Dodaj do ulubionych

Koniec NATO ?

08.11.19, 00:37
Prezydent Francji wprost przyznał że nie wierzy już w NATO. Oczywiście z winy Ameryki, która nie chce już tak chętnie roztaczać parasola nad coraz to mnie dla niej istotną Europą.
Otwarcie też liczy na sojusz z Rosją.

W tej sytuacji ja widzę dla Polski dwa wyjścia. Jedno niepewne, czyli pogłębienie sojuszu z USA. Problem w tym że Polska dla USA nie należy do najcenniejszych sojuszników. Amerykę coraz mniej obchodzi Europa a coraz bardziej Azja. Gdyby jeszcze Polska była potęgą gospodarczą i militarną...
Drugie bardzo ryzykowne, czyli sojusz z Rosją przeciw Europie zachodniej, zanim wejdzie ona w sojusz z Europą zachodnią przeciw Polsce. To rozwiązanie może skończyć się poważnymi konsekwencjami gospodarczymi, politycznymi a w przyszłości całkowitą podległością Rosji.
Można także nic nie zmieniać. Co najprawdopodobniej przyniesie efekt podobny jak poprzednie rozwiązanie. Tyle że z dużym przelewem krwi i zniszczeniem kraju w międzyczasie.

www.rp.pl/Polityka/311079895-Macron-juz-nie-wierzy-w-NATO.html
Obserwuj wątek
  • czizus Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 11:05
   Brednie. A kogo obchodzi w co wierzy Macron???Prawdopodobnie chodzi mu o wycofanie się USA z opieki nad Kurdami i pozwolenie Turcji na wejście do Syrii. Jednak USA to nie tylko Trump ale i Senat i Kongres i Pentagon i CIA i wiele niezależnych organizacji wpływających na politykę Ameryki. W interesie USA jak i całego zachodu jest ścisła współpraca transatlantycka, również militarna. Europa jest dla USA ważna i nigdy Amerykanie jej nie zostawią a już na pewno nie na pastwę Rosji.
   Macron coś tam bredzi ale jednocześnie Amerykanie i Niemcy rozwijają współpracę militarną w zakresie doskonalenia dowodzenia wspólnymi siłami lądowymi a na wiosnę 2020 planowane są wielkie manewry NATO ćwiczące przerzut dużych sił USA do Europy i przemieszczenie ich na Wschodnią Flankę. Chodzi głównie o przećwiczenie logistyki i na podstawie konkluzji zbudowanie takiego prawa w krajach UE członków NATO, które w żaden sposób nie będzie blokować wszelkiego przemieszczania się wojsk przez poszczególne kraje w czasie wojny czy dużego nią zagrożenia, bo obecnie są z tym problemy w UE(zgody państw, długie procedury, . . etc.)

   Ps. Ten sojusz z Rosją przeciw Europie to kiepski żart chińczyk i nie warto tego komentować. Ale z drugiej strony trochę takiej przekory czy wręcz farsy na forum wnosi pewien koloryt. Chociaż w tej farsie berka nigdy nie przebijesz.
   • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 17:59
    > ależnych organizacji wpływających na politykę Ameryki. W interesie USA jak i c
    > ałego zachodu jest ścisła współpraca transatlantycka, również militarna.

    Ta współpraca polega na tym że USA finansuje obronę Europy. Tylko że dziś nie dostaje już nic równie wartościowego w zamian.

    > Ps. Ten sojusz z Rosją przeciw Europie to kiepski żart chińczyk i nie warto teg
    > o komentować. Ale z drugiej strony trochę takiej przekory czy wręcz farsy na f
    > orum wnosi pewien koloryt. Chociaż w tej farsie berka nigdy nie przebijesz.

    Fakt jest taki że w Europie ludzie nawzajem się nienawidzą. Nienawidzą też wszystkich innych. Od Amerykanów, Rosjan, Chińczyków po imigrantów z krajów trzeciego świata. Europa jest również stosunkowo niewielkim terytorium zamieszkałym przez dużą liczbę ludności mocno zróżnicowanej etnicznie, kulturowo, religijnie i światopoglądowo. W tym tyglu nigdy nie będzie zgody nie mówiąc nawet o jednomyślności. A w niekorzystnych warunkach ekonomicznych może bardzo łatwo dojść do tego co kiedyś było w Jugosławii a dziś dziej się na Bliskim Wschodzie.
    Zagrożenie nie koniecznie musi przyjść ze strony Rosji...
    • czizus Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 18:44
     stary_chinczyk napisał:


     >
     > Ta współpraca polega na tym że USA finansuje obronę Europy. Tylko że dziś nie d
     > ostaje już nic równie wartościowego w zamian.

     To już się zmienia, nawet Niemcy zwiększają wydatki i dość zasadniczo modernizują armię!
     Holandia, Dania, Włochy, Hiszpania . . . . . też to robią, więc nie jest zle.

     > Fakt jest taki że w Europie ludzie nawzajem się nienawidzą. Nienawidzą też wszy
     > stkich innych. Od Amerykanów, Rosjan, Chińczyków po imigrantów z krajów trzecie
     > go świata. Europa jest również stosunkowo niewielkim terytorium zamieszkałym pr
     > zez dużą liczbę ludności mocno zróżnicowanej etnicznie, kulturowo, religijnie i
     > światopoglądowo. W tym tyglu nigdy nie będzie zgody nie mówiąc nawet o jednomy
     > ślności. A w niekorzystnych warunkach ekonomicznych może bardzo łatwo dojść do
     > tego co kiedyś było w Jugosławii a dziś dziej się na Bliskim Wschodzie.
     > Zagrożenie nie koniecznie musi przyjść ze strony Rosji...

     Absolutny protest wobec twierdzeń o jakiejś nienawiści ludzi w UE. Ja tu mieszkam, podróżuję samochodem każdego roku dużo po Europie i zawsze mam wiele kontaktów z różnymi, tzw. zwyczajnymi ludzmi w: Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Francji, . . . itd., zawsze są to przemiłe spotkania i rozmowy. Wszyscy chwalą sobie UE, możliwość podróżowania, itd. Hasło Polska, Polak dla Niemca, Holendra czy Francuza jest zawsze bardzo pozytywne. Często byli w Polsce, w Wa-wie, Gdańsku, Wrocławiu, na Mazurach, . . . itd. i są . . . . . . zachwyceni i Polską i Polakami i polską kuchnią i polskimi przemianami. To tylko taki przykład ale on pokazuje jak wielką drogę przeszliśmy, jak fantastycznym projektem jest UE(pomimo wielu problemów). Nie ma żadnej nienawiści, jest szalenie trudny ale postępujący proces integracyjny. To jest mocno widoczne na poziomie tzw. stosunków międzyludzkich. Oczywiście różni politycy plotą różne brednie, dlatego należy z wielką rezerwą przyjmować to co oni gadają. Na tym najważniejszym poziomie - międzyludzkim następuje fantastyczna integracja. Nie ma żadnej alternatywy wobec integracji UE i to będzie następować. Nawet PIS to uczyni bo nie będzie miał wyjścia!!!
  • gangut Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 13:54
   Amerykanie jawnie działają na szkodę Unii Europejskiej (vide podburzanie Wielkiej Brytanii do brexitu) więc trudno się dziwić francuskiemu sceptycyzmowi. Tym bardziej że Francja jest w stanie sama zapewnić sobie bezpieczeństwo w jakimkolwiek dającym się wyobrazić konflikcie.

   --
   "Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS" - Janusz Korwin-Mikke
   • bmc3i Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 14:03
    gangut napisał:

    > Amerykanie jawnie działają na szkodę Unii Europejskiej (vide podburzanie Wielki
    > ej Brytanii do brexitu) więc trudno się dziwić francuskiemu sceptycyzmowi. Tym
    > bardziej że Francja jest w stanie sama zapewnić sobie bezpieczeństwo w jakimkol
    > wiek dającym się wyobrazić konflikcie.
    >

    Co w takim razie powiedziec o Rosji ktorej Putin nie tylko gratulował Brytyjczykom brexitu, ale i finansował kampanie brexitową? A mimo to Macron chce zacieśnienia współpracy z Rosją?


    --
    Sink'em all
    • gangut Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 14:39
     A Francja jest sojusznikiem Rosji? Jakiś sojusz obronny? Unia? Strefa wolnego handlu? Cokolwiek?
     Współpracować trzeba. To tylko Polska stara się zawsze stworzyć wroga z każdego sąsiada, no ale to taka nasza specyfika.

     --
     "Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS" - Janusz Korwin-Mikke
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 14:46
      gangut napisał:

      > A Francja jest sojusznikiem Rosji? Jakiś sojusz obronny? Unia? Strefa wolnego h
      > andlu? Cokolwiek?
      > Współpracować trzeba. To tylko Polska stara się zawsze stworzyć wroga z każdego
      > sąsiada, no ale to taka nasza specyfika.
      >


      Odniosłem się do Twojego poprzedniego postu, z którego wynika, ze USA chcą rozbić Unię Europejską - m.in. przez wspieranie brexitu, a więc Europa powinna zerwać ze Stanami Zjednoczonymi. Tymczasem te USA nie ingerowały w brytyjski Brexit - całe "wspieranie brexitu" polegało na pogratulowaniu go Brytyjczykom na Tweeterze przez Trumpa po referendum. Tymczasem Rosja aktywnie prowadziła kampanię dezinformacyjną w UK podczas kampanii referendalnej i finansowała rodzimych brytyjskich probrexitowców. Ale z tą Rosją - w przeciwieństwo do USA - UE nie powinna zerwać?


      --
      Sink'em all
      • czizus Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 15:38
       Z Rosją oczywiście należy rozmawiać ale w żadnym wypadku nie można z nią wchodzić w jakieś strategiczne sojusze bo Rosja zawsze będzie narzucać swoje wartości, swoją wolę i swoją filozofię życia, wszelkich zasad i polityki. A warto pamiętać, że Rosja to nie jest kraj demokratyczny i kompletnie nie pasuje do demokratycznego zachodu. Kolegowanie się spokojnego, kulturalnego z chuliganem zawsze zmienia tego kulturalnego na niekorzyść a nigdy chuligana na tego dobrego.
       Jeżeli Macron myśli poważnie o jakimś strategicznym zbliżeniu UE z Rosją to jest kompletnym idiotą.
      • gangut Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 17:35
       O ile pamiętam to Trump zachęcał Brytyjczyków do brexitu kusząc korzystnymi umowami handlowymi. Jeżeli tak wygląda sojusznik to jak wyglądają wrogowie?
       Zrywać - nie trzeba. Nie uzależniać się - to co innego.

       --
       "Przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS" - Janusz Korwin-Mikke
       • bmc3i Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 04:40
        gangut napisał:

        > O ile pamiętam to Trump zachęcał Brytyjczyków do brexitu kusząc korzystnymi umo
        > wami handlowymi. Jeżeli tak wygląda sojusznik to jak wyglądają wrogowie?

        Spójrz na wschód.

        > Zrywać - nie trzeba. Nie uzależniać się - to co innego.
        >


        To Trump jest pierwszym który chce aby Europa uniezależniła się militarnie od obrony zapewnianej przez USA. A gospodarczo Europa jest zależna od USA tylko w ramach normalnej współpracy godpodarczej.


        --
        Sink'em all
      • bmc3i Re: Amerykanie jawnie działają na szkodę UE 16.11.19, 05:08
       stary_chinczyk napisał:

       > Trumpa wybrali Amerykanie a jest duża szansa że wybiorą go ponownie.
       > Najwyraźniej więc duża część polulacji popiera w jakiejś części działania Trump
       > a. A że działa on przeciw Unii ? No działa, ale czy ma jakiś obowiązek działać
       > na korzyść Unii ?


       Przede wszystkim działa przeciw interesom zachodu, i Stanów Zjednoczonych. Patrząc z międzynarodowego punktu widzenia, robi wszystko aby Putin i Rosja zyskiwały coraz więcej. Co raz częściej ludzie w Stanach zastanawiają się, co Putin ma na niego.


       --
       Sink'em all
  • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 18:16

   >Ameryki, która nie chce już tak chętnie roztaczać parasola nad coraz to mnie dla niej istotną Europą
   i dalej

   a następnie:

   >dwa wyjścia. Jedno niepewne, czyli pogłębienie sojuszu z USA

   czyli USA ma d...e całą europę, ale dla Polski specjalnie zrobi wyjątek,sorry ale nie ma w tym ani odrobiny logiki :)

   >Prezydent Francji..... Otwarcie też liczy na sojusz z Rosją.

   tu z kolei Macron sie wygłupia
   przeciwko komu ten sojusz? przeciwko niemcom, Polsce czy moze norwegii?
   Francji zupełnie nikt nie zagraża, nie potrzebuja sojuszników

   >nie wierzy już w NATO

   NATO to wiele krajów, więc jak ubędzie USA to zostanie wiele krajów - jeden, co prawda największy, ale zagrożenie dla Europy jest o wiele mniejsze niż w czasach zsrr i dziś NATO jest wystarczajaco silne nawet bez USA

   sojusz USA z Europą nigdy nie był prawdziwym sojuszem, po prostu USA pilnowało swoich interesów,
   po zjednoczeniu Europy ta staje sie powoli konkurentem dla USA i stałaby sie nim w pełni po pełnym zjednoczeniu
   USA tego nie chce bo po co im kolejny rywal obok chin? zasada dziel i rzadź obowiazuje, wiec wbrew interesom USA jest więc i powstanie euro i dalsze zjednoczenie   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 20:59
    > czyli USA ma d...e całą europę, ale dla Polski specjalnie zrobi wyjątek,sorry a
    > le nie ma w tym ani odrobiny logiki :)

    Fajnie że odwołujesz się do logiki. Jak jeszcze zaczniesz myśleć to będzie całkiem super :)
    Bo czemu niby nie ? To że USA nie jest zainteresowana obroną Europy nie oznacza że nie będzie nadal chciało jej kontrolować. Bazy w pobliżu Rosji i Europy wciąż im się sprzedadzą. Choć prawda że nie koniecznie muszą być one w Polsce.


    > tu z kolei Macron sie wygłupia
    > przeciwko komu ten sojusz? przeciwko niemcom, Polsce czy moze norwegii?
    > Francji zupełnie nikt nie zagraża, nie potrzebuja sojuszników

    Wojna w Europie będzie wojną ideologiczną. Pogodzenie liberałów, zielonych i socjalistów z konserwatystami jest już niemożliwe.


    > po zjednoczeniu Europy ta staje sie powoli konkurentem dla USA i stałaby sie ni
    > m w pełni po pełnym zjednoczeniu
    > USA tego nie chce bo po co im kolejny rywal obok chin? zasada dziel i rzadź obo
    > wiazuje, wiec wbrew interesom USA jest więc i powstanie euro i dalsze zjednocze
    > nie
    >

    Europa nie staje się żadnym konkurentem, wręcz przeciwnie jest coraz mniej atrakcyjna ekonomicznie. Do tego przeradza się w potencjalny obszar zapalny. Tu wcześniej czy później dojdzie do katastrofy na miarę wojny trzydziestoletniej.
    NATO bez USA nie jest już sojuszem. To USA jest spoiwem tego sojuszu. Bez niego NATO rozpada się.
    • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 22:20
     >Bo czemu niby nie ? To że USA nie jest zainteresowana obroną Europy nie oznacza że nie będzie nadal >chciało jej kontrolować. Bazy w pobliżu Rosji i Europy wciąż im się sprzedadzą.

     no to odwołując sie do logiki
     jeśli USA zacznie budować bazy w Polsce, to będzie bardziej bronić Europy niż wtedy gdy bazy stoją w niemczech, bo Polska jest wczesniej na drodze do Europy i ewentualny konflikt w Polsce jest wcześniejszą rubieżą w obronie Europy niz taki konflikt w niemczech
     bazy w Polsce obalają teze ze USA nie bedzie bronic Europy bo będzie bronic jej na bardziej wysunietej pozycji niż gdy te bazy stoja w niemczech
     więc zdolne do reakcji bazy USA w Polsce zupełnie kłócą sie z tezą o odpuszczeniu Europy, bo jeśli broniona jest Polska to takze Europa
     no chyba ze to sa bazy w których wojsko czeka tylko na rozkaz do odwrotu takiego jak zrobiono Kurdom
     wtedy USa nie bronią ani Europ[y ani Polski


     takoż da sie bronic Europę bez obrony Polski
     ale nie da sie bronić Polski bez obrony Europy

     --
     diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
     • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 09:53
      Zaraz, a skąd to założenie że bezpieczeństwo Polski automatycznie gwarantuje bezpieczeństwo Europy?
      Jeśli myślisz o Rosji to ma ona metody zaatakowania bez potrzeby naruszania terytorium Polski. Wojna nie koniecznie musi pojechać na inwazji lądowej. Amerykanie w Jugosławii pokazali jak się to robi.
      Zresztą bardziej prawdopodobne jest że Europejczycy jak zwykle wywołają wojnę sami ze stoją. Przecież robili to już tyle razy.
      • czizus Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 22:07
       stary_chinczyk napisał:

       >
       > Zresztą bardziej prawdopodobne jest że Europejczycy jak zwykle wywołają wojnę s
       > ami ze stoją. Przecież robili to już tyle razy.

       Totalny absurd. Europejczycy już nigdy nie wywołają takiej wojny podobnej do tej II w.ś. czy jakiejkolwiek innej w Europie. Nawet te najróżniejsze konflikty w ramach UE nigdy już do tego nie doprowadzą!!!!! Zupełnie nie pojmujesz zmian zachodzących w Europie i w UE. Nie ma nienawiści, jest odreagowanie dawnych kompleksów, marzeń i ambicji politycznych. Najlepszym przykładem jest Katalonia, od wieków dość mocno skonfliktowana z Kastylią i marząca o jakiejś niepodległości. Coś tak jak Słowacy - chcieli mieć niepodległość - mają!!!! Katalonia chce tego samego chociaż to idiotyzm. Ale być może trzeba im na to pozwolić,m . . . . tak jak Słowakom! Ale warto zauważyć, że te konflikty w niczym nie zagrażają integralności UE czy NATO. To naturalna dyskusja w świecie demokratycznym i tyle. Rosją oczywiście będzie mącić i mataczyć a nie pomagać i warto to zauważyć i to mieć w pamięci jak Rosja pomaga Europie!!!!!!!!
       • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 00:31
        Naiwny esteś. Bardzo bym chciał żebyś miał rację, ale nie masz. Jedyna rzecz jaka trzyma Europę w spokoju to dobrobyt. A ten się kończy. Na początek z Europy zaczynaą uciąć firmy technologiczne.
        Przy 35 godzinnym tygodnie pracy nie są już w stanie konkurować z Chinczykami. Próbują jeszcze desperacko ratować sytuację podatkami za ocieplenie klimatu. Ale Azja ani Ameryka nie chcą płacić. Więc Europejczykom będzie coraz ciężej. Brexit czy żółte kamizelki to dopiero początek. UE nie ma szans przetrwać, a jak runie będzie po staremu. Ludzie są ludzie, czy na BW czy w UE. Jak jest im źle są podatni na populizm. A z tąd juź tylko krok do wojny.
        W E uropie nie ma nnienawiści? Poważnie ? A o PiS i PO słyszałeś. Mają one odpowiedniki w każdym kraju.
        To pierwszy rodzaj nienawiści, polityczny.
        Równie dużo nienawiści jest pod adresem Żydów, katolików, uchodźców, homoseksualistów. A te grupy same też odpłacają się tym samym.
        Do tego masa animozji narodowych. Pracowałem kiedyś z pełną sympatyczną panią inżynier z Hiszpanii. Bardzo mila I kultularna. Ale jak weszłeś z nią w konfidencję, opowiadała ci jak ona to nienawidzi Francji, UK a zwłaszcza USA. I podobne rzeczy słyszę wszędzie. Od Grecji po Szwecję.
        To jest tygiel. Wystarczy tylko podpalić. ...
   • bmc3i Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 04:52
    cojestdoktorku napisał:

    >
    > >Ameryki, która nie chce już tak chętnie roztaczać parasola nad coraz to mn
    > ie dla niej istotną Europą
    > i dalej
    >
    > a następnie:
    >
    > >dwa wyjścia. Jedno niepewne, czyli pogłębienie sojuszu z USA
    >
    > czyli USA ma d...e całą europę, ale dla Polski specjalnie zrobi wyjątek,sorry a
    > le nie ma w tym ani odrobiny logiki :)
    >
    > >Prezydent Francji..... Otwarcie też liczy na sojusz z Rosją.
    >
    > tu z kolei Macron sie wygłupia
    > przeciwko komu ten sojusz? przeciwko niemcom, Polsce czy moze norwegii?
    > Francji zupełnie nikt nie zagraża, nie potrzebuja sojuszników
    >
    > >nie wierzy już w NATO
    >
    > NATO to wiele krajów, więc jak ubędzie USA to zostanie wiele krajów - jeden, co
    > prawda największy, ale zagrożenie dla Europy jest o wiele mniejsze niż w czasa
    > ch zsrr i dziś NATO jest wystarczajaco silne nawet bez USA


    Co definiujesz jako Europę? Bo Europa jako jeden organizm de facto nie istnieje. Włochy - wbrew stanowisku Komisji Europejskiej i innych krajów członkowskich zawierają separatystyczną umowe z Chinami o przystapieniu do nowego chinskiego szlaku, czym uderzają pozycje negocjacyjną Komisji Europejskiej prowadzacej w imieniu całej UE negocjacje w tym zakresie, Niemcy zawierają separatystyczną umowę w sprawie Nord Stream II z Rosją - czym uderzają w członków UE ze wschodniej i północnej cześci Unii Europejskiej, Francja zawiera z Rosją umowe o sprzedaży Rosji Mistrali, czym uderza w całą UE i NATO.... Co to jest Europa?    > sojusz USA z Europą nigdy nie był prawdziwym sojuszem, po prostu USA pilnowało
    > swoich interesów,


    A to ci dopiero mądrość... Znasz jakikolwiek sojusz który nie opiera się na pilnowaniu interesów? Wspólnych interesów? Znasz jakiś bezinteresowny sojusz w historii ludzkości?    > po zjednoczeniu Europy ta staje sie powoli konkurentem dla USA i stałaby sie ni
    > m w pełni po pełnym zjednoczeniu


    Po zjednoczeniu Europy Europa staje sie pionkiem na mapie świata. Nic już nie znaczy, a dawne miejsce Europy, która spadła do 3. ligi, zajęły Chiny. Tak gospodarczo jak i politycznie.


    > USA tego nie chce bo po co im kolejny rywal obok chin? zasada dziel i rzadź obo
    > wiazuje, wiec wbrew interesom USA jest więc i powstanie euro i dalsze zjednocze
    > nie


    W USa Europa jest postrzegana jako sojusznik w rywalizacji z Chinami. Niezbędny sojusznik.
    I odwrotnie - bez USA Europa nie ma szans w rywalizacji z Krajem Środka.
    --
    Sink'em all
    • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 10:03
     Rywalizacja USA z Chinami to coś jak wojna Kargula z Pawlakiem. Drą koty ale są sobie wzajemnie potrzebni. I to bardzo.
     Europa dla USA I Chin to już tylko strefa wpływów.
     A jeśli chodzi o NATO, myślę że dla Polski znacznie korzystniejszy byłby dwustronny sojusz z USA. W NATO jest zbyt wiele stron o często sprzecznych interesach. W razie konieczności udzielenia Polsce pomocy, większość będzie tylko przeszkodzić.
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 13:25
      stary_chinczyk napisał:

      > Rywalizacja USA z Chinami to coś jak wojna Kargula z Pawlakiem. Drą koty ale są
      > sobie wzajemnie potrzebni. I to bardzo.
      > Europa dla USA I Chin to już tylko strefa wpływów.
      > A jeśli chodzi o NATO, myślę że dla Polski znacznie korzystniejszy byłby dwustr
      > onny sojusz z USA. W NATO jest zbyt wiele stron o często sprzecznych interesach
      > . W razie konieczności udzielenia Polsce pomocy, większość będzie tylko przesz
      > kodzić.


      Jasne, mrówka zawsze może sie sprzymierzyć ze słoniem. Nic nie stoi na przeszkodzie.


      --
      Sink'em all
      • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 19:01
       Korea, Izrael, Tajwan, Wietnam, Australia, Kanada, Japonia i parę innych mowek jakoś się z tym Słoniem sprzymierzyło.
       Jeśli wszyscy są twoimi sojusznikami to tak jakby nikt nim nie był.
       • bmc3i Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 03:30
        stary_chinczyk napisał:

        > Korea, Izrael, Tajwan, Wietnam, Australia, Kanada, Japonia i parę innych mowe
        > k jakoś się z tym Słoniem sprzymierzyło.
        > Jeśli wszyscy są twoimi sojusznikami to tak jakby nikt nim nie był.


        Japonia nie jest mrówką, i podobnie jak Australia, jest jedynym amerykańskim "lotniskowcem" w regionie.

        --
        Sink'em all
  • czizus Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 19:51
   Okazuje się, że na tę wypowiedz Macrona zareagowała już Europa. A. Merkel powiedział;a, że absolutnie nie utożsamia się z tym co powiedział Francuz i ma zupełnie inne zdanie n/t NATO a Stoltenberg stwierdził, że NATO ma się dobrze i rozwija się. Zadowolona jest Rosja o czym poinformowała Pani Zaharowa, rzeczniczka MSZ Rosji. Francja wystawia się na kpinę i ośmieszenie, nic więcej!!!
  • rzewuski1 Re: Koniec NATO ? 08.11.19, 19:57
   Dla Francji Rosja była , jest i będzie atrakcyjnym partnerem albo nawet sojusznikiem.
   W czasie zimnej wojny to był ideologiczny przeciwnik ale teraz komunizmu nie ma.

   Jak się UE rozwali to będzie to tylko kwestia czasu jak się dogadają.

   --
   Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
   Stanisław Lem
   • bmc3i Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 06:51
    rzewuski1 napisał:


    >
    > Jak się UE rozwali to będzie to tylko kwestia czasu jak się dogadają.
    >


    UE się nie rozwali, bo każdy jej członek czerpie z UE korzyści. Ale może się zmienić.


    > Dla Francji Rosja była , jest i będzie atrakcyjnym partnerem albo nawet sojuszn
    > ikiem.
    > W czasie zimnej wojny to był ideologiczny przeciwnik ale teraz komunizmu nie m
    > a.


    Na zachodzie powszechne jest rozczarowanie Rosją. Nawet na dzisiejszych obchodach 30-lecia runięcia Muru Berlińskiego publicznie mówiono, że wtedy zachód był naiwny, sadząc ze teraz już tylko demokratyczne wartości zwyciężą, i wskazywano na to w jakim kierunku poszły zarówno Rosja jak i Chiny.


    --
    Sink'em all
    • czizus Re: Koniec NATO ? 09.11.19, 10:51
     Rozczarowanie Rosją to jedno ale i zaangażowanie się Rosji po stronie wrogów zachodu to drugie. Wspieranie Maduro i nędzy w Wenezueli, demolka w Syrii, wspieranie przeciwników oficjalnego rządu w Libii, nieoficjalne pomaganie Korei Płn., angażowanie się w Afryce po stronie "rewolucjonistów", konszachty z Iranem, wspólne ćwiczenia militarne z Chinami, napaść na Gruzję, na Ukrainę łącznie z łamaniem traktatów międzynarodowych, . . . . . etc., to generalnie działania antyzachodnie. Jeżeli dodamy do tego mordowanie dziennikarzy krytykujących Kreml, mordowanie polityków przeciwnych Kremlowi, stosowanie broni chemicznej na terenie Wlk Brytanii czyli zachodu do uśmiercenia przeciwnika politycznego, masowa ingerencja w wybory w USA, we Francji, w Niemczech,, w czasie referendum n/t brexitu czy w przypadku prób oderwania się Katalonii w Hiszpanii. Można by tak jeszcze bardzo długo. Rosja zaszła już za daleko, . . . . w tym złym kierunku i dzisiaj byłoby niezwykle trudno budować jakieś sojusze z krajem który ma taki negatywny bagaż.
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 03:29
      stary_chinczyk napisał:

      > A jesteś pewien że to nie o Polskę, Węgry i Trumpa im chodziło na tych uroczyst
      > ościach?


      Myslisz że Mike Pence mówił o Trumpie? Wszystko możliwe, coraz to ktoś dezerteruje z Białego Domu nie mogąc pracować z nim dłużej, albo jest z niego wyrzucany. Kto go tam wie....

      --
      Sink'em all
    • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 16:47
     UK też się opłacało być w UE i popatrz. Żeby ludzie chcieli być ze sobą przedewszystkim muszą się rozumieć. A w EU tego nie ma. Albo kochasz to co proponuje Bruksela, albo jesteś głupi. To jest podejście do ludzi. Ta sama arogancja co u demokratów w USA.
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 03:32
      stary_chinczyk napisał:

      > UK też się opłacało być w UE i popatrz. Żeby ludzie chcieli być ze sobą przede
      > wszystkim muszą się rozumieć. A w EU tego nie ma. Albo kochasz to co proponuje
      > Bruksela, albo jesteś głupi. To jest podejście do ludzi. Ta sama arogancja co
      > u demokratów w USA.


      W UK zwolennicy brexitu uzyskali 1% przewagi nad przeciwnikami, skutecznie zachęceni do tego rosyjskimi pieniedzmi i dezinformACJĄ. Już nastęgo dnia po referendum Farrange przyznał - "ludzie głosowali za brexitem bo składka do UE, pojdzie na brytyjska sluzbe zdrowia? To ich strata". Po tym gdy przez cała kampanię gadał o tej skladce i przeznaczeniu jej na służbe zdrowia.

      --
      Sink'em all
      • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 23:51
       Tak, tak, ludzie kochaja Brukselę tylko zły Putin ich podjudza. Ta sama bajka co w przypadku Trumpa w USA. Obòz politycznej poprawności nie chce przyjać do swojej świadomości że coraz więcej ludzi nie akceptuje drogi na jakiej znalazł się Zachòd. Oderwanie politykòw od realności zawsze kończy się katastrofa.
       • bmc3i Re: Koniec NATO ? 12.11.19, 00:02
        stary_chinczyk napisał:

        > Tak, tak, ludzie kochaja Brukselę tylko zły Putin ich podjudza. Ta sama bajka c
        > o w przypadku Trumpa w USA. Obòz politycznej poprawności nie chce przyjać do sw
        > ojej świadomości że coraz więcej ludzi nie akceptuje drogi na jakiej znalazł si
        > ę Zachòd. Oderwanie politykòw od realności zawsze kończy się katastrofa.


        Kłamstwa też.
        Daleki jestem od politycznej poprawności, i raczej non-konformistą, ale przy całym moim umiarkowanym sceptycyźmie wobec multikulturalizmu, owszem - ludzie w Europie doceniają generalnie dobrodziejstwa niesione przez Unię Europejską i jej wartości. Poszanowanie praw człowieka, rządy prawa, bezpieczeństwo socjalne i kulturę. Obaj żyjemy w Stanach, i równie dobrze jak ja wiesz, że jest z tym tutaj różnie.

        --
        Sink'em all
        • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 14.11.19, 17:30
         Większość ludzi docenia tylko pełny żołądek. A w przeciwieństwie do USA, pełny żołądek obywateli jest w UE priorytetem. Tylko że USA w przeciwieństwie do UE nie rozleci się pod wpływem głębokiego kryzysu gospodarczego, gdy braknie środków na socjal.
         • bmc3i Re: Koniec NATO ? 14.11.19, 20:15
          stary_chinczyk napisał:

          > Większość ludzi docenia tylko pełny żołądek. A w przeciwieństwie do USA, pełny
          > żołądek obywateli jest w UE priorytetem. Tylko że USA w przeciwieństwie do UE n
          > ie rozleci się pod wpływem głębokiego kryzysu gospodarczego, gdy braknie środkó
          > w na socjal.


          Tak Ci sie tylko wydaje. Odpowiedz na pytanie, dlaczego Europejski Trybunal Praw Czlowieka w Steasbougu jest tak zawalony sprawami z calej europy, ze znakomita wieks,osc spraw - poza priorytetowymi - czeka 3-4 lata na wejscie na wokande.

          --
          Sink'em all
    • rzewuski1 Re: Koniec NATO ? 13.11.19, 22:08
     Zachódu nie interesują demokratyczne wartości ale handel z Rosją i ich surowce.
     Ma to gdzieś w Polsce czy na Węgrzech to w Rosji tym bardziej.

     --
     Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
     Stanisław Lem
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 14.11.19, 02:16
      rzewuski1 napisał:

      > Zachódu nie interesują demokratyczne wartości ale handel z Rosją i ich surowce.
      > Ma to gdzieś w Polsce czy na Węgrzech to w Rosji tym bardziej.
      >

      Demokratyczne wartości w takiej Rosji, to bezpieczeństwo zachodu. Bo każda satrapia jest nieobliczalna.


      --
      Sink'em all
      • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 14.11.19, 17:42
       > Demokratyczne wartości w takiej Rosji, to bezpieczeństwo zachodu. Bo każda satr
       > apia jest nieobliczalna.

       Nie o to chodzi że jest nieobliczalna, bo demokracji też obliczyć nie możesz. Przykład Brexit. Wroga satrapia dla demokracji jest niebezpieczna z tego powodu iż jest zdecydowana i konsekwentna w działaniach. W Rosji ewentualna decyzja o podjęciu miękkich czy twardych działań przeciw któremuś państwu UE zapada decyzją jednego człowieka. W UE decyzja w jaki sposób odpowiedzieć musi być uzgodniona przez wszystkie państwa, które same wewnętrznie też muszą demokratycznie wypracować własne stanowiska. Demokracja w konfrontacji z totalitaryzmem może przetrwać tylko wtedy gdy jest od niego wielokrotnie silniejsza gospodarczo, militarnie i kulturowo. Przy wyrównanych siłach nie ma szans.
       • bmc3i Re: Koniec NATO ? 15.11.19, 03:05
        stary_chinczyk napisał:

        > > Demokratyczne wartości w takiej Rosji, to bezpieczeństwo zachodu. Bo każd
        > a satr
        > > apia jest nieobliczalna.
        >
        > Nie o to chodzi że jest nieobliczalna, bo demokracji też obliczyć nie możesz. P
        > rzykład Brexit. Wroga satrapia dla demokracji jest niebezpieczna z tego powodu
        > iż jest zdecydowana i konsekwentna w działaniach. W Rosji ewentualna decyzja o
        > podjęciu miękkich czy twardych działań przeciw któremuś państwu UE zapada decyz
        > ją jednego człowieka. W UE decyzja w jaki sposób odpowiedzieć musi być uzgodnio
        > na przez wszystkie państwa, które same wewnętrznie też muszą demokratycznie wyp
        > racować własne stanowiska. Demokracja w konfrontacji z totalitaryzmem może prze
        > trwać tylko wtedy gdy jest od niego wielokrotnie silniejsza gospodarczo, milita
        > rnie i kulturowo. Przy wyrównanych siłach nie ma szans.


        Czyli zaprzeczasz temu co napisałem, aby to samo potwierdzić Putin jak będzie chciał to zaatakuje Polskę. Kanclerz demokratycznych Niemiec nie może tego zrobić, mu mu na to nie pozwolą demokratyczne dziś zasady w tym kraju. Hitler tez musiał najpierw zniszczyć demokrację w Niemczech, aby móc zaatakować Polskę i resztę Europy.

        --
        Sink'em all
        • stary_chinczyk Re: Koniec NATO ? 15.11.19, 06:48
         Demokratyczne zasady pozwalają prezydentowi USA atakować kogo mu się tylko zechce. Kanclerz Niemiec nie może nikogo zaatakować głównie z powodu nastawienia społecznego oraz słabości armii. Z tych samych powodów jest też wątpliwe żeby bronił jakiegokolwiek sojusznika.
         • bmc3i Re: Koniec NATO ? 16.11.19, 05:13
          stary_chinczyk napisał:

          > Demokratyczne zasady pozwalają prezydentowi USA atakować kogo mu się tylko zech
          > ce.


          Nie może. Musi przedstawić jakieś przynajmniej wiarygodne powody, a i to bez formalnej zgody Kongresu nie może prowadzić operacji militarnych przez okres dłuższy niż kilka tygodni.


          Kanclerz Niemiec nie może nikogo zaatakować głównie z powodu nastawienia sp
          > ołecznego oraz słabości armii. Z tych samych powodów jest też wątpliwe żeby bro
          > nił jakiegokolwiek sojusznika.


          W państwie totalitarnym, nastawienie społeczne może mieć w miejscu ciemnym, trudno dostępnym i wilgotnym.

          --
          Sink'em all
  • ignorant11 Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 14:27
   Tu widze wiele naiwnosci ijeszcze wiecej bajerów... Kazdy rozluxni sie gdy nie bedzie zdecydowanego i realnego zagrozenia. Tak było zawsze w historii...

   CZAS DOROSNĄĆ!

   Do tej pory cała "mysl" sprowadzała sie do różnych panaceów, np NATO czy łe...

   Ale łe nie istnieje, bo to sie dzieje jest zaprzeczeniem wspolnoty, zamiast której jest tylko gra o własne i to doraźne ineteresy i jak zawsze wygrywaja interesy najsilniejszych w łe Niemiec, w NATO jednak USA, bez których NATO nie istnieje...
   Ale pamietajmy, że jednak potencjał UK czy Francy jest znaczny i odwet nuklearny jest w stanie ostudzić nawet najbardziej zapalczywych i Rosjan i Chińczyków (młodych nie starych:)))

   Pamietajmy, że jednak Imperium Brytyjskie istnieje nadal i nadal z Australia i Kanada jest to wieksze imperium niż Rosja.

   Rosja ze swoją rachityczna surowcowa ekonomia jest zalezna od koniuktury światowej, podobnioe jak Niemcy bedace drugim po CRL exporterem tym bardziej gdy sa lewarowane przez łe.

   Polska tez nie powinna wisieć u klamki jakiejś łe czy NATO, przeciwnie powinna aktywnie blansowac swoje interesy, bo ani NATO ani łe ani NJS nie sa żadnym panaceum, zeszta takich panaceów nie ma....

   A historia nie skończyła sie jeszcze jak głoszono, przeciwnie treraz zaczyna przyspieszac...

   Z USA nalezy trzymac ale nie jako klient ale jako sojusznik mający cos do zaproponowania a raczej mamy jako osrodek wpływów amerykańskich a napewno pax americana w Europie, bo poza nami albo sa to kraje małe i peryferyjne albo wrecz wrogie wobec USA....

   USA wycofujac sie z Polski wycofa sie równiez z Europy a wtedy wobec rosnacej potegi CRL i wrogiej Rosji musiałyby odpuscić cała Euroazje, co oznaczałoby degradacje do mocarstwa najwyzej regionalnego.

   Tu mamy bardzo duzo do zapronowania A,merykanom: miejsce do operacji militarnych, do instalacji maerykańskich firm wycofujacych sie z Chin, wreszcie jako zwornik dla NJS bo raczej bedziemy korkiem od wanny dla szlaku ladowego, jesli miałby on nabrac znaczenia konkurencyjnego wobec drogi morskiej i tylko klasycznej, bo arktyczna moze byc jedynie uzupełnienieniem i to głównie propagandowym...

   Inicjatywa 3morza jest oczywistym wyborem strategicznym dla POlski i jedna z bardzo niewielu ale niezwykle kuszaca szansa..., która bedzie miała tym wieksze szanse na realizacje gdy bedzie respektowała interesy amerykańskie, a równiez np chińskie

   CRL rosnie w siłe ale tez wydaje siła mocno przeceniana...

   I mozliwosci Chin tez sa przeceniane, mimo znacznego potencjału...

   Tak jak mozliwosci Niemiec tez sa przeceniane, bo szmal to nie wszystko, bardziej sie licza mozliwosci decyzyjne....

   Antyamerykanie opowiadaja o zadłuzeniu USA...

   Ale to we własnej walucie, podobno wisza Pekinowi az 2 bln $ ale przeciez Obama dodrukował 2 bln a kurs $ jakos nie załamał sie, bo to jednak nie juan wróbel euro czy nawet franek...


   Tak wiec nie orientacvja na Rosje nie na CRL, łe na NATO na Niemcy czy inne USA ale na własna siłe i wpływy... i blansowanie wspołpraca ze wszystkimi z UK, z Franca Hiszpanmia, Włochami czy małymi" 16tka 3morza...

   I budowanie własnej pozycji, co wychodzi całkiem nieźle....

   Trzeba to jedynie wzmocnić i mieć czuja...

   Jak mawia Trump" POLAND the FIRST!!!!


   --
   Sława!
   Forum Słowiańskie
   gg 1728585
  • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 19:56
   właściwie to kiedy my zrezygnowaliśmy z sojuszu z zsrr?
   ponizej filmik gdzie solidarnościowy rzad mówi o niezaleznosci zewnętrznej i zewnętrznej a w kolejnym zdaniu o nieustającym sojuszu z zsrr

   co prawda zsrr sie rozpadł ale wszelkie zobowiazania przejęła rosja
   wiec kiedy me ten sojusz zakończyliśmy?

   p.s. no i to jest dobra lekcja historii dla gadajacych o okupacji sowieckiej gorszej niz niemiecka :P
   coś IPN nie pilnuje prawdy historycznej na youtube :P

   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • ignorant11 Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 21:17
    Rzad Mazowieckiego wcale nie rzadem niekomunistycznym, przeciwnie członkami jego byli komunisci wraz z kocesjonowanym "opzycjonistą" Mazowieckim, gnojem który domagał sie kary śmierci dla biskupa Kaczmarka.

    --
    Sława!
    Forum Słowiańskie
    gg 1728585
   • bmc3i Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 03:38
    cojestdoktorku napisał:

    > właściwie to kiedy my zrezygnowaliśmy z sojuszu z zsrr?
    > ponizej filmik gdzie solidarnościowy rzad mówi o niezaleznosci zewnętrznej i ze
    > wnętrznej a w kolejnym zdaniu o nieustającym sojuszu z zsrr
    >
    > co prawda zsrr sie rozpadł ale wszelkie zobowiazania przejęła rosja
    > wiec kiedy me ten sojusz zakończyliśmy?
    >
    > p.s. no i to jest dobra lekcja historii dla gadajacych o okupacji sowieckiej go
    > rszej niz niemiecka :P
    > coś IPN nie pilnuje prawdy historycznej na youtube :P
    >


    Co niezwykłego dostrzegłeś w tym materiale Wiadomości? Jesli chodzi o wystąpienie Niezabitowskiej, to zupoełnie normalne dyplomatyczne przemówienie. Takie samo mogłoby paść dzisiaj wobec Rosji. Wzajemne poszanowanie, niezależność, itd.


    --
    Sink'em all
    • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 10:53
     niezwykłe jest dzisiejsze gadanie o okupacji gorszej niz niemiecka skoro ludzi świeżo wyzwoleni z tej okupacji mówią o sojuszu i przyjaźni z zsrr

     dla równowagi powinniśmy ogłaszać w 1945 przyjaźń z tymi co siedzieli w ławach norymberskich - w końcu ich okupacja była dla nas lżejsza     --
     diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
     • czizus Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 11:14
      cojestdoktorku napisał:


      > dla równowagi powinniśmy ogłaszać w 1945 przyjaźń z tymi co siedzieli w ławach
      > norymberskich - w końcu ich okupacja była dla nas lżejsza


      Nie , niemiecka okupacja nie była lżejsza. Była gorsza!!!! Chodzi tylko o to, że lata 1945-1989 to też lata okupacji ale okupacji rosyjskiej. Owszem, była to okupacja lżejsza od tej niemieckiej ale była to też okupacja a nie jakaś przyjażń polsko-radziecka. I tylko o to chodzi!
      • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 14:09
       no to jak to była okupacja to czemu w 1989 nasi przedstawiciele wywodzacy sie z solidarnosci mówią o sojuszu?
       naprawdę uważasz ze dzis ludzie wiedza lepiej od tamtych ludzi którzy żyli w tym czasie?

       --
       diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
       • ignorant11 Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 18:08
        cojestdoktorku napisał:

        > no to jak to była okupacja to czemu w 1989 nasi przedstawiciele wywodzacy sie z
        > solidarnosci mówią o sojuszu?
        > naprawdę uważasz ze dzis ludzie wiedza lepiej od tamtych ludzi którzy żyli w ty
        > m czasie?
        >

        Sojusz to mieli komunisci z komunistami a Polacy zawsze byli wrogami kacapstwa.        --
        Sława!
        Forum Słowiańskie
        gg 1728585
     • bmc3i Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 11:18
      cojestdoktorku napisał:

      > niezwykłe jest dzisiejsze gadanie o okupacji gorszej niz niemiecka skoro ludzi
      > świeżo wyzwoleni z tej okupacji mówią o sojuszu i przyjaźni z zsrr


      Może inny materiał wideo oglądaliśmy, bo w tym wrzuconym przez Ciebie z YouTuba nie ma ani słowa o "sojuszu i przyjaźni z ZSRR"


      > dla równowagi powinniśmy ogłaszać w 1945 przyjaźń z tymi co siedzieli w ławach
      > norymberskich - w końcu ich okupacja była dla nas lżejsza
      >
      >
      >
      --
      Sink'em all
      • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 14:14
       1:10, niezabitowska mówi o sojuszu zaraz po tym jak stwierdziła ze "nasza postawa to nie wynika z doraźnej taktyki ale ma charakter startegiczny (czyli długoterminowy)
       1:44 tiereszkowa mówi o przyjaźni
       1:55 ciosek mówi o sojuszu

       sporo tego jak na tak krótki materiał :)

       zresztą, ja byłem wtedy dzieckiem, ale dobrze pamietam ze całe lata 90-te to przyjaźń z zsrr a później rosją, przełom dokonał sie około roku 2000
       dziś tak wszystkim umysły zresetowano ze juz tylko filmiki są dowodem jak było bo zwyklu ludzie a nawet historycy tworzą niestworzone bzdury typu "okupacja gorsza od niemieckiej"

       --
       diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
       • bmc3i Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 20:05
        cojestdoktorku napisał:

        > 1:10, niezabitowska mówi o sojuszu zaraz po tym jak stwierdziła ze "nasza posta
        > wa to nie wynika z doraźnej taktyki ale ma charakter startegiczny (czyli długot
        > erminowy)
        > 1:44 tiereszkowa mówi o przyjaźni
        > 1:55 ciosek mówi o sojuszu


        Ale wyrywasz z kontekstu. Niezabitowska mówiła w tym momencie o PZPR. Natomiast przez całe przemówienie mówiła o niezależności i wzajemnym poszanowaniu miedzy dwoma krajami. Na dodatek całe wydanie Wiadomosci jest z roku 1989 a wiec gdy nie tylko istniał ZSRR lecz było jeszcze nawet przed puczem Janajewa, przed aksamitną rewolucją w Czechosłowacji, i obaleniem muru berlińskiego, gdy istniał jeszcze Układ Warszawski, a pierwszy demokratyczny rząd Polski od 1945 roku wisiał na włosku, bo Polska była jedynym krajem który był na drodze do wyrwania sie z bloku sowieckiego.

        > sporo tego jak na tak krótki materiał :)
        >
        > zresztą, ja byłem wtedy dzieckiem, ale dobrze pamietam ze całe lata 90-te to pr
        > zyjaźń z zsrr a później rosją, przełom dokonał sie około roku 2000
        > dziś tak wszystkim umysły zresetowano ze juz tylko filmiki są dowodem jak było
        > bo zwyklu ludzie a nawet historycy tworzą niestworzone bzdury typu "okupacja go
        > rsza od niemieckiej"
        >

        Ja już byłem maturzystą, po pierwszym w życiu swoim glosowaniu w wyborach, i sporo już w zwiazku z tym rozumiałem co się dzieje.


        --
        Sink'em all
        • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 13.11.19, 07:46
         "Ale wyrywasz z kontekstu. Niezabitowska mówiła w tym momencie o PZPR."

         nieprawda
         niezabitowska mówiła ze "nie prawdą jest ze tylko jedna opcja moze gwarantowac sojusz z zsrr"- czyli ze oni tez są na to gotowi, tak samo jak komunisci
         i co wazne, mówiła to na potrzeby wewnętrzne, a to oznacza ze takie było zapotrzebowanie ówczesnego społeczeństwa

         --
         diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
         • bmc3i Re: Koniec NATO ? 14.11.19, 02:18
          cojestdoktorku napisał:

          > "Ale wyrywasz z kontekstu. Niezabitowska mówiła w tym momencie o PZPR."
          >
          > nieprawda
          > niezabitowska mówiła ze "nie prawdą jest ze tylko jedna opcja moze gwarantowac
          > sojusz z zsrr"- czyli ze oni tez są na to gotowi, tak samo jak komunisci
          > i co wazne, mówiła to na potrzeby wewnętrzne, a to oznacza ze takie było zapotr
          > zebowanie ówczesnego społeczeństwa
          >          Odnosiła sie do istniejącej jeszcze wówczas PZPR, a jej przekaz zawierał informację dla pewnej zagranicy...
          --
          Sink'em all
  • kstmrv Re: Koniec NATO ? 10.11.19, 21:49
   stary_chinczyk napisał:

   > Prezydent Francji wprost przyznał że nie wierzy już w NATO. Oczywiście z winy A
   > meryki, która nie chce już tak chętnie roztaczać parasola nad coraz to mnie dla
   > niej istotną Europą.

   Bzdety wywołane opuszczeniem Kurdów przez USA. Tyle że Kurdowie to zupełnie inna sytuacja niż Europa.

   > Otwarcie też liczy na sojusz z Rosją.

   Rosja to gospodarczy i militarny trup. Więc zastanów się Mareczku, co w tym sojuszu Rosja ma do zaoferowania Zachodniej Europie?

   > W tej sytuacji ja widzę dla Polski dwa wyjścia. Jedno niepewne, czyli pogłębien
   > ie sojuszu z USA. Problem w tym że Polska dla USA nie należy do najcenniejszych
   > sojuszników.

   Nie musimy być sojusznikami, wystarczy że USA będą nam sprzedawać broń, dużą lepszą od rosyjskiej.

   > Amerykę coraz mniej obchodzi Europa a coraz bardziej Azja.

   A w tej Azji to kto jest zagrożeniem? Chiny mają PKB na głowę niższe nawet od Polski, a i to tylko dlatego że masowo kradną zachodnie technologie i rozwiązania techniczne. Gdyby nie ta masowa kradzież to mieliby PKB dużo niższe, bo własnej innowacyjności tam brak. Oni nawet silników lotniczych nie potrafią zrobić, sprowadzają rosyjskie (też badziewne, ale nie aż tak). A nawet jak uda im się jakiś w miarę nowoczesny silnik sklecić, to ma on tak słaby resurs że jest kompletnie nieekonomiczny w eksploatacji.

   > Gdyby
   > jeszcze Polska była potęgą gospodarczą i militarną...

   Pół wieku komunizmu zrobiło swoje.

   > Drugie bardzo ryzykowne, czyli sojusz z Rosją

   Po tobie bym się nie spodziewał że chcesz sojuszu z kremlowskimi mafiozami.

   > przeciw Europie zachodniej, zanim
   > wejdzie ona w sojusz z Europą zachodnią przeciw Polsce.

   Rosja odrazu porzuciłaby Polskę, gdyby na horyzoncie pojawiła się możliwość sojuszu z Zachodnią Europą.

   > To rozwiązanie może sk
   > ończyć się poważnymi konsekwencjami gospodarczymi, politycznymi a w przyszłości
   > całkowitą podległością Rosji.

   Nie tylko może, ale musi.

   > Można także nic nie zmieniać. Co najprawdopodobniej przyniesie efekt podobny ja
   > k poprzednie rozwiązanie. Tyle że z dużym przelewem krwi i zniszczeniem kraju w
   > międzyczasie.

   Zawierać sojusze można z tymi, z którymi mamy wspólne interesy w danej dziedzinie. A w kwestii militarnej rosja chciałby najpierw odzyskać władzę nad byłymi członkami Układu Warszawskiego. Więc to właśnie z nimi powinniśmy zawrzeć ścisły sojusz (czy w ramach NATO, czy równolegle do NATO) i wspólnie bronić się przed ewentualną rosyjską inwazją.   --
   Kim jest Owsiak:
   niezalezna.pl/50522-jak-owsiak-robi-z-nas-idiotow
  • ignorant11 Re: Koniec NATO ? 11.11.19, 12:38
   Sojusze niczym sie nie róznia od jakichkolwiek innych spólek:))) Zawiera sie je wtedy gdy jest jakikolwiek wspólny stały lub powtarzajacy sie cel. Jednorazowe to oczywiscie zwykłe transakcje.

   --
   Sława!
   Forum Słowiańskie
   gg 1728585
  • cojestdoktorku Re: Koniec NATO ? 13.11.19, 07:47
   Uważam, że Polacy są naprawdę zabawni, ponieważ najwyraźniej myślą, że NATO może ulec rozwiązaniu, a USA będą nadal troszczyły się o ich bezpieczeństwo. Uważają, że mogą liczyć na Trumpa” – powiedział Kagan w wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu tygodnika „Der Spiegel”.

   www.dw.com/pl/robert-kagan-w-spieglu-polacy-s%C4%85-zabawni-bo-licz%C4%85-na-trumpa/a-51011701
   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • bmc3i Re: Koniec NATO ? 13.11.19, 15:50
    cojestdoktorku napisał:

    > Uważam, że Polacy są naprawdę zabawni, ponieważ najwyraźniej myślą, ż
    > e NATO może ulec rozwiązaniu, a USA będą nadal troszczyły się o ich bezpieczeńs
    > two.
    Uważają, że mogą liczyć na Trumpa” – powiedział Kagan w wywiadzie opub
    > likowanym w najnowszym wydaniu tygodnika „Der Spiegel”.
    >
    > www.dw.com/pl/robert-kagan-w-spieglu-polacy-s%C4%85-zabawni-bo-licz%C4%85-na-trumpa/a-51011701    A jaki Polak chce rozwiazania NATO?


    --
    Sink'em all

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka