29.07.14, 17:56
i ograniczenie eksportu zaawansowanych technologii i sprzętu potrzebnego do eksploatacji złóż ropy naftowej. A nie wszystko da się kupić w Chinach...
Obserwuj wątek
    • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 19:00
     W wypisywaniu głupot można Ci mówić "miszczu"! Zamelduj udziałowcom zakładów produkujących ten sprzęt ,że miliardowe kontraktu poszły się je..ć bo nie będą produkować dla Rosji ,która do tej pory była chyba największym odbiorcą tego typu sprzętu na świecie!
      • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 19:48
       Bo na Zachodzie ekonomię tworzą wielkie prywatne firmy ,które mają mocno w du..e politykę i potrafią nieźle przypier..ć tym co im stają na drodze do zysków! W Rosji wielkie firmy nie są całkowicie prywatne więc sytuacja jest inna! Po za tym Putin nie "położył lachy na ekonomii" tylko wyciągnął Rosję z bagna w jaką wsadził ją Jelcyn!
        • hatroha Re: Oj zaboli 29.07.14, 20:01
         czego nie da sie kupic w Chinach?
         --
         ===>Tool - Vicarious<===
         Angelspit - "100%" / ACDC - "Black Ice"
         Faith No More - "Kindergarten"
         HIROMI UEHARA - "Place To Be"
         • cie778 Re: Oj zaboli 30.07.14, 15:50
          hatroha napisał:

          > czego nie da sie kupic w Chinach?

          Techniki wydobycia ropy (objętej embargiem) i gazu (nie objętej) z terenów podbiegunowych - lądowych i podmorskich. Przy czym,co istotne - nikt już nie sprzedaje na to licencji. Chcesz mieć odwiert, to zamawiasz ekipę, ta przywozi swoje fanty, wierci, kasuje i wyjeżdża. Niespecjalnie się da prosto obejść.

          pozdrawiam
          jasiol
          • marek_boa Re: Oj zaboli 30.07.14, 16:35
           Znaczy się różnica będzie polegała na tym ,że Exxon, Shell i inne kompanie naftowe uczestniczące w projektach wydobywania ropy i gazu będą zamawiać taką ekipę ,która przyjedzie do Rosji zrobi swoje ,zainkasuje pieniądze i pojedzie! Jakoś nie dostrzegam różnicy w tym co jest teraz i w tym co będzie! Co by było ciekawiej WSZYSTKIE sankcje dotyczą PRZYS|ZŁY kontraktów a nie już podpisanych - czyli to co do tej pory Gazprom i Rosnieft zamówił i tak zostanie zrealizowane!
           -Pozdrawiam!
           • cie778 Re: Oj zaboli 31.07.14, 12:28
            marek_boa napisał:

            Marku - wszystko się da zrobić. Pytanie za jaką kasę. Sowiety już raz próbowały takiego podejścia i padły malowniczo, bo się nie wyrobiły gospodarczo.
            Imo, jeśli Rosja pójdzie na zwarcie, to będzie powtórka z rozrywki, jeno kolaps gospodarki może przyjąć np. formę totalnego uzależnienia od chińskich funduszy.

            pozdrawiam
            jasiol
            • marek_boa Re: Oj zaboli 31.07.14, 13:03
             Ino ,że w chwili obecnej Jasiolku głównymi sojusznikami Rosji nie są państwa objęte jakimkolwiek embargiem a nawet Obama nie jest taki głupi aby obłożyć nimi pół świata!
             -Pozdrawiam!
             • cie778 Re: Oj zaboli 31.07.14, 13:11
              marek_boa napisał:

              > Ino ,że w chwili obecnej Jasiolku głównymi sojusznikami Rosji

              Wybacz, ale Rosja nie ma żadnych sojuszników. Ma chwilowych towarzyszy drogi - tak jak Chiny, którym bardzo się podoba fakt, że to Kreml drażni Amerykanów i się od Chińczyków uzależnia. Ale jeśli będzie się to komukolwiek (Chinom, Indiom, Brazylii, Niemcom) opłacało, to wystawią Rosjan na strzał i będą tylko pilnować, czy dla nich wystarczająco dużo truchła zostało.

              > nie są państwa objęte jakimkolwiek embargiem a nawet Obama nie jest taki głupi aby
              > obłożyć nimi pół świata!

              Ale to jest ten sam motyw, co w owej połowie świata: Dla nich to Rosja jest mocarstwem technologicznym. Tymczasem Rosja potrzebuje technologii dostępnych tylko na umownym "zachodzie". I "połowa świata" w żaden sposób im tych technologii nie zapewni.

              ukłoniki
              jasiol
              • marek_boa Re: Oj zaboli 31.07.14, 17:20
               To chyba inaczej postrzegają to Rosjanie i Ty! Dziwnym trafem w krajach zrzeszonych w BRICS i aspirujących do niego NIE MA jakichś ścisłych sojuszników Zachodu i Zachód nie za bardzo ma czym wpływać na te kraje!
               Na tej samej zasadzie i te same państwa patrzą na USA! Znamienne jest ,że nawet Turcja ,tak bliski sojusznik w NATO chce odejść od dolara i regulować płatności w innej walucie! Chińczycy też zaczęli preferować rozliczenia w Juanach!
               Więc proponował bym wstrzymać konie w wieszczeniu jakowejś "izolacji" Rosji bo to nie te czasy i się po prostu nie uda!
               -Pozdrawiam!
   • przyjacielameryki Re: Oj zaboli 29.07.14, 18:24
    marek_boa napisał:

    > Racja! Dla firm ,które ten sprzęt miały eksportować do Rosji będzie to bardzo b
    > olesne!:)

    Będzie bolesne ale przeżyją bo nie mają innego wyjścia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie finansował,wspierał, juz przeciwnika a wkrótce śmiertelnego wroga. Zresztą, przecież to sama Rosja zrobiła sobie z NATO, USA i UE wroga. Ma więc to co chciała i o co prosiła od wielu lat..
    • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 19:05
     Czy aby na pewno "przeżyją"?! Brak sprzedaży to brak produkcji, brak produkcji to brak forsy i bankructwo! Napisz Polskim sadownikom z Grójca ,że przez najbliższe kilka lat mają se sami zjadać jabłka ,które wyhodowali bo jakimś kretynom z Brukseli zachciało się wspierać Amerykanów! Proponuję jednak z dobroci serca Abyś Napisał anonimowo bo Polski chłop to mściwe stworzenie i jak mówi przysłowie "żywemu nie przepuści"!
      • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 19:49
       No śmiało! Zwalniajcie pracowników a ci jako bezrobotni na pewno nie zapomną o tym przy najbliższych wyborach! Proponuję najpierw pomyśleć a później pisać!
     • resident_troll Re: Oj zaboli 29.07.14, 20:27
      marek_boa napisał:

      > Czy aby na pewno "przeżyją"?! Brak sprzedaży to brak produkcji, brak produkcji
      > to brak forsy i bankructwo!

      Dramatyzujesz.
      Gdyby Rosja była JEDYNYM nabywcą tego rodzaju technologii na całym świecie, wtedy faktycznie dostawcom tychże mogłoby grozić bankructwo.
      Państw - producentów ropy, z którymi Zachód utrzymuje w miarę poprawne kontakty polityczne i gospodarcze jest jednakże więcej, siłą rzeczy więc embargo wpłynie na dochody tych firm, ale nie podkopie fundamentów ich działalności.

      Jeżeli przyjąć, że gros rosyjskich łatwo dostępnych (a więc nie wymagających stosowania zaawansowanych technik wydobycia, których Rosja nie posiada) zasobów węglowodorów jest już eksploatowana, zaś zwiększenie wolumenu wydobycia lub zastąpienie wyczerpujących się złóż wymaga stosowania metod, których tamtejsze przedsiębiorstwa nie opanowały, w dłuższym horyzoncie czasowym embargo stanie się dla Rosji bardzo odczuwalne. Jest - czy się to aktywnym w polskim internecie rusofilom podoba - ekonomicznie bowiem krajem trzeciego świata, całkowicie zależnym od eksportu węglowodorów i kopalin. Jakiekolwiek zawirowania w tym zakresie grożą Rosji załamaniem gospodarczym, z trudnymi do wyobrażenia konsekwencjami politycznymi i społecznymi.
      Póki co wygląda to tak, że Zachód bez Rosji da sobie radę. Rosja bez Zachodu - nie. To już jednak nie te czasy, kiedy świat był odległy i niedostępny, w związku z czym przeciętny Rosjanin nie miał wzorca (pomijam tu kwestię, czy najlepszego z możliwych) dla swoich ewentualnych aspiracji.
      Chiny, które w opiniach wielu nastawionych prokremlowsko internautów tylko czekają, żeby rzucić się Rosji na ratunek, prowadzą własną politykę, w której mają na względzie wyłącznie interes Chin. Pekinem nie kierują żadne sentymenty czy ślepy antyamerykanizm, ale zimna polityczna i ekonomiczna kalkulacja. Póki co to Zachód kupuje gros chińskiego eksportu, zapewniającego Państwu Środka niezakłócony wzrost gospodarczy, będący warunkiem sine qua non spokoju społecznego i trwałości władzy KPCh. Jeśli Rosja będzie chciała chińskich pieniędzy, z pewnością dostanie je na bardzo wysoki procent (w znaczeniu figuratywnym - mam na myśli ekonomiczne koncesje dla Pekinu, które per saldo okażą się dla Rosji bardzo kosztowne).

      --
      Resident Troll
      • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 23:45
       A teraz proponuję wziąć i sobie poczytać gdzie Rosyjskich firm zajmujących się wydobyciem ropy i gazu nie ma?! Mnie na szybko udało się znaleźć tylko kilka takich miejsc! Konkretnie w 4 krajach Arabskich i w Kanadzie?! Więc na dzień dzisiejszy Rosja jest największym odbiorcą takich technologii!
       • maxikasek Re: Oj zaboli 30.07.14, 09:27
        > A teraz proponuję wziąć i sobie poczytać gdzie Rosyjskich firm zajmujących się
        > wydobyciem ropy i gazu nie ma?! Mnie na szybko udało się znaleźć tylko kilka ta
        > kich miejsc! Konkretnie w 4 krajach Arabskich i w Kanadzie?! Więc na dzień dzis
        > iejszy Rosja jest największym odbiorcą takich technologii!
        MArku a teraz poszukaj gdzie nie ma naftowych firm zachodnich- nawet w ROsji są ;-) Takimi niczym nie podpartymi argumentami nie udowodnisz nic.
        • marek_boa Re: Oj zaboli 30.07.14, 12:21
         Bardzo dobry argument Maxi - podziękował! Znaczy się Exxon , Shell i inni ,którzy prowadzą wspólne interesy w Rosji według Ciebie dostosują się do tych sankcji i nie będą kupować sprzętu?!:)
         -Pozdrawiam!
         • cie778 Re: Oj zaboli 30.07.14, 16:36
          marek_boa napisał:

          > Znaczy się Exxon , Shell i inni ,którzy prowadzą wspólne interesy w Rosji według Ciebie dostosują
          > się do tych sankcji i nie będą kupować sprzętu?!

          Rzecz jasna się dostosują i będą kupować rosyjski. Załogi produkujących je firm będą zachwycone i na tym się zachwyt skończy, bo części planowanych prac się rosyjskim sprzętem nie da zrobić/da się ale za drogo/za długo, co jeszcze chcesz.
          Efekt końcowy będzie taki, że zachodnie firmy się wycofają, a Rosjanie zostaną albo z rozbabranymi inwestycjami, których nie ma jak dokończyć, albo wejdą w to miejsce Chińczycy - przed czym Putin się od lat broni rękami i nogami. Ciekawe dlaczego?

          pozdrawiam
          jasiol
          • marek_boa Re: Oj zaboli 30.07.14, 17:37
           A mnie się wydaje Jasiolku ,że będą bimbać na sankcje bo to Amerykańskie firmy i im nikt niczego kupować nie zabronił! Tak samo jak im żaden rząd nie zabroni wiercić czym chcą i gdzie chcą!
           -Pozdrawiam!
           P.S. W dodatku żadnych sankcji łamać nie będą bo sprzęt nadal będzie Amerykański!:)
     • maxikasek Re: Oj zaboli 30.07.14, 09:25
      Napisz Polskim sadownikom z Grójca ,że przez najbli
      > ższe kilka lat mają se sami zjadać jabłka ,które wyhodowali bo jakimś kretynom
      > z Brukseli zachciało się wspierać Amerykanów!
      Akurat oni powinni być przyzwyczajeni. Putin wprowadzał sankcje dl apolskich rolników zaleznie od humoru ;-)
      Zresztą czy to nie Ty pisałeś jakiś czas temu, że wkrótce wg władz rosyjskich import jabłek nie będzie potrzebny bo gwałtownie rośnie areał upraw w Rosji?
   • bmc3i Re: Oj zaboli 29.07.14, 22:21
    marek_boa napisał:

    > Racja! Dla firm ,które ten sprzęt miały eksportować do Rosji będzie to bardzo b
    > olesne!:)

    Firmy sobie poradza. Jak poradza sobie kazak, o333 i reszta zgraji, bez belgijskiej czekolady, niemieckich samochodow, i francuskich szampanow? A racja, beda pic Sowieckoje Igristoje.

    --
    ________________________________________
    "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
    • marek_boa Re: Oj zaboli 29.07.14, 23:54
     To Belgijscy cukiernicy też przystąpili do sankcji Matrek? Tak - myślę ,że Masz rację - przeciętny Iwan Iwanowicz bez Belgijskiej czekolady ("Wittamer-Lascar" za 240 000 $ sztuka), bez Mercedesa ("G63AMG" - 1,5 mln $ sztuka) i bez Francuskiego szampana ("Shipwrecked 1907 Heidsieck" - 275 000 $ za butelkę) wpadnie co najmniej w czarną rozpacz!
     • bmc3i Re: Oj zaboli 01.08.14, 05:43
      marek_boa napisał:

      > To Belgijscy cukiernicy też przystąpili do sankcji Matrek? Tak - myślę ,że Mas
      > z rację - przeciętny Iwan Iwanowicz bez Belgijskiej czekolady ("Wittamer-Lascar
      > " za 240 000 $ sztuka), bez Mercedesa ("G63AMG" - 1,5 mln $ sztuka) i bez Franc
      > uskiego szampana ("Shipwrecked 1907 Heidsieck" - 275 000 $ za butelkę) wpadnie
      > co najmniej w czarną rozpacz!

      Eh, jak CI juz trudno cos powiedziec, to sprowadzasz sprawe do absurdu za pomoca wyszukanych w internecie ekstremów. Z wyjątkiem Godivy, Belgowie nie maja tak znanych na swiecie marek jak Lindt, ale to te mniej znane marki stanowią i sile rynkowej belgijskiej czekolady. Wyobraż sobie, dwie wielkie amerykanskie sieci handlowe - Treader's Joe, i Whole Foods, ktore swoją pomysł na biznes oparły na oferowaniu wylacznie zdrowej żywnosci, organic, po polsku Bio. Nie znajdziesz w super- i hipermarketach tych sieci zadnych marek wielkich koncernow zywnosciowych. Zadnego Danone, czy jakiejkowliek innej marki którą znasz. Zadnego GMO, żadnych sztucznych barwników, żadnych E, zadnego syropu fruktozowo-glukozowego, oleju palmowego czy innego gówna wkladanego do zywnosci przez wielkich i mniejszych producentów. W poszukiwaniu takich produktów żywnosciowych przeszukuja cały świat. Kazda z tych sieci ma non-stop kilka- kilkanascie procesów sadowych jednoczesnie w amerykanskich sadach, wytoczonych przez wielkie koncerny o niedopuszczanie do sprzedazy ich produktów. Ale jedyną czekoladę jaką kupisz w tych sieciach to kilkanascie odmian belgijskiej czekolady. A o ich markach w zyciu nie słyszałeś. Bo nikomu nic nie mowia, a tabliczka kosztuje 2-3 dolary, czyli przecietna cena na rynku czekolady w Ameryce.


      --
      ________________________________________
      "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
  • gangut Zaboli nie zaboli ale Putin przegiął i jeżeli 29.07.14, 20:02
   szybko nie wymyśli jak wyjść z twarzą z całej tej awantury na wschodzie Ukrainy to pozostanie mu już tylko azyl w Wenezueli.
   --
   "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
   • misza_kazak Re: Zaboli nie zaboli ale Putin przegiął i jeżeli 29.07.14, 20:58
    > szybko nie wymyśli jak wyjść z twarzą z całej tej awantury na wschodzie Ukrainy
    > to pozostanie mu już tylko azyl w Wenezueli.

    GLupoty gadasz.
    Putin od samego poczatku proponuej pokojowe rozwiazania, tylko ze nikt ani w Kijowie, ani w Europie, ani w Pinodstanie nie ma najmniejszego zamiaru zakonczyc ten konflikt.

    Przypominam dla idiotow, ktorzy tylko dzis wlaczyli CNN:
    1) Caly tzw. majdan zaczal sie przy pelnym poparciu politycznym i finansowym ze strony panstw Zachodu. Eskalacja napiecia i przemocy rozwijala sie przy niespotyklanym nacisku na legitymne i demokratycznie wybrane wladze Ukrainy. Rosja wielokrotnie mowila, ze dzialania band z majdanu jest bezprawne i destabilizuje cala Ukraine. Zachod byl na to gluchy i slepy. Nawet wtedy gdy we Lwowie i innych miastach zachodnch zaczelo sie obalenie wladz, napady na posterunki MSW i uzbrojenie setek ludzi.
    2) Janukowicz zlozyl pelnomoncictwa i odszedl dobrowolnie od wladzy TYLKO dzieki temu ze panstwa Europejskie zagwarantowali ze Majdan sie skonczy, zostana przeprowadzone wybory prezydenckie i parlamentarne w wyznaczonym terminie. Junta i Zachod jzu nastepnego dnai zlamali umowe.
    3) Rosja zaproponowala fedralizacje Ukrainy, co jest naturalne w warunkach gdy w panswie sa kilka regionow o skrajnie roznych pogladach politycznych, kulturalnych,religijnych i jezykowych.
    Ukraina i Zachod odrzucili ta propozycje.
    4) Podczas gdy zaczela sie tzw. ATO, to zaczela sie wskalacja konfliktu co doprowadzilo do setek smierci. ROsja zaproponowala w genewie plan pokojowy - wszyscy go podpisali i jzu nastepnego dnia ATO zwiekszyla ostrzal, przy pelnym poparciu panstw zachodnich (!).
    5) Gdy zostal zestrzelony MH17 na posiedzeniu ONZ zadeklarowano ze w rejonie walk musi byc terene neutralny, na co zgodzili sie i opolczency i POroszenko - ale juz po paru dniach zaczela sie wsprata wszystkimi rezerwami i totalna mobilizacja operacja po zajeciu regionu katastrofy.

    Wiec kto odpowiada za ten caly burdel na Ukrainie?    --
    "Mamy tarczę!
    Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

    psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
     • jopekpl Re: Zaboli nie zaboli ale Putin przegiął i jeżeli 30.07.14, 10:10
      antyk-acap napisał:

      > Pytanie do moderacji - czy będzie tolerować tą propagandę?

      Tak.
      --
      Na uwagę dziennikarzy, że wybrał jeden z droższych sklepów w okolicy, Kaczyński odparł: - Moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka to jest jednak sklep dla najbiedniejszych.
      Tak rzecze "obrońca najbiedniejszych;-)

      Więcej... wyborcza.pl/1,75248,9304341,Kaczynski_poszedl_na_zakupy.html#ixzz1HP71fJtu
     • cie778 propaganda na forum 30.07.14, 15:54
      antyk-acap napisał:

      > Pytanie do moderacji - czy będzie tolerować tą propagandę?

      Kiedy propaganda nie jest zakazana - i bardzo dobrze. Dzięki temu mogłem dzieci szkolić na wypowiedziach tornsona, pokazując gdzie i w jaki sposób manipuluje.
      Kazak się nagle przestawił na ten sam typ propagandy i jest to zjawisko pozytywne - zniknęły przynajmniej bluzgi i jest się do czego odnosić. A znajdywanie dziureczek i dziur w jego pisaninie ewidentnie bawi sporo osób.

      pozdrawiam
      jasiol
    • gangut Misza, dwa proste pytania 29.07.14, 21:05
     1. Czy konflikt rozgrywa się na Ukrainie czy w Rosji? A skoro na Ukrainie, to co w ogóle Rosja ma w tej sprawie do decydowania?
     2. Czy Rosja straciła czy zyskała na konflikcie? A skoro straciła, to jak nazwać przywódcę pakującego kraj w konflikt z istotną częścią rozwiniętego świata nie wiadomo po co?
     --
     "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
     • misza_kazak Re: Misza, dwa proste pytania 29.07.14, 21:52
      gangut napisał:

      > 1. Czy konflikt rozgrywa się na Ukrainie czy w Rosji? A skoro na Ukrainie, to c
      > o w ogóle Rosja ma w tej sprawie do decydowania?

      No wlasnie! ROsja NIE DECYDUJE! ROsja proponuje pokojowe rozwiazania raz od razu. Ktore najwidoczniej calemu Swiatu nie sa w ogole potrzebne. Co ciekawie, POlska zachowala sie jak podly prowokator w tym konflikcie - wasz debil Sikorski gral piersze skrzypce na Majdanie, bratal sie z jaceniukiem, Kliczko i innymi liderami junty. Zapewnial jak wszystko jest demokratyczne i europejskie i jak w przyszlosci wszystko bedzie super dla Ukrainy i jej narodu. Przy tym gdy bandy majdanowskie zaczeli latac po Ukrainie z AK i zaprowadzic swoj rusofobski porzadek, to Sikorskie gdzies sie podzial i juz na Ukrainie nie pojawial.... I razem z nim wszyscy liderzy EU i USA zamiast posluzyc gwarantami stabilnosci w Ukrainie - wplywac na postawiona przez siebie junte zeby zachowaywali sie zgodnie z umowa (rozbroili bandy, zapewnili prawa mniejszosci rosysjkiej) cala sila wsparli junte.

      A winna "oczywiscie" jest ta wredna bandycka Rosja, ktora od poczatku mowila, ze Majdan doprowadzi do destabilizacji i podzialu Ukrainy.

      > 2. Czy Rosja straciła czy zyskała na konflikcie? A skoro straciła, to jak nazwa
      > ć przywódcę pakującego kraj w konflikt z istotną częścią rozwiniętego świata ni
      > e wiadomo po co?

      Gangut, dlaczego jestes tak glupi i nie potrafisz myslec wlasnym mozgiem,a powtarzasz rusofobskie brednie?
      ale po kolej:
      1) ROsja zyskala na konflikcie Krym. I w zasadzie sam tylko ten fakt w setki raz przewyzszy wszystkie straty gospodarcze i polityczne, ktore Rosja stracila lub straci w przyszlosci.
      2) Rosja NIE JEST uczestnikiem konfliktu na Ukrainie. Tam trwa wojna domowa.
      3) Jesli masz na mysli konflikt polityczny, to to jest naturalny stan rzeczy w historii - Rosja od 800 lat walczy z, jak to ujales, "istotną częścią rozwiniętego świata". Inaczej sie nie da - gdy Rosja przestaje walczyc - Zachod atakuje, bo Zachod rozumie tylko jezyk sily. Jesli pokazujesz slabosc, to cie bija. Boja mocno - tlumem na jednego. Tak bylo w 1812, tak bylo w 1941, tak jest dzisiaj.

      Ale wiesz co? W takie chwile Rosja staje sie najmocniejsza, bo nasz narod zapomina drobne problemy i wspolne pretenzje etniczne, polityczne, religijne, socjalne i jednoczy sie wokol lidera. I staje sie supermocarstwem. Dzis wokol Putina zjednoczyli sie ci, kto jeszcze 2 lata temu stal po roznych stronach "barykad" - bogate i biedne, kommunisci i liberaly, nacjonalisci i kaukazcy, Kazacy i Zydzi.
      I tak ma byc. A Zachod mysli inaczej - oni lica pieniadze i zyski, licza ktow Europie wiecej straci i zyskuje. Sa jak szczurzy w klatce...

      Czyli, reasumujac - Ukraina, to jest ciezka rana dal Rosji i narodu rosyjskiego, ale jej ofiara nie jest nadaremna. Tak samo jak w 1941 roku gdy Kijow padl pod atakiem faszystow, caly ZSRR zjednoczyl sie i rozbil najedzcow.

      Gdyby nie bylo majdanu i calej tej katastrofy humanitarnej i kulturalnej, ktora po nim powstala, to ROsja i przede wszystkim narod rosyjski nadal byl by "zatomizowany" i bierny politycznie i patriotycznie.

      P.S. Jakos tak "dziwnie" sklada, ze w ostatnie 14 lat tam gdzie Zachod i Rosja zajmuja przeciwne pozycjem to zawsze ZAchod destabilizuje, a ROsja stabilizuje.

      Irak - ze sfalszowanymi "dowodami" Busz (i z nim wszystkie wassale z NATO i okolic) zaatakowali stabilne panstwo wbrew pozycji Rosji, ze to doprowadzi tylko do destabilizacji Iraku, eskalacji przemocy i radykalizacji narodow. Rradosnie na caly Swiat mowili ze teraz Irak jest "demokratyczny" i "Swobodny". Rezultaty tej "swobody i demokracji" widzimy dzis w Iraku.

      Libia - przygotowana przez panstwa NATO oppozycja doprowadzila do zamieszek, w wynku czego wbrew rezolucji ONZ i zdaniu Rosji zaczeli sie bombardowania sil rzadowych Libii, wspieranie i uzbrojenie oppozycji, co doprowadzilo do destabilizacji, eskalacji przemocy i ruinie panstwa. A dzis wszystkie ambasay na czele z ambasada Pondosianu zwijaja z "demokratycznej i wolnej" Libii.

      Egipt - rozwoj wydarzen analogiczny Iraku i Libii, ale demorkacji i stabilnosci tam dzis napewno znacznie mniej niz bylo przed wpieprzeniem Zachodu.

      Syria - skrajnie "Libijskie wariant", kltory doprowadzil do 2 lat stalej wojny domowej z dziesiatkami tysiecy zabitych i rannych. Ale dzieki postawie Rosji, Syia nie zamieniala sie w Libie i Irak - panstwo funkcjonuje i zaprowadza porzadek na swym terrytorium, a prozachodnie bandy przeniesli sie do Iraku.

      No i dzis mamy Ukraine. Zachod chcial zrobic Libijski wariant, i go maja.
      najpierw za miliardy baksow wyszkolili, uzbroili i sfinansowali nacjonalistyczna opozycje, potem zrobili przewrot rzadowy, wiedzac znakomicie, ze prorosyjska wielomilionowa ludnosc wschodu nie przyzna nazionalistycznych i rusofobicznych wladz narzuconych przez Zachod.
      W effekcie mamy co mamy i o czym ROsja mowila - pelnoskalowa wojne domowa

      --
      "Mamy tarczę!
      Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

      psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
       • gangut Co do Krymu to nie bardzo wiadomo 29.07.14, 22:38
        po co on wam jest potrzebny. Krym jest oczywiście etnicznie i historycznie rosyjski, ale pożytek z niego dla Rosji żaden, same koszty.
        --
        "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
        • misza_kazak Wszystko wiadomo 29.07.14, 23:43
         gangut napisał:

         > po co on wam jest potrzebny. Krym jest oczywiście etnicznie i historycznie rosy
         > jski, ale pożytek z niego dla Rosji żaden, same koszty.

         Znow trolujesz ? Ale ok. Odpowiem.

         1) Wlasnie 2 dni temu powrocilem z Krymu. Przy czym bylem nie w Sewastopolu (ktory jest najbardziej prorosyjskiem miastem Swiata - nawet Moskwa mniej :)) , a w Kierczi i Jewpatorii. Wystarczy jeden dzien tam spedzic i jzu wszystko staje sie jasne jak dzien. Ludzie sa po prostu szczesliwe ze sa teraz w Rosji. Szczegolnie po tym jak widza co ukrainskscy faszysci uprawijaja na Donbassie. W Krymu sytuacja byla by znacznie bardziej krwawa, bo tutaj na obrone Krymu stali by wszyscy. I junta musiala by uzyc dywanowych nalotow na miasta i broni chemicznej.

         2) Krym jest czescia Rosji, za ktora walczyli i umierali setki tysiecy ROsjan. Krym jest sedcem i dusza FLoty Czarnomorskiej. Ze strategicznegopunktu widzenia utrata Krymu na rzecz NATO (a wlasnie o to chodzilo Pindosom i ich wassalom w calej tej awanturze) oznaczala by utrate Floty Czarnomorskiej dla Rosji. A w effekcie znaczne zagrozenie na poudniu ROsji od panstw NATO.
         A teraz z wlaczeniem Kryma Rosja moze znacznie rozbudowac wlasna flote bo nie musi uzgadniach z Ukraina swoje ruchy i otrzymala wszystkie objekty od Urkainskiej Floty.

         3) Krym to bardzo bogaty Kraj. To ze w skladzie Ukrainy Krym byl dotacyjnym regionem wynika dlatego ze Kijow stosowal polityke zacofania Krymu. Czyli wszystkie podatki szli do Kijowa (bo zadnej feferaliacji nie ma), a potem Kijow wysylal do Kryma minimalne srodki. Przy czym Kijowskie inwestycje w infrastrukture Krymu byli minimalne. A tak Krym przy odpowiednim zarzadzaniu (jak bylo np. w czasach ZSRR) jest regionem donorem. Ma znakomite perspektywy w turystyce.Ma szelfy z ropa i gazem. Ma rozbudowany przemysl i nauke. Ma najlepsze wina. Ma duzy porty.

         4) Dzieki wlaczeniu Kryma ROsja nie wyplaca $200 millionow Ukrainie. Dzieki wlaczeniu Kryma, ROsja nie musi sprzedawac Ukrainie gaz po znizonej cenie. Urkaina bedzie musiala w koncy zaplacic po pelnej cenie razem z dlugiem i odstetkami. Plus teraz system platny bedzie pracowal inaczej niz przed tym. Ukraina bedzie otrzymywala dokladnie tyle gazu ile zaplacila. A przypomne, ze dzieki znizoej cenie na gaz + ciaglym nieplaceniom za gaz ROsja stracila na Ukrainie ponad $35 miliardow. W zasadzie sam ten 4 punkt juz jest wart przyjecia Kryma :))

         5) Najwazniejsze - ludzie! Zapominasz, ze Krymczanie od 23 lat prosili i blagali Rosje o przjecie Kryma do skladu Rosji. Ale prawnej mozliwosci ku temu nie bylo. Tylko zniesienie przez prozachodnia junte legitymnej wladzy w Kijowie pozwolilo Krymowi przeprowadzic referendum i po jego rezultatach oglosci niepodleglosc od Ukrainy. Tak samo w ROsji 95% ROsjan bardzo chcialo zeby Krym wrocil do Rosji. W takich warunkach Putin nawet gdyby nie chcial (teoretycznie) , to musial przyjac Krym do ROsji. Taka byla wola narodu Kryma i Rosji.

         6) Propagandowy effekt - narod rosyjski zjednoczyl sie podczas calej krymskiej operacji. Szacunek do Armii i POlicji wyrosl wielokrotnie. Autorytet sluzby w wojsku i policji tez.
         Autorytet Putina i partii "Jedinaja Rosija" wzrosl do rekordowych wielkosci. Klimat psychologiczny w ROsji tez bardzo wyrosl. Przyjecie Kryma po prostu wywolalo duzy optymizm i entuziazm w Rosjanach. A przeciez to jest jedna z najwazniejszych rzeczy dla rozwoju narodu i Panstwa.

         6) South Stream. Dzieki przyjeciu Kryma koszty i czas budowy rurociagu sa znacznie nizsze. Plus Ukraina nie moze wplywac na budowe, co korzystnie wplywa na caly projekt.

         No i ostania uwaga - zadne munisy i straty od wlaczenia Kryma (k slowu, w wiekszosci noszace chwilowy i tymczasowy charakter) nie da sie porownac z minusami gdyby Krym nie zostal wlaczony do Rosji! Effekt byl by katastrofalny i dla Kryma i dla Rosji.

         --
         "Mamy tarczę!
         Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

         psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
         • gangut Misza 30.07.14, 00:26
          ad. 1. Krym był częścią Ukrainy przez ponad pół wieku. Mam uwierzyć, że nagle zapałali do Ukrainy nienawiścią?
          ad. 2. Bzdura. Już pomijając to że Krym (Sewastopol) jest symbolem hańby a nie chwały oręża rosyjskiego, to jest to wygodna ale nie jedyna możliwa baza Floty Czarnomorskiej. Najlepiej przed NATO chroni Rosję głęboka integracja ze światową gospodarką, ale gdyby do czegoś doszło to liczyłbym na waszym miejscu na RWSN anie na te parę archaicznych łupin w Sewastopolu.
          ad. 3. Krymska nauka i przemysł to dowcip? Owszem, kawałek ładnego wybrzeża, ale lepsze ma Turcja czy kraje afrykańskie. Ot, w sam raz na ersatz-waakcje dla biednych emerytów. Tym bardziej że przy takim załatwieniu sprawy jak to zrobiliście to pies z kulawą nogą z Europy czy nawet Ukrainy nie przyjedzie tam na urlop. O rolnictwie też, po odcięciu wody przez Ukrainę, możecie zapomnieć.
          ad. 4. Ukraina nic nie musi. Ukraina kupi dwa razy taniej od Europy jak będzie trzeba.
          ad. 5. Tak tak. Prosili. Jak polscy Niemcy o przyłączenie do Rzeszy w 1939. Z chciejstwem trzeba być zresztą ostrożnym - co będzie jak 95% Polaków zechce przyłączyć Smoleńsk z powrotem do Polski? :-)
          ad. 6. To tak na początku zawsze jest. A potem bida, bezrobocie, kryzys i ze słupków poparcia dla wodza nie zostaje śladu.          --
          "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
          • marek_boa Re: Misza 30.07.14, 01:05
           Gangut wodę Krym już ma za to padły gospodarstwa rolne Ukraińców po drodze!
           - Ukraina kupi??! Za co?!
           - I ostatnie - Krym to nie zatapialny lotniskowiec na Morzy Czarnym
           o i tyli!
           • gangut Re: Misza 30.07.14, 09:19
            Nie ma. Chodzi o wodę dla rolnictwa.
            Ukraina - nie będzie miała wyjścia. Przy obecnych cenach i stosunkach po prostu nie opłaca się im kupować od Rosji. I nie kupują.
            Niezatapialny lotniskowiec - drogo coś. 100 mld USD.
            --
            "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
            • marek_boa Re: Misza 30.07.14, 12:27
             Nie w takich samych ilościach ale jest! To była pierwsza rzecz jaką zrobiły Rosyjskie wojska inżynieryjne na Krymie! Po za tym przeorientowanie rolnictwa na Krymie i tak będzie potrzebne - Rosja ryż kupuje taniej z Azji a na Krymie większy areał pójdzie pod winorośl!
             - Z Zachodu kupować nie będą mieli za co a z Polski nie chcą!
             - Poczytaj ile Amerykanów kosztuje utrzymanie Guam!:)
          • misza_kazak Re: Misza 30.07.14, 01:30
           gangut napisał:

           > ad. 1. Krym był częścią Ukrainy przez ponad pół wieku. Mam uwierzyć, że nagle z
           > apałali do Ukrainy nienawiścią?

           Z wiara do tzw. boga.
           Jesli nie byles na krymie w ostatnie 20 lat, to jakiekolwiek tlumaczenia nei maja sensu.
           Do tego jakie pol wieku? TO ze formalnie Krym byl czescia Uurkainskie respubliki radzieckiej nic nie zmienialo w swiadomosci mieszkancow Kryma. Oni czuli sie ROsjanami. De fakto odrywanie kulturowe od ROsji zacelo sie w 1992 roku. Ale z bardzo marnym skutkiem. Za 23 lata nawet 1 generacja nei zmienila sie - wciaz wiekszosc ludzie uwaza ze ich prozuculi w 1992 roku i przez pomylke oddali Ukrainie.

           > ad. 2. Bzdura. Już pomijając to że Krym (Sewastopol) jest symbolem hańby a nie
           > chwały oręża rosyjskiego,

           Bzdura. Ucz historie. Chociaz was tam w POlsce ucza ze cala historia ROsji to jedna wielka hanba, szereg przegran i klesk.
           No to sie nie dziwie...

           > to jest to wygodna ale nie jedyna możliwa baza Floty Czarnomorskiej.

           Bzdury mowisz. Nie chodzi o jedyna baze, ale o jej parametry, o cala infrastrukture bazy i na Krymie i o same polozenie Kryma.

           > Najlepiej przed NATO chroni Rosję głęboka integracja ze światow
           > ą gospodarką,

           :))))))))))))))))LOOOOOOOOOOOOOOOOOL
           Powiedziec to cos dzis, gdy wlasnie "dzieki" integracji do swiatowej gospdoarki ROsja jest szantazowana przez wrogow moze tylko albo bardzo glupi albo bardzo naiwny czlowiek.

           > ale gdyby do czegoś doszło to liczyłbym na waszym miejscu na RWSN
           > anie na te parę archaicznych łupin w Sewastopolu.

           RWSN to bron ostatniej szansy, a Flota, to uniwersalny instrument dla prowadzenia wojen i roznych operacji.

           > ad. 3. Krymska nauka i przemysł to dowcip?

           Gangut, naprawde, z kazdym twoim zdaniem upewniam sie ze jednak nie warto bylo ciebie skreslac z listy nieprzyjacieli, bo jestes albo glupi albo troll.

           Jesli jestes glupi, a nie troll - to czytaj o przemysle Kryma

           > Owszem, kawałek ładnego wybrzeża, ale lepsze ma Turcja czy kraje afrykańskie.

           Byles w Krymu? Bo jesli nie, to twoje slowa nic nie znacza. Absolutnie.

           > Ot, w sam raz na ersatz-waakcje dla biednych emerytów.

           Zalosnie to brzmi w ustach POlaka :))

           > Tym bardziej że przy takim załatwieniu sprawy jak to zrobiliś
           > cie to pies z kulawą nogą z Europy czy nawet Ukrainy nie przyjedzie tam na urlo
           > p.

           I slawa twz. Bogu, Allahu i Krisznie! Niech ten bandycki zbrod odpoczywa w Turcji czy Egipcie.
           Dopiero co bylem w Krym - tam jest taki tlum ze tylko pijanych POlakow czy Finnow tam brakowalo, nie? :))

           > O rolnictwie też, po odcięciu wody przez Ukrainę, możecie zapomnieć.

           Bzdura kolejna.
           1) Nie mowilem o rolnictwie, a o Winie. K slowu, woda z Ukrainy szla przede wszystkim na ryz, ktory byl wlasnie dla eksportu na Ukraine :)) Czyli Ukrainczycy zamykajac wode na Krym de fakto pozostawili siebie bez ryzu, a biorac pod uwage ze dzis na Ukrainie panuje totalny burdel i nikt o rolnictwie nie mysli, to czeka na chochlow zimna i glodna zima.
           2) Problem z woda nie jest tak powazny jak komus sie wydaje. Za 2-3 lata problem zostanie rozwiazany. Ale ja osobiscie uwazam ze Ukraina juz w tym zniesie junte z Kijowa i kanal z Urkainy w Krym przewroci. Bo to najzwyczajniej jest wygodne dla obu regionow.

           > ad. 4. Ukraina nic nie musi. Ukraina kupi dwa razy taniej od Europy jak będzie
           > trzeba.

           :))))))))))))))))))))))))) Kto im sprzeda? POlska? Zycze powodzenia :)

           > ad. 5. Tak tak. Prosili. Jak polscy Niemcy o przyłączenie do Rzeszy w 1939.

           Znow brednie czlowieka, ktory nie zna NIC ani o Rosji ani o Krymie.
           Jedz do Kryma - zobaczysz na wlasne oczy. Sproboj tam komus powiedziec ze watpisz w ich chcec wstapienia do Rosji, to ci morde nabija. Jesli robic analogie, to najtrafniejsza bedzie polaczenie RFN i NRD. Wtedy jednoczyl sie jeden narod podzielony przez 35 lat. Na Krymie jednoczyl sie narod podzielony 22 lata.

           > ad. 6. To tak na początku zawsze jest. A potem bida, bezrobocie, kryzys i ze sł
           > upków poparcia dla wodza nie zostaje śladu.

           W POlsce chyba tak wlasnie jest.
           Ale nie w ROsji. U nas w ostatnie 14 lat dosc stabilny i szybki wzrost.
           jakos tak dziwnie 15 lat juz mowia ze tuz tuz bedzie kryzys i spadek popularnosci Putina, a nadal zaden czlowiek w ROsji nie jest nawet blisko tak popularny jak on.

           --
           "Mamy tarczę!
           Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

           psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
           • maxikasek Re: Misza 30.07.14, 10:02
            Za 23 lata nawet 1 generacja nei zmienila sie - wciaz w
            > iekszosc ludzie uwaza ze ich prozuculi w 1992 roku i przez pomylke oddali Ukrai
            > nie.
            W dodatku mają sklerozę- bo oddano ich w latach 60-tych (jak mnie pamiec nie myli).

            Jesli robic analogie, to najtrafniejsza bedzie polaczenie RFN i NRD. Wtedy jednoczyl sie jeden narod podzielony przez 35 lat. Na Krymie jednoczyl sie narod podzielony 22 lata]
            Aha czyli Krymczanie będa w Rosji obywatelami drugiej kategorii, gorsi od Kaukazów czy Ukriańców? ;-)
            Ale nie w ROsji. U nas w ostatnie 14 lat dosc stabilny i szybki wzrost.
            jakos tak dziwnie 15 lat juz mowia ze tuz tuz bedzie kryzys i spadek popularnosci Putina, a nadal zaden czlowiek w ROsji nie jest nawet blisko tak popularny jak on.

            A jaki Hitler był popularny- tak gdzieś do 1944 roku ;-)
         • jeepwdyzlu @misza 30.07.14, 00:29
          Wlasnie 2 dni temu powrocilem z Krymu. Przy czym bylem nie w Sewastopolu (ktory jest najbardziej prorosyjskiem miastem Swiata - nawet Moskwa mniej :)) , a w Kierczi i Jewpatorii. Wystarczy jeden dzien tam spedzic i jzu wszystko staje sie jasne jak dzien. Ludzie sa po prostu szczesliwe ze sa teraz w Rosji. Szczegolnie po tym jak widza co ukrainskscy faszysci uprawijaja na Donbassie. W Krymu sytuacja byla by znacznie bardziej krwawa, bo tutaj na obrone Krymu stali by wszyscy. I junta musiala by uzyc dywanowych nalotow na miasta i broni chemicznej.

          2) Krym jest czescia Rosji, za ktora walczyli i umierali setki tysiecy ROsjan. Krym jest sedcem i dusza FLoty Czarnomorskiej.
          --------------------------------------
          Wiesz, że nie należę ani do Twoich wielbicieli
          ani w ogóle sympatyków obecnej polityki Rosji.
          Ale przyznam Ci rację
          że Krym należał się Wam jak psu zupa.
          Ukraińcy też to wiedzieli i dlatego wzięliście Krym za 3 jabłka i bez wystrzału....

          To co robicie teraz - próbę destabilizowania Ukrainy i pozostania jej w Waszej sferze wpływów - też ROZUMIEM. Nie popieram ale rozumiem. Macie swoje interesy i musicie o nie dbać.

          Tylko napisz wprost, że tak robicie, nie rób z nas (i siebie) idiotów i nie wmawiaj nam, że jesteście ostoją pokojowych intencji i z łagodnością reagujecie na zbójeckie knowania Zachodu. Nie jesteśmy tu kretynami a to forum to nie wasza telewizja.
          Napisz wprost - tak - walczymy o Ukrainę bo to nasza kolebka, Kijów to nasza pierwsza stolica i nie oddamy Wam Ukrainy.
          Uwierz mi - zrozumiemy to. Nie poprzemy ale zrozumiemy. I nawzajem będziemy się szanować...

          jeep
          --
          YCDSOYA
          • scibor3 Re: @misza 30.07.14, 15:01
           > Napisz wprost - tak - walczymy o Ukrainę bo to nasza kolebka, Kijów to nasza pi
           > erwsza stolica i nie oddamy Wam Ukrainy.

           Pierwszą był Nowogród, następnie Kijów a po Kijowie było jeszcze parę innych. Doliczyć trzeba też rozbicie dzielnicowe, bo i takie coś, tak jak Polskę, Ruś spotkało.

           > Uwierz mi - zrozumiemy to. Nie poprzemy ale zrozumiemy. I nawzajem będziemy się
           > szanować...

           Zrobią to zaraz po tym jak amerykanie przyznają: Tak, nie chodzi nam o żadną demokrację. Tak, chcemy was, po prostu okraść z ropy i innych bogactw.
           >
         • maxikasek Re: Wszystko wiadomo 30.07.14, 09:55
          > A teraz z wlaczeniem Kryma Rosja moze znacznie rozbudowac wlasna flote bo nie m
          > usi uzgadniach z Ukraina swoje ruchy i otrzymala wszystkie objekty od Urkainski
          > ej Floty.
          Kurcze typowa radziecka logika- co zrobić- zając kawałek obcego państwa czy zbudowac własny port? A co łatwiej? ;-)
          Skoro zbudowanie własnego portu -bazy przekraczało możliwości ROsji- to o jakiej znacznej rozbudowie floty mówimy? Oczakowa wcielicie do służby?

          4) Dzieki wlaczeniu Kryma ROsja nie wyplaca $200 millionow Ukrainie. Dzieki wlaczeniu Kryma, ROsja nie musi sprzedawac Ukrainie gaz po znizonej cenie.
          Za to dzięki temu będzie rocznie dotować go 1 mld $, bo tyle wynosiła róznica międyz podatkami a wydatkami za czasów ukraińskich- o ile nie zechcą wyrównac do poziomu ROsji- wtedy ten deficyt będzie więĸszy.
          A biorąc pod uwagę pomysły rady miejskiej Sewastopola- ogłoszenie Sewastopola miastem zamkniętym- na pewno więĸszy.
          Czyli wszystkie podatki szli do Kijowa (bo zadnej feferaliacji nie ma), a potem Kijow wysylal do Kryma minimalne srodki.
          BZdury łatwe do sprawdzenia w ustawi ebudżetowej.
          Ma znakomite perspektywy w turystyce.Ma szelfy z ropa i gazem. Ma rozbudowany przemysl i nauke. Ma najlepsze wina. Ma duzy porty.
          Turystyka dla ROsjan? Ile stracą inne regiony Rosji- kiedy obowiązkowo będa wysyłac tam ROsjan?
          Szelfy z ropą- oczywiście. I o to chodziło, a nie o biednych ROsjan na KRymie. Sama zmiana trasy SS- to ok. 10 mld $ oszczędności.
          Przemysł? Jaki? Te kilka stoczni? Krym jest zależny do dostaw energii, wody i gazu z zewnątrz. Najpierw trzeba wybudować połączenia z Rosją- 5 mld $. Więxniowie pod kierownictwem CHin dużo nei zmniejszą kosztów.
          Wina- w życiu nei słyszałem o krymskich winach. Być moze w Rosji są popularne, ale w Europie?
          A przypomne, ze dzieki znizoej cenie na gaz + ciaglym nieplaceniom za gaz ROsja stracila na Ukrainie ponad $35 miliardow. JA to widzę inaczej- dzięki temu czerpała zyski z Ukrainy. 1/3 przemysłu stalowego to własnośc ROsjan. Teraz się to skończy. Zostanie tylkod otowanie KRymu, aby wyjśc z twarzą.
          Przypomnij ile Rosja "traci" rocznie na Białorusi? Może czas na ataka na Mińsk? ;-)
          6) Propagandowy effekt - narod rosyjski zjednoczyl sie podczas calej krymskiej operacji. Szacunek do Armii i POlicji wyrosl wielokrotnie. Autorytet sluzby w wojsku i policji tez.
          Autorytet Putina i partii "Jedinaja Rosija" wzrosl do rekordowych wielkosci. Klimat psychologiczny w ROsji tez bardzo wyrosl.

          Ale to już znamy. Zawsze jak Putinowi spadały słupki zaczynał wojnę.
        • jopekpl Re: Co do Krymu to nie bardzo wiadomo 30.07.14, 10:18
         gangut napisał:

         > po co on wam jest potrzebny. Krym jest oczywiście etnicznie i historycznie rosy
         > jski, ale pożytek z niego dla Rosji żaden, same koszty.

         Ani etnicznie , ani historycznie.
         --
         Na uwagę dziennikarzy, że wybrał jeden z droższych sklepów w okolicy, Kaczyński odparł: - Moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka to jest jednak sklep dla najbiedniejszych.
         Tak rzecze "obrońca najbiedniejszych;-)

         Więcej... wyborcza.pl/1,75248,9304341,Kaczynski_poszedl_na_zakupy.html#ixzz1HP71fJtu
         • misza_kazak Re: Co do Krymu to nie bardzo wiadomo 30.07.14, 16:10
          >
          > Ani etnicznie , ani historycznie.

          Czyli jestes w stanie udowodnic ze DNA mieszkanca Kryma bedzie roznilo sie z DNA mieszkanca Rostowa?

          --
          "Mamy tarczę!
          Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

          psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
       • jopekpl Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 10:11
        antyk-acap napisał:

        > Czy moderacja śpi?

        czasami musi spać;-)
        --
        Na uwagę dziennikarzy, że wybrał jeden z droższych sklepów w okolicy, Kaczyński odparł: - Moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka to jest jednak sklep dla najbiedniejszych.
        Tak rzecze "obrońca najbiedniejszych;-)

        Więcej... wyborcza.pl/1,75248,9304341,Kaczynski_poszedl_na_zakupy.html#ixzz1HP71fJtu
      • gangut Tylko że to nie jest wasza sprawa 29.07.14, 22:13
       Czy sobie Ukraińcy zaprowadzą demokrację, czy dyktaturę, czy monarchię absolutną, czy ustrój plemienny - nic wam do tego.

       No ale jak tego nie rozumiecie to właśnie trzeba wam to będzie wytłumaczyć. Sankcjami.
       --
       "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
       • misza_kazak Zyjesz chyba w swiecie rownoleglym 29.07.14, 22:56
        gangut napisał:

        > Czy sobie Ukraińcy zaprowadzą demokrację, czy dyktaturę, czy monarchię absolutn
        > ą, czy ustrój plemienny - nic wam do tego.

        Zyjesz chyba w swiecie rownoleglym, skoro takie bzdury piszesz (albo zwyczajnie trollujesz :))
        Gdyby wszystkie panstwa na Swiecie zachowywali sie zgodnie z ustwa ONZ i nie mieszali by sie do spraw wewnetrznych innych panstw, to bylo by swietnie! Nie bylo by wojen, armii, roznych konfliktow. Ale tak jest chyba tylko w snach 5-letniego jednorozca.

        W Swiecie w ktorym zyjemy wszystkie panstwa lamia ustawy ONZ na codzien wiele razy.
        Od jakies Burkina-Faso do Chin. Nawet najmniejsze panstwo Swiata - Watykan miesza sie do spraw wewnetrznych dziesiatkow panstw.

        A wiec, jesli mowimy o Ukrainie - gdyby do spraw wewnetrznych Ukrainy nikt by sie nie mieszal (jak np. robi Bialorus, ktora chyab jest najbardiej neutralnym panstwem Swiata - stara sie minimalnnie mieszac sie do spraw inncyh panstw). Ale tak nie bylo ani minity. Do spraw wewnetznych Ukrainy najaktywniej mieszali sie Pindostan i Polska - "demokratyzowali" Ukraine, zmieniali rowniez jej historie, jezyk i kulture. Sami tylko Pidosi wydali na "demorkatyzacje' Ukrainy okolo $20 miliardow. Ale puki te zmiany nie destabilizowali Ukraine, ROsja nie mieszala sie do Ukrainy. Ale gdy na Ukrainie w bandycki i aroganski sposob na oczach calego Swiata (i to po przykladach w Libii, Iraku i Syrii) zaczeto grubo destabilizowac podstawowe struktury panstwa - Rzad i samorzady, MSW, do tego uzywajac skrajnej rusofobii jako glownego motywu puczu, to Rosja nie mogla juz ignorowac sytuacje i wystapila z inicjatywami politycznymi.


        > No ale jak tego nie rozumiecie to właśnie trzeba wam to będzie wytłumaczyć. Sankcjami.

        Zrozum, NIKOGO w Rosji sankcje nie obchodza. Ani na krople.
        To tylko dziala na korzysc dla ROsji - dalczego juz wiele razy napisalem w ostatnie 2 miesiaca. Jak chcesz to znajdziesz.

        TO nie ROsja zaczela destabilizowac Ukraine, i to nie Rosja popiera eskalacje konfliktu.
        ROsja po prostu probuje w obecnych warunkach minimalizowac straty i maksymizowac zyski.

        Dzieki barzo umiejetnej i prawidlowej pracy Putina i calego Rzadu RF zyski od calej tej sytuacji (nawet nie liczac Krymu) wielokrotnie przewyzszaja jakiekolwiek najbardziej mocne sankcje.

        W zasadzie, gdyby nie bylo sankcji, to ich trzeba bylo by stworzyc. Oni dali mocnego kopa Rzadowi, narodowi, przemyslowi i nauce.
        --
        "Mamy tarczę!
        Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

        psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
        • gangut Można się mieszać, tylko trzeba wiedzieć jak i po 29.07.14, 23:05
         co. Wy nie wiecie ani jednego, ani drugiego. Dlatego Zachodowi za Libię nic nie będzie, a wy dostaniecie po uszach.
         Żyć we wrogim otoczeniu oczywiście można. Korea Płn. na przykład żyje. Tylko po co to komu.
         --
         "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
         • misza_kazak Kapitan oczywistosc z ciebie :) 30.07.14, 00:16
          gangut napisał:

          > Wy nie wiecie ani jednego, ani drugiego.

          Za to wy wiecie, nie? :)) Sikorski skompromitowal MSZ POlski bardziej niz ktokolwiek w historii Swiata.

          Do tego mylisz przyczyny i skutki. Wlasnie dlatego ze Rosja przez 23 lata cofala sie przez Zachodem nie chcac otwarcie konfliktowac z Zachodem, to mamy to co mamy. Zachod rozumie jezyk sily i tylko jezyk sily. Wlasnie dlatego dzis u nich taka rusofobska histeria (mocniejsza od tej co mieli w czasach rozwkwitu ZSRR). Im wlasnie (jak mowi nasz autor watku) "zabolalo". Zabolalo ze ktos potrafi nie padac na kolana przez wchechmocnym NATO.

          ROsja oczywiscie zrobila wiele bledow w politycze dot. Ukrainy. W zasadzie nie udzielala jej uwagi na tyle, na ile ona zaslugiwala. Przespala majdan i w rezultacie zaczela dzialanie wtedy gdy sytuacja juz doszla do stanu krytycznego (zabujstwo milicjantow i majdaunow).

          Jak to sie mowi - "zadnim umom kazdy umion".
          Ale, jak powiedzialem, talent Putina polega na umieniu dzialac w sytuacji stressowej i kryzysowej. WIdac nawyki z KGB. POtrafil minimalizowac straty i maksymalizowac zyski.

          A Pidnosi stracili wszystko w Ukrainie, dlatego dzis taka histeria w Bialym Domu i jego wassali.
          Dlatego oni musieli desperacko zestrzelic Boeinga zeby wywolac jeszcze wieksza histerie.
          Ale tak samo jak w Syrii histeria na Putina nie dziala. Na narkomana Obame dziala, na glupiego Hollande dziala. Na waszego Tuska pewnie tez dziala, a na Putina niet.
          Potrafi nie tracic zdrowy rozsadek i robic prawidlowe czyny.

          > Dlatego Zachodowi za Libię nic nie będzie, a wy dostaniecie po uszach.

          Bzdura.
          1) Zachod juz wiele stracil w Libii i w calym bliskim wschodzie, a Rosja z Chinami zyskala.
          Pindosi i ich wassale uciekli z LIbii. Po tym co narozrabiali w regionie USA jest dla mieszkancow regionu synonimem najstraszniejszego zla na ziemi. A ROsja (i osobiscie Putin) jest dla nich "wielkim krolem", "wielkim liderem".
          2) Pindostan, a razem z nim wszystkei panstwa NATO mocno zdyskretydtowali siebie w Swiecie po bandyckiej i aroganskiej polityce na Bliskim wschodzie i Ukrainie. Oczywiscie miedzy soba w klubie wzajemnej adoracji zachodnie panstwa robia dobra mine przy zlej grze, ale w oczach calego swiata sa banda oszustow, prowokatorow i terrorystow. A Rosja w Swiecie zdobywa autorytet. Przede wszystkim w Azji, Ameryce lacinskiej i Afryce. A przeciez w 21 i kolejne stulecia centrum polityczne i gospodarcze przeniesie sie w lasnie w Azje.
          Zachod sam siebie zagnal w slepy zaulek i nie ma innego wyjscia jak histeryzowac.

          > Żyć we wrogim otoczeniu oczywiście można. Korea Płn. na przykład żyje. Tylko po
          > co to komu.

          O jakim "wrogim otoczeniu" mowisz? Naprawde co dzennie dziwie sie mocy zachodniej propagandy ktora skutecznie robi ludziom na zachodzie wode z mozgu.

          Rosja ma wokol siebie w wiekszosci przyjazne panstwa i nawet sojusznikow!
          Rusofobiczne panstwa wokol ROsji jak byli tak i sa (POlska, Pribaltyka, FInlandia, Norwegia). Po prostu stali jeszcze bardziej rusofobskie. Nam od tego ani zimno ani goraco. Jak sie mowi "haters gonna hate" :))

          Smiesznie wychodzi, ze na "sankcjach" straca przede wszystkim Polacy, Pribalty, FInnowie i inni rusofoby, bo oni beda mieli "czyste" straty. Czyli niczego w zamian za straty nie otrzymaja (!) ROsja cos traci, ale cos znacznie wiekszego otrzymuje (Krym, Souch Stream, niezaleznosci od Ukrainy, stabilnosc militarna na poludniu itd.) .

          Wiec, ty gangut i tobie podobni rusofoby nie rozumiecie jednej prostej rzeczy.
          W calej tej awanturze straci nie "straszna Rosja", a wy - mieszkancy rusofobskich histerycznych panstwek-wassalow pana zza wielkiej wody. Stracicie rynek waszych towarow, stracicie miejsca pracy, stracicie turystow, stracicie wygodne kontrakty na gaz. Pod hsiteryczne zawywania waszych "niezaleznych i objektywnych" mediow wasze wladze zwieksza wydatki na wasz nic nie znaczace, ale duzo pochlaniajace wojsko, na zakup kupy pindosowskiego zelastwa za miliardy baksow. I wy biedacy bedziecie szczesliwe, bo wam powiedza, ze wasze panstwo dzielnie utarlo nosa Putinowi.

          A Putin tylko sie posmieje razem z ROsjanami nam wami.

          --
          "Mamy tarczę!
          Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

          psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
           • ignorant11 Re: Kapitan oczywistosc z ciebie :) 30.07.14, 00:53
            marko125 napisał:

            > >A Putin tylko sie posmieje razem z ROsjanami nam wami.
            >
            > Raczej wszyscy będą się śmiać z Putina.
            Juz sie smiejemy np z jego kolekcji zegarkow cxy olimpoady za 50 mld

            Zobaczy jak gielda jak rb jak inwestycje po wdrozeniu sankcji

            --
            Sława!
            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
          • gangut Potencjał Rosji nie jest taki żeby mogła iść 30.07.14, 00:28
           na konfrontację z Zachodem (nie wspominając już o tym, po co miałaby to robić). Nie ta skala. Ale próbujcie, próbujcie :-)
           --
           "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
           • ignorant11 zadnej konfrontacji:))) 30.07.14, 00:47
            gangut napisał:

            > na konfrontację z Zachodem (nie wspominając już o tym, po co miałaby to robić).
            > Nie ta skala. Ale próbujcie, próbujcie :-)

            Oczywiscie, ze nie ta skala.
            Wystarczy kacapstwo izolowac od technologii i rynkow i kapitalu a kredyty postawic w stan wymagalnosci
            I kacastwo samo zdechnie poprostu IMPLODUJE
            --
            Sława!
            Forum Słowiańskie
            gg 1728585
           • misza_kazak KOlejna bzdura 30.07.14, 01:03
            gangut napisał:

            > Potencjał Rosji nie jest taki żeby mogła iść na konfrontację z Zachodem (nie wspominając już o tym, po co miałaby to robić).

            A kiedy miala potencjal? PO wojnie domowej gdy byla totalnie zruinowana, wykrwawiona, nie przyznana w wiekszosci panstw Swiata, z ogromnymi snakcjami (w porownaniu z ktorym dzisiejsze to nic).

            CZy moze podczas wojny Krymskiej, gdy panstwo bylo zacofane, zbankrutowane, a walczyli z TUrcja, Francja i ANglia wciaz za ten sam "zbedny" Krym ?

            Albo moze w 1941 byla gotowa walczyc z polaczonymi silami faszystowskimi na ktore dzialala gospodarka i przemysl calej Europy za wyjatkiem Anglii?

            Rosja nigdy nie jest przygotowana na wojne, ale okolicznosci wymuszaja.
            Wam (POlakom, Estonczykom, Lotyszom ) wielosetletnim wassalom Rosji, Niemiec, Szwecji nie zrozumiec jak to mozna konfliktowac z kims silnym. Wy w kazdej nieprzyjemnej sytuacji poddajecie sie, bo nie ma przeciez walczyc z kims kto jest silny. Zas potem gdy zbieracie sie do kupy, to idziecie "na Rosje". Tak bylo 200 lat temu, 100 lat temu i jest dzis. Nic sie nie zmienia w Europie.

            I ROsja dzis nie ma po prostu wyboru. Tak samo jak wczesniej. Zachod zaatakowal, my musimy sie bronic. Na zachodzie liczyli ze ROsja sie podda i padnie na kolana przed panem zza oceanu.
            Ale chooj wam - chcecie eskalacji to bedziecie ja mieli. Chcecie wojny gospodarczej - otrzymajcie ile wlezie.
            > Nie ta skala. Ale próbujcie, próbujcie :-)

            Dzieki. Sprobujemy. Nie w pierwszy raz :))
            Wiemy jak z POlakami, Niemcami i Francuzami postepowac.

            --
            "Mamy tarczę!
            Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

            psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
            • gangut Ciekawe przykłady 30.07.14, 09:17
             Po wojnie domowej - jaka konfrontacja? Siedzieliście cicho żeby tylko nikt was nie zauważył.

             Wojna Krymska - ano właśnie - konflikt z koalicją Zachodu, klęska wojenna, straty terytorialne, przy okazji największy chyba w historii (nawet wliczając Cuszimę) blamaż rosyjskiej floty.

             1941 - walka W SOJUSZU z Anglią i z jasną perspektywą rychłego przystąpienia USA do wojny. Potem aż do końca - sojusz z Anglią i USA.

             Krótko mówiąc - w sojuszu z anglosasami szło wam nieźle (od wojen napoleońskich począwszy), jak tylko ustawialiście się z drugiej strony barykady (wojna krymska, rosyjsko-japońska, zimna wojna) - przychodziły klęski. Wyciągnijcie wreszcie wnioski.
             --
             "Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego."
             • misza_kazak Re: Ciekawe przykłady 30.07.14, 09:46
              gangut napisał:

              > Po wojnie domowej - jaka konfrontacja? Siedzieliście cicho żeby tylko nikt was
              > nie zauważył.

              Konfrontacja ideologiczna i polityczna, tak samo jak dzis. Analogia jest jak najbardziej na miejscu. Zachod nalozyl sankcje i ROsja musiala rozwijac sama w konfrontacji z zachodem.

              > Wojna Krymska - ano właśnie - konflikt z koalicją Zachodu, klęska wojenna, stra
              > ty terytorialne, przy okazji największy chyba w historii (nawet wliczając Cuszi
              > mę) blamaż rosyjskiej floty.

              Zgadza sie. CZyli nawet w najgorszej sytuacji politycznej i gospodarczej ROsja nie padla na kolana pod naciskiem zachodu, a podjela walke. I o to chodzi. Jesli ktos naprawde uwaza ze jakimis sankcjami zmusi ROsje do poddania sie, to grubo sie myli.

              > 1941 - walka W SOJUSZU z Anglią i z jasną perspektywą rychłego przystąpienia US
              > A do wojny. Potem aż do końca - sojusz z Anglią i USA.

              Bzdury gadasz - az do 22 czerwca ROsja dzialala w silnej konfrontacji z calym zachodem. Anglia, Niemcy i Francja byli jednakowymi wrogami ZSRR. Przy czym Anglia najwiekszym wrogiem. Z twojego glupiego punktu widzenia, ZSRR musial poddac sie, bo nie byl gotow do wojny z agressorami.

              > Krótko mówiąc - w sojuszu z anglosasami szło wam nieźle (od wojen napoleońskich
              > począwszy), jak tylko ustawialiście się z drugiej strony barykady (wojna kryms
              > ka, rosyjsko-japońska, zimna wojna) - przychodziły klęski. Wyciągnijcie wreszci
              > e wnioski.

              Bzdury mowisz. Zachod zawsze atakowal Rosje - Anglicy, Francuzi, Niemcy, Polacy - najczescie w koalicji. To ze oni czesto rowniez walczyli miedzy soba nie robi zadnej roznicy - strategicznie i ideologiczne Zachod zawsze byl wrogiem Rosji.

              --
              "Mamy tarczę!
              Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

              psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
              • maxikasek Re: Ciekawe przykłady 30.07.14, 10:14
               > Konfrontacja ideologiczna i polityczna, tak samo jak dzis. Analogia jest jak na
               > jbardziej na miejscu. Zachod nalozyl sankcje i ROsja musiala rozwijac sama w ko
               > nfrontacji z zachodem.
               Jakie sankcje? Cały praktycznie przemysł ZSRR powstał dzięki specjalistom i pomocy Zachodu.
               > Bzdury gadasz - az do 22 czerwca ROsja dzialala w silnej konfrontacji z calym z
               > achodem. Anglia, Niemcy i Francja byli jednakowymi wrogami ZSRR. Przy czym Angl
               > ia najwiekszym wrogiem. Z twojego glupiego punktu widzenia, ZSRR musial poddac
               > sie, bo nie byl gotow do wojny z agressorami.
               Ta konfrontacja to sojusz z Hitlerem? Czy wsparcie dla przemysłu radzieckiego ze strony Zachodu? Ponad 30 tys. inżynierów zachodnich nadzorujących przemysł radziecki ze strony technicznej- to owa konfrontacja? Cały przemysł naftowy budowali Wam Amerykanie w latach 30-tych.
               > Bzdury mowisz. Zachod zawsze atakowal Rosje - Anglicy, Francuzi, Niemcy, Polacy
               > - najczescie w koalicji. To ze oni czesto rowniez walczyli miedzy soba nie rob
               > i zadnej roznicy - strategicznie i ideologiczne Zachod zawsze byl wrogiem Rosji
               A rosja to tylko podarki przynosiła- najczęscije na bagnetach ;-)
               • bmc3i Re: Ciekawe przykłady 31.07.14, 05:49
                maxikasek napisał:

                > A rosja to tylko podarki przynosiła- najczęscije na bagnetach ;-)


                Najcześciej? Zawsze.

                --
                ________________________________________
                "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
            • bmc3i Re: KOlejna bzdura 31.07.14, 05:47
             misza_kazak napisał:

             > Ale chooj wam - chcecie eskalacji to bedziecie ja mieli. Chcecie wojny gospodar
             > czej - otrzymajcie ile wlezie.
             > > Nie ta skala. Ale próbujcie, próbujcie :-)

             Znowu chcesz jeść trawe i korzonki jak w latach 80 XX wieku? I kto Ci komputer czy telefon wyprodukuje?

             --
             ________________________________________
             "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
              • bmc3i Re: KOlejna bzdura 31.07.14, 14:37
               marek_boa napisał:

               > Ty już Żeś się całkiem w tych latach 80-tych Zatrzymał! Sami sobie produkują!

               Obudowy.

               --
               ________________________________________
               "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
               • marek_boa Re: KOlejna bzdura 31.07.14, 17:35
                No! Bo na 10 przykładów Znalazłeś jeden gdzie faktycznie tylko obudowy robili?! Zapomniałem ,że zegarków,czekolady i wina też nie robią!:)
                I to tyli jeśli chodzi o Twoją znajomość Rosji!
                • bmc3i Re: KOlejna bzdura 01.08.14, 05:48
                 marek_boa napisał:

                 > No! Bo na 10 przykładów Znalazłeś jeden gdzie faktycznie tylko obudowy robili?!
                 > Zapomniałem ,że zegarków,czekolady i wina też nie robią!:)
                 > I to tyli jeśli chodzi o Twoją znajomość Rosji!

                 Załózmy że lubisz Mercedesy, stac Cie na Mercedesa i chciałbyś miec Mercedesa. Zamienisz go na Moskwicza?

                 --
                 ________________________________________
                 "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
                 • marek_boa Re: KOlejna bzdura 01.08.14, 12:25
                  Matrek lubić to ja mogę wiele rzeczy ,które mogą być po za moim zasięgiem i z tego powodu się nie pochlastam!
                  - Proponuję najpierw Poczytać czym jeździ PRZECIĘTNY Rosjanin i dopiero wtedy wypisywać bzdury jak to niemożność zakupu najnowszej klasy Mercedesa obali Putina! Bo jak na razie to Sam Wypisujesz absurdy i to coraz śmieszniejsze!
          • bmc3i Re: Kapitan oczywistosc z ciebie :) 31.07.14, 05:43
           misza_kazak napisał:

           > Ale, jak powiedzialem, talent Putina polega na umieniu dzialac w sytuacji stres
           > sowej i kryzysowej. WIdac nawyki z KGB. POtrafil minimalizowac straty i maksyma
           > lizowac zyski.


           No to bedziecie mieli zyski. Bedziesz żąrł trawe, a do szkoły będziesz chodził na pieszo,.

           --
           ________________________________________
           "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
        • bmc3i Szczyt kłamstwa i arogancji. 31.07.14, 05:41
         misza_kazak napisał:

         > TO nie ROsja zaczela destabilizowac Ukraine, i to nie Rosja popiera eskalacje k
         > onfliktu.


         --
         ________________________________________
         "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
       • maccard.3 Re: Tylko że to nie jest wasza sprawa 30.07.14, 09:59
        gangut napisał:

        > Czy sobie Ukraińcy zaprowadzą demokrację, czy dyktaturę, czy monarchię absolutn
        > ą, czy ustrój plemienny - nic wam do tego.
        >
        > No ale jak tego nie rozumiecie to właśnie trzeba wam to będzie wytłumaczyć. San
        > kcjami.

        Jestem przyjemnie zaskoczony Twoimi trzeźwymi spostrzeżeniami. Szacun.
        • bmc3i Re: Tylko że to nie jest wasza sprawa 01.08.14, 06:28
         maccard.3 napisał:

         > gangut napisał:
         >
         > > Czy sobie Ukraińcy zaprowadzą demokrację, czy dyktaturę, czy monarchię ab
         > solutn
         > > ą, czy ustrój plemienny - nic wam do tego.
         > >
         > > No ale jak tego nie rozumiecie to właśnie trzeba wam to będzie wytłumaczy
         > ć. San
         > > kcjami.
         >
         > Jestem przyjemnie zaskoczony Twoimi trzeźwymi spostrzeżeniami. Szacun.         Jestem pewny, że w 1939 roku, Niemcy tak samo wierzyli w Hitlera i jego zapewnienia o sprawiedliwosci dziejowej, jak dziejowej oraz potędzie III Rzeszy, jak dzisiaj kazak i inni Rosjanie wierzą w Putina i jego mity. Wszyscy badacze III Rzeszy zastanawiajacy sie przez dziesieciolecia, jak to mozliwe że Hitler zdolal tak zawładnąć umysłami Niemców, powinni wziac do swojego laboratorium współczesną Rosję, Putina i Rosjan.         --
         ________________________________________
         "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
      • maxikasek Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 09:42
       > 1) ROsja zyskala na konflikcie Krym. I w zasadzie sam tylko ten fakt w setki ra
       > z przewyzszy wszystkie straty gospodarcze i polityczne, ktore Rosja stracila lu
       > b straci w przyszlosci.
       > 2) Rosja NIE JEST uczestnikiem konfliktu na Ukrainie. Tam trwa wojna domowa.
       Dwa sprzeczne ze sobą zdania. ;-)
      • jopekpl Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 10:17
       misza_kazak napisał:
       > 1) ROsja zyskala na konflikcie Krym. I w zasadzie sam tylko ten fakt w setki ra
       > z przewyzszy wszystkie straty gospodarcze i polityczne, ktore Rosja stracila lu
       > b straci w przyszlosci.

       > 2) Rosja NIE JEST uczestnikiem konfliktu na Ukrainie. Tam trwa wojna domowa.

       Misza punkt 1 zaprzecza punktowi 2 jak to wytłumaczysz???

       Skoro Rosja zyskała na konflikcie krym, a zajęła go w wyniku zbrojnej agresji ,czemu nawet marek już nie zaprzecza ,to jest uczestnikiem konfliktu.

       Na uwagę dziennikarzy, że wybrał jeden z droższych sklepów w okolicy, Kaczyński odparł: - Moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka to jest jednak sklep dla najbiedniejszych.
       Tak rzecze "obrońca najbiedniejszych;-)

       Więcej... wyborcza.pl/1,75248,9304341,Kaczynski_poszedl_na_zakupy.html#ixzz1HP71fJtu
       • misza_kazak Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 11:20
        jopekpl napisał:

        > Misza punkt 1 zaprzecza punktowi 2 jak to wytłumaczysz???

        Zadnego zaprzeczania. Krym wyszedl pokojowo ze Ukrainy, oglosil suwerennosc i wstapil w sklad Federacji Rosyjskiej.
        Wojna domowa zaczela sie po rozpoczeciu ATO przez junte. W tej wojnie Rosja nie uczestniczy.

        > Skoro Rosja zyskała na konflikcie krym, a zajęła go w wyniku zbrojnej agresji ,

        Rosja nie robila zadnej agresji na Krym. Wojska rosyjskie znajdowali sie na terenie Kryma zgodnie z dwustronnymi porozumieniami. Autonomiczna Respublika Krym sama wyszla z Ukrainy zgodnie z ustawem ONZ o samostanowieniu narodow i terenow.
        PO wyjsciu z Ukrainy Parlament suwerennego Krymu zglosil sie o chcec wejscia w sklad Rosji.

        > czemu nawet marek już nie zaprzecza ,to jest uczestnikiem konfliktu.

        Od kiedy to Marek zastepuje prawo miedzynarodowe?
        Rosja nie jest i nie byl strona wewnetrznego konfliktu na Ukrainie. Wystepuje tylko w roli obserwatora miedzynarodowego rownie z Pidnosia i UE.


        --
        "Mamy tarczę!
        Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

        psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
        • jopekpl Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 16:02
         misza_kazak napisał:

         > jopekpl napisał:
         >
         > > Misza punkt 1 zaprzecza punktowi 2 jak to wytłumaczysz???

         > Zadnego zaprzeczania. Krym wyszedl pokojowo ze Ukrainy, oglosil suwerennosc i w
         > stapil w sklad Federacji Rosyjskiej.

         Takie mądrości to w rosyjskiej telewizji wypowiadaj a nie tu na forum .
         Oczywiście Ukraina nic nie miała przeciw , bo kilkokrotnie silniejszy bandyta przystawił jej pistolet do głowy.
         I przypominam ci misza ze Czeczenia tez ogłosiła pokojowo niepodległość , a potem do Groznego wjechały rosyjskie czołgi.


         > PO wyjsciu z Ukrainy Parlament suwerennego Krymu zglosil sie o chcec wejscia w
         > sklad Rosji.

         Nie ma i nie było czegos takiego jak suwerenny Krym .
         Była za to zwykła aneksja dokonana,przy pomocy rosyjskich wojsk bez dystynkcji ,czyli zwykła terrorystyczna robota.


         --
         Na uwagę dziennikarzy, że wybrał jeden z droższych sklepów w okolicy, Kaczyński odparł: - Moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka to jest jednak sklep dla najbiedniejszych.
         Tak rzecze "obrońca najbiedniejszych;-)

         Więcej... wyborcza.pl/1,75248,9304341,Kaczynski_poszedl_na_zakupy.html#ixzz1HP71fJtu
         • misza_kazak Re: Misza, dwa proste pytania 30.07.14, 17:27
          jopekpl napisał:

          > Takie mądrości to w rosyjskiej telewizji wypowiadaj a nie tu na forum .

          Ja podaje fakty, jesli mozesz obalic te fakty swoimi faktami, to smialo. Czekam.

          > Oczywiście Ukraina nic nie miała przeciw , bo kilkokrotnie silniejszy bandyta p
          > rzystawił jej pistolet do głowy.

          Guzik Rosje obchodzi co miala i co nie miala Ukraina przeciwko prawu miedzynarodowemu.
          Wowczas Ukraina juz rzadzila bandycka junta, ktora sila poprzez krwawy przewrot zajela wladze.
          Wszywstkie procedury prawne zostali dokladne przeprowadzone zgodnie z prawem miedzynarodowym. Zas obalenie wladzy w Kijowie nie jest zgodne ani z prawem ukrainskim ani miedzynarodowym. Wiec czego bandyci w Kojowi sobie mysleli nie obchodzi ani mieszkancow Kryma ni mieszkancow Rosji.

          > I przypominam ci misza ze Czeczenia tez ogłosiła pokojowo niepodległość , a po
          > tem do Groznego wjechały rosyjskie czołgi.

          Zeby mi cos "przypominac" trzeba najpierw cos wiedziec. Wykazujesz sie brakiem jakiejkolwiek wiedzy w temacie (co mnie wcale nie dziwi, bo rusofoby z reguli nic o ROsji nie wiedza).
          1) Dudajew ogloscil niepodleglosc CZeczenskiej Respubliki (UWAGA!) 8 czerwca 1991 roku. W marcu 1992 roku Gruzja przyznala CzR. I co zrobila ROsja? NIC. Doslownie NIC. Jelcyn nawet tego nie zauwazyl. Nie przyznal oczywiscie nowa respublike, ale zadnych dodatkowych wojsk dotad nie wyslal. Co wiecej (!) mimo ze ROsja miala tam od metra wojska roznego typu, Jelcyn ani strzalu nie zrobil. na odwrot - wiekszosc wojsk zostala wyprowadzina z CzR. Ale zostawiono sprzetu i amunicji na nowo powstale SZ CzR. Dudajew mial bataliony pancerne i zmechanizowane i nawet lotnictwo (i smiglowce i samoloty)!

          2) Rosja prowadzila z CzR normalne stosunki gospodarcze i polityczne. W zasadzie, gdyby Dudajew nie zaczal robi terakty na terenie ROsji i napadki sasiednich regionow gloszac idei o tym ze chce stworzyc tzw. "WIelka Iczkerie" do Woronieza i Wolgograda, to CzR sitniala by chyba nadal.

          > > PO wyjsciu z Ukrainy Parlament suwerennego Krymu zglosil sie o chcec wejs
          > cia w
          > > sklad Rosji.
          >
          > Nie ma i nie było czegos takiego jak suwerenny Krym.

          Byl. Przez kilka dni zanim Rosja nie przyjela wniosek Kryma o wstapienie do RF.

          > Była za to zwykła aneksja dokonana,przy pomocy rosyjskich wojsk bez dystynkcji
          > ,czyli zwykła terrorystyczna robota.

          Bzdury gadasz. Jedz do Krymu i sprawdz sam jesli nie wierzysz. Porozmawiaj ze zwyklymi ludzmi i wszystko ci stanie w glowie na miejsce.          --
          "Mamy tarczę!
          Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

          psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
          • misza_kazak Znalazlem swoj post od 2003 (!) roku o Czecznie 01.08.14, 14:30
           Znalazlem swoj post od 2003 (!) roku o wojnie czeczenskiej.
           Z dokladnym rozpisem sil i srodkow obu stron.
           Mysle ze co niektorzym warto z nim sie zapoznac

           forum.gazeta.pl/forum/w,539,5773111,5773111,To_o_czym_wszyscy_mowia_ale_nikt_nie_wie_.html
           --
           "Mamy tarczę!
           Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

           psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
        • bmc3i Analfabeto funckjonalny, ruski nacjonalisto 01.08.14, 07:00
         misza_kazak napisał:

         > jopekpl napisał:
         >
         > > Misza punkt 1 zaprzecza punktowi 2 jak to wytłumaczysz???
         >
         > Zadnego zaprzeczania. Krym wyszedl pokojowo ze Ukrainy, oglosil suwerennosc i w
         > stapil w sklad Federacji Rosyjskiej.
         > Wojna domowa zaczela sie po rozpoczeciu ATO przez junte. W tej wojnie Rosja nie
         > uczestniczy.
         >
         > > Skoro Rosja zyskała na konflikcie krym, a zajęła go w wyniku zbrojnej agr
         > esji ,
         >
         > Rosja nie robila zadnej agresji na Krym. Wojska rosyjskie znajdowali sie na ter
         > enie Kryma zgodnie z dwustronnymi porozumieniami. Autonomiczna Respublika Krym
         > sama wyszla z Ukrainy zgodnie z ustawem ONZ o samostanowieniu narodow i terenow
         > .


         Jaki ONZ? Co ma wspolnego ONZ, z kowencja z Montewideo z 1918 roku o samostnaowieniu narodów?

         A może o Karcie Narodów Zjednoczonych cos w swojej tępocie kiedyś słyszałes?

         Art. 2 ruski faszysto KNZ mowi:

         "Dla osiągnięcia celów ustalonych w artykule 1 Organizacja i jej członkowie postępować będą według następujących zasad:

         [...]

         3.Wszyscy członkowie załatwiać będą swe spory międzynarodowe środkami pokojowymi w taki sposób, aby nie dopuścić do zagrożenia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa oraz sprawiedliwości.

         4.
         Wszyscy członkowie powstrzymają się w swych stosunkach międzynarodowych od stosowania groźby lub użycia siły przeciwko całości terytorialnej lub niepodległości któregokolwiek państwa.


         art 33

         1. Strony w sporze, którego dalsze trwanie może zagrażać utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, będą przede wszystkim szukały rozwiązania w drodze rokowań, badań, pośrednictwa, pojednania, arbitrażu, rozstrzygnięcia sądowego, odwołania się do organizacji lub układów regionalnych albo w drodze innych środków pokojowych według własnego wyboru.


         Ktrego z tych zobowiazań, rosyjski faszolu w sprawie Krymu i całości Ukrainy Rosja dochowała?

         A przeciwnie, Ukraina spełnia natomiast swoje prawo przewidziane art. 51 Karty narodów Zjendoczonych: "Artykuł 51
         Nic w niniejszej Karcie nie może uchybiać niepozbywalnemu prawu do samoobrony indywidualnej lub zbiorowej w razie napaści"         > PO wyjsciu z Ukrainy Parlament suwerennego Krymu zglosil sie o chcec wejscia w
         > sklad Rosji.


         Tak jak Łotewski i Litewski, w 1940 roku.         >
         > > czemu nawet marek już nie zaprzecza ,to jest uczestnikiem konfliktu.
         >
         > Od kiedy to Marek zastepuje prawo miedzynarodowe?
         > Rosja nie jest i nie byl strona wewnetrznego konfliktu na Ukrainie. Wystepuje t
         > ylko w roli obserwatora miedzynarodowego rownie z Pidnosia i UE.
         >
         >

         A obserwatorzy wystepuja w mundurach ze sklepów surwiwalowych.

         --
         ________________________________________
         "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
     • ignorant11 Re: Misza, dwa proste pytania 29.07.14, 22:44
      gangut napisał:

      > 1. Czy konflikt rozgrywa się na Ukrainie czy w Rosji? A skoro na Ukrainie, to c
      > o w ogóle Rosja ma w tej sprawie do decydowania?
      > 2. Czy Rosja straciła czy zyskała na konflikcie? A skoro straciła, to jak nazwa
      > ć przywódcę pakującego kraj w konflikt z istotną częścią rozwiniętego świata ni
      > e wiadomo po co?
      Z calym swiatem rozwinietym, bo USA Kanada, Europa Japonia to juzmpraltycznie caly rozwiniety swiat.

      --
      Sława!
      Forum Słowiańskie
      gg 1728585
    • maxikasek Re: Zaboli nie zaboli ale Putin przegiął i jeżeli 30.07.14, 09:40
     > 2) Janukowicz zlozyl pelnomoncictwa i odszedl dobrowolnie od wladzy TYLKO dziek
     > i temu ze panstwa Europejskie zagwarantowali ze Majdan sie skonczy, zostana prz
     > eprowadzone wybory prezydenckie i parlamentarne w wyznaczonym terminie.
     JAnukowycz zaczął ewakuację zanim rzucił Berkut na Majdan- tak gwoli ścisłości.

     Junta i
     > Zachod jzu nastepnego dnai zlamali umowe.
     JUnta czy Janukowycz? Kto uciekł z Kijowa ?

     > 3) Rosja zaproponowala fedralizacje Ukrainy, co jest naturalne w warunkach gdy
     > w panswie sa kilka regionow o skrajnie roznych pogladach politycznych, kultural
     > nych,religijnych i jezykowych.
     A ja proponuję podział ROsji na kilka państw ;-) Niderlandy PAnie.

     ROsja zaproponowala w genewie plan pokojowy - wszysc
     > y go podpisali i jzu nastepnego dnia ATO zwiekszyla ostrzal, przy pelnym poparc
     > iu panstw zachodnich (!).
     Chwila- czy to nie separatyści twierdzili , że ponieważ ich tam nie było to plan nie obowiązuje ich i dalej atakowali budynki rządowe? MYślisz, że po kilku miesiącach możesz już bzdury pisac? I napisz o który plan pokojowy ci chodzi, bo nie przypominam sobie żeby 18 kwietnia była ATO już ;-) A jeśli masz na myśli ostatnie zawieszenie broni, to generalnie tylko strona ukraińska (z wyjątkami) go przestrzegała. Ile blokpostów armii przez ten czas zaatakowano?
     > Wiec kto odpowiada za ten caly burdel na Ukrainie?
     Putin i władcy Ukriany poprzedni, którzy ją trakotwali jak własny folwark.
  • ignorant11 Juz zabolalo 29.07.14, 20:05
   antyk-acap napisał:

   > i ograniczenie eksportu zaawansowanych
   > technologii i sprzętu potrzebnego do eksploatacji złóż ropy naftowej.
   A
   > nie wszystko da się kupić w Chinach...

   Widac to po wyciu webrygad i furii takiego np ubola, ktory sie martwi czy nasze firmy zarobia.
   A nawet martwi sie nasze jablka, ze kacap ich nie zje...
   Ale przeciez jablka nie sa objete embargiem:))
   I tak sykuje sie nadurodaaj jablek
   Zyskaja producen i sokow i cudru, ktory pewnie potanieje.
   Moze tez rusz na wieksza skale produkcja popskiego calvadosu...
   Same korzysci.
   Kacapstwo rozwaza silne udedzenie w polski export.... kiszonej kapusty:)))
   --
   Sława!
   Forum Słowiańskie
   gg 1728585
  • jorl Re: Oj zaboli 29.07.14, 22:08
   antyk-acap napisał:

   > i ograniczenie eksportu zaawansowanych
   > technologii i sprzętu potrzebnego do eksploatacji złóż ropy naftowej.
   A
   > nie wszystko da się kupić w Chinach...

   A nie wpadlo Tobie do glowy ze najwyzszy czas dla Rosji samemu konstruowac te zaawansowane technologie? Kapitalizm juz maja wiec te embarga im tylko na zdrowie wyjdzie.
   Ja wiem ze tego nie zrozumiesz ale to nic dziwnego. Nadajesz z zascianka Europy, z kraiku gdzie przemyslu, takiego prawdziwego z konstruowaniem nie ma, wiec jedyne co Tobie wpadnie do glowki to to co napisales.

   Doadam ze nie ma porownania Rosji komunistycznej z obecna kapitalistyczna. Kiedys emabarga byly skuteczne bo ludzie gruchy w pracy obijali a teraz tamte czasy sie skonczyly

   Skonczy sie dobre czasy europejskich firm zysypujacych Rosja wysokimi technologiami, Rosjanie opracuja swoje a potem beda robili konkurencje zachodnim na innych rynkach.

   Nic lepszego Rosji nie moze sie trafic jak takie sankcje. Perspektywicznie rzecz biorac.

   Pozdrowienia


   Pozdrowienia.
   • ignorant11 Re: Oj zaboli 29.07.14, 22:57
    jorl napisał:

    > antyk-acap napisał:
    >
    > > [url=http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16397569,Kraje_UE_uz
    > godnil
    > > y_sankcje_sektorowe_wobec_Rosji.html#MT] i ograniczenie eksportu zaawanso
    > wanych
    > > technologii i sprzętu potrzebnego do eksploatacji złóż ropy naftowej.[/ur
    > l] A
    > > nie wszystko da się kupić w Chinach...
    >
    > A nie wpadlo Tobie do glowy ze najwyzszy czas dla Rosji samemu konstruowac te z
    > aawansowane technologie? Kapitalizm juz maja wiec te embarga im tylko na zdrowi
    > e wyjdzie.
    > Ja wiem ze tego nie zrozumiesz ale to nic dziwnego. Nadajesz z zascianka Europy
    > , z kraiku gdzie przemyslu, takiego prawdziwego z konstruowaniem nie ma, wiec j
    > edyne co Tobie wpadnie do glowki to to co napisales.
    >
    > Doadam ze nie ma porownania Rosji komunistycznej z obecna kapitalistyczna. Kied
    > ys emabarga byly skuteczne bo ludzie gruchy w pracy obijali a teraz tamte czasy
    > sie skonczyly
    >
    > Skonczy sie dobre czasy europejskich firm zysypujacych Rosja wysokimi technolog
    > iami, Rosjanie opracuja swoje a potem beda robili konkurencje zachodnim na inny
    > ch rynkach.
    >
    > Nic lepszego Rosji nie moze sie trafic jak takie sankcje. Perspektywicznie rzec
    > z biorac.
    >
    > Pozdrowienia
    >
    >
    > Pozdrowienia.
    Tia kacapy opracuja tak jak np misje Phobos grunt:)))
    Dlaczego jorl piszesz rownie glupio jak misza???

    Zaden kraj jest samodzielny zadenw autarkii nie da rady, a w otoczeniu liliputlerka sa ludzie, ktorxy mysla rownie glupio jak Ty cxy misza
    Kiedys naposalem, ze cala nadzieje aby takie przyglupy jak misaa dpszly do wladzy w Rosji
    I oto stalo sie moje marzenie.
    Frfr nie trzeba atakowac, rozwala jak sami kacapi.

    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
    • vandermerwe Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 05:43
     Warto spojrzec na historyczne przypadki efektywnosci sankcji. Obraz nie jest jednoznaczny i nie wskazuje na ich wysoka efektywnosc. Rzeczywiscie utrudniaja funkcjonowanie panstwa. Warto jednak zauwazyc, ze ci, ktorzy je wprowadzaj pamietaja tez o wlasnym interesie ( w efekcie nie obejmuje sankcjami sfer, ktore sa istotne dal nich samych), kraj oblozony sankcjami znajduje sposoby na ich ominiecie lub zniwelowanie skutkow sankcji ( pomoca sa rowniez owe sfery strategiczne) i znajda sie zawsze tacy, ktorzy z owych sankcji niewiele beda sobie robic.
     Kiedys rozmawiajac na temat historii i wlasnie sankcji ( rzecz byla o Poludniwoej Afryce) uslyszalem stwierdzenie: sankcje i oderwanie sie od Wielkiej Brytanii bylo najlepsza rzecza jak mogla sie zdarzyc temu krajowi. Moj rozmowca, ktores tam pokolenie lokalnych przedsiebiorcow wyjasnil to ktrotko- zostalismy zmuszeni do stania na wlasnych nogach. Nigdy dwie sytuacje nie sa identyczne, nakladajcy sankcje lubia podkreslac ich negatywna strone, oblozeni sankcjami twierdza, ze nic sobie z nich nie robia - efekty zobaczymy po jakims czasie.
     radze zwinac transparenty i troche poczekac.

     Pozdrawiam
     • vandermerwe Nie na temat.. 30.07.14, 07:17
      Ciekawa obserwacja jednego z czytelnikow "The Independent".

      "At the moment it appears the Russians are adopting a scorched earth policy, allowing Ukraine to transform itself into a wrecked, detestable, unacceptably expensive economic basket case."

      Pozdrawiam
     • misza_kazak Re: Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 09:50
      vandermerwe napisała:

      > Kiedys rozmawiajac na temat historii i wlasnie sankcji ( rzecz byla o Poludniwo
      > ej Afryce) uslyszalem stwierdzenie: sankcje i oderwanie sie od Wielkiej Brytani
      > i bylo najlepsza rzecza jak mogla sie zdarzyc temu krajowi. Moj rozmowca, ktore
      > s tam pokolenie lokalnych przedsiebiorcow wyjasnil to ktrotko- zostalismy zmusz
      > eni do stania na wlasnych nogach. Nigdy dwie sytuacje nie sa identyczne, naklad
      > ajcy sankcje lubia podkreslac ich negatywna strone, oblozeni sankcjami twierdza
      > , ze nic sobie z nich nie robia - efekty zobaczymy po jakims czasie.
      > radze zwinac transparenty i troche poczekac.

      I o to chodzi! Sankcje to jest mocny kopniak w dupe dla calego pasntwa - Rzadu i narodu.
      Mobilizuje wszystkie rezerwy panstwa do rozwoju.
      Ja od wielu lat wlasnie czekalem na to zeby Rosja zostala oblozona jak najmocniejszymi sankcjami i embragami, bo to jest ten katalizator, ktory pozwoli jej modernizowac elity (przede wszytkim!) i wszystkie dziedziny - od rolnictwa do Hi-tech.

      Pozdro!
      Misza

      --
      "Mamy tarczę!
      Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

      psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
       • misza_kazak Re: Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 10:25
        gangut napisał:

        > Tak jak Iran albo Korea Płn. hehe

        Zgadza sie. DObre przyklady. Mimo ogromnych wieloletnich sancji te panstwa rozwijaja sie.

        Ale jednak z Rosja ww. panstwa nie korrektnie porownywac. Rosja ma juz wszystko potrzebne do rozwoju. I ma tego pod dostatkiem.
        Sytuacja wejsciowa wiec jest znakomita - znacznie lepsza niz byla u ZSRR na poczatku 20 wieku.        --
        "Mamy tarczę!
        Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

        psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
        • ignorant11 swietlana przyszlosc Rosji:))) 30.07.14, 11:07
         misza_kazak napisał:

         > gangut napisał:
         >
         > > Tak jak Iran albo Korea Płn. hehe
         >
         > Zgadza sie. DObre przyklady. Mimo ogromnych wieloletnich sancji te panstwa rozw
         > ijaja sie.
         Ja z calego serca zycze aby Rosja osiagnela poziom rozwoju... Kimei:)))
         >
         > Ale jednak z Rosja ww. panstwa nie korrektnie porownywac. Rosja ma juz wszystko
         > potrzebne do rozwoju. I ma tego pod dostatkiem.
         > Sytuacja wejsciowa wiec jest znakomita - znacznie lepsza niz byla u ZSRR na poc
         > zatku 20 wieku.
         >
         >
         >


         --
         Sława!
         Forum Słowiańskie
         gg 1728585
        • bmc3i Re: Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 11:24
         misza_kazak napisał:

         > gangut napisał:
         >
         > > Tak jak Iran albo Korea Płn. hehe
         >
         > Zgadza sie. DObre przyklady. Mimo ogromnych wieloletnich sancji te panstwa rozw
         > ijaja sie.
         >
         > Ale jednak z Rosja ww. panstwa nie korrektnie porownywac. Rosja ma juz wszystko
         > potrzebne do rozwoju. I ma tego pod dostatkiem.
         > Sytuacja wejsciowa wiec jest znakomita - znacznie lepsza niz byla u ZSRR na poc
         > zatku 20 wieku.


         Tak. Oprocz weglowodorow macie glownie burdel w, pijanstwo, kradzierze, korupcje i system mafijny w polityce. Oprócz tego, słowiańskie niechlujstwo i brak etosu pracy.
         --
         ________________________________________
         "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
          • misza_kazak Re: Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 11:43
           vandermerwe napisała:

           > Wbrew pozorom Iran jest calkiem pozytywnym przykladem. Tyle tylko, ze nie bardz
           > o chcemy to dostrzec.

           Wlasnie o to mi chodzi. Iran mial bardzo ograniczone mozliwosci i potencjal (w porownaniu z obecna ROsja oczywiscie), ale mimo to rozwija wszystkie dziedziny i idzie do przodu. Wcale nie jest pewne ze gdyby nie bylo sankcji, to Iran byl by bardziej rozwinietym przemyslowo i naukowo panstwem. I czy w ogole by istnial.

           Pozdro!
           Misza

           --
           "Mamy tarczę!
           Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

           psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
          • cie778 Hm... Sukces Iranu 30.07.14, 15:46
           vandermerwe napisała:

           > Wbrew pozorom Iran jest calkiem pozytywnym przykladem. Tyle tylko, ze nie bardzo
           > chcemy to dostrzec.

           Czy mógłbyś podać jakieś przykłady dziedzin, w których Persowie osiągnęli choćby częściowy sukces?

           pozdrawiam
           jasiol
           • vandermerwe Re: Hm... Sukces Iranu 30.07.14, 16:10
            "Czy mógłbyś podać jakieś przykłady dziedzin, w których Persowie osiągnęli choćby częściowy sukces?"

            Przede wszystkim pojecie sukcesu jest rzecza wzgledna - co prawda ja nigdzie slowa sukces nie uzylem. Mimo sankcji, z roznym nasileniem, od wielu lat, dlugotrrwalej wojny Iran nie tylko przetrwal ale sie gospodarczo rozwija, utrzymuje i rozwija kontakty z III swiatem.
            Gdzies tam ponizej podalem krotki cytat nt. Iranu, gdzie wspomina sie o wpieranym przez panstwo rozwoju nauk i technologii "zachodnich".
            Sankcje potrafia byc bodzcem, ktory aktywizuje i staje sie zaczynem rozwoju we wlasnym zakresie i korzystaniu ze zrodel innych niz dostepne dotychczas.
            Sadze, ze doskonalym przykladem moze byc poludniowoafrykanski SASOL, powstaly z racji sankcji nalozonych na RPA. Mimo, iz nigdy nie udalo sie calkowicie odizolowac Poludniowej Afryki od dostaw ropy, postanowiono zainwestowac w nowe technologie i w latach 80-tych 50% zapotrzebowania na benzyne bylo zaspakajanych przez SASOL.

            Pozdrawiam
            • ignorant11 Re: Hm... Sukces sasolu 31.07.14, 05:30
             Nie przypominwm sobie wby RPA byla objeta sankcjami na rope
             Sasol zadziecza swoje sukcesy glownie taniemu i kiepskiemu weglowi z odkrywek.
             Byl tak tani ze oplaca sie go uplynniac, a tak kiepski, ze nie oplaca sie nawet ransportowac.
             W sumie zad3n sukces, bo proces znany juz Niemcom i stosowany na masowa skale w IIWS
             --
             Sława!
             Forum Słowiańskie
             gg 1728585
             • vandermerwe Sukces sasolu i brak wiedzy 31.07.14, 06:12
              "Nie przypominwm sobie wby RPA byla objeta sankcjami na rope
              Sasol zadziecza swoje sukcesy glownie taniemu i kiepskiemu weglowi z odkrywek.
              Byl tak tani ze oplaca sie go uplynniac, a tak kiepski, ze nie oplaca sie nawet
              ransportowac. W sumie zad3n sukces, bo proces znany juz Niemcom i stosowany na masowa skale w IIWS"

              Wykazal sie Kolega brakiem znajomosci tematu. Wyjasnie w skrocie:

              ad1. RPA byla objeta sankcjami, ktore nie byly tak rygorystycznie przestrzegane jak sankcje na bron. Rzad stworzyl caly mechanizm finansowy, ktory mial zachecic do pozostania w RPA, przynajmniej niektorych firm paliwowych. Co ciekawsze ow mechanizm pozostaje w uzyciu ( w lekko zmodyfikowanej formie) po dzis dzien.

              ad2. Sasol jest 3 co do wielkosci producentem wegla w RPA. Nie jest zgodne z prawda, co Kolega pisze, iz wiekszosc produkcji pochodzi z odkrywek a uzywany wegiel jest kiepskiej jakosci. Wiekszosc wegla pochodzi z kopaln podziemnych, ktore sa wlasnoscia Sasol-u. Wegiel uzywany do przetworzenia w jednym z trzech zakladow musi miec odpowiednie parametry chemiczne jak i granulacje. Do niedawna material nie odpowiadajcy wymaganiom byl traktowany jako odpady. Obecnie jest on wymienany z firma Eskom ( panstwowy wlasciciel elektrowni) w zamian za wegiel odpowiedniej jakosci. Wegiel z pokladow wysokiej jakosci jest wydobywany z przeznaczeniem na eksport - w tym celu Sasol kupil udzialy w Richards Bay Coal Terminal, ktory jest w stanie przeladowac do 92 mln t wegla na rok. Poza weglem Sasol przetwarza rowniez gaz ziemny pochodzacy ze zrodel u wybrzezy poludnia Afryki.

              ad3. Tak, oryginalnie zainteresowano sie dwoma technologiami, pochodzacymi z Niemiec i USA. Zostaly one jednak zmodyfikowane oraz mocno usprawnione i dzisiaj jest to technologia Sasolu, wywodzaca sie z tamtych technologii. Obecnie Sasol produkuje oprocz paliw rowniez nawozy sztuczne, materaly wybuchowe, tworzywa sztuczne. Proporcje miedzy roznymi produktami moga byc zmieniane zaleznie od potrzeb.

              Pozdrawiam

              • ignorant11 Re: Sukces sasolu i brak wiedzy 31.07.14, 12:32
               Kiedys czytalem na temat, wegiel do uplynniania kosstuje po ca 15 $ i jest za niskiej jakosci do exportu.
               Dlatego wlasnie w Polsce nie ma przeslanek ekonomicznych do uplynniania wegla.
               Nie napiswlem ze Sasol nie modyfikowal tej technologii, zawsze technologie sie modyfikuje pod parametry konkretnego surowca i instalacji.
               Od czasow niemieckich minelo 70 lat, wiec trudno aby tehnologii nie unowowczesniano
               --
               Sława!
               Forum Słowiańskie
               gg 1728585
            • cie778 Re: Hm... Sukces Iranu 31.07.14, 12:23
             vandermerwe napisała:

             > "Czy mógłbyś podać jakieś przykłady dziedzin, w których Persowie osiągnęli choćby
             > częściowy sukces?"
             >
             > Przede wszystkim pojecie sukcesu jest rzecza wzgledna - co prawda ja nigdzie slowa sukces nie
             > uzylem. Mimo sankcji, z roznym nasileniem, od wielu lat, dlugotrrwalej wojny Iran nie tylko przetrwal
             > ale sie gospodarczo rozwija, utrzymuje i rozwija kontakty z III swiatem.

             Wybacz, ale to jest lanie wody. Pisałeś o "pozytywnym przykładzie", a tu wychodzi na to, że pozytywnie to się Iran na tle Korei Pn. odbija.

             > Gospodarczo rozwija

             Jaja sobie robisz? Kolesie nadal nie są w stanie nawet wydobywanej ropy przerobić tyle, żeby na potrzeby krajowe starczyło (eksportują ropę, sprowadzają benzynę).

             > Rozwija kontakty z III światem

             Bo pozostałym nie jest w stanie zaproponować nic prócz surowej ropy i dywanów. Jedno i drugie nijak zasługą współczesnych Persów nie jest.

             > Gdzies tam ponizej podalem krotki cytat nt. Iranu, gdzie wspomina sie o wpieranym przez
             >panstwo rozwoju nauk i technologii "zachodnich".

             A jakieś efekty tego "rozwoju"? Bo w dziedzinie lotnictwa, to te 35 lat od rewolucji islamskiej to niczym z ministra Sienkiewicza: "ch.., .... i kamieni kupa".

             > Sankcje potrafia byc bodzcem, ktory aktywizuje i staje sie zaczynem rozwoju we
             > wlasnym zakresie i korzystaniu ze zrodel innych niz dostepne dotychczas.
             > Sadze, ze doskonalym przykladem moze byc poludniowoafrykanski SASOL, powstaly z
             > racji sankcji nalozonych na RPA. Mimo, iz nigdy nie udalo sie calkowicie odizolowac
             > Poludniowej Afryki od dostaw ropy, postanowiono zainwestowac w nowe technologie i
             > w latach 80-tych 50% zapotrzebowania na benzyne bylo zaspakajanych przez SASOL.

             I dzięki temu rozwojowi wymuszonemu sankcjami RPA oparło się naciskom i nadal panuje tam apartheid, czy też coś mi się pomyliło? Bo w mojej rzeczywistości po paru latach takiej zabawy okazało się, że gospodarka nie wyrabia i trzeba spełnić żądania nakładających sankcje.

             pozdrawiam
             jasiol
              • cie778 Re: Hm... Sukces Iranu 31.07.14, 14:24
               marek_boa napisał:

               > Eeeee Jasiolku teraz Ty nie Jesteś na bieżąco?! Od 2012 roku Iran EKSPORTUJE benzynę!
               > en.wikipedia.org/wiki/Petroleum_industry_in_Iran

               A możesz pokazać dokładnie, w którym miejscu jest o tym 2012 roku napisane? Bo ja znalazłem jeno taki passus: By 2006 it imported 41 percent of its gasoline, but by 2010 imports were down to 19.5% of gasoline consumption and heavy investment in new refining capacity may see Iran exporting gasoline by 2015
               czyli:
               W 2006 importował 41 % benzyny, w 2010 import został ograniczony do 19,5 % zużycia benzyny, a wielkie inwestycje w przetwórstwo ropy mogą umożliwić Iranowi eksport benzyny od 2015 roku.

               pozdrawiam
               jasiol
               • vandermerwe Re: Hm... Sukces Iranu 31.07.14, 14:35
                W sprawie Iranu. Warto troche poczytac. Szczegolnie tych, ktorzy wiedza cos na ten temat i pisza bez uprzedzen.

                "I dzięki temu rozwojowi wymuszonemu sankcjami RPA oparło się naciskom i nadal panuje tam apartheid, czy też coś mi się pomyliło? Bo w mojej rzeczywistości po paru latach takiej zabawy okazało się, że gospodarka nie wyrabia i trzeba spełnić żądania nakładających sankcje. "

                Przepraszam ale Kolega pisze bez sensu. Bez znajomosci faktow. Pomylilo sie Koledze bardzo wiele. Zmiany w RPA zostaly przede wszystkim wymuszone sytuacja wewnetrzna. Sankcje nie byly sprawa paru lat jak sie Koledze wydaje. Owe inwestycje okresu apartheidu istnieja do dzisiaj i stanowia trzon infrastruktury. Bez tego Poludniowa Afryka nie bylaby ekonomicznie tym czym jest.

                Pozdrawiam
               • marek_boa Re: Hm... Sukces Iranu 31.07.14, 17:46
                A to nie na tej stronie tylko tu
                www.bloomberg.com/news/2010-09-28/iran-starts-exporting-gasoline-in-self-sufficiency-drive-ministry-says.html
                a tu plany na przyszły rok
                www.presstv.ir/detail/2014/05/10/362031/iran-to-become-gasoline-exporter-in-2015/
                Pozdrawiam!
                • cie778 Hm... Marku 04.08.14, 18:43
                 marek_boa napisał:

                 > a tu plany na przyszły rok www.presstv.ir/detail/2014/05/10/362031/iran-to-become-gasoline-exporter-in-2015/

                 Ale tu jest potwierdzenie moich twierdzeń (nawet w nazwie linka ;-)) - planują zostać eksporterem w 2015, ergo do tej pory im nie wyszło...

                 pozdrawiam
                 jasiol
                 • marek_boa Re: Hm... Marku 04.08.14, 20:21
                  No nie wiem czy nie wyszło skoro coś tam eksportują! Mają 9 swoich rafinerii więc jak to ktoś tu na forum kit wstawiał (nie piszę ,że Ty!),że rafinerii nie mają to bzdura!
                  -Pozdrawiam!
        • abwehrstelle_breslau Re: Moze zaboli tylko troche...? 30.07.14, 12:24
         > Sytuacja wejsciowa wiec jest znakomita - znacznie lepsza niz byla u ZSRR na poczatku 20 wieku.

         no super misza! hmmm... zapewne macie to już strategicznie rozpracowane. To kiedy możemy się spodziewać przyłączenia obłastii wiślańskiej? :)
         ...a może macie w sztabie jakieś przeczucie, że w ramach ćwiczeń debili z NATO zabłąka się tutaj parę rakiet z atomówkami, do których się nie przyznacie?

         a jaka sytuacja będzie po "sytuacji wyjściowej" będzie mi już obojętna, gdyż wcześniej ....wyparuję
       • misza_kazak K slowu o Korei Polnocnej 31.07.14, 22:25
        gangut napisał:

        > Tak jak Iran albo Korea Płn. hehe

        K slowu o Korei Polnocnej.
        Jesli jest na Swiecie panstwo ktore szanuje bardziej niz ROsje, to z pewnoscia Koree Polnocna!
        Chcial bym zeby u nas byl taki sam ustroj polityczny i gospodarczy jak u nich.

        Korea Polnocna jest unikalnym panstwem - przy morderczych sankcjach, szantazowaniu i terroryzowaniu przez Pindosow i ich wassali, przy braki surowcow naturalnych, dobrej ziemi do rolnictwa i bardzo trudny teren potrafili zbudowac siebei znakomita nauke i przemysl.

        Gdyby Rosja miala taki samy ustroj polityczny i gospodarczy jak Korea Polnocna, to przy naszych surowcach, terenie, ziemi, polozeniu geograficznym zostalibysmy najmocnieszym supermocarstwem na Swiecie.

        Wiec, uwazam ten twoj przyklad za bardzo trafny!
        --
        "Mamy tarczę!
        Panowie, pozwolę sobie nam wszystkim pogratulować tego niewątpliwego sukcesu!"

        psychomaszyna z Forum Militaria od 14.08.08
        • jeepwdyzlu Re: K slowu o Korei Polnocnej 31.07.14, 22:46
         K slowu o Korei Polnocnej.
         Jesli jest na Swiecie panstwo ktore szanuje bardziej niz ROsje, to z pewnoscia Koree Polnocna!
         Chcial bym zeby u nas byl taki sam ustroj polityczny i gospodarczy jak u nich.

         Korea Polnocna jest unikalnym panstwem - przy morderczych sankcjach, szantazowaniu i terroryzowaniu przez Pindosow i ich wassali, przy braki surowcow naturalnych, dobrej ziemi do rolnictwa i bardzo trudny teren potrafili zbudowac siebei znakomita nauke i przemysl.

         Gdyby Rosja miala taki samy ustroj polityczny i gospodarczy jak Korea Polnocna, to przy naszych surowcach, terenie, ziemi, polozeniu geograficznym zostalibysmy najmocnieszym supermocarstwem na Swiecie.

         Wiec, uwazam ten twoj przyklad za bardzo trafny!
         -----------------------------
         Misza jedno pytanie:
         Uważasz, że Koreańczycy są ludźmi szczęśliwymi?

         Uważasz, że Korea jest godna szacunku?
         Twój kraj jest - macie kolosalny wkład w literaturę, balet, muzykę....
         Ale też realizując swoje interesy - od setek lat naruszacie interesy swoich sąsiadów
         i wszyscy - dokłądnie wszyscy Was nienawidzą...

         To co napisałeś - wiem, że prowokoacyjnie - żeby wywołać kolejną nawalankę - pokazuje też JAKA JEST TWOJA ROLA NA TYM FORUM.
         Destrukcyjna.
         Powinienes dostać OSTATNIE ostrzeżenie....

         jeep
         --
         YCDSOYA
         • jeepwdyzlu Re: K slowu o Korei Polnocnej 31.07.14, 22:49
          Gdyby Rosja miala taki samy ustroj polityczny i gospodarczy jak Korea Polnocna, to przy naszych surowcach, terenie, ziemi, polozeniu geograficznym
          -----------
          Macie PKB mniejsze niż Włochy. Niż Wielka Brytania.
          Za 20 lat wyprzedzi Was z 15 państw takich jak Brazylia czy Indochiny
          O roli jaką mieć będą Chiny, Indie nie mówiąc nawet o Niemcach czy Japonii
          NAWET MARZYĆ nie możecie....
          Gdyby nie te wasze stare rakiety (ukradzione Niemcom w 45) i bomba (ukradziona Amerykanom...)
          Od lat nawet zegarków nie potraficie sami robić....
          Misza - aż mi Ciebie żal.....


          jeep
          --
          YCDSOYA
           • jeepwdyzlu boa znafca zegarków 31.07.14, 23:27
            No pewnie ,że nie potrafią zegarków robić!Raz ,że na oczy porządnego zegarka nie Widziałeś
            --------
            nie linkuj mi tych wostoków i rakiet bo po prostu jesteś śmieszny
            tego szmelcu nie kupuje nikt normalny
            pewnie, że kacapy jakieś gówna montują (często z szwajcarskimi werkami)
            a poza tym - kilka fabryk zegarków jednak z Niemiec ukradli.....

            :-)

            Szturamański jako dobry zegarek :-)
            Notomnieku... boa rozśmieszyłeś....
            Ty sobie popatrz jakie zegarki mają na rękach Rosjanie :-)
            Zapewniam Cię
            że żaden z tych gówien które linkowałeś....


            jeep

            --
            YCDSOYA
        • bmc3i Re: K slowu o Korei Polnocnej 01.08.14, 06:00
         misza_kazak napisał:

         > gangut napisał:
         >
         > > Tak jak Iran albo Korea Płn. hehe
         >
         > K slowu o Korei Polnocnej.
         > Jesli jest na Swiecie panstwo ktore szanuje bardziej niz ROsje, to z pewnoscia
         > Koree Polnocna!
         > Chcial bym zeby u nas byl taki sam ustroj polityczny i gospodarczy jak u nich.
         >
         > Korea Polnocna jest unikalnym panstwem - przy morderczych sankcjach, szantazowa
         > niu i terroryzowaniu przez Pindosow i ich wassali, przy braki surowcow naturaln
         > ych, dobrej ziemi do rolnictwa i bardzo trudny teren potrafili zbudowac siebei
         > znakomita nauke i przemysl.
         >
         > Gdyby Rosja miala taki samy ustroj polityczny i gospodarczy jak Korea Polnocna,
         > to przy naszych surowcach, terenie, ziemi, polozeniu geograficznym zostalibysm
         > y najmocnieszym supermocarstwem na Swiecie.
         >
         > Wiec, uwazam ten twoj przyklad za bardzo trafny!


         O ni nie mają co jeść. Bez amerykańskiej i niemieckiej pomocy żywnościowej już dawno umaliby z głodu. Uważasz że może być jeszcze lepiej?


         --
         ________________________________________
         "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
   • bmc3i Jorl 31.07.14, 05:34
    jorl napisał:

    > antyk-acap napisał:
    >
    > > [url=http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16397569,Kraje_UE_uz
    > godnil
    > > y_sankcje_sektorowe_wobec_Rosji.html#MT] i ograniczenie eksportu zaawanso
    > wanych
    > > technologii i sprzętu potrzebnego do eksploatacji złóż ropy naftowej.[/ur
    > l] A
    > > nie wszystko da się kupić w Chinach...
    >
    > A nie wpadlo Tobie do glowy ze najwyzszy czas dla Rosji samemu konstruowac te z
    > aawansowane technologie? Kapitalizm juz maja wiec te embarga im tylko na zdrowi
    > e wyjdzie.
    > Ja wiem ze tego nie zrozumiesz ale to nic dziwnego. Nadajesz z zascianka Europy
    > , z kraiku gdzie przemyslu, takiego prawdziwego z konstruowaniem nie ma, wiec j
    > edyne co Tobie wpadnie do glowki to to co napisales.
    >


    W Rosji tez nie ma. Jedyne co potrafią konstruowac to bron. Ale to nic dziwnego jesli 50% inżynierów pracuje bezpośrednio w przemysle zbrojeniowym a 70% inzynierów jest blizej lub dalej z nim powiazane.


    > Doadam ze nie ma porownania Rosji komunistycznej z obecna kapitalistyczna. Kied
    > ys emabarga byly skuteczne bo ludzie gruchy w pracy obijali a teraz tamte czasy
    > sie skonczyly
    >
    > Skonczy sie dobre czasy europejskich firm zysypujacych Rosja wysokimi technolog
    > iami, Rosjanie opracuja swoje a potem beda robili konkurencje zachodnim na inny
    > ch rynkach.    Wishfull thinking. "Eksperci od elektroniki obwiniają producentów maszyn za brak wyposażenia którego oni potrzebują. Kiedy producenci maszyn zostali zapytani o wyjaśnienie tego, ci zrzucili winę na niską jakość metali. Nie mogą zrobić nic lepiej z metalami które otrzymują. Metalurdzy z kolei, umywają ręce - jakość rudy żelaza którą otrzymujemy jest bardzo niska, więc producenci maszyn powinni być wdzięczni za to co otrzymują. Przemysł wydobywczy z kolei, zwala winę na niską jakość maszyn które otrzymuje z przemysłu maszynowego. To zamyka koło."

    Znasz to skądś? Zapewne tak, bo to z raportu ichniej specjalnej rzadowej komisji. A dużo wiesz o Rosji....
    >
    > Nic lepszego Rosji nie moze sie trafic jak takie sankcje. Perspektywicznie rzec
    > z biorac.
    >

    Zgadzam sie z tym.


    --
    ________________________________________
    "Tanks decide battles, unless aircraft are around."
  • przyjacielameryki Re: Oj zaboli 30.07.14, 13:14
   Nie powali ale na pewno zaboli. Te sankcje były absolutną koniecznością wobec wyjątkowego chuligaństwa Rosji i obecnie już nikt na zachodzie nie ma żadnych wątpliwości że są konieczne. Kończy się fiaskiem etap starań zachodu wypracowania jakiegoś partnerstwa i współpracy z Rosją.
   Rosja wybrała konfrontację z zachodem, uczyniła sobie z NATO, USA i całego zachodu największego wroga pomimo starań zachodu uczynienia z handlu z Rosją metody na pozytywną jej zmianę. Rosja miała na zachodzie dostęp do technologii, maszyn i urządzeń, powstawały wspólne projekty energetyczne, handel rozwija się dynamicznie. Rosja to wszystko zburzyła bo zachód nie zgodził się na rosyjską koncepcję łamania międzynarodowych traktatów, aneksję Krymu, wspieranie dywersantów rosyjskich i separatystów prorosyjskich na Ukrainie w rozwalaniu państwa ukraińskiego co w końcu zakończyło się zestrzeleniem samolotu pasażerskiego i śmiercią 300 niewinnych ludzi.
   Zachód miał się na to wszystko godzić?
   Czy sankcje z opcją ich stałego rozszerzania będą skuteczne czy tez nie będą to się dopiero okaże po roku, dwóch latach. Ale zachód nie miał innego wyjścia, nie mógł nic innego uczynić.
   Wielkie brawa dla UE i dla USA. Bandytę trzeba powstrzymywać jak się tylko da a jak już nie będzie innego wyjścia to również militarnie i do tego też trzeba się juz teraz przygotować!