jest sytuacja gorsza od 2008 kryzysowego roku, a po rozerwaniu wiezi z ROsja bedzie poziom SOmalii.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 11:53
    > Wtedy to zadnego gazu nie bedzie. Bo Rosja nie wyda kredyt, a UE ma w dupie naw
    > et swoje spoleczenstwo co dopiero jakies Ukraincy.
    I co - Gazprom ogłosi bankructwo? ;-) DO Chin jeszcze nie sprzedają tyle (chyba jeszcze wogóle) by zrekompensowac straty z eksportu do Europy Zach. A jeśłi Rosja chce nie wpaść w kłopoty finansowe- musi eskportować do UE.
    ROk Temu Niemcy bardzo chętnie sprzedawali Ukraińcom- nawet Polska próbowała sprzedać swoje nadwyżki.
    I Rosja ma tu niewiele do gadania. W 2010 po decyzjach Komisji Europejskiej która uznała klauzule zabraniające reeksportu gazu za nielegalne - Gazprom zmienił umowę z Polską- wykreślając ten punkt.
    Tak więc nie strasz.... ;-)
  • maxikasek 21.02.14, 11:53
    Aha z Niemcami zakaz reeksportu Gazprom usunął w 2005 roku ;-)
  • odyn06 21.02.14, 11:57
    Maxi. Nie ma się co łudzić, ale zawory gazowo-ropne, polskie jabłka i wieprzowina, łotewskie szprotki i litewskie jogurty dłuuugo jeszcze będą rosyjskim orężem w polityce międzynarodowej.
    Pocieszające jest to jednak, że coraz mnie skutecznym, choć dokuczliwym na początku.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:07
    maxikasek napisał:

> I co - Gazprom ogłosi bankructwo? ;-)

Dlaczego? Gazprom ma wiele kanalow do przesylu gazu i roby do swoich klientow.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 12:12
    > Dlaczego? Gazprom ma wiele kanalow do przesylu gazu i roby do swoich klientow.
    Jakie to kanały poza UE? Bo w UE strach "zakręcenie kurka" nie działa już- bo to broń obosieczna. A Gazprom już dawno się poddał i dał prawo do reeksportu ropy i gazu.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:21
    maxikasek napisał:

> Jakie to kanały poza UE?

A co maja do tego UE?

Ukraina nie jest UE i po tym barbarzynstwie ktore uczynili kliczko i kompania nigdy nie wejdzie.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 22.02.14, 14:43
    > Ukraina nie jest UE i po tym barbarzynstwie ktore uczynili kliczko i kompania n
    > igdy nie wejdzie.
    Misza nie wiem w jakim świecie żyjesz ale to musi być wirtualny. Ukraina Janukowycza nie miała szans. "Trzech tenorów" też obecnie nie. Co zrobił parlament? Uwolnił "piękną Julię". Założysz się kto teraz stanie na czele ludu "po cudownym ozdrowieniu"?
  • misza_kazak 22.02.14, 22:59
    maxikasek napisał:

> Misza nie wiem w jakim świecie żyjesz ale to musi być wirtualny. Ukraina Januko
    > wycza nie miała szans. "Trzech tenorów" też obecnie nie. Co zrobił parlament? U
    > wolnił "piękną Julię". Założysz się kto teraz stanie na czele ludu "po cudownym
    > ozdrowieniu"?

Nie ma zadnej roznicy kto stanie na czyjem czele.
    Ukraine jzu de fakto ejst podzielona na pol przez propindosowskich i propolskich rusofobskich bandytow.

Rosja nie bedzie wspierala rusofobska wladze.
    Jesli Ukraina podzieli sie na polowe, to wesprze prorosyjska czesc.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 11:11
    > Czyli jestes po stronie banderowcow, ktorzy strzelaja do milicji i do wlasnych
    > wspolobywateli, mecza i zabijaja urzednikow ?
    > No nie powiem ze bardzo sie zdiwilem :))
    >
    > Rusofob = bandyta.
    Widzisz Miszka, w swej ograniczonej wizji świata nie widzisz, że władza przegięła. Póki pałowała, strzelała gumowymi kulami do rzucających koktaile- to było w granicach normy. Niekontrolowany ogień do tłumu- to już przekroczenie granicy. Słynny filmik z trafionymi demonstrantami- oberwali chyba wszyscy- poza jednym - tym z wiatrówką czy kbksem.
    A na Majdanie nie są tylko banderowcy. Śmiem przypuszczać, że obecnie liderzy opozycji nie mają nad nimi żadnej kontroli. Jakoś nie słyszałem by byli na Majdanie podczas walk.
  • odyn06 21.02.14, 11:25
    Zobaczysz Maxi, że za kilka dni, kiedy wejdzie w życie porozumienie Prawy Sektor będzie przeciwko rozwiązaniu Majdanu. Opozycja będzie miała kłopot.
    To tylko potwierdza stara tezę, że od czasów carskich Rosja umiejętnie wykorzystuje w swojej polityce wszelkie ruchy nacjonalistyczno-szowinistyczne strony przeciwnej.
    Banderowcy też służą Rosji, choć za takie twierdzenie byliby zabili.
    Polskie, skrajnie prawicowe poyeby też.
  • misza_kazak 21.02.14, 11:41
    maxikasek napisał:

> Widzisz Miszka, w swej ograniczonej wizji świata nie widzisz, że władza przegięła.

CZego ona przegiela?! Wam wasze klamliwe media pokazuja tylko jak milicja strzela w odwet, zas nie pokazuja co bylo cale 3 miesiaca, gdy Berkut stal spokojnie i nie atakowal. A "pokojowi demonstranci" rzucali najpierw kamieniami, potem molotowymi, a od tego tygonia zaczeli strzelac z broni palnej.

Tylko ostani idiota (lub rusofob, co jest rownoznaczne) nie rozumie ze we wszystkich tych "kolorowych rewolucjach" rozgrywa sie jedna i ta sama taktyka - formuja sie bandy prowokatorow, ktorzy w tlumie atakuja swoich i obcych zeby zrobic zamieszki. A zachodnie media pokazuja wszystko z nog na glowe zeby obwinic wladze.

Rezultaty tych "rewolucji" widzimy w Libii, Iraku, Egipcie, Syrii, a teraz i w Ukrainie.

Chyba tylko gdy taka rewolucja przejdzie w POlsce cos zrozumiecie, barany.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 11:59
    > CZego ona przegiela?! Wam wasze klamliwe media pokazuja tylko jak milicja strze
    > la w odwet, zas nie pokazuja co bylo cale 3 miesiaca, gdy Berkut stal spokojnie
    > i nie atakowal. A "pokojowi demonstranci" rzucali najpierw kamieniami, potem
    > molotowymi, a od tego tygonia zaczeli strzelac z broni palnej.
    Jesteś lepszy od Janukowycza- nawet on tak nie kłamie. Bo pierwsze ofiary wśród demonstrantów padły trzy tygodnie temu.
    Dopóki rzucają kamieniami czy koktailami- to odpowiedzią jest gaz, woda , pały i kule gumowe. Tak działają normalne służby porządkowe.
    Widzisz- ty w swoim ograniczonym rozumku tego nie pojmiesz.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:10
    maxikasek napisał:

> Jesteś lepszy od Janukowycza- nawet on tak nie kłamie. Bo pierwsze ofiary wśród
    > demonstrantów padły trzy tygodnie temu.

Ale ci mozg wyprali maxi.

Ta "pierwsza ofiara" 22.01.14 zmarla z powodu tego ze spadla z kollonady.
    Za to opdowiada Kliczko i inni bandyci, ktorzy wysylaja ludzi na barykady.

Zas za kazdym razem agresja i ataki zaczynali sie ze strony DEMONSTRANTOW!
    Nigdy Berkut pierwszy nie zaczynal atak.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 12:15
    23.01 cztery ofiary z ranami postrzałowymi. Pewnie z żalu popełnili samobójstwo ;-)
  • misza_kazak 21.02.14, 12:22
    maxikasek napisał:

> 23.01 cztery ofiary z ranami postrzałowymi. Pewnie z żalu popełnili samobójstwo
    > ;-)

Ofiary nie byli z majdanu i nie byli wynikiem walki z milicja.
    Zapoznaj sie z tematem zanim walnisz bzdure.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 22.02.14, 14:53
    "Ofiary nie byli z majdanu i nie byli wynikiem walki z milicja.
    Zapoznaj sie z tematem zanim walnisz bzdure. "
    Ulica Hruszczewskiego leży 200m od Majdanu. Ukraińskei MSW potwierdziło, że doszło tam do walk w milicją i padły ofiary. Zaprzeczyło tylko, że to oni strzelali. ;-) Usiłujesz byc lepszym kłamcą od Janukowycza?
  • misza_kazak 22.02.14, 23:02
    maxikasek napisał:

> Ulica Hruszczewskiego leży 200m od Majdanu. Ukraińskei MSW potwierdziło, że dos
    > zło tam do walk w milicją i padły ofiary. Zaprzeczyło tylko, że to oni strzelal
    > i. ;-) Usiłujesz byc lepszym kłamcą od Janukowycza?

Kto wam takich bzdur do glowy wklada?!? Prawy sektor chyba.
    Znaleziono 2 postrzelonych ludzi w roznych budynkach. Mieli przy sobie dokumenty. Milicja wszczela sledstwo w sprawie zabojstwa.

Teraz to oczywiscie bandyci nie beda wyjasniali kto i dlaczego zabil - wazne jest ze zrobili pucz i destabilizwali panstwo. Jak tego chciel krwawe sukinsyny z Warszawy, Brukseli i Waszyngtonu.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 11:05
    A gdzie ma bryknąć kremlowski lokaj?
    Ukraina nie ma szczęścia do władców, ale Janukowycz i Familia to chyba najbardziej obrzydliwa złodziejska-korupcyjna szajka u władzy.
    W dodatku wybrana głosami rosyjskich Ukraińców ze Wschodu.
  • misza_kazak 21.02.14, 11:10
    odyn06 napisał:

> A gdzie ma bryknąć kremlowski lokaj?
    > Ukraina nie ma szczęścia do władców, ale Janukowycz i Familia to chyba najbardz
    > iej obrzydliwa złodziejska-korupcyjna szajka u władzy.

Dla POlakow, ktorzy marzyli o rozwale Ukrainy wlasnie tak jest.
    A dla narodu Ukrainy, ktory legitymnie wybral sobie Janukowicza, najwiezskszymi bandytami byla banda juszczenko-tymoszenko.

> W dodatku wybrana głosami rosyjskich Ukraińców ze Wschodu.

Wybrani glosami wszystkich Ukraincow.
    Wybory przechodzili po calej Ukrainie, a nie po czesci.
    Przpomniec tobie jaki mial rejting juszczenko pod koniec swojej kadencji ? :))

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 21.02.14, 11:27
    > Wybrani glosami wszystkich Ukraincow.
    > Wybory przechodzili po calej Ukrainie, a nie po czesci.

I tura :
    pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Перші_міcця_y_першoмy_тyрі_2010.png
    II tura:
    pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Дрyгий_тyр_2010_пo_oкрyгaх-en.png
    Jeśli 49% to głosy wszystkich Ukraińców.... ;-)
  • misza_kazak 21.02.14, 11:47
    maxikasek napisał:

Pliki nie otwieraja sie.

> Jeśli 49% to głosy wszystkich Ukraińców.... ;-)

Nie gadaj bzdur. Wybory przeszli zgodnie ze wszystkimi procedurami.
    Nikt w swiecie ich nie zakwestionowal.

Jesli ci nie podoba ze w Ukrainie regiony glosuja po roznemu, to co powiesz o tej oto mapie:

elections.nytimes.com/2012/results/president
    --
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 22.02.14, 14:58
    Proszę- na stronie ukraińskiej PKW znajdziesz pewnie też.
    pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_prezydenckie_na_Ukrainie_w_2010_roku
    > Nie gadaj bzdur. Wybory przeszli zgodnie ze wszystkimi procedurami.
    > Nikt w swiecie ich nie zakwestionowal.
    Ja nie twierdzę, że Janukowycz nie wygrał. Tylko że 45% głosów dostała Julia. WIęc nie można powiedzieć, że Janukowycz został wybrany głosami wszystkich ukraińców. NAwet nie dostał większości bezwzględnej.
    > Jesli ci nie podoba ze w Ukrainie regiony glosuja po roznemu, to co powiesz o t
    > ej oto mapie:
    >
    > rel="nofollow">elections.nytimes.com/2012/results/president
    Co ma piernik do wiatraka? Czy ja pisałem, że Obama został wybrany głosami wszystkich Amerykanów / ;-)
  • odyn06 21.02.14, 11:42
    Misza. nasza dyskusja jest spokojna, co na tym forum jest rzadkością, tedy nie prowokuj.
    Wiesz, co jest w interesie Polski?
    W interesie Polski jest jedna ( nie podzielona), demokratyczna, mądrze rządzona, a nie rozkradana przez prokremlowską szajkę, dobrosąsiedzka i przewidywalna Ukraina.
    Nie napisałem przyjazna, bo na to poczekamy wiele lat.
    W polskim interesie jest Ukraina otwarta na świat, uniezależniona od Rosji, skupiona na handlu i kontaktach międzynarodowych.
    Co do Juszczenko-Timoszenko - zgoda, ale pani T. nie obrażaj. Swoich się nie obraża.
    Wiesz dobrze, co mam na myśli. Prawda?
  • misza_kazak 21.02.14, 11:59
    odyn06 napisał:

> Misza. nasza dyskusja jest spokojna, co na tym forum jest rzadkością, tedy nie
    > prowokuj.

CZym?

> Wiesz, co jest w interesie Polski?

ROzwal Ukrainy i zabranie sobie Lwowa

> W interesie Polski jest jedna ( nie podzielona), demokratyczna, mądrze rządzona
    > , a nie rozkradana przez prokremlowską szajkę, dobrosąsiedzka i przewidywalna U
    > kraina.

Bzdury do kwadratu. Gdyby POlsce zalezalo na stabilnej i spokojnej Ukrainie, to nie wspieralibyscie oppozycje, wasze politycy (razem z innymi zachodnimi) nie grozili by sankcjami dla Janukowicza za zaprowadzenie porzadku w panstwie.
    Wtedy by Janukowicz od razu aresztowal by liderow bojowki wsrod banderowcow na majdanie i byl by swiety spokoj.
    Ale na tym ani zachodu ani POlsce nie zalezy. Wam zalezy na destabilizacji Ukrainy, rozerwaniu ja na czesci i zrobienia maryonetkowego rzadu po typu Litwy i Lotwy na ktory mozna naciskac jak sie chce.

Ale nie uda sie wam. Wasz krwawy wariant nie wygra. Ukrainia zjednoczy sie przeciwko bandytom i wygoni ich nachuj
    --
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 12:13
    I tak skończyliśmy dyskusję.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:23
    odyn06 napisał:

> I tak skończyliśmy dyskusję.

Sрiеrdalaj palancie rusofobski.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 12:45
    A to sie ignor, niegracz i matrunio ucieszą.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:48
    odyn06 napisał:

> A to sie ignor, niegracz i matrunio ucieszą.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 13:00
    I za tą subtelność cię lubię.
  • misza_kazak 21.02.14, 13:22
    odyn06 napisał:

> I za tą subtelność cię lubię.

Pedal srany jestes.
    Idz lepiej lubic maxi - on do ciebei pasuje.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 22.02.14, 14:59
    Oj. Zawsze chłopcy z twojej piaskownicy tak się denerwują jak przegrywają. ;-)
  • misza_kazak 22.02.14, 23:03
    maxikasek napisał:

> Oj. Zawsze chłopcy z twojej piaskownicy tak się denerwują jak przegrywają. ;-)

Zamknij swoje jеbany rusofobski ryj suko.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • rakietnik 22.02.14, 23:15
    misza_kazak napisał:

> maxikasek napisał:
    >
    > > Oj. Zawsze chłopcy z twojej piaskownicy tak się denerwują jak przegrywają
    > . ;-)
    >
    > Zamknij swoje jеbany rusofobski ryj suko.

Po co te emocje? Porażkę trzeba przyjąć na klatę i wyciągnąć wnioski a nie obrażać innych.
  • maxikasek 23.02.14, 15:04
    > Zamknij swoje jеbany rusofobski ryj suko.
    Oj łopatka sę połamała? Masz jeszcze grabki i wiaderko ;-)
  • maxikasek 21.02.14, 12:13
    > Ale nie uda sie wam. Wasz krwawy wariant nie wygra. Ukrainia zjednoczy sie prze
    > ciwko bandytom i wygoni ich nachuj
    Już widac tego efekty- Janukowycz zapowiedział przedwczesne wybory i powrót do konstytucji z 2004- czyli oddaje włądzę parlamentowi. Niestety raczej bandyci przed sądem nie staną i znajdą azyl w Rosji.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:24
    maxikasek napisał:

> Już widac tego efekty- Janukowycz zapowiedział przedwczesne wybory i powrót do
    > konstytucji z 2004- czyli oddaje włądzę parlamentowi. Niestety raczej bandyci p
    > rzed sądem nie staną i znajdą azyl w Rosji.

W twoich mokrych snac stary rusofobie :))

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 21.02.14, 14:25
  • odyn06 21.02.14, 15:21
    ze...ł 8 razy, to nie zmieni faktu, że po raz pierwszy w historii
    Chachły się dogadały z pomocą Europy!
  • rzewuski1 21.02.14, 18:57
    dyn06 napisał:

> ze...ł 8 razy, to nie zmieni faktu, że po raz pierwszy w historii
    > Chachły się dogadały z pomocą Europy!

wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-porozumienie-ws-wyjscia-z-kryzysu-podpisane/4b8g0
  • misza_kazak 22.02.14, 23:04
    odyn06 napisał:

> ze...ł 8 razy, to nie zmieni faktu, że po raz pierwszy w historii
    > Chachły się dogadały z pomocą Europy!

Zupelnie ci leb odwalilo.
    Chochly w swej historii wiele razy "dogadywali sie" z POlska, po czym niezmiennie zwracali sie za pomoco do ROsji zeby ja uratowala od POlski.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • odyn06 23.02.14, 18:17
    Czytaj kacapie najmilejszy ze zrozumieniem.
    Na razie Chachły dogadali się między sobą co da tego, aby nie strzelać do siebie, wywalili "waszego" z fotela prezydenckiego i wzięli się za złodziejską kamarylę.
    Ja nie mam złudzeń.
    To dopiero początek trudnej drogi. Będzie im jeszcze gorzej niż mają dzisiaj. Czekają ich bolesne reformy, a i Kreml będzie im wkładał kołki w szprychy. Ale wygrają!
    A Polska? Myślę,że w tak trudnym dla nich momencie zdaliśmy sąsiedzki egzamin. Przyszłość pokaże, że warto było.
    Efekty - za 10 lat.
    PS. W sprawie działań Katarzyny II - czytaj też inne książki.
  • odyn06 24.02.14, 11:41
    zaczynają się twarde realia:
    tvn24bis.pl/informacje,187/ukraina-apeluje-do-polski-ue-i-usa-potrzebujemy-35-mld-dol-wsparcia,401476.html
  • odyn06 24.02.14, 12:30
    a durniom do wiadomości:
    www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,15515955,Rotfeld__Rosjanie_prowadza_wojne_psychologiczna___Dzialanie_.html#BoxSlotI3img
  • marek_boa 24.02.14, 12:59
    Proponuję pod rozwagę wziąć i to:
    Tak wyglądały wiece na południowym-wschodzie Ukrainy zorganizowane PRZECIWKO zamachowi stanu jaki miał miejsce w Kijowie:
    - > Sewastopol
    ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/102887/102887_600.jpg
    -> Odesssa
    www.media.nakanune.ru/images/pictures/image_big_61208.jpg
    www.youtube.com/watch?v=jUbvA8ovHW0
    -> Donieck
    www.media.nakanune.ru/images/pictures/image_big_61235.jpg
    Pozdrawiam!
  • odyn06 24.02.14, 13:14
    Racja. To też trzeba brać pod uwagę, bo takie są realia. Ale to władza w Kijowie ma obowiązek załatwić bez rozlewu.
    Odtrąbianie ZWYCIĘSTWA przez forumowych cymbałów to przykład braku wyobraźni.
  • marek_boa 24.02.14, 13:55
    A tu Masz próbę przejęcia przez "Prawy Sektor" budynku administracji w Odessie, budynek jest chroniony przez zwykłych obywateli
    www.youtube.com/watch?v=OPQ_RCNRW20
    Więcej prób nie było!
    -Pozdrawiam!
  • marek_boa 24.02.14, 13:59
    Symferopol
    www.youtube.com/watch?v=R_l9My5fG-E
    Pozdrawiam!
  • odyn06 24.02.14, 14:38
    Marku. Ukraina na dzień dzisiejszy jest krajem infiltrowanym przez Rosję. Problem w tym czy całkowicie, czy częściowo. Byliby durniami, gdyby (mając kryszę Janukowycza) nie stworzyli struktur potrzebnymi w takich sytuacjach, jak dzisiejsza.
  • marek_boa 24.02.14, 14:45
    Kolejny tekst z Ukraińskiego bloga:
    koly-mygotin.livejournal.com/152242.html
    Pozdrawiam!
  • odyn06 24.02.14, 14:07
    Marku. Obaj wiemy, że Prawy Sektor to nie opozycja.
    To awanturniczy banderowski folklor, który może Ukrainie zaszkodzić w momencie, gdy wyciąga ona rękę po pieniądze na przeżycie.
  • marek_boa 24.02.14, 14:11
    Toż ja tego Odynie nie komentuję - to tylko informacja z Ukrainy podawana przez Ukraińskich blogerów!
    -Pozdrawiam!
  • marek_boa 24.02.14, 14:17
    Arsenji Jaceniuk (obecny szef SBU) wydał rozkaz o zaprzestaniu podsłuchiwania Amerykańskiej ambasady w Kijowie i zniszczeniu wszystkich materiałów zgromadzonych do tej pory!
    -Pozdrawiam!
    P.S. Jaceniuk przez znawców tematu nazywany jest "Amerykańskim agentem wpływu"!
  • marek_boa 24.02.14, 15:10
    Pogrzeb odnalezionych szczątków Niemieckich żołnierzy dywizji SS "Galizien" , który odbył się latem 2013 roku nie daleko Lwowa!
    www.segodnia.ru/sites/default/files/band26-08-13.jpg
    www.segodnia.ru/sites/default/files/band01-26-08-13.jpg
    www.segodnia.ru/sites/default/files/band02-26-08-13.jpg
    Pozdrawiam!
  • odyn06 24.02.14, 15:17
    Marku. Czy te wpisy pogrzebowe są przypadkowe?
    Śmiem wątpić. To element rosyjskiej wojny propagandowej.
    Trzeba przyznać niestety - skutecznej.
  • marek_boa 24.02.14, 15:58
    Nie bardzo rozumiem?! To są przedruki z Ukraińskich blogów Ukraińskich blogerów! Przy zalewie informacji "euromajdanowo słusznych" trzeba mieć wgląd również w to co myśli druga strona czyli ci ,którzy tego co się dzieje w Kijowie nie popierają! Dlaczego miała by być to Rosyjska wojna propagandowa?! Prawie 18 procent Ukraińców to Rosjanie , w dniu wczorajszym stracili język a chcą im zabrać obywatelstwo! Uważasz ,że z chęcią poprą coś przeciwko sobie??!
    -Pozdrawiam!
  • maxikasek 24.02.14, 17:10
    Prawie 18 procen
    > t Ukraińców to Rosjanie , w dniu wczorajszym stracili język a chcą im zabrać ob
    > ywatelstwo! Uważasz ,że z chęcią poprą coś przeciwko sobie??!
    Marku, nie zamieniaj się w Miszkę ;-). JAki język zabrali? Ustawa obowiązywała przez rok- niecałe dwa. Uchwalona na wariata i niezgodnie z prawem przed wyborami w 2012, dzięki czemu dała zwycięstwo partii Janukowycza. Rosjanie, Węgrzy, Rumuni i Tatarzy dalej będą mieli prawo do nauczania w języku rodzimym. Tu chodziło tylko o język urzędowy- bo ten w konstytucji jest tylko jeden. A ustawa łamała konstytucję.
    To, że ktoś za swój język uważa rosyjski nie oznacza, że jest Rosjaninem. Bo kim jest Janukowycz- ojciec Polak, matka Rosjanka. O ile nie jest Żydem, to narodowośc dziedziczy po mieczu ;-)
    MArku i jak zabrać obywatelstwo? A czy prawo ukraińskei zezwala na dwa obywatelstwa? DOpiero w rok temu próbowano formalnie zezwolić obywatelom Ukrainy na posiadanie drugiego obywatelstwa. Jednak nigdzie nie znalazłem czy ustawa została uchwalona.
    Więc nie można zarzucić czegoś, skoro coś było nielegalne od 20 lat. Nawet Janukowycz nie zezwolił jak widać na posiadanaie drugiego obywatelstwa, ale władza przymykała na to oko.
  • odyn06 24.02.14, 14:27
    wiadomosci.onet.pl/tusk-w-sprawie-ukrainy-nie-wyprujemy-sobie-zyl/3kvql
    aby premier zgadzał się z odynem.
  • odyn06 24.02.14, 14:48
    Stratfor: Tymoszenko największym zagrożeniem dla Janukowycza

Opozycjonistka Julia Tymoszenko będzie największym politycznym zagrożeniem dla prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, jeśli zostanie zwolniona z więzienia i będzie mogła kandydować w wyborach prezydenckich – ocenia amerykański ośrodek badawczy Stratfor.

Według Stratfor zwolnienie Tymoszenko zasadniczo zmieni polityczne życie Ukrainy. - Z punktu widzenia Janukowycza uwolnienie Tymoszenko jest kontrowersyjnym posunięciem, które do kryzysu wprowadzi nową polityczną grę. Siły zewnętrzne takie, jak Rosja będą mogły to wykorzystać – uważa Stratfor.

Na obecnym etapie Rosja ma interes w tym, by Tymoszenko wyszła na wolność
    Stratfor

- Na obecnym etapie - analizuje Stratfor - Rosja ma interes w tym, by Tymoszenko wyszła na wolność. Choć jest czołową postacią pomarańczowej rewolucji, łączą ją z Kremlem głębokie i osobiste więzy, zwłaszcza z prezydentem Władimirem Putinem.

Rezolucja parlamentu

Parlament Ukrainy przyjął dzisiaj rezolucję o natychmiastowym zwolnieniu z więzienia przywódczyni największej opozycyjnej partii Batkiwszczyna. Dzień wcześniej, gdy Rada Najwyższa Ukrainy opowiedziała się za uwolnieniem byłej premier, jak adwokat Serhij Własenko powiedział, że do wyjścia Tymoszenko na wolność potrzebna będzie jeszcze decyzja sądu.

W styczniu 2009 roku w okresie tzw. wojny gazowej, Tymoszenko, będąca wówczas szefową rządu Ukrainy, prowadziła negocjacje gazowe z Rosją. Efektem było porozumienie w sprawie cen gazu i tranzytu za niego i wyeliminowanie z ukraińskiego rynku gazowego rosyjsko-ukraińskiej spółki joint venture RosUkrEnergo, której udziałowcem był ukraiński oligarcha Dmytro Firtasz, obecnie związany z Janukowyczem.

W 2011 roku Tymoszenko została oskarżona o nadużycie urzędu i zawarcie gazowej umowy niekorzystnej dla Ukrainy. Warunki umowy skrytykował ówczesny prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który zeznawał przeciwko Tymoszenko na procesie. Tymoszenko została skazana w 2011 roku na siedem lat więzienia za przewyższenie swych pełnomocnictw przy podpisywaniu umów gazowych z Rosją.

Wyrok długoletniego więzienia dla Tymoszenko oznaczał dla Janukowycza wyeliminowanie politycznego konkurenta, ale na Zachodzie uznano, że była premier jest ofiarą sądowych represji.

Żądanie jej uwolnienia było jedną z najtrudniejszych kwestii w rokowaniach UE-Ukraina nad porozumieniem stowarzyszeniowym, które miało być zawarte w listopadzie ubiegłego roku. Odmowa jego podpisania przez władze Ukrainy doprowadziła do wybuchu obecnego kryzysu w tym kraju.
  • marek_boa 24.02.14, 15:05
    Niestety albo stety na dzień dzisiejszy "piękna" Julia dała du..y na majdanie - po jej "gorącym" przemówieniu został przez majdanowców wygwizdana! Ukraińscy politolodzy są zniesmaczeni jej wystąpieniem i nie wróżą jej powrotu do koryta! Zbyt szybko i za często zaczęła w wystąpieniu zaczynać zdanie od "Ja'!
    -Pozdrawiam!
  • odyn06 24.02.14, 15:13
    Marku. Ty mądry-ty wiesz.:-))
    Opozycja po to wypuściła ja z pierdla, aby sama się załatwiła. I ona to zrobiła.
    Prędzej stanę się mongolskim pacyfistą, niż ona prezydentem Ukrainy.
    Hipokryzja władzy polega na tym, że wszyscy w Europie wiedzą, że to przez nią trzasnęła Pomarańczowa Rewolucja, a Janukowycz dorwał się do koryta. Po prostu oszukany naród wybrał ( jak mu się wydawało ) mniejsze zło.
  • rzewuski1 24.02.14, 15:21
    Na razie jej człowiek rządzi Ukrainą, podobno jej rodzina dawała kilkanaście tysięcy euro dziennie na majdan stad też szybko ją wypuszczono.
  • odyn06 24.02.14, 15:29
    Zobaczysz, jak ta "przyjaźń" szybko się skończy.
    Ją wypuszczono, pozbawiono aureoli męczennicy, a kogo usłyszał Majdan?
    Bezrefleksyjną narcystkę z jej ciągłym ja, ja, ja!
  • rzewuski1 24.02.14, 20:49
    odyn06 napisał:

> Zobaczysz, jak ta "przyjaźń" szybko się skończy.
    > Ją wypuszczono, pozbawiono aureoli męczennicy, a kogo usłyszał Majdan?
    > Bezrefleksyjną narcystkę z jej ciągłym ja, ja, ja!

Jak już pokazują wille Janukowicza to niech pokażą Tymoszenko.
    To nie jest ostatnia rewolucja na Ukrainie, będzie ich jeszcze kilka i my jeszcze ich doczekamy.
  • odyn06 25.02.14, 08:02
    Nie można tego wykluczyć, ale niegdyś piękna Julia jest już chyba na aucie.
  • odyn06 25.02.14, 08:59
    A z tymi willami Timoszenko poczekaj, aż się kampania wyborcza rozkręci.
  • maxikasek 24.02.14, 16:48
    > Niestety albo stety na dzień dzisiejszy "piękna" Julia dała du..y na majdanie -
    > po jej "gorącym" przemówieniu został przez majdanowców wygwizdana! Ukraińscy p
    > olitolodzy są zniesmaczeni jej wystąpieniem i nie wróżą jej powrotu do koryta!
    Zauważ że Majdan wymknął się spod kontroli "trzem tenorom"- ich zmusił do uklęknięcia przed trumną. To było symboliczne ich upokorzenie. Pieknej Julii też widać nie zapomnieli.
  • misza_kazak 24.02.14, 14:12
    odyn06 napisał:

> Marku. Obaj wiemy, że Prawy Sektor to nie opozycja.

Wszyscy wiedza ze banderowcy sa liderami oppozycji.
    Pierwsze projekty ustaw sa rusofobskie i faszystowskie.
    Zabronienie jezyka rosyjskiego, zabranie obywatelstwa Rosjanom.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • maxikasek 24.02.14, 16:44
    > Zabronienie jezyka rosyjskiego,
    Nie zabronienie j. rosyjskiego , a anulacja ustawy językowej dającej mniejszościom (wszystkim) prawo do wielu języków urzędowych w ich regionach. Było to o tyle proste, że po pierwsze ustawa językowa z 2012 była sprzeczna z konstytucją z 1996. (z tych samych powodów Sąd Konstytucyjny w 1999 roku unieważnil podobną ustawę z 1989 roku. Po drugie uchwalono ją nie spełniając wymogów formalnych- nie zachowano wymaganej większości głosów.
    >zabranie obywatelstwa Rosjanom.
    Wszystkim? Ale Putinowi też?
  • maxikasek 24.02.14, 16:28
    > A tu Masz próbę przejęcia przez "Prawy Sektor" budynku administracji w Odessie,
    > budynek jest chroniony przez zwykłych obywateli
    > www.youtube.com/watch?v=OPQ_RCNRW20
    > Więcej prób nie było!
    W pięciu? Dobrze, że nie pobili "zwykłych obywateli" ;-)
  • rakietnik 21.02.14, 19:24
    odyn06 napisał:

> Misza. nasza dyskusja jest spokojna, co na tym forum jest rzadkością, tedy nie
    > prowokuj.
    > Wiesz, co jest w interesie Polski?
    > W interesie Polski jest jedna ( nie podzielona),

Dlaczego w interesie Polski jest jedna nie podzielona Ukraina proszę podać argumenty.

demokratyczna, mądrze rządzona
    > , a nie rozkradana przez prokremlowską szajkę, dobrosąsiedzka i przewidywalna U
    > kraina.
    > Nie napisałem przyjazna, bo na to poczekamy wiele lat.
    > W polskim interesie jest Ukraina otwarta na świat, uniezależniona od Rosji, sku
    > piona na handlu i kontaktach międzynarodowych.
    > Co do Juszczenko-Timoszenko - zgoda, ale pani T. nie obrażaj. Swoich się nie ob
    > raża.
    > Wiesz dobrze, co mam na myśli. Prawda?
  • bmc3i 22.02.14, 21:24
    rakietnik napisał:

> Dlaczego w interesie Polski jest jedna nie podzielona Ukraina proszę podać argu
    > menty.

Dlatego ze w interesie Polski jest demokratyczne, silne, przesrzegające demokratycznych reguł, rozwijające sie i spokojne panstwo u naszych granic, z ktorym Polska moze wspolpracowac na kazdej niwie.

--
  • rakietnik 22.02.14, 21:28
    > rakietnik napisał:
    >
    > > Dlaczego w interesie Polski jest jedna nie podzielona Ukraina proszę poda
    > ć argu
    > > menty.
    >
    >
    >
    > Dlatego ze w interesie Polski jest demokratyczne, silne, przesrzegające demokra
    > tycznych reguł, rozwijające sie i spokojne panstwo u naszych granic, z ktorym P
    > olska moze wspolpracowac na kazdej niwie.

Czyli oprócz frazesów nie masz argumentów -Wiedziałem.
  • bmc3i 22.02.14, 21:43
    rakietnik napisał:

> > rakietnik napisał:
    > >
    > > > Dlaczego w interesie Polski jest jedna nie podzielona Ukraina prosz
    > ę poda
    > > ć argu
    > > > menty.
    > >
    > >
    > >
    > > Dlatego ze w interesie Polski jest demokratyczne, silne, przesrzegające d
    > emokra
    > > tycznych reguł, rozwijające sie i spokojne panstwo u naszych granic, z kt
    > orym P
    > > olska moze wspolpracowac na kazdej niwie.
    >
    > Czyli oprócz frazesów nie masz argumentów -Wiedziałem.

To nie sa zadne frazesy, lecz najzupelniej powazne argumenty. Chyba że wolisz panstwo slabe, niedemokratyczne i co chwila wstrząsane rozuchami, z zalewajacą nasze granice fala uchodźców.

--
  • rakietnik 22.02.14, 22:13
    To są frazesy jakimi politycy karmią wyborców, tak więc jesteś politykiem albo kandydatem na polityka.
  • bmc3i 22.02.14, 22:18
    rakietnik napisał:

> To są frazesy jakimi politycy karmią wyborców, tak więc jesteś politykiem albo
    > kandydatem na polityka.

Ty zas sadzisz pustoslowie, bez ani jednego argumentu. Nie, bo nie.

--
  • rakietnik 22.02.14, 22:38
    Ja nic udowadniać nie muszę, ty twierdzisz, że potrzebna nam silna Ukraina wiec podaj konkretne argumenty które mnie przekonają.
  • bmc3i 22.02.14, 22:42
    rakietnik napisał:

> Ja nic udowadniać nie muszę, ty twierdzisz, że potrzebna nam silna Ukraina wie
    > c podaj konkretne argumenty które mnie przekonają.

Ja ci juz pe podałe,. Ty twioerdzisz ze sa nie prawdziwe, i tyle. To zamyka jakakowliek dyskusję na ten temat,

--
  • rakietnik 22.02.14, 23:09
    Bo nie potrafisz podać sensownych argumentów, masz małą zdolność perswazji.

• bmc3i 23.02.14, 00:36
    rakietnik napisał:

> Bo nie potrafisz podać sensownych argumentów, masz małą zdolność perswazji.
    >

Jakiekowliek argumenty z którymi ty sie nie zgadzasz, nie są sensowne. Mimo ze nie potrafisz sie z nimi rozprawic.

--
  • rakietnik 21.02.14, 19:21
    odyn06 napisał:

> A gdzie ma bryknąć kremlowski lokaj?
    > Ukraina nie ma szczęścia do władców, ale Janukowycz i Familia to chyba najbardz
    > iej obrzydliwa złodziejska-korupcyjna szajka u władzy.
    > W dodatku wybrana głosami rosyjskich Ukraińców ze Wschodu.

Rosyjscy Ukraińcy ze Wschodu są gorsi?

Odyn Janukowycz wygrał w demokratycznych wyborach i to jest fakt nie do podważenia.
  • bmc3i 21.02.14, 21:04
    rakietnik napisał:

> odyn06 napisał:
    >
    > > A gdzie ma bryknąć kremlowski lokaj?
    > > Ukraina nie ma szczęścia do władców, ale Janukowycz i Familia to chyba na
    > jbardz
    > > iej obrzydliwa złodziejska-korupcyjna szajka u władzy.
    > > W dodatku wybrana głosami rosyjskich Ukraińców ze Wschodu.
    >
    > Rosyjscy Ukraińcy ze Wschodu są gorsi?
    >
    > Odyn Janukowycz wygrał w demokratycznych wyborach i to jest fakt nie do podważe
    > nia.

Podobnie jak to ze podlegle mu sluzby strzelaly z ostrej amunicji do wyborcow.

--
  • marek_boa 21.02.14, 21:32
    Tak jak Amerykanie w 1992 roku??!
  • bmc3i 21.02.14, 23:35
    marek_boa napisał:

> Tak jak Amerykanie w 1992 roku??!

Nie.

W Ameryce demostracje i protesty przeciw wladzy sa na porzadku dziennym. Nie ma dnia, aby ktos nie protestowal przeciw czemus lub komus pod Bialym Domem. I nikt z tego powodu nie strzela. Przeciwnie, jesli nie bedzie demosntracji przeciw wladzy, nie bedzie tez demokracji.

--
  • marek_boa 21.02.14, 23:52
    Czyli jak demonstranci chcą równości i traktowania ich tak samo , niezależnie od koloru skóry to w USA można wprowadzić wojsko na ulice i do demonstrantów strzelać ostrymi nabojami ?! Jak ktoś to kiedyś nieźle powiedział "Dlaczego w USA nie wybuchają rewolucje?! Bo w USA nie ma Amerykańskiej ambasady"!
  • bmc3i 22.02.14, 08:40
    marek_boa napisał:

> Czyli jak demonstranci chcą równości i traktowania ich tak samo , niezależnie o
    > d koloru skóry to w USA można wprowadzić wojsko na ulice i do demonstrantów str
    > zelać ostrymi nabojami ?!

Nie, w USA nie strzela się dlatego że ktoś czegoś chce. Nikt nie strzelał do demonstrantow w USA dlatego ze chcieli równości.

Jak ktoś to kiedyś nieźle powiedział "Dlaczego w USA
    > nie wybuchają rewolucje?! Bo w USA nie ma Amerykańskiej ambasady"!

Błyskotliwymi acz populistycznymi hasełkami, można świat zalać.

--
  • marek_boa 22.02.14, 11:03
    To zamieszki w 1992 roku z jakich powodów były??! Według moich informacji to miały podłoże rasistowskie no ale może Ty Wiesz lepiej??!
  • maxikasek 22.02.14, 15:07
    Marku ale nie myl pojęć. Każda władza ma prawo użyć broni wobec swoich obywateli aby przywrócić spokój- jeśli inne środki zawiodą. Takie prawo miał też Janukowycz. Ale co innego indywidualna eliminacja uzbrojonych i strzelających protestantów. a co innego ogień na oślep. Ci na Majdanie mieli broń krótką i głównie myśliwską. Gdyby mieli wojskową- snajperzy z Berkutu nie rozkładali by się tak "na widoku". Widać, że nie bali się ognia z drugiej strony. Ofiary wśród milicji padły w bliskiej konfrontacji pewnie. Gdybyś wiedział że są snajperzy i strzelają do milicji, układałbyś się na stanowisku jakieś 200m od demonstrantów?
    Kiedy jeden z posłów-oligarchów przywiózł im wojskowy karabin wyborowy wygonili go, słusznie podejrzewając prowokację.
  • rakietnik 22.02.14, 16:02
    Czyli w twojej opinii całą winę za rozlew krwi ponosi Berkut a demonstranci to niewinne aniołki, którzy pokojowo demonstrowali i brzydzili się przemocą, tak?
  • maccard.3 22.02.14, 20:47
    rakietnik napisał:

> Czyli w twojej opinii całą winę za rozlew krwi ponosi Berkut a demonstranci to
    > niewinne aniołki, którzy pokojowo demonstrowali i brzydzili się przemocą, tak?

Raczej jest odwrotnie. To ty próbujesz przedstawić Berkut jako niewinne lelije, co to się tylko bronią przed gwaltem.
  • rakietnik 22.02.14, 21:09
    maccard.3 napisał:

> rakietnik napisał:
    >
    > > Czyli w twojej opinii całą winę za rozlew krwi ponosi Berkut a demonstran
    > ci to
    > > niewinne aniołki, którzy pokojowo demonstrowali i brzydzili się przemocą,
    > tak?
    >
    > Raczej jest odwrotnie. To ty próbujesz przedstawić Berkut jako niewinne lelije,
    > co to się tylko bronią przed gwaltem.

Nic nie staram się przedstawić, to tylko twoja opinia. Równie dobrze mogę napisać, że ty starasz się za wszelką cenę przedstawić protestujących jako aniołki brzydzące się przemocy.
    Obejrzyj sobie
  • marek_boa 22.02.14, 19:03
    Maxi nie Tłumacz mnie oczywistości!:)
    Była jeszcze sprawa z rozgrabieniem milicyjnego magazynu z bronią w jednym z miast nie daleko Kijowa!
    -Pozdrawiam!
  • maxikasek 22.02.14, 19:21
    Pytanie kto to zrobił? Czy tylko demonstranci czy okazja do dozbrojenia się dla przestępców. Czy po prostu- zawsze okazja do zarobku, a że spalili pusty magazyn ;-). Każda wersja jest prawdopodobna.
    Na Majdan dotarli też milicjanci ze Lwowa pod sam koniec.
  • marek_boa 22.02.14, 19:35
    A tego to już nie wiem! Zajawka tylko była na ten temat!
    -Pozdrawiam!
  • bmc3i 22.02.14, 21:02
    marek_boa napisał:

> To zamieszki w 1992 roku z jakich powodów były??! Według moich informacji to mi
    > ały podłoże rasistowskie no ale może Ty Wiesz lepiej??!

Znaczy ze wiesz ze gdzies cos dzwoni, ale nie wiesz w ktorym kosciele?

--
  • marek_boa 22.02.14, 21:45
    No jednak wiem ,że dzwoni i wiem w ,którym kościele! Zamieszki wybuchły na tle rasowym! Nie były to ani pierwsze ani ostatnie w USA
    en.wikipedia.org/wiki/Watts_Riots
  • rakietnik 22.02.14, 08:25
    > Nie.
    >
    > W Ameryce demostracje i protesty przeciw wladzy sa na porzadku dziennym. Nie ma
    > dnia, aby ktos nie protestowal przeciw czemus lub komus pod Bialym Domem. I ni
    > kt z tego powodu nie strzela. Przeciwnie, jesli nie bedzie demosntracji przeciw
    > wladzy, nie bedzie tez demokracji.

W USA protestujący też budują barykady, które podpalają, zajmują siedziby władz, rzucają koktajlami mołotowa, a nawet strzelają do policji i zmuszają do ustąpienia legalnie wybranego prezydenta????
  • bmc3i 22.02.14, 08:41
    rakietnik napisał:

> > Nie.
    > >
    > > W Ameryce demostracje i protesty przeciw wladzy sa na porzadku dziennym.
    > Nie ma
    > > dnia, aby ktos nie protestowal przeciw czemus lub komus pod Bialym Domem.
    > I ni
    > > kt z tego powodu nie strzela. Przeciwnie, jesli nie bedzie demosntracji p
    > rzeciw
    > > wladzy, nie bedzie tez demokracji.
    >
    > W USA protestujący też budują barykady, które podpalają, zajmują siedziby władz
    > , rzucają koktajlami mołotowa, a nawet strzelają do policji i zmuszają do ustąp
    > ienia legalnie wybranego prezydenta????

Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.

--
  • rakietnik 22.02.14, 15:57
    > > ienia legalnie wybranego prezydenta????
    >
    > Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.

Doskonale, teraz proszę mi to udowodnić?
  • bmc3i 22.02.14, 16:35
    rakietnik napisał:

> > > ienia legalnie wybranego prezydenta????
    > >
    > > Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.
    >
    > Doskonale, teraz proszę mi to udowodnić?

Co za bezsens.

Sobioe przeczytaj doniesienia prasowe

--
  • rakietnik 22.02.14, 16:44
    > Co za bezsens.
    >
    > Sobioe przeczytaj doniesienia prasowe
    >
    Aha, czyli twoje dowody to doniesienia prasowe? Dziękuje więcej pytań nie mam.
  • bmc3i 22.02.14, 17:18
    rakietnik napisał:

> > Co za bezsens.
    > >
    > > Sobioe przeczytaj doniesienia prasowe
    > >
    > Aha, czyli twoje dowody to doniesienia prasowe? Dziękuje więcej pytań nie mam.

A Ty na czym sie opierasz?

--
  • rakietnik 22.02.14, 17:24
    Na niczym się nie opieram, ja tego po prostu nie wiem.
  • bmc3i 22.02.14, 19:19
    rakietnik napisał:

> Na niczym się nie opieram, ja tego po prostu nie wiem.

Alez oczywiście ze wiesz. Kto w końcu jak nie Ty napisał

"> W USA protestujący też budują barykady, które podpalają, zajmują siedziby władz
    > , rzucają koktajlami mołotowa, a nawet strzelają do policji i zmuszają do ustąp
    > ienia legalnie wybranego prezydenta????

Na dodatek wiesz że zmuszaja do ustąpienia, nie zmuszali go do ustąpienia, lecz jedynei domagali się tego. Tak, w demokratycznych krajach, rozni protesterzy bardzo czesto domagaja sie ustapienia wybranych w wyborach wladz panstwa,. To jest wlasnie stota demokracji, ze mozesz nie tylko krytykowc wladze, lecz także domagac sie jej ustapienia.

--
  • rakietnik 22.02.14, 19:48
    Człowieku! wiesz do czego służy znak zapytania? czy mam ci wytłumaczyć?

> Na dodatek wiesz że zmuszaja do ustąpienia, nie zmuszali go do ustąpienia, lecz
    > jedynei domagali się tego. Tak, w demokratycznych krajach, rozni protesterzy b
    > ardzo czesto domagaja sie ustapienia wybranych w wyborach wladz panstwa,. To je
    > st wlasnie stota demokracji, ze mozesz nie tylko krytykowc wladze, lecz także d
    > omagac sie jej ustapienia.

Domagać się zawsze można i nikt tego prawa nikomu nie odbiera pod warunkiem, że protesty mają charakter pokojowy, Ten warunek w tym konkretnym przypadku nie był spełniony i legalnie wybrany prezydent został zmuszony do dymisji w ulicznym zamachu stanu. Jak chcesz to możesz to nazwać demokracją bezpośrednią mnie to wszystko jedno czy Ukraińcy będą sobie zmieniać władze w ulicznych zamachach stanu czy w wyborach. Ich kraj ich podwórko ich burdel, mnie nic do tego
  • bmc3i 22.02.14, 20:18
    rakietnik napisał:

> Człowieku! wiesz do czego służy znak zapytania? czy mam ci wytłumaczyć?
    >
    > > Na dodatek wiesz że zmuszaja do ustąpienia, nie zmuszali go do ustąpienia
    > , lecz
    > > jedynei domagali się tego. Tak, w demokratycznych krajach, rozni proteste
    > rzy b
    > > ardzo czesto domagaja sie ustapienia wybranych w wyborach wladz panstwa,.
    > To je
    > > st wlasnie stota demokracji, ze mozesz nie tylko krytykowc wladze, lecz t
    > akże d
    > > omagac sie jej ustapienia.
    >
    > Domagać się zawsze można i nikt tego prawa nikomu nie odbiera pod warunkiem, że
    > protesty mają charakter pokojowy, Ten warunek w tym konkretnym przypadk
    > u nie był spełniony

Tak, nie byl spelnieony, od momentu gdy Berkt usilowal silą usunac ludzi z Majduanu, po czym zacząla strzelac. Uzycie broni ostrej przeciw protestujacym jest nielegalne.

i legalnie wybrany prezydent został zmuszony do dymisji w u
    > licznym zamachu stanu. Jak chcesz to możesz to nazwać demokracją bezpośrednią m
    > nie to wszystko jedno czy Ukraińcy będą sobie zmieniać władze w ulicznych zamac
    > hach stanu czy w wyborach. Ich kraj ich podwórko ich burdel, mnie nic do tego

Nie byl to zaden uliczny zamach stanu. Takich nowotworów slownych mozesz zaoszczedzić wszystkim. Zamach stanu to obalenie wladzy przy uzyciu sily. Demonstracje, to nie uzycie sily, a najpierw premier zostal odwolany przez legalnie wybrany parlament, a teraz prezydent.

--
  • rakietnik 22.02.14, 20:30
    Czy ci się to podoba czy nie to był uliczny zamach stanu w którym padli zabici po obu stronach barykady. W demokratycznych państwach władzy tak się nie zmienia ale cóż to tylko Ukraina.
  • bmc3i 22.02.14, 20:36
    rakietnik napisał:

> Czy ci się to podoba czy nie to był uliczny zamach stanu w którym padli zabici
    > po obu stronach barykady. W demokratycznych państwach władzy tak się nie zmieni
    > a ale cóż to tylko Ukraina.

W demokratycznych panstwach, nawet jesli rozpedza sie demonstracje, to robi sie to pry urzyciu armatek wodnych, palek i gumowych kul. Tak aby nie zrobic nikomu krzywdy. W demokratcyznych panstwach, demonstranci czesto gesto palą i niszczą okolice, mienie prywatne oraz publiczne. Nikjt jednak z tego pwoodu do nich nie strzela. W 2009 roku na wlasne oczyw widzialem co podczas szczytu NATO w Strasbourgu i Kehl zrobily z miastem lewackie bojowki - spalone przez nie budynki publiczne i prywatne sklepy oraz samochody. A jednak nikt do nich wowczas nie strzelał z ostarej amunicji. Bo to jest wlasnie demokracja, z jej prawem do kontroli wladzy i protestowania przeciw niej.

Ale we wszelkich satrapiach, gdy tylko ludzie zaczna protestowac przeciw satrapii, satrapia zaczyna strzelać..

--
  • maxikasek 22.02.14, 21:06
    a najpierw premier zostal odwolany przez legalnie wybran
    > y parlament, a teraz prezydent.
    I tutaj jest mały problem. A wszystkie media jakoś przeszły nad tym do porządku dziennego.
    Najpierw ogłoszono że wrócono do konstytucji z 2004 roku- ale w jaki sposób. Obowiązująca na Ukrainie konstytucja z 1996 roku jasno określa kto może zatwierdzić zmianię częsci lub całości konstytucji (nie parlament, nie prezydent- tylko naród w ogólnokrajowym referendum).
    Więc wciąż obowiązuje ta z 1996 roku.
    A wg tej prezydent może skrócić swoją kadencję w czterech przypadkach:
    -śmierć, choroba, samowolne zrzeczenie się urzędu- te trzy odpadają.
    I czwarty- zdrada lub cięzkie przestępstwo. I znów jest w konstytucji okreslona procedura- parlament kieruje oskarżenie do Sądu Konstytucyjnego, gdy ten pozytywnie ją rozpatrzy- może odwołać prezydenta 3/4 liczbą głosów z konstytucyjnej liczby posłów (450). Nie zachowano ani tej ściezki, ani wymaganej liczby głosów.
    Tak więc obawiam się, że strzelili sobie w stopę pod presją tłumu. Ludzie z Majdanu otoczyli parlament, kontrolując pojazdy i zapowiadając że nie wypuszczą posłów, póki ci nie uchwalą zmian w państwie, w tym odwołania Janukowycza.
  • bmc3i 22.02.14, 21:14
    maxikasek napisał:

> a najpierw premier zostal odwolany przez legalnie wybran
    > > y parlament, a teraz prezydent.
    > I tutaj jest mały problem. A wszystkie media jakoś przeszły nad tym do porządku
    > dziennego.
    > Najpierw ogłoszono że wrócono do konstytucji z 2004 roku- ale w jaki sposób. Ob
    > owiązująca na Ukrainie konstytucja z 1996 roku jasno określa kto może zatwierdz
    > ić zmianię częsci lub całości konstytucji (nie parlament, nie prezydent- tylko
    > naród w ogólnokrajowym referendum).
    > Więc wciąż obowiązuje ta z 1996 roku.
    > A wg tej prezydent może skrócić swoją kadencję w czterech przypadkach:
    > -śmierć, choroba, samowolne zrzeczenie się urzędu- te trzy odpadają.
    > I czwarty- zdrada lub cięzkie przestępstwo. I znów jest w konstytucji okreslona
    > procedura- parlament kieruje oskarżenie do Sądu Konstytucyjnego, gdy ten pozyt
    > ywnie ją rozpatrzy- może odwołać prezydenta 3/4 liczbą głosów z konstytucyjnej
    > liczby posłów (450). Nie zachowano ani tej ściezki, ani wymaganej liczby głosów
    > .
    > Tak więc obawiam się, że strzelili sobie w stopę pod presją tłumu. Ludzie z Maj
    > danu otoczyli parlament, kontrolując pojazdy i zapowiadając że nie wypuszczą po
    > słów, póki ci nie uchwalą zmian w państwie, w tym odwołania Janukowycza.

Ja nie wiem na ile legalne jest odebranie urzedu Janukowiczowi. Na pewno parlament mogl wczesniej odwolac premiera w drodze pociagniecia go do zwyczajnej odpowiedzialnosci politycznej. Nie znam natomiat ukrainskiej konstytucji, wiec nie wiem jak u nich rozwiazana jest kwestia impiczmentu prezydenta. Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucją, czy nie - przez legalny parlament.

--
  • rzewuski1 22.02.14, 21:25
    Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucją, czy nie - przez legalny parlament.

Jak nie jest to zgodne z konstytucja to można tak nazwać.
  • bmc3i 22.02.14, 21:38
    rzewuski1 napisał:

> Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucją
    > , czy nie - przez legalny parlament.
    >
    > Jak nie jest to zgodne z konstytucja to można tak nazwać.

Nie, o ile nie bylo to zgodne z konstytucją, to mozna to nazwac jedynei zniezgodnym z konstytucją pozbawianiem urzędu. Zamach stanu, do obalenie wladzy przy użyciu siły w celu przejęcia wladzy. W tym wypadku, nie nastapilo uzycie sily, ani osoby pozbawiajace urzedu, nie przejęły dla siebie wladzy z nim zwiazanej.

--
  • rzewuski1 22.02.14, 21:48
    W tym wypadku, nie nastapilo uzycie sily, a
    > ni osoby pozbawiajace urzedu, nie przejęły dla siebie wladzy z nim zwiazanej.
    >

Przecież jest w konstytucji tego kraju określone jak usuwa się prezydenta urzędu
    Maxiklassek przytoczył te warunki i decyzja pozbawienia Janukowicza w władzy jest bezprawna a wiec dla mnie jest to zamach, parament uchwalił to pod presją tłumu z majdanu i faktu ze milicja nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa.

• bmc3i 22.02.14, 21:55
    rzewuski1 napisał:

> W tym wypadku, nie nastapilo uzycie sily, a
    > > ni osoby pozbawiajace urzedu, nie przejęły dla siebie wladzy z nim zwiaza
    > nej.
    > >
    >
    >
    >
    > Przecież jest w konstytucji tego kraju określone jak usuwa się prezydenta urzę
    > du
    > Maxiklassek przytoczył te warunki i decyzja pozbawienia Janukowicza w władzy
    > jest bezprawna a wiec dla mnie jest to zamach, parament uchwalił to pod presją
    > tłumu z majdanu i faktu ze milicja nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa
    > .
    >

Oju kurcze. Nie rozumeisz pojecia zamachu stanu. Zamach stanu to nei jest kazde pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja, lecz tylko takie ktore nastapilo z uzyciem siły, w celu przejecia wladzy dla siebie. Mozna mowic ze niebieskie jest dla mnie żołty, ale nie zmienia to faktu ze jak cos jest niebieskie, to nie jest żółte.

--
  • rzewuski1 22.02.14, 22:51
    Oju kurcze. Nie rozumeisz pojecia zamachu stanu. Zamach stanu to nei jest kazde pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja, lecz tylko takie ktore nastapilo z uzyciem siły, w celu przejecia wladzy dla siebie. Mozna mowic ze niebieskie jest dla mnie żołty, ale nie zmienia to faktu ze jak cos jest niebieskie, to nie jest żółte.

Jak nie jest jak jest
    Użycie siły nie miało miejsca?
    A milicjantów kto zabił?
    Usuniecie głowy państwa z naruszeniem konstytucji i wbrew jego woli jest zamachem stanu.
  • bmc3i 23.02.14, 00:36
    rzewuski1 napisał:

> Oju kurcze. Nie rozumeisz pojecia zamachu stanu. Zamach stanu to nei jest kazde
    > pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja, lecz tylko takie ktore
    > nastapilo z uzyciem siły, w celu przejecia wladzy dla siebie. Mozna mowic ze ni
    > ebieskie jest dla mnie żołty, ale nie zmienia to faktu ze jak cos jest niebiesk
    > ie, to nie jest żółte.
    >
    > Jak nie jest jak jest
    > Użycie siły nie miało miejsca?
    > A milicjantów kto zabił?
    > Usuniecie głowy państwa z naruszeniem konstytucji i wbrew jego woli jest zamach
    > em stanu.

A gdzie przejęcie władzy?

--
  • maxikasek 23.02.14, 15:06
    > A gdzie przejęcie władzy?
    >
    A pozbawienie władzy prezydenta i powołanie p.o. oraz nowych ministrów czym jest?
  • bmc3i 23.02.14, 15:45
    maxikasek napisał:

> > A gdzie przejęcie władzy?
    > >
    > A pozbawienie władzy prezydenta i powołanie p.o. oraz nowych ministrów czym jes
    > t?

pozbawieniem wladzy i wyznaczeniem pelniacego obowiazki. To zamachowiec musi objac wladze, organizujacy zamach. Poza tym gdyby po 2 miesiacach wyznaczyli tego po, to tez bys napisal ze ktos przejal wladze. Jakas osoba sprawujaca obowiazki musi byc, dopoki nie zostanie wyznaczona w wyborach nowa. Panstwo w tym ustroju nei moze dzialac bez piastuna tego urzedu.

--
  • maxikasek 23.02.14, 16:10
    > pozbawieniem wladzy i wyznaczeniem pelniacego obowiazki. To zamachowiec musi ob
    > jac wladze, organizujacy zamach. Poza tym gdyby po 2 miesiacach wyznaczyli tego
    > po, to tez bys napisal ze ktos przejal wladze. Jakas osoba sprawujaca obowiazk
    > i musi byc, dopoki nie zostanie wyznaczona w wyborach nowa. Panstwo w tym ustro
    > ju nei moze dzialac bez piastuna tego urzedu.
    A przewiduje to Konstytucja?
  • bmc3i 26.02.14, 16:40
    maxikasek napisał:

> > pozbawieniem wladzy i wyznaczeniem pelniacego obowiazki. To zamachowiec m
    > usi ob
    > > jac wladze, organizujacy zamach. Poza tym gdyby po 2 miesiacach wyznaczyl
    > i tego
    > > po, to tez bys napisal ze ktos przejal wladze. Jakas osoba sprawujaca obo
    > wiazk
    > > i musi byc, dopoki nie zostanie wyznaczona w wyborach nowa. Panstwo w tym
    > ustro
    > > ju nei moze dzialac bez piastuna tego urzedu.

> A przewiduje to Konstytucja?

Konstytucja nei przewiduje dzialania panstwa bez prezydenta.

--
  • maxikasek 26.02.14, 18:04
    > Konstytucja nei przewiduje dzialania panstwa bez prezydenta.
    Ano nie przewiduje. Nie ma punktu- w wypadku niemożności pełnienia funkcji przez prezydenta jego obowiązki przejmuje....
    Tylko cztery sposoby, w jaki można skrócić jego kadencję. A więc Janukowycz dalej jest prezydentem Ukrainy.
  • rakietnik 27.02.14, 09:17
    maxikasek napisał:

> > Konstytucja nei przewiduje dzialania panstwa bez prezydenta.
    > Ano nie przewiduje. Nie ma punktu- w wypadku niemożności pełnienia funkcji prze
    > z prezydenta jego obowiązki przejmuje....
    > Tylko cztery sposoby, w jaki można skrócić jego kadencję. A więc Janukowycz dal
    > ej jest prezydentem Ukrainy.

Wszystko prawda, ale czy ktokolwiek jeszcze uznaje Janukowycza za prezydenta?
    Wydaje się, że polityka faktów dokonanych w tym przypadku zdała egzamin.
  • maxikasek 27.02.14, 09:46
    > Wszystko prawda, ale czy ktokolwiek jeszcze uznaje Janukowycza za prezydenta?
    > Wydaje się, że polityka faktów dokonanych w tym przypadku zdała egzamin.
    A to już inna para kaloszy. Tak jak legalnym rządem w Polsce po wojnie był ten w Londynie. Ale kogo to na świecie (poza Tajwanem i Watykanem) interesowało ;-)
  • fidziaczek 23.02.14, 11:22
    > Oju kurcze. Nie rozumeisz pojecia zamachu stanu. Zamach stanu to nei jest kazde
    > pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja

Każde

>lecz tylko takie ktore nastapilo z uzyciem siły,

a to jest zbrojny zamach stanu
  • maxikasek 23.02.14, 14:56
    > pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja, lecz tylko takie ktore
    > nastapilo z uzyciem siły, w celu przejecia wladzy dla siebie.
    Nie każdy zamach stanu musi być z użyciem siły. Czy było to przejęcie władzy dla siebie czy nie- to się dopiero okaże. W maju 1926 oddziały PPS strzelające do oddziałów rządowych tez wierzyły że robią to w celu poprawy systemu.
  • bmc3i 23.02.14, 15:02
    maxikasek napisał:

> > Oju kurcze. Nie rozumeisz pojecia zamachu stanu. Zamach stanu to nei jest
    > kazde
    > > pozbawienie wladzy ktore jest niezgodne z konstytucja, lecz tylko takie k
    > tore
    > > nastapilo z uzyciem siły, w celu przejecia wladzy dla siebie.
    > Nie każdy zamach stanu musi być z użyciem siły. Czy było to przejęcie władzy dl
    > a siebie czy nie- to się dopiero okaże. W maju 1926 oddziały PPS strzelające do
    > oddziałów rządowych tez wierzyły że robią to w celu poprawy systemu.

Co to znazy sie dopiero okaze? Tak to mozna wszystko nazwac zamachem stanu "bo dopiero sie okaze".
    Parlament postanowil o rozpisaniu wczesniejszych wyborów prezydenckich.

--
  • marek_boa 22.02.14, 21:56
    A co ma zgoda lub nie zgoda z konstytucją skoro parlament głosował pod przymusem??~!
  • bmc3i 22.02.14, 22:05
    marek_boa napisał:

> A co ma zgoda lub nie zgoda z konstytucją skoro parlament głosował pod przymuse
    > m??~!

Nie glosowal pod przymusem. Taki sam "przymus" istanial 2 miesiace temu, gdy zwiazana z Partia Regionów wiekszosc parlamentarna odrzucila wniosek o wotum nieufnosci dla premiera.

--
  • marek_boa 22.02.14, 23:54
    Czyli 2 miesiące temu parlamentarzyści byli przetrzymywani w parlamencie otoczonym zwolennikami Rosji ,którzy twierdzili ,że nie wypuszczą ich z parlamentu do puki nie zerwą podpisywania umowy z Unią??! Naćpałeś się??!
    A tak wygląda dzisiaj ten przymus:
    img-fotki.yandex.ru/get/9820/9814836.46/0_efe1f_2a095d8_XL.jpg
    Zdjęcie zrobione dzisiaj przez reportera Reutersa i podpisane:
    "Anti-government protesters attack a deputy of the Party of Regions Vitali Grushevsky (c) outside the Ukrainian Parliament building in Kiev"
    February 22 ,2014 .Reuters
  • maxikasek 23.02.14, 14:58
    > Nie glosowal pod przymusem. Taki sam "przymus" istanial 2 miesiace temu, gdy zw
    > iazana z Partia Regionów wiekszosc parlamentarna odrzucila wniosek o wotum nieu
    > fnosci dla premiera.
    Tłum otaczający parlament i przeszukujący wszystkie samochody wyjeżdżające w parlamentu- to były przejawy sympatii? ;-)
  • bmc3i 23.02.14, 15:03
    maxikasek napisał:

> > Nie glosowal pod przymusem. Taki sam "przymus" istanial 2 miesiace temu,
    > gdy zw
    > > iazana z Partia Regionów wiekszosc parlamentarna odrzucila wniosek o wotu
    > m nieu
    > > fnosci dla premiera.
    > Tłum otaczający parlament i przeszukujący wszystkie samochody wyjeżdżające w pa
    > rlamentu- to były przejawy sympatii? ;-)

O tak, tlum otaczajacy parlament, to dopiero przymus.....
    W Polsce co kilka tygodni rozwydrzony tłum otacza Wiejską.

--
  • marek_boa 23.02.14, 17:16
    To ile razy Matrek "rozwydrzony tłum" na Wiejskiej przeszukiwał samochody posłów z siekierami w rękach??! Napisz też ile razy sejm zgodnie z wolą tłumu przegłosował ustawy i prawa jakie chciał ten tłum??!
  • bmc3i 25.02.14, 08:24
    marek_boa napisał:

> To ile razy Matrek "rozwydrzony tłum" na Wiejskiej przeszukiwał samochody posłó
    > w z siekierami w rękach??! Napisz też ile razy sejm zgodnie z wolą tłumu przegł
    > osował ustawy i prawa jakie chciał ten tłum??!

Najpierw juszczenko z kliką rozwscieczyl tlum strzelajac do niego, a potem krzyczą Zamach stanu!!!!

--
  • marek_boa 25.02.14, 12:06
    Coś Ci się chyba popier....ło?!Juszczenko??! Bo to był zamach stanu!
  • odyn06 25.02.14, 12:22
    Juszczenko? Czy to nie ten prezydent z kaprawą mordą, który z piękną (kiedyś) Julcią schrzanił Pomarańczową rewolucję?
  • maxikasek 22.02.14, 21:42
    "Ja nie wiem na ile legalne jest odebranie urzedu Janukowiczowi. Na pewno parlament mogl wczesniej odwolac premiera w drodze pociagniecia go do zwyczajnej odpowiedzialnosci politycznej. "
    To nie podlega dyskusji- może to żrobić prezydent sam lub na wniosek parlamentu.

'Nie znam natomiat ukrainskiej konstytucji, wiec nie wiem jak u nich rozwiazana jest kwestia impiczmentu prezydenta. '
    żaden problem- w bibliotece Sejmu jest dostępny egz. po polsku on-line.

"Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucją, czy nie - przez legalny parlament.
    "
    No nie. Po prostu -jeśli jest to wbrew konstytucji jest to nic nie warty świstek papieru.
  • bmc3i 22.02.14, 21:45
    maxikasek napisał:

> "Ja nie wiem na ile legalne jest odebranie urzedu Janukowiczowi. Na pewno parla
    > ment mogl wczesniej odwolac premiera w drodze pociagniecia go do zwyczajnej odp
    > owiedzialnosci politycznej. "
    > To nie podlega dyskusji- może to żrobić prezydent sam lub na wniosek parlamentu
    > .
    >
    > 'Nie znam natomiat ukrainskiej konstytucji, wiec nie wiem jak u nich rozwiazana
    > jest kwestia impiczmentu prezydenta. '
    > żaden problem- w bibliotece Sejmu jest dostępny egz. po polsku on-line.
    >
    > "Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucj
    > ą, czy nie - przez legalny parlament.
    > "
    > No nie. Po prostu -jeśli jest to wbrew konstytucji jest to nic nie warty świste
    > k papieru.

Ja nie zamierza wypowiadać sie na ten temat. Zamach stanu to jednak cos innego, niz niezgodne z konstytucja pozbawienie uirzedu przez legalny parlament i ogloszenie przyspieszonych wyborow powszechnych na wakat.

--
  • marek_boa 22.02.14, 22:05
    Nie Matrek - zamach stanu to nie jest coś innego!
    pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu
  • bmc3i 22.02.14, 22:07
    marek_boa napisał:

> Nie Matrek - zamach stanu to nie jest coś innego!
    > pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu

Znowu nie przezytales czegos co linkujesz:

"przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę osób, wbrew obowiązującemu praw"
    --
  • marek_boa 22.02.14, 23:56
    Czyli w prawodawstwie Ukrainy jest według Ciebie przepis pozwalający palić autobusy, bić milicjantów, podpalać budynki w imię chęci pozyskania władzy jaka tłumowi jest wygodna??!
  • misza_kazak 23.02.14, 00:01
    marek_boa napisał:

> Czyli w prawodawstwie Ukrainy jest według Ciebie przepis pozwalający palić auto
    > busy, bić milicjantów, podpalać budynki w imię chęci pozyskania władzy jaka tłu
    > mowi jest wygodna??!

No trzeba to koniecznie powiedziec pokojowym demonstrantom we Francji
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15510097,Francja__protest_przeciw_budowie_lotniska_przerodzil.html#BoxWiadTxt

Niech uzyja demokratycznych metod strzelania do policji i taranowania ich buldozerami i ciezarowkami.

Pozdro!
    Misza

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • bmc3i 23.02.14, 00:40
    misza_kazak napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > Czyli w prawodawstwie Ukrainy jest według Ciebie przepis pozwalający pali
    > ć auto
    > > busy, bić milicjantów, podpalać budynki w imię chęci pozyskania władzy ja
    > ka tłu
    > > mowi jest wygodna??!
    >
    > No trzeba to koniecznie powiedziec pokojowym demonstrantom we Francji
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15510097,Francja__protest_przeciw_budowie_lotniska_przerodzil.html#BoxWiadTxt
    >
    > Niech uzyja demokratycznych metod strzelania do policji i taranowania ich buldo
    > zerami i ciezarowkami.
    >

Gdybyś nie zauważył, stalinisto, Francuzi nie uzyli broni ostrej, lecz własnie demokratycznych palek.

--
  • stary_chinczyk 23.02.14, 00:35
    A jest przepis pozwalajacy prezydentowi brac wielomiliardowe lapowki?
    Jest przepis pozwalajacy na strzelanie do sanitariuszy czy dziennikarzy?
    Jest przepis pozwalajacy na bicie dziennikarzy piszacych niepochlebnie o wladzy?
    Jest przepis pozwalajacy wladzy na nieudolne rzadzenie, zaniedbywanie koniecznych reform i dbanie o korzysci Rosji kosztem wlasnego spoleczenstwa?
    Ty Boa z Marsa przyleciales? Kozak ma kozi rozumek to mu sie nie dziwie ale zeby, Ty, inteligentny facet takie pierdoly wypisywal.
  • marek_boa 23.02.14, 01:25
    Rozumiem ,że Masz dowodu na to ,że Janukowycz brał wielomiliardowe łapówki,kazał strzelać do sanitariuszy i dziennikarzy,kazał bić dziennikarzy piszących nie pochlebnie o władzy?!
    A jest gdzieś przepis ,który ZABRANIA nieudolnego rządzenia ?!:) Jest przepis NAKAZUJĄCY robienie reform (oczywiście dziwnym trafem to MFW odmówił kredytów Ukrainie po tym jak rząd sprzeciwił się podniesienia o 300 procent cen gazu dla odbiorców indywidualnych!) To faktycznie Janukowycz dbał o korzyści Rosji - kupując gaz z Niemiec i negocjując obniżkę cen gazu z Rosji! Zapewne było to dla Rosji coś wspaniałego co nie?!
    Unia oczywiście o niczym innym tak nie marzyła jak o tym aby Ukraińskie towary zalały jej rynki tak?! Ogarek mnie starego wróbla na końskie gów..a??! Nic to Rosja, kredytować Ukrainy ,która nie będzie jej przychylna nie zamierza - poczekam cierpliwie aby zobaczyć jak to Unia wyskakuje z 15 mld Euro pomocy dla Ukrainy!
  • stary_chinczyk 23.02.14, 02:52
    Rozumie z wielkiego majatku ktorego Janukowicz zgromadzil w czasie swojej kadencji, dorobil sie z pensji prezydenta?
    Jego sluzby strzelaly do sanitariuszy i bily dziennikarzy. Na to nie ma watpliwosci. Sa dowody, swiadkowie i ofiary.
    Fundusz walutowy zaproponowal pomoc ale postawil wymaganie aby zostaly wprowadzone reformy. Min koniec dotowania gazu i innych towarow przez panstwo. Inaczej pomoc dla Ukrainy nie ma sensu. Przejedza kredyt i za dwa miesiace beda w tej samej sytuacji.
    To co proponuje Putin to nie jest pomoc. To zwykla propozycja kupna Ukrainy. Prowadzi ta sama gre ktora sprawdza sie w Rosji. Kupuje spokoj spoleczny po to zeby on i jego klika mogla robic to co chce.
    I nie codzi tu ani o gaz ani o 15mld euro. Zreszta ta suma wobec potrzeb Ukrainy jest kropelka. Co wieksze firmy technologiczne maja tyle obrotu kwartalnie. Tyle ze utrzymuja z tego 100tys ludzi a nie kilkadziesiat milionow.
    Putin i jego banda wie ze jesli na Ukrainie uda sie zbudowac normalny kraj, w ktorym urzednicy sluza spoleczenstwu a nie wladaja nim, to Rosjanie zaczna zastanawiac sie dlaczego nie zrobic by tego tez u nich. I to jest prawdziwe sedno sprawy.
  • marek_boa 23.02.14, 12:06
    Nie Rozumiesz! Majątku dorobił się zanim został prezydentem Ukrainy! Co to znaczy "jego służby"???! To dlaczego Buszmen junior jeszcze nie siedzi w pierdlu??! Przecież jego służby dopuściły się złamania wszelkich możliwych praw na całym świecie?!
    Czyli MFW może DYKTOWAĆ warunki jakie chce a Rosjanom nie wolno??! Moralność Kalego??! Skoro skup obligacji państwowych według Ciebie prowadzi do "kupienia państwa" to USA już dawno zostało sprzedane ChRL i Japonii??!
    A Euro banda zrobi wszystko aby pozyskać nowe rynki zbytu , oczywiście na Ukrainę nie pójdą żadne pieniądze bo znaleźli głupków ,którzy za darmo wejdą im w du..ę!
    W jakim to kraju "urzędnicy służą społeczeństwu" w praktyce Ogarek??! Mam nadzieję ,że nie chodzi Ci o urzędników z Brukseli??!Tych od marchewki ,która stała się owocem,ślimaka ,który jest rybą i od żarówek z rtęcią ,które są "przyjazne środowisku"??!
  • stary_chinczyk 23.02.14, 14:51
    Boa, kompromitujesz sie kazdym slowem. Piszesz takie bzdury ze rece opadaja. Na czym Janukowicz sie dorobil ? Wymyslil jakasvprzelomowa technologie w garazu rodzicow? Inwestowal na gieldzie? Jego majatek urosl wlasnie po tym jak juz dorwal sie do wladzy.
    Chinczycy i Japonia posiadaja pare % obligacji USA i nie maja nic do powiedzenia w sprawie polityki i gospodarki Stanow. Rosja prowadzila otwarty szantaz. Albo zrezygnujecie z integracji z unia, albo dobierzemy wam sie do dupy. MFW proponowal pieniadze na uzdrowienie Ukrainy a nie na uczynienie sobie z niej podleglego wasala.
    Widzisz roznice? Urzednicy w Brukseli prawo, czy glupie czy madre, wprowadzaja kierujac sie interesem wlasnych wyborcow a nie obcych mocarstw.
    A tak na marginesie, sam korzystasz z dobrodziejstw demokracji a innym odmawiasz? No chyba ze ci sie nie podoba i sie tu meczysz ?
  • marek_boa 23.02.14, 15:03
    Ogarek ja wiem ,że w USA jak się jest dyrektorem dużego przedsiębiorstwa to się dopłaca do pracy a nie zarabia, na pisaniu i wydawaniu książek oczywiście też się nie zarabia co nie??!
    To ile razy Putin i Ławrow byli w tym czasie w Kijowie ,żeby "szantażować" Ukrainę??! Bo coś mnie się zdaje ,że ANI RAZU??! Za to kilkadziesiąt razy byli tam politycy z Unii - na wycieczki jeździli czy na wczasy??!
    Masz rację - rtęć w żarówkach to jest przecież dobrodziejstwo!:)
    Nikomu niczego nie odmawiam - chcą demokracji to sobie będą mieli! Odmawiam SPOSOBOWI w jaki to się dzieje!
  • stary_chinczyk 23.02.14, 21:02
    Janukowicz gdy zaczynal kariere polityczna mial kolo 100tys euro. Teraz jego majatek szacowany jest na wiele milionow a synalek ma pol miliarda.
    To jakie ksiazki wydal I jaki byl naklad? Juz widze Ukraincow i czytelnikow na calym swiecie zaczytujacych sie w Janukowiczu.
    W jaki sposob twoim zdaniem ma sie odbywac odwolanie do can skorumpowanej i nieudolnej wladzy, ktora sama nie chce odejsc?
    W USA na taka wlasnie ewentualnosc konstytucja zapewnia obywatelom swobodny dostep do broni. Kazde prawo ma swoje slabe punkty, czasem trzeba posluzyc sie innymi metodami.
  • marek_boa 23.02.14, 23:44
    No i chwatit! Karierę polityczną zaczynał w 1996 roku jako gubernator Doniecka!
    Nie wiem w jaki sposób ale ten mnie się nie podoba!
    Czyli Obywatele USA mają swobodny dostęp do broni aby jej użyć gdy im się rząd nie podoba???! Dobrze się Czujesz??!
  • maxikasek 23.02.14, 15:20
    > Nie Rozumiesz! Majątku dorobił się zanim został prezydentem Ukrainy!
    Z pracy na uczelni czy jako urzędnik administracji państwowej w DOneicku? MArku bez jaj. KAżdy z polityków na Ukrainie "średniego pokolenia" umoczony jest po uszy w łapówkach i przekrętach- z "piękną Julią" na czele.
    Zaś jego rezydencja tylko go ośmiesza- ma gust jak cygański macho ;-)
  • marek_boa 23.02.14, 17:28
    Z jakiej pracy na uczelni Maxi??! Przez 20 lat był dyrektorem generalnym "Donbasstransremont","Ugliepromtrans" i "Donieckawtotrans" po za tym był dwa razy premierem!
    Nie twierdzę ,że nie! Mogę tylko spekulować ,że będąc prezydentem nie brał w łapę!
    _Pozdrawiam!
  • maxikasek 23.02.14, 23:00
    > Z jakiej pracy na uczelni Maxi??!
    Tytuł profesora mnie zmylił ;-)
    > rzez 20 lat był dyrektorem generalnym "Donba
    > sstransremont","Ugliepromtrans" i "Donieckawtotrans"
    Nie przesadzaj ;-) . Od maja 1989 kiedy najpierw został po, a potem dyrektorem "Donbasstransremontu" do końca 1993. Styczeń- wrzesień 1994- "Ukruglepromtrans". wrzesień 94- sierpień 1996-"Donieckawtotrans" . Potem poszedł w politykę i jako urzędnik nie mógł pełnić innych stanowisk.
  • maxikasek 23.02.14, 23:04
    Dodam, że sam przed prezydenturą deklarował roczne dochody 67 tys. $ i 119 tys. $ oszczędności. A w zeszłym roku zarobił 2,45 mln $ i miał 3 mln $ oszczędności- również sam to deklarował.
  • bmc3i 23.02.14, 03:01
    marek_boa napisał:

> Rozumiem ,że Masz dowodu na to ,że Janukowycz brał wielomiliardowe łapówki,kaza
    > ł strzelać do sanitariuszy i dziennikarzy,kazał bić dziennikarzy piszących nie
    > pochlebnie o władzy?!

Jako zwierzchnik wladzy wykonawczej, Prezydent o duzych prerogatywach wykonawczych, odpowiada osobiscie za wszystkie dzialania podleglych mu sluzb, zwlaszcza mundurowych

> A jest gdzieś przepis ,który ZABRANIA nieudolnego rządzenia ?!:)

To rzeczywiscie ogarek pojechal po bandzie - kazdy ma prawo być głupi.

Jest przepis
    > NAKAZUJĄCY robienie reform (oczywiście dziwnym trafem to MFW odmówił kredytów U
    > krainie po tym jak rząd sprzeciwił się podniesienia o 300 procent cen gazu dla
    > odbiorców indywidualnych!)

To żeczywiscie jest dziwne, ze fundusz odmowil mu kredytów, po tym gdy ten odmowil zniesienia subsydiowania gazu i powrotu do cen rynkowych. MFW ma przeciez obowiazek finansowac doplaty do cen gazu każdego z Krawczuków.

To faktycznie Janukowycz dbał o korzyści Rosji - kup
    > ując gaz z Niemiec i negocjując obniżkę cen gazu z Rosji! Zapewne było to dla R
    > osji coś wspaniałego co nie?!

To jego zasrany obowiazek, po tym gdy piekna julia zgodzila sie placic Rosji cene nawet kilkadziesiat procent wyzszą niż inne panstwa europejskie.

> Unia oczywiście o niczym innym tak nie marzyła jak o tym aby Ukraińskie towar
    > y zalały jej rynki tak?! Ogarek mnie starego wróbla na końskie gów..a??! Nic to
    > Rosja, kredytować Ukrainy ,która nie będzie jej przychylna nie zamierza - pocz
    > ekam cierpliwie aby zobaczyć jak to Unia wyskakuje z 15 mld Euro pomocy dla Ukr
    > ainy!

Jasne ze Rosja nie bedzie przychylna kredytowac Ukrainy, gdy ta odmówi oddania Rosji za bezcen calego swojego przemyslu gazowego, razem z gazociagami.

--
  • stary_chinczyk 23.02.14, 03:24
    Kazdy ma prawo byc glupi, ale tez kazde spoleczenstwo ma prawo pozbyc sie glupiej wladzy
  • bmc3i 23.02.14, 03:49
    stary_chinczyk napisał:

> Kazdy ma prawo byc glupi, ale tez kazde spoleczenstwo ma prawo pozbyc sie glupi
    > ej wladzy

I to - w skrajnych przypadkach - nie czekając na kolejne wybory. Takim przypadkiem, na pewno jest strzelanie to obywateli.

--
  • bmc3i 23.02.14, 05:38
    stary_chinczyk napisał:

> Kazdy ma prawo byc glupi, ale tez kazde spoleczenstwo ma prawo pozbyc sie glupi
    > ej wladzy

Jak w słynnym zdaniu amerykańskiej marynarki "The Stupid Will Be Punished"
    --
  • marek_boa 23.02.14, 12:12
    Jakoś nie widzę aby połowa Amerykańskich prezydentów siedziała w pierdlu??! Czyżby ich służby jednak nie podlegały bezpośrednio im??!
    Dziwne to jest wieszanie psów na Rosji ,która zrobiła tak samo przerywając skup Ukraińskich obligacji państwowych!
    Czyli jednak działał przeciw interesom Rosyjskim kupując tańszy gaz i negocjując obniżkę??!
    Bruksela za to będzie kredytować Ukrainę za ziemniaki???! Wątpię!
  • bmc3i 23.02.14, 00:39
    marek_boa napisał:

> Czyli w prawodawstwie Ukrainy jest według Ciebie przepis pozwalający palić auto
    > busy, bić milicjantów, podpalać budynki w imię chęci pozyskania władzy jaka tłu
    > mowi jest wygodna??!

Co ma do tego to co jest w "prawodawstwie"? Pytanie gdzie przejecie wladzy niezbedne do uznania za zamach stanu? Znowu kluczysz jak nie potrafisz odpowiedziec merytorycznie, zmieniasz temat na inną sprawe. Jak zwykle.

--
  • marek_boa 23.02.14, 01:30
    Matrek nie Rżnij Głupa dobrze?! Odwołanie prezydenta nie zgodne z konstytucją i pogwałceniem praw parlamentu to nie jest próba przejęcia władzy??! Rozumiem ,iż gdyby odbyło się teraz referendum i okazało się ,że większość Ukraińców nadal chce Janukowycza na prezydenta to według Ciebie ten cały "euromajdan" grzecznie pójdzie do domu i nie będzie nadal palił i grabił??!
  • bmc3i 23.02.14, 03:04
    marek_boa napisał:

> Matrek nie Rżnij Głupa dobrze?! Odwołanie prezydenta nie zgodne z konstytucją i
    > pogwałceniem praw parlamentu to nie jest próba przejęcia władzy??! Rozumiem ,i
    > ż gdyby odbyło się teraz referendum i okazało się ,że większość Ukraińców nadal
    > chce Janukowycza na prezydenta to według Ciebie ten cały "euromajdan" grzeczni
    > e pójdzie do domu i nie będzie nadal palił i grabił??!

No wiec słucham, kto przejął tą władzę...... Zwlaszcza gdy jdnoczesnie z usunieciem prezydenta, Parlament postanowil o przeprowadzeniu wczesniejszych wyborów, w ktorch nawet ten sam prezydent moze kandydować.....

--
  • stary_chinczyk 23.02.14, 03:25
    O ile do wyborow dozyje
  • bmc3i 23.02.14, 03:50
    stary_chinczyk napisał:

> O ile do wyborow dozyje

Nie sądzę aby nie dożył, podobnei jak nie sadze aby chcial w nich wystartowac. Raczej prędzej niż póxniej, zwieje do Moskwy.

--
  • marek_boa 23.02.14, 12:15
    No to słuchaj dalej! Obecnie rządzi parlament ,który zatwierdza wszystko cze chcą demonstracji - to rządzą demonstranci czy nie??!
  • maxikasek 23.02.14, 14:59
    > "przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę osób,
    > wbrew obowiązującemu praw"
    A złamanie konstytucji- to czym jest?
  • bmc3i 23.02.14, 15:04
    maxikasek napisał:

> > "przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę
    > osób,
    > > wbrew obowiązującemu praw"
    > A złamanie konstytucji- to czym jest?

Naruszeniem konstytucji.
    --
  • maxikasek 23.02.14, 14:54
    > Ja nie zamierza wypowiadać sie na ten temat. Zamach stanu to jednak cos innego,
    > niz niezgodne z konstytucja pozbawienie uirzedu przez legalny parlament i oglo
    > szenie przyspieszonych wyborow powszechnych na wakat.
    Zajrzałem do definicji zamachu stanu- i jednak to wcale niczym się nie różni. Słowem kluczem jest -niezgodne z prawem. Gdyby legalny parlament nie brał w tym udziału- mozna by to nazwać rewolucją ;-)
  • bmc3i 23.02.14, 15:04
    maxikasek napisał:

> > Ja nie zamierza wypowiadać sie na ten temat. Zamach stanu to jednak cos i
    > nnego,
    > > niz niezgodne z konstytucja pozbawienie uirzedu przez legalny parlament i
    > oglo
    > > szenie przyspieszonych wyborow powszechnych na wakat.
    > Zajrzałem do definicji zamachu stanu- i jednak to wcale niczym się nie różni. S
    > łowem kluczem jest -niezgodne z prawem. Gdyby legalny parlament nie brał w tym
    > udziału- mozna by to nazwać rewolucją ;-)

Nie, kluczem jest przejecie wladzy.

--
  • bmc3i 23.02.14, 04:14
    maxikasek napisał:

> "Ja nie wiem na ile legalne jest odebranie urzedu Janukowiczowi. Na pewno parla
    > ment mogl wczesniej odwolac premiera w drodze pociagniecia go do zwyczajnej odp
    > owiedzialnosci politycznej. "
    > To nie podlega dyskusji- może to żrobić prezydent sam lub na wniosek parlamentu
    > .
    >
    > 'Nie znam natomiat ukrainskiej konstytucji, wiec nie wiem jak u nich rozwiazana
    > jest kwestia impiczmentu prezydenta. '
    > żaden problem- w bibliotece Sejmu jest dostępny egz. po polsku on-line.
    >
    > "Trudno jednak nazwac zamachem stanu, zdjęcie z urzedu - w zgodzie z konstytucj
    > ą, czy nie - przez legalny parlament.
    > "
    > No nie. Po prostu -jeśli jest to wbrew konstytucji jest to nic nie warty świste
    > k papieru.

Tu powinna byc przeprowadzona normalna procedura impiczmentu, z powodu zlamania przez Janukowycza Konstytucji Ukraincy, konretnie:

ar.t. 17: Nikt nie może wykorzystywać
    Sił Zbrojnych Ukrainy i innych formacji wojskowych, w celu ograniczenia praw i wolności obywateli
    . A proba ich ograniczenia przy pomocy sluzb mundurowych zostala podjeta, z naruszeniem art. 28, 29, a zwłaszcza Art. 34. gwarantującego swobode wypowiedzi, zrzeszania sie demonstrowania.

Ponadto art., 3 Europejskiej konwencji praw czlowieka, ktorej sygnatariuszem jest Ukraina (zakaz tortur i ponizajacego traktowania) , art. 10 (wolnosc wyrazania opinii), art. 11 (wolnosc zgromadzen).

O ile za naruszenie EKPCz odpowiada Ukraina jako taka - i zapewne za jakies 2 lata (sadzac po aktualnych dlugosciach kolejek) posypia sie wyroki Trybunału przeciw Ukrainie, o tyle za naruszenie Konstytucji - i to w trybie karnym - odpowiada osobiście Prezydent.

Podstaw do impiczmentu jest az nadto.

--
  • marek_boa 23.02.14, 12:31
    A co z Rozdziałem V, artykuł 106, punkt 1???!
    - Gwarantuje niepodległość państwa ,bezpieczeństwo narodowe ,ciągłość władzy.
    A czemu nie Zacytowałeś artykułu 17 do końca Matrek??!
    "Na terytorium Ukrainy zabrania się tworzenia i funkcjonowania formacji zbrojnych nie przewidzianych ustawą" - Rozumiem ,że skoro Janukowycz ma być ścigany za złamanie konstytucji to wszyscy ,którzy współtworzyli oddziały "samoobrony majdanu" również będą ścigani??!
  • bmc3i 23.02.14, 14:20
    marek_boa napisał:

> A co z Rozdziałem V, artykuł 106, punkt 1???!
    > - Gwarantuje niepodległość państwa ,bezpieczeństwo narodowe ,ciągłość władzy.
    > A czemu nie Zacytowałeś artykułu 17 do końca Matrek??!

Ho to jest jego obowiazek, a nie prawo.
    Z tego obowiazku tez sie nie wywiazal.

> "Na terytorium Ukrainy zabrania się tworzenia i funkcjonowania formacji zbrojny
    > ch nie przewidzianych ustawą" - Rozumiem ,że skoro Janukowycz ma być ścigany za
    > złamanie konstytucji to wszyscy ,którzy współtworzyli oddziały "samoobrony maj
    > danu" również będą ścigani??!

--
  • bmc3i 23.02.14, 14:22
    bmc3i napisał:

>
    > > "Na terytorium Ukrainy zabrania się tworzenia i funkcjonowania formacji z
    > brojny
    > > ch nie przewidzianych ustawą" - Rozumiem ,że skoro Janukowycz ma być ścig
    > any za
    > > złamanie konstytucji to wszyscy ,którzy współtworzyli oddziały "samoobro
    > ny maj
    > > danu" również będą ścigani??!
    >
    >

Oczywiscie ze tak. Z POMOCą prokuratury i sądów.

--
  • marek_boa 23.02.14, 15:11
    Rozumiem ,że będą ich ścigali sędziowie wybierani dzisiaj z opozycji??! Już parlament przegłosował wybór nowych ministrów wśród tych ,którzy byli do tej pory w opozycji - rozumiem ,że przeciwko nim nie Będziesz wnosił ,że są stronniczy??!
  • bmc3i 23.02.14, 15:39
    marek_boa napisał:

> Rozumiem ,że będą ich ścigali sędziowie wybierani dzisiaj z opozycji??! Już par
    > lament przegłosował wybór nowych ministrów wśród tych ,którzy byli do tej pory
    > w opozycji - rozumiem ,że przeciwko nim nie Będziesz wnosił ,że są stronniczy??
    > !

Tobie by odpowiadało, gdyby saprawe załatwiło z nimi KGB Ukrainy.

--
  • maxikasek 23.02.14, 15:22
    > Oczywiscie ze tak. Z POMOCą prokuratury i sądów.
    Własnie- z pomocą prokuratury i sądów, a nie decyzją parlamentu. Dziś parlament skonfiskował majątek Janukowycza- to już parodia z prawa. Obróci się przeciw nim.
  • bmc3i 23.02.14, 15:41
    maxikasek napisał:

> > Oczywiscie ze tak. Z POMOCą prokuratury i sądów.
    > Własnie- z pomocą prokuratury i sądów, a nie decyzją parlamentu. Dziś parlament
    > skonfiskował majątek Janukowycza- to już parodia z prawa. Obróci się przeciw n
    > im.

Trudno oprzec się takeimu wrażeniu. Co raz bardziej przypomina torewolucje. Tylko gdzie byli ci sami deputowani, gdy ten sam parlament odrzucal wnioeks o wotum nieufnosci dla wyznaczoengo przez Janukwoicza premiera.

--
  • maxikasek 23.02.14, 16:01
    > Trudno oprzec się takeimu wrażeniu. Co raz bardziej przypomina torewolucje. Tyl
    > ko gdzie byli ci sami deputowani, gdy ten sam parlament odrzucal wnioeks o wotu
    > m nieufnosci dla wyznaczoengo przez Janukwoicza premiera.
    Nie mieli tłumu z pałkami pod drzwiami.
  • bmc3i 25.02.14, 08:26
    maxikasek napisał:

> > Trudno oprzec się takeimu wrażeniu. Co raz bardziej przypomina torewolucj
    > e. Tyl
    > > ko gdzie byli ci sami deputowani, gdy ten sam parlament odrzucal wnioeks
    > o wotu
    > > m nieufnosci dla wyznaczoengo przez Janukwoicza premiera.
    > Nie mieli tłumu z pałkami pod drzwiami.

Bo wowczas jeszcze janukowycz nie strzelal

--
  • maxikasek 23.02.14, 15:12
    > Podstaw do impiczmentu jest az nadto.
    Jasne. TYlko konstytucja jasno określa w jaki sposób można to przeprowadzić. Najpierw głosowanie parlamentu i skierowanie sprawy do Sądu KOnstytucyjnego, jego wyrok i 3/4 liczby posłów zatwierdzających ponowne głosowanie w sprawie.
    Nie zachowano ani rozprawy przed sądem ani liczby głosów.
  • bmc3i 23.02.14, 15:42
    maxikasek napisał:

> > Podstaw do impiczmentu jest az nadto.
    > Jasne. TYlko konstytucja jasno określa w jaki sposób można to przeprowadzić. Na
    > jpierw głosowanie parlamentu i skierowanie sprawy do Sądu KOnstytucyjnego, jego
    > wyrok i 3/4 liczby posłów zatwierdzających ponowne głosowanie w sprawie.
    > Nie zachowano ani rozprawy przed sądem ani liczby głosów.

Liczbe glosow zachowano. Jak wzoraj podawala prasa, tylko 20-kilku bylo przeciw, a 300-kilkudziesieciu za.

--
  • maxikasek 23.02.14, 16:06
    > Liczbe glosow zachowano. Jak wzoraj podawala prasa, tylko 20-kilku bylo przeciw
    > , a 300-kilkudziesieciu za.
    Wierzysz prasie? ;-) Najpierw przeczytaj odpowiedni zapis konstytucji a potem zajrzyj na stronę Ukraińskiej Rady Najwyższej i przeczytaj stenogram z głosowania. Nikt nie był przeciwko, kilkunsatu wstrzymało się (piszę z pamięci). 328 było za. Tylko że Konstytucja mówi o " nie mniej niż trzema czwartymi głosów konstytucyjnej liczby deputowanych"- czyli 3/4 z 450 posłów. Własnei po to, aby nie doszło do zamachu stanu, podczas nieobecności części posłów. Więc trochę im brakuje.
  • stary_chinczyk 23.02.14, 03:36
    Maxi, poza wszystkimi przypadkami przewidzianymi przez prawo, kazda wladza moze byc usunieta przez udana rebelie.
  • maxikasek 23.02.14, 15:22

> Maxi, poza wszystkimi przypadkami przewidzianymi przez prawo, kazda wladza moze
    > byc usunieta przez udana rebelie.
    To zawsze ;-) Ale nie mieszajmy w to prawa ;-)
  • berek_p 22.02.14, 20:00
    bmc3i napisał:

>
    > Na dodatek wiesz że zmuszaja do ustąpienia, nie zmuszali go do ustąpienia, lecz
    > jedynei domagali się tego. Tak, w demokratycznych krajach, rozni protesterzy b
    > ardzo czesto domagaja sie ustapienia wybranych w wyborach wladz panstwa,. To je
    > st wlasnie stota demokracji, ze mozesz nie tylko krytykowc wladze, lecz także d
    > omagac sie jej ustapienia.
    >
    >
    czyli można domagać się ustąpienia prezydenta USA podczas masowych protestów i prezydent USA ustąpi ? bo tak chcą manifestanci ? ;)
    dobry jesteś,typowy amerykański polaczek...
  • bmc3i 22.02.14, 20:20
    berek_p napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > >
    > > Na dodatek wiesz że zmuszaja do ustąpienia, nie zmuszali go do ustąpienia
    > , lecz
    > > jedynei domagali się tego. Tak, w demokratycznych krajach, rozni protest
    > erzy b
    > > ardzo czesto domagaja sie ustapienia wybranych w wyborach wladz panstwa,.
    > To je
    > > st wlasnie stota demokracji, ze mozesz nie tylko krytykowc wladze, lecz t
    > akże d
    > > omagac sie jej ustapienia.
    > >
    > >
    > czyli można domagać się ustąpienia prezydenta USA podczas masowych protestów i
    > prezydent USA ustąpi ? bo tak chcą manifestanci ? ;)

Tak, mozna najzupelniej legalnie domagac sie ustapienia prezydenta, co wiecej wielu to robi, i nikt z tego powodu glowy w USA nie traci, ani nawet nie trafia do aresztu.
    Czy prezydent ustapi to inna sprawa.

> dobry jesteś,typowy amerykański polaczek...

A Ty jestes po prostu głupi - nie masz bladego pojecia co to jest demoracja, i na czym polega. Dla Ciebie demokracja, to tylko wybory.

--
  • maccard.3 22.02.14, 20:43
    rakietnik napisał:

> > Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.
    >
    > Doskonale, teraz proszę mi to udowodnić?

Nie przedstawiono żadnego milicjanta, który zostałby postrzelony lub zastrzelony wcześniej niż cywilne ofiary z ul. Hruszczewskiego.

Jeżeli nawet zdarzył się wczesniej jakiś bandycki atak na służby, to demokratyczny rząd rozpoczyna śledztwo, a nie wydaje rozkaz otwarcia ognia.
  • rakietnik 22.02.14, 20:48
    maccard.3 napisał:

> rakietnik napisał:
    >
    > > > Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.
    > >
    > > Doskonale, teraz proszę mi to udowodnić?
    >
    > Nie przedstawiono żadnego milicjanta, który zostałby postrzelony lub zastrzelon
    > y wcześniej niż cywilne ofiary z ul. Hruszczewskiego.
    >
    > Jeżeli nawet zdarzył się wczesniej jakiś bandycki atak na służby, to demokratyc
    > zny rząd rozpoczyna śledztwo, a nie wydaje rozkaz otwarcia ognia.

Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył broni, kto wydał rozkaz otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się opierać.
  • bmc3i 22.02.14, 20:54
    rakietnik napisał:

> maccard.3 napisał:
    >
    > > rakietnik napisał:
    > >
    > > > > Na ukrainie, to MSW zaczeło pierwsze strzelać.
    > > >
    > > > Doskonale, teraz proszę mi to udowodnić?
    > >
    > > Nie przedstawiono żadnego milicjanta, który zostałby postrzelony lub zast
    > rzelon
    > > y wcześniej niż cywilne ofiary z ul. Hruszczewskiego.
    > >
    > > Jeżeli nawet zdarzył się wczesniej jakiś bandycki atak na służby, to demo
    > kratyc
    > > zny rząd rozpoczyna śledztwo, a nie wydaje rozkaz otwarcia ognia.
    >
    > Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył broni, kto wydał rozkaz
    > otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się opierać.

A na czym sie w koncu oprzesz?

--
  • rakietnik 22.02.14, 21:33
    > > Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył broni, kto wydał
    > rozkaz
    > > otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się opiera
    > ć.
    >
    >
    > A na czym sie w koncu oprzesz?
    >

Tak jak napisałem wyżej na wyroku niezawisłego sądu.
  • bmc3i 22.02.14, 21:39
    rakietnik napisał:

> > > Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył bron
    > i, kto wydał
    > > rozkaz
    > > > otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się op
    > iera
    > > ć.
    > >
    > >
    > > A na czym sie w koncu oprzesz?
    > >
    >
    > Tak jak napisałem wyżej na wyroku niezawisłego sądu.

A ten niby wyrok to skad w koncu wezmiesz?
    I na ktorym wyroku? Prawomocnym dopiero, czy nei bedziesz czekał na uprawomocnienie i orzeczenia kolejnych sądów wyzszych instancji?

--
  • rakietnik 22.02.14, 22:21
    Będę czekał tyle ile trzeba. Nie wyrabiam sobie opinii na podstawie chwili i doniesień prasowych, bo wiem, że bardzo można się pomylić.
  • bmc3i 22.02.14, 22:29
    rakietnik napisał:

> Będę czekał tyle ile trzeba. Nie wyrabiam sobie opinii na podstawie chwili i do
    > niesień prasowych, bo wiem, że bardzo można się pomylić.

Nie odpowiedziales na pytanie skad wezmiesz ten wyrok....

--
  • rakietnik 22.02.14, 22:42
    bmc3i napisał:

> rakietnik napisał:
    >
    > > Będę czekał tyle ile trzeba. Nie wyrabiam sobie opinii na podstawie chwil
    > i i do
    > > niesień prasowych, bo wiem, że bardzo można się pomylić.
    >
    > Nie odpowiedziales na pytanie skad wezmiesz ten wyrok....

Domyśl się! kto może wydać wyrok? królik Bugs?
  • bmc3i 22.02.14, 22:44
    rakietnik napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > rakietnik napisał:
    > >
    > > > Będę czekał tyle ile trzeba. Nie wyrabiam sobie opinii na podstawie
    > chwil
    > > i i do
    > > > niesień prasowych, bo wiem, że bardzo można się pomylić.
    > >
    > > Nie odpowiedziales na pytanie skad wezmiesz ten wyrok....
    >
    > Domyśl się! kto może wydać wyrok? królik Bugs?

Jestes głupi, czy Tylko takiego udajesz?
    Pytam skad Ty wezmiesz tresc tego orzeczenia? Skontaktujesz sie z sądzią relepatycznie?

--
  • rakietnik 22.02.14, 22:55
    > Domyśl się! kto może wydać wyrok? królik Bugs?
    >
    > Jestes głupi, czy Tylko takiego udajesz?
    > Pytam skad Ty wezmiesz tresc tego orzeczenia? Skontaktujesz sie z sądzią relepa
    > tycznie?

Nie wiem jak Ukraińcy to załatwią, ale nie wyobrażam sobie, że po takich zajściach, w których zginęło tylu ludzi nie odbędzie się dochodzenie które ustali winnych. Na pewno będą oskarżeni, może nawet Janukowycz stanie przed sądem, jego zastępcy itp. Sąd na pewno wyda wyrok, który albo uniewinni albo nie. Wydaje mi się, że ten wyrok będzie publiczny i wtedy wyrobie sobie zdanie. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?
  • bmc3i 23.02.14, 00:42
    rakietnik napisał:

> > Domyśl się! kto może wydać wyrok? królik Bugs?
    > >
    > > Jestes głupi, czy Tylko takiego udajesz?
    > > Pytam skad Ty wezmiesz tresc tego orzeczenia? Skontaktujesz sie z sądzią
    > relepa
    > > tycznie?
    >
    > Nie wiem jak Ukraińcy to załatwią, ale nie wyobrażam sobie, że po takich zajści
    > ach, w których zginęło tylu ludzi nie odbędzie się dochodzenie które ustali win
    > nych. Na pewno będą oskarżeni, może nawet Janukowycz stanie przed sądem, jego z
    > astępcy itp. Sąd na pewno wyda wyrok, który albo uniewinni albo nie. Wydaje mi
    > się, że ten wyrok będzie publiczny i wtedy wyrobie sobie zdanie. Czegoś jeszcz
    > e nie rozumiesz?

Tak, nie rozumiem wciąz skąd wezmiesz informacje o wyroku. Bo wciąz nie chcesz odpowiedziec na to pytanie.

--
  • rakietnik 23.02.14, 07:40
    > > Nie wiem jak Ukraińcy to załatwią, ale nie wyobrażam sobie, że po takich
    > zajści
    > > ach, w których zginęło tylu ludzi nie odbędzie się dochodzenie które usta
    > li win
    > > nych. Na pewno będą oskarżeni, może nawet Janukowycz stanie przed sądem,
    > jego z
    > > astępcy itp. Sąd na pewno wyda wyrok, który albo uniewinni albo nie. Wyda
    > je mi
    > > się, że ten wyrok będzie publiczny i wtedy wyrobie sobie zdanie. Czegoś
    > jeszcz
    > > e nie rozumiesz?
    >
    > Tak, nie rozumiem wciąz skąd wezmiesz informacje o wyroku. Bo wciąz nie chcesz
    > odpowiedziec na to pytanie.
    >

Napisałem wyraźnie, jak nie rozumiesz słowa pisanego, to twój problem.
  • bmc3i 23.02.14, 08:16
    rakietnik napisał:

> > Tak, nie rozumiem wciąz skąd wezmiesz informacje o wyroku. Bo wciąz nie c
    > hcesz
    > > odpowiedziec na to pytanie.
    > >
    >
    > Napisałem wyraźnie, jak nie rozumiesz słowa pisanego, to twój problem.

Niestety nie napisałeś wcale. Ani jednego slowa na ten temat.

--
  • maccard.3 22.02.14, 21:03
    rakietnik napisal:

> Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył broni, kto wydał rozkaz
    > otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się opierać.

Można się opierać tylko na tym co dostępne, przynajmniej dopóki nie zostanie podważone innymi, bardziej wiarygodnym danymi. Ja powiedziałem na czym się opieram. Ty nie. Masz lepsze informacje to je dawaj. Albo zakoncz temat.
  • rakietnik 22.02.14, 21:31
    maccard.3 napisał:

> rakietnik napisal:
    >
    > > Otóż to, niech sąd zbada całą sprawę i ustali: kto użył broni, kto wydał
    > rozkaz
    > > otwarcia ognia itp. Na doniesieniach prasowych nie zamierzam się opiera
    > ć.
    >
    > Można się opierać tylko na tym co dostępne, przynajmniej dopóki nie zostanie po
    > dważone innymi, bardziej wiarygodnym danymi. Ja powiedziałem na czym się opiera
    > m. Ty nie. Masz lepsze informacje to je dawaj. Albo zakoncz temat.

Czyli istniej możliwość, że doniesienia prasowe na których się opierasz są błędne ale i tak wydajesz wyrok? Brawo!
  • maccard.3 22.02.14, 21:47
    rakietnik napisał:

> maccard.3 napisał:
    > > Można się opierać tylko na tym co dostępne, przynajmniej dopóki nie zosta
    > nie po
    > > dważone innymi, bardziej wiarygodnym danymi. Ja powiedziałem na czym się
    > opiera
    > > m. Ty nie. Masz lepsze informacje to je dawaj. Albo zakoncz temat.
    >
    > Czyli istniej możliwość, że doniesienia prasowe na których się opierasz są błęd
    > ne

Tak. Czy to nie jest oczywiste?

Ale i tak wydajesz wyrok? Brawo!

Napisałem na czym się opieram i wyraziłem gotowość zmiany zdania gdy zostaną przedstawione nowe, lepsze informacje. Ty nazywasz to wydaniem wyroku? To jest tylko i wyłącznie moja opinia. Ostatnie zdanie napisałem na wypadek gdybyś znowu nie zrozumiał oczywistości.

• rakietnik 22.02.14, 22:27
    > Napisałem na czym się opieram i wyraziłem gotowość zmiany zdania gdy zostaną p
    > rzedstawione nowe, lepsze informacje. Ty nazywasz to wydaniem wyroku? To jest t
    > ylko i wyłącznie moja opinia. Ostatnie zdanie napisałem na wypadek gdybyś znowu
    > nie zrozumiał oczywistości.

Może z tym wyrokiem przesadziłem, mogłem napisać, że wyrabiasz sobie opinie ale ty lepszy nie byłeś wyjeżdżając z Hitlerem, Kiereńskim, Bierutem i Breżniewem. Porównywanie mimo wszystko niedoskonałej demokracji ukraińskiej z państwami totalitarnymi to jednak przesada.
  • maccard.3 23.02.14, 07:58
    rakietnik napisał:

> Może z tym wyrokiem przesadziłem, mogłem napisać, że wyrabiasz sobie opinie ale
    > ty lepszy nie byłeś wyjeżdżając z Hitlerem, Kiereńskim, Bierutem i Breżniewem.
    > Porównywanie mimo wszystko niedoskonałej demokracji ukraińskiej z państwami to
    > talitarnymi to jednak przesada.

No właśnie to mam na myśli gdy piszę, że nie rozumiesz rzeczy oczywistych. Przypisujesz im własne, wymyślone znaczenie. Jeszcze raz powtarzam, że to nie było zrownywanie Ukrainy z totalizmami, ale wskazanie, że władza nawet zdobyta demokratycznie, może być utracona gdy przestanie być legitymizowana.
    Przez takie uporczywe nierozumienie tracę chęć do dyskusji. Mam poczucie, że wale w mur.

Dodam jeszcze, że władza bez tej legitymizacji, nawet gdyby została odebrana w sposób pozalegalny, może to zostać uznane za słuszne moralnie.
  • rakietnik 23.02.14, 08:07
    > No właśnie to mam na myśli gdy piszę, że nie rozumiesz rzeczy oczywistych. Przy
    > pisujesz im własne, wymyślone znaczenie.

Podaj mi te rzeczy oczywiste zamiast bredzić od rzeczy.
    Czekam z niecierpliwością na tę oczywistość!

• maccard.3 23.02.14, 08:21
    Oczywiste jest pojęcie legitymizacji władzy, oczywisty jest sposób wyrabiania sobie i wyrażania opinii, gdy się podaje przykład na zilustrowanie czegoś, to ten przykład oczywiście nie służy do czegoś zupełnie innego. Oczywistym jest też, że ci to wszystko tłumaczyłem, ale ty nie zauważyłeś nawet faktu tłumaczenia.

Używając nowomowy mogę napisać, że formuła naszego porozumienia się wyczerpala.
  • rakietnik 23.02.14, 09:12
    maccard.3 napisał:

> Oczywiste jest pojęcie legitymizacji władzy, oczywisty jest sposób wyrabiania s
    > obie i wyrażania opinii, gdy się podaje przykład na zilustrowanie czegoś, to te
    > n przykład oczywiście nie służy do czegoś zupełnie innego. Oczywistym jest też,
    > że ci to wszystko tłumaczyłem, ale ty nie zauważyłeś nawet faktu tłumaczenia.
    >
    > Używając nowomowy mogę napisać, że formuła naszego porozumienia się wyczerpala.
    >

Więc wytłumacz: w państwach demokratycznych najbardziej rozpowszechnioną formą legitymizacja władzy są ...???

Nic nie tłumaczyłeś cały czas posługujesz się nowomową charakterystyczną dla polityków - czyli dużo ładnych słówek brak konkretów.
  • maccard.3 23.02.14, 09:59
    rakietnik napisał:

> Więc wytłumacz: w państwach demokratycznych najbardziej rozpowszechnioną formą
    > legitymizacja władzy są ...???

Nie przeczytałeś nawet wiki?

>
    > Nic nie tłumaczyłeś cały czas posługujesz się nowomową charakterystyczną dla po
    > lityków - czyli dużo ładnych słówek brak konkretów.

Powtarzam, ale to już ostatni raz. To, że czegoś nie rozumiesz nie staje się przez to mniej wartościowe.

Czasami dla wzajemnego porozumienia wymagane jest posługiwanie się przynajmniej zbliżonym aparatem pojęciowym. Między nami tego nie ma, a wyrównanie wymagałoby wysiłku od strony mniej zaangażowanej. Jak ktoś nie chce lub nie jest zdolny się wysilić zawsze pozostaje mu zwekslowanie oponenta epitetem, że to "nowomowa", że bez konkretów, że głupie itp. Pozwala to na łatwe samousprawiedliwienie lenistwa lub braku zdolności.

BTW. Znasz bajkę La Fontaine'a "Lis i winogrona"? Jest bardzo a propos.
  • rakietnik 23.02.14, 10:27
    Takiej odpowiedzi mogłem się spodziewać nihil novi z twojej strony.
  • gregor-47 21.02.14, 21:05
    rakietnik napisał:

> odyn06 napisał:
    >
    > > A gdzie ma bryknąć kremlowski lokaj?
    > > Ukraina nie ma szczęścia do władców, ale Janukowycz i Familia to chyba na
    > jbardz
    > > iej obrzydliwa złodziejska-korupcyjna szajka u władzy.
    > > W dodatku wybrana głosami rosyjskich Ukraińców ze Wschodu.
    >
    >
    > Odyn Janukowycz wygrał w demokratycznych wyborach i to jest fakt nie do podważe
    > nia.

To nie są Ukraińcy tylko zakamuflowana opcja rosyjska ;)

--
    "Bo religia rumiany kolego
    To nie taca i rewia pacierzy
    To jest wiara w każdego bliźniego
    I nadzieja, że on też tak wierzy"
  • maccard.3 22.02.14, 19:57
    rakietnik napisał:

Dlaczego gorsi? Są po prostu rosyjscy, dlatego niezależność od sąsiedniego mocarstwa ma dla nich mniejszą wartość.

>
    > nia.

To nie znaczy, że nie mógł utracić legitymacji do rządzenia. Hitler też był demokratycznie wybrany.
  • rakietnik 22.02.14, 20:03
    >
    > To nie znaczy, że nie mógł utracić legitymacji do rządzenia. Hitler też był dem
    > okratycznie wybrany.

Mógł utracić w 2015 roku. A tera mi wytłumacz, czy przed tymi protestami na Ukrainie wydarzyło się coś tak strasznego by pozbawić prezydenta władzy w ulicznym zamachu stanu?
  • maccard.3 22.02.14, 20:11

> Mógł utracić w 2015 roku. A tera mi wytłumacz, czy przed tymi protestami na Ukr
    > ainie wydarzyło się coś tak strasznego by pozbawić prezydenta władzy w ulicznym
    > zamachu stanu?

Na to pytanie mógłby odpowiedzieć tylko Ukrainiec. Jak dla mnie, to on powinien być obalony już dużo wcześniej. No, ale ja jestem Polakiem, Ukraińcy mają widać więcej cierpliwości. Tylko oni mogliby wiec powiedzieć co zdecydowało.
  • maccard.3 22.02.14, 20:13
    A swoją drogą Hitler nie został nigdy pozbawiony władzy. Widocznie z punktu widzenia Niemców nie wydarzyło się nic tak strasznego by go usunąć. Tak to trzeba rozumieć?
  • rakietnik 22.02.14, 20:21
    Twoje porównanie do Hitlera jest delikatnie mówiąc nietrafiona. Nie zamierzam bronić Janukowycza, ale Hitler zdobył władzę podobno w sposób demokratyczny, co w mojej opinii nie jest prawdą i bardzo szybko zlikwidował demokrację i opozycję, zlikwidował możliwość protestowania, krótko pisząc wprowadził system totalitarny, czy taki system był i jest na Ukrainie?
  • maccard.3 22.02.14, 20:36
    rakietnik napisał:

> Hitler zdobył władzę podobno w sposób demokratyczny, co
    > w mojej opinii nie jest prawdą

Zdobył władze legalnie, zgodnie z obowiązującą konstytucją. Można się spierać na ile ta konstytucja była demokratyczna, ale wtedy w ogóle w świecie inne były standardy demokracji.

i bardzo szybko zlikwidował demokrację i opozycj
    > ę, zlikwidował możliwość protestowania, krótko pisząc wprowadził system totalit
    > arny,

Co to znaczy "bardzo szybko"? Czy ograniczanie demokracji w sposób "pelzajacy" jest już dopuszczalne?

Czy taki system był i jest na Ukrainie?

Nie porównuje Janukowycza do Hitlera. Przy wolałem te postać tylko dlatego, żeby pokazać, że nawet demokratycznie zdobytą władze można i powinno się utracić, gdy straci się np. moralna legitymację do jej sprawowania.
  • rakietnik 22.02.14, 20:41
    > y pokazać, że nawet demokratycznie zdobytą władze można i powinno się utracić,
    > gdy straci się np. moralna legitymację do jej sprawowania.

Tylko kto te moralność ma sprawdzać? Tłum na ulicach krzyczący, rzucający koktajlami mołotowa i zajmujący budynku administracji państwowej? czy wyborcy w drodze referendum czy innego rozwiązania które oferuje demokracja? Twój przykład z Hitleram jest wyjątkowo nie trafiony.
  • maccard.3 22.02.14, 20:58
    rakietnik napisał:

> Tylko kto te moralność ma sprawdzać? Tłum na ulicach krzyczący, rzucający kokta
    > jlami mołotowa i zajmujący budynku administracji państwowej? czy wyborcy w drod
    > ze referendum czy innego rozwiązania które oferuje demokracja?

A kto w 1917 roku sprawdzał moralność rządu Kierenskiego, i w jaki sposób?

A z drugiej strony kto i w jaki sposób mógł sprawdzić moralność rządu Bieruta w 1950? Albo moralność rządu Brezniewa - też podobno demokratycznie wybranego. No kto? Czy fakt ich trwania u władzy oznaczał, że wszystko było w porządku z demokracja? Ze jej nie ograniczyli, alko że zrobili to wystarczająco powoli?

Albo może chcesz mnie przekonać, że na janukowiczowej Ukrainie demokracja wcale nie była zagrożona?

Twój przykład z
    > Hitleram jest wyjątkowo nie trafiony.

Zejdz już z tego Hitlera. Nie o niego chodzi, ale o legitymizacje władzy.
  • rakietnik 22.02.14, 21:25
    Raz piszesz o Hitlerze, później o Kiereńskim, Bierucie a na koniec o Breżniewie. Nie wiem po co? Czy chcesz Janukowycza porównać do tych osób czy okoliczności, czy coś udowodnić?

> Albo może chcesz mnie przekonać, że na janukowiczowej Ukrainie demokracja wcale
    > nie była zagrożona?

Do niczego nie zamierzam cię przekonywać, ja tylko stwierdzam fakt, że legalnie wybrana władza została obalona w sposób niedemokratyczny (na drodze zamachu stanu). W mojej opinii jest to ogromne zagrożenie nie tylko dla systemu demokratycznego, ale i dla państwa jako takiego, ale to inna historia.
  • maccard.3 22.02.14, 21:59
    Widzę, że musielibyśmy zacząć ab ovo, czyli od wyjaśnienia co to jest legitymizacja władzy. Ale po co? Na sytuację Ukrainy nie wpłyniemy, a przekonywać ciebie mi się nie chce. Znowu oczywiste kwestie zrozumiesz opacznie i trzeba będzie zaczynać od początku.
  • rakietnik 22.02.14, 22:33
    maccard.3 napisał:

> Widzę, że musielibyśmy zacząć ab ovo, czyli od wyjaśnienia co to jest le
    > gitymizacja władzy. Ale po co? Na sytuację Ukrainy nie wpłyniemy, a przekonywać
    > ciebie mi się nie chce. Znowu oczywiste kwestie zrozumiesz opacznie i trzeba b
    > ędzie zaczynać od początku.

Też mi się nie chce ciebie przekonywać, Ukrainę mam daleko w nosie tak samo jak twoje oczywiste kwestie - typowa nowomowa.
  • maccard.3 23.02.14, 08:03
    Pamiętaj tylko, że nie wszystko czego nie rozumiesz jest "nowomową". Używam bowiem jak najbardziej starej mowy. Wiem natomiast, że wiele takich sformułowań jest niezrozumiałych dla pokolenia Neostrady, ale to już nie moja wina.
  • rakietnik 23.02.14, 08:08
    Znowu nowomowa, w sumie mnie to nie dziwi.
  • maccard.3 23.02.14, 08:12
    Znowu Neostrada, w sumie mnie to nie dziwi. W nowomowie nazwał bym to: pokolenie gimbusow albo gimbaza.
  • rakietnik 23.02.14, 09:06
    maccard.3 napisał:

> Znowu Neostrada, w sumie mnie to nie dziwi. W nowomowie nazwał bym to: pokoleni
    > e gimbusow albo gimbaza.

Tylko tyle masz do napisania - szkoda
  • maccard.3 23.02.14, 09:10
    rakietnik napisal:

> Tylko tyle masz do napisania - szkoda

Nie masz czego żałować. Zwykle jestem bardziej złośliwy. ;)
  • rakietnik 23.02.14, 09:15
    maccard.3 napisał:

> rakietnik napisal:
    >
    > > Tylko tyle masz do napisania - szkoda
    >
    > Nie masz czego żałować. Zwykle jestem bardziej złośliwy. ;)

Ja bym to nazwał brakiem wychowania w nowomowie można użyć terminu: złośliwy
  • maccard.3 23.02.14, 11:39
    O wychowaniu też nie masz wielkiego pojęcia. Jednym z jego elementów jest edukacja. Rozumiana znacznie szerzej niż tylko czytanie, pisanie i rachowanie.
  • rakietnik 23.02.14, 15:51
    maccard.3 napisał:

> O wychowaniu też nie masz wielkiego pojęcia. Jednym z jego elementów jest eduka
    > cja. Rozumiana znacznie szerzej niż tylko czytanie, pisanie i rachowanie.

Ty i twoja oczywistość za to ma - narcyzie!
  • bmc3i 22.02.14, 20:59
    rakietnik napisał:

> Twoje porównanie do Hitlera jest delikatnie mówiąc nietrafiona. Nie zamierzam b
    > ronić Janukowycza, ale Hitler zdobył władzę podobno w sposób demokratyczny, co
    > w mojej opinii nie jest prawdą i bardzo szybko zlikwidował demokrację i opozycj
    > ę, zlikwidował możliwość protestowania, krótko pisząc wprowadził system totalit
    > arny, czy taki system był i jest na Ukrainie?

Hitler zdobyl wladze w sposob jak najbardziej demokratyczny. Jego partia weszla do Reichstagu w przewidzianym konstytucją trybie wyborczym. Ze pozniej de facto zmusil prezydenta do oddania mu urzedu kanclerza, to juz tylko normalna polityka.

--
  • rakietnik 22.02.14, 21:38
    >
    > Hitler zdobyl wladze w sposob jak najbardziej demokratyczny. Jego partia weszla
    > do Reichstagu w przewidzianym konstytucją trybie wyborczym. Ze pozniej de fact
    > o zmusil prezydenta do oddania mu urzedu kanclerza, to juz tylko normalna polit
    > yka.
    >

Jesteś tego 100% pewny? Nie masz wątpliwości?
  • bmc3i 22.02.14, 21:41
    rakietnik napisał:

> >
    > > Hitler zdobyl wladze w sposob jak najbardziej demokratyczny. Jego partia
    > weszla
    > > do Reichstagu w przewidzianym konstytucją trybie wyborczym. Ze pozniej de
    > fact
    > > o zmusil prezydenta do oddania mu urzedu kanclerza, to juz tylko normalna
    > polit
    > > yka.
    > >
    >
    > Jesteś tego 100% pewny? Nie masz wątpliwości?

Nie mam watpliwości, bo nie zajmuję sie tym okresem historii, opieram sie wiec jedynei na "wiedzy powszechnej".

--
  • bmc3i 22.02.14, 20:56
    rakietnik napisał:

> >
    > > To nie znaczy, że nie mógł utracić legitymacji do rządzenia. Hitler też b
    > ył dem
    > > okratycznie wybrany.
    >
    > Mógł utracić w 2015 roku. A tera mi wytłumacz, czy przed tymi protestami na Ukr
    > ainie wydarzyło się coś tak strasznego by pozbawić prezydenta władzy

Tak, wladza zaczeła strzelać.

w ulicznym
    > zamachu stanu?

nie bylo zadnego zamachu stanu. Nikt nie probowal obalic wladzy przy uzyciu sily.

--
  • uzaleznionytanebo22 22.02.14, 09:37
    Żeby tylko utracił Ukrainę. Polska napluła Putinowi w ryj. Państwo które Kreml uznawał za strefę wpływów urwało mu część jego terytorium.
  • donvito52 21.02.14, 12:48
    Nie wiem czemu rozmawiacie z ruskim agentem wpływu ??
    Widać i czuć że to nie amator, lecz profesjonalny agitator. Łże, kręci, sączy propagandę fachowo. Zapewne też i szpion.
    Za samą stopkę, propagowanie stalinizmu powinie dostać kopa z Forum.
    Piewca Koby, mordercy i psychopaty ... Ewentualnie głupek, który nie wie że Józiek eS rozstrzelał i wysłał na Sybir więcej Ruskich, Ukraińców czy Polaków niż faszystów.
    Zresztą komunizm=faszyzm. Stalin=Hitler. Z tym że Hitler zabijał obcych, Kobie było zajedno kogo zabija.
  • misza_kazak 21.02.14, 12:50

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • donvito52 21.02.14, 16:45
    Wal się ...
    Mój dziadek był starym przedwojennym komuchem. Nie zdążyliście przed wojną Go rozstrzelać.
    Przed II Wojną Światową rozpoczętą przez faszystów i bolszewików rozbiorem Polski działał w KPP. Potem powtarzał co sk*** uczyniły z Polski. Miał kacapów na myśli.
    Jak Go chowali to miał kompanię honorową.
    Jakby co, nie jestem rusofobem. Lubię rosyjska kulturę, lubię pierogi ruskie ;)), lubię ruskich ludzi. Do czasu kiedy nie zaczną Strana Nasza Bolszaja.
    Ludzie TAK, Strana Niet ...
    Noo, zwyczajnie ... nie lubię palantów.
  • premier_stulecia 21.02.14, 20:54
    Pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z Rosją :)
  • maccard.3 22.02.14, 21:06
    premier_stulecia napisał:

> Pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z Rosją :)

Na Litwie są znane jako pierogi polskie.
  • bmc3i 22.02.14, 21:18
    maccard.3 napisał:

> premier_stulecia napisał:
    >
    > > Pierogi ruskie nie mają nic wspólnego z Rosją :)
    >
    > Na Litwie są znane jako pierogi polskie.

To taki sam problem jak z francuskimi frytkami, ktore sa belgijskie.

--
  • odyn06 24.02.14, 08:12
  • odyn06 21.02.14, 13:05
    Kolego. Jaki z niego agent wpływu?
    Agent wpływu, to coś bardziej subtelnego. Agentem wpływu mogła byc np. Timoszenko.
    A Misza?
    Misza to typowy, propagandą nażarty forumowy neostalinista, zakuty łeb bezradny wobec argumentów i poprzez to na koniec nieudolnie wulgarny.
    Tedy nie przeceniaj go.
    Pozdrawiam
  • maccard.3 22.02.14, 20:07
    donvito52 napisał:

> Nie wiem czemu rozmawiacie z ruskim agentem wpływu ??
    > Widać i czuć że to nie amator, lecz profesjonalny agitator. Łże, kręci, sączy p
    > ropagandę fachowo. Zapewne też i szpion.

To żaden propagandzista. Skutecznie mógłby agitowac najwyżej do pensjonariuszek kolchozowej swiniarni. Co prawda jego państwo przygotowywało go do jakichś poważniejszych ról skoro zafundowało mu studia w Polsce, ale wyraźnie zawiódł. Myślę, że przez nadmiar wódy.
  • lukepowa 21.02.14, 14:41
    Wpisy misza-kazak utwierdzaja mnie w tym ze rosjanin to :Stan Umyslu". Jaki trzeba miec mózg zeby nie widziec tego co widzi caly swiat. Rosja to kraj ktoremu sie wydaje ze jest wielki. Wielkie to jest terytorium, ale ile krwi trzeba bylo przelac zeby taki byl. Jaka jest miara cywlzacji, barbarzyństwo?, humanitaryzm? i gdzie zakwalifikowac Rosje?
    Misza moze dozyjesz czasu gdy rosjanie sami w swej masie zrozumieja o co w tym zyciu chodzi.
    Pozdrawiam cywilizacje humanitarna.
  • maccard.3 22.02.14, 21:10
    lukepowa napisał:

> Wpisy misza-kazak utwierdzaja mnie w tym ze rosjanin to :Stan Umyslu".

Rosjanin to narodowość. Kacap to stan umysłu.

Czy Rosjanie w swej masie są kacapami? Tego nie wiem, ale na pewno jest ich tam zbyt wielu.
  • wiarusik 21.02.14, 16:02
    widzisz kazak, żadne tam mroczne siły tylko procesy dziejowe. klasa średnia na ukrainie chce mieć wpływ na swój kraj. was też to czeka.
    system oligarchiczno-mafijno-autorytarny to przeżytek. krępuje ludzi i jest niesprawiedliwy.
    z innej beczki-no to teraz z waszego budżetu trzeba wydzielić pieniążki dla januka i jego świty ;) czyli też z twoich pieniędzy! :D na garbie będą ci pany jechać! może mu putin wydzieli dzielnicę ze stolicą w rostowie i nazwie ukrainą wschodnią? tak na otarcie łaz ;) oj bym się cieszył gdyby to było możliwe-na dupie odczułbyś tituszki :D
    --
    BABYMETAL
    des! :P \m/
  • herr7 21.02.14, 17:02
    w każdym razie nie pisałbym bajek czego chce, a czego nie ukraińska klasa średnia, gdyż nikt się z nią nie liczy.

vineyardsaker.blogspot.com/2014/02/the-geopolitics-of-ukrainian-conflict.html
  • wiarusik 21.02.14, 19:34
    bycie pasem przesłaniania-ok, bycie "niewolnikiem" europy (oni już są niewolnikami oligarchów)-nie ok? ;)
    bla bla bla
    kto to pisał? aaa, już wiem...
    --
    BABYMETAL
  • misza_kazak 22.02.14, 12:54
    www.youtube.com/watch?v=uhqx9j_1gtk#t=46
    --
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • rpg_7 22.02.14, 13:52
    zanim na świecie dojdzie do demokracji musi być początek czyli REWOLUCJA. Tak mamy na całym świecie, a zaczęło się to od domniematego "zamachu" 11 września 2001 roku, a reszta jest tego konsekwencją. Jeżeli jakieś państwo nie przeżyło swojej rewolucji to kiedyś to przeżyje, jak dziecko wietrzną ospę.
  • misza_kazak 22.02.14, 23:15
    www.star-telegram.com/2014/02/22/5591843/police-clash-with-pillaging-anarchists.html?rh=1
    Ciekawie kiedy policja zlozy bron i przejdzie na strone pokojowych demonstrantow?

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • rakietnik 22.02.14, 23:21
    Misza a wy kiedy robicie swoją rewolucję antyputinowską? Bo tak czekam i czekam i doczekać się nie mogę, więc kiedy?
  • misza_kazak 22.02.14, 23:24
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15510097,Francja__protest_przeciw_budowie_lotniska_przerodzil.html#BoxWiadTxt

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • misza_kazak 22.02.14, 23:25
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15508967,Janukowycz__Nie_ustapie__Parlament_dziala_nielegalnie_.html?v=1&obxx=15508967#opinions

Ciekawe sa opinie POlakow w komentarzach.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • wiarusik 23.02.14, 14:37
    faszysty i parszywe imperialisty jesteście wy bolszewiki.
    zamiast się cieszyć, że komuna kijowska, że komunardzi oswobodzili ukrainę, to wspieracie mafiozów i obszarników. dostaniecie jeszcze za to po dupie, zobaczycie.
    w taki piękny dzień, z dedykacją:
    www.youtube.com/watch?v=t5xR8-0dM3o
    --
    BABYMETAL
  • misza_kazak 23.02.14, 14:32
    Tabela w zoo "Lvov nie kormic" (Nie karmic lwy) zostala hitem we wschodniej Ukrainie.

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem
  • mamlas_1 23.02.14, 17:05
    ...bo jak inaczej można nazwać siłowe obalenie demokratycznie wybranego prezydenta i narzucenie przez mniejszość swojej woli większości?

Powoływanie się przy tym właśnie na demokrację to szczyt hipokryzji, jestem ogromnie ciekawy, czy UE tak szczycząca się demokratycznymi wartościami zaprzeczy teraz sama sobie i przyjmie w swoje szeregi wywrotowców.

Pozdrawiam
  • maccard.3 23.02.14, 17:41
    mamlas_1 napisał:

> ...bo jak inaczej można nazwać siłowe obalenie demokratycznie wybranego prezyde
    > nta i narzucenie przez mniejszość swojej woli większości?

Tak, tak. Siły antydemokratyczne są straszne. Wcześniej już usunęly demokratycznie wybrane rządy PRL, DDR, i innych krajów Europy. Teraz zabrali się za demokrate Janukowycza. Jak tak dalej pójdzie to nawet najbardziej demokratyczny w świecie rząd Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej nie będzie bezpieczny.
  • rakietnik 23.02.14, 18:13
    maccard.3 napisał:

> mamlas_1 napisał:
    >
    > > ...bo jak inaczej można nazwać siłowe obalenie demokratycznie wybranego p
    > rezyde
    > > nta i narzucenie przez mniejszość swojej woli większości?
    >
    > Tak, tak. Siły antydemokratyczne są straszne. Wcześniej już usunęly demokratycz
    > nie wybrane rządy PRL, DDR, i innych krajów Europy. Teraz zabrali się za demokr
    > ate Janukowycza. Jak tak dalej pójdzie to nawet najbardziej demokratyczny w świ
    > ecie rząd Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej nie będzie bezpieczny.

I znowu twoje porównania są nietrafione, ale ty pewnie wiesz lepiej i będziesz zaprzeczał oczywistej oczywistości tworząc nową oczywistość - gratuluje pewności siebie.
  • maccard.3 24.02.14, 07:04
    Rządy PRL niezmiennie uzyskiwały w wyborach ponad 90% głosów. Rząd KRLD oficjalnie popiera 100% obywateli. A taki prezydent Łukaszenka na Białorusi, w niektórych okręgach otrzymał nawet 104% poparcia i ten wynik nie był oprotestowany przez międzynarodowych obserwatorów. Przecież to są superdemokratycznie ustanowione administracje! Nie żal ci ich?

A na poważnie. Kiedy wreszcie przeczytasz wiki na temat legitymizacji władzy? Nie oczekuję, że od razu zrozumiesz, ale będzie to jakiś postęp.

Gdyby okazało się, że rozumiesz (co byłoby zaskakujące, ale szansa istnieje) dowiedziałbyś się, że nawet gdy ktoś pierwotnie wygrał wybory niekoniecznie zasługuje by tę władzę zachować. Jak się tego dowiesz, wtedy zrozumiesz dlaczego podawałem przykład Hitlera.

Dopóki nie zmusisz się do tego wysiłku bardzo proszę byś mnie nie zaczepiał.
  • rakietnik 24.02.14, 07:38
    maccard.3 napisał:

> Rządy PRL niezmiennie uzyskiwały w wyborach ponad 90% głosów. Rząd KRLD oficjal
    > nie popiera 100% obywateli. A taki prezydent Łukaszenka na Białorusi, w niektór
    > ych okręgach otrzymał nawet 104% poparcia i ten wynik nie był oprotestowany prz
    > ez międzynarodowych obserwatorów. Przecież to są superdemokratycznie ustanowion
    > e administracje! Nie żal ci ich?

Pięknie, twierdzisz, że wybory w PRL oraz KRLD były demokratyczne??????????????

>
    > A na poważnie. Kiedy wreszcie przeczytasz wiki na temat legitymizacji władzy? N
    > ie oczekuję, że od razu zrozumiesz, ale będzie to jakiś postęp.

Doskonale wiem czym jest legitymizacja władzy, ty do tego pojęcia dorabiasz własną ideologię, której nawet nie potrafisz uzasadnić.

>
    > Gdyby okazało się, że rozumiesz (co byłoby zaskakujące, ale szansa istnieje) do
    > wiedziałbyś się, że nawet gdy ktoś pierwotnie wygrał wybory niekoniecznie zasłu
    > guje by tę władzę zachować.

Owszem, ale taka osoba jest usuwana przy użyciu odpowiedniej procedury prawnej, czy na Ukrainie tę procedurę zachowano????

Jak się tego dowiesz, wtedy zrozumiesz dlaczego pod
    > awałem przykład Hitlera.

Palnąłeś głupotę i nie potrafisz się do tego przyznać, ale to twój problem nie mój.

Ow
    >
    > Dopóki nie zmusisz się do tego wysiłku bardzo proszę byś mnie nie zaczepiał.

Nie zamierzam Cię zaczepiać tym bardziej, że twoje myślenie jest bardzo schematyczne - narcyzie.
  • odyn06 24.02.14, 08:05
    Rakietnik.Czy ty kolego nie jesteś czasem niespełnionym pracownikiem naukowo-dydaktycznym jakiejś prowincjonalnej uczelni?
    Takie wnioski się nasuwają z pobieżnej analizy twoich wpisów. Z jednej strony narcystyczny besserwisser, a z drugiej braki w wiedzy na tematy militarne.
    Jak to godzisz?
  • rakietnik 24.02.14, 08:25
    odyn06 napisał:

> Rakietnik.Czy ty kolego nie jesteś czasem niespełnionym pracownikiem naukowo-dy
    > daktycznym jakiejś prowincjonalnej uczelni?
    > Takie wnioski się nasuwają z pobieżnej analizy twoich wpisów. Z jednej strony n
    > arcystyczny besserwisser, odyn06 napisał:

> Rakietnik.Czy ty kolego nie jesteś czasem niespełnionym pracownikiem naukowo-dy
    > daktycznym jakiejś prowincjonalnej uczelni?
    > Takie wnioski się nasuwają z pobieżnej analizy twoich wpisów. Z jednej strony n
    > arcystyczny besserwisser, a z drugiej braki w wiedzy na tematy militarne.
    > Jak to godzisz?

Gdzie ty w moich wpisach widzisz "narcystyczny besserwisser"?

z drugiej braki w wiedzy na tematy militarne.
    Czy w tym wątku pisaliśmy na tematy militarne? Nie wiem o co ci chodzi

> Jak to godzisz?

Pytanie bez sensu
  • odyn06 24.02.14, 08:32
    Krótko jesteś na forum, ale już cię lubię!

• rakietnik 24.02.14, 08:37
    Też cię lubię, ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie!
  • odyn06 24.02.14, 09:17
    I nie odpowiem, bo forum to nie seminarium. Tu nie ma zaliczeń.
    Dlaczego?
    Bo nie chcę.
  • rakietnik 24.02.14, 10:26
    Rakietnik.Czy ty kolego nie jesteś czasem niespełnionym pracownikiem naukowo-dydaktycznym jakiejś prowincjonalnej uczelni?
    Takie wnioski się nasuwają z pobieżnej analizy twoich wpisów. Z jednej strony narcystyczny besserwisser, a z drugiej braki w wiedzy na tematy militarne.
    Jak to godzisz?

odyn06 napisał:

> I nie odpowiem, bo forum to nie seminarium. Tu nie ma zaliczeń.
    > Dlaczego?
    > Bo nie chcę.

Odpowiedź godna polityka:)))
    Tylko czemu miał służyć twój wcześniejszy post????
    wiem, nie odpowiesz:)))
  • maccard.3 24.02.14, 09:10
    rakietnik napisał:

> Pięknie, twierdzisz, że wybory w PRL oraz KRLD były demokratyczne??????????????

Następne zadanie do przeczytania w wiki. Hasło: sarkazm.

> Doskonale wiem czym jest legitymizacja władzy,

Starannie to ukrywasz.

ty do tego pojęcia dorabiasz wła
    > sną ideologię, której nawet nie potrafisz uzasadnić.

A to ja twierdzę, że nigdy nie wolno usunąć kogoś kto raz wygrał wybory?

> Owszem, ale taka osoba jest usuwana przy użyciu odpowiedniej procedury prawnej,
    > czy na Ukrainie tę procedurę zachowano????

Czyli nic nie zrozumiałeś.

> Palnąłeś głupotę i nie potrafisz się do tego przyznać, ale to twój problem nie
    > mój.

Jeżeli ty masz być wzorcem rozsądku to ja wolę swoje głupoty.

> Nie zamierzam Cię zaczepiać tym bardziej, że twoje myślenie jest bardzo schemat
    > yczne - narcyzie.

I w ramach tego niezaczepiania płodzisz kolejny post? Jesteś tylko kolejną internetową Renatą Beger - jako niekumatemu wyjaśniam, że chodzi o inteligencję, a nie o płeć.
  • odyn06 24.02.14, 09:58
  • rakietnik 24.02.14, 10:19
    maccard.3 napisał:

> rakietnik napisał:
    >
    > > Pięknie, twierdzisz, że wybory w PRL oraz KRLD były demokratyczne????????
    > ??????
    >
    > Następne zadanie do przeczytania w wiki. Hasło: sarkazm.

Wszystkie twoje posty to jeden wielki sarkazm.

>
    > > Doskonale wiem czym jest legitymizacja władzy,
    >
    > Starannie to ukrywasz.

To samo mogę napisać o tobie.

> ty do tego pojęcia dorabiasz wła
    > > sną ideologię, której nawet nie potrafisz uzasadnić.
    >
    > A to ja twierdzę, że nigdy nie wolno usunąć kogoś kto raz wygrał wybory?

A czy ja tak twierdze, wskaż gdzie tak napisałem????

> > Owszem, ale taka osoba jest usuwana przy użyciu odpowiedniej procedury pr
    > awnej,
    > > czy na Ukrainie tę procedurę zachowano????
    >
    > Czyli nic nie zrozumiałeś.

Możesz odpowiedzieć na proste pytanie, czy to jest za trudne?
    >
    > > Palnąłeś głupotę i nie potrafisz się do tego przyznać, ale to twój proble
    > m nie
    > > mój.
    >
    > Jeżeli ty masz być wzorcem rozsądku to ja wolę swoje głupoty.

blablabla całe twoje pisanie

>
    > > Nie zamierzam Cię zaczepiać tym bardziej, że twoje myślenie jest bardzo s
    > chemat
    > > yczne - narcyzie.
    >
    > I w ramach tego niezaczepiania płodzisz kolejny post? Jesteś tylko kolejną inte
    > rnetową Renatą Beger - jako niekumatemu wyjaśniam, że chodzi o inteligencję, a
    > nie o płeć.

Bo się świetnie bawię, więc płodzę kolejny post!

Na koniec zadam Ci jedno pytanie: dlaczego boisz się nazwać wydarzeń na Ukrainie zamachem stanu???
  • misza_kazak 23.02.14, 21:22
    mamlas_1 napisał:

> ...bo jak inaczej można nazwać siłowe obalenie demokratycznie wybranego prezyde
    > nta i narzucenie przez mniejszość swojej woli większości?

Mamlas, nigdy za 10 lat z toba nie zgadzalem sie, ale tutaj mamy identyczne zdanie - na Ukrainie widzimy typowa "kolorowa" rewolucja oplacana z USA.

Pozdro!
    Misza

--
    -A kim byl twoj dziadek?
    -Faszystem