Dodaj do ulubionych

Ruscy bronią się przed holownikiem, NASA na Marsie

27.11.18, 02:05
Podczas gdy Rosjanie bohatersko bronili się na Morzu Azowskim przed zdradziecką napaścią ukrskiego holownika, lądownik wysłanej przez NASA sondy InSight bezpiecznie wylądował na Marsie

www.cnn.com/2018/11/26/world/nasa-insight-mars-landing-today/index.html

--
  • bmc3i 27.11.18, 02:39
    bmc3i napisał:

> Podczas gdy Rosjanie bohatersko bronili się na Morzu Azowskim przed zdradziecką
    > napaścią ukrskiego holownika, lądownik wysłanej przez NASA sondy InSight bezp
    > iecznie wylądował na Marsie
    >
    >
    > www.cnn.com/2018/11/26/world/nasa-insight-mars-landing-today/index.html

Celem misji jest po raz pierwszy poznanie wewnętrznej struktury Marsa

mars.nasa.gov/insight/mission/overview/

Wg ludzi z amerykańskiej agencji kosmicznej, wiemy już dość dużo o atmosferze Marsa, wiemy sporo o jego powierzchni, nie wiemy natomiast nic o jego wnętrzu. Nie wiemy niczego o tym, jak wygląda Mars milę pod powierzchnią. Wiemy że Ziemia nadaje się do zamieszkania, wiemy że Mars nie - chcemy wiedzieć dlaczego.

Przygotowana przez Califonia Institute of Technology Mars InSight jest najbardziej zaawansowaną technologicznie sondą międzyplanetarną w historii ludzkości. Wylądowała w całkowicie kontrolowany sposób za pomocą swoich 12 silników rakietowych, i juz kilka minut po lądowaniu do centrum kontroli misji w Pasadena, dotarły pierwsze zdjęcia powierzchni Marsa, widoczne w zarejestrowanej transmisji na żywo z centrum w Pasadena.

www.nytimes.com/video/science/space/100000006232907/nasa-insight-landing-mars-live.html

--
  • czizus 27.11.18, 09:36
    Dokładnie tak. Amerykanie badają kosmos, dostarczają całemu światu olbrzymiej wiedzy, . . . . . . . i fantastycznych przezyć !! Sonda Cassini i zdjęcia Saturna, jego księżyców i zbliżenia "pierścieni" czy lądowanie lądownika Huygens na największym księżycu Saturna, Tytanie, przelot między pierścieniami i olbrzymia ilość niezwykłych zdjęć. Łazik Curiosity na Marsie, Sonda Parker Solar Probe lecąca w kierunku Słońca, która ma się zbliżyć na odległość około 6 mln. km od Słońca i prowadzić badania podczas kiedy Ziemia jest oddalona średnio od Słońca 150 mln. km., udane lądowanie InSight na Marsie, wcześniej misje Apollo na Księżyc, misje wahadłowców czy liczne inne sondy. Ale i badania Czarnej Dziury, Drogi Mlecznej, odległych planet czy monitorowanie trajektorii asteroid i meteorytów. O tym wszystkim dowiadujemy się od Amerykanów i amerykańskich badań i nie przypominam sobie żeby chociaż jakaś jedna ważna informacja pochodziła z Rosji.

Rosja z kolei jako ten klasyczny padlinożerca funduje nam kolejne rakiety z głowicami nuklearnymi które mogą zniszczyć świat, straszy nieustannie sąsiadów i napada na tych sąsiadów kradnąc im terytoria, taranuje kutry i porywa ludzi. To jest ten wkład Rosji w dziedzictwo i rozwój świata.
  • bmc3i 27.11.18, 13:45
    czizus napisał:

> Dokładnie tak. Amerykanie badają kosmos, dostarczają całemu światu olbrzymiej w
    > iedzy, . . . . . . . i fantastycznych przezyć !! Sonda Cassini i zdjęcia Saturn
    > a, jego księżyców i zbliżenia "pierścieni" czy lądowanie lądownika Huygens na n
    > ajwiększym księżycu Saturna, Tytanie, przelot między pierścieniami i olbrzymia
    > ilość niezwykłych zdjęć. Łazik Curiosity na Marsie, Sonda Parker Solar Probe l
    > ecąca w kierunku Słońca, która ma się zbliżyć na odległość około 6 mln. km od S
    > łońca i prowadzić badania podczas kiedy Ziemia jest oddalona średnio od Słońca
    > 150 mln. km., udane lądowanie InSight na Marsie, wcześniej misje Apollo na Księ
    > życ, misje wahadłowców czy liczne inne sondy. Ale i badania Czarnej Dziury, Dro
    > gi Mlecznej, odległych planet czy monitorowanie trajektorii asteroid i meteoryt
    > ów. O tym wszystkim dowiadujemy się od Amerykanów i amerykańskich badań i nie p
    > rzypominam sobie żeby chociaż jakaś jedna ważna informacja pochodziła z Rosji.
    >

Fajne zestawienie, ale ewidentnie brakuje mi tu jeszcze Pathfindera

--
  • bmc3i 27.11.18, 14:47
    bmc3i napisał:

Fajne zestawienie, ale ewidentnie brakuje mi tu jeszcze Pathfindera
    >

Nie mówiąc o teleskopach Hubla i Kepplera - nieprzebranym źródle wiedzy o otaczającym nas wszechświecie.
    --

--
  • cojestdoktorku 27.11.18, 16:57
    >O tym wszystkim dowiadujemy się od Amerykanów i amerykańskich badań i nie przypominam sobie żeby chociaż jakaś jedna >ważna informacja pochodziła z Rosji.

rany julek, ale czemu Ty oczekujesz tego wszystkiego od rosji a nie od holandi, włoch czy nawet Polski? :)

bylio potęgą za zsrr a teraz jak juz kapitalizm zawitał to niestety, coraz niżej w peletonie

• wykrywacz_klamcow 27.11.18, 09:47
    oni mają słabe serca ;) jak zobaczyli, że ten ukraiński holownik idzie pełną parą w ich kierunku to popuścili w spodnie ;) przecież to była prawie 8 węzłów! Taki rozpędzony holownik mógł przecież zniszczyć całą rosję!

--
    Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
  • gangut 27.11.18, 10:06
    Widzę że koledzy jeszcze bardzo przeżywają przygody Ukraińców w Cieśninie Kerczeńskiej. Odpuśćcie sobie. Jeśli ktoś dobrze życzy Ukraińcom to raczej sugerowałbym powrót (nie polityczny rzecz jasna) w stronę czasów sowieckich, kiedy Ukraina liczyła się jako zagłębie przemysłowe i - właśnie - naukowe (także w dziedzinie podboju kosmosu).
    No ale jak ktoś wybiera sobie z własnych tradycji banderowskie pohukiwania - to jego decyzja...
  • wykrywacz_klamcow 27.11.18, 10:32
    gangut napisał:
    > No ale jak ktoś wybiera sobie z własnych tradycji banderowskie pohukiwania - to
    > jego decyzja...

jakoś nikomu poza kilkoma sierotami po sowieckim sojuzie nie śpieszno do powrotu do sowieckiego raju ;) ciekawe dlaczego?

--
    Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
  • cojestdoktorku 27.11.18, 16:58
    zrobiłbyś referendum to mógłbys się zdziwić :)
    pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_ZSRR_w_1991_roku
  • bmc3i 02.01.19, 16:35
    cojestdoktorku napisał:

> zrobiłbyś referendum to mógłbys się zdziwić :)
    > pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_ZSRR_w_1991_roku

To referendum bylo kuriozalne. Pytanie dotyczylo "zachowania ZSRR jako federacji suwerennych republik". W jaki sposib mozliwe jest istnienie prawne jednoczesnie federacji i suwerennych republik? Albo federacja, albo suwerennosc. Nie ma prawnej mozliwosci polsczenia tych przymiotow, bo sa ze soba prawnie sprzeczne. USA sa federacja stanow - ale stany nie sa suwerenne. Suwerenne sa natomiast kraje UE, ale EU nie jest federacja, lecz konfederacja. Tymczasem federacja suwerennych panstw, to jakis potworek prawno-lingwistyczny.

--
  • cojestdoktorku 02.01.19, 20:59
    www.rp.pl/Spoleczenstwo/181219137-Rosja-Coraz-wieksza-tesknota-za-ZSRR.html
    --
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • bmc3i 01.01.19, 17:37
    Tymczasem amerykanski New Horizon zbadal najdalszy obiekt z ktorym ludzkość miala kontakt w Ukladzie Slonecznym

--
  • amunicyjny1 01.01.19, 18:58
    bmc3i napisał:

> Tymczasem amerykanski New Horizon zbadal najdalszy obiekt z ktorym ludzkość mia
    > la kontakt w Ukladzie Slonecznym
    >
    A ty co ? Jakieś wcielenie Witi Jefremowa ?Podawaj linki,bo nie wierze że masz w chałupie New Horizona,a tak to wygląda
  • bmc3i 01.01.19, 19:21
    amunicyjny1 napisał(a):

> bmc3i napisał:
    >
    > > Tymczasem amerykanski New Horizon zbadal najdalszy obiekt z ktorym ludzko
    > ść mia
    > > la kontakt w Ukladzie Slonecznym
    > >
    > A ty co ? Jakieś wcielenie Witi Jefremowa ?Podawaj linki,bo nie wierze że masz
    > w chałupie New Horizona,a tak to wygląda

Wystarczy ze wrzucisz dzis New Horizon w Google - jest dxis w czolowkach wszystkich mediow na swiecie.

--
  • czizus 02.01.19, 11:51
    bmc3i napisał:

> Wystarczy ze wrzucisz dzis New Horizon w Google - jest dxis w czolowkach wszyst
    > kich mediow na swiecie.

Daj spokój!! To chyba normalne, że bolszewików, rusofilów i wszelkiej maści kacapopodobnych wku....wiają wielkie sukcesy Amerykanów.
  • wykrywacz_klamcow 02.01.19, 12:29
    i maja tam tylko informacje o tym jak w Ameryce biją murzynów
    sukcesy to są tylko w odniesieniu do rosji i kagiebisty

--
  • ignorant11 02.01.19, 12:44
    bmc3i napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > bmc3i napisał:
    > >
    > > > Tymczasem amerykanski New Horizon zbadal najdalszy obiekt z ktorym
    > ludzko
    > > ść mia
    > > > la kontakt w Ukladzie Slonecznym
    > > >
    > > A ty co ? Jakieś wcielenie Witi Jefremowa ?Podawaj linki,bo nie wierze że
    > masz
    > > w chałupie New Horizona,a tak to wygląda
    >
    >
    > Wystarczy ze wrzucisz dzis New Horizon w Google - jest dxis w czolowkach wszyst
    > kich mediow na swiecie.
    >
    >

Linki?

Proszę!

kosmonauta.net/category/misje-kosmiczne/uklad-sloneczny-misje-kosmiczne/
    Codziennie nowe odkrycia:
    kosmonauta.net/2018/12/rusza-planet-hunters-tess/

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • wtop.ek 02.01.19, 13:51
    Jeśli chodzi o eksplorację tzw. Deep Space, Rosja całkowicie oddała pola.

Zostało jej wynoszenie ładunków na Leo za pomocą archaicznej, ale relatywnie taniej technologii, ale to już powoli się kończy że względu na konkurencję firm prywatnych.

No i misje zalogowe na ISS, która w 80% finansowana jest ze źródeł amerykanskich i europejskich, misję zresztą też. No ale tu też po piętach depcza konkurenci.
  • marek_boa 02.01.19, 15:14
    Myślę ,że miałeś ostre problemy z matematyką w szkole!:) Ale oświeć mnie jeśli możesz - jakim cudem wyszło ci to "80% finansowania ze źródeł Amerykańskich misji załogowych na ISS"???! Amerykanie płacą za dostarczenie ich astronautów na ISS na pokładach "Sojuzów" na tej samej zasadzie jak wszystkie inne agencje uczestniczące w tym projekcie! Twierdzisz więc ,że Rosjanie wysyłają swoich kosmonautów za darmo a inne agencje płacą tylko te pozostałe 20%?!:) Bo nic mnie nie wiadomo o tym aby Amerykanie dokładali się do wyprodukowania "Sojuzów" czy też do ich zakupu przez "Roskosmos"! No ale jest szansa ,że o czymś nie wiem - z chęcią więc o tym przeczytam jak napiszesz!
  • bmc3i 02.01.19, 15:41
    marek_boa napisał:

> Myślę ,że miałeś ostre problemy z matematyką w szkole!:) Ale oświeć mnie jeśl
    > i możesz - jakim cudem wyszło ci to "80% finansowania ze źródeł Amerykańskich m
    > isji załogowych na ISS"???! Amerykanie płacą za dostarczenie ich astronautów na
    > ISS na pokładach "Sojuzów" na tej samej zasadzie jak wszystkie inne agencje uc
    > zestniczące w tym projekcie! Twierdzisz więc ,że Rosjanie wysyłają swoich kosmo
    > nautów za darmo a inne agencje płacą tylko te pozostałe 20%?!:) Bo nic mnie nie
    > wiadomo o tym aby Amerykanie dokładali się do wyprodukowania "Sojuzów" czy też
    > do ich zakupu przez "Roskosmos"! No ale jest szansa ,że o czymś nie wiem - z
    > chęcią więc o tym przeczytam jak napiszesz!

Sadze ze raczej Risjanie nie dokladaja do interesy, i kazdy lot Sojuzem daje nie tylko zysk ale i calkowite pokrycie kosztow produkcji Sojuza. Nie tylko "dokladanie się" do tych kosztów.

--
  • ignorant11 02.01.19, 15:54
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > Myślę ,że miałeś ostre problemy z matematyką w szkole!:) Ale oświeć mni
    > e jeśl
    > > i możesz - jakim cudem wyszło ci to "80% finansowania ze źródeł Amerykańs
    > kich m
    > > isji załogowych na ISS"???! Amerykanie płacą za dostarczenie ich astronau
    > tów na
    > > ISS na pokładach "Sojuzów" na tej samej zasadzie jak wszystkie inne agen
    > cje uc
    > > zestniczące w tym projekcie! Twierdzisz więc ,że Rosjanie wysyłają swoich
    > kosmo
    > > nautów za darmo a inne agencje płacą tylko te pozostałe 20%?!:) Bo nic mn
    > ie nie
    > > wiadomo o tym aby Amerykanie dokładali się do wyprodukowania "Sojuzów" c
    > zy też
    > > do ich zakupu przez "Roskosmos"! No ale jest szansa ,że o czymś nie wiem
    > - z
    > > chęcią więc o tym przeczytam jak napiszesz!
    >
    >
    > Sadze ze raczej Risjanie nie dokladaja do interesy, i kazdy lot Sojuzem daje ni
    > e tylko zysk ale i calkowite pokrycie kosztow produkcji Sojuza. Nie tylko "dokl
    > adanie się" do tych kosztów.
    >

Odezwał się straznik interesów sowiecko-rosyjskich.

Ale ja chciałbym sie dowiedziec o jakims rosyjskim sukcesie, poza furmankami na LEO, jakims odkryciu, jakiejs przełomowej misji, której Amerykanie, Europejczycy czy nawet Chińczycy, Japonczycy maja po kilka rocznie...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 02.01.19, 16:24
    ignorant11 napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > Sadze ze raczej Risjanie nie dokladaja do interesy, i kazdy lot Sojuzem d
    > aje ni
    > > e tylko zysk ale i calkowite pokrycie kosztow produkcji Sojuza. Nie tylko
    > "dokl
    > > adanie się" do tych kosztów.
    > >
    >
    >
    > Odezwał się straznik interesów sowiecko-rosyjskich.
    >
    > Ale ja chciałbym sie dowiedziec o jakims rosyjskim sukcesie, poza furmankami na
    > LEO, jakims odkryciu, jakiejs przełomowej misji, której Amerykanie, Europejczy
    > cy czy nawet Chińczycy, Japonczycy maja po kilka rocznie...
    >

Rosjanie stali sie juz tylko dostawcami komercyjnych usług. Calkowity zanik dzialalnosci naukowej w kosmosie, poza dwojka ludzi na ISS. A i Ci - podejrzewam - prowadza tam tylko takie badania, ktorych wyniki da sie wykorzystać w celach militarnych.

--
  • ignorant11 02.01.19, 19:43
    bmc3i napisał:

> Rosjanie stali sie juz tylko dostawcami komercyjnych usług. Calkowity zanik dzi
    > alalnosci naukowej w kosmosie, poza dwojka ludzi na ISS. A i Ci - podejrzewam -
    > prowadza tam tylko takie badania, ktorych wyniki da sie wykorzystać w celach m
    > ilitarnych.
    >

Ostatnia misja badawcza jaka pamietam to kolejne rozbite Fobosy ze zniuszczona polska koparka:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 03.01.19, 11:04
    Nie jest to ścisłe, bo mają i swojego Radioastrona (jeśli chodzi o naukę), i satelity teledetekcyjne (tylko w tym roku cztery sztuki o ile się nie mylę), i Glonassa, i sporo wynoszą na orbitę swoich satelitów wojskowych. To nie jest mało jak na kraj o potencjale, bo ja wiem, Brazylii na przykład. Inna sprawa że przywykliśmy patrzeć na ich kosmonautykę przez pryzmat Sputnika, lotu Gagarina czy Łunochodów, albo sond badających Marsa czy Wenus w latach 60-tych. Z tym że programowi badań Układu Słonecznego za Sowietów zmarło się jeszcze za wczesnego Breżniewa.
  • gangut 03.01.19, 11:18
    Poprawka - nawet nie wiedziałem że program Wenera ciągnął się aż do początku lat 80-tych. Tak czy inaczej to zamierzchła przeszłość.
  • ignorant11 06.01.19, 02:45
    gangut napisał:

> Poprawka - nawet nie wiedziałem że program Wenera ciągnął się aż do początku la
    > t 80-tych. Tak czy inaczej to zamierzchła przeszłość.

O tym włąsnie pisałem.

Obecnie już wiecej startów maja i USA i CRL i chyba nawet Indie...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • marek_boa 03.01.19, 14:54
    Czego dowodem są ostatnie Rosyjskie eksperymenty przeprowadzone na ISS na temat "drukowania" 3D komponentów biologicznych!:) Nie chce mnie się już wspominać radioteleskopu "Radioastron" bo i tak za chwil parę napiszesz kolejną bzdurę ,że "nic nie ma"!
    en.wikipedia.org/wiki/Spektr-R
  • bmc3i 03.01.19, 20:50
    marek_boa napisał:

> Czego dowodem są ostatnie Rosyjskie eksperymenty przeprowadzone na ISS na temat
    > "drukowania" 3D komponentów biologicznych!:) Nie chce mnie się już wspominać r
    > adioteleskopu "Radioastron" bo i tak za chwil parę napiszesz kolejną bzdurę ,że
    > "nic nie ma"!
    > en.wikipedia.org/wiki/Spektr-R

No to przepraszam, umiescili w na niskiej orbicie jednego satelite wykorzystywanego do badań naukowych. Pytanie, czy glownie - skoro cala rosyjska gospodarka jak podczas wojny nastawiona jest na produkcje na potrzeby rosyjskiego MON.

--
  • amunicyjny1 05.01.19, 21:29
    bmc3i napisał:
    Pytanie, czy glownie - skoro cala rosyjska gospodarka
    > jak podczas wojny nastawiona jest na produkcje na potrzeby rosyjskiego MON.
    >
    >
    >
    Mógłbyś to rozwinąć udowodnić jakoś? najlepiej danymi ze źródłem
  • ignorant11 07.01.19, 09:27
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > Czego dowodem są ostatnie Rosyjskie eksperymenty przeprowadzone na ISS na
    > temat
    > > "drukowania" 3D komponentów biologicznych!:) Nie chce mnie się już wspom
    > inać r
    > > adioteleskopu "Radioastron" bo i tak za chwil parę napiszesz kolejną bzdu
    > rę ,że
    > > "nic nie ma"!
    > > en.wikipedia.org/wiki/Spektr-R
    >
    > No to przepraszam, umiescili w na niskiej orbicie jednego satelite wykorzystywa
    > nego do badań naukowych. Pytanie, czy glownie - skoro cala rosyjska gospodarka
    >
    >
    >

No tak w porównaniu do całego stada amerykańskich i europejskich:)))
    pl.wikipedia.org/wiki/Teleskop_kosmiczny

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • marek_boa 08.01.19, 14:06
    Ależ oczywiście Matrek! Radiozdjęcia odległych galaktyk wykorzystają do naprowadzenia pocisków balistycznych na budkę z lodami w USA!
  • ignorant11 08.01.19, 15:12
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > Czego dowodem są ostatnie Rosyjskie eksperymenty przeprowadzone na ISS na
    > temat
    > > "drukowania" 3D komponentów biologicznych!:) Nie chce mnie się już wspom
    > inać r
    > > adioteleskopu "Radioastron" bo i tak za chwil parę napiszesz kolejną bzdu
    > rę ,że
    > > "nic nie ma"!
    > > en.wikipedia.org/wiki/Spektr-R
    >
    > No to przepraszam, umiescili w na niskiej orbicie jednego satelite wykorzystywa
    > nego do badań naukowych. Pytanie, czy glownie - skoro cala rosyjska gospodarka
    >
    >
    >

No ale cóz on odkrył takiego, ze mimo iz na bieżaco sledze jeszcze sie nie dowiedziałem?

A działa toto????

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • wykrywacz_klamcow 08.01.19, 15:25
    Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało na Twitterze serię zdjęć, które miały być niepodważalnym dowodem na wspieranie Państwa Islamskiego przez USA. Wpis okazał się prowokacją, bowiem szybko odkryto, że dołączone do niego zdjęcia pochodzą z gry komputerowej AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron.

To są oczywiste dowody na to, że on działa i ma szerokie spektrum odkryć naukowych na swoim koncie ;)

--
  • ignorant11 08.01.19, 15:59
    wykrywacz_klamcow napisał:

> Rosyjskie ministerstw
    > o obrony opublikowało na Twitterze serię zdjęć, które miały być niepodważalnym
    > dowodem na wspieranie Państwa Islamskiego przez USA. Wpis okazał się prowokac
    > ją, bowiem szybko odkryto, że dołączone do niego zdjęcia pochodzą z gry kompute
    > rowej AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron.

>
    > To są oczywiste dowody na to, że on działa i ma szerokie spektrum odkryć naukow
    > ych na swoim koncie ;)
    >
    >

Pod presja niepodwazalnych dowodów... KAPITULUJE:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.01.19, 16:54
    ignorant11 napisał:

> wykrywacz_klamcow napisał:
    >
    > > Rosyjskie minis
    > terstw
    > > o obrony opublikowało na Twitterze serię zdjęć, które miały być niepodwa
    > żalnym
    > > dowodem na wspieranie Państwa Islamskiego przez USA. Wpis okazał się pr
    > owokac
    > > ją, bowiem szybko odkryto, że dołączone do niego zdjęcia pochodzą z gry k
    > ompute
    > > rowej AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron.

> >
    > > To są oczywiste dowody na to, że on działa i ma szerokie spektrum odkryć
    > naukow
    > > ych na swoim koncie ;)
    > >
    > >
    >
    > Pod presja niepodwazalnych dowodów... KAPITULUJE:)))
    >
    >
    >

Dlaczego takie rzeczy juz nawet nikogo nie dziwia....

--
  • ignorant11 08.01.19, 15:58
    ignorant11 napisał:
    >
    >
    > No ale cóz on odkrył takiego, ze mimo iz na bieżaco sledze jeszcze sie nie dowi
    > edziałem?
    >
    > A działa toto????
    >
    >

Bo od 2011 powinno juz az huczeć o odkryciach.., a tym czasem cisza...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 08.01.19, 17:18
    Jeśli chcesz sobie poczytać to tu masz angielską wersję ich strony:
    www.asc.rssi.ru/radioastron/index.html
  • ignorant11 08.01.19, 19:09
    gangut napisał:

> Jeśli chcesz sobie poczytać to tu masz angielską wersję ich strony:
    > www.asc.rssi.ru/radioastron/index.html

No OK, więc działa jeszcze.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 12.01.19, 22:29
    gangut napisał:

> Jeśli chcesz sobie poczytać to tu masz angielską wersję ich strony:
    > www.asc.rssi.ru/radioastron/index.html

pl.sputniknews.com/swiat/201901129566488-kosmos-Rosja-kontrakt-Sputnik/
    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • wykrywacz_klamcow 12.01.19, 22:56
    Zaraz wygrzebią jakieś inne truchło i powiedzą ze naukowe ;)

--
  • gangut 13.01.19, 16:30
    Dobrze żarło ale zdechło...lenta.ru/news/2019/01/13/neudacha/
    Problemem Rosjan nie jest to że "nie potrafią" tylko to że mają reżim który woli pakować publiczne pieniądze w "największe na świecie" cerkwie dla wojska albo w bezsensowne projekty infrastrukturalne, a nie w (m. in. oczywiście) naukę.
  • marek_boa 16.01.19, 00:19
    Nie ma problemu - skończył się resurs a w kwietniu ma być wyniesiony "Spektr-RG"! W 2024 ma byś wyniesiony trzeci "Spektr-UF"!
  • marek_boa 03.01.19, 14:46
    No ale co się będziesz szczypał - napisz w jakim to kapitalistycznym państwie ludzie wytwarzają coś za darmo (producent "Sojuzów") po czym oddają za darmo swój produkt innej firmie (do "Roskosmosu") aby ten "zarobił" na sprzedaży tego produktu?!
  • bmc3i 03.01.19, 20:49
    marek_boa napisał:

> No ale co się będziesz szczypał - napisz w jakim to kapitalistycznym państwie l
    > udzie wytwarzają coś za darmo (producent "Sojuzów") po czym oddają za darmo swó
    > j produkt innej firmie (do "Roskosmosu") aby ten "zarobił" na sprzedaży tego pr
    > oduktu?!

Nikt nie ma pretensji do Rosji o zarabianie, tylko ze to oznacza ni mniej ni wiecej, lecz finansowanie programu Sojuza przez zagranicznych klientow - czemu probowales zaprzeczyć.

--
  • ignorant11 07.01.19, 14:42
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > No ale co się będziesz szczypał - napisz w jakim to kapitalistycznym pańs
    > twie l
    > > udzie wytwarzają coś za darmo (producent "Sojuzów") po czym oddają za dar
    > mo swó
    > > j produkt innej firmie (do "Roskosmosu") aby ten "zarobił" na sprzedaży t
    > ego pr
    > > oduktu?!
    >
    >
    > Nikt nie ma pretensji do Rosji o zarabianie, tylko ze to oznacza ni mniej ni wi
    > ecej, lecz finansowanie programu Sojuza przez zagranicznych klientow - czemu pr
    > obowales zaprzeczyć.
    >

Ale sojuzy to furmanki jakich nie opłaca zadnemu cywilizowanemu krajowi.

Co wiecej juz rosnie potencjał prywatnych firm nie tylko amerykańskich, wkrótce wiele krajów zdobedzie technologie wynoszenia przynajmniej małych satelitów.

I kacapy zostana ze swoimi sojuzami, czyli z reka w nocniku:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 16:25
    ignorant11 napisał:

> I kacapy zostana ze swoimi sojuzami, czyli z reka w nocniku:)))
    >
    >
    A my Polacy, mamy jakieś dokonania godne, 40 milionowego narodu w tym temacie w skali świata?
  • menel13 08.01.19, 16:32
    amunicyjny1 napisał(a):

> A my Polacy, mamy jakieś dokonania godne, 40 milionowego narodu w tym temacie w
    > skali świata?
    Zatrzymaliśmy Słońce i ruszyliśmy Ziemię.
  • ignorant11 08.01.19, 16:47
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > I kacapy zostana ze swoimi sojuzami, czyli z reka w nocniku:)))
    > >
    > >
    > A my Polacy, mamy jakieś dokonania godne, 40 milionowego narodu w tym temacie w
    > skali świata?

Po kolei: DE rewolutionibus orbium celestum, potem mapy Ksiezyca, Księzyce KOrdylewskiego, pierwsza planeta pozasłoneczna, wyjasnienie rozbłysków gamma...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.01.19, 16:49
    ignorant11 napisał:

>
    > > ignorant11 napisał:
    > >
    > > > I kacapy zostana ze swoimi sojuzami, czyli z reka w nocniku:)))
    > > >
    > > >
    > > A my Polacy, mamy jakieś dokonania godne, 40 milionowego narodu w tym tem
    > acie w
    > > skali świata?
    >
    > Po kolei: DE rewolutionibus orbium celestum, potem mapy Ksiezyca, Księzyce KOrd
    > ylewskiego, pierwsza planeta pozasłoneczna, wyjasnienie rozbłysków gamma...
    >
    >

A Ciołkowski, Jarkowski to POlacy:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 16:59
    I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańskich,chińskich,Francuskich? Raczej poniżej skali
  • menel13 08.01.19, 17:06
    amunicyjny1 napisał(a):

> I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańskich,chińskic
    > h,Francuskich? Raczej poniżej skali

Ciekawe dokąd by dolecieli bez Kopernika.
  • ignorant11 08.01.19, 18:57
    menel13 napisała:

>
    > > I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańskich,ch
    > ińskic
    > > h,Francuskich? Raczej poniżej skali
    >
    > Ciekawe dokąd by dolecieli bez Kopernika.

Nie mieliby ani Keplera ani Newtona.

A bez Heweliusza nie trafiliby na Morze Spokoju:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.01.19, 18:56
    amunicyjny1 napisał(a):

> I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańskich,chińskic
    > h,Francuskich? Raczej poniżej skali

???????????

Poniżej???

Toz same przelomy wyznaczajace epoki.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 19:05
    ignorant11 napisał:

>
    > > I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańskich,ch
    > ińskic
    > > h,Francuskich? Raczej poniżej skali
    >
    > ???????????
    >
    > Poniżej???
    >
    > Toz same przelomy wyznaczajace epoki.
    >
    Mocno poniżej ,nie istniejemy w dziedzinie kosmonautyki
  • ignorant11 08.01.19, 19:13
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > amunicyjny1 napisał(a):
    > >
    > > > I to już wszystko? Jak to ma się do osiągnięć Rosyjskich,Amerykańsk
    > ich,ch
    > > ińskic
    > > > h,Francuskich? Raczej poniżej skali
    > >
    > > ???????????
    > >
    > > Poniżej???
    > >
    > > Toz same przelomy wyznaczajace epoki.
    > >
    > Mocno poniżej ,nie istniejemy w dziedzinie kosmonautyki

Ale astronomów i tak mamy czołowych, a na polska kolonie na Marsie i aneksje Ceres przyjdzie czas:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 19:17
    Mamy jednego,jednak okazało się że coś podpisał,i odmówiliśmy zgłoszenia go do nagrody Nobla
  • ignorant11 08.01.19, 19:20
    amunicyjny1 napisał(a):

> Mamy jednego,jednak okazało się że coś podpisał,i odmówiliśmy zgłoszenia go do
    > nagrody Nobla

???
    To nie Polska zgłasza kandydatów ale zyjacy laureaci.

I nie on jeden, ale chocby zmarły już Paczyński, czy cały zespól OGLE.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 19:33
    ignorant11 napisał:

> I nie on jeden, ale chocby zmarły już Paczyński, czy cały zespól OGLE.
    >
    >
    Takich jak Paczyński są na świecie tysiące.Takich jak Wolszczan nie wielu
  • ignorant11 08.01.19, 19:55
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > I nie on jeden, ale chocby zmarły już Paczyński, czy cały zespól OGLE.
    > >
    > >
    > Takich jak Paczyński są na świecie tysiące.Takich jak Wolszczan nie wielu

Obu na palcach jednej reki wyliczysz.

NB innych planet wokól pulsarów nadal nie wykryto.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 20:05
    ignorant11 napisał:

>
    > > ignorant11 napisał:
    > >
    > > > I nie on jeden, ale chocby zmarły już Paczyński, czy cały zespól OG
    > LE.
    > > >
    > > >
    > > Takich jak Paczyński są na świecie tysiące.Takich jak Wolszczan nie wielu
    >
    >
    > Obu na palcach jednej reki wyliczysz.
    >
    > NB innych planet wokól pulsarów nadal nie wykryto.
    >
    >
    Co to ma za znaczenie dwa stare komuchy po PRLowskiej szkole ....
  • ignorant11 08.01.19, 20:10
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > amunicyjny1 napisał(a):
    > >
    > > > ignorant11 napisał:
    > > >
    > > > > I nie on jeden, ale chocby zmarły już Paczyński, czy cały zes
    > pól OG
    > > LE.
    > > > >
    > > > >
    > > > Takich jak Paczyński są na świecie tysiące.Takich jak Wolszczan nie
    > wielu
    > >
    > >
    > > Obu na palcach jednej reki wyliczysz.
    > >
    > > NB innych planet wokól pulsarów nadal nie wykryto.
    > >
    > >
    > Co to ma za znaczenie dwa stare komuchy po PRLowskiej szkole ....

Ty chcesz dyskutowac merytorycznie?

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 08.01.19, 20:11
    ignorant11 napisał:

> > Co to ma za znaczenie dwa stare komuchy po PRLowskiej szkole ....
    >
    > Ty chcesz dyskutowac merytorycznie?
    >
    >
    >
    >
    No może nie bardzo wyszło,urodzili się kiedy się urodzili
  • ignorant11 08.01.19, 20:41
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    >
    > > > Co to ma za znaczenie dwa stare komuchy po PRLowskiej szkole ....
    > >
    > > Ty chcesz dyskutowac merytorycznie?
    > >
    > >
    > >
    > >
    > No może nie bardzo wyszło,urodzili się kiedy się urodzili

Kopernik toże powinien byc narkomanka lesbijka z nieslubnym dzieckiem ale był... klecha:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 08.01.19, 20:52
    Ale nie Polakiem (-:
    Swoją drogą gdybyśmy przestali chorobliwie niczym jacyś rasiści szukać "polskiej krwi" to związanych z Polską zasłużonych uczonych mielibyśmy w historii dużo więcej. Głownie Niemców ale też Żydów i nawet trochę Rosjan.
  • amunicyjny1 08.01.19, 21:08
    gangut napisał:

> Ale nie Polakiem (-:
    > Swoją drogą gdybyśmy przestali chorobliwie niczym jacyś rasiści szukać "polskie
    > j krwi" to związanych z Polską zasłużonych uczonych mielibyśmy w historii dużo
    > więcej. Głownie Niemców ale też Żydów i nawet trochę Rosjan.

Naukowcy to dziwna rasa,ostatnią rzeczą do jakiej przywiązują wagę, to własna tożsamość ,Aby mógł wlewać w te swoje menzurki,gapić się w niebo,czy co tam jeszcze,a reszta najczęściej go średnio obchodzi
  • ignorant11 08.01.19, 21:23
    amunicyjny1 napisał(a):

> gangut napisał:
    >
    > > Ale nie Polakiem (-:

????? Nie Polakiem a kim?

> > Swoją drogą gdybyśmy przestali chorobliwie niczym jacyś rasiści szukać "p
    > olskie
    > > j krwi" to związanych z Polską zasłużonych uczonych mielibyśmy w historii
    > dużo
    > > więcej. Głownie Niemców ale też Żydów i nawet trochę Rosjan.

A jakich Rosjan? Bo raczej było odwrotnie i wielu uchodzacych za Rosjan bylo Polakami.
    >
    > Naukowcy to dziwna rasa,ostatnią rzeczą do jakiej przywiązują wagę, to własna t
    > ożsamość ,Aby mógł wlewać w te swoje menzurki,gapić się w niebo,czy co tam jesz
    > cze,a reszta najczęściej go średnio obchodzi

????

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 08.01.19, 21:30
    Np. ten pan:
    pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Cwiet
  • ignorant11 08.01.19, 21:45
    gangut napisał:

> Np. ten pan:
    > pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Cwiet

A gdzież on jest polskim uczonym?

To Paczyński czy Wolszczan byliby amerykańskimi:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 08.01.19, 21:52
    No właśnie o to chodzi że nie ma sensu szufladkować "ten polski-ten niepolski". Bo w ten sposób tracimy z oczu masę osób z Polską mniej lub bardziej związanych.
  • amunicyjny1 08.01.19, 21:55
    A Sikorski był Amerykaninem czy Rosjaninem ?
  • ignorant11 09.01.19, 01:29
    amunicyjny1 napisał(a):

> A Sikorski był Amerykaninem czy Rosjaninem ?

POlakiem:)))

Władysław tez.

Radosław chyba Zydem.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 09.01.19, 08:47
    O czym niezawodnie świadczy staropolskie imię ojca Sikorskiego - Iwan :-)
  • amunicyjny1 09.01.19, 09:05
    gangut napisał:

> O czym niezawodnie świadczy staropolskie imię ojca Sikorskiego - Iwan :-)
    I profesja jego dziadka i pradziadka
  • ignorant11 09.01.19, 01:28
    gangut napisał:

> No właśnie o to chodzi że nie ma sensu szufladkować "ten polski-ten niepolski".
    > Bo w ten sposób tracimy z oczu masę osób z Polską mniej lub bardziej związanyc
    > h.

No dobrze,ze ten wybitny Rosjanin pracował i wykładał w Polsce ale nie był polskim uczonym.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 09.01.19, 08:57
    Oczywiście, ale był z Polską związany. I to przez swój dorobek naukowy. Więc czy jest sens go skreślać? W końcu środowisko naukowe jest ważne dla rozwoju uczonego, a jeszcze ważniejsze było w czasach kiedy nie było internetu a wyjazd na konferencję naukową do sąsiedniego kraju to był miesiąc wyjęty z życiorysu.
  • ignorant11 10.01.19, 01:24
    gangut napisał:

> Oczywiście, ale był z Polską związany. I to przez swój dorobek naukowy. Więc cz
    > y jest sens go skreślać? W końcu środowisko naukowe jest ważne dla rozwoju uczo
    > nego, a jeszcze ważniejsze było w czasach kiedy nie było internetu a wyjazd na
    > konferencję naukową do sąsiedniego kraju to był miesiąc wyjęty z życiorysu.

Przecież napisałem, ze to dobrze, pracował w Polsce.

czy ja skreslam? NIE ale nie zaliczam do polskich uczonych, podobnie jak np Keplera czy Einsteina, bynajmniej nie z antysemityzmu:)))

W przeciwieństwie do innego Alberta Abrahama Michelsona:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.01.19, 16:55
    amunicyjny1 napisał(a):

> ignorant11 napisał:
    >
    > > I kacapy zostana ze swoimi sojuzami, czyli z reka w nocniku:)))
    > >
    > >
    > skali świata?

Jaki 40-milionowy naród ustanowił standard godności w tym temacie?

--
  • amunicyjny1 08.01.19, 17:07
    bmc3i napisał:

>
    > Jaki 40-milionowy naród ustanowił standard godności w tym temacie?
    >
    Tak jak zwykle. Krytykując innych plus,nasza ulubiona metoda, wygrzewanie się światłem odbitym od Nasa,EAK,itp.Bo to prawie MY,Przecież jesteśmy w nato ,ue,więc ich sukcesy,są naszymi sukcesami
  • ignorant11 08.01.19, 18:59
    amunicyjny1 napisał(a):

> bmc3i napisał:
    >
    >
    >
    > >
    > > Jaki 40-milionowy naród ustanowił standard godności w tym temacie?
    > >
    > Tak jak zwykle. Krytykując innych plus,nasza ulubiona metoda, wygrzewanie się ś
    > wiatłem odbitym od Nasa,EAK,itp.Bo to prawie MY,Przecież jesteśmy w nato ,ue,wi
    > ęc ich sukcesy,są naszymi sukcesami

NIc takiego nie napisałem

Ale Polska wspołpracuje z ESA i polscy astronomowie sa w wysokiej cenie.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 08.01.19, 19:01
    ignorant11 napisał:

>
    > > bmc3i napisał:
    > >
    > >
    > >
    > > >
    > > > Jaki 40-milionowy naród ustanowił standard godności w tym temacie?
    > > >
    > > Tak jak zwykle. Krytykując innych plus,nasza ulubiona metoda, wygrzewanie
    > się ś
    > > wiatłem odbitym od Nasa,EAK,itp.Bo to prawie MY,Przecież jesteśmy w nato
    > ,ue,wi
    > > ęc ich sukcesy,są naszymi sukcesami
    >
    > NIc takiego nie napisałem
    >
    > Ale Polska wspołpracuje z ESA i polscy astronomowie sa w wysokiej cenie.
    >
    >
    Np:
    pl.wikipedia.org/wiki/Ekstremalnie_Wielki_Teleskop

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 08.01.19, 19:31
    amunicyjny1 napisał(a):

> bmc3i napisał:
    >
    >
    >
    > >
    > > Jaki 40-milionowy naród ustanowił standard godności w tym temacie?
    > >
    > Tak jak zwykle. Krytykując innych plus,nasza ulubiona metoda, wygrzewanie się ś
    > wiatłem odbitym od Nasa,EAK,itp.Bo to prawie MY,Przecież jesteśmy w nato ,ue,wi
    > ęc ich sukcesy,są naszymi sukcesami

Tylko tyle? Polska nie potrząsa przed nikim maczugą, nie straszy nikogo bronią jadrową, nir najezdza innych panstw i nie anektuje niczyich terytoriow, oraz nie chwali sie jaką to ma niepokonaną, niezwyciężoną broń "bez analogów nigdzie na świecie", jak pewne państwo w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. Niechvwięc może yo panstwo z technologią bez analogów wykorxysta ją i swój potencjał dla dobra ludzkości, zamiast inwestować je jedynie w środki zabijania i podboju.

--
  • amunicyjny1 08.01.19, 19:34
    Pisz o dokonaniach Polski w kosmosie,nie partyjne agitki
  • bmc3i 08.01.19, 19:36
    amunicyjny1 napisał(a):

> Pisz o dokonaniach Polski w kosmosie,nie partyjne agitki

Nie podoba sie, ci? Tak wiem. Prawda zawsze w oczy kole.

--
  • amunicyjny1 08.01.19, 19:40
    bmc3i napisał:

>
    > > Pisz o dokonaniach Polski w kosmosie,nie partyjne agitki
    >
    >
    > Nie podoba sie, ci? Tak wiem. Prawda zawsze w oczy kole.
    >
    Bo bardzo lubisz uciekać od tematu, gdy jest nie wygodny
  • czizus 08.01.19, 17:45
    amunicyjny1 napisał(a):

>
    > >
    > skali świata?

Ważne są wszelkie dokonania. No np. taka Holandia czy Dania też nie produkuje rakiet, nie wysyła ich w kosmos i nie ma jakichś wielkich dokonań w podboju kosmosu. Ale ma dokonania w zbudowaniu fantastycznego państwa, świetnej gospodarki, demokracji i dobrobytu mieszkańców. Co z tego, że Rosja wysyła te Sojuzy w kosmos , kiedy większość ludzi w Rosji żyje w nędzy i ubóstwie. Co to za dokonanie, skoro nie korzystają z tego zwyczajni ludzie??
    Jaki dokonania ma Polska?? A chociażby rozwalenie komuny i bardzo udaną integrację z UE oraz gigantyczny postęp cywilizacyjny licząc od 1989 r. A wcale nie było to proste!
  • marek_boa 08.01.19, 14:10
    No tak,no tak! Wytwórcę autobusów finansują jeżdżący nim pasażerowie co nie Matrek?!:) Ale ,ale - napisz jacy zagraniczni klienci finansują wysyłkę Rosyjskich satelitów wojskowych na orbitę?!
  • bmc3i 08.01.19, 19:35
    marek_boa napisał:

> No tak,no tak! Wytwórcę autobusów finansują jeżdżący nim pasażerowie co nie Mat
    > rek?!:)

Dokladnie tak. Finansuja go nabywcy autobusow a ostatecznie jego klienci. Bez tuch ostatnich, producent autobusow nie mialby mozliwosci istnienia.

--
  • ignorant11 08.01.19, 19:57
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > No tak,no tak! Wytwórcę autobusów finansują jeżdżący nim pasażerowie co n
    > ie Mat
    > > rek?!:)
    >
    >
    > Dokladnie tak. Finansuja go nabywcy autobusow a ostatecznie jego klienci. Bez t
    > uch ostatnich, producent autobusow nie mialby mozliwosci istnienia.
    >
    >
    >

Jemu sie wydaje, że produkcje wódki finasuja bimbrownicy, a nie pijacy:)))
    A najlepiej centralny planista:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • marek_boa 09.01.19, 01:21
    Ty wiesz Matrek jak mnie rozśmieszyć!:) Wyobraź sobie ,że w moim miasteczku ,w Polsce co godzina kursują autobusy podmiejskie dla mieszkańców ZA DARMO - dużo z nich ma wytwórca autobusów?!:)
    P.S. Są jeszcze darmowe taksówki dla emerytów powyżej 70-go roku życia!
  • bmc3i 09.01.19, 04:47
    marek_boa napisał:

> Ty wiesz Matrek jak mnie rozśmieszyć!:) Wyobraź sobie ,że w moim miasteczku ,w
    > Polsce co godzina kursują autobusy podmiejskie dla mieszkańców ZA DARMO - dużo
    > z nich ma wytwórca autobusów?!:)
    > P.S. Są jeszcze darmowe taksówki dla emerytów powyżej 70-go roku życia!

Tak, za darmo. Na pewno są za darmo. Wiesz, moje kilkuletnie dzieci rozumieją że w życiu tylko miłość taty i mamy jest za darmo. A starszy rozumie nawet, że za darmo to nawet po mordzie nie można dostać. Aż dziw zę Ty stary chłop nie rozumie, że ktos za to musi płacić.

--
  • ignorant11 09.01.19, 08:15
    bmc3i napisał:

> marek_boa napisał:
    >
    > > Ty wiesz Matrek jak mnie rozśmieszyć!:) Wyobraź sobie ,że w moim miastecz
    > ku ,w
    > > Polsce co godzina kursują autobusy podmiejskie dla mieszkańców ZA DARMO -
    > dużo
    > > z nich ma wytwórca autobusów?!:)
    > > P.S. Są jeszcze darmowe taksówki dla emerytów powyżej 70-go roku życia!
    >
    >
    >
    > Tak, za darmo. Na pewno są za darmo. Wiesz, moje kilkuletnie dzieci rozumieją ż
    > e w życiu tylko miłość taty i mamy jest za darmo. A starszy rozumie nawet, że z
    > a darmo to nawet po mordzie nie można dostać. Aż dziw zę Ty stary chłop nie roz
    > umie, że ktos za to musi płacić.
    >

ten marekubola to naprawde debilny dzieciak:))) On nic nie rozumie ze swiata...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • gangut 09.01.19, 08:39
    Tym niemniej Marek w tym przypadku ma sporo racji. W przypadku autobusów miejskich najczęściej (przynajmniej w Europie) płacą nie ci którzy jeżdżą. Np. w Warszawie wpływy z biletów pokrywają tylko ok. 30% kosztów utrzymania komunikacji miejskiej. Resztę pokrywa gmina z podatków. Tylko że niekoniecznie tych którzy jeżdżą autobusami.
  • marek_boa 09.01.19, 16:48
    Daj spokój Gangut - odpowiadasz na posty kolesi żyjących w wirtualnym świecie!
    -Pozdrawiam!
  • bmc3i 09.01.19, 18:49
    gangut napisał:

> Tym niemniej Marek w tym przypadku ma sporo racji. W przypadku autobusów miejsk
    > ich najczęściej (przynajmniej w Europie) płacą nie ci którzy jeżdżą. Np. w Wars
    > zawie wpływy z biletów pokrywają tylko ok. 30% kosztów utrzymania komunikacji m
    > iejskiej. Resztę pokrywa gmina z podatków. Tylko że niekoniecznie tych którzy j
    > eżdżą autobusami.

Ma g. racji. Twierdzi ze autobusy same sie finansuja, podobnie jak rakiety, a nie z tego ze ktis za ich zakup i funkcjonowanie placi.

--
  • marek_boa 10.01.19, 02:40
    A ładnie to tak bezczelnie kłamać Matrek?! A gdzie ja to napisałem ,że "rakiety same się finansują"?! Napisałem zgodnie z prawdą ,że NASA czy też USA nie finansuje budowy rakiet nośnych w Rosji! Budowę rakiet nośnych w Rosji finansuje ten kto je kupuje a nie ten co nimi lata! Podałem ci prosty jak drut schemat - za rakiety zakładowi produkującemu płaci "Roskosmos" lub MON - w zależności do czego ich wykorzystają! Dopiero później "Roskosmos" sprzedaje miejsca na nich i to "Roskosmos" na tej sprzedaży zarabia a nie zakład ,który je produkuje!
  • bmc3i 12.01.19, 23:00
    marek_boa napisał:

> ego ich wykorzystają! Dopiero później "Roskosmos" sprzedaje miejsca na nich i t
    > o "Roskosmos" na tej sprzedaży zarabia a nie zakład ,który je produkuje!

No wiedzisz. Wydaje się ze nie rozumiesz najprostszej rzeczy. Rosja ma gospodarke calkowicie kapitalistyczną dziś tak? Z dużym etatyzmem, ale jednak kapitalistyczną. Nie uwierze że firma ktora produkuje i dostarcza Roskosmosowi Sojuzy, nie zarabia na tym, lecz dokłada do interesu. Roskosmos tez nei doklada do interesu jednak, lecz czerpie pieniadze od klientów, w tym amerykanskich.

--
  • marek_boa 09.01.19, 16:47
    Co jeszcze wywiniesz aby nie przyznać się do błędu?!:) Płaci burmistrz z budżetu miejskiego a nie żadni klienci! Czyli płaci ten co KUPIŁ te autobusy a nie jeżdżący nimi pasażerowie! Praktycznie w żadnym kraju na świecie transport miejski nie jest dochodowym interesem i jest dotowany przez urzędy miejskie! Więc gdyby to pasażerowie "finansowali" produkcję autobusów to widok takowego był by rzadszy od zdjęć Yeti!
  • bmc3i 09.01.19, 18:45
    marek_boa napisał:

> Co jeszcze wywiniesz aby nie przyznać się do błędu?!:) Płaci burmistrz z budżet
    > u miejskiego a nie żadni klienci! Czyli płaci ten co KUPIŁ te autobusy a nie je
    > żdżący nimi pasażerowie! Praktycznie w żadnym kraju na świecie transport miejsk
    > i nie jest dochodowym interesem i jest dotowany przez urzędy miejskie! Więc gdy
    > by to pasażerowie "finansowali" produkcję autobusów to widok takowego był by r
    > zadszy od zdjęć Yeti!

A te urzedy miejskie to skad biora pieniadze? Drukują, czy z pieniędzy klientow za bilety i podatkow?

--
  • marek_boa 10.01.19, 02:42
    No tak - zapomniałem ,że skoro płacę podatki to znaczy ,że jeżdżę autobusem miejskim!:) Napisz jeszcze jakąś bzdur - proszę cię - dobrego humoru nigdy dość!:)
  • bmc3i 12.01.19, 22:33
    marek_boa napisał:

> No tak - zapomniałem ,że skoro płacę podatki to znaczy ,że jeżdżę autobusem mie
    > jskim!:)

Nie, to znaczy ze finansujesz wiele biznesów, w tym producenta autobusów.

>Napisz jeszcze jakąś bzdur - proszę cię - dobrego humoru nigdy dość!:)

Odpuść sobie.

--
  • marek_boa 16.01.19, 00:21
    Matrek bzdurą poprawiasz kolejną bzdurą?! To ,że płacę podatki nie przekłada się na to ,że jestem pasażerem autobusu i przez to finansuję ich kupno!
    Ale dlaczego?! Skoro mnie to bawi?!:)
  • wtop.ek 02.01.19, 20:25
    na zmywaku zapomniałeś polskiego? w zasadzie nie powinno dziwić, milicjanci nigdy nie byli orłami :D

marek_boa napisał:

> Myślę ,że miałeś ostre problemy z matematyką w szkole!:) Ale oświeć mnie jeśl
    > i możesz - jakim cudem wyszło ci to "80% finansowania ze źródeł Amerykańskich m
    > isji załogowych na ISS"???! Amerykanie płacą za dostarczenie ich astronautów na
    > ISS na pokładach "Sojuzów" na tej samej zasadzie jak wszystkie inne agencje uc
    > zestniczące w tym projekcie! Twierdzisz więc ,że Rosjanie wysyłają swoich kosmo
    > nautów za darmo a inne agencje płacą tylko te pozostałe 20%?!:) Bo nic mnie nie
    > wiadomo o tym aby Amerykanie dokładali się do wyprodukowania "Sojuzów" czy też
    > do ich zakupu przez "Roskosmos"! No ale jest szansa ,że o czymś nie wiem - z
    > chęcią więc o tym przeczytam jak napiszesz!
  • marek_boa 03.01.19, 14:56
    Rozumiem zatem ,że nie doczekam się rzeczowej odpowiedzi?! Czemu mnie to nie dziwi?!
  • wykrywacz_klamcow 03.01.19, 08:20
    Chińska sonda kosmiczna wraz z łazikiem wylądowała na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca. To pierwszy pojazd, który pojawił się na tej półkuli naszego satelity.

O lądowaniu, które miało miejsce po godzinie 3 nad ranem w czwartek polskiego czasu, poinformowała Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Rakieta z pojazdem Czange 4, wystrzelona z bazy kosmicznej Xichang na południowym zachodzie kraju, wystartowała 8 grudnia.

--
  • ignorant11 03.01.19, 09:17
    wykrywacz_klamcow napisał:

> Chińska sonda kosmiczna wraz z ła
    > zikiem wylądowała na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca. To pierwszy pojazd,
    > który pojawił się na tej półkuli naszego satelity.
    >
    > O lądowaniu, które miało miejsce po godzinie 3 nad ranem w czwartek polskiego c
    > zasu, poinformowała Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna. Rakieta z pojazdem Czan
    > ge 4, wystrzelona z bazy kosmicznej Xichang na południowym zachodzie kraju, wy
    > startowała 8 grudnia.

>
    >
    >

No własnie! A jak pamietamy Rosjanie byli kiedys pionierami łazików. I wcsle tak bardzo nie odstawali od Amerykanów, aż do sukcesów Apollo.

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • cojestdoktorku 06.01.19, 11:27
    img.joemonster.org/images/vad/img_33741/e9bf7781d232c943a849c17f5d3a61f2.jpg

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • ignorant11 06.01.19, 12:06
    cojestdoktorku napisał:

> img.joemonster.org/images/vad/img_33741/e9bf7781d232c943a849c17f5d3a61f2.jpg
    >

Jak widzisz sa to osiagniecia sprzed lat 50ciu:)))

Czyli dwano i nieprawda:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 03.01.19, 09:26
    kosmonauta.net/2019/01/2014-mu69-pierwsze-wyniki-z-przelotu/

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.