Dodaj do ulubionych

rzeź rosyjskich najemników w Syrii

13.02.18, 21:45
Do wydarzeń, których rosyjskie ministerstwo obrony wciąż nie komentuje, doszło 7 lutego na wschodzie Syrii, ok. 80 km od Dajr az Zaur, na bogatym w ropę i gaz lewym brzegu Eufratu. Oddziały walczące po stronie Baszara al-Asada, za którym stoi Moskwa, atakowały tam sztab kurdyjskich Syryjskich Sił Demokratycznych wspieranych przez USA.

Jak pisze „Washington Post”, powołując się na gen. Hasana, dowódcę oddziałów SSR, amerykański oficer łącznikowy znajdujący się w kwaterze powstańców miał się łączyć ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, uprzedzając go, że powinien powstrzymać ludzi szykujących się do ataku.

Rosja w Syrii wpycha nogę między drzwi, nie chce być lekceważona - w "Temacie dnia" o rosyjsko-amerykańskiej wojnie zastępczej

Rosjanin jednak zapewniał go, że nic się nie szykuje. Kiedy wkrótce potem, mimo ostrzeżeń, doszło do szturmu, do akcji włączyły się amerykańskie uzbrojone drony, samoloty i helikoptery. I wtedy to z kolei rosyjski oficer łącznikowy połączył się z Amerykaninem, prosząc o przerwanie nalotu w celu zebrania „naszych zabitych i rannych”. Według gen. Hasana zginęło ok. stu szturmujących. Według doniesień agencji Bloomberg - aż 200.

O poważnej liczbie zabitych Rosjan jako pierwszy w Rosji powiedział Igor Girkin (vel Striełkow), były oficer rosyjskich sił specjalnych, weteran wielu wojen, w których Moskwa potajemnie brała udział. To on w 2014 r. dowodził siłami prorosyjskich separatystów Donbasu walczących z armią Ukrainy.

Girkin już 9 lutego, powołując się na „dane z pewnego źródła”, napisał w internecie:
„Oficjalnych wojskowych rosyjskich w strefie, którą bombardowały siły powietrzne USA, nie ma (być może – już nie ma). Jednak pod bombami Amerykanów znalazły się tam udające Syryjczyków dwa oddziały Wagnera”.
Wagner, a właściwie Prywatna Spółka Wojskowa „Wagner”, to rosyjska firma zbierająca, szkoląca i wysyłająca na różne fronty najemników, co w myśl prawa rosyjskiego jest zakazane i karane. Chodzi jednak o to, że nie jest aż tak bardzo prywatna.

Formacja założona przez ppłk. GRU Dmitrija Utkina „Wagnera” (pseudonim wzięty od nazwiska ulubionego kompozytora Hitlera) jest uważana za rosyjską „zastępczą” armię posyłaną przez Kreml tam, gdzie oficjalne siły zbrojne działać nie powinny.

Jej kuratorem i sponsorem jest nazywany powszechnie „kucharzem Putina” Jewgienij Prigożin, człowiek bardzo bliski prezydentowi. To on zarządza też sławną petersburską „fabryką trolli”, która sieje zamieszanie w internecie na Zachodzie.

Kilka miesięcy temu agencja „ontanka.ru i moskiewski dziennik „RBK” informowały, iż rząd Syrii zobowiązał się oddawać należącej do biznesmena firmie Ewro-Polis 25 proc. ropy i gazu wydobytych w rejonach, które jego „wagnerowcy” „oczyszczą” i ochronią przed przeciwnikami reżimu w Damaszku.

„Wagner” działał też w Donbasie przeciw Ukrainie. A jego oddziały walczyły po stronie Asada, jeszcze zanim we wrześniu 2015 r. Moskwa oficjalnie włączyła się do syryjskiej wojny.

Najemnicy z Rosji ginęli już na froncie w Syrii, kilku z nich dostało się też do niewoli Państwa Islamskiego (ISIS) i najprawdopodobniej zostało zamordowanych.

To, co jako pierwszy ogłosił Girkin, w poniedziałek potwierdził Maksim Buga, ataman samodzielnego bałtyckiego kręgu kozackiego. Dowódca Kozaków w rozmowie z internetową lokalną agencją „Nowy Kaliningrad” przyznał, że wśród poległych pod bombami amerykańskimi „wagnerowców” znalazł się 52-letni Władimir Łoginow. – To jeden z tych, na których trzyma się Rosja. Służył w siłach zbrojnych ZSRR, potem w organach spraw wewnętrznych. W latach 90. brał udział w wojnach. W Donbasie też walczył. A do Syrii wyruszył wiosną 2017 r. – tak ataman scharakteryzował swego towarzysza.

To, że zabity Kozak z Kaliningradu należał do rosyjskiej armii najemników, potwierdzili też eksperci Confict Inteligence Team, grupy rosyjskich specjalistów prowadzącej śledztwa w sprawie przestępstw związanych z wojną na Ukrainie i w Syrii. CIT opublikował już dane i fotografie czterech innych „wagnerowców” zabitych tydzień temu na wschodzie Syrii.

Według atamana Bugi pod bombami amerykańskimi zginęły tam jednak „dziesiątki” najemników z Rosji. W internetowych mediach rosyjskich we wtorek pojawiły się informacje o tym, że na podmoskiewskie lotnisko wojskowe Czkałowsk przylatują z Syrii jeden za drugim samoloty przywożące rannych Rosjan.

– Oni nas po prostu rozgnietli – powiedział gazecie „Komsomolska Prawda” anonimowy „wagnerowiec”, przyznając, że Rosjanie dostali się pod bomby Amerykanów, kiedy szli odbijać zajętą przez Kurdów rafinerię.

Rosyjskie ministerstwo obrony konsekwentnie zapewnia, że w rejonie ataku Amerykanów „wojskowych Federacji Rosyjskiej nie było”.

Dmitrij Pieskow, rzecznik Putina, poradził dziennikarzom, by nie opierali się na tym, co mówią i piszą „różne media”, ale brali pod uwagę jedynie komunikaty resortu obrony. Dodał przy tym:– Na Kremlu nie dysponujemy informacjami o Rosjanach, którzy rzekomo zginęli w czasie działań wojennych w Syrii.
Z żądaniem wyjaśnienia, jak i dlaczego miało dojść do „masowej śmierci Rosjan”, zwrócił się do Putina założyciel demokratycznej partii Jabłoko, kandydat na prezydenta Grigorij Jawliński.

Polityk w specjalnym oświadczeniu przypomniał, że gospodarz Kremla jeszcze 11 grudnia ogłosił, iż ISIS zostało rozgromione, a wojna w Syrii się skończyła. Rozkazał też rozpocząć wycofywanie z tego kraju rosyjskich sił. „Żądam wyjaśnienia, dlaczego rosyjscy obywatele biorą udział w lądowych operacjach w Syrii wbrew temu, co ogłaszali prezydent i minister obrony” – napisał do Putina Jawliński.


--
" Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
Edytor zaawansowany
 • marek_boa 14.02.18, 15:38
  Po pierwsze - nie żadnych Kurdów tylko tzw. "Demokratyczną Armię Syrii " - czyli anty Syryjskie bojówki szkolone i uzbrojone przez Amerykanów ,którzy w Syrii znajdują się prawem kaduka!
  Po drugie - Grupa Wagnera NIE DZIAŁA NA TERYTORIUM Federacji Rosyjskiej więc pisanie o tym ,że działa wbrew Rosyjskiemu prawu - to bzdura!
  Po trzecie - jakieś strasznie stealth te samoloty - Flighradar24 ich nie wykazuje?!:)
  Po czwarte - To straszne "rozgniecenie" skoro zginęło AŻ dwóch "wagnerowców!:
  Po piąte - cała informacja pochodzi z Ukraińskich for internetowych
  vz.ru/society/2018/2/12/907936.html
  I oczywiście jest to "najprawdziwsza prawda" - z liczącej w porywach 400 ludzi kompanii Wagnera w Amerykańskim ataku zginęło ponad 500 ludzi!:)
  i to tyli!
 • maxikasek 14.02.18, 20:32
  "Po drugie - Grupa Wagnera NIE DZIAŁA NA TERYTORIUM Federacji Rosyjskiej więc pisanie o tym ,że działa wbrew Rosyjskiemu prawu - to bzdura!"
  Rozumiem , że obywatel rosyjski służacy w obcej armii nie łamie prawa rosyjskiego? ;-) Pewnie dlatego wg kodeksu karnego najemnik rosyjskiego obywatelstwa może zarobić od 3 do 7 lat łagru. Przeciez w Rosji tyle dają za niewinnośc ;-)
  A niedouczeni posłowie Dumy wystosowali projekt ustawy zwalniającej najemników z DOnbasu od odpowiedzialności karnej w ROsji ;-)
  "Po czwarte - To straszne "rozgniecenie" skoro zginęło AŻ dwóch "wagnerowców!:"
  Tak Marku wiemy, rosyjscy żołnierze są nieśmiertelni- bo tak mówi Putin ;-). Jak powiedział, że nikt nei zginął, to choćby przyjechało 200 ciał- to napiszesz, że nikt nie zginął.
  Kolumna rozbita, ofiar pewnie nie było 100 zabitych jak podają Amerykanie, ale pewnie kilkadziesiąt. Oprócz wspierających najemników "Wagnera" i drugiej grupy zwanej "łowcami ISIS" były tam regularne oddziały syryjskie.
 • marek_boa 15.02.18, 00:13
  Po drugie - Możesz zdefiniować pojęcie "obcej Armii"?! Bom bardzo ciekaw tego zagadnienia?! Jednym słowem drobne pytanko - CzBK Wagnera na Ukrainie,w Sudanie i w Syrii występowało/występuje jako oddziały Armii DNR,Sudanu lub Syrii??!
  "Niedouczeni" posłowie Dumy wystąpili w wnioskiem o rejestrację "Prywatnych Kompanii Wojskowych" na terenie Federacji Rosyjskiej!
  Po czwarte - ależ skąd - ginie ich zawsze więcej niż ich w ogóle jest - za to Amerykańskie bomby i pociski NIGDY nie zabijają cywilów - no takie są "intelygentne"!
  A od kogo te dane?! Od CNN?! Nie dawno minęła rocznica jak to Powell pokazywał w ONZ-cie "Irackie ruchome laboratoria wytwarzania broni chemicznej"!
 • maxikasek 15.02.18, 17:47
  "Po drugie - Możesz zdefiniować pojęcie "obcej Armii"?! Bom bardzo ciekaw tego zagadnienia?! J"
  Każda nie będąca (w tym wypadku ) armia rosyjską. Prawo karne ROsji dokładnie definiuje najemnika.

  ""Niedouczeni" posłowie Dumy wystąpili w wnioskiem o rejestrację "Prywatnych Kompanii Wojskowych" na terenie Federacji Rosyjskiej!"
  Nie. Wystąpili z wnioskiem aby dopisać do kodeksu karnego podpunkt- że nie jest najemnikiem ten , kto na terenie obcego państwa, nie mając oficjalnej zgody rządu rosyjskiego, chroni cywilów, ochrania misje humanitarne itp bez korzyści finansowych.

  "Po czwarte - ależ skąd - ginie ich zawsze więcej niż ich w ogóle jest - za to Amerykańskie bomby i pociski NIGDY nie zabijają cywilów - no takie są "intelygentne"! "
  Rozumiem, zabrakło argumentów więc u was biją murzynów ;-) Tak trudno zrozumieć, to co napisałem w miarę prostym językiem? Chyba rozumiesz jeszcze po polsku? Czy już tylko cyrylicą mam pisać? • marek_boa 21.02.18, 21:50
  Spytam jeszcze raz - czy Grupa Wagnera w Sudanie lub Syrii nosi/nosiła umundurowanie Sudańskiej lub Syryjskiej Armii?! Bo jakoś mnie nic o tym nie wiadomo?! No i bardzo bym prosił o wskazanie gdzie w tekście Rosyjskiego kodeksu Paragraf 369 jest COKOLWIEK o służeniu w obcej armii?!
  base.garant.ru/10108000/e7c1be4f9a7b6e490a1055b431333bb6/#friends
 • wykrywacz_klamcow 14.02.18, 20:40
  hahaha... to co mu podadzą na ruskich blogach łyka jak perkoz na lęgowisku ;)

  według kremlowskiej legendy ruski szmelc jest niezniszczalny a ruskie sołdaty nigdy nie kłaniają się kulom, bo nigdy ich nie ma tam gdzie gruz 200 powstaje ;)
  dziwnym trafem maja cmentarze pełne i wydają mnóstwo kasy na pośmiertne odznaczenia ;)
  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • niegracz 14.02.18, 20:59
  www.youtube.com/watch?v=vI58B33nwYE
  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • stary_chinczyk 15.02.18, 08:14
  > Po trzecie - jakieś strasznie stealth te samoloty - Flighradar24 ich nie wykazu

  Flightradar ne jest zadnym radarem. Nie wykaze zadnego samolotu, ktory nie ma wlacznoego ADS-B. Nie dziala tez w mejscach gdzie nie ma nazwiemnych ADS-B podlaczonych do internetu (w zniszczonej wojna Syrii moze byc z tym problem)
 • marek_boa 15.02.18, 16:15
  A co ma do tego Syria?! Nasi forumowi Ukraińcy podali informację o jakowymś masowym przylocie Rosyjskich samolotów na Rosyjskie lotnisko ,które to samoloty ponoć zwożą tysiące rannych Rosjan!
  No i co by było śmieszniej nie ma żadnego problemu z informacją na Flighradar24 na temat przylotu Rosyjskich czy Irańskich samolotów do i z Syrii!
 • stary_chinczyk 15.02.18, 17:55
  marek_boa napisał:

  > A co ma do tego Syria?! Nasi forumowi Ukraińcy podali informację o jakowymś mas
  > owym przylocie Rosyjskich samolotów na Rosyjskie lotnisko ,które to samoloty po
  > noć zwożą tysiące rannych Rosjan!

  Jeszcze raz. Wystarczy ze samolot ma wylaczony ADS-B i flightradar24 nic o nim nie wie. Blokowanie flightradr24, ze wzgledow bezpieczenstwa, jest czesta procedura w przypadku samolotow z VIPami, glowami panstw itp.

  > No i co by było śmieszniej nie ma żadnego problemu z informacją na Flighradar2
  > 4 na temat przylotu Rosyjskich czy Irańskich samolotów do i z Syrii!

  No to sie zdecyduj. Sa te rosyjskie loty na flightradar24 czy ich nie ma ? Bo co post to zmieniasz zdanie.
 • maxikasek 15.02.18, 18:19
  Moskowskij Konsomolec pisze o 40 zabitych i 72 rannych i czterogodzinnych nalotach.
  www.mk.ru/politics/2018/02/13/pogibli-40-raneny-72-istochnik-v-chvk-vagnera-utochnil-poteri.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
  Amerykanie podali , że ostrzał artylerii i lotnictwa trwał blisko 3 godziny. Z lotnictwa użyto F-15E, MQ-9 Reaper, B-52, AC-130 oraz AH-64. Wynika z tego że Amerykanie wcześniej przygotowali się do odparcia ataku na Kurdów.
 • marek_boa 21.02.18, 14:22
  A Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie podaje "około 5 zabitych" i kilkunastu rannych!
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 14:36
  bo ruskie MSZ teraz nie podaje ilości zabitych :P
  podaje za to kilkudziesięciu rannych a nie kilkunastu :P
  www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3086874
  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 21.02.18, 21:54
  "Teraz" Rosyjski MSZ nie podaje ilości zabitych?!:) Czyli przyznajesz ,że kłamałeś i Rosyjski MSZ podało liczbę .."około 5 zabitych"....?!
  www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/3077521
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 22:02
  jak minął ciebie ktoś na ulicy z książką o logice ;)
  Najpierw ruscy do niczego się nie przyznawali, potem wspomnieli o 5 zabitych,a w najnowszym komunikacie już ostrożnie nie podaje liczby zabitych, ale za to podaje rząd wielkości rannych, ale ty zgrabnie pominąłeś swoje kłamstwo o kilkunastu rannych jakie niby podało ruskie msz ;)


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 21.02.18, 14:21
  Ja akurat zdania nie zmieniam! WSZYSTKIE loty z głowami czy to państw czy wyższego szczebla dowodzenia są lotami oficjalnymi i nie ma absolutnie żadnego problemu z ich oglądem na Flighradar24 - to samo z lotami Rosyjskich czy Irańskich samolotów transportowych do i z Syrii! Tylko jakoś dziwnie nie ma żadnych informacji o "masowym przylocie Rosyjskich samolotów z masą rannych" na pod Moskiewskie lotniska! No ciekawe dlaczego?!
 • maxikasek 15.02.18, 17:55
  "No i co by było śmieszniej nie ma żadnego problemu z informacją na Flighradar24 na temat przylotu Rosyjskich czy Irańskich samolotów do i z Syrii!"

  Cywilnych. Rosyjskie samoloty wojskowe- jak każde inne maszyny wojskowe- nie mają ADS-B.
 • marek_boa 21.02.18, 14:31
  A bzdury do imentu Drogi Maxi! Oto przykłady:
  diana-mihailova.livejournal.com/1555617.html
  safaniuk.livejournal.com/62857.html
  colonelcassad.livejournal.com/3908120.html
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 14:37
  В ходе недавнего военного столкновения, в котором никаким образом не участвовали военнослужащие Российской Федерации и не применялись штатные технические средства, есть погибшие граждане России и стран СНГ, об этом уже говорилось, есть и раненые – их несколько десятков.

  Prigożin ich na plecach z Syrii niósł ;)


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 21.02.18, 21:57
  Nie wiem kto to jest "Prigożin"??! Przylecieli samolotem (JEDNYM) a nie kilkoma jak żeście kłamali z niegraczem!
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 22:04
  A niedawno pisałeś, ze żadnych samolotów nie było z transportem ani zabitych ani rannych ;)


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 22.02.18, 16:03
  Pisałem ,że nie było WIELU samolotów z rannymi!
 • menel13 22.02.18, 17:25
  marek_boa napisał:

  > Pisałem ,że nie było WIELU samolotów z rannymi!
  Czyli było niewiele?
 • marek_boa 25.02.18, 22:16
  Czyli był jeden! No ale "jeden" nie wpisuje się w propagandę o "setkach zabitych i rannych"!
 • menel13 25.02.18, 23:56
  marek_boa napisał:

  > Czyli był jeden! No ale "jeden" nie wpisuje się w propagandę o "setkach zabityc
  > h i rannych"!

  Ale w takim Il-76MD mieści się 114 rannych a trupów to i ze 200 da się upchnąć
 • marek_boa 26.02.18, 15:22
  IŁ-76MD-S "Skalpel" bo tylko taki samolot wchodzi w grę zabiera jednorazowo do 60 rannych! Nie mam pojęcia skąd ci się wzięło to "114"! Po za tym ten samolot nie wozi żadną miarą zabitych! Od tego są inne maszyny ,których kodowa nazwa to "Czarny Tulipan" - przez ostatnie 3 lata pod tą nazwą latają transportowe IŁ-62M i An-74!
 • menel13 28.02.18, 23:06
  marek_boa napisał:

  > IŁ-76MD-S "Skalpel" bo tylko taki samolot wchodzi w grę zabiera jednorazowo do
  > 60 rannych! Nie mam pojęcia skąd ci się wzięło to "114"!

  Ze strony iliuszyna
  www.ilyushin.org/aircrafts/transport/308/
  > Po za tym ten samolot nie wozi żadną miarą zabitych!
  Prostą miarą waga x sztuka. Może wozić żywych to może i martwych.
 • maxikasek 21.02.18, 18:20
  "A bzdury do imentu Drogi Maxi! Oto przykłady:
  diana-mihailova.livejournal.com/1555617.html
  safaniuk.livejournal.com/62857.html
  colonelcassad.livejournal.com/3908120.html"
  Rozumiem, że administracja FLightradar kłamie informując , że maszyny wojskowe nie są uwidaczniane na serwerze, bo nie posiadają transpondera (lub nie muszą go włączać). JAkaś wyjątkowa epidemia w ROsji panuje? NA 15 wojskowych maszyn Ił-76 transportowych widniejących w bazie FR24,w ostatnim tygodniu tylko dwie latały. Ale tylko dla jednego lotu podano lotnisko z którego wystartował - docelowego już nie ;-)
  Tak więc Marku bez tej trzeciej prawdy ;-)
 • marek_boa 21.02.18, 22:01
  To straszne! Dzisiaj poleciał do Chmeimim Tu-154M jako prowadzący dla 4 Su-35S i A-50U! I dziwnym trafem Flighradar24 pokazał trasę tego Tu-154M ,który jest samolotem wojskowym Rosyjskiego WKS!
  diana-mihailova.livejournal.com/1662626.html
  No to ktoś tu chyba mija się z prawdą?!
 • gangut 14.02.18, 22:17
  Niżej link do artykułu w Kommersancie - dla znających język potencjalnego przeciwnika :-) - ciekawe są, jeżeli to prawda, przyczyny całego incydentu - czyli próba jakichś miejscowych biznesmenów położenia łapy na lokalnych złożach ropy i gazu.
 • gangut 14.02.18, 22:20
  Sam link:
  www.kommersant.ru/doc/3548170?from=four_mir
 • niegracz 15.02.18, 08:52
  2.12.2016 16:26

  Вагнер в Кремле
  ЧВК Вагнера добралась до Кремля. В День Героев Отечества поздравления президента принимали командир подразделения Дмитрий Уткин и его заместитель. На груди - Золотые звезды за Пальмиру


  w 2016 z okazji Święta Bohaterów Ojczyzny pozdrowienia od Prezydenta na Kremlu przyjmowali d-ca oddziału Dmitrij Utkin i jego z-ca.
 • niegracz 15.02.18, 09:03
  Utkin to "Wagner"
  Дмитрий Уткин, позывной «Вагнер». Офицер запаса, до 2013 года – командир 700-го отдельного отряда спецназа 2-й отдельной бригады СпН ГРУ Минобороны. После увольнения в запас работал в Moran Security Group, участвовал в сирийской экспедиции «Славянского корпуса» в 2013 году. С 2014 года – командир собственного подразделения, которое по его позывному получило условное наименование «ЧВК Вагнера».

  В 2014 – 2015 годах ЧВК Вагнера отметилась на территориях Донецкой и Луганской народных республик. С осени 2015 года деятельность ЧВК Вагнера перенесена в Сирию. Предположительно именно это подразделение играло решающую роль при штурме Пальмиры. Многие бойцы Вагнера отмечены орденами и медалями Российской Федерации.

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • marek_boa 15.02.18, 16:19
  To strasznie tajne Niehracz - a nie lepiej od razu wkleić link do Rosyjskiej Wikipedii skąd zaczerpnąłeś ten fragment?!
  ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0
 • wykrywacz_klamcow 15.02.18, 18:03

  polynkov.livejournal.com/1774302.html
  czuli się zbyt pewnie, ustawieni w kolumnie iwystrzelani jak kaczki

  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • niegracz 15.02.18, 19:21
  Anton Orieh
  uważa że zabitych wagnerowców było
  znacznie więcej niz 5
  do których Rosja przyznaje się oficjalnie
  echo.msk.ru/blog/oreh/2148782-echo/
 • gerlalt 15.02.18, 19:39
  Niegraczow niegraczow zidentyfikowano 9. I Rosja sie do nich nie przyznaje :)
 • kolpik124 15.02.18, 19:31
  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-wdowa-po-najemniku-walczacym-w-syrii-zginal-bez-powodu,815162.html


  --
  "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
 • gerlalt 15.02.18, 19:37
  Ha ha co za brednie :) Jak "pinionżki: przywoził to powód był. Każdy najemnik powinien się z takim końcem liczyć. Tak jak z tym, że Ci którzy mu płacą wypną się na niego.
 • niegracz 15.02.18, 21:28
  odznaczane przez niego
  m.in za akcje bojowe w Donbassie • wykrywacz_klamcow 16.02.18, 14:05
  Dzisiejsza „Nowa Gazeta” pisze, że „wagnerowcy” zostali zdradzeni. Generałowie regularnej armii rosyjskiej nie zatrzymali ich marszu nawet wtedy, kiedy widzieli, że z baz w Kuwejcie i Turcji wystartowały amerykańskie bombowce, by zniszczyć znajdującą się na otwartym terenie, pozbawioną osłony przeciwlotniczej kolumnę.

  Bliskie Kremlowi media tłumaczą dziś, że ludzie „Wagnera” są tylko najemnikami. Walczą za pieniądze i na własne ryzyko, przejmować się więc nimi nie należy.  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • say69mat 16.02.18, 08:13
  @kolpik124 napisała:
  Rosjanin jednak zapewniał go, że nic się nie szykuje. Kiedy wkrótce potem, mimo
  > ostrzeżeń, doszło do szturmu, do akcji włączyły się amerykańskie uzbrojone dro
  > ny, samoloty i helikoptery. I wtedy to z kolei rosyjski oficer łącznikowy połąc
  > zył się z Amerykaninem, prosząc o przerwanie nalotu w celu zebrania „naszych za
  > bitych i rannych”. Według gen. Hasana zginęło ok. stu szturmujących. Według don
  > iesień agencji Bloomberg - aż 200.

  say69mat:
  Po pierwsze, ponoć zginęło trzystu najemników. Po drugie, szkoda ludzi zredukowanych praktycznie do poziomu mięsa armatniego. Po trzecie, powraca historia wojny krymskiej i słynna szarża brytyjskiej lekkiej brygady kawalerii wprost na stanowiska rosyjskiej artylerii pod Bałakławą. Ponoć historia mater vitae est. Po czwarte, mamy jak na dłoni rzeczywisty potencjał lekkiej piechoty, z bewupami i teciakami. Potencjał zredukowany w praktyce pola walki do poziomu rzeczonego mięsa armatniego i pancernego złomu. Po piąte, kłania nam się koncepcja wojny obronnej prowadzonej w oparciu o lekkozbrojną piechotę, niezmodernizowane bewupy i poczciwe tecieaki. Czyli patenty na odstraszanie takich kanapowych architektów teorii wojny, jak profesor Szeremietiew czy Minister Macierewicz.

  więcej:www.tvn24.pl/zginelo-300-najemnikow-prywatnej-rosyjskiej-firmy-wojskowej-w-syrii,815518,s.html
 • gerlalt 16.02.18, 18:29
  Żeby jeszcze bardziej Cię skonfundować :) Wiesz, że dla rosyjskich firm pracowali też byli żołnierze Gromu?
 • jorl 16.02.18, 22:14
  To mi sie podoba. Ta wodospady glupot splywajace po tych pieterkach tego watku. Zreszta gdzie indziej tez.

  A teraz moze troche rozsadku?
  A wiec za cholere nie rozumiem po co Rosja mialaby zatrudniac jakis najemnikow do Syrii. Bo rozumiem ze sie tu imputuje ze rzad Rosji placi im. Przeciez w Syrii maja Rosjanie, jak chca, dowlona ilosci swoich i to doskonale wyszkolonych zolnierzy. Pilotow przepuszczaja przez ta wojne aby sobie pobombardowali, podobno wiekszosc juz przez Syrie przeszla. Speznazowcow i inne jednostki maja od cholery wiec moga ich wysylac i napewno to robia jak chca. Po cholere im jacys najemnicy tamze? Maja oficjalne wojsko tam. A moze Assad im placi? Naprawde? Za biedny przeciez, jak co placi taniej swoim.
  A wiec dla mnie to wycie w mediach o najemnikach rosyjskich w Syrii to bzdury wyssane z palucha. Brudnego.

  Ale cos tam bylo napewno. Moze nawet jacys Rosjanie tez zgineli. Ale Rosjan po Swiecie wloczy sie mnostwo i rzad rosyjski im nie placi.
  No to i moze szerzej. Pare dni wczesniej przed ta afera z bombardowaniem Rosjanie zakazali Turkom nagle lotow nad Afrin. Przedtem pozwolili ale pozwolenie cofneli. Tureckie samoloty pozostaly natychmiast na lotniskach, zadzierac, tak jak i Izrael, nie chcieli. Dalczego? Kurdom poprzez pomoc USA w broni przewrocilo sie we lbach. Pozajmowali tereny daleko od swoich terenow zamieszkania bo tam jest ropa. I Amerykanie ich chronia. A wiec Rosja spuscila Turkow na nich z lancucha i USA jest miedzy mlotem a kowadlem, Kurdow popierac, straci sie Turkow, jak Turcy Kurdow leja to co? Maja Amerykanie na Turkow napadac?. Kurdowie w placz do Rosji, ze chca ochrony przed Turkami. Warunkek dostali taki ze maja sie wycofac z terenow nie swoich czyli oddac rope. I oddac bron wojskam rzadowym. Lani przez Turkow miotaja sie jak Zyd po pustym sklepie. Musieli sie Kurdowie zgodzic na jakies ustepstwa i dlatego Rosjanie zakazali Turkom lotow nad Afrin. Zapewne mieli oddac najpierw te tereny roponosne rzadowym. Jak ci tam pojechali Amerykanie ich zbombardowali. Natychmiast Rosja odwolala zakaz lotow Turkom na Afrin i Kurdow dalej zabijaja Turcy masowo. Do tego Assad przepuszcza do Afrin przez swoj teren, inaczej nie idzie przeciez, Kurdow zza Eufratu i oni sa przez turecka maszyne przerabiania na mieso. I za Eufratem, tez na tym terenie roponosnym Kurdow jest coraz mniej, gina w Afrin.
  I tak to radosc ewentualna Kurdow ze dalej im Amerykanie obronili roponosne tereny jest radoscia glupiego. Bo Turcy ich wybijaja za przyzwoleniem Rosji. Tak dlugo bedzie trwac az ostatnii uzbrojenie Kurdowie beda zabici przez Turkow albo oddadza bron syryjskiej armi rzadowej i oczywiscie oddadza tereny roponosne i inne nie swoje. A wtedy powazna juz armia rzadowa wraz z prawdziwymi zolnierzami rosyjskimi wezmie sobie te tereny jak swoje. I co wtedy zrobi USA? Zbombarduje tych? Chetnie to zobacze.

  Proponowalbym zwlaszcza Polakom sie przejrzec losowi Kurdow. Najpierw ich USA wspierala a teraz biora strasznie w d...


  Przytacza sie tu gazety rosyjskie. Ja troche czytam po rosyjsku, nieraz bylem tam, ostatnio przed 2 miesiacami, wodospady glupot czytam tez i po rosyjsku, placze jakis tam rodzin o jakis tam zabitych to wszystko ma na celu moze kase wydobyc. Znam to, to tak jest jak w Polsce, naprawde, te samo myslenie, Polacy, jestescie podobni do Rosjan, naprawde.  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • wykrywacz_klamcow 16.02.18, 22:25
  Jak to zwykle bywa w rosyjskim świecie, że jak dostaną bęcki to ich tam nigdy nie było, nie wiedzą o co chodzi itp. Odwagi brakuje w tych rosyjskich łbach, by przyznać się do porażki i tyle wam powiem towarzyszu ;)


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • niegracz 17.02.18, 09:33
  jorl sam napisałes wodospady głupoty
  nalezysz do grupki ruskich trolli w stylu marka boa
  wybielających Putina
  i szczekajacych przeciwko Polsce
  -
  A wiec za cholere nie rozumiem po co Rosja mialaby zatrudniac jakis najemnikow do Syrii. Bo rozumiem ze sie tu imputuje ze rzad Rosji placi im.
  Nie rozumiesz ?|
  Do czarnej roboty
  =\ jak na Ukrainie.

  Sam Putin odznacza Zielone Ludziki-on juz wie i rozumie dlaczego i po co.

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • jorl 17.02.18, 10:26
  niegracz napisał:

  > A wiec za cholere nie rozumiem po co Rosja mialaby zatrudniac jakis najemnikow
  > do Syrii. Bo rozumiem ze sie tu imputuje ze rzad Rosji placi im.
  > Nie rozumiesz ?|
  > Do czarnej roboty
  > =\ jak na Ukrainie.


  Ty jestes ciemniak z fizyki niegracz i to niemozliwy a i tu prezentujesz swoje tepote.

  Pomiedzy Syria a Ukraina jest zasadnicza roznicy dla Rosji.
  Na tym kawalu ziemi nazywanym przejsciowo Ukrainie ze wzgledow geopolitycznych Rosja nie moze miec i nie chce wlasnych sil zbrojnych. Ale potrzebuje miec sile militarna aby banderowcow d..pe sprac. Stad wszelcy ochotnicy itd.

  W Syrii wojska rosyjski sa oficjalnie. To po cholere im jacys tam ochotnicy? Slabo wyszkoleni bez wsparcia np. lotnictwa itd.

  Dotarlo niegracz? Wiem, wiem, nie dotarlo.  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • czizus 17.02.18, 18:08
  No ale co powiesz marny kremlowski pachołku na utylizację tzw. Brygady Wagnera przez siły amerykańskie? Piękna akcja Amerykanów prawda?? - i tak to już będzie wyglądało przyszłości. Będą was zabijać!! Ale fakt, macie w tej idiotycznej Rosji dużo lasów, więc raczej starczy materiału na drewniane jesionki dla waszych żołnierzy i najemników w Syrii!!!

  I nie używaj pachołku moich cytatów bo to nie na twój ptasi, kremlowski móżdżek!
 • gerlalt 17.02.18, 21:18
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • niegracz 17.02.18, 21:33
  prywatni kontraktorzy
  odznaczani medalami na Kremlu

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • niegracz 17.02.18, 21:35
  W Rosji jest cała sieć sklepów
  z uzbrojeniem dla prywatnych kontraktorów
  - byli uzbrojeni po zęby , gdy ruszali na Donbass

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.
 • jorl 17.02.18, 22:20
  niegracz napisał:

  > W Rosji jest cała sieć sklepów
  > z uzbrojeniem dla prywatnych kontraktorów
  > - byli uzbrojeni po zęby , gdy ruszali na Donbass


  O czym mowa w tym watku drogi niegraczu? O Donbasie czy Syrii?

  Pijany jestes czy juz tak po prostu masz?


  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • lecavalier 17.02.18, 22:05
  jorl napisał:

  > W Syrii wojska rosyjski sa oficjalnie. To po cholere im jacys tam ochotnicy? Sl
  > abo wyszkoleni bez wsparcia np. lotnictwa itd.

  Po to żeby usprawnić komunikację miedzy oddziałami syryjskimi a wojskiem FR.
  W każdym syryjskim czy irańskim oddziale jest ich pewnie ze 2-3.
  Dzięki temu dowództwo wojsk FR w Syrii ma dobry przegląd sytuacji.
  Są bardzo dobrze wyszkoleni i bardzo doświadczeni w boju (bo to przeciez ex-specnazowcy).
 • jorl 17.02.18, 22:18
  lecavalier napisała:

  > jorl napisał:
  >
  > > W Syrii wojska rosyjski sa oficjalnie. To po cholere im jacys tam ochotni
  > cy? Sl
  > > abo wyszkoleni bez wsparcia np. lotnictwa itd.
  >
  > Po to żeby usprawnić komunikację miedzy oddziałami syryjskimi a wojskiem FR.
  > W każdym syryjskim czy irańskim oddziale jest ich pewnie ze 2-3.
  > Dzięki temu dowództwo wojsk FR w Syrii ma dobry przegląd sytuacji.
  > Są bardzo dobrze wyszkoleni i bardzo doświadczeni w boju (bo to przeciez ex-spe
  > cnazowcy).

  Nastepny opowiadacz glupot. Lepsi od bylych speznazowcow sa aktualni speznazowcy. Zawsze.
  jak Rosja potrzebuja takowych to ma aktualnych. To nie Donbas, nie musza sie kryc.


  Poza tym czytalem w polskich mediach ze zabity tam zostal jakis ktory wogule w wojsku nie byl. Takie glupoty sa lykane i powtarzane przez tych z cytatu czuzisa. Patrz nizej.


  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • lecavalier 17.02.18, 22:38
  jorl napisał:

  > Nastepny opowiadacz glupot. Lepsi od bylych speznazowcow sa [b]aktualni[
  > /b] speznazowcy. Zawsze.
  > jak Rosja potrzebuja takowych to ma aktualnych. To nie Donbas, nie musza sie kr
  > yc.
  >
  >
  > Poza tym czytalem w polskich mediach ze zabity tam zostal jakis ktory wogule w
  > wojsku nie byl. Takie glupoty sa lykane i powtarzane przez tych z cytatu czuzis
  > a. Patrz nizej.

  Aktualni Specnzowcy działają w formacjach wojsk rosyjskich.
  W swoich jednolicie rosyjskich oddziałach. Ci Ex-Specnzowcy
  działają w formacjach wojsk syryjskich i irańskich.
  Na pewno są tak samo dobrze wyszkoleni jak i aktualni Specnzowcy.
  Niczego im nie brakuje a doświadczenie mają pewnie znacznie większe
  (bo są starsi i zaliczyli już wiele wojen).
 • jorl 17.02.18, 22:47
  pie.rzysz lec, jak zwykle zreszta, wystarczy

  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • lecavalier 17.02.18, 22:54
  jorl napisał:

  > pie.rzysz lec, jak zwykle zreszta, wystarczy

  Twoja klasyczna wypowiedź kiedy już nie masz żadnych argumentów.
  No ale trochę tej logiki się ode mnie nauczysz - czy chcesz czy nie :)))
 • jorl 17.02.18, 22:27
  czizus napisał:


  > I nie używaj pachołku moich cytatów bo to nie na twój ptasi, kremlowski móżdżek

  OK, drogi czuzis, nie na moj ptasi mozg. Ale ja zalaczam Twoja madra, jakzeby inaczej, wypowiedz dla innych, nie dla siebie. Dla Twoich wspolplemiencow juz nie z ptasimi kremlowskimi mozdzkami, prawda?

  No i czyzbys sie wstydzil co piszesz? Mnie juz paru cytowalo w stopkach, mi sie to podoba, ja sie swoich wypowiedzi nie wstydze. Zapraszam abys i Ty moje wypowiedzi cytowal. Niech kaganek oswiaty sie pod polskie strzechy i tym sposobem roznosi. Szerzej.

  Naprawde nie rozumiem Twojej zlosci drogi czuzisie, naprawde.

  Acha i bede Twoj cytat dalej uzywal.  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • kolpik124 17.02.18, 22:48
  może napisz więcej jak to Apacze wywołali IIwojnę światową, drogi emigrancie na niemieckim utrzymaniu :D

  --
  "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
  kaz_nodzieja, 31.12.2016
 • jorl 17.02.18, 22:52
  kolpik124 napisała:

  > może napisz więcej jak to Apacze wywołali IIwojnę światową,

  To zostawiam Tobie. Uwaga zgodna ze stopka nizej.

  >drogi emigrancie na
  > niemieckim utrzymaniu :D

  Ja pracuje w prywatnej kapitalistycznej gospodarce, duzo zarabiam, place duze podatki.

  Z moich pieniedzy panstwo niemiecki utrzymuje slabych ekonomicznie Niemcow a poprzez subwencje Unijne i Ciebie drogi k124
  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • kolpik124 18.02.18, 11:13
  duzo zarabiasz tylko w swojej wyobraźni, kliencie niemieckiej opieki społecznej :)))

  kompromitujesz się sdwoim ślepym przywiązaniem do sowieckiej tradycji i nazistowskiej mentalności

  --
  "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
  kaz_nodzieja, 31.12.2016
 • maxikasek 18.02.18, 13:41
  "Z moich pieniedzy panstwo niemiecki utrzymuje slabych ekonomicznie Niemcow a poprzez subwencje Unijne i Ciebie drogi k124"
  Raczej ciebie jorl. Bo dzięki tym subwencjom te pieniądze wracają do gospodarki Niemiec, gdzie są wydawane na produkty produkowane m.in. przez Ciebie.
 • kstmrv 18.02.18, 03:03
  Dla nas to dobra wiadomość. Wagnerowcy mają doświadczenie z walk w Syrii, Gruzji, Czeczenii. Jak Putin zaatakuje Polskę to na pierwszą linię wyśle właśnie takich weteranów. Więc im więcej ich Amerykanie wytłuką tym mniej zostanie ich dla nas.
  --
  Kim jest Owsiak:
  niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas-idiotow
 • wykrywacz_klamcow 19.02.18, 18:32
  ic.pics.livejournal.com/polynkov/11628468/2320711/2320711_1000.jpg
  kłamrow dzisiał opowiadał, że nic się nie stało a rodziny zabitych nadal poszukują informacji
  polynkov.livejournal.com/1782397.html
  polynkov sugeruje ze cokolwiek więcej będzie można się dowiedzieć po wyborach, teraz jest czas na zakłamywanie prawdy.


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 21.02.18, 14:37
  A kto to jest ten "Polynkow" ?! Czy to nie jeden z tych ostatnio wyśmiewanych przez ciebie blogerów?!:) Czyli jak dobrze pisze o Rosji to jest zły bloger a jak źle to dobry?! Większego wykwitu hipokryzji nie oczekiwałem!:)
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 14:41
  go cytować, bo treść nie pasuje do imperialnego tonu wielkoruskiego ;)
  a teraz hejtowany przez swoich kamratów :P tylko dlatego, że stanął po stronie rodzin zabitych a przeciwko propagandonom z kremla ;)
  dla mnie to taki sam terrorysta jak Striełkow ale i terrorysta czasem powie prawdę ;)

  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 21.02.18, 22:05
  To twój koleś - tylko jakoś nie widzę podanych żadnych źródeł w tym jego blogu?!:) Nie przeszkadza ci to hipokryto?!:) No pewnie ,że nie - przecież źle pisze o Rosji co nie?!:)
 • wykrywacz_klamcow 21.02.18, 22:23
  Bo akurat Polynkov podawał źródła ;)
  A i tak jest takim samym faszystą jak pozostali twoi koledzy z rosji ;) to, ze stanął w obronie swoich kolegów terrorystów z Donbasu to tylko dodatkowy dowód ze w sprawie rzezi pod Chiszam ma dużo racji. I on o Rosji zle nie pisze, wręcz przeciwnie, ale takim putinoidom jak ty jedno złe słowo na Rosję to gorzej niż, by na twoja matkę ktoś coś złego powiedział ;)

  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • marek_boa 28.02.18, 14:47
  Od kiedy sieci socjalne uważane są za źródła?!:)
 • wykrywacz_klamcow 23.02.18, 13:44
  Wywiad amerykański przechwycił rozmowę Prigożina, w której zapewnia wagnerowców, że mają zgodę na atak na amerykańskie siły w Syrii. Wygląda więc na to, że zostali po prostu wystawieni do odstrzału.
  W przechwyconej rozmowie z końca stycznia Prigożyn powiedział wysokiemu rangą urzędnikowi syryjskiemu, że - jak to ujął - ma zgodę od jednego z rosyjskich ministrów na posuwanie się naprzód z szybką i mocną inicjatywą, do której ma dojść na początku lutego.


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • jorl 25.02.18, 19:14
  lecavalier napisała:

  >. Ci Ex-Specnzowcy
  > działają w formacjach wojsk syryjskich i irańskich.
  > Na pewno są tak samo dobrze wyszkoleni jak i aktualni Specnzowcy.
  > Niczego im nie brakuje a doświadczenie mają pewnie znacznie większe
  > (bo są starsi i zaliczyli już wiele wojen).


  A wiec w tej mitycznej Wagnera wg Cieboe drogi lec sa doskonali exspecnazowcy.
  A w polskich mediach co innego:

  fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranicy,61/rodziny-rosjan-ktorzy-zgineli-w-syrii-rozmawiaja-z-dziennikarzami,815781.html
  I cytat z tamtad:

  Matka Rusłana postanowiła rozmawiać z dziennikarzami, bo nawet nie wie, gdzie szukać syna, do kogo się zwrócić. Rusłan, który nigdy nawet nie służył w wojsku, kilka miesięcy temu najprawdopodobniej trafił na werbowników, którzy zaproponowali mu pracę - z bronią w ręku - w Syrii i doskonałe - jak na Rosję - zarobki. Według rosyjskich mediów członkowie grupy Wagnera mieli zarabiać w przeliczeniu od 10 do nawet 25 tysięcy złotych miesięcznie. Ale Rusłan nie powiedział rodzinie, jak będzie zarabiał. (www.tvn24.pl)  Twiedzi taka a polska prasa podchwytuje ze taki wogole wojsku nie byl. Ze zamilczy ze w specnazie. I werbownicy do Wagnere go wzieli.


  lecavalier napisała:

  > jorl napisał:
  >
  > > pie.rzysz lec, jak zwykle zreszta, wystarczy
  >
  > Twoja klasyczna wypowiedź kiedy już nie masz żadnych argumentów.
  > No ale trochę tej logiki się ode mnie nauczysz - czy chcesz czy nie :)))


  No i co teraz drogi lec?

  Poza tym nie mam zamiaru mojego cennego czasu tracic na dyskusje z Toba. Bo na niczym sie nie znasz, myslisz slabo i to co "ujawniasz" mnie kompletnie nie interesuje.

  Ja wiem ze chcialbyc zdobyc moje uznanie jakis to madry i dlatego nie mozesz sie powstrzymac aby moje posty czytac i starac sie dyskutowac ze mna.
  Ale nic z tego, jak wyzej, szkoda moje czasu, napewo na Ciebie.
  Ja jak pisuje na forum, rzadko w koncu, to o wazniejszych rzeczach o ktorych nie masz pojecia.
  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
 • argonauta10 26.02.18, 19:38
  Kto tam w Syrii placi najemnikom co to nie sluzyli w wojsku po 3-7 tys $?
  Najemnicy w Kolumbi, Afryce i roznych frontach musza byc dobrze przeszkoleni, najlepiej jak juz sluzyli w elitarnych jednostkach gdzies wczesniej
 • marek_boa 28.02.18, 14:56
  Nikt! Grupa Wagnera to byli żołnierze z krajów WNP ,którzy albo są już na emeryturach albo odsłużyli i nie przedłużyli kontraktu w siłach zbrojnych swoich krajów! Najprawdopodobnie część z nich to byli etatowi pracownicy służb specjalnych SZ RF! Wżadnej tego typu kompanii na świecie nie przyjmuje się do pracy ludzi bez przeszkolenia!
 • jorl 28.02.18, 22:08
  kolpik124 napisała:

  > duzo zarabiasz tylko w swojej wyobraźni, kliencie niemieckiej opieki społecznej
  > :)))

  Typowy Polak, mysli tylko o tym jak sie podwiesic na socjalach. Przez was, przez wasze podwieszanie sie na socjalach jest Brexit.
  W glowie takiemu Polakowi jak Ty drogi k124 nie moze sie zmiescic ze mozna w kraju wysokoprzemyslowym wlasnie pracujac duzo zarabiac.  > kompromitujesz się sdwoim ślepym przywiązaniem do sowieckiej tradycji i nazisto
  > wskiej mentalności

  Co Tobie i Tobie podobnych sie wydaje ze sie kompromituje to mi kompletnie wisi i powiewa. Zreszta niejaki czuzis, patrz nizej was tam w Polsce prawidlowo okreslil.


  --
  Pozdrowienia

  czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
  > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.