Dodaj do ulubionych

80 lat temu Rosja sowiecka

17.09.19, 09:43
napadła na Polskę na podstawie paktu zawartego z Hitlerem. Polska stanęła do bohaterskiej walki z najezdzcą niemieckim w dniu 01.09.1939 r. i dzielnie walczyła pomimo że była duża słabsza. W tym samym czasie kiedy polscy żołnierze walczyli z hitlerowcami, z drugiej strony bandycka Rosja wbiła nam nóż w plecy napadając na nas w dniu 17.09.1939 r. I natychmiast przystąpiła do eksterminacji narodu polskiego, poprzez masowe wywózki ponad 1,5 mln Polaków na Syberię i do Kazachstanu tylko dlatego że byli Polakami. Czekała ich tam katorżnicza niewolnicza praca i śmierć. Potem przystąpili do rozstrzeliwania polskich oficerów strzałem w potylicę, w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie, . . . . również tylko dlatego że byli Polakami i dodatkowo oficerami. A obecnie chcą wymazać ten okres ze swojej historii, oskarżają Polaków o wywołanie II w.ś., kłamią na każdym kroku i bezczelnie domagają się od nas wdzięczności bo nas "wyzwolili". Co za podłość!!!

Ale Rosja również obecnie łamie umowy międzynarodowe, napadła na Ukrainę i ukradła jej kawałek terytorium, napadła na Gruzję, spacyfikowała Czeczenię, nieustannie straszy Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę rakietami.
Dlatego Polska musi mieć bardzo silną i nowoczesną armię, żeby się skutecznie bronić przed chuliganem ze wschodu, gdyby po raz kolejny chciał rozpętać jakąś wojnę w naszym regionie.
Edytor zaawansowany
  • gangut 17.09.19, 13:34
    No ale czego nie rozumiesz? W 1939 napadli, w 1945 wyzwolili.
    BTW ciekaw jestem jak 17.09 oceniają współcześni Białorusini, kraińcy czy Litwini.
  • czizus 17.09.19, 18:39
    gangut napisał:

> BTW ciekaw jestem jak 17.09 oceniają współcześni Białorusini, kraińcy czy Litwi
    > ni.

Litwini złożyli wniosek w Parlamencie UE o potępienie paktu R-M w związku z jego bezczelną i zakłamaną gloryfikacją przez Rosję, Ukraińcy giną i są więzieni za marzenia o niepodległej Ukrainie i jej integracji z UE a Białorusini za chwilę obudzą się z ręką w nocniku bo proces wchłaniania Białorusi przez Rosję nabiera rozpędu a państwo pt. Białoruś może całkowicie zniknąć z mapy. To tego chcieli "uwalniając się od pańskiej Polski" ? Jeżeli tak to będą to mieli, ale mam wrażenie, że młodzi Białorusini jednak mają nieco inne zdanie. W szczególności gdy widzą swój zacofany i biedniejący kraj i piękną, bogatą i nowoczesną Polskę, mocno już zintegrowaną z UE. Nie jestem taki pewien czy ci młodzi Białorusini łatwo zaakceptują rosyjski styl życia i rosyjskie wartości.
  • kolpik124 17.09.19, 21:39
    Byłem kiedyś w Brześciu przy okazji wyjazdu służbowego. Zwiedzaliśmy twierdzę, w oficjalnej narracji przewodników wojna zaczęła się 21 czerwca 1941 heroiczną obroną twierdzy przez okupacyjne wojska sowieckie. O roku 1939 nie wolno mówić i pisać, o czym po cichu poinformował nas przewodnik. Miejscowi jednak pamiętają.

--
    " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
  • stasi1 18.09.19, 10:43
    1 września napadli na nas jeszcze Słowacy! A jeszcze nie dawno temu fłotel co należał się naszej broszce zajeła Słowaczka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka