Dodaj do ulubionych

zawodowiec o wot

21.09.19, 14:59
www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/284713,jak-wyglada-sluzba-w-wojsku-zolnierz-o-faworyzowaniu-wot wafen też faworyzowali.
Edytor zaawansowany
  • amunicyjny1 21.09.19, 15:06
    Skąd wiesz że to zawodowiec w swoim fachu? Powiedział ci?

--
    getyarn.io/yarn-clip/67588714-0425-4292-814d-62d0e030fd2e
  • czizus 21.09.19, 15:22
    amunicyjny1 napisał(a):

> Skąd wiesz że to zawodowiec w swoim fachu? Powiedział ci?
    >

O, już tutaj jesteś. Napracujesz się bidoku!!
  • patmate 21.09.19, 19:28
    amunicyjny1 napisał(a):

> Skąd wiesz że to zawodowiec w swoim fachu? Powiedział ci?
    >

A Ty kim jesteś?

Pzdr

--
    patmate
  • amunicyjny1 21.09.19, 20:10
    Nikim ważnym, przynajmniej nie na tyle by o tym opowiadać. A że tak napisałem? Doświadczenie życiowe, po prostu za dużo znam takich, co im wojsko, albo SG, '' życie uratowało'' Mam bardzo kiepskie zdanie o WOT, z drugiej strony, nasza armia jest tak skostniałą strukturą że każdy kop w dupę jest na wagę złota. Większość których znam, to chłopaczki na etacie, mówią o tym wprost, Budżetówka

--
  • patmate 22.09.19, 03:48
    amunicyjny1 napisał(a):

> Nikim ważnym, przynajmniej nie na tyle by o tym opowiadać. A że tak napisałem?
    > Doświadczenie życiowe, po prostu za dużo znam takich, co im wojsko, albo SG, ''
    > życie uratowało'' Mam bardzo kiepskie zdanie o WOT, z drugiej strony, nasza ar
    > mia jest tak skostniałą strukturą że każdy kop w dupę jest na wagę złota. Więks
    > zość których znam, to chłopaczki na etacie, mówią o tym wprost, Budżetówka
    >

Niemniej nie stać nas na rozcieńczanie lądówki łykendowym wojskiem, bo to nie prowadzi do niczego rozsądnego.
    co do budżetówki to zgoda [sami się śmieją, że jak wojna wybuchnie w piątek o 18:30 to nic nie poradzą], ale to raczej przypadłość każdej armii świata.

Pzdr
    --
    patmate
  • ignorant11 24.09.19, 12:14
    patmate napisał:

> Niemniej nie stać nas na rozcieńczanie lądówki łykendowym wojskiem, bo to nie p
    > rowadzi do niczego rozsądnego.

??? KAzdy poważny kraj ma podobne formacje
    Ale niektórzy sa mądrzejsi:)))
    \

Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 24.09.19, 12:39
    ignorant11 napisał:

> patmate napisał:
    >
    > > Niemniej nie stać nas na rozcieńczanie lądówki łykendowym wojskiem, bo to
    > nie p
    > > rowadzi do niczego rozsądnego.
    >
    >
    > ??? KAzdy poważny kraj ma podobne formacje
    > Ale niektórzy sa mądrzejsi:)))

A wiec proszę o przykłady takowych, włącznie z systemem szkolenia.
    Skoro wiesz to się podziel. Czekamy.

Pzdr

--
    patmate
  • ignorant11 24.09.19, 15:53
    patmate napisał:

> > ??? KAzdy poważny kraj ma podobne formacje
    > > Ale niektórzy sa mądrzejsi:)))
    >
    > A wiec proszę o przykłady takowych, włącznie z systemem szkolenia.
    > Skoro wiesz to się podziel. Czekamy.
    >
    > Pzdr
    >

np USA, Dania, Szwecja...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 24.09.19, 20:37
    ignorant11 napisał:

> > A wiec proszę o przykłady takowych, włącznie z systemem szkolenia.
    > > Skoro wiesz to się podziel. Czekamy.
    > >
    > > Pzdr
    > >
    >
    > np USA, Dania, Szwecja...
    >

nie na przykład, tylko system szkolenia

Pzdr
    --
    patmate
  • menel13 21.09.19, 16:21
    Rambo się żali że jakaś dziunia na niego nakrzyczała.
  • amunicyjny1 21.09.19, 17:05
    tanebo6.0 napisał:

> www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/284713,jak-wyglada-sluzba-w-wojsku-zolnierz-o-faworyzowaniu-wot wafen też faworyzowali.

Pan zawodowy, ma proste kryteria oceny w takich przypadkach, kształt dupy prawdę ci powie..

--
  • patmate 21.09.19, 19:27
    uprzedziłeś mnie. :-)

Pzdr

--
    patmate
  • patmate 21.09.19, 20:53
    koduj24.pl/terytorialsi-z-wot-zostana-wyposazeni-w-sprzet-ktorego-nie-ma-na-wyposazeniu-wojsk-operacyjnych/?fbclid=IwAR3DGUVSdZUjHpjh16IagHkazCnohCpdsM5J5aeadb97DjtLtb5-p6uceQI
    --
    patmate
  • amunicyjny1 21.09.19, 21:41
    A to jest wina własnie takich bezjajecznych ''panów' jak ów ''wysoki rangą oficer ze Sztabu Generalnego'' Doczekać w spokoju emerytury święta rzecz, są odważni puki są anonimowi, lub po przejściu na zasłużoną emeryturkę

--
  • czizus 21.09.19, 22:43
    amunicyjny1 napisał(a):

> A to jest wina własnie takich bezjajecznych ''panów' jak ów ''wysoki rangą ofic
    > er ze Sztabu Generalnego'' Doczekać w spokoju emerytury święta rzecz, są odważn
    > i puki są anonimowi, lub po przejściu na zasłużoną emeryturkę
    >

Kreml i Putin , . . . . . . . ale jak na razie w oddali i nieskuteczni !!! Popraw się!
  • patmate 22.09.19, 03:51
    amunicyjny1 napisał(a):

> A to jest wina własnie takich bezjajecznych ''panów' jak ów ''wysoki rangą ofic
    > er ze Sztabu Generalnego'' Doczekać w spokoju emerytury święta rzecz, są odważn
    > i puki są anonimowi, lub po przejściu na zasłużoną emeryturkę
    >

Zauważyłeś, że w Sejmie nawet jak się opozycja postawi to i tak gówno osiągnie.
    Robią co chcą.
    A WOT - ot takie nieudolne SS i SA na pisoską miarę.

Pzdr
    --
    patmate
  • bmc3i 22.09.19, 05:43
    patmate napisał:

> amunicyjny1 napisał(a):
    >
    > > A to jest wina własnie takich bezjajecznych ''panów' jak ów ''wysoki rang
    > ą ofic
    > > er ze Sztabu Generalnego'' Doczekać w spokoju emerytury święta rzecz, są
    > odważn
    > > i puki są anonimowi, lub po przejściu na zasłużoną emeryturkę
    > >
    >
    > Zauważyłeś, że w Sejmie nawet jak się opozycja postawi to i tak gówno osiągnie
    > .
    > Robią co chcą.
    > A WOT - ot takie nieudolne SS i SA na pisoską miarę.

Widzisz, po czyms takim nawet zdeklarowany przeciwnik pisu nabierze watpliwości.
    Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolność poprzedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia? Dobrze ponad 40% poparcia, wielkie wydatki jak nigdy dotąd. a budżet się spina jak nigdy dotąd - to jest "nieudolność"? To co było udolnością wcześniej, czy co byłoby udolnością dzisiaj?
    WOT nieudolny? A niby w czym miał do tej pory okazję się wykazać, aby móc ocenić, jest czy tez nie jest udolny? Krytyka ma swoje granice, za którymi jest już tylko śmieszność. Jak krytykować to mądrze. Choćby w czambuł, ale z głową.

--
    Sink'em all
  • tanebo2.0 22.09.19, 07:32
    Każdy populista ma wysokie poparcie. Do Stalingradu. Potem spada.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • bmc3i 22.09.19, 07:58
    tanebo2.0 napisał:

> Każdy populista ma wysokie poparcie. Do Stalingradu. Potem spada.
    >

Ogarnij całość postu, a nie wyrwany z kontekstu fragment.
    Można nie lubić PiSu, ale trudno odmówić mu skuteczności, i w świetne opisanego oskarżyć go o nieudolność. Oby wszystkie bardziej demokratyczne i praworządne rządy polskie były tak nieudolne.

--
    Sink'em all
  • tanebo2.0 22.09.19, 08:22
    Skuteczności w czym? W niszczeniu kraju? Poza tym co ze stępką promu? Co z kanałem na mierzei? Co z milionem elektrycznych aut?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • bmc3i 22.09.19, 15:49
    tanebo2.0 napisał:

> Skuteczności w czym? W niszczeniu kraju? Poza tym co ze stępką promu? Co z kana
    > łem na mierzei? Co z milionem elektrycznych aut?
    >

Co ze zdobywaniem poparcia, co z wyrównaniem nierówności ekonominczych, co ze ściąganiem podatków, co ze zrównoważeniem budżetu, zlikwidowaniem dziury vatowskiej, co z szybszym ograniczaniem długu publicznego niz zadeklarowane do MFW, ..... i mozna wymieniac dalej.
    Można sie zżymac na łamanie prawa, na naruszanie zasad panstwa prawa, na wiele innych rzeczy, ale na pewno nie mozna odmowic parti ktorej udaly sie bardzo pozytywne rzeczy, ktore nie udaly sie zadnej innej partii dotad.

--
    Sink'em all
  • bmc3i 22.09.19, 15:50
    bmc3i napisał:

> tanebo2.0 napisał:
    >
    > > Skuteczności w czym? W niszczeniu kraju? Poza tym co ze stępką promu? Co
    > z kana
    > > łem na mierzei? Co z milionem elektrycznych aut?
    > >
    >
    > Co ze zdobywaniem poparcia, co z wyrównaniem nierówności ekonominczych, co ze ś
    > ciąganiem podatków, co ze zrównoważeniem budżetu, zlikwidowaniem dziury vatowsk
    > iej, co z szybszym ograniczaniem długu publicznego niz zadeklarowane do MFW, ..
    > ... i mozna wymieniac dalej.
    > Można sie zżymac na łamanie prawa, na naruszanie zasad panstwa prawa, na wiele
    > innych rzeczy, ale na pewno nie mozna odmowic parti ktorej udaly sie bardzo poz
    > ytywne rzeczy, ktore nie udaly sie zadnej innej partii dotad.

Nie można odmówić skuteczności, miało być.

--
    Sink'em all
  • maxikasek 22.09.19, 20:38
    "Co ze zdobywaniem poparcia,"
    Pełna zgoda- pracowicie odrobili lekcje, szkolenia za granicą (np Duda był na takim szkoleniu w USA...pardon tzn na stypendium z jednej z fundacji szkolących "młodych liderów politycznych") z PR i manipulowaniem "ciemnym ludem". Ostatnio mój znajomy z pracy (prywatnie polityk PiS szczebla powiatowo-wojeówdzkiego) śmiał się z "krowy+". ze Kaczyński obiecał coś co jest już od ładnych kilku lat. A nie dość że "ciemny lud" to kupił to jeszcze opozycja dała się nabrać ;-) Tylko chyba PSL siedział cicho bo oni korzystali z "krowy+" już od lat.

" co z wyrównaniem nierówności ekonominczych, "
    Tu raczej bez zmian- w zeszłym roku procent osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrósł z 4,3 do 5,4%. Pierwszy wzrost od 2013, kiedy udało się wyhamować krzywą. Przy czym owe minimum wzrosło średnio o 20zł w stosunku do 2017.

"co ze ściąganiem podatków, co ze zrównoważeniem budżetu"
    A masz dane na ile to wynika ze skuteczniejszego aparatu skarbowego, a na ile ze wzrostu gospodarczego, nowych podatków i większych wpływów.

"zlikwidowaniem dziury vatowskiej,"
    Tu to samo. W tym roku na początku wpływy były niższe niż rok temu- czyli więcej oddawali vatowcom. Wszystko wskazuej na to że dobre czasy już się skończyły. W zeszłym roku budżet po I kw. miał ponad 9 mld zł nadwyżki, w tym miał 75 mln deficytu, a dochody wzrosły o prawie 5 mld zł.
    Do tego inflacja- szczególnie odczuwalna w żywności. Wprawdzie te 3,2 % zapowiadane przez rząd i 3,5-4% przez analityków po wynikach I półrocza to jeszcze nie Wenezuela, ale blisko 7% wzrost cen żywności już daje się znać w budżecie domowym.

• bmc3i 23.09.19, 02:26
    % ściągalności podatków wynika ze wzrostu gospodarczego i inflacji? Wg jakiej logiki?
    Od wygrania wyborów w 2014, słychac w kółko że jak tylko PiS obejmie wladze, to inwestorzy wycofają sie z Polski, a gospodarka popadnie w ruinę. I tak przez 4 kolejne lata. Juz juz miała sie załamywać, jeszcze tylko trochę. I tak przez 4 lata co chwila to słyszę. A tu proszę - przy całym rozdawnictwie PiSu, jakoś gospodarka nie może zbankrutować mimo jej największych starań. I żeby nie było - nie mam ani grosza z tego. Rozdawnictwo PiSu w najmniejszym stopniu mnie nie dotyczy, mimo ze jak najbardziej mam polskie obywatelstwo.
    Ale zaraz... przecież my nie o tytm rozmawiamy. Gdzie Maxi ta niedolność PiSu - pokaż w czym są nieudolniejsi od PO?

I - jeszcze raz, żeby nie było - głosowałem na PO, gdzie 90% ich zwolenników głosowała jeszcze na SLD, SD, i Unię Wolności. Gdy PO nie była jeszcze partią, lecz stowarzyszeniem. Gdy Mr Schetyna był jeszcze tylko pionkiem, szara eminencją za plecami Tuska wyrzucającą z organizacji Płażyńskiego i Olechowskiego, czyli jej założycieli. Dziś już na nich nie głosuję. Na nikogo nie głosuję, bo nie mam na kogo. Zadni nie sa warci mojego głosu. Zwlaszcza nie PO, bedaca tym czym pod rzadami Tuska i Schetyny się stała. Tym dla czego przestałem niegdyś głosowac na UD, a później UW.

--
    Sink'em all
  • patmate 23.09.19, 02:36
    bmc3i napisał:

> % ściągalności podatków wynika ze wzrostu gospodarczego i inflacji? Wg jakiej l
    > ogiki?
    > Od wygrania wyborów w 2014, słychac w kółko że jak tylko PiS obejmie wladze, to
    > inwestorzy wycofają sie z Polski, a gospodarka popadnie w ruinę. I tak przez 4
    > kolejne lata. J

już się dzieje, spada wartość inwestycji w przemyśle. A teraz nadprezes obiecuje podwyżki płacy minimalnej do 4 000 PLN. Jeśeli złotówka nie tąpnie wraz z podwyżkami ciekawe jak długo koncerny wytrzymają z produkcją u nas...

Pzdr

--
    patmate
  • bmc3i 23.09.19, 17:56
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > % ściągalności podatków wynika ze wzrostu gospodarczego i inflacji? Wg ja
    > kiej l
    > > ogiki?
    > > Od wygrania wyborów w 2014, słychac w kółko że jak tylko PiS obejmie wlad
    > ze, to
    > > inwestorzy wycofają sie z Polski, a gospodarka popadnie w ruinę. I tak p
    > rzez 4
    > > kolejne lata. J
    >
    > już się dzieje, spada wartość inwestycji w przemyśle. A teraz nadprezes obiecuj
    > e podwyżki płacy minimalnej do 4 000 PLN. Jeśeli złotówka nie tąpnie wraz z pod
    > wyżkami ciekawe jak długo koncerny wytrzymają z produkcją u nas...

Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powiem, ... a karawana jedzie dalej.

--
    Sink'em all
  • ignorant11 24.09.19, 12:23
    bmc3i napisał:

> Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powiem, ... a ka
    > rawana jedzie dalej.
    >

Te ich przepowiednie przypominaja bełkot ocieplaczy klimatu:))) Ma się ocieplać i nawet jak się oziebia, to się ociepla:)))
    I oczywisci winien CO2 ale ja jako wolnosciowiec chce uwalniąc biedny uwieziony C:)))
    A gdyby sie rzeczywiście ocieplalo to ja byłbym za ocieplaniem

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 24.09.19, 14:28
    bmc3i napisał:

> Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powiem, ... a ka
    > rawana jedzie dalej.

Karawana zaczyna zwalniać. Niemcy już mają spowolnienie. Waluty zaczynają iść w górę. Poczekamy, zobaczymy.

Pzdr
    --
    patmate
  • bmc3i 24.09.19, 15:01
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powiem, ..
    > . a ka
    > > rawana jedzie dalej.
    >
    >
    > Karawana zaczyna zwalniać. Niemcy już mają spowolnienie. Waluty zaczynają iść w
    > górę. Poczekamy, zobaczymy.

To Niemcy tez z powodu PiSu?

--
    Sink'em all
  • ignorant11 24.09.19, 15:54
    bmc3i napisał:

> patmate napisał:
    >
    > > bmc3i napisał:
    > >
    > > > Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powi
    > em, ..
    > > . a ka
    > > > rawana jedzie dalej.
    > >
    > >
    > > Karawana zaczyna zwalniać. Niemcy już mają spowolnienie. Waluty zaczynają
    > iść w
    > > górę. Poczekamy, zobaczymy.
    >
    > To Niemcy tez z powodu PiSu?
    >
    :))) Jasne nie ma kto zbierac szparagów:)))\

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • bmc3i 24.09.19, 19:32
    ignorant11 napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > patmate napisał:
    > >
    > > > bmc3i napisał:
    > > >
    > > > > Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że ta
    > k powi
    > > em, ..
    > > > . a ka
    > > > > rawana jedzie dalej.
    > > >
    > > >
    > > > Karawana zaczyna zwalniać. Niemcy już mają spowolnienie. Waluty zac
    > zynają
    > > iść w
    > > > górę. Poczekamy, zobaczymy.
    > >
    > > To Niemcy tez z powodu PiSu?
    > >
    > :))) Jasne nie ma kto zbierac szparagów:)))

No czytałem, że Polacy nie chca już przyjezdzac do nich na sezon szparagowy.

--
    Sink'em all
  • ignorant11 24.09.19, 15:54
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > Ta, kolejne zapowiedzi popadnięcia w ruinę gospodarcza. Że tak powiem, ..
    > . a ka
    > > rawana jedzie dalej.
    >
    >
    > Karawana zaczyna zwalniać. Niemcy już mają spowolnienie. Waluty zaczynają iść w
    > górę. Poczekamy, zobaczymy.
    >
    > Pzdr

Aha! Jak kryzys światowy to bedzie wina PISu:)))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 25.09.19, 20:49
    ignorant11 napisał:

> Aha! Jak kryzys światowy to bedzie wina PISu:)))
    >

matołku jeden z drugim, poczytajcie gdzie idzie nasz największy eksport. Wskoczycie z prywatnymi portfelikami w miejsce Niemiec?

Pzdr

--
    patmate
  • maxikasek 23.09.19, 20:01
    "A tu proszę - przy całym rozdawnictwie PiSu, jakoś gospodarka nie może zbankrutować mimo jej największych starań. I żeby nie było - nie mam ani grosza z tego."
    Bo gospodarka tak łatwo nie bankrutuje. Gierek miał hossę przed 6-8 lat.
    W tym roku produkcja przemysłowa zachowuje się jak pijak, w jednym miesiącu spada, w drugim wraca do poprzedniego poziomu. Ten rok jest pierwszym zadyszki, co przewidział rząd w swoich planach budżetowych. Zadyszka u Niemców - spadek produkcji przemysłowej do poziomu z 2009 roku i zwolnienia, eż dobrze nei wróżą- to najważniejszy partner gospodarczy Polski.
    "Gdzie Maxi ta niedolność PiSu - pokaż w czym są nieudolniejsi od PO?""
    I znów walczysz ze swoimi urojeniami.Pokaż mi gdzie to napisałem?

"I - jeszcze raz, żeby nie było - głosowałem na PO, gdzie 90% ich zwolenników głosowała jeszcze na SLD, SD, i Unię Wolności. Gdy PO nie była jeszcze partią, lecz stowarzyszeniem. Gdy Mr Schetyna był jeszcze tylko pionkiem, szara eminencją za plecami Tuska wyrzucającą z organizacji Płażyńskiego i Olechowskiego, czyli jej założycieli. Dziś już na nich nie głosuję. Na nikogo nie głosuję, bo nie mam na kogo. Zadni nie sa warci mojego głosu."
    Ja tak samo postępowałem(choć ja miałem po AWS przerywnik SLD) i też PO zawiodło mnie. Problem w tym, że nie głosując na nikogo- głosujesz na PiS.
  • bmc3i 23.09.19, 22:48
    maxikasek napisał:

> "A tu proszę - przy całym rozdawnictwie PiSu, jakoś gospodarka nie może zbankru
    > tować mimo jej największych starań. I żeby nie było - nie mam ani grosza z tego
    > ."
    > Bo gospodarka tak łatwo nie bankrutuje. Gierek miał hossę przed 6-8 lat.
    > W tym roku produkcja przemysłowa zachowuje się jak pijak, w jednym miesiącu spa
    > da, w drugim wraca do poprzedniego poziomu. Ten rok jest pierwszym zadyszki, co
    > przewidział rząd w swoich planach budżetowych. Zadyszka u Niemców - spadek p
    > rodukcji przemysłowej do poziomu z 2009 roku i zwolnienia, eż dobrze nei wróżą-
    > to najważniejszy partner gospodarczy Polski.
    > "Gdzie Maxi ta niedolność PiSu - pokaż w czym są nieudolniejsi od PO?""
    > I znów walczysz ze swoimi urojeniami.Pokaż mi gdzie to napisałem?

Mój bład. Napisał to patmate. Dlaczego wiec odnosisz się do tego?
    Sytuacja gospodarcza fluktuuje zgodnie z teorią cykli koniunkturalnych - i dotyczy to także Polski, także tej pisowskiej. Tyle że pisowi wieszczono katastrofę gospodarczą nie z powodu cykli gospodarczych, lecz z powodu tego że jest pisem własnie. Tymczasem okazuje się że mimo powtarzania tej wrózby przez całe cztery lata ostatnich rzadów PiSu, godpodarka wcale nie ma zamiaru upaść, a wręcz przeciwnie - osiąga wiele bardzo dobrych wskaźników gospodarczych których nie udało się dotąd w Polsce osiągnąć nikomu innemu.

W rzeczy samej, myślę tak naprawdę że to neoliberałowie nie tylko właczyli się do sporu, ale tez zawłaszczyli spór z pisem. Jak ktoś jest przeciwny pisowi, to koniecznie musi być neoliberałem Tymczasem neoliberalizm nie jest jedyną na świecie teorią ekonomiczną, i co wiecej wielokrotnie udowonionoi już nawet w tym wieku ( w wielu panstwach, w tym przede wszystkim w USA), ze to nie neoliberalizm jest ratunkiem dla świata. Że przypomne tylko krytykę polityki Obamy ze strony neoliberałów - zwłaszcza europejskich, którzy wieszczyli katastrofę gospodarczą USA jeszcze większa niz kryzys AD 2008 w wyniku anty-neoliberalnego sposobu wychodzenia USA z kryzysu. I okazało sie ze to zerwanie z monetaryzmem w 2008 roku i pompowanie w gospodarkę pieniędzy z budżetu, wyprowadziło USA z kryzysu, a nie ścisła dyscyplina budżetowa czego domagali się europejscy monetaryści, będącą gralem i złotym cielcem neoliberałów. Ci sami neoliberałowie, są dziś w awangardzie anty-pisu.
    I stąd też bez przerwy proroctwa niechybnego i nieuniknionego krachu gospodarczego Polski, który już od 4 lat codziennie miał się wydarzyć już jutro.

> "I - jeszcze raz, żeby nie było - głosowałem na PO, gdzie 90% ich zwolenników g
    > łosowała jeszcze na SLD, SD, i Unię Wolności. Gdy PO nie była jeszcze partią, l
    > ecz stowarzyszeniem. Gdy Mr Schetyna był jeszcze tylko pionkiem, szara eminencj
    > ą za plecami Tuska wyrzucającą z organizacji Płażyńskiego i Olechowskiego, czyl
    > i jej założycieli. Dziś już na nich nie głosuję. Na nikogo nie głosuję, bo nie
    > mam na kogo. Zadni nie sa warci mojego głosu."
    > Ja tak samo postępowałem(choć ja miałem po AWS przerywnik SLD) i też PO zawiodł
    > o mnie. Problem w tym, że nie głosując na nikogo- głosujesz na PiS.

Ale przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz rano przy goleniu. Nie wybaczę PO unieważnienia za pomocą SN referendum warszawskiego, w którym plus-minus 90% Warszawiaków głosowało przeciw likwidacji "gmin wianuszka", nie wybaczę Schetynie zamiany PO w biznesowe kółko wzajemnej adoracji. Nie wybaczę PO legalizacji umów śmieciowych, gdy jeszcze ma początku wieku pisząc wzory podobnych umów dla jakieś tam firmy w Piasecznie - głównego wówczas dostawcy jakiegoś tam produktu FMGC na rynek polski, musiałem się nieźle gimnastykować aby być zgodnym z ówczesnym orzecznictwem SN uznającym za stosunek pracy każdą zależność miedzy firmą a człowiekiem, w której pracował pod nadzorem i w określonym czasie pracy, nie wybaczę PO zamiany Polski na wzór krajów anglosaskich, w dziki zachód w relacjach pracodawca-pracownik. I piszę to jako gość, uczestniczący na studiach w pijackiej stypie po przegranych przez KLD wyborach parlamentarnych.

--
    Sink'em all
  • ignorant11 24.09.19, 12:20
    bmc3i napisał:

> % ściągalności podatków wynika ze wzrostu gospodarczego i inflacji? Wg jakiej l
    > ogiki?
    > Od wygrania wyborów w 2014, słychac w kółko że jak tylko PiS obejmie wladze, to
    > inwestorzy wycofają sie z Polski, a gospodarka popadnie w ruinę. I tak przez 4
    > kolejne lata. Juz juz miała sie załamywać, jeszcze tylko trochę. I tak przez 4
    > lata co chwila to słyszę. A tu proszę - przy całym rozdawnictwie PiSu, jakoś g
    > ospodarka nie może zbankrutować mimo jej największych starań. I żeby nie było -
    > nie mam ani grosza z tego. Rozdawnictwo PiSu w najmniejszym stopniu mnie nie d
    > otyczy, mimo ze jak najbardziej mam polskie obywatelstwo.
    > Ale zaraz... przecież my nie o tytm rozmawiamy. Gdzie Maxi ta niedolność PiSu -
    > pokaż w czym są nieudolniejsi od PO?

To nie jest takie czyste rozdawnictwo ale wprowadzanie pieniądza na rynek. Keynesizm.
    Umiarkowany daje efekty. Tak jak niezbyt skrajny monetaryzm. Tu musi byc równowaga.
    Jak widać pisnietym sie iudaje i to bardzo ładnie.

>
    > I - jeszcze raz, żeby nie było - głosowałem na PO, gdzie 90% ich zwolenników gł
    > osowała jeszcze na SLD, SD, i Unię Wolności. Gdy PO nie była jeszcze partią, le
    > cz stowarzyszeniem. Gdy Mr Schetyna był jeszcze tylko pionkiem, szara eminencją
    > za plecami Tuska wyrzucającą z organizacji Płażyńskiego i Olechowskiego, czyli
    > jej założycieli. Dziś już na nich nie głosuję. Na nikogo nie głosuję, bo nie m
    > am na kogo. Zadni nie sa warci mojego głosu. Zwlaszcza nie PO, bedaca tym czym
    > pod rzadami Tuska i Schetyny się stała. Tym dla czego przestałem niegdyś głosow
    > ac na UD, a później UW.
    >
    >

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • patmate 24.09.19, 14:27
    ignorant11 napisał:

> To nie jest takie czyste rozdawnictwo ale wprowadzanie pieniądza na rynek. Keyn
    > esizm.
    > Umiarkowany daje efekty. Tak jak niezbyt skrajny monetaryzm. Tu musi byc równow
    > aga.
    > Jak widać pisnietym sie iudaje i to bardzo ładnie.

Pisowi udaje się koniunktura, która gówno od niego zależy. Właśnie schodzą najnowsze dane o spowolnieniu w Niemczech i u nas (za sierpień). Zobaczymy jak sobie nadprezes poradzi.

Pzdr
    --
    patmate
  • bmc3i 24.09.19, 19:38
    patmate napisał:

> ignorant11 napisał:
    >
    > > To nie jest takie czyste rozdawnictwo ale wprowadzanie pieniądza na rynek
    > . Keyn
    > > esizm.
    > > Umiarkowany daje efekty. Tak jak niezbyt skrajny monetaryzm. Tu musi byc
    > równow
    > > aga.
    > > Jak widać pisnietym sie iudaje i to bardzo ładnie.
    >
    > Pisowi udaje się koniunktura, która gówno od niego zależy. Właśnie schodzą najn
    > owsze dane o spowolnieniu w Niemczech i u nas (za sierpień). Zobaczymy jak sobi
    > e nadprezes poradzi.

Koniunktura koniunkturą, ale pompowanie pieniedzy w gospodarkę przez rząd, jest takim samym czynnikiewm prorozwojowym jak obnizanie stóp procentowych przez banki centralne. Coś z czym nie mogą pogodzić się neoliberałowie, ale nie moga z drugiej strony temu zaprzeczyć. Tymczasem PiS pompuje te pieniadze w gospdoarkę, w postaci transferów socialnych i spolecznych, bo przeciez ich beneficjenci nie trzymają ich w skarpetach, lecz lokują w czymś - czy to w zakupach, czy to w systemie bankowym. Gotówka krąży, więc gospodarka sie rozwija.

--
    Sink'em all
  • cojestdoktorku 25.09.19, 18:17
    >Pisowi udaje się koniunktura, która gówno od niego zależy. Właśnie schodzą najnowsze dane o spowolnieniu w Niemczech i u nas >(za sierpień). Zobaczymy jak sobie nadprezes poradzi.

"Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów na świecie podczas globalnego spowolnienia gospodarczego, które odczuwają większe gospodarki" - zaznaczył szef PIE.
    ....
    Według Araka dobre wyniki naszej gospodarki to efekt m.in. impulsu fiskalnego, który wpływa na zachowania konsumenckie. Są też wynikiem tego, że "następuje odłączenie się naszej gospodarki od cyklu koniunkturalnego niemieckiego". "Wskazuje na to rozziew między prognozami dot. wzrostu gospodarczego dla Niemiec (0,7 proc.) oraz Polski (4,2 proc.)" - wyjaśnił.

forsal.pl/artykuly/1413788,arak-gospodarka-polski-odlacza-sie-od-cyklu-koniunkturalnego-niemiec.html

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • patmate 25.09.19, 20:51
    cojestdoktorku napisał:

> Według Araka dobre wyniki naszej gospodarki to efekt m.in. impulsu fiskalnego,
    > który wpływa na zachowania konsumenckie. Są też wynikiem tego, że "następuje od
    > łączenie się naszej gospodarki od cyklu koniunkturalnego niemieckiego". "Wskazu
    > je na to rozziew między prognozami dot. wzrostu gospodarczego dla Niemiec (0,7
    > proc.) oraz Polski (4,2 proc.)" - wyjaśnił.
    >
    > forsal.pl/artykuly/1413788,arak-gospodarka-polski-odlacza-sie-od-cyklu-koniunkturalnego-niemiec.html
    >

no pwnie, w parę dni Euro skoczyło do 4,38, a dolar do 4,00 PLN
    impuls fiskalny> dawno nie kupowałeś żarcia?

--
    patmate
  • cojestdoktorku 25.09.19, 21:23
    > no pwnie, w parę dni Euro skoczyło do 4,38, a dolar do 4,00 PLN

kurs dolara za ostatnie 10 lat:
    stooq.pl/q/?s=usdpln&c=10y&t=l&a=ln&b=1
    widac tu coś niezwykłego? ano nie widać

> impuls fiskalny> dawno nie kupowałeś żarcia?

inflacja?
    galeria.bankier.pl/p/1/f/ab20616f0e568c-645-387-0-0-646-388.png
    tu tez nic niezwykłego nie widzę

tu widze:
    "Dodał, że w ujęciu transakcyjnym (po wyeliminowaniu zmian w wycenie) depozyty gospodarstw domowych wzrosły w sierpniu o 10,8 proc. rdr, a depozyty przedsiębiorstw o 6,5 proc. rdr wobec wzrostów o odpowiednio 10,7 proc. rdr i 8,1 proc. rdr w ubiegłym miesiącu. Kredyty dla gospodarstw domowych wzrosły w ujęciu transakcyjnym o 6,4 proc. rdr wobec wzrostu o 6,5 proc. rdr w lipcu, a kredyty dla firm o 4,8 proc. rdr po wzroście o 4,4 proc. rdr miesiąc wcześniej.
    forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1431326,ilosc-pieniadza-w-gospodarce-osiagnela-rekordowa-wartosc-ponad-1-5-biliona-zlotych.html
    kasa na kontach rośnie dużo szybciej niż inflacja

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • maxikasek 22.09.19, 16:42
    "Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolność poprzedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia?"
    No nie wiem-w 2011 PO 39%, w 2007-41%.W 2001- SLD-UP- 41%.
  • bmc3i 22.09.19, 18:36
    maxikasek napisał:

> "Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolność po
    > przedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia?"
    > No nie wiem-w 2011 PO 39%, w 2007-41%.W 2001- SLD-UP- 41%.

Tak, w wyborach, po mobilizacji niezdecydowanego elektroratu,. i tak dalej. Mowimy jednak teraz o sondazowym poparciu, nie w wyborach, bez mobilizacji wyborczej elektroatu i niezdecydowanych.

--
    Sink'em all
  • maxikasek 22.09.19, 19:59
    "Mowimy jednak teraz o sondazowym poparciu, nie w wyborach, bez mobilizacji wyborczej elektroatu i niezdecydowanych."
    A o których sondażach mówisz? Bo te często przeczą sobie. No i słynne już wpadki exit poll podczas prezydenckich wyborów czy samorządowych.
    A i z własnego doświadczenia, kiedy pracowałem jako ankieter i dostawałem konkretne adresy i nazwiska osób z którymi miałem przeprowadzić ankietę, wiem, że wyniki nie muszą być zgodne z prawdą ;-)
    Dlatego sondaże możemy sobie wsadzić... Liczą się głosy oddane.
  • bmc3i 23.09.19, 02:32
    maxikasek napisał:

> "Mowimy jednak teraz o sondazowym poparciu, nie w wyborach, bez mobilizacji wyb
    > orczej elektroatu i niezdecydowanych."
    > A o których sondażach mówisz?

O stałym codziennym poparciu, wychodzacym w niemal codziennie czy co tydzien publikowanych przez różne sondażownie wynikach sondaży.

Bo te często przeczą sobie. No i słynne już wpadk
    > i exit poll podczas prezydenckich wyborów czy samorządowych.

To ktore sondaze w ciagu ostatnich czterech lat, wzajemnie przeczyły sobie?
    To żałosne. W GW publikuja wyniki jakichs sondaży niemal co tydzień. I niezaleznie kto je przeprowadza, PiS zawsze ma niemal- lub ponad dwuktorna przewage nad reszta stawki. Ale co sondaz, to rozni oskarzaja sondazownie, o walszowanie ich wyników, lub w inny sposob podaważają te wyniki. Tak, tak, rownie tak dalej, to na pewno odsuniecie PiS od władzy. Kontestowanie wyników sondazy poparcia dla partii politycznych, to najlepsza droga do wygrania wyborów....

> A i z własnego doświadczenia, kiedy pracowałem jako ankieter i dostawałem konkr
    > etne adresy i nazwiska osób z którymi miałem przeprowadzić ankietę, wiem, że wy
    > niki nie muszą być zgodne z prawdą ;-)
    > Dlatego sondaże możemy sobie wsadzić... Liczą się głosy oddane.

Tak, tak, łudź się.

--
    Sink'em all
  • maxikasek 23.09.19, 20:20
    "O stałym codziennym poparciu, wychodzacym w niemal codziennie czy co tydzien publikowanych przez różne sondażownie wynikach sondaży."
    Owszem, wg tych sondaży tez ponad 70% weźmie udział w wyborach. ;-) To że PiS ma o te 20 p.p. większe poparcie nic dziwnego. Raz że realnej opozycji w Polsce nie ma. To co jest zgrywają "kontrolowanymi aferami". Dwa- to najlepszy przykład moja szwagierka. Nie interesuje jej wogole polityka, nie odróżnia chyba nawet premiera od prezydenta. Ale przed wyborami zadzwoniła, żebyśmy głosowali na PiS , to będziemy mieli 500+ i 300+. Kiedyś kupowano głosy za flaszkę, teraz wystarczy 500+.

"Kontestowanie wyników sondazy poparcia dla partii politycznych, to najlepsza droga do wygrania wyborów...."
    Sugerujesz że PiS tak wygrał ;-) Bo własnie on kiedy w 2015 sondaże nie zgadzały się z ichnimi, to kontestował je i uważał że nic nie wnoszą.

"Ale co sondaz, to rozni oskarzaja sondazownie, o walszowanie ich wyników, lub w inny sposob podaważają te wyniki. Tak, tak, rownie tak dalej, to na pewno odsuniecie PiS od władzy."
    To PiS zaczął oskarżać o fałszowanie sondaży, kiedy mu spadało ;-) Lub kiedy poll exit rozminęły się drastycznie z wynikami wyborów.

• amunicyjny1 23.09.19, 20:31
    Póki jest 5 stów, PIS może być spokojny o wynik.Ludzkie potrzeby są proste jak comiesięczna wpłata na konto. Sukcesami zasłyszanymi w tv, jeszcze nikt się nie nażarł

--
  • bmc3i 23.09.19, 22:55
    maxikasek napisał:

> "O stałym codziennym poparciu, wychodzacym w niemal codziennie czy co tydzien p
    > ublikowanych przez różne sondażownie wynikach sondaży."
    > Owszem, wg tych sondaży tez ponad 70% weźmie udział w wyborach. ;-) To że PiS m
    > a o te 20 p.p. większe poparcie nic dziwnego. Raz że realnej opozycji w Polsce
    > nie ma. To co jest zgrywają "kontrolowanymi aferami". Dwa- to najlepszy przykła
    > d moja szwagierka. Nie interesuje jej wogole polityka, nie odróżnia chyba nawet
    > premiera od prezydenta. Ale przed wyborami zadzwoniła, żebyśmy głosowali na Pi
    > S , to będziemy mieli 500+ i 300+. Kiedyś kupowano głosy za flaszkę, teraz wyst
    > arczy 500+.
    >
    > "Kontestowanie wyników sondazy poparcia dla partii politycznych, to najlepsza d
    > roga do wygrania wyborów...."
    > Sugerujesz że PiS tak wygrał ;-) Bo własnie on kiedy w 2015 sondaże nie zgadzał
    > y się z ichnimi, to kontestował je i uważał że nic nie wnoszą.
    >
    >
    >
    > "Ale co sondaz, to rozni oskarzaja sondazownie, o walszowanie ich wyników, lub
    > w inny sposob podaważają te wyniki. Tak, tak, rownie tak dalej, to na pewno ods
    > uniecie PiS od władzy."
    > To PiS zaczął oskarżać o fałszowanie sondaży, kiedy mu spadało ;-) Lub kiedy po
    > ll exit rozminęły się drastycznie z wynikami wyborów.
    >

Ale to przeciwnicy pisu chcą odsunąć PiS od władzy. Podstawą wszelkiego sukcesu, w jakiejkolwiek dziedzinie, jest uznawanie i przyjmowanie do wiadomości faktów, a nie zaklinanie rzeczywistości i życie w złudzeniach. A Ty sie pocieszaj, ze pis negował poll-exity. Bedziesz miał satysfakcję że zanegowałeś, ale potem przyjdą oficjalne wyniki PKW...

--
    Sink'em all
  • patmate 23.09.19, 02:33
    bmc3i napisał:

> > Robią co chcą.
    > > A WOT - ot takie nieudolne SS i SA na pisoską miarę.
    >
    >
    > Widzisz, po czyms takim nawet zdeklarowany przeciwnik pisu nabierze watpliwości
    > .
    > Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolność pop
    > rzedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia? Dobrze ponad
    > 40% poparcia, wielkie wydatki jak nigdy dotąd. a budżet się spina jak nigdy dot
    > ąd - to jest "nieudolność"? To co było udolnością wcześniej, czy co byłoby udol
    > nością dzisiaj?
    > WOT nieudolny? A niby w czym miał do tej pory okazję się wykazać, aby móc oceni
    > ć, jest czy tez nie jest udolny? Krytyka ma swoje granice, za którymi jest już
    > tylko śmieszność. Jak krytykować to mądrze. Choćby w czambuł, ale z głową.

Po raz n-ty udowadniasz, ze zwyczajnie nie rozumiesz tekstu pisanego w języku polskim.

Nieudolne odnosi się do pierwszej części zdania.
    WOT jest wesołą czeredką latającą po lasach z wyposażeniem którego zazdroszczą zawodowcy. Tak się składa, że żeby ogarnąć procedury nowoczesnego sprzętu weekendy nie starczą, mało tego WOT nie zobowiązuje tej wesołej gromadki do wytrwania na zasadzie kilkuletniego kontraktu. Więc szanse przyzwoitego wyszkolenia są iluzoryczne i nie sądzę, że siłowe i na ochotnika przesuwanie zawodowców do WOT sytuację uzdrowi, no chyba, że jednym głosowaniem przesuniemy całę WP do WOT.

Co do pisoskiej miary, to sprawa się ma zwyczajnie inaczej. Sprawność pisu polega na obiecankach. Jak na razie udało się dla ludu załatwić 500+ które jest ordynarną kiełbasą wyborczą dla mało rozgarnietego elektoratu. Wszystko inne leży, mimo intensywnej propagandy gadzinówki w stylu TVP. Legendarny prom, a raczej stępka rdzewieje, przekop Mierzei Wiślanej - skończyło się na rabunkowym wyrębie lasu, podobnie jak w Puszczy Białowieskiej, a obecnie w Puszczy Bukowej (pod Szczecinem), o lodołamaczu słyszałeś, co to jest byle jak pospawany o 6 cm za krótki i poklejony taśmą? Milion aut elektrycznych - coś jeździ po kraju? Co do zadłużenia - w EU nie mogą kłamać, więc okazuje się, ze nagle owe zadłużenie skokowo wzrosło, m.in. dzięki powrotu do obniżonego wieku emerytalnego. Zagarnieto kapitał z OFE, a tak warczało się na PO i Tuska za podobny numer parę lat temu. Nie wspomnę o burdelu w MON, sądownictwie - średni czas rozpraw wydłużył się, coraz trudniej cokolwiek załatwić w sądzie (empiryczny przykład z mojej Rodziny). VAT no cóż jeżeli w TVP, czy TV Polonia może jest go więcej, ale jakoś tak ostatnio po mediach obijają się wściekli przedsiębiorcy którzy nie mogą otrzymać zwrotu przez 2 lata, co wykańcza firmy. Tak PiS jest sprawny w obiecankach rozdawnictwa, ale dziwnym trafem ceny rosną, opieka medyczna leży, nauczyciele się wkurzyli gdy ich w maju olano - kończą się np zielone szkoły. Nie chce mi się wiecej pisać. Partia idzie na bezczela, nie ma rozsądnej koncepcji rozwoju, są tylko slogany, zwłaszcza teraz, 3 tygodnie przed wyborami.

Pzdr

--
    patmate
  • bmc3i 23.09.19, 18:12
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > > Robią co chcą.
    > > > A WOT - ot takie nieudolne SS i SA na pisoską miarę.
    > >
    > >
    > > Widzisz, po czyms takim nawet zdeklarowany przeciwnik pisu nabierze watpl
    > iwości
    > > .
    > > Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolno
    > ść pop
    > > rzedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia? Dobrze
    > ponad
    > > 40% poparcia, wielkie wydatki jak nigdy dotąd. a budżet się spina jak nig
    > dy dot
    > > ąd - to jest "nieudolność"? To co było udolnością wcześniej, czy co byłob
    > y udol
    > > nością dzisiaj?
    > > WOT nieudolny? A niby w czym miał do tej pory okazję się wykazać, aby móc
    > oceni
    > > ć, jest czy tez nie jest udolny? Krytyka ma swoje granice, za którymi jes
    > t już
    > > tylko śmieszność. Jak krytykować to mądrze. Choćby w czambuł, ale z głową
    > .
    >
    > Po raz n-ty udowadniasz, ze zwyczajnie nie rozumiesz tekstu pisanego w języku p
    > olskim.
    >
    > Nieudolne odnosi się do pierwszej części zdania.

Ty zas nie rozumeisz w jezyku polskim nawet tekstu ktory sam piszesz. Słowo czy wyraz, "nieudolny" jest słowem ocennym wynikającym z oceny skutków podejmowanych działań. Leksykalnie, nie można ocenic czyjejś nieudolności, nie odnoszac sie do jakichś konkretnych nieudanych działań.

> WOT jest wesołą czeredką latającą po lasach z wyposażeniem którego zazdroszczą
    > zawodowcy. Tak się składa, że żeby ogarnąć procedury nowoczesnego sprzętu week
    > endy nie starczą, mało tego WOT nie zobowiązuje tej wesołej gromadki do wytrwan
    > ia na zasadzie kilkuletniego kontraktu. Więc szanse przyzwoitego wyszkolenia są
    > iluzoryczne i nie sądzę, że siłowe i na ochotnika przesuwanie zawodowców do WO
    > T sytuację uzdrowi, no chyba, że jednym głosowaniem przesuniemy całę WP do WOT.

Dlatego m.in. kupuje sie dla nich prostsze w obsłudze od Spike'ów Jaweliny, które do skutecznego użycia nie wymagają tyle treningu, co te pierwsze. WOT to wojska terytorialne, a nie liniowe, przeznaczone do działań m.in. wówczas, gdy te drugie przestaną już istnieć.

> Co do pisoskiej miary, to sprawa się ma zwyczajnie inaczej. Sprawność pisu pole
    > ga na obiecankach. Jak na razie udało się dla ludu załatwić 500+ które jest ord
    > ynarną kiełbasą wyborczą dla mało rozgarnietego elektoratu. Wszystko inne leży,
    > mimo intensywnej propagandy gadzinówki w stylu TVP.

Jak na razie budżet ma się świetnie, dług publiczny maleje, a gospodarka kwitnie. I nikt poważny - także z zagranicy - temu, nie przeczy. Mimo zaklęć propagandy środowisk opozycyjnych.

Legendarny prom, a raczej
    > stępka rdzewieje, przekop Mierzei Wiślanej - skończyło się na rabunkowym wyrębi
    > e lasu, podobnie jak w Puszczy Białowieskiej, a obecnie w Puszczy Bukowej (pod
    > Szczecinem), o lodołamaczu słyszałeś, co to jest byle jak pospawany o 6 cm za k
    > rótki i poklejony taśmą?

Ta, i to wina PiSu, a wręcz wprost Kaczyńskiego. To on odwalił fuszerę.

Milion aut elektrycznych - coś jeździ po kraju? Co do
    > zadłużenia - w EU nie mogą kłamać, więc okazuje się, ze nagle owe zadłużenie sk
    > okowo wzrosło, m.in. dzięki powrotu do obniżonego wieku emerytalnego.

Dziwne że Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma na ten temat inne zdanie.

Zagarniet
    > o kapitał z OFE, a tak warczało się na PO i Tuska za podobny numer parę lat tem
    > u. Nie wspomnę o burdelu w MON, sądownictwie - średni czas rozpraw wydłużył się

Jasne że się wydłużył. Bo PiS zmienił prawo, powracając do zapisów KPC sprzed objecia rzadów przez PO-PSL, nakazując sędziom w postępowaniu uproszczonym ponownie badać oczywistość roszczenia, a nie przyklepywać nakazy zapłaty nawet gdy przedawnienie roszczenia aż razi po oczach, a pozwany nie jest nawet prawidłowo powiadomiony o wniesionym pozwie.

> , coraz trudniej cokolwiek załatwić w sądzie (empiryczny przykład z mojej Rodzi
    > ny).

Sad nie służy do załatwiania czegokolwiek. Sąd to pole sporu dwóch równoprawnych stron.

VAT no cóż jeżeli w TVP, czy TV Polonia może jest go więcej, ale jakoś tak
    > ostatnio po mediach obijają się wściekli przedsiębiorcy którzy nie mogą otrzym
    > ać zwrotu przez 2 lata, co wykańcza firmy. Tak PiS jest sprawny w obiecankach r
    > ozdawnictwa, ale dziwnym trafem ceny rosną, opieka medyczna leży, nauczyciele s
    > ię wkurzyli gdy ich w maju olano - kończą się np zielone szkoły. Nie chce mi si
    > ę wiecej pisać. Partia idzie na bezczela, nie ma rozsądnej koncepcji rozwoju, s
    > ą tylko slogany, zwłaszcza teraz, 3 tygodnie przed wyborami.

Tak, tak. A za rządów PO pielęgniarki i nauczyciele nie blokowali całego Śródmieścia Waraszawy.

--
    Sink'em all
  • patmate 24.09.19, 04:11
    bmc3i napisał:

> Ty zas nie rozumeisz w jezyku polskim nawet tekstu ktory sam piszesz. Słowo cz
    > y wyraz, "nieudolny" jest słowem ocennym wynikającym z oceny skutków podejmowan
    > ych działań. Leksykalnie, nie można ocenic czyjejś nieudolności, nie odnoszac s
    > ie do jakichś konkretnych nieudanych działań.

Ogarnij. Kto nauczy się konkretów w trakcie weekendowego wojska? Wezmą Javeliny do domu, jak student zaoczny książki???? A po roku mogą olać WOT i co dalej, bierzemy następnego? Tylko coś specjalnie nikt się nie garnie do WOT.

> Dlatego m.in. kupuje sie dla nich prostsze w obsłudze od Spike'ów Jaweliny, któ
    > re do skutecznego użycia nie wymagają tyle treningu, co te pierwsze.

Jakieś konkrety porónawcze?

> WOT to woj
    > ska terytorialne, a nie liniowe, przeznaczone do działań m.in. wówczas, gdy te
    > drugie przestaną już istnieć.

Dlatego Javeliny i Spiki powinny pójść do zawodowcó, a RPG-7 do WOT-u a nie odwrotnie.

> Jak na razie budżet ma się świetnie, dług publiczny maleje, a gospodarka kwitni
    > e. I nikt poważny - także z zagranicy - temu, nie przeczy. Mimo zaklęć propaga
    > ndy środowisk opozycyjnych.

:-D
    przykład

innpoland.pl/144269,dlug-publiczny-polski-rekordowe-zadluzenie-polski-pkb-na-mieszkanca

>
    > Legendarny prom, a raczej
    > > stępka rdzewieje, przekop Mierzei Wiślanej - skończyło się na rabunkowym
    > wyrębi
    > > e lasu, podobnie jak w Puszczy Białowieskiej, a obecnie w Puszczy Bukowej
    > (pod
    > > Szczecinem), o lodołamaczu słyszałeś, co to jest byle jak pospawany o 6 c
    > m za k
    > > rótki i poklejony taśmą?
    >
    >
    > Ta, i to wina PiSu, a wręcz wprost Kaczyńskiego. To on odwalił fuszerę.

no właśnie, wina Tuska pewnie ;-)
    Prom to klasyczy przykład indolencji PiS. Wzięto się za projekt po wyspawaniu stępki. Polska firma nie podołała, teraz ma się kupić projekt z Danii. Lodołamacz spiepszono m.in. żeby zdążyć na pisoską kampanię wyborczą dla min. Gróbarczyka. A żeby śmieszniej, parę kilometrów dalej prywaciuchy budują zgrabne stateczki (pogłąbiarki) dla zagranicznego odbiorcy bez pomocy swiętojebliwego pisu - znowu wina Tuska i Kopacz pewnie.

> Milion aut elektrycznych - coś jeździ po kraju? Co do
    > > zadłużenia - w EU nie mogą kłamać, więc okazuje się, ze nagle owe zadłuże
    > nie sk
    > > okowo wzrosło, m.in. dzięki powrotu do obniżonego wieku emerytalnego.
    >
    > Dziwne że Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma na ten temat inne
    > zdanie.

Znaczy jeżdzą polskimi samochodami elektrycznymi? Coś mnie ominęło?

> Zagarniet
    > > o kapitał z OFE, a tak warczało się na PO i Tuska za podobny numer parę l
    > at tem
    > > u. Nie wspomnę o burdelu w MON, sądownictwie - średni czas rozpraw wydłuż
    > ył się
    >
    >
    >
    > Jasne że się wydłużył. Bo PiS zmienił prawo, powracając do zapisów KPC sprzed o
    > bjecia rzadów przez PO-PSL, nakazując sędziom w postępowaniu uproszczonym ponow
    > nie badać oczywistość roszczenia, a nie przyklepywać nakazy zapłaty nawet gdy p
    > rzedawnienie roszczenia aż razi po oczach, a pozwany nie jest nawet prawidłowo
    > powiadomiony o wniesionym pozwie.

Tak, teraz właśnie wchodzą przepisy o przedawnianiu spraw po 3 miesiącach, a nie roku. Ciekawe dlaczego?

> > , coraz trudniej cokolwiek załatwić w sądzie (empiryczny przykład z mojej
    > Rodzi
    > > ny).
    >
    >
    > Sad nie służy do załatwiania czegokolwiek. Sąd to pole sporu dwóch równoprawnyc
    > h stron.

Bełkot. Są procedury przedsądowe, które się wydłużyły.

> Tak, tak. A za rządów PO pielęgniarki i nauczyciele nie blokowali całego Śródmi
    > eścia Waraszawy.

To samo jest teraz, jakbyś nie wiedział w maju był miesiąc strajku nauczycielskiego. Szpitale padają. Leki przy leczeniu raka poszły w górę kilkadziesiąt razy. Nie pisz o czym masz pojęcie tylko z reżimowego przekaz z ocenam.

Pzdr

--
    patmate
  • bmc3i 24.09.19, 05:40
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > Ty zas nie rozumeisz w jezyku polskim nawet tekstu ktory sam piszesz. Sł
    > owo cz
    > > y wyraz, "nieudolny" jest słowem ocennym wynikającym z oceny skutków pode
    > jmowan
    > > ych działań. Leksykalnie, nie można ocenic czyjejś nieudolności, nie odno
    > szac s
    > > ie do jakichś konkretnych nieudanych działań.
    >
    > Ogarnij. Kto nauczy się konkretów w trakcie weekendowego wojska? Wezmą Javelin
    > y do domu, jak student zaoczny książki???? A po roku mogą olać WOT i co dalej,
    > bierzemy następnego? Tylko coś specjalnie nikt się nie garnie do WOT.

A co to są konkrety? To wojsko mające w razie wojny pełnić funkcje pomocnicze, mające nękać przeciwnika w swoich własnych małych ojczyznach, a po ewentualnym upadku obrony, stanowić zalążek zorganizowanego ruchu oporu. Oni mają się nauczyć strzelać i posługiwać bronią, a nie być komandosami, czy innymi snajperami. Aby w razie potrzeby, nie trzeba było ich uczyć że przed użyciem broni, trzeba ją najpierw odbezpieczyć.

> > Dlatego m.in. kupuje sie dla nich prostsze w obsłudze od Spike'ów Jawelin
    > y, któ
    > > re do skutecznego użycia nie wymagają tyle treningu, co te pierwsze.
    >
    > Jakieś konkrety porónawcze?

Konkretów żadnych nie dostarczę, bo nie interesuję się tego rodzaju bronią, ale własnie to podaje się w mediach za powód dostaw do WOT własnie javelinów, a nie Spike'ów.

> > WOT to woj
    > > ska terytorialne, a nie liniowe, przeznaczone do działań m.in. wówczas, g
    > dy te
    > > drugie przestaną już istnieć.
    >
    > Dlatego Javeliny i Spiki powinny pójść do zawodowcó, a RPG-7 do WOT-u a nie od
    > wrotnie.

Dla wojsk zawodowych dostarczane sa Spike, a Javeliny dla wojsk obrony terytorialnej.

> > Jak na razie budżet ma się świetnie, dług publiczny maleje, a gospodarka
    > kwitni
    > > e. I nikt poważny - także z zagranicy - temu, nie przeczy. Mimo zaklęć p
    > ropaga
    > > ndy środowisk opozycyjnych.
    >
    > :-D
    > przykład
    >
    > innpoland.pl/144269,dlug-publiczny-polski-rekordowe-zadluzenie-polski-pkb-na-mieszkanca

Ha, czyli przeczytałeś tylko nagłówek artykułu. Szkoda.
    Gdybys przeczytał cały, znalazłbyś na końcu "Na koniec kwietnia dochody państwa przewyższały wydatki o 9,3 mld zł. Nasz kraj znacznie wyprzedza w tym względzie Niemcy i Anglię." :)
    Wracając do rzeczy, artykuł z naciąganą tezą. "W rzeczywsitosci dług nalezy powiekszyć o 5 bln złotych naleznych w przyszłości emerytom" - jakby w jakimkolwiek kraju państwo nie miało zobowiazań przyszłych wobec emerytów. Dług to dług, istniejaca wartość ksiegowa tu i teraz. Chyba że nie chcesz w przyszłości płacić emerytom, i każesz im się najeść trawą.

> > Legendarny prom, a raczej
    > > > stępka rdzewieje, przekop Mierzei Wiślanej - skończyło się na rabun
    > kowym
    > > wyrębi
    > > > e lasu, podobnie jak w Puszczy Białowieskiej, a obecnie w Puszczy B
    > ukowej
    > > (pod
    > > > Szczecinem), o lodołamaczu słyszałeś, co to jest byle jak pospawany
    > o 6 c
    > > m za k
    > > > rótki i poklejony taśmą?
    > >
    > >
    > > Ta, i to wina PiSu, a wręcz wprost Kaczyńskiego. To on odwalił fuszerę.
    >
    > no właśnie, wina Tuska pewnie ;-)

Nie, Kaczyńskiego. Napisałem przecież.

> Prom to klasyczy przykład indolencji PiS. Wzięto się za projekt po wyspawaniu
    > stępki. Polska firma nie podołała, teraz ma się kupić projekt z Danii. Lodołama
    > cz spiepszono m.in. żeby zdążyć na pisoską kampanię wyborczą dla min. Gróbarczy
    > ka. A żeby śmieszniej, parę kilometrów dalej prywaciuchy budują zgrabne statecz
    > ki (pogłąbiarki) dla zagranicznego odbiorcy bez pomocy swiętojebliwego pisu - z
    > nowu wina Tuska i Kopacz pewnie.

Na coś takiego, można odpowiedzieć tylko przykładem budowy ORP Ślązak, który rząd Tuska przez dwie kadencje Sejmu budował metodą bez-kosztową, postanawiając nie płacić stoczni. Bo chyba nie uznasz za ponoszenie kosztów budowy okrętu, wypłaty na rzecz stocznie oszałamiającej kwoty 75.000 złotych rocznie.

> > Milion aut elektrycznych - coś jeździ po kraju? Co do
    > > > zadłużenia - w EU nie mogą kłamać, więc okazuje się, ze nagle owe z
    > adłuże
    > > nie sk
    > > > okowo wzrosło, m.in. dzięki powrotu do obniżonego wieku emerytalneg
    > o.
    > >
    > > Dziwne że Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma na ten temat
    > inne
    > > zdanie.
    >
    > Znaczy jeżdzą polskimi samochodami elektrycznymi? Coś mnie ominęło?

Najwyraźniej ominęła Cie likwidacja deficytu budżetowego, przez zrównoważenie wydatków z dochodami budżetowymi

> > Zagarniet
    > > > o kapitał z OFE, a tak warczało się na PO i Tuska za podobny numer
    > parę l
    > > at tem
    > > > u. Nie wspomnę o burdelu w MON, sądownictwie - średni czas rozpraw
    > wydłuż
    > > ył się
    > >
    > >
    > >
    > > Jasne że się wydłużył. Bo PiS zmienił prawo, powracając do zapisów KPC sp
    > rzed o
    > > bjecia rzadów przez PO-PSL, nakazując sędziom w postępowaniu uproszczonym
    > ponow
    > > nie badać oczywistość roszczenia, a nie przyklepywać nakazy zapłaty nawet
    > gdy p
    > > rzedawnienie roszczenia aż razi po oczach, a pozwany nie jest nawet prawi
    > dłowo
    > > powiadomiony o wniesionym pozwie.
    >
    > Tak, teraz właśnie wchodzą przepisy o przedawnianiu spraw po 3 miesiącach, a ni
    > e roku. Ciekawe dlaczego?

Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo przedawnienie roszczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie słyszałem aby coś w tej mierze miało się zmienić.

> > > , coraz trudniej cokolwiek załatwić w sądzie (empiryczny przykład z
    > mojej
    > > Rodzi
    > > > ny).
    > >
    > >
    > > Sad nie służy do załatwiania czegokolwiek. Sąd to pole sporu dwóch równop
    > rawnyc
    > > h stron.
    >
    > Bełkot. Są procedury przedsądowe, które się wydłużyły.

Znowu nie wiesz o czym piszesz. Co konkretnie wydłużyło się w procedurach przed sądowych?

> > Tak, tak. A za rządów PO pielęgniarki i nauczyciele nie blokowali całego
    > Śródmi
    > > eścia Waraszawy.
    >
    > To samo jest teraz, jakbyś nie wiedział w maju był miesiąc strajku nauczyciels
    > kiego. Szpitale padają. Leki przy leczeniu raka poszły w górę kilkadziesiąt raz
    > y. Nie pisz o czym masz pojęcie tylko z reżimowego przekaz z ocenam.

Człowieku. Przez lata mieszkałem w Warszawie. Najlepiej wiem, jakie trudności dla mieszkańców zawsze wywoływały masowe najazdy z całego kraju różnych grup zawodowych, w tym owych pielęgniarek i nauczycieli, gdy całe Aleje Jerozolimskie, Świętokrzyska, czy Plac Trzech Krzyży były zablokowane przez pielęgniarki, lekarzy, nauczycieli i innych górników, protestujących pod ministerstwami czy Wiejską. Wiec nie mów mi że one zaczęły się dopiero za rządów PiSu, a za PO ich nie było. Nawet ja sam nie wiem juz, ile razy spóźniłem się z ich powodu do pracy, czy na jakieś inne ważne spotkanie.

Olaboga. Szpitale padają.... Jeszcze gdy żyłem w Polsce, na początku pierwszej dekady 21. wieku, szpitalom kończyły sie środki z NFZ już w pierwszym kwartale roku.

--
    Sink'em all
  • patmate 24.09.19, 14:14
    bmc3i napisał:

> A co to są konkrety? To wojsko mające w razie wojny pełnić funkcje pomocnicze,
    > mające nękać przeciwnika w swoich własnych małych ojczyznach

Przecież cały czas o to mi chodzi. Po co pakować w WOT sprzęt którego brakuje WP?????

> Konkretów żadnych nie dostarczę, bo nie interesuję się tego rodzaju bronią, ale
    > własnie to podaje się w mediach za powód dostaw do WOT własnie javelinów, a ni
    > e Spike'ów.

Ponownie. Prostsze są RPG-7.

> Dla wojsk zawodowych dostarczane sa Spike, a Javeliny dla wojsk obrony terytori
    > alnej.

Czepiasz się, ponownie weekendowiec hasający po lesie powinien być uzbrojony w RPG-7 - sprzęt stokowy, którego jest pod dostatkiem w magazynach.

> Ha, czyli przeczytałeś tylko nagłówek artykułu. Szkoda.
    > Gdybys przeczytał cały, znalazłbyś na końcu "Na koniec kwietnia dochody państwa
    > przewyższały wydatki o 9,3 mld zł. Nasz kraj znacznie wyprzedza w tym względzi
    > e Niemcy i Anglię." :)

Jak zwykle w ciągu roku - opóźnianie zwrotu VAT, nagle w grudniu następuje duży minus. Sprawdź.

> "W rzeczywsitosci dług nalezy pow
    > iekszyć o 5 bln złotych naleznych w przyszłości emerytom" - jakby w jakimkolwie
    > k kraju państwo nie miało zobowiazań przyszłych wobec emerytów. Dług to dług, i
    > stniejaca wartość ksiegowa tu i teraz.

Błąd, takie zestawienia są obowiązkowe w EU. W TVP niekoniecznie.

> Na coś takiego, można odpowiedzieć tylko przykładem budowy ORP Ślązak, który rz
    > ąd Tuska przez dwie kadencje Sejmu budował metodą bez-kosztową, postanawiając n
    > ie płacić stoczni.

Ślązaka budowali i SLD i PiS, więc każdy umoczony. Ale nikt nie próbował z tego robić propagandy sukcesu, jak PiS w sprawie lodołamacza.

> > Znaczy jeżdzą polskimi samochodami elektrycznymi? Coś mnie ominęło?
    >
    > Najwyraźniej ominęła Cie likwidacja deficytu budżetowego, przez zrównoważenie w
    > ydatków z dochodami budżetowymi

Na papierze. Część wydatków budżetowych przerzuca się bezczelnie na samorządy.

> Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo przedawnienie ros
    > zczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie słyszałem aby coś w
    > tej mierze miało się zmienić.

Nie pisałem o roszczeniach. Pisałem o zawieszaniu/archiwizowaniu spraw po 3 miesiącach zamiast roku, co było do tej pory.

> > > Sad nie służy do załatwiania czegokolwiek. Sąd to pole sporu dwóch
    > równop
    > > rawnyc
    > > > h stron.

Sąd to kolejki do rozpraw, przygotowanie dokumentacji, zasięganie informacji. Teraz jest bardzo słabo, redukuje się personel.

Aha, wspomniałeś coś o ściągalności VAT-u. Sprawdź kto przegłosował w 2015 wprowadzenie JPK, a kto był przeciw :-)

Pzdr
  • bmc3i 24.09.19, 20:14
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    > > A co to są konkrety? To wojsko mające w razie wojny pełnić funkcje pomocn
    > icze,
    > > mające nękać przeciwnika w swoich własnych małych ojczyznach
    >
    > Przecież cały czas o to mi chodzi. Po co pakować w WOT sprzęt którego brakuje
    > WP?????

Zupełnie nie o to chodzi. Gdy pojawiał się po raz pierwszy pomysł WOT, ówczesni krytycy mowili że bedzie dostawał stary zdezolowany sprzet. Rzad mowil wowczas ze nie bedzie. Ze bedzie dostawal taki sam nowy sprzet jak wojska liniowe. Mamy w Poslce linie produkcyjną Spike'ów i cały czas ida nowe zamowienia na Spike dla wojsk zawodowych.

> > Konkretów żadnych nie dostarczę, bo nie interesuję się tego rodzaju broni
    > ą, ale
    > > własnie to podaje się w mediach za powód dostaw do WOT własnie javelinów
    > , a ni
    > > e Spike'ów.
    >
    > Ponownie. Prostsze są RPG-7.

To zalezy jak na to patrzeć. Nie chodzi o prostotę naciskania cyngla, lecz o prostotę trafienia. A RPG-7 trudniej trafić niż nowoczesnym pociskiem fire-and-forget. A wśród tych ostatnich, Javelin jest ponoć prostszy w obsłudze i wymaga mniej treningu od Spike'a. I to z tego powodu dostają Javeliny te wojska, ktore mają mniej czasu na trening.

> > Dla wojsk zawodowych dostarczane sa Spike, a Javeliny dla wojsk obrony te
    > rytori
    > > alnej.
    >
    > Czepiasz się, ponownie weekendowiec hasający po lesie powinien być uzbrojony w
    > RPG-7 - sprzęt stokowy, którego jest pod dostatkiem w magazynach.

Aby łatwiej było mu popełnić samobójstwo? Niby dlaczego akurat rpg-7 powinien dostać amator?

> > Ha, czyli przeczytałeś tylko nagłówek artykułu. Szkoda.
    > > Gdybys przeczytał cały, znalazłbyś na końcu "Na koniec kwietnia dochody p
    > aństwa
    > > przewyższały wydatki o 9,3 mld zł. Nasz kraj znacznie wyprzedza w tym wz
    > ględzi
    > > e Niemcy i Anglię." :)
    >
    > Jak zwykle w ciągu roku - opóźnianie zwrotu VAT, nagle w grudniu następuje duż
    > y minus. Sprawdź.

Czyli to dlatego Pisowi udało się zlikwidować 200 mld watowską szara strefę, z ktorą nie mogły sobie przez lata poradzić rządy innych kolorów?

> > "W rzeczywsitosci dług nalezy pow
    > > iekszyć o 5 bln złotych naleznych w przyszłości emerytom" - jakby w jakim
    > kolwie
    > > k kraju państwo nie miało zobowiazań przyszłych wobec emerytów. Dług to d
    > ług, i
    > > stniejaca wartość ksiegowa tu i teraz.
    >
    > Błąd, takie zestawienia są obowiązkowe w EU. W TVP niekoniecznie.

Najwyraźniej nie są obowiązkowe w Banku Światowym. I czy UE uwzględnia w 98% długu publicznym Niemiec, i 120% długu publicznym Francji, przyszłe zobowiązania wobec emerytów, ktore - jak rozumiem - uwzględnia w 50% polskim długu publicznym?

> > Na coś takiego, można odpowiedzieć tylko przykładem budowy ORP Ślązak, kt
    > óry rz
    > > ąd Tuska przez dwie kadencje Sejmu budował metodą bez-kosztową, postanawi
    > ając n
    > > ie płacić stoczni.
    >
    > Ślązaka budowali i SLD i PiS, więc każdy umoczony. Ale nikt nie próbował z teg
    > o robić propagandy sukcesu, jak PiS w sprawie lodołamacza.

Budowali, ale to za rządów akurat ministra Klicha, ministerstwo obrony płaciło 75K zł rocznie na budowę tego okrętu. Akurat w czasie zielonej wyspy, gdy minister Klich zwracał miliardy z budzetu MON do ogólnego budżetu państwa.

> > > Znaczy jeżdzą polskimi samochodami elektrycznymi? Coś mnie ominęło
    > ?
    > >
    > > Najwyraźniej ominęła Cie likwidacja deficytu budżetowego, przez zrównoważ
    > enie w
    > > ydatków z dochodami budżetowymi
    >
    > Na papierze. Część wydatków budżetowych przerzuca się bezczelnie na samorządy.

Od zawsze, samorzady realizowały oprócz zadań własnych, równiez tzw. zadania zlecone, czyli zadania leżace w obowiazkach administracji państwowej (nie samorządowej), których wykonywanie rząd powierzał samorządom. I płacił im za to. O ile wiem dalej ma to miejsce. Cos na samorządy dodatkowego przerzucił, i nie płaci im za to? Swoją drogą, tak na marginesie, w administracji samorządowej zawsze zarabiało się lepiej niz na równorzędnych stanowiskach w administracji państwowej. Zawsze urzędnicy - dajmy na to - urzędu skarbowego w Pcimiu Dolnym, zazdrościli zarobków urzędnikom urzędu miasta, czy gminy, w tym samym mieście.

> > Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo przedawnien
    > ie ros
    > > zczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie słyszałem aby
    > coś w
    > > tej mierze miało się zmienić.
    >
    > Nie pisałem o roszczeniach. Pisałem o zawieszaniu/archiwizowaniu spraw po 3 mi
    > esiącach zamiast roku, co było do tej pory.

Przyznam że wciąż nie rozumiem. Żaden wniosek, czy pozew kierowany do sądu, nie może pozostać bez rozpatrzenia. Nie ma takiej prawnej możliwości, aby mógł zostać nie rozpatrzony i "zarchiwizowany". Napisz coś więcej na ten temat, bo trudno pojąć o co Ci chodzi.

> > > > Sad nie służy do załatwiania czegokolwiek. Sąd to pole sporu
    > dwóch
    > > równop
    > > > rawnyc
    > > > > h stron.
    >
    > Sąd to kolejki do rozpraw, przygotowanie dokumentacji, zasięganie informacji.
    > Teraz jest bardzo słabo, redukuje się personel.

Najdłużej w sądach trwaja postępowania na etapie przygotowawczym, gdy wymagane sa jakieś działania czy dokumenty ze strony stron postepowania, czy tez biegłych, stawiennictwo świadków, etc. Inną kwestią sa sprawy kadrowe, zwiazane z brakami w personelu sadów. Jeszcze w drugiej połowie lat 90. prezesami wielu sądów rejonowych nie byli nawet sędziwie, lecz asesorzy. Bo kto mógł, uciekał ze stanu sędziowskiego, do innych zawodów prawniczych.

> Aha, wspomniałeś coś o ściągalności VAT-u. Sprawdź kto przegłosował w 2015 wpro
    > wadzenie JPK, a kto był przeciw :-)

Nie wiem co to jest JPK. Ściągalność VAT, wiąże się ze ściąganiem podatków należnych, czyli między innymi, ze ściganiem przestępstw podatkowych walką z unikaniem płacenia podatków. Z walką z szara strefą podatkową.

--
    Sink'em all
  • czizus 25.09.19, 16:15
    bmc3i napisał:

> Czyli to dlatego Pisowi udało się zlikwidować 200 mld watowską szara strefę, z
    > ktorą nie mogły sobie przez lata poradzić rządy innych kolorów?
    >

A skąd ty masz takie dane?? Z TVP-info??? Jakie 200 mld. zł???

Raz że ta kwota to kłamstwo, dwa to to, że PIS zabrał się za ściąganie VAT-u na podstawie przepisów przygotowanych przez poprzedników a nie przez PIS.
    Owszem, poprawiono ściągalność ale to raczej skromne kwoty.
    I jeszcze jedno, problemy z oszustwami z VAT były i są w całej UE a nie tylko w Polsce. Bandyci, złodzieje i wszelkiej maści oszuści zawsze o krok lub dwa wyprzedzają prawo, więc potrzeba trochę czasu żeby zlikwidować patologie. Tak jest w całej UE ale tam nikt nie stawia rządów, premierów przed Trybunałem Stanu.
  • bmc3i 25.09.19, 17:52
    czizus napisał:

> bmc3i napisał:
    >
    >
    > > Czyli to dlatego Pisowi udało się zlikwidować 200 mld watowską szara stre
    > fę, z
    > > ktorą nie mogły sobie przez lata poradzić rządy innych kolorów?
    > >
    >
    >
    > A skąd ty masz takie dane?? Z TVP-info??? Jakie 200 mld. zł???
    >
    > Raz że ta kwota to kłamstwo, dwa to to, że PIS zabrał się za ściąganie VAT-u na
    > podstawie przepisów przygotowanych przez poprzedników a nie przez PIS.
    > Owszem, poprawiono ściągalność ale to raczej skromne kwoty.
    > I jeszcze jedno, problemy z oszustwami z VAT były i są w całej UE a nie tylko w
    > Polsce. Bandyci, złodzieje i wszelkiej maści oszuści zawsze o krok lub dwa wyp
    > rzedzają prawo, więc potrzeba trochę czasu żeby zlikwidować patologie. Tak jest
    > w całej UE ale tam nikt nie stawia rządów, premierów przed Trybunałem Stanu.

Nie subskrybuje zadnej telewizji, nawet amerykanskiej, nie mowiac o polskiej, czy TVP w szczegolnosci.
    Jedyne informacje codzienne z Polski jakie mam, to z gazeta.pl. Ale masz racje, zlikwidowali nie 200 mld dziury vatowskiej, lecz 250 mld.

Jasne, zlikwidowali dzieki PO.... Sam w to wierzysz? To dlaczego PO jej nie zlikwidowala przez 8 lat? Nie mieli czasu?

--
    Sink'em all
  • czizus 26.09.19, 09:39
    bmc3i napisał:

> Nie subskrybuje zadnej telewizji, nawet amerykanskiej, nie mowiac o polskiej, c
    > zy TVP w szczegolnosci.
    > Jedyne informacje codzienne z Polski jakie mam, to z gazeta.pl. Ale masz racje,
    > zlikwidowali nie 200 mld dziury vatowskiej, lecz 250 mld.
    >
    > Jasne, zlikwidowali dzieki PO.... Sam w to wierzysz? To dlaczego PO jej nie zli
    > kwidowala przez 8 lat? Nie mieli czasu?

Nie znasz i nie rozumiesz tematu a jest dość złożony. Widać, że uległeś PIS-owskiej propagandzie.
    Tutaj masz trochę wiedzy n/t tzw. "luki Vat - owskiej" . Owszem ograniczono tę lukę, ale, . . . .
    tvn24bis.pl/z-kraju,74/luka-vat-w-polsce-najnowsze-szacunki-ministerstwa-finansow,929185.html
    Warto posłuchać różnych wypowiedzi w załączonym filmiku.

• cojestdoktorku 25.09.19, 18:13
    NIK nadzorował Kwiatkowski, człowiek PO i jego instytucja dała taki raport:
    businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/luka-vat-w-polsce-raport-nik-ocenia-ministrow-finansow/zjql153?utm_source=forum.gazeta.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
    uwierz człowiekowi z PO mówiacemu ze za rządów PO luka była i rosła

--
  • patmate 25.09.19, 21:08
    bmc3i napisał:

> Zupełnie nie o to chodzi. Gdy pojawiał się po raz pierwszy pomysł WOT, ówczesni
    > krytycy mowili że bedzie dostawał stary zdezolowany sprzet. Rzad mowil wowczas
    > ze nie bedzie. Ze bedzie dostawal taki sam nowy sprzet jak wojska liniowe. Mam
    > y w Poslce linie produkcyjną Spike'ów i cały czas ida nowe zamowienia na Spike
    > dla wojsk zawodowych.

Nie będę w kólko przepisywał co post tego samego.

> To zalezy jak na to patrzeć. Nie chodzi o prostotę naciskania cyngla, lecz o pr
    > ostotę trafienia. A RPG-7 trudniej trafić niż nowoczesnym pociskiem fire-and-fo
    > rget. A wśród tych ostatnich, Javelin jest ponoć prostszy w obsłudze i wymaga m
    > niej treningu od Spike'a. I to z tego powodu dostają Javeliny te wojska, ktore
    > mają mniej czasu na trening.

Czasu na trening nie ma jeżeli idzie się na wojnę w weekendy. Sprzętu brakuje, a ma się wydawać najnowocześniejszy dla amatoró.

> Aby łatwiej było mu popełnić samobójstwo? Niby dlaczego akurat rpg-7 powinien d
    > ostać amator?

Samo tworzenie WOT-u to zachęta do samobójstwa.

> Czyli to dlatego Pisowi udało się zlikwidować 200 mld watowską szara strefę, z
    > ktorą nie mogły sobie przez lata poradzić rządy innych kolorów?

JPK przegłosował PO, a PiS był przeciw w 2015. Prosiłem żebyś sprawdził a nie powielał bełkot reżimowej TVP.

> Budowali, ale to za rządów akurat ministra Klicha, ministerstwo obrony płaciło
    > 75K zł rocznie na budowę tego okrętu. Akurat w czasie zielonej wyspy, gdy minis
    > ter Klich zwracał miliardy z budzetu MON do ogólnego budżetu państwa.

Wcześniej PiS miał 2 lata i dlaczego nie zbudował?

> Od zawsze, samorzady realizowały oprócz zadań własnych, równiez tzw. zadania zl
    > econe, czyli zadania leżace w obowiazkach administracji państwowej (nie samorzą
    > dowej), których wykonywanie rząd powierzał samorządom. I płacił im za to.

Bla, bla, bla PiS przerzucił koszty reformy/deformy edukacji na samorządy, obiecuje kasę nauczycielom ale połowa za kasę samorządową, podnosi ceny prądu szafując ulgami na prawo i lewo, ale pomija samorządy. Jest to komusze przykręcanie śruby aby je wykończyć, bo siedzą na razie tam ludzie spoza tej jedynej

> > > Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo przed
    > awnien
    > > ie ros
    > > > zczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie słyszałe
    > m aby
    > > coś w
    > > > tej mierze miało się zmienić.
    > >
    > > Nie pisałem o roszczeniach. Pisałem o zawieszaniu/archiwizowaniu spraw p
    > o 3 mi
    > > esiącach zamiast roku, co było do tej pory.
    >
    >
    > Przyznam że wciąż nie rozumiem. Żaden wniosek, czy pozew kierowany do sądu, nie
    > może pozostać bez rozpatrzenia. Nie ma takiej prawnej możliwości, aby mógł zos
    > tać nie rozpatrzony i "zarchiwizowany". Napisz coś więcej na ten temat, bo trud
    > no pojąć o co Ci chodzi.

Chłopie pogogluj jak już się do czegoś krytycznie odnosisz, już mnie męczys swoją niewiedzą
    www.prawo.pl/biznes/zawieszone-sprawy-w-sadzie-cwyilnym-zmiana-terminow-umarzania,461657.html
    >
    > > Aha, wspomniałeś coś o ściągalności VAT-u. Sprawdź kto przegłosował w 201
    > 5 wpro
    > > wadzenie JPK, a kto był przeciw :-)
    >
    > Nie wiem co to jest JPK. Ściągalność VAT, wiąże się ze ściąganiem podatków nale
    > żnych, czyli między innymi, ze ściganiem przestępstw podatkowych walką z unikan
    > iem płacenia podatków. Z walką z szara strefą podatkową.

Widzisz, mędrkujesz o VAT-cie, a nie masz bladego pojęcia w temacie. Nie będę wyręczał w sprawdzaniu wiki.

Pzdr

--
    patmate
  • bmc3i 26.09.19, 01:48
    patmate napisał:

> bmc3i napisał:

> > To zalezy jak na to patrzeć. Nie chodzi o prostotę naciskania cyngla, lec
    > z o pr
    > > ostotę trafienia. A RPG-7 trudniej trafić niż nowoczesnym pociskiem fire-
    > and-fo
    > > rget. A wśród tych ostatnich, Javelin jest ponoć prostszy w obsłudze i wy
    > maga m
    > > niej treningu od Spike'a. I to z tego powodu dostają Javeliny te wojska,
    > ktore
    > > mają mniej czasu na trening.
    >
    > Czasu na trening nie ma jeżeli idzie się na wojnę w weekendy. Sprzętu brakuje,
    > a ma się wydawać najnowocześniejszy dla amatoró.

Ktos się dotad skarżył w zawodowych, że im Spoke'ów brakuje?

> > Aby łatwiej było mu popełnić samobójstwo? Niby dlaczego akurat rpg-7 powi
    > nien d
    > > ostać amator?
    >
    > Samo tworzenie WOT-u to zachęta do samobójstwa

Bynajmniej. Już Rosevelt mówił, że nie ma na świecie nic silniejszego niz serce ochotnika.
    Niby dlaczego mieliby popelniac samobójstwa, ludzie ktorzy z emocjonalnych względów nie chcąc wstepowac do służby zawodowej, chcą uczestniczyc w obronie swoje małej czy dużej ojczyzny? Skądinąd, ciekawy jestem skąt tak zajadły atak na WOT ze strony wylacznie członków i sympatyków PO.... Od samego poczatku powstania ideii. Zasczeło się m.in. od tego, że to wysylanie ludzi na śmierć ze stara zdezolowaną bronią.

> > Czyli to dlatego Pisowi udało się zlikwidować 200 mld watowską szara stre
    > fę, z
    > > ktorą nie mogły sobie przez lata poradzić rządy innych kolorów?
    >
    > JPK przegłosował PO, a PiS był przeciw w 2015. Prosiłem żebyś sprawdził a nie
    > powielał bełkot reżimowej TVP.

Czyli jak PO przegłosował JPK - cokolwiek to jest - to dlaczego PO nie zlikwidowała szarej strefy VATowskiej? Skoro PO przegłosowała, to znaczy ze miała wiekszość i przegłosowała, a w konsekwencji JKP weszła w zycie..... Gdzie jej skutki?

> > Budowali, ale to za rządów akurat ministra Klicha, ministerstwo obrony pł
    > aciło
    > > 75K zł rocznie na budowę tego okrętu. Akurat w czasie zielonej wyspy, gdy
    > minis
    > > ter Klich zwracał miliardy z budzetu MON do ogólnego budżetu państwa.
    >
    > Wcześniej PiS miał 2 lata i dlaczego nie zbudował?

PO nie zbudowala w 8 lat, a masz pretensje ze PiS nie zbudował w 2 lata?

> > Od zawsze, samorzady realizowały oprócz zadań własnych, równiez tzw. zada
    > nia zl
    > > econe, czyli zadania leżace w obowiazkach administracji państwowej (nie s
    > amorzą
    > > dowej), których wykonywanie rząd powierzał samorządom. I płacił im za to.
    >
    >
    > Bla, bla, bla PiS przerzucił koszty reformy/deformy edukacji na samorządy, obie
    > cuje kasę nauczycielom ale połowa za kasę samorządową, podnosi ceny prądu szafu
    > jąc ulgami na prawo i lewo, ale pomija samorządy. Jest to komusze przykręcanie
    > śruby aby je wykończyć, bo siedzą na razie tam ludzie spoza tej jedynej

W Stanach samorzady ponoszą 100% kosztów utrzymania szkół i nauczycieli. Widzisz cos zlego w tym modelu?

> > > > Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo
    > przed
    > > awnien
    > > > ie ros
    > > > > zczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie sł
    > yszałe
    > > m aby
    > > > coś w
    > > > > tej mierze miało się zmienić.
    > > >
    > > > Nie pisałem o roszczeniach. Pisałem o zawieszaniu/archiwizowaniu s
    > praw p
    > > o 3 mi
    > > > esiącach zamiast roku, co było do tej pory.
    > > Przyznam że wciąż nie rozumiem. Żaden wniosek, czy pozew kierowany do sąd
    > u, nie
    > > może pozostać bez rozpatrzenia. Nie ma takiej prawnej możliwości, aby mó
    > gł zos
    > > tać nie rozpatrzony i "zarchiwizowany". Napisz coś więcej na ten temat, b
    > o trud
    > > no pojąć o co Ci chodzi.
    >
    > Chłopie pogogluj jak już się do czegoś krytycznie odnosisz, już mnie męczys sw
    > oją niewiedzą
    > www.prawo.pl/biznes/zawieszone-sprawy-w-sadzie-cwyilnym-zmiana-terminow-umarzania,461657.html

Czyli wiesz że coś gdzies dzwoni, ale nie za bardzo wiesz w ktorym kosciele.
    Sprawy zawieszone na zgodny wniosek stron. Nie, bo tak sie sądowi podoba, czy że sądy są niewydolne. Odwieszenie takiej sprawy zalezy tylko od woli stron i mogą nadac jej bieg w dowolnym momencie. Długość terminu na ponowne nadanie biegu sprawie to kwestia czysto umowna. Ustawodawca może to ukształtowac dowolnie, a nawet może całkowicie uniemożliwić zawieszenie postepowania. W koncu wystepowales do sądu, nie po to aby zawieszać postepowanie, lecz po to aby rozstrzygnąć spór. A jak nie byłes pewny, to trzeba było nie wnosić pozwu. W wielu krajach wogole nie ma możliwości zawieszenia postepowania.

> > > Aha, wspomniałeś coś o ściągalności VAT-u. Sprawdź kto przegłosował
    > w 201
    > > 5 wpro
    > > > wadzenie JPK, a kto był przeciw :-)
    > >
    > > Nie wiem co to jest JPK. Ściągalność VAT, wiąże się ze ściąganiem podatkó
    > w nale
    > > żnych, czyli między innymi, ze ściganiem przestępstw podatkowych walką z
    > unikan
    > > iem płacenia podatków. Z walką z szara strefą podatkową.
    >
    > Widzisz, mędrkujesz o VAT-cie, a nie masz bladego pojęcia w temacie. Nie będę
    > wyręczał w sprawdzaniu wiki.

Jak zwykle. Rzucić coś w eter, niezaleznie czy ma to jakiś zwiazek z tematem, czy nie, ani nawet niezaleznie od tego, czy wogóle wiesz o co chodzi.

--
    Sink'em all
  • amunicyjny1 26.09.19, 08:49
    Bynajmniej. Już Rosevelt mówił, że nie ma na świecie nic silniejszego niz serce ochotnika.

Jest, zwykły 7,62

A historii amerykańskich dywizji z wysokimi numerami też pewnie nie znasz

--
  • patmate 26.09.19, 15:50
    bmc3i napisał:

> Jak zwykle. Rzucić coś w eter, niezaleznie czy ma to jakiś zwiazek z tematem, c
    > zy nie, ani nawet niezaleznie od tego, czy wogóle wiesz o co chodzi.
    >

Miarkujesz po sobie, a wystarczy sprawdzić co to takiego JPK. I koniec w temacie, nie będę za Ciebie odrabiał lekcji.

Pzdr

--
    patmate
  • patmate 26.09.19, 19:54
    bmc3i napisał:

> Ktos się dotad skarżył w zawodowych, że im Spoke'ów brakuje?

Nie, pewnie nikt, nasycenie bronią p-panc jest w WP takie, że na zakrętach wysupują się z ciężarówek :-D

> Bynajmniej. Już Rosevelt mówił, że nie ma na świecie nic silniejszego niz serce
    > ochotnika.
    > Niby dlaczego mieliby popelniac samobójstwa, ludzie ktorzy z emocjonalnych wzgl
    > ędów nie chcąc wstepowac do służby zawodowej, chcą uczestniczyc w obronie swoje
    > małej czy dużej ojczyzny?

Nie wiem czy obiło się o oczy, ale Antoni Smoleński vel Maciarenko obiecywał stawanie WOT przeciw Specnazowi. Radzę sprawdzić, zanim zaczniesz znowu dyskutować.

> > JPK przegłosował PO, a PiS był przeciw w 2015. Prosiłem żebyś sprawdził
    > a nie
    > > powielał bełkot reżimowej TVP.
    >
    > Czyli jak PO przegłosował JPK - cokolwiek to jest - to dlaczego PO nie zlikwido
    > wała szarej strefy VATowskiej? Skoro PO przegłosowała, to znaczy ze miała wieks
    > zość i przegłosowała, a w konsekwencji JKP weszła w zycie..... Gdzie jej skutki
    > ?

W ten sposób nie będę dyskutował. Dopóki nie sprawdzisz co to jest.

> > Wcześniej PiS miał 2 lata i dlaczego nie zbudował?

> PO nie zbudowala w 8 lat, a masz pretensje ze PiS nie zbudował w 2 lata?

Jeżeli mógł to dlaczego tego nie zrobił? Do tego jeszcze SLD?

> W Stanach samorzady ponoszą 100% kosztów utrzymania szkół i nauczycieli. Widzis
    > z cos zlego w tym modelu?

Nie interesują mnie Stany. Dyskutujemy o Polsce, gdzie z dupy wyciągnięta reforma szkolnictwa generuje dodatkowe, niepotrzebne koszty w szkolnictwie (zaraz pewnie napiszesz że nie wiesz o co chodzi, ale będziesz dyskutował) i obciąża się tym samorządy.

> > www.prawo.pl/biznes/zawieszone-sprawy-w-sadzie-cwyilnym-zmiana-terminow-umarzania,461657.html
    >
    > Czyli wiesz że coś gdzies dzwoni, ale nie za bardzo wiesz w ktorym kosciele.
    > Sprawy zawieszone na zgodny wniosek stron.

Jak mam z Tobą dyskutować, gdy przeczytałeś niedokładnie zalinkowany artykuł i wcześniejszy tryb postępowania mylisz z obecnie wprowadzanym?????

> Jak zwykle. Rzucić coś w eter, niezaleznie czy ma to jakiś zwiazek z tematem, c
    > zy nie, ani nawet niezaleznie od tego, czy wogóle wiesz o co chodzi.

Ponownie: nie masz bladego pojęcia o przedmiocie dyskusji. Odrobina dobrej woli i gugiel otworzy niezbadane pokłady wiedzy...

Pzdr
    --
    patmate
  • cojestdoktorku 25.09.19, 18:10
    > Jak zwykle w ciągu roku - opóźnianie zwrotu VAT, nagle w grudniu następuje duż
    > y minus. Sprawdź.

sprawdziłem:
    "Według niego zauważalną od wielu miesięcy tendencją jest znaczne skrócenie czasu dokonywania zwrotów VAT przedsiębiorcom; po trzech kwartałach 2017 r. czas ten w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. został skrócony z 43 do 38 dni, natomiast w 2014 r. na zwrot VAT trzeba było czekać powyżej 60 dni. "

forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/1095997,ekonomisci-deficyt-budzetu-w-2017-r-wyniesie-ponizej-30-mld-zl.html

Ty nie sprawdzałeś, tylko sobie załozyłeś to co Ci pasuje
    w rzeczywistosci rzad widząc dobre wykonanie bdzetu (co roku jest lepsze niż planowane!) zwiększa na siłę wydatki:
    "Uchwalona 6 grudnia br. nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018 przewiduje wydanie dodatkowo ok. 11 mld zł"
    samorzad.infor.pl/wiadomosci/2843028,Nowelizacja-ustawy-okolobudzetowej-na-2018-r-podpisana.html
    czyli wydatki w grudniu nie maja nic wspólnego ze zwrotami VAT

--
  • patmate 25.09.19, 21:19
    cojestdoktorku napisał:

www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/fiskus-niszczy-firmy-wstrzymany-zwrot-vat,251,0,2297851.html

--
    patmate
  • patmate 25.09.19, 21:23
    businessinsider.com.pl/finanse/budzet-za-2016-r-wyglada-zaskakujaco-slabo/5df5lsx
    --
    patmate
  • cojestdoktorku 25.09.19, 21:27
    przecież sugerowąłeś ze w grudniu oddaja ten przetrzymtywany VAT
    teraz wklejasz artykuł wedle którego w grudniu dopiero przetrzymują
    zdecyduja sie na jakąs wersję

--
  • cojestdoktorku 25.09.19, 21:25
    zawsze znajdą sie takie firmy które mają zwroty po zbyt długim czasie,
    ważna jest srednai dla wszystkich, a nie pojedyncze przypadki
    skoro wczesniej byłóo 60 dni to wcześniej takcih przykładów opóxnionych mocno zwrotów było po prostu wiecej

--
  • patmate 26.09.19, 19:42
    cojestdoktorku napisał:

> zawsze znajdą sie takie firmy które mają zwroty po zbyt długim czasie,
    > ważna jest srednai dla wszystkich, a nie pojedyncze przypadki
    > skoro wczesniej byłóo 60 dni to wcześniej takcih przykładów opóxnionych mocno z
    > wrotów było po prostu wiecej
    >

wiesz kto opowiadał te bajki - Banaś. Do widzenia.

--
    patmate
  • cojestdoktorku 26.09.19, 20:16
    a dajcie spokój
    mnie do sząłu doprowadza antyrosyjskośc PIS-u i ich bezgraniczna, bezkrytyczna miłośc do USA, maciareiwcz mnie doprowadza, trzymanie z kołościołem i robienie z Polski państwa wyznaniowego
    ale prawda jest taka ze w zamian na kasie znaja sie lepiej niz ktokolwiek z rzadzących wcześniej
    morawiecki to tylko historyk ale też bankier co liznął trochę prawdziwych mechanizmów

a PO co proponuje?
    kidawę blońską na premiera, czyli socjologa - producenta filmowego
    moze byłoby normalniej za PO, ale na pewno gorzehj finansowo
    i zaraz byście sobie wytłumaczyli ze to przez to co wczesniej zrobił PIS

--
  • patmate 27.09.19, 12:59
    cojestdoktorku napisał:

> a dajcie spokój
    > mnie do sząłu doprowadza antyrosyjskośc PIS-u i ich bezgraniczna, bezkrytyczna
    > miłośc do USA, maciareiwcz mnie doprowadza, trzymanie z kołościołem i robienie
    > z Polski państwa wyznaniowego
    > ale prawda jest taka ze w zamian na kasie znaja sie lepiej niz ktokolwiek z rza
    > dzących wcześniej
    > morawiecki to tylko historyk ale też bankier co liznął trochę prawdziwych mecha
    > nizmów

i tak i nie. Jakoś dziwnie antyrosyjskość to taki słaby bębenek w tej orkiestrze, tylko na użytek propagandy. ęgla bierzemy ze wschodu coraz więcej, stali także - bo taniej. Smoleńska tutka jak gnije za granicą, tak gnił.
    Maciarewicz - właściwie po tym co nawiwijał w MON0-ie to tylko order od gaspadina Putina.

> a PO co proponuje?
    > kidawę blońską na premiera, czyli socjologa - producenta filmowego
    > moze byłoby normalniej za PO, ale na pewno gorzehj finansowo
    > i zaraz byście sobie wytłumaczyli ze to przez to co wczesniej zrobił PIS

Nie sądzę, to co PiS robi przysłowiowym młotem i kowadłem, normalnie robi się skalpelem i pińcetą.
    Skończy się koniunktura, już przy progu 3% zaczną się kłopoty, a zarzynana prywata nie wydoli na podatki. Stopień inwestycji polskiego kapitału jest obecnie minimalny, a jak faktycznie odgórnie podniesie się płacę minimalną, to albo koncerny się wyprowadzą do Rumunii i Bulgarii, albo złotówce oberwie się dno i sprawy wrócą do poprzedniego status quo w najlepszym scenariuszu. Scenariusz grecki oczywiście nam nie grozi z prostej przyczyny - nie jesteśmy w strefie euro, a więc Niemcy nas oszczają ciepłym moczem, w przeciwieństwie do Grecji którą musieli wyciągać, żeby waluta unijna się nie zawaliła.

Co do słynnego 500+, aż się kusi żeby przypomnieć fakty z poprzedniego okresu:

1. wydłużenie urlopu rodzicielskiego z 16 tygodni do roku (najdłużej w Europie; 2013);...
    2. wprowadzenie urlopu ojcowskiego. W 2011 r. był to tydzień, od 2012 r. – dwa;
    3. wzrost świadczenie pielęgnacyjnego dla rodzin niepełnosprawnych w latach 2007-2016 z 420 zł do 1300 zł (netto);zwiększenie ulgi podatkowej na trzecie dziecko z 1688 do 2000 zł, a na czwarte i kolejne – z 2224 do 2700 zł. Gwoli uczciwości: wprowadzono równocześnie próg dochodowy 112 tys. na pierwsze, wykluczając pary bogatsze;
    4. wprowadzenie możliwości odliczania tychże ulg nie tylko od podatku dochodowego – co powodowało, że wiele rodzin odzyskiwało ułamek pieniędzy – ale też od zapłaconych składek ZUS i 7,75 proc. podstawy wymiaru składki NFZ. W efekcie czterodzietna rodzina odzyskuje niemal 7000 zł;
    5. ustawę żłobkową z 2011 ułatwiającą otwieranie takich placówek (W 2010 r. tylko 2% dzieci do trzech lat obejmowała taka opieka, w 2015 już 7%);
    6. ulgę podatkową dla firm, które założą żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników;
    7. kosiniakowe: grupy wcześniej wykluczone z tego przywileju – osoby pracujące na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy – po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok (2016);
    8. wprowadzenie zasady ‚złotówka za złotówkę’, dzięki której osoby przekraczające próg uprawniający do zasiłku nie tracą całej kwoty (dotyczy zasiłku rodzinnego i dodatków do niego; 2015);
    9. podniesienie progu dochodowego uprawniającego do zasiłku rodzinnego, by obejmował więcej dzieci;
    10. ustawę z 2013 roku, na mocy której państwo opłaca składki emerytalne za kobiety samozatrudnione i bezrobotne będące na urlopach wychowawczych;
    11. opłacanie od roku 2011 przez państwo składek społecznych i zdrowotnych niań, by odciążyć rodziców;
    12. program Przedszkole za Złotówkę, ograniczający koszt godzin wykraczających poza czas bezpłatnej opieki (5 h) w publicznych przedszkolach do złotówki (2013);
    13. ustawę przedszkolna nakazująca samorządom zapewnienie czterolatkom miejsc w przedszkolu (2015);
    14. bezpłatne podręczniki, dzięki którym rodzice oszczędzają średnio 250 zł na kupnie książek (2014);
    15. Kartę Dużej Rodziny dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci, uprawniającą do zniżek w prawie 10 tys. miejscach w Polsce (2014);
    16. program in vitro, dzięki któremu do grudnia 2015 roku urodziło się 3841 dzieci;
    17. 360 mln zł przeznaczonych na budowę i remonty placów zabaw dla dzieci (Radosna Szkoła)
    18. latach 2008-2012 do użytku oddano 2271 orlików ( Hasło przewodnie programu: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!!)".

Pzdr

--
    patmate
  • patmate 25.09.19, 21:28
    rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/

--
    patmate
  • cojestdoktorku 25.09.19, 21:33
    rekinfinansów - dobre! :P

to ja wolę eurostat:
    i.redd.it/x9ay8l48bzm21.jpg
    --
  • cojestdoktorku 25.09.19, 21:38
    a tu w tabeli szczegółowe procenty dla wielu państw:
    od czasu jak pisiorki sypią 500+ dług zaczął spadać:
    ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/teina225/default/table?lang=en
    lubie to bo "domowi ekonomisci" mają szczękę na podłodze i zaklinaja rzeczywistosc ze tak nie moze być :)

--
  • patmate 26.09.19, 15:51
    cojestdoktorku napisał:

> a tu w tabeli szczegółowe procenty dla wielu państw:
    > od czasu jak pisiorki sypią 500+ dług zaczął spadać:
    > ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/teina225/default/table?lang=en
    > lubie to bo "domowi ekonomisci" mają szczękę na podłodze i zaklinaja rzeczywist
    > osc ze tak nie moze być :)
    >

jednego nie przyjmujesz do wiadomości. Koniuktura się zmieni, a długi zostaną

Pzdr
    --
    patmate
  • patmate 26.09.19, 16:01
    > od czasu jak pisiorki sypią 500+ dług zaczął spadać:
    > ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/teina225/default/table?lang=en
    > lubie to bo "domowi ekonomisci" mają szczękę na podłodze i zaklinaja rzeczywist

wyjaśnij rok 2016 bo po pisiorsku wzrost to znaczy spadek, czy jak?

Pzdr

--
    patmate
  • cojestdoktorku 26.09.19, 17:13
    >wyjaśnij rok 2016 bo po pisiorsku wzrost to znaczy spadek, czy jak?

no w 2016 dopiero się zaczęło 500+ i to nie od stycznia, wiec widać trzeba było kilku miesięcy by się handelek a przez to wpływy podatkowe rozkreciły
    500+ ma tą zalete ze trafiało do rodzin wielodzietncyh a wiec takich które maja duze potrzeby wydatkowe
    oni tego nie oszczedzali tylko od razu puszczali w rynek, a to bnapędzało handel a przez to wpływy podatkowe

niestety 500+ na pierwsze dziecko juz tak poztywnych efektów nie przyniesie, bo rodzinyz jednym dzieckiem maja rzadziej mniejsze problemy finansowe i przez to oni zamaist te pieniadze wydac i znów podkręcić koniunkturę częsciej moga skłaniac sie do ich oszczedzania, lub wydawania na zagraniczne wycieczki - a to koniunktury w Polsce nie nakręca podobnie jak nie nakręcaja jej zakupy F-35 czy patriot

--
  • cojestdoktorku 26.09.19, 17:18
    generalnie pisorki jak co roku spartoliły robotę, bo znów nie uda im sie wykonac planowanego deficytu:
    "Z uzasadnienia do projektu budżetu na 2020 rok wynika, że deficyt w całym roku 2019 będzie znacznie niższy niż zakładane 28,5 mld zł i nie przekroczy 12 mld zł."
    tvn24bis.pl/z-kraju,74/deficyt-budzetu-panstwa-lipiec-2019-roku-szacunkowe-dane-mf,965159.html

zeby jeszcze zamiast nakręcać koniunkturę w USA tymi zakupami broni nakręcali ją w Polsce chocby zakupami piorunów byłby cud malina

--
  • maxikasek 26.09.19, 18:35
    " lub wydawania na zagraniczne wycieczki - a to koniunktury w Polsce nie nakręca podobnie jak nie nakręcaja jej zakupy F-35 czy patriot"
    CO zrobić jak te zagraniczne są tańsze od polskich. Wystarczy zobaczyć jak skoczyły ceny w miejscowościach wypoczynkowych "po wprowadzeniu 500+".
  • cojestdoktorku 26.09.19, 17:09
    >jednego nie przyjmujesz do wiadomości. Koniuktura się zmieni, a długi zostaną

koniunktura sie zmieni (juz sie zmieniła) no ale przecież długi MALEJĄ

--
  • maxikasek 26.09.19, 18:21
    "a tu w tabeli szczegółowe procenty dla wielu państw:
    od czasu jak pisiorki sypią 500+ dług zaczął spadać:
    ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/teina225/default/table?lang=en"

Generalnie to dług (w stosunku do PKB) dopiero w 2017 wrócił do poziomu z 2014. Dopiero w zeszłym roku spadł poniżej tego poziomu.
    I jak widać spada we wszystkich państwach poza wyjątkami jak Grecja, Cypr czy Włochy. Wszędzie zasługa 500+? ;-)
  • patmate 26.09.19, 19:32
    businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/budzet-2020-dochody-i-wydatki-zabraknie-2-miliardow-zlotych/6r2zhb6

Budżet na 2020 nie spina się mino zaklęć psbolszewi

pzdr

--
    patmate
  • maxikasek 26.09.19, 19:36
    Są wybory. Na papierze obiecają wszystko. A potem wprowadzi się korekty do ustawy.
  • cojestdoktorku 26.09.19, 20:13
    ani razu pisobolszewia nie miałą tak by prognoza budzeutu okazał sie gorsza od zakąłdanej
    zawsze wykonanie budzetu było lepsze niż to co prognozowali
    choc co roku mówiono ze sie budzet zawali przez socjal

tu jest największy obecnie ekspert od finansów z PO:
    wyborcza.pl/1,155287,20503050,a-rzonca-w-2018-roku-mozemy-miec-100-mld-zl-deficytu-bidzetowego.html

--
  • cojestdoktorku 26.09.19, 20:11
    nie, koniunktura jest na całym świecie, ale u nas dług spada szybciej niz przecietnie w europie mimo wzrostu wydatków socjalnych co miało dług zwiększyć
    www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug-polski-do-pkb-government-debt-to-gdp,195,0,2419395.html
    --
  • ignorant11 24.09.19, 16:05
    bmc3i napisał:

> A co to są konkrety? To wojsko mające w razie wojny pełnić funkcje pomocnicze,
    > mające nękać przeciwnika w swoich własnych małych ojczyznach, a po ewentualnym
    > upadku obrony, stanowić zalążek zorganizowanego ruchu oporu. Oni mają się naucz
    > yć strzelać i posługiwać bronią, a nie być komandosami, czy innymi snajperami.
    > Aby w razie potrzeby, nie trzeba było ich uczyć że przed użyciem broni, trzeba
    > ją najpierw odbezpieczyć.

Wystarczy im tego szkolenia, które zawsze mozna zintensyfikowac. A gdy sie trafi zdolny strzelec, to mozna mu zaproponować wyższy kurs strzlecki...

> > >

> Nie wiem co masz na myśli, pisząc o "przedawnieniu spraw", bo przedawnienie ros
    > zczeń w większości przypadków następuje po 3 latach, i nie słyszałem aby coś w
    > tej mierze miało się zmienić.
    >
    >

Jezeli sąd może od razu odrzucić przedawniony pozew bez rozpatrywania, to kolejka raczej sie skróci niż wydłuży.
  • bmc3i 24.09.19, 19:45
    ignorant11 napisał:

> Jezeli sąd może od razu odrzucić przedawniony pozew bez rozpatrywania, to kolej
    > ka raczej sie skróci niż wydłuży.

Nie może. Standardowo w pozwach w postępowaniu uproszczonym umieszcza się wniosek o skierowanie sprawy do postępowania zwykłego, w przypadku niemożności wydania nakazu zapłaty z powodu braku oczywistości roszczenia. W takim przypadku sprawa trafia do postępowania zwykłego, procesowego, podczas którego sprawa trafia na normalną wokandę.
    Problem w tym, że PO tak bardzo "uprościło" postępowanie uproszczone, że sądy już niczego nie sprawdzały, lecz tasmowo - z automatu - wydawały nakazy zapłaty, bez jakiegokolwiek sprawdzania. Czegoś takiego jeszcze w 2003 roku gdy wyjeżdżałem z Poslki nie było. Stad miliony skrzywdzonych przez sady ludzi, i rozkwit handlu długami masowo - na wagę - kupowanymi przez firmy z Luksemburga i inne Kruki.

--
    Sink'em all
  • ignorant11 24.09.19, 15:59
    bmc3i napisał:

> Dlatego m.in. kupuje sie dla nich prostsze w obsłudze od Spike'ów Jaweliny, któ
    > re do skutecznego użycia nie wymagają tyle treningu, co te pierwsze. WOT to woj
    > ska terytorialne, a nie liniowe, przeznaczone do działań m.in. wówczas, gdy te
    > drugie przestaną już istnieć.
    >

Niekoniecznie sa wojskami drugiego rzutu raczej maja dzziałac równolegle jako jednostki pomocnicze.

Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • ignorant11 24.09.19, 12:16
    bmc3i napisał:

Jesli PiS jest nieudolny - po tym co widac w kraju - to jak ocenić udolność pop
    > rzedników, którzy nie mogli wyjść poza 20-kilka procent poparcia? Dobrze ponad
    > 40% poparcia, wielkie wydatki jak nigdy dotąd. a budżet się spina jak nigdy dot
    > ąd - to jest "nieudolność"? To co było udolnością wcześniej, czy co byłoby udol
    > nością dzisiaj?
    > WOT nieudolny? A niby w czym miał do tej pory okazję się wykazać, aby móc oceni
    > ć, jest czy tez nie jest udolny? Krytyka ma swoje granice, za którymi jest już
    > tylko śmieszność. Jak krytykować to mądrze. Choćby w czambuł, ale z głową.
    >
    >
    BRAWO!

>

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • amunicyjny1 22.09.19, 07:39
    patmate napisał:

>
    > ą ofic
    > odważn
    > >
    >
    > Zauważyłeś, że w Sejmie nawet jak się opozycja postawi to i tak gówno osiągnie
    > .
    > Robią co chcą.
    >
    > Pzdr

A nasze bezjajeczne ''pagony'' próbowały w ogóle, mam wrażenie że nie

--
  • ignorant11 24.09.19, 15:55
    patmate napisał:

>
    > ą ofic
    > odważn
    > >
    >
    > .
    > Robią co chcą.
    >
    > Pzdr

:)))) Buahahahahaha

Ale w razie czego to nie oni beda aresztowac tuska skretyne czy nieumana...

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
  • stasi1 22.09.19, 12:50
    Wbrew pozorom ostatnio był pozytywny artykuł o WOT w Polityce
    www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1918960,1,wot-wiecej-niz-pomysl-kontrowersyjnego-ministra.read
  • tanebo2.0 22.09.19, 17:45
    Polityka to gebelsowskie świnie.

--
  • bmc3i 22.09.19, 18:37
    tanebo2.0 napisał:

> Polityka to gebelsowskie świnie.
    >

Polityka to akurat bardzo lewicowe pismo, na przeciwnym biegunie do PiS

--
    Sink'em all
  • patmate 23.09.19, 02:39
    stasi1 napisał:

> Wbrew pozorom ostatnio był pozytywny artykuł o WOT w Polityce
    > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1918960,1,wot-wiecej-niz-pomysl-kontrowersyjnego-ministra.read

Tylko że do takiego wykożystania (w roli Obrony Cywilnej) nie potrzebują hełmów kevlarowych ani Javelinów.

Pzdr
    --
    patmate
  • stasi1 24.09.19, 09:56
    Niby akurat tak. Ale nie zawsze co złego to WOT. Po prostu trzeba im odpowiednie zadania postawić
  • ignorant11 24.09.19, 12:17
    patmate napisał:

> stasi1 napisał:
    >
    > > Wbrew pozorom ostatnio był pozytywny artykuł o WOT w Polityce
    > > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1918960,1,wot-wiecej-niz-pomysl-kontrowersyjnego-ministra.read
    >
    > Tylko że do takiego wykożystania (w roli Obrony Cywilnej) nie potrzebują hełmów
    > kevlarowych ani Javelinów.
    >
    > Pzdr

Słusznie prawić, bo oni bedą wykoRZystywać:))

--
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka