Dodaj do ulubionych

Polska armia wspólnie z armią USA

25.10.19, 17:35
zajmą Obwód Kaliningradzki, wg. amerykańskich ekspertów z Jamestown Foundation, w przypadku agresji Rosji na kraje bałtyckie.
kresy.pl/wydarzenia/eksperci-z-usa-w-razie-rosyjskiej-agresji-polacy-razem-z-silami-usa-maja-zajac-obwod-kaliningradzki/

"Z treści raportu wynika, że eksperci JF przewidują dla Polaków inną rolę niż bezpośrednie i zasadnicze zaangażowanie w krajach bałtyckich, a mianowicie zadanie zneutralizowania, przy wsparciu sił USA i NATO, obwodu kaliningradzkiego. Element ten ma zresztą zasadnicze znaczenie („imperatywem jest rozprawienie się najpierw Kaliningradem”, s. 12 raportu) w proponowanym przez nich planie, ponieważ opanowanie tego obszaru zneutralizowałoby licznie rozmieszczone tam rosyjskie systemy antydostępowe (tzw. bąbel A2/AD), w tym rakiety Iskander, systemy S-400 oraz Bastion. Jest to konieczne dla umożliwienia lotnictwu i marynarce wojennej NATO skuteczne operowanie w regionie i wsparcia obrony Litwy, Łotwy i Estonii."

Chyba słuszna analiza i wnioski i na taki scenariusz trzeba być przygotowanym. No i szansa żeby Królewiec wrócił z Azji do Europy.
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: Polska armia wspólnie z armią USA 27.10.19, 10:16
   Analiza jest o kant potłuc, bo jak Rosjanie będą chcieli zająć państwa bałtyckie, to zrobią to w takim tempie, że przywódcy państw NATO dowiedzą się o tym czytając poranne gazety. Nie będzie żadnej obrony państw, które razem wzięte mają siły zbrojne mniej liczne niż stołeczna Policja, ani jednego czołgu, ani jednego samolotu i floty składające się z jednostek patrolowych. Po drugie jest praktycznie pewne, że jeżeli Rosja podejmie takie krotki to wówczas, gdy NATO będzie miało inne problemy. I po trzecie - my będziemy się szarpać z zajęciem Kaliningradu a Amerykanie w tym czasie usiądą do negocjacji z Rosjanami, bo nie będą umierać za Gdańsk. Jak traktują sojuszników pokazali dopiero co.

   --
   Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
   • czizus Re: Polska armia wspólnie z armią USA 27.10.19, 11:44
    profes79 napisał:

    > Analiza jest o kant potłuc, bo jak Rosjanie będą chcieli zająć państwa bałtycki
    > e, to zrobią to w takim tempie, że przywódcy państw NATO dowiedzą się o tym czy
    > tając poranne gazety. Nie będzie żadnej obrony państw, które razem wzięte mają
    > siły zbrojne mniej liczne niż stołeczna Policja, ani jednego czołgu, ani jedneg
    > o samolotu i floty składające się z jednostek patrolowych. Po drugie jest prakt
    > ycznie pewne, że jeżeli Rosja podejmie takie krotki to wówczas, gdy NATO będzie
    > miało inne problemy. I po trzecie - my będziemy się szarpać z zajęciem Kalinin
    > gradu a Amerykanie w tym czasie usiądą do negocjacji z Rosjanami, bo nie będą u
    > mierać za Gdańsk. Jak traktują sojuszników pokazali dopiero co.
    >


    O kant doopy to raczej ta twoja analiza. A skąd ta pewność, że będzie akurat tak jak ty to opisałeś?
    Właśnie kremlowska propaganda bazuje na takim straszeniu, negowaniu roli NATO, słabości sił NATO-wskich, dogadaniu się USA z Rosją, itd.

    Ps. Ale generalnie widać, że Wschodnia Flanka NATO bardzo dobrze zdaje egzamin i należy ją mocno rozwijać, . . . . . . . . , min. poprzez silne dozbrojenie wojsk litewskich, łotewskich i estońskich(czołgi, transportery, samoloty, obrona plot., systemy rakietowe typu Himars . . . . . etc.) Amerykanie już ten wariant analizują.
    • amunicyjny1 Re: Polska armia wspólnie z armią USA 27.10.19, 12:02
     Amerykanie już ten wariant analizują.

     Nie, żadnego dozbrajania nie analizują. Wojsk NATO, będzie tam tyle, ile jest potrzebne by Bałtowie nie podnieśli z automatu rąk do góry. Na plac boju przewidziana jest Polska, bazy Europa zachodnia.I nie ma w tym nic dziwnego

     --
     tinyurl.com/y25k3dxa
   • bmc3i Re: Polska armia wspólnie z armią USA 27.10.19, 14:34
    profes79 napisał:


    > miało inne problemy. I po trzecie - my będziemy się szarpać z zajęciem Kalinin
    > gradu a Amerykanie w tym czasie usiądą do negocjacji z Rosjanami, bo nie będą u
    > mierać za Gdańsk. Jak traktują sojuszników pokazali dopiero co.
    >

    Z tym nie umieraniem za Gdańsk, to Francuzi a nie Amerykanie, którzy w tamtym czasie nie byli żadnymi polskimi sojusznikami. Co do Amerykanów natomiast, to wielokrotnie - w przeciwieństwie do Europejczyków - pokazali że potrafią dochowywać sojuszy, nawet własnym kosztem. "Dopiero co natomiast", to nie Amerykanie pokazali, lecz wetknięty Amerykanom przez Rosjan Trump. Jestem tu codziennie, słucham amerykańskim mediów, Amerykańskich polityków, i widzę ze nikt tu nie zostawia suchej nitki na ten rosyjskiej pacynce, z powodu Kurdów w Syrii.


    --
    Sink'em all

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka