Dodaj do ulubionych

Łotwa kupuje UH60M

05.08.18, 03:23
@defencenews:

WASHINGTON — Latvia has been cleared by the U.S. State Department to buy four UH-60M Black Hawk helicopters, in a move to bolster the NATO nation’s ability to move forces around the alliance’s eastern flank.
The sale has an estimated price tag of $200 million, which covers the four rotorcraft, 10 engines and associated equipment.
As with all announcements by the Defense Security Cooperation Agency, the sale must pass through the Senate, at which point negotiations can begin; total quantities and dollar totals often change from the original DSCA announcement and final sale.


say69mat:
Z jednej strony, jakim to cudem nasi sąsiedzi i partnerzy w sojuszu kupują - jak ciepłe bułeczki - poprzez FMS amerykańskie UH60M??? Miast naszych - produkowanych przez mielecką filię LM - S70i??? Stąd mam wrażenie, graniczące z pewnością, że wybór partnera oraz sprzedaż naszych zakładów lotniczych przed rozstrzygnięciem przetargu na zakup śmigłowca taktycznego był strategicznym błędem. Z drugiej strony wypada podziwiać sposób, w jaki sposób - bez medialnych piruetów Ministra ON - nasi sąsiedzi i partnerzy w Sojuszu budują wspólnotowy potencjał sił zbrojnych.

źródło:www.defensenews.com/global/europe/2018/08/03/latvia-cleared-to-buy-black-hawks/
Edytor zaawansowany
 • stary_chinczyk 05.08.18, 05:01
  Gdyby Mielca wtedy nie sprzedano to by go juz nie bylo. Amerykanie praktycznie reanimowali trupa.
  Oni nie buduja zadnego wspolnotowego potencjalu tylko swoj. Nie ma zadnej wspolnoty w dziedzinie obronnosci.
 • say69mat 05.08.18, 11:47
  @stary_chinczyk napisał:
  > Gdyby Mielca wtedy nie sprzedano to by go juz nie bylo. Amerykanie praktycznie
  > reanimowali trupa.
  > Oni nie buduja zadnego wspolnotowego potencjalu tylko swoj. Nie ma zadnej wspol
  > noty w dziedzinie obronnosci.


  say69mat:
  Mylisz się ... bo:
  Po pierwsze, jakim to cudem nasze siły zbrojne nie kupują wyprodukowanych w Mielcu S-70i ... w dowolnym jego wariancie??? Po drugie, decyzje o zakupie lub braku przekładają się wprost na potencjał handlowy produktu jakim jest śmigłowiec typu s70i. Po trzecie, dlatego nasi sąsiedzi zamiast kupować śmigłowce w Mielcu wolą via FMS kupować u amerykanów. Po czwarte, wadliwe skonstruowano koncepcję sprzedaży kluczowych zakładów przemysłu lotniczego. Bo ... w sumie to producent definiuje jaki typ śmigłowca może być sprzedany naszym siłom zbrojnym. Miast nasze siły zbrojne definiując swoje potrzeby decydują jaki typ śmigłowca może być montowany w danej wytwórni. Po piąte, wadliwie skonstruowana koncepcja przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla SZRP. W efekcie sprawiają, że potencjał mieleckiej wytwórni sprowadza się do obsługi rynków trzecich np. w Ameryce Południowej. Zamiast zabezpieczać w narzędzia lotnictwa transportu taktycznego nasze siły zbrojne oraz potrzeby naszych sąsiadów i zarazem sojuszników.
 • maxikasek 05.08.18, 21:33
  Nasze siły zbrojne nie kupują żadnych śmigłowców.
  A sąsiedzi nie kupują w Mielcu, bo i tak muszą kupić u Amerykanów. I to oni decydują, gdzie zostanie ulokowane zamówienie. A że sąsiedzi wolą wojskowe helikoptery, a nie wersję zubozona dla służb, to zamawiają uh-60m

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka