Dodaj do ulubionych

sowieci zaczęli świetować nowy rok wcześniej

20.08.19, 09:29
Najpierw wysadzili fabrykę broni:
Eksplozja w Rosji zniszczyła budynek w fabryce bomb w mieście Dzierżyńsk. Do akcji ratunkowej ruszyły rosyjskie służby. Kilkadziesiąt osób odniosło rany w wybuchu. Nad miastem uniósł się słup dymu, który wygląda jak grzyb.

Potem wysadzili skład amunicji w kraju krasnojarskim:

100 tysięcy ludzi ewakuowano na skutek tej zabawy.

Tym razem na poligonie w obwodzie archangielskim wybuchła rakieta z małym reaktorem jądrowym.

Sny o potędzę poszły z dymem ;)

W ciągu ostatnich 9 lat doszło do 10 potężnych pożarów i eksplozji w rosyjskich arsenałach. 28 października 2010 r. W bazie w rejonie Saryszewa jeden z żołnierzy nieostrożnie obchodził się z granatnikiem powodując wybuch składu amunicji. W maju 2011 r. eksplozja arsenału w Baszkirii zrównała z ziemią kilka okolicznych wiosek. Miesiąc później pożar magazynu amunicji artyleryjskiej w Udmurtii zmusił do ewakuacji 28 tys. ludzi, a odłamki i fale uderzeniowe uszkodziły 3,5 tys. domów. W 2012 r. płonęły i wybuchały składy w Kraju Nadmorskim, obwodzie orenburskim i na poligonie Donguz. Rok później na poligonie w obwodzie samarskim płonęło 10,5 mln. sztuk amunicji artyleryjskiej. Władze ewakuowały 6 tys. osób. W kolejnych latach również wybuchały magazyny z amunicją. W ubiegłym roku pożary traw ogarnęły porzucony i formalnie zlikwidowany arsenał koło poligonu Pugaczewo. Wywołały serię eksplozji, którą udało się opanować dopiero po dwóch tygodniach.


--
Jorl napisał 28.12.15, 13:42: "Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow."
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka