Dodaj do ulubionych

Coraz słabsza pozycja Polski w NATO Zgliszcza po

11.03.18, 20:48
ministrze AM
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1740304,1,coraz-slabsza-pozycja-polski-w-nato.read
W ciągu ostatnich 2 lat żaden Polak nie zdobył żadnego ważnego stanowiska w NATO. Wcześniej wybryła 80% zgłaszanych przez nas kandydatów.(jednak nie napisali ile ich było konkretnie)
Jeszcze za PO płk Drab wygrał konkurs na stanowisko wicedyrektora do spraw współpracy itd. AM był innego zdania zamiast wysłać go do NATO zesłał go do żagania a później do cywila.
w 2016v r9oku mogliśmy ubiegać się o stanowisko asystenta sekretarza generalnego. Oczywiście nikogo nie wystawiliśmy.
NATO wymyśliło grupę mędrców(komitet na rzecz reformy systemu dowodzenia. Sekretarz generalny stwierdził że chce w niej Polaka. Przedstawiono do tego stanowiska szefa gabinetu politycznego MSZ. Zastępczyni stwierdziła, że chyba żartujemy sobiue. Inna sprawa że nie napisano kogo powinniśmy przedstawić.
Na ważne stanowisko w strukturach wywiadowczych zgłoszono kandydaturę dziennikarza ,,Gazety Polskiej" . Oczywiście wszyscy myśleli że to żart.
Odwołano gen. Bojarskiego ze stanowiska komendanta Akademii Obrony NATO- ale to wszyscy wiedzą.
Juliusz Ćw2ieluch został odwołany w trybie pilnym ze stanowiskaattache w Waszyngtonie, później był wakat przez 15 miesięcy.
Edytor zaawansowany
  • bmc3i 11.03.18, 21:05
    To są pierdoły. Najwyzszym organem wladzy w NATO jest Rada Północnoatlantycka, do ktorej należa wszystkie najwazniejsze decyzje, lacznie z uruchomieniem art. 5., w ktorej każde państwo NATO ma 1 glos sprawowany przez ministra spraw zagranicznych. I tu nic sie nie zmieniło.

Dlaczego jednak nie zabrales glosu w temacie rozłożenia polskiego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi na łopatki reformą PO z 2014 roku

forum.gazeta.pl/forum/w,539,165710217,165710217,Reforma_dowodzenia_SZ_Siemoniaka_i_gen_Dudy.html

ktora jak dopiero dziś się okazuje była całkowitą klapą, po ktorej nikt nie potrafi podejmować decyzji w takich sprawach jak PMT?

--
  • stasi1 11.03.18, 21:25
    Jak nie zabrałem jak zabrałem? Inna sprawa że ja względem ciebie(i kilku innych tutaj obecnych) to tylko amator więc korzystam tylko z skondensowanych informacji. To uważasz że Polacy to tylko takie zwykłe mięso armatnie, nic mądrego nie wymyślą? Może to cię zadawala ja jednak wolałbym aby jednak coś w tym NATO od nas zależało, a nie tylko dajemy żołnierzy gdzie inni wymyślą.
    W tym artykule teżjest o tym że my broniliśmy ich Litewskiego nieba a oni wolą współpracę(linniową) z Niemcami, nie nami(oczywiście piszę o ostatnich czasach)
  • bmc3i 11.03.18, 22:00
    stasi1 napisał:

> Jak nie zabrałem jak zabrałem? Inna sprawa że ja względem ciebie(i kilku innych
    > tutaj obecnych) to tylko amator więc korzystam tylko z skondensowanych inform
    > acji.

Nie zabrałes. Zaczałeś pisac bez sensu o 1939 roku w tamtym wątku .

To uważasz że Polacy to tylko takie zwykłe mięso armatnie, nic mądrego ni
    > e wymyślą?

Cóż, patrząc na reformę z 2014 roku polegajaca na likwidacji dowodztw poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych, i jeszcze polityków PO zachwalających i proponujących taką reformę innym państwom, można dojść do takich wniosków.

> Może to cię zadawala ja jednak wolałbym aby jednak coś w tym NATO od
    > nas zależało, a nie tylko dajemy żołnierzy gdzie inni wymyślą.

Niczego takiego nie ma. O wyslaniu żołnierzy poza art. 5 decyduja tylko i wylacznie rzady państw narodowych. NATO to nei Układ Warszawski.

> W tym artykule teżjest o tym że my broniliśmy ich Litewskiego nieba a oni wolą
    > współpracę(linniową) z Niemcami, nie nami(oczywiście piszę o ostatnich czasach
    > )

Nie mam wykupionej cyfrowej prenumeraty Polityki, wiec nie widzę tego artykułu, ale gdzie byli Panowie Najder o gen. Strózyński, gdy minister Siemoniak rozwalał system dowodzenia Siłami Zbrojnymi na strzępy? Czy coś mowili wowczas co na to NATO?

--
  • stasi1 12.03.18, 08:50

>
    > Nie zabrałes. Zaczałeś pisac bez sensu o 1939 roku w tamtym wątku .
    Akurat nie bez sensu. SAY pisał że minister finansów stwierdził gdyby wiedział że wojna wybuchnie to dałby na wojsko więcej pieniędzy(wiem to nie było w temacie wątku). Ja na to że to nie wiele by nam pomogło.

Szczerze mówiąc nie wiem jak ta reforma miała by się przełożyć na siłę, jej brak naszego wojska. Dla mnie jest widoczne jeśli zwalniam generała tylko dlatego że nie robi defilady Misiewiczowi to jest to chore

> Niczego takiego nie ma. O wyslaniu żołnierzy poza art. 5 decyduja tylko i wylac
    > znie rzady państw narodowych. NATO to nei Układ Warszawski.
    >
    To po co jest w tym NATO tyle wysoko płatnych stanowisk skoro nic od tego nie zależy. Nie prościej wszystko zamknąć i czekać na godzinę zero. Tyle pieniędzy się marnuje

>
    >
    > Nie mam wykupionej cyfrowej prenumeraty Polityki, wiec nie widzę tego artykułu,
    > ale gdzie byli Panowie Najder o gen. Strózyński, gdy minister Siemoniak rozwal
    > ał system dowodzenia Siłami Zbrojnymi na strzępy? Czy coś mowili wowczas co na
    > to NATO?
    >
    Czy jesteś pewien że nic nie mówili? A ile jest osób które twierdzi że jednak ta reforma była pozytywna? Jak pisałem sam nie mam zdania w tym temacie. Tak samo nie wiem czy przesunięcie Leopardów na wschód to dobra czy też zła decyzja
  • stary_chinczyk 12.03.18, 04:04
    Gdyby pozycja danego kraju w sojuszu faktycznie zalezala od tego jaka partia aktualnie rzadzi, oznaczloby to ze taki sojusz jest guzik warty. Ze w razie zagrozenia sojusznicy pomoga tylko wtedy gdy rzadzila bedzie partia, ktora im odpowiada.
    Jesli wiec jest tak jak piszesz, to szkoda sobie dluzej NATO glowe zawracac. Lepiej wstapic do ZBIRu :).
  • say69mat 12.03.18, 07:35
    @stary_chinczyk napisał:

> Gdyby pozycja danego kraju w sojuszu faktycznie zalezala od tego jaka partia ak
    > tualnie rzadzi, oznaczloby to ze taki sojusz jest guzik warty. Ze w razie zagro
    > zenia sojusznicy pomoga tylko wtedy gdy rzadzila bedzie partia, ktora im odpowi
    > ada.
    > Jesli wiec jest tak jak piszesz, to szkoda sobie dluzej NATO glowe zawracac. Le
    > piej wstapic do ZBIRu :)

say69mat:
    Zgoda, tylko że w polityce zagranicznej rządzi elementarna zasada kindersztuby. Jak cie widzą, tak cię piszą i tak ... traktują. W tym realizują zobowiązania sojusznicze. Bo, np. ... mogą zwlekać z interwencją. Po drugie, jeżeli minister Błaszczak, realizuje rewolucję kadrową w Ministerstwie ON - wyrzynając w pień zaciąg Antoniego - to jakiś problem jest.
  • wkkr 12.03.18, 10:23
    A tojest bardzo zastanawiające. Dlaczego Błaszczak "gorącym żelazem wypala" pozostałości po Antonim?
    Wszystko zaczęło się po intensywnych kontaktach z Amerykanami, cóż takiego przekazali Amerykanie na temat Antoniego stornie polskiej?
    PS
    Oj jak ja bym chciał poznać treść opinii fachowców z CIA na temat Antoniego....

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • say69mat 12.03.18, 10:45
    @wkkr napisał:

> A tojest bardzo zastanawiające. Dlaczego Błaszczak "gorącym żelazem wypala" poz
    > ostałości po Antonim?
    > Wszystko zaczęło się po intensywnych kontaktach z Amerykanami, cóż takiego prze
    > kazali Amerykanie na temat Antoniego stornie polskiej?
    > PS
    > Oj jak ja bym chciał poznać treść opinii fachowców z CIA na temat Antoniego...
    .

say69mat:
    Po pierwsze, to nie jest opinia jakiejkolwiek agendy rządu USA. To jest moja personalna opinia na temat.
    Po drugie - ad meritum - wydaje się, że Antoni jest klasycznym przypadkiem dobrych chęci plus krystalicznej ignorancji. Co w połączeniu z wysoką - zgoła bezkrytyczną - samooceną, czynią z tego człowiek wyjątkowo niebezpieczną personę. Tym bardziej, w tak wrażliwym sektorze jak ON. Podatną na wpływy tych, którzy w jego personalnym mniemaniu, zasługują na 1000% zaufanie. Stąd każdy przejaw krytyki, traktuje jako personalną agresję, skierowaną na realizowaną przezeń misję. Konik/narzędzie misji czyli polityki kadrowej ... dezubekizacja i dekomunizacja.
    Zasadniczy problem polega na tym, że w przypadku Antoniego, żadnego znaczenia - w odniesieniu do osób zasługujących jego mniemaniem na dezubekizację - nie ma opinia i weryfikacja dokonana przez naszych sojuszników z NATO v/s USA. A to już jest ... problem.
  • wkkr 12.03.18, 10:18
    Nie chodzi o to kto rządzi tylko jak rządzi.
    Czystka jaką urządzi AM (lepszy od niego był w tej dziedzinie tylko tow. Stalin) dotknęła generałów
    którzy byli fachowcami i sprawdzili się w kontaktach z sojusznikami. W dodatku podstawy czystki były przeważnie absurdalne.
    Jeśli doda sie do tego kretyńskie metody prowadzenia negocjacji handolwych to nie można się dziwić, że
    takie działania podważyły nasza wiarygodność.

--
  • stary_chinczyk 12.03.18, 21:06
    Byc moze. Ja jestem tylko ciekaw czy swoja wiarygodnosc po skandalu z ustawo o IPN zachowa USA. Czy okaze sie lojalnym sojusznikiem bez wzgledu na przejsciowe napiecia, czy tez ulegnie do konca wplywom Kongresu Zydow Amerykanskich i Izreala.
    Jesli po obydwu stronach wiarygodnosc radykalnie spadnie, to niestety ale Polska musi zaczac szukac alternatywnych sposobow zapewnienia sobie bezpieczenstwa.
  • ignorant11 12.03.18, 21:18
    stary_chinczyk napisał:

> Byc moze. Ja jestem tylko ciekaw czy swoja wiarygodnosc po skandalu z ustawo o
    > IPN zachowa USA. Czy okaze sie lojalnym sojusznikiem bez wzgledu na przejsciowe
    > napiecia, czy tez ulegnie do konca wplywom Kongresu Zydow Amerykanskich i Izre
    > ala.
    > Jesli po obydwu stronach wiarygodnosc radykalnie spadnie, to niestety ale Polsk
    > a musi zaczac szukac alternatywnych sposobow zapewnienia sobie bezpieczenstwa.

Najbardziej wiarogodne dla bezpieczenstwa sa włąsne siły zbrojne.

A sojusze czasem sa skuteczne...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • say69mat 15.03.18, 08:17
    @wkkr napisał:

> Nie chodzi o to kto rządzi tylko jak rządzi.
    > Czystka jaką urządzi AM (lepszy od niego był w tej dziedzinie tylko tow. Stalin
    > ) dotknęła generałów
    > którzy byli fachowcami i sprawdzili się w kontaktach z sojusznikami. W dodatku
    > podstawy czystki były przeważnie absurdalne.
    > Jeśli doda sie do tego kretyńskie metody prowadzenia negocjacji handolwych to n
    > ie można się dziwić, że
    > takie działania podważyły nasza wiarygodność.

@tvn24:
    www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/skoki-fikolki-obroty-macierewicz-ma-sklonnosc-do-ryzyka,143,2542
    say69mat:
    Jeżeli zasadniczym celem Macierewicza, było rozbicie 'układu', czyli rewolta kadrowa. No cóż misję zrealizował, tylko jaką cenę płaci potencjał obronny RP???
  • wkkr 28.03.18, 11:02
    Wystarczy sięgnąć po przykłady historyczne. Paranoicy nie od dziś zwalczają układy.
    A koszty bywają ogromne.

--
  • stasi1 12.03.18, 08:51
    weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23117525,general-roman-polko-ludzi-ktorzy-zhanbili-polski-mundur.html#Z_MT
  • say69mat 12.03.18, 10:52
    @stasi1 napisał:

> weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,23117525,general-roman-polko-ludzi-ktorzy-zhanbili-polski-mundur.html#Z_MT

say69mat:
    Minie martwi co innego, sposób weryfikacji otoczenia politycznego Prezesa pozwala na zrozumienie emocji rządzących politycznym istnieniem Jarosława Kaczyńskiego. Negatywnie weryfikując jego potencjał służący realizacji politycznej misji i dobru Polski.
  • ignorant11 12.03.18, 17:44
    I to wszystko na podstawie dwóch komunistycznych gazet: polityka i gw...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stasi1 12.03.18, 18:26
    Polityka jak polityka(w końcu może tylko poszczycić największą liczbą sprzedawanych egzemplarzy wśród podobnych pism. Wydanie elektroniczne ma w takim nakładzie co wszystkie inne pisma razem wzięte) ale od kiedy GW jest komunistyczna? Jeśli dobrze pamiętam(wtedy niestety nie czytałem jej ale byłem młody i głupi) to raczej walczyli z komuną
  • bmc3i 12.03.18, 18:48
    stasi1 napisał:

> Polityka jak polityka(w końcu może tylko poszczycić największą liczbą sprzedawa
    > nych egzemplarzy wśród podobnych pism. Wydanie elektroniczne ma w takim nakładz
    > ie co wszystkie inne pisma razem wzięte) ale od kiedy GW jest komunistyczna? Je
    > śli dobrze pamiętam(wtedy niestety nie czytałem jej ale byłem młody i głupi) to
    > raczej walczyli z komuną

KOmunistyczna to moZe nie, typowo kapitalistyczna raczej, ale to nie kto inny jak GW nazywal Kiszczaka i Jaruzelskiego "ludzmi honoru".

--
  • stasi1 12.03.18, 20:39
    Tylko z jakiego powodu tak ich nazwali? Raczej nie za to że idealnie wprowadzili stan wojenny. Inna sprawa że np amerykanie cenią Polaków za dwie sprawy; Zamach na Kutchere i stan wojenny
  • ignorant11 12.03.18, 21:15
    stasi1 napisał:

> Tylko z jakiego powodu tak ich nazwali? Raczej nie za to że idealnie wprowadzi
    > li stan wojenny. Inna sprawa że np amerykanie cenią Polaków za dwie sprawy; Zam
    > ach na Kutchere i stan wojenny

Za stan wojenny?????????????????????

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 13.03.18, 00:31
    stasi1 napisał:

> Tylko z jakiego powodu tak ich nazwali? Raczej nie za to że idealnie wprowadzi
    > li stan wojenny. Inna sprawa że np amerykanie cenią Polaków za dwie sprawy; Zam
    > ach na Kutchere i stan wojenny

Cenią Polaków za stan wojenny? Gdzies to wyczytał, w Wyborczej?
    Bo ja żyjąc tutaj, mam wrazenie ze cenia Polskę za sukces gospodarczy, za przeskoczenie Wałesy przez mur, za rok 76, 68 i 56, a nie za pacyfikowanie własnymi rękoma własnego narodu.

--
  • ignorant11 13.03.18, 08:55
    bmc3i napisał:

> stasi1 napisał:
    >
    > > Tylko z jakiego powodu tak ich nazwali? Raczej nie za to że idealnie wpr
    > owadzi
    > > li stan wojenny. Inna sprawa że np amerykanie cenią Polaków za dwie spraw
    > y; Zam
    > > ach na Kutchere i stan wojenny
    >
    >
    > Cenią Polaków za stan wojenny? Gdzies to wyczytał, w Wyborczej?
    > Bo ja żyjąc tutaj, mam wrazenie ze cenia Polskę za sukces gospodarczy, za przes
    > koczenie Wałesy przez mur, za rok 76, 68 i 56, a nie za pacyfikowanie własnymi
    > rękoma własnego narodu.
    >

Tiaaa:)) A może cenią nas za pacyfikacje w tych latach, tj utozsamiaja nas z komunistami mordujacymi Polaków? Moze jeszcze za pacyfikacje Powstania Antykomunistycznego i wymordowanie ok 200 tys Polaków w latach 44-56...?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stasi1 13.03.18, 08:56
    Za realizację stanu wojennego. Przeprowadzono go prawie bez ofiar. Czytałem to już dawno być może nawet w GW kiedy i dla ciebie to był autorytet. Być może
    Ludzie honoru zostali po tym kiedy przegrali wybory a jednak mimo dysponowania siłą dotrzymali warunków umowy. Ilu to było w Solidarności którzy twierdzili skoro wygrali, przejeli władzę to już z niczym innym nie muszą się liczyć. Teraz nawet Jarek stwierdza skoro dostali na wyborach 37% głosów znaczy mogą całą Polskę przemeblować na swój sposób, nie licząc się z prawem.
  • bmc3i 13.03.18, 10:07
    stasi1 napisał:

> Za realizację stanu wojennego. Przeprowadzono go prawie bez ofiar. Czytałem to
    > już dawno być może nawet w GW kiedy i dla ciebie to był autorytet. Być może
    > Ludzie honoru zostali po tym kiedy przegrali wybory a jednak mimo dysponowania
    > siłą dotrzymali warunków umowy.

Potrafię to zrozumieć, ale dla wielu Polaków słowa o Jar i Kisz jako ludziach honoru, były jak cios z otwartej prosto w twarz. Ten sam Kiszczak ktory wydał rozkaz strzelania w Wojku? Czy ten sam Jaruzelski ktory wydawal rozkazy strzelania w Gdańsku w 1970? Czy może jacyś inni z przypadkową zbieżnością nazwisk?

--
  • berek_p 13.03.18, 19:15
    A co z tymi którzy wydaja rozkaz strzelania do manifestantów w USA ? Są demokratyczni i z honorem ? Czy wy jankesi wiecie co to honor ?
  • stary_chinczyk 14.03.18, 00:56
    > Za realizację stanu wojennego. Przeprowadzono go prawie bez ofiar. Czytałem to

Cale 330 mln amerykanow ceni za to Polske ? Czy tylko ktos z Ameryki ma akurat taki poglad, albo tylko tak sobie napisal bo mu akurat posowalo ?

> Ludzie honoru zostali po tym kiedy przegrali wybory a jednak mimo dysponowania
    > siłą dotrzymali warunków umowy. Ilu to było w Solidarności którzy twierdzili s

Jaka sila dysponowali ? Po tym jak Gorbaczow zostawil ich samych nie mieli zadnej sily. Gdyby sie stawiali skonczyloby sie sie jak w Rumunii.
    Gdyby ci ludzi mieli honor, to nie sluzyliby czerwonym.

> koro wygrali, przejeli władzę to już z niczym innym nie muszą się liczyć. Teraz
    > nawet Jarek stwierdza skoro dostali na wyborach 37% głosów znaczy mogą całą P
    > olskę przemeblować na swój sposób, nie licząc się z prawem.

Zaraz, zaraz. Byc moze i Kaczynski robi zle. Ale w czasie rzadow Jaruzelskiego i Kiszczaka za pobliczne wyraznie podobnej opinii jak twoja w stosunku do wladzy, dostawalo sie pala, szlo do aresztu albo ponosilo inne powazne konsekwencje. Sytuacje zupelnie nieporownywalne.
    A tak na marginesie, PIS z 37 % ma jednak wieksze parawo do przemeblowywania Polski niz urzednicy z Brukseli czy ambasador z Waszyngtonu.
  • berek_p 14.03.18, 10:11
    W Rumunii komunista wykonał egzekucję na innym komuniście aby zająć jego miejsce po uprzednim przefarbowaniu. Ceaucescu był dobrym przywódcą i eliminował mendy społeczne czy inny margines.
    Jaruzelski miał siłę a władzę oddał swoim agentom. Wałęsa,Wachowski i inni byli do tego delegowani. I teraz polacy mają wolność i wolno im jechać na zachód robiąc za parobka.
    Taka jest cena wolności i demokracji.
  • czizus 14.03.18, 13:44
    stary_chinczyk napisał:

> Zaraz, zaraz. Byc moze i Kaczynski robi zle. Ale w czasie rzadow Jaruzelskiego
    > i Kiszczaka za pobliczne wyraznie podobnej opinii jak twoja w stosunku do wladz
    > y, dostawalo sie pala, szlo do aresztu albo ponosilo inne powazne konsekwencje.
    > Sytuacje zupelnie nieporownywalne.
    > A tak na marginesie, PIS z 37 % ma jednak wieksze parawo do przemeblowywania Po
    > lski niz urzednicy z Brukseli czy ambasador z Waszyngtonu.

To co się obecnie w Polsce dzieje to nie żadne przemeblowywanie a dewastacja i fakt że PiS ma większość w Sejmie i cały czas duże poparcie, wcale nie upoważnia go do niszczenia. Bruksela ma absolutną rację, że krytykuje tę dewastację. Tak się porobiło, że to właśnie Bruksela walczy o polską praworządność i polską rację stanu.
    Jaruzelski miał wiele grzechów ale jednak nie ingerował i nie przeszkadzał w przejmowaniu władzy przez Solidarność po 1989 r. a mógł gdyby chciał. Jednak tego nie uczynił, zaakceptował zmianę władzy i to jest jednak jego duża zasługa i za to zasługuje na jakiś szacunek. To był zupełnie inny człowiek niż Husak, Honecker czy Caucescu.
  • ignorant11 14.03.18, 17:07
    czizus napisał:

Ty tak na powaznie????

Tzn czy sam wierzysz, co piszesz?

Czy tylko uprawiasz propagande ale dlaczego tak prymitywna i głupia????

Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stary_chinczyk 14.03.18, 22:28
    > To co się obecnie w Polsce dzieje to nie żadne przemeblowywanie a dewastacja i
    > fakt że PiS ma większość w Sejmie i cały czas duże poparcie, wcale nie upoważni
    > a go do niszczenia.

To co konkretnie PiS zdewastowal ??? Mi sie jednak wydawalo ze dwastacja to byla ale w latach 90. Kiedy metodycznie i celowo wyniszczano polski przemysl.
    Albo w pierwszej dekadzie obecnego wieku, kiedy zaniedbania w armii doprowadzily do Smolenska, a polityka spoleczna doprowadzila do zapasci demograficznej.
    Obrazenie sie na Polske kilku przyglupich Zydkow jest przy tym jak pierdniecie przy huraganie.

> Bruksela ma absolutną rację, że krytykuje tę dewastację. Ta
    > k się porobiło, że to właśnie Bruksela walczy o polską praworządność i polską r
    > ację stanu.

Briksela pieni sie bo stracila kontrole nad Warszawa. To wszystko. Bruksela ma gdzies to co dzieje sie w Polsce. Byle byla ona rynkiem zbytu i rezerwuarem taniej sily roboczej.

> Jaruzelski miał wiele grzechów ale jednak nie ingerował i nie przeszkadzał w pr
    > zejmowaniu władzy przez Solidarność po 1989 r. a mógł gdyby chciał. Jednak tego
    > nie uczynił, zaakceptował zmianę władzy i to jest jednak jego duża zasługa i z
    > a to zasługuje na jakiś szacunek. To był zupełnie inny człowiek niż Husak, Hone
    > cker czy Caucescu.

Owszem, byl od nich madrzejszy i mial instynkt samozachowawczy. Gdyby sie postawil, skonczylby tak ja oni. I dobrze o tym wiedzial. Szacunek nalezy sie uczcuwym ludziom a nie zbirom, ktorzy ida na ugode gdy juz nie widza innego wyjscia.
  • gangut 14.03.18, 23:26
    Sytuacja, kiedy politycy zajmują się historią, nie jest zdrowa. I to jest główny zarzut wobec "polityki historycznej" PiSu, a nie jak tam kto kogo ocenia.
  • bmc3i 15.03.18, 01:07
    gangut napisał:

> Sytuacja, kiedy politycy zajmują się historią, nie jest zdrowa. I to jest główn
    > y zarzut wobec "polityki historycznej" PiSu, a nie jak tam kto kogo ocenia.

Nikt przed Tobą w tym wątku nie wspomniał o polityce historycznej.
    Politycy nie powinni zajmowac się polityka historyczną? To na czym polega polityka historyczna i kto ją powinien sie nia zajmowac? W jakim kraju sie jej nie prowadzi? We Francji? Wielkiej Brytani? Niemczech? Rosji?

--
  • stary_chinczyk 15.03.18, 06:13
    > Nikt przed Tobą w tym wątku nie wspomniał o polityce historycznej.
    > Politycy nie powinni zajmowac się polityka historyczną? To na czym polega polit
    > yka historyczna i kto ją powinien sie nia zajmowac? W jakim kraju sie jej nie p
    > rowadzi? We Francji? Wielkiej Brytani? Niemczech? Rosji?

Problem w tym ze polityka historyczna rzadu jest sprzeczna z plotyka krajow zachodnich i z tym co przez 25 lat nauczla wyborcza. Czyli ze Niemcy sa i zawsze byli swietni a Polacy to moga sie swojej historii jedynie wstydzic.

• bmc3i 15.03.18, 07:09
    stary_chinczyk napisał:

> > Nikt przed Tobą w tym wątku nie wspomniał o polityce historycznej.
    > > Politycy nie powinni zajmowac się polityka historyczną? To na czym polega
    > polit
    > > yka historyczna i kto ją powinien sie nia zajmowac? W jakim kraju sie jej
    > nie p
    > > rowadzi? We Francji? Wielkiej Brytani? Niemczech? Rosji?
    >
    > Problem w tym ze polityka historyczna rzadu jest sprzeczna z plotyka krajow zac
    > hodnich i z tym co przez 25 lat nauczla wyborcza. Czyli ze Niemcy sa i zawsze b
    > yli swietni a Polacy to moga sie swojej historii jedynie wstydzic.
    >

A to się wpisuje w polski kompleks niższości i fatalizm. "I tak się nie uda", "my biedni Polacy - nie to co Francja i Niemcy, wielki świat. A u nas to zaścianek."

--
  • ignorant11 16.03.18, 22:42
    stary_chinczyk napisał:

> > Nikt przed Tobą w tym wątku nie wspomniał o polityce historycznej.
    > > Politycy nie powinni zajmowac się polityka historyczną? To na czym polega
    > polit
    > > yka historyczna i kto ją powinien sie nia zajmowac? W jakim kraju sie jej
    > nie p
    > > rowadzi? We Francji? Wielkiej Brytani? Niemczech? Rosji?
    >
    > Problem w tym ze polityka historyczna rzadu jest sprzeczna z plotyka krajow zac
    > hodnich i z tym co przez 25 lat nauczla wyborcza. Czyli ze Niemcy sa i zawsze b
    > yli swietni a Polacy to moga sie swojej historii jedynie wstydzic.
    >

A peło jeszcze nie przeprosiła Merkel za zamach na Kutschere:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 15.03.18, 01:25
    stary_chinczyk napisał:

> y do Smolenska, a polityka spoleczna doprowadzila do zapasci demograficznej.

To była bardzo skuteczna polityka społeczna. Umożliwienie zmianami w prawie powstania i rozposzechniania się umów śmieciowych, wmówienie społeczeństwu że standardowe w całym cywilizowanym świecie zachodnim i wschodnim narzedzia finansowe stymulujące przyrost naturalny, istniejace w kazdym kraju UE, ZBiRa i Ameryki Pólnocnej, to pomoc spoleczna, zapomoga dla marginesu spolecznego, wyrzucenie z kraju milionów często wysoko wykształconych Polaków na zmywak do Angli - wszystko zeby kolesie z Business Clubu nie musieli przestrzegac Kodeksu Pracy, a tych którzy nie wyjechali nazywanie frustratami, karłami i moherami. Podzielenie społeczeństwa na tych którzy z nami i na tych moherów.
    Kolesie mają więc co chcieli. Doprowadzili najpierw do powstania, a później do skrystalizowania się bazy społecznej dla ugrupowania takiego jak PiS. Oni sami PiS stworzyli własnymi rękoma. PiS powinien nazwać Ojcami Założycielami bractwo z SLD, Unii Wolności i PO. Pomniki powinni im teraz stawiac i tablice pamiatkowe im w swojej siedzibie wieszać.
    --
  • adam_al 15.03.18, 14:34
    > To co konkretnie PiS zdewastowal ???

Przyjedź do kraju, zobaczysz. Cały przekrój: od relacji międzynarodowych przez relacje społeczne, rodzinne po rzeczy takie jak np. niszczenie radiowej Trójki. Wstając z kolan prz...śmy w sufit. Na razie mamy guza, ale skutki uderzenia w głowę mogą być opłakane.

> Mi sie jednak wydawalo ze dwastacja to byl
    > a ale w latach 90.

Tak? dewastować to można coś co było prężne, natomiast spadek po latach 80,70,60 to była ch..nia

> Albo w pierwszej dekadzie obecnego wieku, kiedy zaniedbania w armii doprowadzil
    > y do Smolenska,

Nic się w tej spawie nie zmienia - patrz przygody samochodów rządowych.

> a polityka spoleczna doprowadzila do zapasci demograficznej.

Spłycasz, akurat w tym czasie drugi raz zostałem ojcem. Zdziwiło mnie becikowe, wydłużony okres urlopu macierzyńskiego małżonki, coroczny odpis od podatku na dziecko (no, ale tu trzeba płacić podatki, żeby mieć co odpisywać) - tego nie było w latach dziewięćdziesiątych. Może nie były to tak spektakularne działania jak 500+, ale może wtedy nie było stać na to państwa, a może dawanie wprost gotówki wcale nie jest takie dzieciotwórcze?. Więc jakaś polityka pro-rodzicielska była rozwijana, demografia dostaje po dupie raczej z powodu konsumpcjonizmu, zmiany stylu życia, zjawisko typowe dla społeczeństw bogacących się itd. To szerszy problem, ale spłycasz na poziomie pisowskich pijarowców.

> Briksela pieni sie bo stracila kontrole nad Warszawa. To wszystko. Bruksela ma
    > gdzies to co dzieje sie w Polsce.

Ręce opadają, to poziom argumentacji ze spotkania partii rządzącej z suwerenem w Brzeszczach. Prowadząc dyskusję na takim poziomie argumentacji to pewnie w Stanach nie dociera do Ciebie, że dzięki obecnej polityce międzynarodowej jedynym sojusznikiem Polski na świecie jest Bałtyk i to tylko wtedy, gdy nie ma sztormu.
  • bmc3i 17.03.18, 02:43
    adam_al napisał:

> > To co konkretnie PiS zdewastowal ???
    >
    > Przyjedź do kraju, zobaczysz. Cały przekrój: od relacji międzynarodowych przez
    > relacje społeczne, rodzinne

Relacje rodzinne? Sam w takim razie niszczysz te relacje spoleczne. To nie PiS zaczał pierwszy wyzywac połowe spoleczensgtwa od frustratow, moherów, ciemnogrodu, i całą resztą inwektyw, lecz slrodowisko UD/UW i SLD, gdy o PiS-ie jeszcze nawet wroble nie ćwierkaly, a po powstaniu PO to było tylko kontynuowane

po rzeczy takie jak np. niszczenie radiowej Trójki.
    > Wstając z kolan prz...śmy w sufit. Na razie mamy guza, ale skutki uderzenia w
    > głowę mogą być opłakane.
    >

> > a polityka spoleczna doprowadzila do zapasci demograficznej.
    >
    > Spłycasz, akurat w tym czasie drugi raz zostałem ojcem. Zdziwiło mnie becikowe,
    > wydłużony okres urlopu macierzyńskiego małżonki, coroczny odpis od podatku na
    > dziecko (no, ale tu trzeba płacić podatki, żeby mieć co odpisywać) - tego nie b
    > yło w latach dziewięćdziesiątych. Może nie były to tak spektakularne działania
    > jak 500+, ale może wtedy nie było stać na to państwa, a może dawanie wprost got
    > ówki wcale nie jest takie dzieciotwórcze?. Więc jakaś polityka pro-rodzicielska
    > była rozwijana, demografia dostaje po dupie raczej z powodu konsumpcjonizmu,

Tak, przez LPR i PiS. Program becikowego był programem LPR-u, a nie SLD/PO. I byl tak samo zwalczany przez te partie i ich media, jak dzisiaj 500+. Napisz ze nie pamietasz akcji promowania przez Gazete Wyborczą odrzucania becikowego przez świezo upieczonych rodziców, i naglasniania na pierwszej stronie tych par, ktore odrzucily, ze to niby "zapomoga społeczna", ktorej nie powinni przyjmowac ludzie ktorzy sa w stanie samodzilenie sie utrzymac.
    --
  • berek_p 17.03.18, 13:28
    Za bardzo spłycasz. Był taki biskup co polaków nazywał przypadkowe społeczeństwo.
    Był taki papież co nawoływał tak trzymać i nie popuszczać.
    Tak długo trzymali że teraz są dziadami. Za nimi już tylko Rumunia czy inna Albania.
    500+ ma plusy i minusy,tak samo jak unijne dotacje. Problem jest w tym czy mamy te pieniądze, umiemy je zarabiać czy musimy je dostać.
  • adam_al 17.03.18, 15:44
    > Relacje rodzinne? Sam w takim razie niszczysz te relacje spoleczne.

Ja? W jaki sposób?

>To nie PiS zaczał pierwszy wyzywac połowe spoleczensgtwa od frustratow, moherów, ciemnogro
    > du, i całą resztą inwektyw, lecz slrodowisko UD/UW i SLD, gdy o PiS-ie jeszcze
    > nawet wroble nie ćwierkaly, a po powstaniu PO to było tylko kontynuowane

Nie mój drogi, tak silna polaryzacja została wywołana przez środowisko PIS - "my stoimy po tej stronie, oni .....". Owszem było wiele przykładów "obśmiewania" drugiej strony, ale jesteśmy Polakami i nic co ludzkie nie jest nam obce (osobiście uważam, że jesteśmy małostkowym i wrednym narodem - pewnie zaraz zostanę wyzwany od platformersów i żydów ;) ). Teraz każdy przejaw, nawet delikatny, innych poglądów niż zgodny z linią polityczną (tych praktycznych - należących) lub z linią wyznawców (tym zindoktrynowanych) kończy się wyzwiskami, obelgami typu ubek, zdrajca, szmalcownik, targowiczanin itp. To jest jakaś paranoiczna atmosfera do której piłem pisząc o relacjach rodzinnych - z własnego otoczenia wiem, że teraz każda większa rodzinna impreza trwa w miłej atmosferze tylko do momentu rozpoczęcia dysput politycznych. Nie było tak wcześniej.

> Tak, przez LPR i PiS. Program becikowego był programem LPR-u, a nie SLD/PO.

Śmieszne to i symptomatyczne. Czy ja pisałem, że becikowe wprowadziło PO? Pisałem o tym co pojawiło się w pierwszej dekadzie o której wspominał Marek. Dobre rozwiązania są dobrymi rozwiązaniami bez względu na to kto je wprowadził.
  • bmc3i 17.03.18, 17:52
    adam_al napisał:

> > Relacje rodzinne? Sam w takim razie niszczysz te relacje spoleczne.
    >
    > Ja? W jaki sposób?
    >

Przypisując przeciwnikom własne "zasługi"

> >To nie PiS zaczał pierwszy wyzywac połowe spoleczensgtwa od frustratow, mo
    > herów, ciemnogro
    > > du, i całą resztą inwektyw, lecz slrodowisko UD/UW i SLD, gdy o PiS-ie je
    > szcze
    > > nawet wroble nie ćwierkaly, a po powstaniu PO to było tylko kontynuowane
    >
    > Nie mój drogi, tak silna polaryzacja została wywołana przez środowisko PIS - "m
    > y stoimy po tej stronie, oni .....". Owszem było wiele przykładów "obśmiewania"
    > drugiej strony, ale jesteśmy Polakami i nic co ludzkie nie jest nam obce (osob
    > iście uważam, że jesteśmy małostkowym i wrednym narodem - pewnie zaraz zostanę
    > wyzwany od platformersów i żydów ;) ). Teraz każdy przejaw, nawet delikatny, i
    > nnych poglądów niż zgodny z linią polityczną (tych praktycznych - należących)
    > lub z linią wyznawców (tym zindoktrynowanych) kończy się wyzwiskami, obelgami t
    > ypu ubek, zdrajca, szmalcownik, targowiczanin itp. To jest jakaś paranoiczna at
    > mosfera do której piłem pisząc o relacjach rodzinnych - z własnego otoczenia wi
    > em, że teraz każda większa rodzinna impreza trwa w miłej atmosferze tylko do mo
    > mentu rozpoczęcia dysput politycznych. Nie było tak wcześniej.
    >

W jakim swiecie Ty zyłeś? Ailna polaryzacja spoleczenstwa miala miejsce gdy nie bylo jeszcze ani PO ani PiSu, Za casow rzadow Kwasniewskiego., SLD, UW. AWS - w tych czasach, gdy o pisie jeszcze nijt nawet nie slyszal. Wtedy to urzedujacy prezydent rzucal publicznie w strone znacznej czesci spoleczenstwa frutratami, ciemnogrodem. Jak dzi pamietam, popołudnie, ciemno juz a wiec musiała to być zima jakaś, wracałem ze znajomym z jakiegos spotkania, i nie pamietam juz jakie spotkanie to było, ale pamietam prezydenta Kwasniewskiego w radiu nazywającego frustratami jakichś tam ludzi. I pamietam ze rozmawialem z tym znajomym, jak urzedujący prezydent panstwa moze nazwac czesc spoleczenstwa frustratami.

Do powstanie PisU to jeszcze paru dobrych lat trzeba było.

> > Tak, przez LPR i PiS. Program becikowego był programem LPR-u, a nie SLD/P
    > O.
    >
    > Śmieszne to i symptomatyczne. Czy ja pisałem, że becikowe wprowadziło PO? Pisał
    > em o tym co pojawiło się w pierwszej dekadzie o której wspominał Marek. Dobre r
    > ozwiązania są dobrymi rozwiązaniami bez względu na to kto je wprowadził.

Wtedy Agora i jej środowisko polityczne jeździła po becikowym tak samo jak dzisiaj po 500+

--
  • adam_al 17.03.18, 19:33
    > Przypisując przeciwnikom własne "zasługi"

Typowy przykład pisowskiej retoryki - "przeciwnikom". Nie jestem na żadnej wojnie i nie postrzegam osób od których różnię się światopoglądem, mających inne zdanie itp, jako przeciwników czy wrogów. To jest chore, o tym właśnie cały czas mówię. Też jesteś zainfekowany!
    Co masz na myśli pisząc o własnych zasługach tego nie wiem (i żeby nie prowokować - nie chcę wiedzieć).

> Wtedy Agora i jej środowisko polityczne jeździła po becikowym tak samo jak dzis
    > iaj po 500+

Biedna ta Agora. Winni połowy rzeczy (drugiej połowie winien Tusk). Zapytam - dlaczego udzielasz się na forum prowadzonym na platformie Agory? Gazeta Polska nie prowadzi analogicznego forum? Przyjaźniej będzie! ;)

Dla rozładowania balonu emocji - trzymajmy kciuki, by w ciągu najbliższych trzynastu dni udało się podpisać umowę na I etap Wisły. Będzie wyłączny sukces Mariusza (tak jak wg ostatniego spotu MON w sprawie wprowadzenia Polski do NATO). Wszystkie oczy skierowane na Sochaczew.
  • bmc3i 17.03.18, 20:16
    adam_al napisał:

> > Przypisując przeciwnikom własne "zasługi"
    >
    > Typowy przykład pisowskiej retoryki - "przeciwnikom". Nie jestem na żadnej wojn
    > ie i nie postrzegam osób od których różnię się światopoglądem, mających inne zd
    > anie itp, jako przeciwników czy wrogów. To jest chore, o tym właśnie cały czas
    > mówię. Też jesteś zainfekowany!

Ależ oczywiście że jesteś. Dzielisz społeczeństwo na pisowców, i tych dobrych, obrońców dekoracji. Nie widzisz społeczeństwa jako całość gdzie kazdy ma prawo do innych poglądów - także odmiennych niz Twoje, lecz widzisz pisowców i nas. A kto nie z nami, to przeciw nam. Jan Kowalski z naprzeciwka to nie człowiek, obywatel godny szacunku tak samo jak Ty, lecz pisowiec, analfabeta i moher. Tylko dlatego że głosował na pis i jest mu światopoglądowo daleko do PO, czy innego Kodu.

> Co masz na myśli pisząc o własnych zasługach tego nie wiem (i żeby nie prowokow
    > ać - nie chcę wiedzieć).
    >

Kto chce pamietac, to pamieta, kto piewszy obrazał kilkadziesiąt procent spoleczeństwa odżegnując ich od czci, godności, mądrości, rozumu i i szacunku, gdy PiS nawet jeszcze nie istanił. Wypieranie, jest znanym naukowo zjawiskiem psychologicznym. Tylko że to nie ma znaczenia. PiSu nie przywieźli kosmici, ani żaden Tymiński w walizce, lecz lecz ta grupa powstała w polskim społeczeńśtwie w wyniku warunków w jakich się znaleźli. I istnienie tej grupy ludzi spowodowało że powstała taka partia jak PiS. PiS nie powstałby i nie osiągnąłby sukcesu, gdyby nie istniało zaplecze społeczne i polityczne, ogromna wielomilionowa grupa ludzi o określonych zapatrywaniach. Którą - jak wkrótce po ostatnim zwycięstwie PiSu napisał któryś z redaktorów Wyborczej - sami stworzyliśmy. Mozna się zżymać na PiS, wściekac, walczyc z nimi na wszelkie sposoby, ale nic się nie wskóra, dopóki będzie istaniała baza społeczno-polityczna PiSu. A tej nie tylko się nie zlkiwiduje/zmniejszy, lecz jeszcze powiekszy przez dalsze używanie wobec niej inwektyw.

> > Wtedy Agora i jej środowisko polityczne jeździła po becikowym tak samo ja
    > k dzis
    > > iaj po 500+
    >
    > Biedna ta Agora. Winni połowy rzeczy (drugiej połowie winien Tusk). Zapytam - d
    > laczego udzielasz się na forum prowadzonym na platformie Agory? Gazeta Polska n
    > ie prowadzi analogicznego forum? Przyjaźniej będzie! ;)
    >

No widzisz. Jak ktoś nie pieje z zachwytu nad Kodem, PO, itp, to ani chybi musi czytać Gazetę Polską. Szkoda że jeszcze nie wspomniałeś nic o Rydzyku. Jak widać, kompletnie nie rozumiesz problemu. Znaczy jesteś wojownikiem za sprawę.

> Dla rozładowania balonu emocji - trzymajmy kciuki, by w ciągu najbliższych trzy
    > nastu dni udało się podpisać umowę na I etap Wisły. Będzie wyłączny sukces Mar
    > iusza (tak jak wg ostatniego spotu MON w sprawie wprowadzenia Polski do NATO).
    > Wszystkie oczy skierowane na Sochaczew.

Jakich emocji? Sytuacja w Polsce już tak dawno temu mi obrzydła, tak bardzo budzi mój niesmak,że juz dawno przestałem się nią interesowac. Nie chce słyszeć o kolejnych aktach wojenki polsko-polskiej, nie czytam już wiecej co tam sie w Polsce w polityce dzieje, obawiam się tylko że naprawdę dojdzie do wojny domowej i pozabijacie się nawzajem. I oczywiscie jedni bedą drugich oskarżać że to tamci ją wywołali, a my jestesmy bez winy.

--
  • adam_al 17.03.18, 21:24
    > Sytuacja w Polsce już tak dawno temu mi obrzydła, tak bardzo bud
    > zi mój niesmak,że juz dawno przestałem się nią interesowac.

Jak zwykle osoby nie będące w Polsce mają najwięcej do powiedzenia na temat sytuacji w niej panującej. Jeżeli przestałeś się interesować, nie jesteś tu i teraz to przyznasz, że twoje oceny są nic nie warte, ba nie masz moralnego prawa, aby mędrkować i pouczać nas czochranych dobrą zmianą.
  • bmc3i 17.03.18, 21:34
    adam_al napisał:

> > Sytuacja w Polsce już tak dawno temu mi obrzydła, tak bardzo bud
    > > zi mój niesmak,że juz dawno przestałem się nią interesowac.
    >
    > Jak zwykle osoby nie będące w Polsce mają najwięcej do powiedzenia na temat syt
    > uacji w niej panującej. Jeżeli przestałeś się interesować, nie jesteś tu i tera
    > z to przyznasz, że twoje oceny są nic nie warte, ba nie masz moralnego prawa, a
    > by mędrkować i pouczać nas czochranych dobrą zmianą.

No tak, oczywiście. Nie mam prawa zajmować się Polską.... "A Pan mi mówi - Panie Kontrolerze...." - ale ten artysta jest w dzisiejszych czasach na indeksie, podobnie jak w latach 80., więc nie dokończę cytatu. Wyciąłeś wszystko, z mojego ostatniego postu.... Czyli jednak naprawdę niczego nie zrozumiałeść. Naprawdę, Polska jest przypadkiem beznadziejnym....
    Wojna domowa nie czy lecz kiedy. I oczywiście to pisowcy i mohery będą jej winni.

--
  • bmc3i 17.03.18, 21:52
    bmc3i napisał:

> adam_al napisał:
    >
    > > > Sytuacja w Polsce już tak dawno temu mi obrzydła, tak bardzo bud
    > > > zi mój niesmak,że juz dawno przestałem się nią interesowac.
    > >
    > > Jak zwykle osoby nie będące w Polsce mają najwięcej do powiedzenia na tem
    > at syt
    > > uacji w niej panującej. Jeżeli przestałeś się interesować, nie jesteś tu
    > i tera
    > > z to przyznasz, że twoje oceny są nic nie warte, ba nie masz moralnego pr
    > awa, a
    > > by mędrkować i pouczać nas czochranych dobrą zmianą.
    >
    >
    > No tak, oczywiście. Nie mam prawa zajmować się Polską.... "A Pan mi mówi - Pani
    > e Kontrolerze...." - ale ten artysta jest w dzisiejszych czasach na indeksie, p
    > odobnie jak w latach 80., więc nie dokończę cytatu. Wyciąłeś wszystko, z mojego
    > ostatniego postu.... Czyli jednak naprawdę niczego nie zrozumiałeść. Naprawdę,
    > Polska jest przypadkiem beznadziejnym....
    > Wojna domowa nie czy lecz kiedy. I oczywiście to pisowcy i mohery będą jej winn
    > i.

Dzisiaj to już tylko zacietrzewienie po obu stronach, które przeradza się w nienawiść. Trzeba tylko iskry, abyście zaczęli do siebie nawzajem strzelać.

--
  • adam_al 17.03.18, 22:04
    "wojna domowa nie czy lecz kiedy", "nawzajem do siebie strzelać" - człowieku co Ty wypisujesz!?.
  • bmc3i 18.03.18, 00:05
    adam_al napisał:

> "wojna domowa nie czy lecz kiedy", "nawzajem do siebie strzelać" - człowieku c
    > o Ty wypisujesz!?.

To czego się obawiam. Poziom wzajemnej nienawiści w Polsce przekracza już granice przyzwoitości.

--
  • ignorant11 21.03.18, 11:36
    bmc3i napisał:

> adam_al napisał:
    >
    > > "wojna domowa nie czy lecz kiedy", "nawzajem do siebie strzelać" - człow
    > ieku c
    > > o Ty wypisujesz!?.
    >
    > To czego się obawiam. Poziom wzajemnej nienawiści w Polsce przekracza już grani
    > ce przyzwoitości.
    >
    >

Wojny domowej nie bedie a to dlatego, że siły targowicy sa zbyt wirtualne:)))

Jeden Pawełek specjalna troska trizubek Kasprzak nie zrobi rewolucji:))))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • marek_boa 21.03.18, 17:43
    No cóż Adasiu - Matrek albo zapomniał albo nie chce pamiętać ,że PiS nie wziął się z niczego tylko z przeredagowanego "PC" ,któremu to tak trafnie J.Urban wymyślił hasło po wyborcze - "Teraz k....a my" czyli "TKM"!
    -Pozdrawiam!
  • bmc3i 21.03.18, 21:32
    marek_boa napisał:

> No cóż Adasiu - Matrek albo zapomniał albo nie chce pamiętać ,że PiS nie wziął
    > się z niczego tylko z przeredagowanego "PC" ,któremu to tak trafnie J.Urban wym
    > yślił hasło po wyborcze - "Teraz k....a my" czyli "TKM"!
    > -Pozdrawiam!

No widzisz. Znowu czytasz i nie rozumiesz co czytasz. Jak dziecku w piaskownicy wie - pis sam sie wybral? Czy jacys ludzie go wybrali? A moze bedac w opozycji podle sfalszowal ostatnie wybory? Podlosc ludzka nie zna granic.....
    Ktos go wybral, prawda? Skad sie Ci ludzie wzieli? Ruscy na taczkach przywiezli? Czy Rydzyk sciagnal z Marsa? Kto ich w Polsce stworzyl? Kilka milionow ludxzi glosujacych akurat na nich, to co, sami sluchacze Radia Maryja? Czy efekty polityki socliberalow przez ostatnie kilkanascie lat?

--
  • bmc3i 15.03.18, 00:52
    czizus napisał:

> Jaruzelski miał wiele grzechów ale jednak nie ingerował i nie przeszkadzał w pr
    > zejmowaniu władzy przez Solidarność po 1989 r. a mógł gdyby chciał. Jednak tego
    > nie uczynił, zaakceptował zmianę władzy i to jest jednak jego duża zasługa i z
    > a to zasługuje na jakiś szacunek. To był zupełnie inny człowiek niż Husak, Hone
    > cker czy Caucescu.
    >

A mógł grabić, gwałcić i zabijać. Dobry Pan, ludzki Pan...
    Takie czasy, że na najwyższy szacunek można zasłużyc zwykłym nie mordowaniem. Powstrzymaniem sie od ludobójstwa.

--
  • ignorant11 14.03.18, 16:14
    stary_chinczyk napisał:

>
    > Jaka sila dysponowali ? Po tym jak Gorbaczow zostawil ich samych nie mieli zadn
    > ej sily. Gdyby sie stawiali skonczyloby sie sie jak w Rumunii.
    > Gdyby ci ludzi mieli honor, to nie sluzyliby czerwonym.

Bo trzeba byłó skończyc znimi jak jak w Rumunii:))) Teraz zaden Michnik nie nazywałby ich ludzmi honoru ani zadna Torańska nie płakałaby nad losem szeregowego, któremu demostranci 13 grudnia budza spokój:)))
    Ale jakos nie czytałem ani jednego textu ww załujacych pomordowanych przez szeregowego Kiszczaka, szeregowego WojciechaJ ani szeregowego Michnika...

>
    > Zaraz, zaraz. Byc moze i Kaczynski robi zle. Ale w czasie rzadow Jaruzelskiego
    > i Kiszczaka za pobliczne wyraznie podobnej opinii jak twoja w stosunku do wladz
    > y, dostawalo sie pala, szlo do aresztu albo ponosilo inne powazne konsekwencje.
    > Sytuacje zupelnie nieporownywalne.
    > A tak na marginesie, PIS z 37 % ma jednak wieksze parawo do przemeblowywania Po
    > lski niz urzednicy z Brukseli czy ambasador z Waszyngtonu.

Gwoli scisłóści ani ambasador Izraela, powiem antysemicko:))), ani ambasador USA ani łe ani tez Moskwy nie maja najmniejszego prawa...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 14.03.18, 16:06
    stasi1 napisał:

> siłą dotrzymali warunków umowy. Ilu to było w Solidarności którzy twierdzili s
    > koro wygrali, przejeli władzę to już z niczym innym nie muszą się liczyć. Teraz
    > nawet Jarek stwierdza skoro dostali na wyborach 37% głosów znaczy mogą całą P
    > olskę przemeblować na swój sposób, nie licząc się z prawem.

Nie uprawiaj komunistycznej propagandy!

A po drugie: skoro wygralem wybory to mam mandat do znmien iania Kraju zgodnie z udzielonym mandatem, wiec go zmieniam.

Zatem nie pieprz jak Bolesław Wałesa, który twierdzi, że rząd nie ma prawa np likwidowac gimnazjów, bo ma do tego świete prawo...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stasi1 15.03.18, 09:57
    Nawet jak wygrałeś wybory to masz obowiązek przestrzegać prawa. Pamiętasz henryka Walezego i powód jego ucieczki do Francji? Stwierdził że we Francji będzie panem a w Polsce to musi sie szlachty słuchać. A mógł stwierdzić: Wygrałem wybory i mogę robić co chcę. Szlachta ma się tylko słuchać.
    Pewnie nawet nie wiesz co to konstytucja?
  • ignorant11 16.03.18, 22:44
    stasi1 napisał:

> Nawet jak wygrałeś wybory to masz obowiązek przestrzegać prawa. Pamiętasz henr
    > yka Walezego i powód jego ucieczki do Francji? Stwierdził że we Francji będzie
    > panem a w Polsce to musi sie szlachty słuchać. A mógł stwierdzić: Wygrałem wyb
    > ory i mogę robić co chcę. Szlachta ma się tylko słuchać.

Ale PIS włąsnie słucha swoich wyborców:)))
    > Pewnie nawet nie wiesz co to konstytucja?
    Prostytucja jest do obalenia:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stasi1 21.03.18, 08:40
    Wiedziałem że z tobą rozmowa o polityce jest jak ze ślepym o kolorach
  • ignorant11 21.03.18, 11:33
    stasi1 napisał:

> Wiedziałem że z tobą rozmowa o polityce jest jak ze ślepym o kolorach

Musiałbys najpierw odzyskac wzrok i zdolnośc odrózniania kolorów:)))

Mam sokratejski nick i ignoruje propagandowe głupoty i umniejszanie roli Polski
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • krzy-czy 21.03.18, 15:07
    no patrzta ludkowie mili. JA ZGADZAM SIĘ Z IGUSIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!
    wszak to niejaki stefan Niesiołowski, przy okazji jakiejś sprzeczki co do stanowienia prawa powiedział: jak wygrata wybory to se będzieta mogli robić swoje. a tera wam wara.
  • stasi1 22.03.18, 09:07
    Ale chyba nie mówił o tym że wtedy będą mogli łamać praWO? Wszystko zgodnie z prawem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.