Dodaj do ulubionych

I znowu to Boa miał rację a Ogarek....

17.10.16, 14:35
....bredził?!:) W zakładach OAO NPO "Saturn" rozpoczyna się seryjna produkcja okrętowych turbin gazowych M70FRU ,które zostaną zamontowane na drugiej trójce fregat typ Projekt 11356R w zamian turbin produkowanych na Ukrainie! Nie ma żadnej mowy o tym ,że okręty budowane dla WMF zostaną sprzedane do Indii - za to Hindusi są tak zadowoleni z budowanych dla nich w Rosji fregat typu "Talwar" ,że właśnie zakończyli rozmowy na temat zakupu kolejnych czterech sztuk! Według umowy podpisanej 2 dni temu na Goa 2 nowe fregaty zostaną zbudowane w Rosyjskiej stoczni PSZ "Jantar" a pozostała dwójka w Indyjskiej stoczni!
P.S. No i znowu ci "głupi" Hindusi wybrali dla siebie "gorsze" Rosyjskie okręty zamiast "lepszych" Amerykańskich?!:)
P.S.2 - Trzeba też wspomnieć o dwóch kolejnych umowach podpisanych na Goa :
- O produkcji w Indiach lekkiego śmigłowca Ka-226 w ilości ponad 200 sztuk
- O zakupie w RF systemów przeciwlotniczych S-400 w ilości 10 dywizjonów (80 wyrzutni)
Obserwuj wątek
  • stary_chinczyk Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 18.10.16, 18:13
   > ....bredził?!:) W zakładach OAO NPO "Saturn" rozpoczyna się seryjna produkcja o
   > krętowych turbin gazowych M70FRU ,które zostaną zamontowane na drugiej trójce f
   > regat typ Projekt 11356R w zamian turbin produkowanych na Ukrainie! Nie ma żadn
   > ej mowy o tym ,że okręty budowane dla WMF zostaną sprzedane do Indii - za to Hi

   Coz za osiagniecie ! Potegqa morska Rosja w drugiej dekadzie XXI wieku zaczyna produkowac turbiny. Rzeczywiscie powod do dumy. Piotr I w grobie sie przweraca.

   > ndusi są tak zadowoleni z budowanych dla nich w Rosji fregat typu "Talwar" ,że
   > właśnie zakończyli rozmowy na temat zakupu kolejnych czterech sztuk!

   Zapewne, bardzo musza byc szczesliwi. Kazdy srednio rozwiniety kraj, takie blaszanki buduje we wlasnych stoczniach na podstawie zakupionych technologii. Wspolpraca z Rosja idzie tak wspaniale ze po dekadzie nie uzyskali jeszcze technologii potrzebnych do zbudowania nawet tak prostej lajby jak Talwar.

   > P.S. No i znowu ci "głupi" Hindusi wybrali dla siebie "gorsze" Rosyjskie okręty

   Kazdy, kto kupuje w USA, buduje okrety u siebie. Od Japonii, przez Korea, Australie po Hiszpanie, Niemcy i Holandie. Na okretach jest jedynie wyposazenie sprowadzone z USA. A czest i one jest produkowane u siebie.
   Rosjanie nie dosc ze nie potrafia zbudowac dobrego okretu, to jeszcze tego co umieja nie potrafia przekazac odbiorcy. Idealny dostawca.
   • marek_boa Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 23.10.16, 20:27
    Udajesz głupiego czy to już nastąpiło?! Dopiero co Rozwodziłeś się nad tym ,że "ta zacofana Rosja nie buduje turbin" a teraz się okazuje ,że to "żadne osiągnięcie"?! Jednym słowem i Twoją metodą - "Cóż za brak osiągnięć - aby w XXI wieku tak super-duper rozwinięty kraj jak USA nie potrafił zbudować PROSTEGO silnika rakietowego na ciekły materiał pędny - Werner von Braun przewraca się w grobie"!
    I kolejny raz Strzeliłeś sobie w kolano - o sorry - w oba naraz! Dwie fregaty zostaną zbudowane w Rosji a kolejne dwie w Indiach!
    Ależ oczywiście ,że nie potrafią zbudować "dobrego okrętu"!:) Toż pewnie dla tego właśnie Indie , Wietnam i Algieria kupują okręty wojenne w Rosji!
    P.S. Piszesz ,że Amerykanie nie potrafią zbudować gotowego okrętu na eksport?!:)
    • maxikasek Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 23.10.16, 21:06
     "Ależ oczywiście ,że nie potrafią zbudować "dobrego okrętu"!:) Toż pewnie dla tego właśnie Indie , Wietnam i Algieria kupują okręty wojenne w Rosji!"
     A nie dziwi Cię że to wciąz te same kraje? Jeszcze od czasów ZSRR? ;-) Algieria kupuje tez okręty z Niemczech, Francji czy Chinach. Dziwne- Chiny robią lepsze fregaty niż ROsja? ;-)
     • marek_boa Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 24.10.16, 16:25
      Nie dziwi! Dziwi tylko Twoje zdziwienie - nikt nie zabrania Hindusom czy Wietnamczykom kupować w USA! W Wietnamie produkują również Rosyjskie okręty na licencji!
      - Lepsze?! Wątpię - za to na pewno dużo tańsze! No i ciężko nazwać fregatami okręty typ Projekt "C28A" - gdzie Byś nie spotkał opisu (nie licząc samych Chińczyków) nazywane są "ciężkimi korwetami"! Dla rozwiania wątpliwości - Algieria podpisała kontrakt na zakup 6 korwet typ Projekt 20382 "Tigr" (pierwsza 2-ka w budowie) - gdzie cena jednego "Tigra" jest porównywalna z kwotą jaką Algierczycy zapłacili za wszystkie trzy okręty wyprodukowane w Chinach!
      • maxikasek Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 24.10.16, 17:22
       "Dla rozwiania wątpliwości - Algieria podpisała kontrakt na zakup 6 korwet typ Projekt 20382 "Tigr" (pierwsza 2-ka w budowie) - gdzie cena jednego "Tigra" jest porównywalna z kwotą jaką Algierczycy zapłacili za wszystkie trzy okręty wyprodukowane w Chinach!"
       Czy ja wiem- za dwa tigry 700 mln USD (tyle co za jednego FREMM). Cena C28A- ok. 160 mln USD /szt. CIekawe na ile to cena dumpingowa.
       Tak więc jeden Tigr w cenie dwóch C28A.
       A ponieważ Algierię już stać kupowac nie tylko u tanich dostawców- biorą tez z Europy (jedna fregata MEKO 200- 1,2 mld euro).
       • marek_boa Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 24.10.16, 17:56
        Toż ja nie przeczę ,że Algierię stać! Tylko nie trzyma się kupy teza jaką można było wywnioskować z Twojego wcześniejszego postu jakoby wszystkie wymienione przez mła kraje kupowały w Rosji bo nie mogły gdzie indziej - mogą - ale czy to Wietnam czy Indie tego z jakichś przyczyn nie robią! Na podobnej zasadzie Indonezja ,która kiedyś kupowała okręty w ZSRR obecnie prowadzi rozmowy na temat zakupu op typ Projekt 06361 w RF!
        P.S. No właśnie - JEDNA!:)
        • maxikasek Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 24.10.16, 18:16
         "P.S. No właśnie - JEDNA!:)"
         Za jakośc i możliwości płacisz ;-) Zreszta nie ma co prówynywać fregat do małych "czółenek" jak Tigr czy większy od Tigra - C28A.
         Tak przy okazji skąd taka inflacja? W 2011 prasa algierska pisała, że za dwa Tigry zapłacą 120-150 mln$/szt. Teraz 350 mln ;-)
         Niemieckie silniki takie drogie? ;-) Z czego jeszcze rosyjskiego na tych okrętach zrezygnowała Algieria? I skąd to opóźnienie? obydwie miały wejśc do służby w latach 2014-15 ? Pożar był na jednej ponoć tylko.
         • marek_boa Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 24.10.16, 20:34
          Nie wiem o jakim opóźnieniu Piszesz! Pierwszy okręt ma być zdany do połowy 2017 a drugi na koniec tegoż roku! Reszta do 2020!
          www.menadefense.net/2015/12/07/lalgerie-a-t-elle-commandee-des-corvettes-tigre/
          Z niczego! 3 sztuki mają być w kompletacji przeciwpodwodnej a trzy w przeciwlotniczej!
          Nie wiem skąd Masz informację o tym ,że okręty miały wejść do służby w MW Algierii ,w latach 2014/2015???! Pierwsza zajawka o tym ,że stocznia przygotowuje się do produkcji "Tigrów" pojawiła się w lipcu 2013 roku
          www.ru.nordsy.spb.ru/pressroom/publications/?ELEMENT_ID=1821
          a kontrakt podpisano w połowie 2014 roku!
          No fakt - pożar był na jednej....korwecie rakietowej typ Projekt 1234E ,która była remontowana w tej stoczni!
          bmpd.livejournal.com/1628674.html
           • marek_boa Re: I znowu to Boa miał rację a Ogarek.... 31.10.16, 15:25
            A kolejny raz nico! Nie było żadnego kontraktu w 2011 roku a z tego też powodu ,że dopiero pod koniec 2011 projekt zyskał pozwolenie eksportowe i ROZPOCZĘTO rozmowy z Algierią na temat EWENTUALNEGO kontraktu na sprzedaż 2-3 okrętów w cenie po 10 mld Ru za sztukę - cena w tekstach podanych przez Ciebie to cena "gołego" okrętu - bez elektroniki i uzbrojenia!
            A to "Sputnik" czymś się różni od innych światowych "przekaziorów"??!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka