Dodaj do ulubionych

Niezbędny satelita!

15.05.18, 08:55
www.space24.pl/pociski-jassm-to-dopiero-poczatek-zakupow-mon-niezbedny-satelita

--
Sława!
Forum Słowiańskie
gg 1728585
Edytor zaawansowany
  • cheyenne20 15.05.18, 20:30
    Znalazłem kasę : ciach +500, ciach służba zdrowia za friko, ciach facetom w czerni, ciach szkolnictwo za friko...
    Wystarczy na własny system GPS dla pocisków manewrujących, wystarczy dla jassm... a i generałom można być coś dorzucić
    do skromnych pensji.
  • cojestdoktorku 15.05.18, 20:40
    jeśłi zabierzesz 500+ zabijesz wzrost konsumpcji, a to on napędza obecnie wzrost PKB
    bez tego wzrostu PKB wyhamuje, spadną wpływy z podatków i paradoksalnie przestanie nas być stac na nowe zakupy :)
    obecnie dzięki wydatkom socjalnym nasza gospodarka szczytuje :P
    forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/1123837,polska-z-drugim-najwyzszym-wzrostem-pkb-w-unii-oto-najnowsze-dane-eurostatu-wykresy.html
  • cheyenne20 15.05.18, 20:50
    No to podwyższyć do +1000 - będzie jeszcze większy wzrost PKB !
  • cojestdoktorku 15.05.18, 21:00
    no będzie :)
    to przyznaja nawet najwązniejsze agencje rationgowe takie jak S&P
    "Jak podkreśliła, ten wynik pokazuje, że uwzględniony został potencjał rozwojowy, potencjał wzrostu Polski. - A ten potencjał wzrostu wynika m.in. z ciągle wysokiej siły konsumpcji, czyli tego, że biedniejsze rodziny zasilone programem 500+ mają większą siłę popytową."
    www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wzrost-pkb-polski-gospodarka-polski-agencja,210,0,2344658.html
    wiem ze to dziwne i niezrozumiałe, ale przy 1000+ wzrost byłby wyższy :P
  • bmc3i 15.05.18, 21:26
    cheyenne20 napisał:

> No to podwyższyć do +1000 - będzie jeszcze większy wzrost PKB !

Nie można, bo wowczas różni na forach bedą pisac jeszcze wieksze bzdury.

--
  • maxikasek 15.05.18, 21:01
    Tak, ale chyba nie sądzisz że wydając 500 państwo odbiera w podatkach 600 ;-) Więc to droga donikąd. W końcu ktoś będzie musiał spłacić długi. PKB za Gierka też było duże- tylko do czego doprowadziło ;-)
  • cojestdoktorku 15.05.18, 21:06
    "Zgodnie ze wstępnym szacunkiem PKB ogłoszonym w lutym przez GUS, relacja państwowego długu publicznego wyniosła 48,5 proc. PKB i była niższa o 3,4 pkt proc. od poziomu z 2016 r., a relacja długu sektora instytucji rządowych i samorządowych wg definicji UE wyniosła 50,6 proc. i była niższa od poziomu z 2016 r. o 3,6 pkt proc."

businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-sektora-publicznego-spadl-w-2017-roku-pierwszy-raz/fpv9b9l
    wiem ze to trudne i niezrozumiałe ale jak najbardziej odbierze 600 :P
  • cojestdoktorku 15.05.18, 21:08
    przy okazji
    niedługo nam sie wyniki pogorszą jak zaczniemy przelewać kasę za patrioty
    bo 500+ napędza koniunkturę i PKB w Polsce
    natomiast płatności za Patrioty napędza koniunkturę w USA

więc 500+ - dobrze
    zagraniczne zakupy uzbrojenia - źle
  • maxikasek 15.05.18, 22:25
    "wiem ze to trudne i niezrozumiałe ale jak najbardziej odbierze 600 :P"
    Niestety łudzisz się. A wystarczy czytać dokładnie. ;-) W 2017 budżet dostał zastrzyk blisko 9 mld zł z NBP za 2016 rok. To pozwoliło utrzymać nadwyżkę budżetową (przy jednoczesnym spadku inwestycji) do jesieni. W tym roku tego nie będzie bo NBP przyniosło straty. A więc przy takim samym poziomie wydatków/ innych dochodów mamy już wzrost zadłużenia o 6 mld.
    Oczywiście to uproszczone tłumaczenie (bo ani wydatki ani dochody nie będą takie same)- żebyś mógł zrozumieć.
    Ażeby się aż tak nie podniecać artykułami:
    businessinsider.com.pl/finanse/500-plus-zmniejszylo-zadluzenie-rodzin/n7ky8f4
    biznes.newseria.pl/news/polacy-maja-47-mld-zl,p2077508855
    I obydwa powołują się na te same dane a wymowa każdego inna;-)
  • cojestdoktorku 15.05.18, 22:36
    >W 2017 budżet dostał zastrzyk blisko 9 mld zł z NBP za 2016 rok.

dług spadł około 3% a to jest około 60mld złotych te 3% :P, więc te 9 mld to jest mało istotny pikuś :)

>Ażeby się aż tak nie podniecać artykułami:

dlatego trzeba olac interpretacje i skupić się na samych cyfrach,a cyfry wbrew temu co pisża autorzy w GWmówia ze zadłużenie Polski w relacji do PKB spadło
    r-scale-33.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p121/i/f542eae1949358e25d8bfeefe5b199f1/1002e8a7-3a96-4b49-bb16-ce5a447a3f4b.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=940&srch=940&dstw=940&dsth=940&quality=75
    widać wypłaszczenie, a skoro PKB urosło prawie 2bln złotych to dług w stosunku do PKB spadł
    i wcale aż tak bardzo nie ma się z czego cieszyć
    www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/podaz-pieniadza-m3-pol
    jak za mocno wyhamuje zadłużenie, to wtedy przestanie rosnąc ilosc pieniadza
    a jak jest mniej pieniadza, to nie ma siły, wszyscy będa mniej zarabiać :P
  • cojestdoktorku 15.05.18, 22:46
    >a skoro PKB urosło prawie 2bln

urosło DO prawie 2bln
  • stasi1 16.05.18, 08:41
    Skąd ci wyszło te 60mld skoro zdanie wcześniej było napisane:
    Z kolei Państwowy Dług Publiczny (PDP, liczony wg polskiej metodologii) wyniósł 961,84 mld zł i spadł o 1,1 proc. kw/kw i o 0,3 proc. w stosunku do końca 2016 r. Więc niecałe 30mld. A na plus wychodziło między innymi dlatego że złoty się umocnił więc nasze rezerwy walutowe mają większą wartość w złotych.
  • cojestdoktorku 18.05.18, 19:43
    liczyłem w stosunku do PKB
    skoro dług spadł o około 3% to jest tak jakby spadł o 60mld
    jasne ze w liczbach bezwzglednych to jest wartosc mniejsza, ale lepiej porównywac w stosunku do PKB
  • ignorant11 18.05.18, 22:17
    cojestdoktorku napisał:

> liczyłem w stosunku do PKB
    > skoro dług spadł o około 3% to jest tak jakby spadł o 60mld
    > jasne ze w liczbach bezwzglednych to jest wartosc mniejsza, ale lepiej porównyw
    > ac w stosunku do PKB

60 G zł to starcza na te wszystkie programy z nawiązka!

Kiedyś robiłem u JKM i zakładałem UPR.

Ale nawet wtedy nie byłem doktrynrem.

O siłe pieniadza trzeba dbać ale bez przesady.

Jakies min socjalne musimy miec ze wzgledu na otoczenie.

Choc wolałbym budowac Ameryke miedzy Wisła i Odra.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • wkkr 16.05.18, 10:57
    Za gierka statystyki tez wyglądały świetnie....

--
    Ceterum censeo Russia delendam esse
  • bmc3i 15.05.18, 21:27
    maxikasek napisał:

> Tak, ale chyba nie sądzisz że wydając 500 państwo odbiera w podatkach 600 ;-) W
    > ięc to droga donikąd. W końcu ktoś będzie musiał spłacić długi. PKB za Gierka t
    > eż było duże- tylko do czego doprowadziło ;-)

Długi to będa Twoje wnuki płacić, gdy nie bedzie za co sfinansować Twojej emerytury, bo na jednego jednego pracujacego będzie przypadac 3 emerytów.

--
  • maxikasek 15.05.18, 22:10
    "Długi to będa Twoje wnuki płacić, gdy nie bedzie za co sfinansować Twojej emerytury, bo na jednego jednego pracujacego będzie przypadac 3 emerytów."
    Az takim optymistą nie jestem- raczej dzieci.
  • bmc3i 16.05.18, 00:42
    maxikasek napisał:

> "Długi to będa Twoje wnuki płacić, gdy nie bedzie za co sfinansować Twojej emer
    > ytury, bo na jednego jednego pracujacego będzie przypadac 3 emerytów."
    > Az takim optymistą nie jestem- raczej dzieci.

Wiec dla własnego dobra, lepiej róbmy dzieci. Proponuję produkcję tasmową.

--
  • cojestdoktorku 15.05.18, 21:32
    >W końcu ktoś będzie musiał spłacić długi.

zapomniałbym, długów nie wolno spłacać :)
    należy je rolować
    im więcej długu tym wiecej pieniedzy a wiec tym więcej ludzi ma kase w portfelu
    po splacenu długów zniknęłyby pieniadze
    dlatego trzeba sie zadłużać jak najwiecej, od tego jest sie coraz bogatszym
    ja nie zartuję :D

"Mogłeś zauważyć w trakcie całego procesu, że każdy nowo kreowany pieniądz jest długiem. Każdy jest obarczony odsetkami. Zarówno waluta, którą stworzył FED, jak i pieniądz kreowany przez banki komercyjne. Spłata wszystkich długów bardzo zmniejszyłaby ilość pieniądza w obiegu. Skoro pieniądz powstaje jako dług, to w momencie spłaty długu przestaje istnieć. "

prostaekonomia.pl/kreacja-pieniadza/
  • ignorant11 15.05.18, 23:27
    cojestdoktorku napisał:

> jeśłi zabierzesz 500+ zabijesz wzrost konsumpcji, a to on napędza obecnie wzros
    > t PKB
    > bez tego wzrostu PKB wyhamuje, spadną wpływy z podatków i paradoksalnie przesta
    > nie nas być stac na nowe zakupy :)
    > obecnie dzięki wydatkom socjalnym nasza gospodarka szczytuje :P
    > forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/1123837,polska-z-drugim-najwyzszym-wzrostem-pkb-w-unii-oto-najnowsze-dane-eurostatu-wykresy.html

Dokładnie! To taki socjalistyczny keinesizm. NB sam keinesizm moze miec zastosowanie wtedy gdy na rynku jest za mało pieniądza.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 15.05.18, 21:25
    cheyenne20 napisał:

> Znalazłem kasę : ciach +500, ciach służba zdrowia za friko, ciach facetom w cze
    > rni, ciach szkolnictwo za friko...
    > Wystarczy na własny system GPS dla pocisków manewrujących, wystarczy dla jassm.
    > .. a i generałom można być coś dorzucić
    > do skromnych pensji.

Własny system lokalizacji satelitarnej jest nam tak potrzebny jak dziura w moście.
    Natomiast satelitarny systemy rozpoznania obrazowego, radarowego i radioelektronicznego są nam krytycznie potrzebne. Natomiast trolowanie zawarte w Twoim poście nie warte jest jakiejkolwiek odpowiedzi.

--
  • berek_p 16.05.18, 11:06
    Jedź do Piaseczna i zamów dla Polski 3 satelity. Nie zapomnij że ty płacisz.
  • kstmrv 16.05.18, 22:33
    Taki rakietami jak JASSM-ER atakuje się przeważnie cele stacjonarne, wystarczy wklepać do komputera pocisku pozycję GPS celu (jeśli w danej chwili jej nie znamy to podadzą ja nam działający w rejonie agenci/komandosi, którzy w razie czego mogą i podświetlić cel laserem).
    Po drugie atakowanie celów tak daleko w głębi Rosji oznacza że nie jest to lokalny konflikt graniczny, ale pełnoskalowa wojna. A tą praktycznie napewno będziemy prowadzić wraz z NATO, więc od NATO-wskich satelitów otrzymamy dane o celach.
    Ale niezależnie od tego możemy sobie satelitę fundnąć, trochę to kosztuje, ale za to jak już poleci w kosmos to nie wymaga kasy na bieżącą eksploatację (w przeciwieństwie do samolotów).

--
    Kim jest Owsiak:
    niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas-idiotow
  • berek_p 16.05.18, 23:08
    Bieżąca obsługa jest na ziemi. A to też są koszta. Marzy wam się wojna z Rosją na której wszyscy zginiecie ?
  • kstmrv 16.05.18, 23:57
    berek_p napisał:

> Bieżąca obsługa jest na ziemi.

Jaka bieżąca obsługa? To tylko centrum komunikacyjne, które w dodatku musi być małe i mobilne bo w razie wojny stacjonarne centrum może zostać zniszczone.

> A to też są koszta.

Pomijalnie małe w porównaniu od obsługi naziemnej samolotów (które angażuje dużo więcej ludzi i części zamiennych niż obsługa satelity).

> Marzy wam się wojna z Rosją
    > na której wszyscy zginiecie ?

To Putinowi, tak jak Stalinowi, marzy się podbój świata. Ale że rosyjska armia i gospodarka to złom to Putinowi zostają tylko marzenia.

--
    Kim jest Owsiak:
  • berek_p 17.05.18, 00:48
    Jesteś oderwany od rzeczywistości. Saakaszwili też tak myślał aż w końcu jadł krawat i raz na zawsze problem Gruzji został rozwiązany.
    Słaba Rosja prowadzi operację w Syrii i to z dobrym efektem a niedługo czas na Ukrainę.
    Satelity szpiegowskie są dla silnych i bogatych państw a nie dla biednej Polski. Jakby było inaczej, dostęp do satelit miałyby niemal wszystkie kraje 3 świata.
    Wystarczy na Polskę nałożyć embargo a kraj sam padnie z braku gazu,benzyny i energii elektrycznej.
    Wiem,zaraz auta przerobicie na węgiel,z tą różnicą że na rynku to nie węgiel a jakiś szajs. I dużo kamienia.
  • czizus 17.05.18, 11:16
    berek_p napisał:

> Jesteś oderwany od rzeczywistości. Saakaszwili też tak myślał aż w końcu jadł
    > krawat i raz na zawsze problem Gruzji został rozwiązany.
    > Słaba Rosja prowadzi operację w Syrii i to z dobrym efektem a niedługo czas na
    > Ukrainę.
    > Satelity szpiegowskie są dla silnych i bogatych państw a nie dla biednej Polski
    > . Jakby było inaczej, dostęp do satelit miałyby niemal wszystkie kraje 3 świata
    > .
    > Wystarczy na Polskę nałożyć embargo a kraj sam padnie z braku gazu,benzyny i en
    > ergii elektrycznej.
    > Wiem,zaraz auta przerobicie na węgiel,z tą różnicą że na rynku to nie węgiel a
    > jakiś szajs. I dużo kamienia.

Masz ptasi móżdżek i zero wiedzy. Polska gospodarka rozwija się 5% w skali roku. Za 20 lat polska gospodarka będzie większa od rosyjskiej. Dzisiaj już Włochy maja większą gospodarkę do rosyjskiej a popatrz głupiutki na mapę. Rosja to faktycznie III Świat a żyje tylko i wyłącznie dzięki surowcom(typowe dla III Świata), nie ma na emerytury ale zbroi się po zęby i organizuje olimpiady. Bunty społeczne w Rosji to tylko kwestia czasu. Przegrywacie a w Syrii zostaliście totalnie ośmieszeni przez ostatnią kanonadę USA, Francji i Wlk. Brytanii. No fakt - bombardowanie bezbronnych miast, szpitali i szkół to wam nawet niezle wychodzi. Ale zabijanie własnych niepokornych dziennikarzy czy innych obywateli krytykujących Putina, również wam dobrze wychodzi. Prawdziwe mocarstwo. Ha!, ha!, ha!
  • jeepwdyzlu 17.05.18, 11:59
    Na satelitę kasa musi się znaleźć. I to niejednego. Plus centrum na ziemi, przeszkolony personel. Bez tego orka, jasm, morskie dywizjony nadbrzeżne, ba nawet himars - bedą ślepe. Czas pozyskać zaawansowane drony. Kupic, bo sami nie zbudujemy. Ergo- czas na nową formację. I fakt, potrzebne miliardy. Ale jest 2018 rok a nie 1978.

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 17.05.18, 13:48
    jeepwdyzlu napisał:

> Na satelitę kasa musi się znaleźć. I to niejednego. Plus centrum na ziemi, prze
    > szkolony personel. Bez tego orka, jasm, morskie dywizjony nadbrzeżne, ba nawet
    > himars - bedą ślepe. Czas pozyskać zaawansowane drony. Kupic, bo sami nie zbudu
    > jemy. Ergo- czas na nową formację. I fakt, potrzebne miliardy. Ale jest 2018 ro
    > k a nie 1978.
    >

Satelity wcale tak duzo nie kosztuja i maja je kraje nawet zacofane. Oczywiscie nie wszystkie beda dla nas opłacalne ale tak min ze 20 pwoinnismy miec i stac nas.

W donach tez jesteśmy w światowej czołowce.

A zaawansowane czyli te duze?

Kupic albo zamowic przynajmniej projekty w polskich firmach.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 17.05.18, 13:45
    Ciekawe kto na Polske nałozy blokade gazowa? Norwegia? Katar? Usa? Kanada? Algieria? Zreszta gaz da sie zrobic iz wegla benzyne tez Niemcy i RPA pokazali.

Gorzej bedzie gdy nałoży sie embargo na export gazu i ropy z Rosji:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 17.05.18, 15:08
    Ech ignorant. Jak mało masz wiedzy.
    Sugestia jest taka że Rosja wstrzymuje sprzedaż gazu i robi blokadę.
    Kto odblokuje,polska flota ?
    Jestem pewny że z Gdańska kajakiem baliby sie odpłynąć dalej niż 200 m od brzegu.
    Jak już wymieniłes te kraje to może lepiej sprowadzajcie z Australii. Zapłacicie jabłkami lub kartoflami.
    I co takiego jest w Polsce czego nie ma w innych krajach ?
    Nawet prosty zasilacz aby naprawić należy komponenty sprowadzać z całego świata.
    Więc z czym wy do ludzi ?
  • czizus 17.05.18, 15:31
    berek_p napisał:

> Ech ignorant. Jak mało masz wiedzy.
    > Sugestia jest taka że Rosja wstrzymuje sprzedaż gazu i robi blokadę.

Nie mogę się doczekać kiedy to zrobi bo to będzie oznaczać początek końca Rosji. Zresztą i tak wszystko zmierza do umiejscowienia Rosji w obszarze dawnego Księstwa Moskiewskiego.
  • berek_p 17.05.18, 19:13
    Czizys,jestem pewny że szybciej rosjanie w drodze do Lizbony będą mijać polaków całych oszronionych. To oznacza że będą mijać wyludniane tereny z braku ciepła, zimą w drodze do cieplejszych okręgów FR.
  • czizus 18.05.18, 15:38
    berek_p napisał:

> Czizys,jestem pewny że szybciej rosjanie w drodze do Lizbony będą mijać polaków
    > całych oszronionych. To oznacza że będą mijać wyludniane tereny z braku ciepła
    > , zimą w drodze do cieplejszych okręgów FR.

Berek - Księstwo Moskiewskie.
  • ignorant11 18.05.18, 16:13
    czizus napisał:

> berek_p napisał:
    >
    > > Czizys,jestem pewny że szybciej rosjanie w drodze do Lizbony będą mijać p
    > olaków
    > > całych oszronionych. To oznacza że będą mijać wyludniane tereny z braku
    > ciepła
    > > , zimą w drodze do cieplejszych okręgów FR.
    >
    >
    > Berek - Księstwo Moskiewskie.

Kacapowi berkowi marzy sie ale myslał indyk....
    :)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 18.05.18, 16:14
    ignorant11 napisał:

> czizus napisał:
    >
    > > berek_p napisał:
    > >
    > > > Czizys,jestem pewny że szybciej rosjanie w drodze do Lizbony będą m
    > ijać p
    > > olaków
    > > > całych oszronionych. To oznacza że będą mijać wyludniane tereny z
    > braku
    > > ciepła
    > > > , zimą w drodze do cieplejszych okręgów FR.
    > >
    > >
    > > Berek - Księstwo Moskiewskie.
    >
    >
    > Kacapowi berkowi marzy sie ale myslał indyk....
    > :)))
    >
    >

Ale my sie ogrzejemy weglem jak do tej pory:)))
    I amerykańska ropa:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 18.05.18, 18:03
    Amerykańską ropę dostaniecie tak samo jak gaz lpg. Raczej gazem po oczach ☺
    I ogrzejecie się węglem znaczy kamieniem, plastikiem i śmieciami.
    Będzie swojsko, po polskiemu.
    Zmądrzyjcie w końcu
  • ignorant11 18.05.18, 18:24
    Amerykańska rope bierzemy podobnie jak amerykański LNG:)))
    Doucz sie albo poproś swojego politruka o materiały szkoleniowe:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 18.05.18, 20:01
    Ignorant,jesteś jak dziecko.
    Gaz skroplony lng płynie z Rosji do Uk tankowcem lodołamaczem. I jest wyładowywany aby wrócić po kolejną partie którą dostarczy do Azji. Z UK ten rosyjski gaz płynie do USA lub jako amerykański do Polski.
    Zmądrzej.
  • ignorant11 18.05.18, 23:41
    W sputniku to wyczytałes?
    :)))
    Nawet gdyby to sie nazywa SWAP

Ja kupuje gaz, rope w USA i ona jedzie do mnie, w miedzyczasie dowiaduje sie jest blizej tankowiec z Norwegii, Algierii, wiec wymieam go na ten moj amerykański, kandayjski, brzaylijski, mexykański
    Doucz siue czegokolwiek o wspołczsenym swecie albo poprpś politruka o bardziej zaawansowane materiały samouczki:))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 19.05.18, 01:27
    Tak ignorant. Ten tankowiec jest w blue city i kupisz go już za kilka setek. Jest nawet aparatura radiowa. I w łazienkach możesz nim popływać.
    Ale dosyć bajek.
    Czekam na Twoje polskie satelity. ☺
  • ignorant11 19.05.18, 08:53
    OK wierz w swoje sowieckie realia:)))

A polskie satelity juz sa...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 19.05.18, 08:56
    I studenckie:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 19.05.18, 11:13
    Ignorant,przecież kanały tv te polskojęzyczne w tym dla tvp są nadawane przez zachodnie satelity i od 20 lat nic nie zmieniło się.
    Pokaż mi chociaż jednego satelitę telekomunikacyjnego należącego do polskiego operatora.
    Nie kwestionuję że w ramach współpracy coś buduje się,lecz nie są to programy narodowe czy też oparte o projekty czysto komercyjne czy militarne.
    Bardziej to meteorologiczne,i mniej zaawansowane aczkolwiek i takie trzeba umieć skonstruować.
  • jeepwdyzlu 19.05.18, 09:08
    Są, ale nie militarne.

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 17.05.18, 21:19
    czizus napisał:

> berek_p napisał:
    >
    > > Ech ignorant. Jak mało masz wiedzy.
    > > Sugestia jest taka że Rosja wstrzymuje sprzedaż gazu i robi blokadę.

:))) Ty masz tak wielka wiedzę, która ogranicza sie do propagandy kacapskiej, wg której jedynie kacapia ma gaz i rope:)))

A teraz policz sobie:

1. Polska żuzywa ok 16 G cu gazu rocznie.
    2. Polska sama wydobywa 4-5 Gcu rocznie
    3. Gazoport jest w stanie dostarczyć min 5 do 7.5 Gcu
    4. Interkolektory sa w stanie przesłąc do Polski kolejne 10 Gcu
    5 Jamalem przez terytorium Polski jest transportowane 32 Gcu, któe zawsze mozemy przejąć
    >
    > Nie mogę się doczekać kiedy to zrobi bo to będzie oznaczać początek końca Rosji
    > . Zresztą i tak wszystko zmierza do umiejscowienia Rosji w obszarze dawnego Ks
    > ięstwa Moskiewskiego.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 17.05.18, 18:43
    Ku...berekru dkitrolu spie...j!

--
    YCDSOYA
  • kstmrv 17.05.18, 21:20
    berek_p napisał:

> Jesteś oderwany od rzeczywistości. Saakaszwili też tak myślał aż w końcu jadł
    > krawat i raz na zawsze problem Gruzji został rozwiązany.

Gruzja :):):):):):):):)
    Tyle właśnie Putinowi zostało, atakowanie kurdupli z byłych republik radzieckich.

> Słaba Rosja prowadzi operację w Syrii i to z dobrym efektem a niedługo czas na
    > Ukrainę.

Syria, ostatni sojusznik Rosji na Bliskim Wschodzie, regularnie dostający potężny łomot od Izraela.

> Satelity szpiegowskie są dla silnych i bogatych państw a nie dla biednej Polski
    > . Jakby było inaczej, dostęp do satelit miałyby niemal wszystkie kraje 3 świata
    > .

LOL.

> Wystarczy na Polskę nałożyć embargo a kraj sam padnie z braku gazu,benzyny i en
    > ergii elektrycznej.
    > Wiem,zaraz auta przerobicie na węgiel,z tą różnicą że na rynku to nie węgiel a
    > jakiś szajs. I dużo kamienia.

I tym właśnie jest Rosja - "stacja benzynowa udająca państwo". Gdyby nie surowce to Rosjanie jedliby trawę, jak w Korei Północnej.

--
    Kim jest Owsiak:
  • jeepwdyzlu 18.05.18, 00:13
    Satelity szpiegowskie są dla silnych i bogatych państw a nie dla biednej Polski
    . Jakby było inaczej, dostęp do satelit miałyby niemal wszystkie kraje 3 świata
    ----
    No i mają. Własne satelity mają Indie, Brazylia, Egipt, Ekwador, Meksyk, Wietnam.... Wszystkie silne i bogate...

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 18.05.18, 09:35
    jeepwdyzlu napisał:

> . Jakby było inaczej, dostęp do satelit miałyby niemal wszystkie kraje 3 świat
    > a
    > ----
    > No i mają. Własne satelity mają Indie, Brazylia, Egipt, Ekwador, Meksyk, Wietna
    > m.... Wszystkie silne i bogate...
    >

Oczywiscie nie musi byc tak, że budujemy cały system. Ale rozówj włąsnego sektora kosmicznego jest warunkiem nowoczesności i rozwoju Kraju.
    Zapewne w wielu zastosowaniach wystarczy nam dostep do systemów innych państw i komercyjnych, w innych zas trzeba zbudować włąsna flote satelitów.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 18.05.18, 10:45
    No właśnie.
    Nie rowery elektryczne, ale rakiety i satelity powinniśmy budować. Może najpierw kupować ale i transferować technologie...

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 18.05.18, 15:51
    jeepwdyzlu napisał:

> No właśnie.
    > Nie rowery elektryczne, ale rakiety i satelity powinniśmy budować. Może najpier
    > w kupować ale i transferować technologie...
    >
    >
    Polska jest mocno zapoźniona ale jest wiele krajów, które chetnie podejma wspołprace: Izrael, Francja, Norwegia, Ukraina- nie sa to najwieksze potegi technologiczno handlowe. A i USA beda chetnie wspołpracowaly..

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 18.05.18, 18:05
    Oczywiście. To wszystko kupisz w sklepie z zabawkami.
    Z arduino złożycie sobie satelity ☺
  • jeepwdyzlu 18.05.18, 18:22
    Egipt, Ekwador czy Turcja złożyli satelity z klocków lego?

--
    YCDSOYA
  • berek_p 18.05.18, 20:15
    satkurier.pl/news/125291/egipski-zavisat-12a-na-35-5e-blisko-satelity-eutelsatu.html

pl.sputniknews.com/swiat/201605242908297-Rosja-Egipt-satelita/

Pytasz czy z klocków sobie robią.
    Egipt kupuje satelity jako gotowy produkt w Rosji lub na zachodzie.
    Egipt nie ma zdolności projektowych i produkcyjnych.
    Nie sądzę aby Turcja miała takie możliwości.
    Polska tym bardziej i jedynie urządzenia meteorologiczne są w Polsce produkowane.
    Ze sprowadzonych podzespołów.
    Ucz się elektroniki a zostaniesz jednym z projektantów w tej dziedzinie.
  • bmc3i 18.05.18, 22:50
    berek_p napisał:

> Oczywiście. To wszystko kupisz w sklepie z zabawkami.
    > Z arduino złożycie sobie satelity ☺

To są brednie. USA nawet małej wielkości przedsiebiorstwa same konstruują i wysylaja w kosmos wlasne satelity. To zadna wielka filozofia. Oczywiscie małe na ameryklanskie warun,ki, to beda duże jak na polskie warunki firmy, ale to nie jest zadna czarna magia.

--
  • berek_p 19.05.18, 01:36
    Daj spokój bumcyk. Policz ile ludzi pracuje w Texas Instruments i policz ile ludzi pracuje we wszystkich polskich firmach elektronicznych ale tych na nieco wyższym poziomie.
    Ile jest w USA takich firm jak Linear Technology włącznie z tymi już przejętymi w wyniku fuzji czy bankructw.
    I co najważniejsze, jak duże wsparcie od tych wielkich ma ta mała firma produkująca satelity ?
    W Polsce duża firma to Auchan, Carrefour, Obi czy Knauf.
    Ale nie porównuj polskiej elektroniki która zaczyna się na zakupie wszystkiego włącznie z gotowych urządzeń w Chinach do koncernów na zachodzie.
  • jeepwdyzlu 19.05.18, 02:37
    Włosi, Kanadyjczycy czy Turcy - mają własne satelity. My też musimy. Ok, dziś nie mamy technologii, musimy ją kupić. Ok, to proces na dekady. Pierwszy satelita musi być kupiony,cale czwarty niekoniecznie...

--
    YCDSOYA
  • berek_p 19.05.18, 11:28
    Tak jak napisałeś. Musisz jeszcze pożyć 70 lat a może doczekasz się pierwszego polskiego satelity.
  • speedy13 19.05.18, 12:19
    berek_p napisał:

> Tak jak napisałeś. Musisz jeszcze pożyć 70 lat a może doczekasz się pierwszego
    > polskiego satelity.

Nie no bez przesady. Malutki satelita naukowy PW-Sat (typu CubeSat) z Politechniki Warszawskiej znalazł się na orbicie w 2012. Obecnie w końcowej fazie prac znajduje się PW-Sat2, zdaje się że ma być wystrzelony w tym roku.
    PW-Sat

--
    Pozdrawiam
    Speedy
  • jeepwdyzlu 19.05.18, 12:49
    Speedy nam jest potrzeba minimum dwóch satelitów militarnych - to inna bajka.

--
    YCDSOYA
  • berek_p 19.05.18, 13:48
    No ja myślę że czeka ich dużo pracy a technologii raczej za darmo nikt nie daje.
    Nie twierdzę że to niemożliwe,lecz takie projekty potrzeba 100mld złotych i 100 tys pracowników różnych branż.
    Tylko nie piszcie że wszystko można kupić. Owszem można lecz wtedy kraj staje się takim samym użytkownikiem satelity co użytkownik smartfona bo ilu użytkowników zechce projektować układ w oparciu o technologię gsm i gps, wyświetlacz Tft,przy 20 warstwach pcb.

fr.m.wikipedia.org/wiki/Satellite_de_télécommunications
  • jeepwdyzlu 19.05.18, 15:33
    Satelita wojskowy to 400 mln Euro, plus 100 wyniesienie. Czyli 2 mld zł.
    Kolejne, budowane w Polsce będą tańsze.

--
    YCDSOYA
  • berek_p 19.05.18, 15:41
    Przecież polski przemysł nawet motocykli już nie buduje,o autach nie wspominając a chcą budować satelity nie mając pieniędzy i wiedzy ?
    Kto zbuduje satelity, koło entuzjastów przy warszawskiej politechnice ?
    To kiedy ten projekt rozpoczyna się i kto przetnie wstęgę ?
  • jeepwdyzlu 19.05.18, 15:46
    Polski przemysł produkuje auta, zaawansowaną broń, silniki, statki, elementy reaktorów.... Twoi mocodawcy w Moskwie źle cię poinformowali berek tu kacapskitrollu

--
    YCDSOYA
  • berek_p 19.05.18, 17:49
    Wy jak ukraińcy , wszystko ukradniecie a mówicie że to wasze a kiedy już nadchodzi szlaban okazuje się że nawet śrubki sprowadzacie.
  • ignorant11 19.05.18, 22:26
    www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/zatrzymano-dwie-rosjanki-dzialaly-na-szkode-polski,23282502475

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 20.05.18, 00:28
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • bmc3i 20.05.18, 05:23
    berek_p napisał:

> Tak towarzyszu ignorant.
    > Kiedy wy prowadzicie polowania na czarownice inne kraje pracują aby różne mendy
    > miały dostęp do Internetu.
    >
    > pl.sputniknews.com/swiat/201805197962675-sputnik-roskosmos-internet-one-web/

Lol, ruskie zaczynają globalny kosmiczny internet. To tak jak juz 10 lat temu zaczynali budowe 6 pelnowymiarowych lotniskowców i ich LGU....

Tymczasem Musk wlasnie wystrzeliwuje pierwszego satelite systemu Starlink, superszybkiego globalnego internetu. I to po latach przygotowań zachowywanych w tajemnicy. Tymczasem Rosjanie juz dziesieciolecia wstecz ogłaszaja rozpoczynanie projektow, ktorych realizcje może rozpoczną za 30 lat.

--
  • ignorant11 20.05.18, 07:55
    bmc3i napisał:

> Lol, ruskie zaczynają globalny kosmiczny internet. To tak jak juz 10 lat temu z
    > aczynali budowe 6 pelnowymiarowych lotniskowców i ich LGU....
    >
    > Tymczasem Musk wlasnie wystrzeliwuje pierwszego satelite systemu Starlink, supe
    > rszybkiego globalnego internetu. I to po latach przygotowań zachowywanych w taj
    > emnicy. Tymczasem Rosjanie juz dziesieciolecia wstecz ogłaszaja rozpoczynanie p
    > rojektow, ktorych realizcje może rozpoczną za 30 lat.
    >
    >

MAsz słąba pamięć:))) Ruskie ogłaszali ladowanie na MArsie:))) Misje na Fobosa podejmowali chyba 3 krotnie:))
    A nawet roili o kopalni He3 na Ksiezycu:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 20.05.18, 12:29
    Nikt tu nie pisze kto jest lepszy a kto gorszy bo jak odjąć licencje to chińczycy albo nawet koreańczycy swojego nie mają. To samo tyczy się Japończyków którzy nie swoje technologie rozwinęli i posunęli się naprzód.
    USA też silników nie wymyśliło,tak samo nie wymyślili silnika parowego a nawet trójfazowego. Większość wynalazków czytaj urządzeń dali ludzie z Europy.
    W USA jedynie rozwijają to co wcześniej wymyślono W Europie i Rosji.
    I w Rosji już działa Glonass, z opóźnieniem ale funkcjonuje, była stacja MIR którą zniszczono za Jelcyna. Powinni byli wspólnie z Chinami budować MIR 2 a nie pchać się w ISS.
    Skoro macie w USA takich geniuszy jak Musk to dlaczego własnej stacji nie zbudujecie ?
    Rosji lotniskowiec potrzebny nie jest ale 6 takich grup może być przydatna w celu obrony demokracji w innych krajach.
    Powstaje już Su57 który za 2 lata będzie pełnić dyżury bojowe. 60 maszyn wystarczy aby kolejne 60 maszyn nabyć w nowszej wersji.
    Powstaje następca Mig31 , maszyna bardzo potężna i wystarczy 80 sztuk aby utrzymac przewagę w powietrzu.
    Tyle tyczy Rosji.
  • bmc3i 20.05.18, 14:11
    berek_p napisał:

> Nikt tu nie pisze kto jest lepszy a kto gorszy bo jak odjąć licencje to chińczy
    > cy albo nawet koreańczycy swojego nie mają. To samo tyczy się Japończyków którz
    > y nie swoje technologie rozwinęli i posunęli się naprzód.
    > USA też silników nie wymyśliło,tak samo nie wymyślili silnika parowego a nawet
    > trójfazowego. Większość wynalazków czytaj urządzeń dali ludzie z Europy.
    > W USA jedynie rozwijają to co wcześniej wymyślono W Europie i Rosji.
    > I w Rosji już działa Glonass, z opóźnieniem ale funkcjonuje, była stacja MIR kt
    > órą zniszczono za Jelcyna. Powinni byli wspólnie z Chinami budować MIR 2 a nie
    > pchać się w ISS.
    > Skoro macie w USA takich geniuszy jak Musk to dlaczego własnej stacji nie zbudu
    > jecie ?

Mylisz się. Własna stacja już była - nazywała się Skylab. I jesli się nie mylę, była bodajże pierwszą.

> Rosji lotniskowiec potrzebny nie jest ale 6 takich grup może być przydatna w ce
    > lu obrony demokracji w innych krajach.

Co zostało z tych planów? Bo Prez Miedwiediew był pewny ich realizacji. A że Miedwiediew był tylko pacynką w rękach Putina, przet nalezy domniemywać ze nie był to jego pomysł.

> Powstaje już Su57 który za 2 lata będzie pełnić dyżury bojowe. 60 maszyn wystar
    > czy aby kolejne 60 maszyn nabyć w nowszej wersji.
    > Powstaje następca Mig31 , maszyna bardzo potężna i wystarczy 80 sztuk aby utrzy
    > mac przewagę w powietrzu.
    > Tyle tyczy Rosji.

Ten sam Su-57 co do którego stealth mają zastrzeżenia Hindusi, czy jakiś inny?

--
  • berek_p 20.05.18, 15:49
    Bumcyk,coś tam amerykanie próbowali uczynić w latach 70 tych 20 wieku i te próby nie powiodły się . Po tym Skylabie nie zdecydowano.się na kolejną stację.
    Rosyjski Mir zadebiutował trochę później, w 1986 roku. Jednak funkcjonował zdecydowanie dłużej.
    Z Chinami mogli dogadać się i stację wydzierżawić i tutaj był sprzeciw USA.
    Lotniskowiec w Rosji jest w fazie projektowania i wejdzie do produkcji około 2030 roku.
    Nic mnie nie wiadomo o zastrzeżeniach do Su57 i jeśli Hindusi są zdania mogą sami projektować samolot stealth lub kupić w USA.
  • bmc3i 21.05.18, 03:56
    berek_p napisał:

> Bumcyk,coś tam amerykanie próbowali uczynić w latach 70 tych 20 wieku i te prób
    > y nie powiodły się . Po tym Skylabie nie zdecydowano.się na kolejną stację.
    > Rosyjski Mir zadebiutował trochę później, w 1986 roku. Jednak funkcjonował zdec
    > ydowanie dłużej.
    > Z Chinami mogli dogadać się i stację wydzierżawić i tutaj był sprzeciw USA.
    > Lotniskowiec w Rosji jest w fazie projektowania i wejdzie do produkcji około 20
    > 30 roku.

Tak, a do służby wejdzie około 50. roku. Jak dobrze pójdzie. Wybudować lotniskowiec to nie sztuka, choć to to jedna z najdroższych zabawek na świecie. Znacznie bardziej skomplikowanie jest opanowanie sztuki używania lotniskowca. Operacje pokładowe lotniskowców, to balet - potrzeba lat zbierania doświadczeń, do sprawnego przeprowadzania operacji lotniczych z pływającego lotniska. Przykład mieliśmy nie tak dawno na Morzu Środziemnym. Ledwo Rosjanie zaangażowali swój niedorobiony lotniskowiec w jakiejś operacji morsko-lotniczej, zaraz stracili 2 samoloty pokładowe - bez walki.

> Nic mnie nie wiadomo o zastrzeżeniach do Su57 i jeśli Hindusi są zdania mogą sa
    > mi projektować samolot stealth lub kupić w USA.

Już Ci pisałem. Przestań operać się tylko na Sputniku - będziesz wiedział znacznie wiecej. Zacznij od czytania choćby indyjskiej prasy. Pisze dość szeroko o indyjskich perypetiach z rosyjskim programem PAK-FA. O ile F-22 ma powierzchnie odbicia rzędu ułamków milimetra, o tyle powierzchnia odbicia Su-57 mierzona jest w centymetrach. T-50 ma swoje zalety, ale skoro mowa o stealth, to mowa o stealth.

--
  • marek_boa 20.05.18, 16:03
    Mylisz się Matrek! Pierwsza stacja kosmiczna na orbicie to "Salut-1" wystrzelony został w 1971 roku! Amerykański "Skylab" poleciał na orbitę 2 lata później - w 1973!
    - Ten sam Su-57 do ,którego Indyjskiej wersji FGFA Hindusi nie potrafili ZAPROJEKTOWAĆ(nie pisząc już o skonstruowaniu) przez 11 lat ......podwozia?! Bo o notorycznym olewaniu grafika finansowania tego samolotu można by nakręcić serial! No cóż - co konia obchodzi jak się wóz przewraca?!:) Za to podpisali kontrakt na .....25 MiG-ów 29M/M2 i zamyślają o do produkowaniu (czytaj zmontowaniu z części przysłanych z Rosji) jeszcze 40 Su-30MKI zamiast kolejnych "Rafale"!
    W końcu sami obudzą się z ręką w nocniku! Chodzą słuchy (dość wiarygodne) ,że Pakistan podpisał kontrakt na przeszło 50 sztuk Su-35E i 4 dywizjony S-400!
  • speedy13 20.05.18, 22:31
    marek_boa napisał:

> Mylisz się Matrek! Pierwsza stacja kosmiczna na orbicie to "Salut-1" wystrzelon
    > y został w 1971 roku! Amerykański "Skylab" poleciał na orbitę 2 lata później -
    > w 1973!

To prawda; wypada jednak przyznać, że wskutek całego splotu okoliczności misja Salut-1 trudno uznać za udaną.

Stacja weszła na orbitę 19.IV.1971, a już 22.IV.71 statkiem Sojuz-10 wystartowała pierwsza jej załoga: W.Szatałow, A.Jelisjejew i N.Rukawisznikow. Manewr cumowania przeprowadzono 24.IV, jednak wskutek usterki mechanizmu dokowania przejście kosmonautów na pokład stacji okazało się niemożliwe. Po kilku godzinach bezowocnych prób naprawy Sojuz-10 odłączył się od stacji i załoga pomyślnie powróciła na Ziemię.

Druga i ostatnia załoga stacji - G.Dobrowolski, W.Wołkow, W.Pacajew - wyruszyła statkiem Sojuz-11 w dniu 6.VI.71. Manewr dokowania przeprowadzono w dniu następnym, tym razem przebiegł pomyślnie. Po wejściu na stację kosmonauci stwierdzili wewnątrz silne zadymienie, po wyremontowaniu spalonego modułu w systemie wentylacji kilka pierwszych dni zmuszeni byli spędzić w lądowniku, czekając na regenerację powietrza. Potem mieli jeszcze kilka pomniejszych usterek i jeszcze jeden pożar. który tym razem udało się ugasić bardzo szybko. Mimo tych problemów program badań naukowych przewidziany na 22-dniową misję został w zasadzie wykonany. 23.VI.71 w czasie powrotu na Ziemię doszło jednak do tragicznego wypadku. Kapsuła lądownika rozhermetyzowała się na wysokości 170 km i cała załoga poniosła śmierć.

Po tym wypadku stało się jasne, że Sojuz wymaga poważnych zmian konstrukcyjnych i zawieszenie ich lotów potrwa raczej dłużej niż krócej (kolejny lot załogowy Sojuza, nr 12, odbył się we wrześniu 1973). Salut-1 nie był przewidziany na tak długi okres bez zasiedlenia, ponadto w świetle wiedzy o występujących problemach technicznych postanowiono dać sobie z nim spokój. 11.X.1971 stacja została zdeorbitowana i spłonęła w atmosferze nad Oceanem Spokojnym.

Skylab, mimo że konstrukcja mocno improwizowana, przeróbka korpusu ostatniego stopnia rakiety Saturn, aż takich dramatycznych przejść nie miał. Chociaż oczywiście też były z nim problemy. Już podczas wprowadzania na orbitę 14.V.1973 doszło do oderwania się jednego z paneli baterii słonecznych, a kolejny panel nie rozłożył się. Na szybko zaradzono problemom z zasilaniem obracając stację tak by więcej światła padało na panele modułu laboratorium (ATM) to jednak spowodowało wzrost temperatury w ATM do ponad 50 st.C, przed przybyciem załogi trzeba było przestawić się z powrotem. Kłopoty z dostawą prądu przewijały się przez cały czas eksploatacji Skylaba i żelaznym elementem wszystkich misji były wyjścia załóg w otwarty kosmos celem dokonania napraw i przeróbek (zainstalowano np. "parasol" chroniący moduł laboratorium przed nagrzewaniem przez słońce.

Pierwsza misja załogowa Skylab 2 (Skylab 1 to był start samej stacji) wyruszyła 25.V.1973. Załogę stanowili C.Conrad, P.Weitz i J.Kerwin. Ich głównym zadaniem była naprawa instalacji elektrycznej - udało się ręcznie rozłożyć zablokowany panel - i założenie "parasola" chroniącego przed nagrzewaniem przez Słońce. Wykonano też dość obszerny program naukowy. Goście mieli również początkowo problemy z dokowaniem i pierwszą noc spędzili w lądowniku. Po 28 dniach w kosmosie załoga powróciła na Ziemię 22.VI.73.

Druga misja - Skylab 3 (A.Beam, J.Lousma, O.Garriot) wystartowała 28.VII.1973. Tym razem przydarzył im się problem potencjalnie poważniejszy - wyciek paliwa z jednego z 4 modułów silników manewrowych statku Apollo. Po sześciu dniach pobytu na stacji zauważono wyciek z kolejnego modułu. W kompleksie startowym na Florydzie zaczęto ekspresowo przygotowywać do lotu kolejny statek Apollo z misją ratunkową (Skylab dawał możliwość cumowania jednocześnie 2 statków Apollo, chociaż nigdy z niej nie skorzystano). Ostatecznie jednak wyciek ustał, ponadto specjaliści z NASA obliczyli, że powrót statku z wykorzystaniem tylko 2 silników manewrowych jest wykonalny i w pełni bezpieczny i do misji ratunkowej nie doszło. Załoga przebywała na orbicie 58 dni i powróciła 25.IX.73.

Trzecia i ostatnia załoga - misja Skylab 4 (G.Carr, W.Pogue, E.Gibson) rozpoczęła wyprawę 16.XI.73. Jako nowicjusze w kosmosie padli ofiarą kawału ze strony "starych wyjadaczy" z poprzedniej misji: na pokładzie stacji zastali "towarzystwo" - 3 manekiny w kombinezonach z ich nazwiskami i emblematami misji. Załoga też miała problemy techniczne (z układem stabilizacji stacji). Skarżyła się na kiepskie jedzenie i przepracowanie zbyt obszernym programem naukowym. Konflikt z kontrolą naziemną doprowadził nawet do pierwszego chyba w dziejach strajku w kosmosie :) 28.XII załoga zaprzestała na dobę kontaktów radiowych i przyjmowania wszelkich poleceń. Ostatecznie po telekonferencji z "naczalstwem" konflikt został zażegnany, kosmonautom zmieniono rozkład zajęć zgodnie z ich sugestiami (w efekcie do końca misji załoga wykonała program jeszcze obszerniejszy niż wcześniej planowano). Załoga spędziła w kosmosie 84 dni i powróciła pomyślnie 8.II.1974.

Istniały plany dalszego wykorzystania stacji Skylab. Ostatnia załoga wykorzystała część paliwa modułu napędowego Apollo do podniesienia orbity stacji. Zakładano że przetrwa ona w kosmosie do około 1982-83 r. A więc doczeka ery wahadłowców. Planowano więc różne misje z ich udziałem. Pierwszą miało być wyniesienie "kosmicznego holownika", modułu napędowego TRS, mającego po raz kolejny podnieść orbitę stacji. Zapasy wody na pokładzie stacji wynosiły 180 osobo-dni, powietrza - 420 osobo-dni, w erze wahadłowców nie byłoby problemu z uzupełnianiem zapasów. W 1977 zaczęło się jednak stawać powoli jasne, że nic z tego nie będzie. Wyższa niż przewidywano aktywność słoneczna i spowodowane nią "rozdęcie" górnych warstw atmosfery sprawiły że jej hamujące działanie wobec sztucznych satelitów znacznie się nasiliło. W 1978 kontrolerzy jeszcze raz nawiązali kontakt ze Skylabem, przestawili go i podładowali jego baterie. Rozważano jeszcze w tym momencie podwyższenie orbity za pomocą TRS wyniesionego przez rakietę Atlas lub Titan. Ostatecznie jednak wobec wysokich kosztów i niepewnych korzyści z planów ratowania Skylaba zrezygnowano. Stacja zdeorbitowała się samorzutnie 11.VII.1979, jej szczątki spadły do Oceanu Indyjskiego i na terytorium Australii, gdzie ponoć nawet uśmierciły krowę jednego z farmerów.

--
    Pozdrawiam
    Speedy
  • bmc3i 21.05.18, 04:06
    marek_boa napisał:

> Mylisz się Matrek! Pierwsza stacja kosmiczna na orbicie to "Salut-1" wystrzelon
    > y został w 1971 roku! Amerykański "Skylab" poleciał na orbitę 2 lata później -
    > w 1973!
    > - Ten sam Su-57 do ,którego Indyjskiej wersji FGFA Hindusi nie potrafili ZAPRO
    > JEKTOWAĆ(nie pisząc już o skonstruowaniu) przez 11 lat ......podwozia?! Bo o no
    > torycznym olewaniu grafika finansowania tego samolotu można by nakręcić serial!
    > No cóż - co konia obchodzi jak się wóz przewraca?!:)

To nie Hindusi projektuja ten samolot, lecz Rosjanie. Hindusi go głownie finansują. I tez mają za złe, że sa jedynie bankiem, ale z produkcji to pozwalacie im jedynie śrubki wykonywac. Juz tylko z tego powodu, juz kilka lat temu chcieli zerwać współprace. Podobnie z pilotami, ktorzy na podstawie umowy międzyrządowej mieli uczestniczyć w badaniach prototypów na równi z Rosjanami, a jeszcze kilka lat temu skierowani w tym celu do Rosji piloci zostali dopuszczeni jedynie do .... Su-30.

Za to podpisali kontrakt
    > na .....25 MiG-ów 29M/M2 i zamyślają o do produkowaniu (czytaj zmontowaniu z cz
    > ęści przysłanych z Rosji) jeszcze 40 Su-30MKI zamiast kolejnych "Rafale"!
    > W końcu sami obudzą się z ręką w nocniku! Chodzą słuchy (dość wiarygodne) ,że
    > Pakistan podpisał kontrakt na przeszło 50 sztuk Su-35E i 4 dywizjony S-400!

Rosjanie za to mieli miec 150 sztuk Su-57 do 2020 roku, tymczasem do tego czasu nie ma szans na wiecej niż aktualnych 12.

--
  • marek_boa 21.05.18, 18:53
    Sorry ale Żeś gdzieś się bzdur naczytał i stąd chyba ten Twój tekst! Sęk w tym ,że FGFA to miał być samolot stworzony dla Indyjskich Sił Powietrznych przy ich dość sporym wkładzie konstrukcyjnym ocenianym na 25% (przez HAL) - czyli konstrukcja podwozia,elektronika pokładowa (komputer pokładowy,system nawigacyjny,elektronika kabin), system samoobrony i uzbrojenie! W kontrakcie podpisanym w 2008 roku Hindusi zobowiązali się do sfinansowania połowy wartości prac nad tym projektem, którego wartość oceniono w kwocie od 8 do 10 mld $!Do chwili obecnej od 2008 roku Indie na ten cel wpłaciły......350 mln $!
    No ba - pewnie ,że Hinduscy piloci mieli brać udział w badaniach prototypów - ale Orientujesz się ,że nie powstał ANI JEDEN prototyp FGFA?! O udziale pilotów lotnictwa Indii w badaniach Su-57 nie było nie ma i nie będzie mowy! No i przeszli przeszkolenie na równi z Rosyjskimi pilotami - zostali dopuszczeni do lotów na Su-30M2 - czyli na tymi ,na których szkolą się Rosyjscy piloci!
    Czyli jak w przyszłym roku rozpoczną się seryjne dostawy Su-57 do WKS do Wleziesz pod stół i odszczekasz?!:)
  • jeepwdyzlu 20.05.18, 00:55
    Nasze. U nas produkowane. W naszych fabrykach. Przez naszych ludzi. Legalnie. Dokładnie odwrotnie niż w sowietach...

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 20.05.18, 07:59
    jeepwdyzlu napisał:

> Polski przemysł produkuje auta, zaawansowaną silniki

A jakie to silniki produkujemy ?
  • jeepwdyzlu 20.05.18, 08:46
    A jakie to silniki produkujemy ?
    ----
    2TDI VW
    1,0 i 2 litry Toyoty
    1,3 i 1,6 cdti fiata
    6 litrowe MAN do ciężarówek....

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 20.05.18, 08:53
    To nie są nasze firmy.My produkujemy tylko ''Andorie'' od la 70tych
  • ignorant11 20.05.18, 11:15
    amunicyjny1 napisał(a):

> To nie są nasze firmy.My produkujemy tylko ''Andorie'' od la 70tych

Nie nasze? A gdzie maja zlokalizowana produkcję? Gdzie zatrudniaja ludzi, gdzie płaca podatki?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 20.05.18, 11:28
    To nie są nasze firmy
    ----
    Ostatnia szkoła jaką skończyłeś to kurs dla zastępców kierowników magazynów srajtaśmy w 1967 roku, prawda?

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 20.05.18, 12:09
    jeepwdyzlu napisał:

> To nie są nasze firmy
    > ----
    > Ostatnia szkoła jaką skończyłeś to kurs dla zastępców kierowników magazynów sra
    > jtaśmy w 1967 roku, prawda?
    >

Po co te osobiste wycieczki?

2TDI VW
    1,0 i 2 litry Toyoty
    1,3 i 1,6 cdti fiata
    6 litrowe MAN do ciężarówek....

To nie są polskie firmy

Andoria-Mot. jest polska

Podobnie jest z nowoczesnymi ''polskimi'' samochodami.Nie ma takich
  • jeepwdyzlu 20.05.18, 12:15
    Zwariowałeś. Produkujemy nowoczesne silniki. W polskich fabrykach. Polscy robotnicy. Polscy inżynierowie.

--
    YCDSOYA
  • cojestdoktorku 20.05.18, 12:24
    Polscy robotnicy, Polscy inżynierowie, ale nie polskie fabryki,
    bo żaden Polak nie decyduje o tym kiedy robie, ile robią i co robią
  • berek_p 20.05.18, 13:11
    To nie polskie fabryki,nie polskie maszyny.
    Wszystkie urządzenia w tym projekt powstają na zachodzie i tutaj niewiele jest to co należy do Polski.
    Oprogramowanie jest zagraniczne,urządzenia jak wkrętarki sprzężone z komputerem. Na ekranie jest zobrazowany montaż w tym występujące błędy.
    Masz racje, polski inżynier pracuje jako monter za 3000 brutto. Więc to polscy inżynierowie pracują na linii produkcyjnej.
    Owszem są projektanci,którzy pracują dla obcych firm,w tym korporacji.
    Błędem jest brak fabryk produkujących półprzewodniki jak pamięci, procesory, wyświetlacze.
    Największą wadą jest próba zarobienia fortuny przy produkcji wyrobów niezaawansowanych.
    Obudowy,przystawki do programatorów itd.
    To już komputer jest tańszy od tej przystawki a bardziej zaawansowany technologicznie.
  • kstmrv 20.05.18, 22:20
    berek_p napisał:

> To nie polskie fabryki,nie polskie maszyny.
    > Wszystkie urządzenia w tym projekt powstają na zachodzie i tutaj niewiele jest
    > to co należy do Polski.
    > Oprogramowanie jest zagraniczne,urządzenia jak wkrętarki sprzężone z komputerem
    > . Na ekranie jest zobrazowany montaż w tym występujące błędy.
    > Masz racje, polski inżynier pracuje jako monter za 3000 brutto. Więc to polscy
    > inżynierowie pracują na linii produkcyjnej.
    > Owszem są projektanci,którzy pracują dla obcych firm,w tym korporacji.
    > Błędem jest brak fabryk produkujących półprzewodniki jak pamięci, procesory, w
    > yświetlacze.
    > Największą wadą jest próba zarobienia fortuny przy produkcji wyrobów niezaawans
    > owanych.
    > Obudowy,przystawki do programatorów itd.
    > To już komputer jest tańszy od tej przystawki a bardziej zaawansowany technolog
    > icznie.

Skutek 45 lat sowieckiej okupacji Polski. Bieda i zacofanie.

--
    Kim jest Owsiak:
  • amunicyjny1 21.05.18, 07:14
    berek_p napisał:

> Oprogramowanie jest zagraniczne,urządzenia jak wkrętarki sprzężone z komputerem
    > . Na ekranie jest zobrazowany montaż w tym występujące błędy.

A i owszem,do każdej śrubki masz kontrolkę zatwierdzającą,błyśnie ci trzy razy [błąd montażu] i twoje stanowisko zajmuje następny robol z pośredniaka
  • kstmrv 20.05.18, 22:19
    berek_p napisał:

> Oczywiście. To wszystko kupisz w sklepie z zabawkami.
    > Z arduino złożycie sobie satelity ☺

Takiego satelity sami nie stworzymy, ale można go kupić za granicą. Po drugie, to nie musi być supernowoczesny satelita najnowszej generacji z zaawansowanymi technologiami. Dla naszych potrzeb wystarczy satelita na poziomie technicznym sprzed 30 lat. A dziś nawet cywilne satelity obserwacyjne mają większe możliwości niż wojskowe satelity sprzed 30 lat.

--
    Kim jest Owsiak:
  • berek_p 20.05.18, 23:37
    Nie chcę wdawać się w szczegóły, sprzęt militarny ma inny wyznacznik trwałości.
    Zakup gotowych satelit w tym obsługi jest najlepszym rozwiązaniem bowiem już teraz zespół kontrolerów miałby na czym szkolić się.
    Jeśli gospodarka zarabia pieniądze,ma z czego inwestować lecz na samym pasożytnictwie czytaj podatki,kraj potęgi nie zbuduje.
    Zachód swoją potęge budował na niskich podatkach i rabunkowej gospodarce.
    W Polsce i na wschodzie takich możliwości nie było.
    Popatrz na obecne czasy,na stagnację krajów gdzie klimat ciepły. Praktycznie wszystkie kraje klimatu ciepłego nie mają zaawansowanej gospodarki.
  • jeepwdyzlu 21.05.18, 07:45
    . Praktycznie wszystkie kraje klimatu ciepłego nie mają zaawansowanej gospodarki
    -----
    Czego dowodem jest Kalifornia, Brazylia, Włochy, Turcja czy Izrael....

--
    YCDSOYA
  • berek_p 21.05.18, 10:49
    Te porównanie jest chybione. Turcja nie ma własnej zbrojeniówki, Izrael na kroplówce, Italia coś działa ale to nie kraj klimatu ciepłego z uwagi na północ. Turcja sama kupuje samoloty, czołgi, okręty, zestawy plot. I elektrownię atomową.
    Izrael też kupuje z finansową pomocą USA i trochę Niemiec.
  • jeepwdyzlu 21.05.18, 12:15
    Berek kacapski psiepie...sz jak potłuczony. Turcja ma zajebisty przemysł, prpdukuje nowoczesne helikoptery, rakiety czołgi, OP - mądrze korzystajac z transferu technologi. Izrael na kroplówce? Debilu nawet Amerykanie korzystają z ich technologi. Powtórzę - nie zarobiłes nawet na rubla

--
    YCDSOYA
  • gerlalt 21.05.18, 12:43
    Co ty prld kaszlaku? Co produkuje Turcja z wytworów własnej myśli inżynierskiej? Wszystko to praktycznie zachodnia myśl techniczna.
  • jeepwdyzlu 21.05.18, 12:56
    Gdzie napisałem że sami to wymyślili?

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 21.05.18, 16:24
    jeepwdyzlu napisał:

> Gdzie napisałem że sami to wymyślili?
    >
    Czyli perkal i paciorki za prace fizyczną
  • mosze_zblisko_daleka 18.05.18, 23:17
    ..

--
    "Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem" (IZ 11/6) Ja chce byc wilkiem...
    ---
    Zawsze upewnij się, że pod cienką gałązką oliwkową, masz duży i ostry miecz!
    "Ten kto jest litościwy dla okrutnych, pod koniec będzie okrutny dla litościwych"
  • ignorant11 27.05.18, 09:45
    gadzetomania.pl/60189,polski-satelita-swiatowid
    Własnie rój mini czy mikrosatelit jest w stanie zrobic znacznie więcej niz jeden duzy

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 27.05.18, 10:39
    ignorant11 napisał:

> gadzetomania.pl/60189,polski-satelita-swiatowid
    > Własnie rój mini czy mikrosatelit jest w stanie zrobic znacznie więcej niz jede
    > n duzy
    >
    >

Powiedz to innym krajom. Mamy misia na jakiego nas stać i nic więcej.Dobre i to
  • ignorant11 27.05.18, 20:29
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > gadzetomania.pl/60189,polski-satelita-swiatowid
    > > Własnie rój mini czy mikrosatelit jest w stanie zrobic znacznie więcej ni
    > z jede
    > > n duzy
    > >
    > >
    >
    > Powiedz to innym krajom. Mamy misia na jakiego nas stać i nic więcej.Dobre i to
    >

Inne kraje doskonale to wiedzą i rozwijająprojekt roju mini satelit.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 28.05.18, 08:46
    To jest zabawa i utrzymanie kontaktu grup studentów z technologią kosmiczną. Jako produkt końcowy staje się bezużyteczny i nie powinni tym chłamem zaśmiecać orbity okołoziemskiej.
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 09:00
    Nie. Małe, własne satekity tez są potrzebne. Ale nie zastąpią prawdziwej wojskowej instalacji. Stacji na ziemi. Okretu wojennego na drugiej pólkuli do sterowania i transmisji. Satelitów łączności.

Obrony ignorant owszem też. Najnowsze amerykańskie instalacje są uzbrojone. Żeby chiński niszczyciel satelitów nie miał tak łatwo...

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 28.05.18, 09:13
    jeepwdyzlu napisał:

. Najnowsze amerykańskie instalacje są uzbrojone. Żeb
    > y chiński niszczyciel satelitów nie miał tak łatwo...
    >
    W co są uzbrojone .USA złamało traktat?
  • ignorant11 28.05.18, 09:21
    amunicyjny1 napisał(a):

> jeepwdyzlu napisał:
    >
    >
    > . Najnowsze amerykańskie instalacje są uzbrojone. Żeb
    > > y chiński niszczyciel satelitów nie miał tak łatwo...
    > >
    > W co są uzbrojone .USA złamało traktat?

No właśnie!

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 10:27
    Nikt tego nie wie dokładnie, ale poza impulsem elektromagnetycznym maja wystrzeliwać chmurę antypocisków - coś jak systemy ppanc na czołgach. A o łamanie traktatu pytajcie sowietów i cińczyków....
    J.

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 28.05.18, 10:34
    jeepwdyzlu napisał:

> Nikt tego nie wie dokładnie, ale poza impulsem elektromagnetycznym maja wystrze
    > liwać chmurę antypocisków - coś jak systemy ppanc na czołgach. A o łamanie trak
    > tatu pytajcie sowietów i cińczyków....
    > J.
    >
    Jakiś link może, cokolwiek?
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 17:05
    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/satelita-kosmos-2504-niepokoi-pentagon-manewry-rosyjskiego-satelity,562988.html

www.defence24.pl/nadchodzi-wojna-w-kosmosie-chiny-i-rosja-zagrozeniem-dla-amerykanskich-satelitow
    polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19445?t=Powrot-gwiezdnych-wojen

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 28.05.18, 17:17
    jeepwdyzlu napisał:

> www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/satelita-kosmos-2504-niepokoi-pentagon-manewry-rosyjskiego-satelity,562988.html
    >
    > www.defence24.pl/nadchodzi-wojna-w-kosmosie-chiny-i-rosja-zagrozeniem-dla-amerykanskich-satelitow
    > polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/19445?t=Powrot-gwiezdnych-wojen
    >
    >
    Napisz o tej chmurze pod pocisków na amerykańskich satelitach.Nic o tym niema, skąd ta informacja

Amerykanie mają rakiety do rozwalania satelitów. Ktoś zabroni tego Rosji i chinom, na jakiej podstawie ?
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 17:48
    Już napisałem
    Sam sobie szukaj...

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 28.05.18, 17:54
    jeepwdyzlu napisał:

> Już napisałem
    > Sam sobie szukaj...
    >
    >
    Skoro nic takiego nie ma,to po co robisz z siebie idiotę?
  • ignorant11 28.05.18, 18:10
    amunicyjny1 napisał(a):

> jeepwdyzlu napisał:
    >
    > > Już napisałem
    > > Sam sobie szukaj...
    > >
    > >
    > Skoro nic takiego nie ma,to po co robisz z siebie idiotę?

Metoda markaubola: cos tam napisze a TY se weryfikuj:)))

OK Ziemia jest łaska sprawdź to sobie:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 18:21
    Czyli jak nie masz linku to rzecz nie istnieje???
    😀😀😀

--
    YCDSOYA
  • amunicyjny1 28.05.18, 18:42
    Chodzi o wiarygodność usera .Ty masz zerową, dlatego poprosiłem o link,tak jak się spodziewałem nie potrafisz go podać. Reasumując, szkoda czasu na twoje posty.Bez obrazy
  • jeepwdyzlu 28.05.18, 23:38
    Jesteś debil amunicyjny i niestety ty ignirant tak samo. Wasza wiedza wyłącznie z netu jest? Nie rozmawiacie z ludźmi? Nie czytacie książek? Nie słuchacie radia?
    Szczerze wam współczuję...

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 28.05.18, 19:44
    jeepwdyzlu napisał:

> Czyli jak nie masz linku to rzecz nie istnieje???
    > 😀😀😀
    >
    >

amunicyjny odpowiedział Ci ponizej.

POzatem zawsze i w nauce i sadzie ciezar dowodzenia spoczywa na stronie powodowej:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • berek_p 27.05.18, 14:42
    Czyli fiat uno moze wiecej od Kamaz, Mann czy Star ?
  • ignorant11 27.05.18, 21:55
    www.space24.pl/mikrosatelity-szansa-dla-polskiego-przemyslu-kosmicznego

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • jeepwdyzlu 27.05.18, 22:38
    Ok, małe satelity się przydadzą. Ale wojskowy jest duży bo: ma sporo paliwa, aby manewrować. Ma duże obiektywy, ma główne i awaryjne zasilanie, ma awaryjne kanały transmisji, ma możliwość autodestrukcji lub (i) obrony.
    Amerykańskie, sowieckie czy chińskie satelity wojskowe ważą 5-12 ton

--
    YCDSOYA
  • ignorant11 27.05.18, 22:59
    jeepwdyzlu napisał:

> Ok, małe satelity się przydadzą. Ale wojskowy jest duży bo: ma sporo paliwa, ab
    > y manewrować. Ma duże obiektywy, ma główne i awaryjne zasilanie, ma awaryjne ka
    > nały transmisji, ma możliwość autodestrukcji lub (i) obrony.
    > Amerykańskie, sowieckie czy chińskie satelity wojskowe ważą 5-12 ton
    >

Obrony raczej nie?

Nie wiem czy potrzeba az 12 t.

Przeciwnie seria lżejszych na jednej orbicie moze zapewnic ciagła obserwcje.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.