Dodaj do ulubionych

Stopień generalski za działkę.

23.05.19, 18:20
W dwa miesiące po objęciu funkcji premiera Mateusz M. ,,nadaje" stopień generalski pułkownikowi który po okazyjnej cenie sprzedał mu kiedyś działkę.
www.money.pl/gospodarka/dzialka-morawieckiego-ksiadz-ktory-sprzedal-grunty-premierowi-awansowal-na-generala-6383268380354177a.html
Edytor zaawansowany
  • amunicyjny1 23.05.19, 18:39
    To jest Polska własnie
  • patmate 23.05.19, 18:47
    Bo to katopisopolo właśnie....

Pzdr

--
    patmate
  • amunicyjny1 23.05.19, 19:52
    Bo to katopisopolo właśnie....

Co za różnica, pis, po.lewica, prawica, bez znaczenia
  • stary_chinczyk 24.05.19, 17:31
    Gdyby PiS byl swiety w tej dziedzinie to Gronkiewicz gnilaby juz w pierdlu. Nie oczekuj uczciwosci od politykow.
    Natomiast nalezaloby oczekiwac jakiegos minimalnego poziomu przezornosci i inteligencji. O ile w PiSie te cechy da sie czasem zauwayc, to u obecjne opozycji totalnie ich brak. ci idioci przewala kolejne wybory.
  • czizus 23.05.19, 20:22
    To jest ta PIS-owska sprawiedliwość i wkład w rozwój gospodarczy Polski. Działki mają przecież potencjał inwestycyjny!!
  • stasi1 24.05.19, 07:26
    Ale czym sie odpłacił Mateusz wcześniej bo nie sądze że pułkownik czekał 17 lat aby dług wdzięczności odebrać
  • wladca_pierscienii 04.06.19, 20:55
    a może działka jako odszkodowanie za molestowanie homoseksualne w czasach szkolnych?
    przez... biskupa raczej...

"Mateusz Morawiecki za poleceniem kardynała Henryka Gulbinowicza odkupił od cywilno-wojskowej parafii św. Elżbiety działkę pod Wrocławiem"
    biskup może rozkazywać księdzu, ale nie "cywilowi"...

a awanse na stopnie generalskie daje PREZYDENT na wniosek Ministra Obrony Narodowej

--
    Hitler ogląda film braci Sekielskich
    youtu.be/iAmfLwT1iUU?t=175
  • stasi1 06.06.19, 09:23
    Ten biskup dał cynk Mateuszowi że taka działka jest, nie że kazał mu ją kupić. To dlatego napisałem w cudzysłowie. Minister dostał przykaz aby dać mu generała to co Błaszczak miał zrobić? Stanąć okoniem Zresztą dzieki temu ma jakieś plusy w kościele
  • krzy-czy 24.05.19, 08:50
    łojezusicku!!!!!!!!!!
    co musiał sprzedać nasz ulubieniec FLASZKA.
    un to chiba był nawet gen.dywizji.
    no ale chyba w ramach szacunku dla jego osiągnięć.
    facio potrafił przepić każdego.
    legendy miejskie głoszą że przy stole cała ferajna leżała już pod stołem, a on dopiero zaczynał balangę.
    niczym inż. albert wilga/ten z powieści ZŁY Tyrmanda/.
  • amunicyjny1 24.05.19, 09:15
    i co z tego że lubi i da rade wypić, widać przynajmniej że polak z dziada pradziada, a nie jakiś zasraniec co to nie wie, wypić czy podkablować
  • stasi1 24.05.19, 21:51
    Akurat Głódź potrafił się ze wszystkimi dogadać. Czy to z Wałęsą czy też Kwaśniewskim
  • maxikasek 24.05.19, 22:37
    "co musiał sprzedać nasz ulubieniec FLASZKA.
    un to chiba był nawet gen.dywizji."
    Z tym, ze "Flaszka" była generałem zgodnie z etatem. Wówczas Biskup Polowy miał etat gen. dyw.
    Zaś ks. płk. Żarski był proboszczem- etat maks. płk. i gwiazdki generalskie dostał już jako emeryt.
  • stasi1 25.05.19, 08:14
    Ale głódź ten etat sam stworzył. Ostatnio w Polityce było że w zasadzie to JP2 sam z siebie stworzył ordynariat polowy w Polsce. Skoro stworzył Polska do tego się dostosowała
  • amunicyjny1 25.05.19, 09:49
    Nadawanie stopni wojskowych kapelanom, jest nieporozumieniem
  • stasi1 26.05.19, 09:30
    Czemu? W USA też są kapelani w mundurach. Tylko tam zaczynają od sierżanta w Polsce od kapitana
  • amunicyjny1 26.05.19, 09:39
    Kogo obchodzi co jest w usa, piszemy o Polsce. Po co stopień wojskowy dla kapelana ?
  • stasi1 29.05.19, 08:53
    Też jest na wojnie. I dla mnie kapelan powinien być właśnie na takiej wojnie. W koszarach nawet cywilny jest zbędny.
    Najlepszy byłby kapelan który był w wojsku z jakiegoś powodu przeszedł na kapłaństwo.
  • amunicyjny1 29.05.19, 09:13
    stasi1 napisał:

> Też jest na wojnie. I dla mnie kapelan powinien być właśnie na takiej wojnie. W
    > koszarach nawet cywilny jest zbędny.
    > Najlepszy byłby kapelan który był w wojsku z jakiegoś powodu przeszedł na kap
    > łaństwo.

Ja jakoś przy wypruwaniu sobie flaków, nie mam przekonania do gott mit uns, czy Bóg jest z nami. To nie miejsce dla niego
  • stasi1 30.05.19, 10:19
    Ty może nie ale inni chcą. I takich 5 kapelanów by wystarczyło na cała naszą armię
  • amunicyjny1 30.05.19, 12:02
    stasi1 napisał:

> Ty może nie ale inni chcą.
    Co ja chcę, to mało ważne,wypowiadam tylko swoje zdanie

I takich 5 kapelanów by wystarczyło na cała naszą ar
    > mię
    Jeżeli kapelan ma być dla żołnierzy, a nie do celebracji to 5 jest stanowczo za mało. Po drugie, gdyby ich było 5, to na na takie eksponowane stanowiska rzucili by się najstarsze ''pierniki'' To byłby ordynariat ''pomnikowy'' nie polowy
    Rozwiązanie jest proste. Pielęgniarki, razem z dyplomem, dostają książeczki wojskowe,panom po seminarium, też można zrobić taki prezent. Kontyngent kapelanów w razie ''W'' gotowy
  • stasi1 30.05.19, 20:54
    5 kapelanów najzupełniej teraz na czas pokoju wystarczy. Żołnierz w koszarach jak chce może iść do kościoła na mieście. Ci kapelani byli by w Afganistanie, Iraku. Może rzeczywiście 5 to mało bo praktycznie każdy byłby ciągle za granicą
  • krzy-czy 25.05.19, 10:02
    widzi mi się że w najjaśniejszej rzeczpoispolitej funkcjonują w dalszym ciągu kościoły garnizonowe w garnizonach,które nA dzień dizsiejszy NIE SĄ GARNIZONAMI. wojska tam nijakiego nie ma ale OFICEROWIE-KAPELANI nadal puszą się stopniami
    oficerskimi. to może tak na wypadekj wojny-ruskie przyjdą- a tu proszę-mamy gotowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.