Dodaj do ulubionych

Przypał rosyjskiego SWR

06.06.19, 10:58
Po opisywanych w mediach wpadkach GRU i FSB, dotyczących słabego zabezpieczenia kontrwywiadowczego oficerów pracujących w tych służbach, a objawiających się m.in. możliwością identyfikowania, na podstawie ogólnodostępnej bazy przydziału/zakwaterowania w budynkach należących do GRU, czy danych znajdujących się w bazie policji drogowej (oba dotyczą GRU), lub w przypadku FSB identyfikowania na podstawie historii kredytowej (gdzie stoi że pan Iwanow/Smirnow czy inny rosyjskie Kowalski jest zatrudniony w tajnej jednostce FSB). Teraz przyszła kolej na elitę-elit czyli SWR - rosyjski cywilny wywiad zagraniczny.

Sytuacja jest taka: w 2001 r. budynki mieszkalne zbudowane z budżetu federalnego jako obiekty SWR zostały, później przeniesione do zasobu miasta Moskwy. Jak nietrudno zgadnąć, dokumenty określające o które budynki chodzi, oraz kto wówczas otrzymywał tam mieszkania jest ogólnie dostępna.

Dziennikarze zaczęli więc badać biografie osób zakwaterowanych w tych lokalizacjach. Do jakich konkluzji doprowadziła owa kwerenda można przeczytać tu: theins.ru/politika/159026

Śmiesznie wyszło - przypał taki się zrobił.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • wykrywacz_klamcow 06.06.19, 11:54
  ale zaraz przyjdzie milicjant i ci wyłoży, że tak naprawdę to nie wpadka tylko sukces a tak w ogóle to w Ameryce jest jeszcze gorzej ;)


  --
  Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
 • amunicyjny1 06.06.19, 13:12
  To chyba dobrze że są jawne? Nie cieszysz się
 • amunicyjny1 10.06.19, 16:40
  www.infosecurity24.pl/ipn-odtajnia-dane-agentow-zaryn-dzialania-polskiego-wywiadu-nie-zostaly-zagrozone

  To jest dopiero przypał
 • a4095211 14.06.19, 10:56
  amunicyjny1 napisał(a):

  > www.infosecurity24.pl/ipn-odtajnia-dane-agentow-zaryn-dzialania-polskiego-wywiadu-nie-zostaly-zagrozone
  >

  To faktycznie również jest przypał, ot ustawodawca sobie takie prawo wymyślił - co poradzisz. Pytanie do mediów - gdzie można obejrzeć listę? Czemu tego nie publikują skoro została odtajniona? GW powinna to opublikować, a nie jakieś pierdzielenie i dwa nazwiska - emerytowany szef Kongresu Żydów i ktoś jeszcze - nie pamiętam co tam jeszcze było. Gdzie reszta?

  Tylko w przypadku SWR - cały czas tam działa praktyka lokowania kadry na specjalnych adresach itp. W PRL'u nawet służba więzienna (klawisze) nie dostawali przydziałów na lokalne w jednym adresie.

  Nie przekonuje mnie również "płacz" w temacie "nikt nie będzie chciał teraz dać zawerbować polskim służbom".

  Werbuje się z dowolnego kierunku, jako służby "eskimoskie", czy "indiańskie", ba jako "dziennikarz", czy na konferencji na "kolegę naukowca". W mediach wciąż łykają teksty o "listach do ambasady z ofertą współpracy" (to jest dla mediów żeby łatwo przeszła legenda - faktycznie promil może tak przychodzi na kontrakt, a wiarygodność jest wówczas najniższa z możliwych), czy deklaracje przy werbunku - jestem z "eskimoskiego wywiadu" - i faktycznie werbujący jest od "Eskimosów". ;-)

  Pozdrawiam

 • gerlalt 14.06.19, 19:01
  Tak jak można było przewidzieć relatywizacja. Wolałem jak pisałeś o okrętach podwodnych. Jeden z moich ulubionych blogów. Teraz stałeś się tylko tanim propagandystą.
 • a4095211 14.06.19, 22:42
  gerlalt napisał(a):

  > Tak jak można było przewidzieć relatywizacja.

  A co tu było do przewidzenia? Musi być relatywizacja bo oba przypadki są tak różne, że wręcz nieporównywalne, a mimo to ktoś je tu zestawił razem. Nawet nie chce mi się wyliczać tych wszystkich różnic.

  > Wolałem jak pisałeś o okrętach po
  > dwodnych. Jeden z moich ulubionych blogów. Teraz stałeś się tylko tanim propaga
  > ndystą.

  Dziękuję i pozdrawiam
 • amunicyjny1 23.06.19, 16:51
  a4095211 napisała:

  >
  > Nie przekonuje mnie również "płacz" w temacie "nikt nie będzie chciał teraz dać
  > zawerbować polskim służbom".
  >
  A powinien, najwartościowsi znani agenci sami zaoferowali swoje usługi. Jaki to miało by sens, w przypadku Polski? Żaden
 • a4095211 27.06.19, 07:55
  amunicyjny1 napisał(a):

  > A powinien, najwartościowsi znani agenci sami zaoferowali swoje usługi. Jaki to
  > miało by sens, w przypadku Polski? Żaden

  Eeee tam, legendyzuje, że sami przyszli, bo tak jest ładniej i bezpieczniej dla wszystkich, gdy źródło jest już wycofane i się kręci film dla Discovery. ;-)

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 09:22
  a4095211 napisała:

  > amunicyjny1 napisał(a):
  >
  > > A powinien, najwartościowsi znani agenci sami zaoferowali swoje usługi. J
  > aki to
  > > miało by sens, w przypadku Polski? Żaden
  >
  > Eeee tam, legendyzuje, że sami przyszli, bo tak jest ładniej i bezpieczniej dla
  > wszystkich, gdy źródło jest już wycofane i się kręci film dla Discovery. ;-)
  >
  > Pozdrawiam

  Gratuluje źródeł, Jednak tupanie nóżkami nie pomoże
 • a4095211 27.06.19, 10:16
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Gratuluje źródeł, Jednak tupanie nóżkami nie pomoże

  Tu nie chodzi o pomoc nawet...

  Legendyzuje się tak pozyskania, bo to samo dobro jest.

  Stąd później jest przeświadczenie w narodzie, że się werbunek przeprowadza na zasadzie "harcerzy" którzy się sami zgłaszają bo chcą walczyć o wolność, praworządność i inne niewątpliwe słuszne idee - oczywiście dowolnie wybrane.

  Jak powiesz, że stuk sam przyszedł, to masz czysto i demokratycznie: jedyny winien jest ten co donosi. Nikt go nie podchodził itd. itp., nikt Cię nie pyta o metody pracy, sposób dojścia do celu werbunku, całe zabezpieczenie, grupa i reszta ewentualnie użytej agentury, nie pojawia się w narracji. :-)

  Samo dobro.

  Pozdrawiam


 • amunicyjny1 27.06.19, 10:29
  OK, Czyli dane agentów wraz teczkami to pryszcz, ich ujawnienie [w pełni świadome] to standardowe działanie agencji wywiadowczych. A sami zainteresowani szpiegowaniem lub praca dla obcego wywiadu, powinni być za to wdzięczni. Można i tak, bo przecież ruskie dali przykład. Słodkie
 • a4095211 27.06.19, 11:03
  amunicyjny1 napisał(a):

  > OK, Czyli dane agentów wraz teczkami to pryszcz, ich ujawnienie [w pełni świado
  > me] to standardowe działanie agencji wywiadowczych.

  Utracisz agenta, nawet już nieaktywnego - to przypał.

  Gorszym przypałem jest utrata aktywnych oficerów operacyjnych poprzez "burdello" w katastrze nieruchomości, rozliczeniach za przejazdy taksówkami, olewaniem legendyzowania operacji itd. itp.

  Oficer operacyjny ma zazwyczaj na kontakcie kilka źródeł, lub gdy ma nawet jedno, to odwala również robotę przy zabezpieczaniu innych. W artykule masz dobre przykłady biografii panów, którzy właśnie pracują.

  U nas klęską był Zielonka, jeżeli faktycznie go wywieźli i rzeczywiście szkolił oficerów operacyjnych, a podobno szkolił - to fail stulecia. Jeżeli on gdzieś, żyje, to siedzi teraz i przegląda zdjęcia.

  > A sami zainteresowani szpie
  > gowaniem lub praca dla obcego wywiadu, powinni być za to wdzięczni. Można i tak
  > , bo przecież ruskie dali przykład. Słodkie

  "Dzień dobry, jesteśmy z czeskiego wywiadu, chcemy żeby pan nam donosił. Pan wie, Polska jest zła, sprzedajecie nam sól techniczną jako spożywczą. Niech się pan zgodzi."

  Myślisz, że jak Czesi będą chcieli Cię zawerbować to przyjdą z taką propozycją, pokażą legitki, akty urodzenia i meldunki?

  Otóż nie, będziesz latami donosił Eskimosom, myśląc, że pracujesz na Czechów. Oczywiście oficer eskimoskiego wywiadu napisze sobie plan werbunku, przygotuje wszelkie możliwe dźwignie, żeby Cię pociągnąć - ustali algorytm rozmowy i zrobi podejście. Jak Cię będzie opracowywał z pozycji Czecha, to będzie nawet ziewał po czesku.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 11:26
  Gorszym przypałem jest utrata aktywnych oficerów operacyjnych poprzez "burdello" w katastrze nieruchomości, rozliczeniach za przejazdy taksówkami, olewaniem legendyzowania operacji itd. itp.

  To podaj dane tych oficerów, brakuje ci czego? Przecież po to ci wkleiłem bazy

  U nas klęską był Zielonka,

  Puk puk.Znaleziono go powieszonego lata temu

  Ciekawe czym był wjazd Misiewicza, do budynku kontrwywiadu NATO, chłopak się nie bawił, miał dorobione klucze, Teraz siedzi w pierdlu,oczywiscie nie za tamto
  Poczytaj sobie jak SKW, zakamóflowało się w Wildze, mają tam swój budyneczek. To polski bardak czy coś więcej ?

  Myślisz, że jak Czesi będą chcieli Cię zawerbować to przyjdą z taką propozycją, pokażą legitki, akty urodzenia i meldunki?
  Jesteś fachowcem w tej dziedzinie, czy wyrażasz najmojsze zdanie?
 • amunicyjny1 27.06.19, 11:30

  Utracisz agenta, nawet już nieaktywnego - to przypał.

  Według gazet, IPN, Ujawnił ponad 1000 nazwisk [cały czas dokładane są nowe] w tym ponad 300 obcokrajowców

  To jest przypał razy ile ?
 • a4095211 27.06.19, 11:55
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Według gazet, IPN, Ujawnił ponad 1000 nazwisk [cały czas dokładane są nowe] w t
  > ym ponad 300 obcokrajowców

  To teraz Ty podrzuć jakiś przykład. Tak z 5 nazwisk obcokrajowców z lat 80-90 pozostających na kontakcie.

  No i pamiętaj, że wszystkie te rekordy są od zawsze u Rosjan via SOUD. Po 1992 r. jeżeli coś ich interesowało to bankowo robili podejście do źródła.

  Pozdrawiam


 • amunicyjny1 27.06.19, 12:03
  To teraz Ty
  Co teraz ty? Podałeś tych rosyjskich jak prosiłem, czy czegoś ci brakuje? Jak tam z Wiktorem pracuje w tym wywiadzie czy nie, bo nie mogę doprosić się odpowiedzi


  Tak z 5 nazwisk obcokrajowców z lat 80-90 pozostających na kontakcie.

  Czyli byłych naszych agentów można zdradzić tak? Proste pytanie

 • a4095211 27.06.19, 14:07
  amunicyjny1 napisał(a):

  > To teraz Ty
  > Co teraz ty? Podałeś tych rosyjskich jak prosiłem, czy czegoś ci brakuje? Jak t
  > am z Wiktorem pracuje w tym wywiadzie czy nie, bo nie mogę doprosić się odpowie
  > dzi
  >

  Tak, masz wszystko podane.

  >
  > Czyli byłych naszych agentów można zdradzić tak? Proste pytanie
  >

  Dokładnie, to już dawno zostało zrobione. Począwszy od 1979 r., a bankowo od 1980 r. kurier latał zazwyczaj raz w miesiącu, i dostarczał do Moskwy aktualizacje. Teoretycznie wszystko miało działać w obie strony, ale tylko teoretycznie. "Wisła" w Moskwie guzik mogła pozyskać, a radzieccy mieli prześwietlone dosłownie wszystko.

  W naszej pozycji po 1989 r. całość aktywów trzeba by pilnować kontrwywiadowczo. Od 1990 r. Rosjanie tym handlowali ile bozia dała. Ergo, to wszystko nadawało się tylko do snu, jako ewentualne kontakty najwyżej.

  Spis zastrzeżony, był "zastrzeżony" tylko na potrzeby lokalne, by można było je rozgrywać na polu wewnętrznym i stąd jest ten aktualny ból pupci i krzyk rozpaczy - bo przestało działać z taką mocą. "Redaktor naczelny" został wpuszczony do archiwum w 1990 r. (jeżeli mnie pamięć nie myli), więc miał wystawionych wszystkich konkurentów politycznych przykładowo. Kwestie businessowe też są nie bez znaczenia itd. itp. wówczas, czyli na początku lat 90-tych miały spore znaczenie.

  Sprawdź jak tam Czesi czy inne "demoludy" porobiły ze "starociami", bo mam wrażenie, że tylko u nas takie korowody są, podobnie jak z lustracją.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 14:15
  Nie chcesz odpowiedzieć, OK,
 • a4095211 27.06.19, 14:27
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Nie chcesz odpowiedzieć, OK,

  Fajnie, że się rozumiemy.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 14:44
  Po prostu nie wklejaj każdej pierdoły znalezionej w internecie i tyle
  A przemyślenia których nie potrafisz udowodnić, zostaw na własny użytek, bo wychodzi ''przypał''
 • a4095211 27.06.19, 15:29
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Po prostu nie wklejaj każdej pierdoły znalezionej w internecie i tyle
  > A przemyślenia których nie potrafisz udowodnić, zostaw na własny użytek, bo wyc
  > hodzi ''przypał''

  Pierdoły, przemyślenia? O czym ty do mnie tu piszesz?

  Z ciekawostek:
  - zastępca ministra obrony FR 2001-2010 - dziś mieszka z rodziną na przedmieściach stolicy państwa należącego do NATO. ;-)

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 16:15
  Pierdoły, przemyślenia? O czym ty do mnie tu piszesz?
  Bądź tak miły i przetłumacz to zdanie
  «А как вы узнали, что Бернацкий выходец из спецслужб?» — поинтересовался я. — «Так он же живет в шпионском доме на улице Удальцова.
  A teraz znawco wywiadów wszelakich, odpowiedz na pytanie, Czy mieszkający w tym bloku Wiktor, pracuje w wywiadzie ?
  Czekam, po raz wtóry
 • a4095211 02.07.19, 12:31
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Bądź tak miły i przetłumacz to zdanie
  > «А как вы узнали, что Бернацкий выходец из спецслужб?» — поинтересовался я. — «
  > Так он же живет в шпионском доме на улице Удальцова.

  Użyj translatora.

  > A teraz znawco wywiadów wszelakich, odpowiedz na pytanie, Czy mieszkający w tym
  > bloku Wiktor, pracuje w wywiadzie ?

  A to miał pracować w wywiadzie? To coś nowego. Wcześniej twierdziłeś, że się nie da powiązać adresów z nazwiskami. Otrzymałeś odpowiedź. Teraz czy pracuje w wywiadzie, a następnie będzie pytanie o grupę krwi i kolor włosów? ;-)

  Pozdrawiam
 • a4095211 27.06.19, 11:47
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Puk puk.Znaleziono go powieszonego lata temu

  Oczywiście tak podają media.

  Przykładowo do zabójstwa Jaroszewiczów, to na dzień dzisiejszy przypięli "Karateków" i wszyscy są zadowoleni, nawet "aktualni sprawcy", więc tym razem narracja raczej przejdzie.

  > Ciekawe czym był wjazd Misiewicza, do budynku kontrwywiadu NATO, chłopak się ni
  > e bawił, miał dorobione klucze, Teraz siedzi w pierdlu,oczywiscie nie za tamto

  No właśnie czym był? Sam jestem ciekaw jakie tam był status prawny. Bo jazgotu było.

  > Poczytaj sobie jak SKW, zakamóflowało się w Wildze, mają tam swój budyneczek. T
  > o polski bardak czy coś więcej ?
  >

  Daj link jakiś.

  > Jesteś fachowcem w tej dziedzinie, czy wyrażasz najmojsze zdanie?

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 23.06.19, 17:04
  a4095211 napisała:

  > ublikują skoro została odtajniona? GW powinna to opublikować, a nie jakieś pier
  > dzielenie i dwa nazwiska - emerytowany szef Kongresu Żydów i ktoś jeszcze - nie
  > pamiętam co tam jeszcze było. Gdzie reszta?
  >

  Przytoczony przez ciebie artykuł był oparty wyłącznie na anonimie, nazwisk też było tylko dwa, i ci nie przeszkadzało, a wnioski wyciągnąłeś że ho ho .Dziwne trochę
 • a4095211 27.06.19, 08:06
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Przytoczony przez ciebie artykuł był oparty wyłącznie na anonimie, nazwisk też
  > było tylko dwa, i ci nie przeszkadzało, a wnioski wyciągnąłeś że ho ho .Dziwne
  > trochę

  Sprawdź jeszcze raz. Tam jest skan dokumentu z adresem nieruchomości i wskazówki gdzie znaleziono informacje o osobach tam zasiedlonych i ich karierze. :-) Przytoczone biografie wskazują raczej jednoznacznie, iż to etatowi, nie zawerbowana agentura. Co stanowi sporą różnicę.

  Dodatkowo jest tam przypał tego rodzaju, iż wyszło że penetrują/tworzą związki wyznaniowe na własnym terytorium, a to zawsze sprawa delikatna, szczególnie jak czyni to wywiad zagraniczny. ;-)

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 09:01
  a4095211 napisała:


  > Sprawdź jeszcze raz. Tam jest skan dokumentu z adresem nieruchomości

  flatinfo.ru/h_info1.asp?hid=77423
  Oddany do użytku 21-9 -2001
  Decyzja o przekazaniu do zasobów miasta, maj 2002
  address.mosopen.ru/28930-128528
  Spróbuj tu znaleźć te nazwiska

  i wskazówk
  > i gdzie znaleziono informacje o osobach tam zasiedlonych i ich karierze. :-)

  To do dzieła, odrób lekcje

  Pr
  > zytoczone biografie wskazują raczej jednoznacznie, iż to etatowi, nie zawerbowa
  > na agentura. Co stanowi sporą różnicę.
  >
  > Dodatkowo jest tam przypał tego rodzaju, iż wyszło że penetrują/tworzą związki
  > wyznaniowe na własnym terytorium, a to zawsze sprawa delikatna, szczególnie jak
  > czyni to wywiad zagraniczny. ;-)
  >
  > Pozdrawiam

  Bzdety
 • amunicyjny1 27.06.19, 09:20
  Zapomniał bym
  Tu masz do pomocy bazę dłużników
  fssprus.ru/iss/ip
  базе ГИБДД
  xn--90adear.xn--p1ai/check/driver

  Jak czegoś brakuje to pisz
 • a4095211 27.06.19, 09:56
  amunicyjny1 napisał(a):

  flatinfo.ru/h_info1.asp?hid=77423
  > Oddany do użytku 21-9 -2001
  > Decyzja o przekazaniu do zasobów miasta, maj 2002
  > address.mosopen.ru/28930-128528
  > Spróbuj tu znaleźć te nazwiska

  Proszę bardzo, minuta pracy,
  do mieszkania nr. 83 można przyporządkować Wiktora Aleksandrowicza Danilina

  www.list-org.com/company/7889219
  Zarejestruj się w na VK i jedziesz z Danilinem. No i szukasz go w innych publicznie dostępnych bazach.

  Przykładowo, obecnie Danilin prowadzi dwie inne działalności pod innymi adresami. Przy czym "prowadzi" to eufemizm - niby istnieją, ale jedna z nich tylko na papierze chyba - kolejnej już nie sprawdzałem. Rozrzut zainteresowania też ma człowiek szeroki - komputery itp., a później obrót maszynami rolniczymi (zupełnie jak w młodości jeden z naszych znanych polityków wówczas ZSL [dziś PSL], który COCOM omijał z kolegami z WAT'u. w latach 80-tych - tak mnie się skojarzyło ;-)

  I tak dalej i tak dalej...

  >
  > Bzdety

  Czemuż? Rozwiń proszę myśl.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 10:12
  flatinfo.ru/h_info1.asp?hid=77423
  > Oddany do użytku 21-9 -2001
  > Decyzja o przekazaniu do zasobów miasta, maj 2002
  > address.mosopen.ru/28930-128528
  > Spróbuj tu znaleźć te nazwiska

  Proszę bardzo, minuta pracy,
  do mieszkania nr. 83 można przyporządkować Wiktora Aleksandrowicza Danilina

  No własnie, i jaki z tego wniosek? Mamy pozazdrościć Moskwie bazy danych? Może interesują kogoś jego mandaty?

  www.list-org.com/company/7889219
  Zarejestruj się w na VK i jedziesz z Danilinem. No i szukasz go w innych publicznie dostępnych bazach.

  Pana z sąsiedniej ulicy też znajdę, jaki z tego wniosek

  Przykładowo, obecnie Danilin prowadzi dwie inne działalności pod innymi adresami. Przy czym "prowadzi" to eufemizm - niby istnieją, ale jedna z nich tylko na papierze chyba - kolejnej już nie sprawdzałem. Rozrzut zainteresowania też ma człowiek szeroki - komputery itp., a później obrót maszynami rolniczymi (zupełnie jak w młodości jeden z naszych znanych polityków wówczas ZSL [dziś PSL], który COCOM omijał z kolegami z WAT'u. w latach 80-tych - tak mnie się skojarzyło wink

  To przykrywka dla jego wrażej działalności w FSB, bo mieszka w bloku który kilkanascie lat temu przez pół roku należał do wywiadu.....

  I tak dalej i tak dalej...

  >
  > Bzdety

  Czemuż? Rozwiń proszę myśl.

  Nie ma co rozwijać, na cudaczne wnioski szkoda czasu
 • a4095211 27.06.19, 10:30
  amunicyjny1 napisał(a):

  > No własnie, i jaki z tego wniosek? Mamy pozazdrościć Moskwie bazy danych? Może
  > interesują kogoś jego mandaty?
  >

  Wniosek jest bardzo prosty, wbrew temu co artykułowałeś znalezienie osób powiązanych z tym adresem jest możliwe. Ergo Twoje twierdzenia bywają infantylnie nieprawdziwe.

  >
  > www.list-org.com/company/7889219
  > Zarejestruj się w na VK i jedziesz z Danilinem. No i szukasz go w innych public
  > znie dostępnych bazach.
  >
  > Pana z sąsiedniej ulicy też znajdę, jaki z tego wniosek
  >
  > To przykrywka dla jego wrażej działalności w FSB, bo mieszka w bloku który kilk
  > anascie lat temu przez pół roku należał do wywiadu.....
  >

  Co ma SWR do FSB?

  Wracając do meritum, jest to przesłanka. Właśnie przez tak dziurawe rosyjskie sito, już dawno "wrzucono go na bęben". To, iż przeszukiwano go we wszelkich możliwych bazach, aktualnych i nie, wynika li tylko z rosyjskiego bałaganu.

  > Nie ma co rozwijać, na cudaczne wnioski szkoda czasu

  Szkoda, przez chwilę myślałem, że masz jakieś argumenty. Filozofowanie zostawiam filozofom.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 10:37
  Wniosek jest bardzo prosty, wbrew temu co artykułowałeś znalezienie osób powiązanych z tym adresem jest możliwe. Ergo Twoje twierdzenia bywają infantylnie nieprawdziwe.
  Nie żartuj sobie
  I po to dałem ci bazy o których pisała gazeta , teraz dawaj tych szpiegów


  Co ma SWR do FSB?

  Pan Wiktor, pracuje dla wywiadu. To chyba proste pytanie
 • a4095211 02.07.19, 12:34
  amunicyjny1 napisał(a):

  > Nie żartuj sobie

  Jestem poważny jak 9 miesiąc.

  > I po to dałem ci bazy o których pisała gazeta , teraz dawaj tych szpiegów

  Nie wiem, co i komu dajesz. To tu zupełnie nieistotne.

  > Pan Wiktor, pracuje dla wywiadu. To chyba proste pytanie

  Pana Wiktora da się powiązać z lokalem z zasobu lokalowego SWR.

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 02.07.19, 12:36
  TROL
 • a4095211 02.07.19, 13:05
  amunicyjny1 napisał(a):

  > TROL

  Złodziej zawsze będzie krzyczał: łapać złodzieja!

  ;-)

  Pozdrawiam
 • amunicyjny1 27.06.19, 09:50
  a4095211 napisała:

  Czemu tego nie p
  > ublikują skoro została odtajniona? GW powinna to opublikować, a nie jakieś pier
  > dzielenie i dwa nazwiska - emerytowany szef Kongresu Żydów i ktoś jeszcze - nie
  > pamiętam co tam jeszcze było. Gdzie reszta?

  Nie bądź leniwy
  ipn.gov.pl/pl/form/65,Wykaz-dokumentow-bylego-zbioru-zastrzezonego.html?page=0
 • marek_boa 06.07.19, 17:26
  Kłócicie się o pierdoły ,które mogą być najnormalniejszą podpuchą! Wszędzie zdarzają się jakieś dziwne zdarzenia ,które można zakwalifikować do "wpadek"
  - Na przykład:
  - Kilka dni temu pod Londynem odnaleziono porzucone w śmietniku dokumenty adresowe pracowników laboratorium w Port Dawn -nic tylko kot Skripała się mści za uśpienie ukochanej świnki morskiej!
  - Niemiecka BND "odkryła" ,że Russia Today jest finansowana z budżetu Federacji Rosyjskiej - ta złośliwa bestia M.Simonian po tym "odkryciu" przesłała do BND link do strony "RT" gdzie jest to napisane!
  -Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.