Dodaj do ulubionych

Francja rozwala NATO i UE

28.11.19, 16:49
wiadomosci.wp.pl/list-do-wladimira-putina-kontrowersyjna-deklaracja-emmanuela-macrona-6450947954697857a
Zawsze z tą Francją był kłopot ale nie sądziłem, że Macron jest takim debilem!!!!! On chce coś negocjować z bandycką Rosją, Rosją która kłamie notoryczne, której w niczym nie można ufać i wierzyć, której celem jest rozbicie UE i zniszczenie NATO, która bezczelnie i bezpardonowo ingerowała w wybory w USA, w wybory w Niemczech, w kłopoty Hiszpanii z Katalonią, w brexit, która morduje swoich obywateli na terenie UE w Wlk. Brytanii stosując zakazaną broń chemiczną. On chce negocjować z krajem który napadł na Ukrainę i ukradł jej kawałek terytorium, który napadł na Gruzję, który atakami cybernetycznymi unieruchomił urzędy w Estonii i nie chce jej oddać zagrabionego terytorium, który morduje własnych dziennikarzy krytycznie piszących o Kremlu, z krajem do cna przesiąkniętym korupcją co widać w oszustwach z dopingiem sportowców na masową skalę organizowanych i prowadzonych przez państwo rosyjskie.

Takie postawy to porażka zachodu, porażka UE ale być może nie NATO. NATO już odcięło się od tych debilnych propozycji a w czasie szczytu NATO w Londynie dobrze byłoby postawić tego debila na baczność, . . . . tak obok Erdogana. Zasługują na wspólne zdjęcie ale i na taczki!!!!!!!
Obserwuj wątek
  • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 20:11
   Francji Rosja jest potrzebna jako przeciwwaga dla Niemiec i USA. UE a tym bardziej NATO nie jest jak się to niektòrym wydaje, szczęśliwa rodzinka, ktòra nie myśli o niczym innym jak tylko o wspòlnym dobru.
   Każde państwo ma swoje interesy i nie ma najmniejszych skrupułòw aby je realizować kosztem innych. Francja szuka wsparcia Rosji, Polska szuka wsparcia USA. W obu przypadkach może być to przeciw interesom UE, ale jest zgodne z interesami Francji i Polski.
   I nie przesafzaj z obrażaniem Rosji. Wroga też trzeba szanować. Zreszta osobiście bliżej mi do konserwatywnej, tradycyjnej kultury rosyjskiej niż do neoliberalnego tęczowego rynsztoku promowanego przez duża część środowisk zachodnich.
   • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 20:21
    stary_chinczyk napisał:

    > Francji Rosja jest potrzebna jako przeciwwaga dla Niemiec i USA.


    To bardzo musi się starać aktualnie, w okresie gdy Niemcy w czasie odchodzenia Angeli Merkel z polityki, przestały być już w ogóle aktywne w polityce międzynarodowej i tracą same z siebie na znaczeniu.


    UE a tym bardz
    > iej NATO nie jest jak się to niektòrym wydaje, szczęśliwa rodzinka, ktòra nie m
    > yśli o niczym innym jak tylko o wspòlnym dobru.
    > Każde państwo ma swoje interesy i nie ma najmniejszych skrupułòw aby je realizo
    > wać kosztem innych. Francja szuka wsparcia Rosji, Polska szuka wsparcia USA. W
    > obu przypadkach może być to przeciw interesom UE, ale jest zgodne z interesami
    > Francji i Polski.


    Polityka Francji co raz bardziej przypomina politykę tego kraju w czasach Układu Monachijskiego.

    --
    Sink'em all
    • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 22:01
     > Polityka Francji co raz bardziej przypomina politykę tego kraju w czasach Układ
     > u Monachijskiego.

     A czy może być inaczej ? Społeczeństwa państw UE nie są zdolne do żadnych większych poświęceń w imię interesów własnych państw, niezależności, niepodległości czy wartości wyższych. W Polsce nie jest inaczej.
     Ostatnio we Wrocławiu przeprowadzono ćwiczenia polegające na pilnym wezwaniu 1500 rezerwistów.
     Reakcja opinii publicznej to powszechne oburzenie że ktoś śmie ludzi od codziennego życia odrywać w imię takich bzdur jak obrona kraju a także powszechne zdziwienie że obywatel nawet nie będąc żołnierzem ma obowiązek obrony państwa. Coś co w USA, Rosji czy Chinach wie każde dziecko i nad czym nikt nie dyskutuje, jako iż jest to powszechnie uznany i rozumiany podstawowy obowiązek obywatelski, w Europie budzi ździwienie i oburzenie.
     Czy z takim społeczeństwem można prowadzić jakąkolwiek inną politykę niż unikanie konfliktu za każdą cenę ?
     • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 22:10
      stary_chinczyk napisał:

      > > Polityka Francji co raz bardziej przypomina politykę tego kraju w czasach
      > Układ
      > > u Monachijskiego.
      >
      > A czy może być inaczej ? Społeczeństwa państw UE nie są zdolne do żadnych więks
      > zych poświęceń w imię interesów własnych państw, niezależności, niepodległości
      > czy wartości wyższych. W Polsce nie jest inaczej.
      > Ostatnio we Wrocławiu przeprowadzono ćwiczenia polegające na pilnym wezwaniu 15
      > 00 rezerwistów.
      > Reakcja opinii publicznej to powszechne oburzenie że ktoś śmie ludzi od codzien
      > nego życia odrywać w imię takich bzdur jak obrona kraju a także powszechne zdzi
      > wienie że obywatel nawet nie będąc żołnierzem ma obowiązek obrony państwa. Coś
      > co w USA, Rosji czy Chinach wie każde dziecko i nad czym nikt nie dyskutuje, ja
      > ko iż jest to powszechnie uznany i rozumiany podstawowy obowiązek obywatelski,
      > w Europie budzi ździwienie i oburzenie.
      > Czy z takim społeczeństwem można prowadzić jakąkolwiek inną politykę niż unikan
      > ie konfliktu za każdą cenę ?


      Co to ma wspólnego z Francją, od dziesięcioleci już nazywaną "największą kur.wą świata"?
      Odpowiadając na Twoje pytanie, owszem - 30 lat propagandy neoliberalnej w Polsce połączonej z teorią Fukujamy o końcu historii, "patriotyzm to płacenie podatków", zrobiło swoje. "Róbta co chceta". Ale neoliberalizm to wynalazek amerykański, a nie europejski, czy Polski w szczególności. Jego najnowszym kapłanem jest Twój idol Trump. To on pierwszy - tak na marginesie - wzywał do rozwiązania NATO, najważniejszy amerykański sojusz w historii nazwał sojusz publicznie przeżytkiem. Jak Makaron to dziwka, tak Twój idol to skorumpowana pacynka na sznurkach Kremla.

      --
      Sink'em all
      • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 23:37
       Noeliberalizm może i jest wynalazkiem amerykańskim, tyle że w USA jest jedynie ideologią fasadową. Amerykanie w przeciwieństwo do Europejczyków to tradycjonaliści z mocno zakorzenioną tożsamością i niewiele przejmujący się resztą świata.
       Trump nie jest żadnym moim idolem. Kibicuję mu bo jego prezydentura to policzek dla demokratów, których alergicznie nie cierpię. A prywatnie uważam go za takiego samego drania jak Pelosi, Baidena, Obamę, Clintonową czy Sandersa. Różni się od nich jedynie tym że jest szczery, no i oczywiście że jest po drugiej stronie barykady.
       A NATO jako sojusz nie ma już zbyt wielkiej wartości. Jest zbyt szerokie, zbyt wiele w nim sprzeczności i brak podstawowego czynnika cementującego każdy sojusz - wspólnego wroga. Mimo to NATO jest wciąż cenną i przydatną organizacją polityczną i wojskową. Ułatwia współpracę szkoleniową, rozwiązywanie lokalnych konfliktów, walkę z terroryzmem itp. Natomiast dla bezpieczeństwa Polski fundamentalne znaczenie ma sojusz z USA a nie NATO.
       Francja natomiast ma większe ambicje. Nie zadawała się pełnieniem roli amerykańskiej strefy wpływów, szuka więc w Rosji przeciwwagi dla wpływów USA. Zwykła polityka nic więcej. Nie wiem po co te inwektywy pod adresem Francuzów z waszej strony.
       Jeśli ta flustracja wywołana jest tak ostrymi sprzecznościami interesów w UE, to zrozumcie że Unia tak czy siak długo nie przetrwa. Trzeba to zrozumieć, przyjąć do wiadomości i starać się z niej wyciągnąć ile się do póki istnieje. Tak będzie zdrowiej.

       • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 28.11.19, 23:56
        stary_chinczyk napisał:

        > Noeliberalizm może i jest wynalazkiem amerykańskim, tyle że w USA jest jedynie
        > ideologią fasadową. Amerykanie w przeciwieństwo do Europejczyków to tradycjonal
        > iści z mocno zakorzenioną tożsamością i niewiele przejmujący się resztą świata.


        Powiedz to amerykańskim farmerom bankrutującym przez chińskie retorsje za wojnę celną Białego Domu, którzy z dnia na dzień zaczęli mieć kłopoty w finansowe, po nałożeniu przez Chiny ceł na amerykańską żywność - główny towar eksportowy USA do Chin.


        > Trump nie jest żadnym moim idolem. Kibicuję mu bo jego prezydentura to policzek
        > dla demokratów, których alergicznie nie cierpię. A prywatnie uważam go za taki
        > ego samego drania jak Pelosi, Baidena, Obamę, Clintonową czy Sandersa. Różni si
        > ę od nich jedynie tym że jest szczery, no i oczywiście że jest po drugiej stron
        > ie barykady.


        Rzeczywiście jest bardzo szczery. Załatwia prywatne interesy za pomocą sprawowanego przez siebie urzędu, i naprawę wierzy w to co mówi, że nie robi nic złego.


        > A NATO jako sojusz nie ma już zbyt wielkiej wartości. Jest zbyt szerokie, zbyt
        > wiele w nim sprzeczności i brak podstawowego czynnika cementującego każdy sojus
        > z - wspólnego wroga.


        Wspólny wróg jest - Rosja, i to się nie zmieni przez najbliższe kilkadziesiąt lat, dopóki Rosja nie przestanie uważać USA za swojego największego wroga w historii - większego niż hitlerowska III Rzesza po rozpoczęciu operacji Barbarossa. NATO natomiast powstało jako militarna przeciwwaga dla Rosji, i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Mimo poszczekiwania na niego takich ratlerków jak Macron czy Trump, chcących piec własne prywatne pieczenie na ogniu ze spalania interesów bezpieczeństwa członków sojuszu.


        Mimo to NATO jest wciąż cenną i przydatną organizacją poli
        > tyczną i wojskową.        Sojusz USA z Europą jest dla Ameryki kwestią życia lub śmierci. Bez Unii Europejskiej jako takiej, USA nie mają szans w konfrontacji z ... Chinami. Ameryka sama jest zbyt słaba aby w perspektywie średnio i długoterminowej, konkurować z nowoczesnym gospodarczo państwem, z półtoramiliardową populacją, które wykorzystuje dotąd jedynie 30% swojego potencjału gospodarczego. Bez Unii Europejskiej, w konfrontacji z Chinami USA wkrótce znajdą się w sytuacji Japonii w konfrontacji z USA w 1941 roku.        Ułatwia współpracę szkoleniową, rozwiązywanie lokalnych konf
        > liktów, walkę z terroryzmem itp. Natomiast dla bezpieczeństwa Polski fundamenta
        > lne znaczenie ma sojusz z USA a nie NATO.
        > Francja natomiast ma większe ambicje. Nie zadawała się pełnieniem roli amerykań
        > skiej strefy wpływów, szuka więc w Rosji przeciwwagi dla wpływów USA. Zwykła po
        > lityka nic więcej. Nie wiem po co te inwektywy pod adresem Francuzów z waszej s
        > trony.

        Każda k.wa realizuje przecież swoje własne interesy, prawda? Gdyby nie miała w tym interesu, nie byłaby nią....


        > Jeśli ta flustracja wywołana jest tak ostrymi sprzecznościami interesów w UE,
        > to zrozumcie że Unia tak czy siak długo nie przetrwa. Trzeba to zrozumieć, przy
        > jąć do wiadomości i starać się z niej wyciągnąć ile się do póki istnieje. Tak b
        > ędzie zdrowiej.
        >


        Unia może nie przetrwa, ale bez Unii Europejskiej nie przetrwa też unia amerykańska. A rednecki z Teksasu i Arizony będą zwalać winę na socjalistów....

        --
        Sink'em all
        • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 06:13
         Naprawdę wierzysz w tę cala propagandę?
         Wojna handlowa z Chinami ratuje amerykański sektor technologiczny. Bez ochrony celnej Apple, Google, Intel, Microsoft i inne firmy nie przetrwaja starcia z tania konkurencja z Chin. Poświęcenie farmeròw to niska cena.
         UE jest dla USA taka sama konkurencja jak Chiny. Nie ma tu żadnych ròżnic. Z tym że skala inna. Chiny sa groźniejszym przeciwnikiem ale i zarazem ważniejszym partnerem gospodarczym.
         Co więcej, w ciagu jednego pokolenia Azjaci praktycznie przejma kontrolę w USA. Ich dzieci dzis to elita w szkołach. Za 20 lat to będzie elita w biznesie i polityce. Co za tym idzie USA będa coraz bardziej dryfować w kierunku Azji.
         A ktòry polityk nie załatwia prywatnych interesòw? Może Baiden za ktòrego korupcyjne działania demokraci chca odsunać od władzy Trumpa?
         Każdy kraj dba o własne interesy. Nie tak dawno USA pod kierownictwem Obamy też bratało się z Rosja, kosztem Polski i innych sojusznikòw.
         Francja robi to co jest dla niej korzystne. Podobnie jak USA, Rosja, Polska i każdy odpowiedzialny kraj.
         W polityce nie ma miejsca na sentymemty.
         • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 06:37
          stary_chinczyk napisał:

          > Naprawdę wierzysz w tę cala propagandę?

          Sam masz mózg wyprany - z całym szacunkiem - przez propagandę Fox News.          > Wojna handlowa z Chinami ratuje amerykański sektor technologiczny. Bez ochrony
          > celnej Apple, Google, Intel, Microsoft i inne firmy nie przetrwaja starcia z ta
          > nia konkurencja z Chin. Poświęcenie farmeròw to niska cena.


          Głównym produktem eksportowym USA do Chin nie są iPhone'y - i nigdy nie będą - lecz soja i inne produkty farmerskie. I na wojnie celnej W.Sama amerykańscy farmerzy i cala amerykańska gospodarka najbardziej traci. USA zresztą nie eksportują iPhonów do Chin wcale - Chińczycy produkują je u siebie, w chińskich firmach i to oni eksportują iPhone'y do Stanów. Google tez tylko traci na tej wojnie, a niczego nie zyskuje.


          > UE jest dla USA taka sama konkurencja jak Chiny. Nie ma tu żadnych ròżnic. Z ty
          > m że skala inna. Chiny sa groźniejszym przeciwnikiem ale i zarazem ważniejszym
          > partnerem gospodarczym.


          A konkretnie w czym? W tym że BMW nie dość że produkuje swoje samochody w USA - w największej swojej fabryce na świecie, to jeszcze eksportuje je z USA do Europy? Czy w tym, że jedynym alternatywnym wobec Huawai dostawcą infrastruktury 5G dla USA jest europejski Ericsson?


          > Co więcej, w ciagu jednego pokolenia Azjaci praktycznie przejma kontrolę w USA.
          > Ich dzieci dzis to elita w szkołach. Za 20 lat to będzie elita w biznesie i po
          > lityce. Co za tym idzie USA będa coraz bardziej dryfować w kierunku Azji.


          A Tobie sie podoba bycie rządzonym przez Chińczyków....

          > A ktòry polityk nie załatwia prywatnych interesòw? Może Baiden za ktòrego korup
          > cyjne działania demokraci chca odsunać od władzy Trumpa?


          Kłamiesz. Jak napisałem wyżej, przestań oglądać Fox News. Bo to taka sama prawda, jak to że to Ukraińcy manipulowani amerykańskimi wyborami 2016, a nie Rosjanie - obie tezy promowane osobiście przez Trumpa i Rudy'ego Julianiego - po posadzeniu w wiezieniu poprzedniego, został osobistym prawnikiem Trumpa, i pozakonstytucyjnym Sekretarzem Stanu.


          > Każdy kraj dba o własne interesy. Nie tak dawno USA pod kierownictwem Obamy też
          > bratało się z Rosja, kosztem Polski i innych sojusznikòw.


          I szybko sie z tego wycofał. "Reset" nie trwał nawet pół pierwszej kadencji Obamy. Gdy zas mowa o załatwianiu prywatnych interesów za pomocą swojego urzedu, mowa o tym w dosłownym, literalnym sensie.... Co masz do zarzucenia w tym zakresie Obamie, poza naiwnością, jakie swoje prywatne interesy załatwiał z Putinem tym resetem?


          > Francja robi to co jest dla niej korzystne. Podobnie jak USA, Rosja, Polska i k
          > ażdy odpowiedzialny kraj.
          > W polityce nie ma miejsca na sentymemty.


          A co odpowiedzialnego było w Układzie Monachijskim do którego doprowadziła Francja?

          --
          Sink'em all
          • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 19:01
           > Sam masz mózg wyprany - z całym szacunkiem - przez propagandę Fox News.

           Myślę iż jednak Twoja diagnoza nie jest prawidłowa. Nigdy nie oglądałem Fox News. Praktycznie wcale nie oglądam telewizji.


           > Głównym produktem eksportowym USA do Chin nie są iPhone'y - i nigdy nie będą -
           > lecz soja i inne produkty farmerskie. I na wojnie celnej W.Sama amerykańscy far
           > merzy i cala amerykańska gospodarka najbardziej traci. USA zresztą nie eksportu
           > ją iPhonów do Chin wcale - Chińczycy produkują je u siebie, w chińskich firmach
           > i to oni eksportują iPhone'y do Stanów. Google tez tylko traci na tej wojnie,
           > a niczego nie zyskuje.


           Eksport soji do Chin to jakieś $12mld rocznie. Apple ma więcej przychodu kwartalnie. Cała amerykańska gospodarka to $20 000mld. Nie ma znaczenia gdzie iPhone jest produkowany. Ważne jest że ogromna większość jego wartości jest wypracowana w Kalifornii. Czy Apple będzie w stanie się utrzymać płacąc inżynierom po $20k miesięcznie, gdy bez ograniczeń wpuścisz chińskie produkty tworzone przez znacznie tańsze zasoby ludzkie na amerykański rynek ? Ile będzie warta amerykańska gospodarka gdy jej głównym produktem zostanie soja a nie wysoko przetworzone dobra ?           > A konkretnie w czym? W tym że BMW nie dość że produkuje swoje samochody w USA -
           > w największej swojej fabryce na świecie, to jeszcze eksportuje je z USA do Eur
           > opy? Czy w tym, że jedynym alternatywnym wobec Huawai dostawcą infrastruktury
           > 5G dla USA jest europejski Ericsson?

           Tym że te BMW są konkurencją dla amerykańskich cadillaców, lincolnów, Tesli itp. Chiny również tworzą wiele rzeczy w USA. No i co z tego ? W tych relacjach nic nie jest czarne ani białe. Wojna handlowa swoją drogą a USA i Chiny są wciąż najważniejszymi dla siebie partnerami gospodarczymi.
           5G na dziś dzień nie jest jeszcze technologią "must to have". Przynajmniej przez kilka lat 4G będzie wystarczające w większości zastosowań. A przez ten czas wiele może się zmienić. Amerykańskie firmy (w tym jeden z moich poprzednich pracodawców) również pracują na infrastrukturą 5G. Nie opowiadaj więc dyrdymałów że nie ma alternatywy.


           > A Tobie sie podoba bycie rządzonym przez Chińczyków....

           A czemu nie ? Skoro są zdolniejsi i bardziej pracowici od białych to niech rządzą.
           Od dawna mieszkam w dzielnicach gdzie Azjaci stanowią ponad 50% populacji. Bo są tam najlepsze szkoły. I bardzo chwalę sobie tę społeczność. Spokojni, kulturalni, czyści, uczciwi i pracowici.


           > Kłamiesz. Jak napisałem wyżej, przestań oglądać Fox News. Bo to taka sama prawd
           > a, jak to że to Ukraińcy manipulowani amerykańskimi wyborami 2016, a nie Rosjan
           > ie - obie tezy promowane osobiście przez Trumpa i Rudy'ego Julianiego - po posa
           > dzeniu w wiezieniu poprzedniego, został osobistym prawnikiem Trumpa, i pozakons
           > tytucyjnym Sekretarzem Stanu.

           Kłąmię ? A to synalek Baidena nie robił szemranych interesów na Ukrainie ? Wszyscy ogólnie wiedzą że w tym kraju żeby jechać trzeba dobrze smarować. Więc daruj sobie.


           > I szybko sie z tego wycofał. "Reset" nie trwał nawet pół pierwszej kadencji Oba
           > my. Gdy zas mowa o załatwianiu prywatnych interesów za pomocą swojego urzedu, m
           > owa o tym w dosłownym, literalnym sensie.... Co masz do zarzucenia w tym zakres
           > ie Obamie, poza naiwnością, jakie swoje prywatne interesy załatwiał z Putinem t
           > ym resetem?

           Tak, tak, Obama naiwny chłopaczek, przypadkiem został prezydentem i nikt mu nie powiedział jak się robi politykę.
           Trumpowi przy jego majątku prezydentura nie była potrzebna do załatwiania jakichkolwiek interesów. Wręcz przeciwnie, stołek w białym domu mocno ogranicza go w działaniach. Nie wiem jak poważny człowiek może wierzyć w tak prymitywne i nielogiczne insynuacje demokratów.

           > A co odpowiedzialnego było w Układzie Monachijskim do którego doprowadziła Fran
           > cja?

           A co było odpowiedzialnego w układzie Jałtańskim ?
           Jeśli z jakichś powodów nie chcesz wojny, musisz w rozmowach z agresywnym przeciwnikiem iść na wszelkie ustępstwa. A francuskie społeczeństwo pod koniec lat 30tych było tak samo niechętne wojnie jak i dziś europejskie. Ciekawe jaki promil Hiszpanów, Portugalczyków, Włochów, Francuzów czy Niemców poparłby wojnę z Rosją w obronie Litwy, Estonii czy Polski. To wszystko.
           • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 05:27
            stary_chinczyk napisał:

            > Myślę iż jednak Twoja diagnoza nie jest prawidłowa. Nigdy nie oglądałem Fox New
            > s. Praktycznie wcale nie oglądam telewizji.            Mimo to poglądy masz dziwnie zbieżne. Tylko że Fox News na tym zarabia, a Ty nie wiem dlaczego.
            Fox Musi prezentować linię Trumpa, bo ten im zagroził że zaprzestanie wypowiedzi dla nich, i pójdzie do jakies tam innej mniejszej sieci telewizyjnej - zapomniałem nazwy, ale za to jeszcze bardziej prawicowej niz Fox            > Eksport soji do Chin to jakieś $12mld rocznie.

            Sprawdź jeszcze ile całej żywności. Kurczaków, i innych rzeczy hodowanych i uprawianych, bo fasola rzyciłem Ci pierwszą z brzegu.

            Apple ma więcej przychodu kwarta
            > lnie.


            W Chinach? W Chinach jest podrzędnym nie liczącym się graczem, a w przypadku soi, mowa tylko o eksporcie do Chin.

            Cała amerykańska gospodarka to $20 000mld. Nie ma znaczenia gdzie iPhone
            > jest produkowany. Ważne jest że ogromna większość jego wartości jest wypracowa
            > na w Kalifornii.            No to sprawdź. Cały ekran OLED to wyłącznie Samsung i od kilku miesięcy również LG, bo Apple chciał przełamać monopol Samsunga, sam zaś Apple nie ma żadnej technologii OLED ani QLED. Nawet 4K UHD nie ma.

            www.businessinsider.com/meet-the-companies-that-make-the-iphone-2012-5#apple-isnt-the-only-one-managing-a-supply-chain-17
            A pod tym linkiem masz listę dostawców Appla dla iPhona. Jak zsumujesz te wszystkie podzespoły dostarczane Applowi przez tych 15 największych dostawców, to co jeszcze pozostanie Applowi do samodzielnego skonstruowania?


            Czy Apple będzie w stanie się utrzymać płacąc inżynierom po $2
            > 0k miesięcznie, gdy bez ograniczeń wpuścisz chińskie produkty tworzone przez zn
            > acznie tańsze zasoby ludzkie na amerykański rynek ? Ile będzie warta amerykańsk
            > a gospodarka gdy jej głównym produktem zostanie soja a nie wysoko przetworzone
            > dobra ?


            Problemem amerykańskiego przemysłu nie są cła, lecz płace. Te natomaist w Chinach idą w górę. I dlatego konkurenci Apla wynosza się z Chin. Samsung na przykład zamyka fabryke w Chinach, i przenosi sie do Indii.


            > Tym że te BMW są konkurencją dla amerykańskich cadillaców, lincolnów, Tesli itp


            Jakie to ma znaczenie, skoro sa w całości produkowane w USA, daja prace Amerykanom i Ameryce BMW płaci podatki? Jak jest róznica przezto miedzy Cadilaciem, a BMW? Chcesz zamknąc BAE Systems Inc. bo jej spółka matka BAE Systems Plc ma siedzibe w Wielkiej Brytanii? To słaby interes na tym zrobisz i ty i Brytyjczycy - bo amerykańska BAE wytwarza 70% technologii cąłego BAE i 50% przychodów całego międzynarodowego koncernu (czy tam na odwrót). Nie opłaca się mieć Ameryce BAE u siebie? Czy też może BAE sie opłaca, ale już BMW nie?
            Ciekawy jestem Twojego zdania w tej kwestii, bo mimo tego że BMW ma najwiekszą swoją fabryke na świecie właśnie w Stanach, Trump twierdził że Europejczycy tylko eksportuja samochody do USA. A amerykańskie cła na europejską stal wysokogatunkową (w odmianach których nikt w USA nie produkuje), niemal doprowadziły do zamknięcia tej fabryki - zgodnie ze słowami CEO BMW USA.            > . Chiny również tworzą wiele rzeczy w USA. No i co z tego ? W tych relacjach ni
            > c nie jest czarne ani białe. Wojna handlowa swoją drogą a USA i Chiny są wciąż
            > najważniejszymi dla siebie partnerami gospodarczymi.


            A to niby dlaczego? Bo jej głównym towarem amerykańskim który kupują jest żywność?


            > 5G na dziś dzień nie jest jeszcze technologią "must to have". Przynajmniej prze
            > z kilka lat 4G będzie wystarczające w większości zastosowań. A przez ten czas w
            > iele może się zmienić. Amerykańskie firmy (w tym jeden z moich poprzednich prac
            > odawców) również pracują na infrastrukturą 5G. Nie opowiadaj więc dyrdymałów że
            > nie ma alternatywy.


            Huawai wyłożył 200 mld USD w centra technologiczne opracowujące infrastrukturę 5G, Ericsson 30 mld USD. Możesz rzucić przykładami amerykańskich firm prowadzących badania nad 5G na taka skalę? Umieram z ciekawosci....

            A'propos 4G LTE. U nas w stanach, 100 Mbps to tylko w peak. W Europie 100 Mbps w peak to było 5 lat temu..
            Amerykańska cywilna łącznośc bezprzewodwa to 20 lat za murzynami, w porównaniu do Europy. i zawsze tak było. Jak w Polsce telefony komórkowe były już powszechne, to w Stanach jeszcze używali telefonów w samochodach i pagerów Podobne jak amerykańska bankowość. technologie jak za króla ćwieczka. W Stanach zwykłe karty debetowe i kredytowe z chipem pojawiły sie dopiero 2-3 lata temu. W Polsce 15 lat temu. Nie mówiąc o zbliżeniowych. Aby zrobić bezpośredni przelew elektroniczny z konta na konto w innym banku, musisz przechodzić cala kilkudniową procedurę, ktora umożliwi Ci przelew na konkretne pojedyncze jedynie konto. Stąd musiał narodzic sie taki amerykański "wynalazek" jak PayPal, bo nie było innej możliwości przelewu elektronicznego na konto nie znanej Ci osoby. Do tej pory, za wiele codziennych usług prywatnych firm musisz w stanach płacić ...papierowym czekiem

            A tych chcesz amerykańskie firmy z technologiami 5G.....


            > > A Tobie sie podoba bycie rządzonym przez Chińczyków....
            >
            > A czemu nie ? Skoro są zdolniejsi i bardziej pracowici od białych to niech rząd
            > zą.            Maja tez obozy koncentracyjne na 1 mln osób.....


            > Od dawna mieszkam w dzielnicach gdzie Azjaci stanowią ponad 50% populacji. Bo s
            > ą tam najlepsze szkoły. I bardzo chwalę sobie tę społeczność. Spokojni, kultura
            > lni, czyści, uczciwi i pracowici.            ZnakjdZiesz też takie dzielnice gdzie 80% populacji stanowią Europejczycy w 1 lub drugim pokoleniu., I tam maja najlepsza (najzdrowaszą) zywność, najlpsze szkoły, i najlepsze instytucje kultury..... Ale jak chesz, to znajdziesz tęz dzielnice białch redneków z dziada pradziada, gdZie szkoły maja index 3 w stali od 1 do 10, jedyna żywność to McDonald, ze świata to widzieli jedynie Floryde, a w rozmowie jako jedyny przykład socjalizmu potrafia podac wyłacznie Wenezuele i Kube. i wszyscy głosuja na Trumpa


            > > Kłamiesz. Jak napisałem wyżej, przestań oglądać Fox News. Bo to taka sama
            > prawd
            > > a, jak to że to Ukraińcy manipulowani amerykańskimi wyborami 2016, a nie
            > Rosjan
            > > ie - obie tezy promowane osobiście przez Trumpa i Rudy'ego Julianiego

            > Kłąmię ? A to synalek Baidena nie robił szemranych interesów na Ukrainie ? Wszy
            > scy ogólnie wiedzą że w tym kraju żeby jechać trzeba dobrze smarować. Więc daru
            > j sobie.


            Jakies fakty na ten temat, oprócz tego co za cały dowód korupcji Trump uznał o że syn Bidena zarabia 50K miesiecznie?            > Tak, tak, Obama naiwny chłopaczek, przypadkiem został prezydentem i nikt mu nie
            > powiedział jak się robi politykę.
            > Trumpowi przy jego majątku prezydentura nie była potrzebna do załatwiania jakic
            > hkolwiek interesów. Wręcz przeciwnie, stołek w białym domu mocno ogranicza go w
            > działaniach. Nie wiem jak poważny człowiek może wierzyć w tak prymitywne i ni
            > elogiczne insynuacje demokratów.


            Jak na razie, to procedura impeachmentu dotyczy jedynie tego, że wykorzytując swoja władze prezydencką, z naruszeniem przesięgi prezydenckiej, załatwiał sobie druga kadencję przez zmuszenie głowy inneo państwa do ropoczecia sledztwa przeciwko swojemu głównemu konkurentowi w wyborach. I ne wystaczało jedynie opcożecie śledztwa. Prezydent teo państwa miał jeszcze ogłoic rozpoznawcze tego sledztwa w najwiekszej amerykanskiej sieci telewizyjnej - w CNN, aby zrobiło się o tym głośno w Stanach..... Aby przyapdkiem nie przesżło to nie zauwazone....


            > > A co odpowiedzialnego było w Układzie Monachijskim do którego doprowadził
            > a Fran
            > > cja?
            &#
            • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 05:32
             Obcieło kawałek odpowiedzi, wiec tutaj

             > > A co odpowiedzialnego było w Układzie Monachijskim do którego doprowadził
             > a Fran
             > > cja?
             >
             > A co było odpowiedzialnego w układzie Jałtańskim ?
             > Jeśli z jakichś powodów nie chcesz wojny, musisz w rozmowach z agresywnym przec
             > iwnikiem iść na wszelkie ustępstwa. A francuskie społeczeństwo pod koniec lat 3
             > 0tych było tak samo niechętne wojnie jak i dziś europejskie. Ciekawe jaki promi
             > l Hiszpanów, Portugalczyków, Włochów, Francuzów czy Niemców poparłby wojnę z Ro
             > sją w obronie Litwy, Estonii czy Polski. To wszystko.
             ]

             Nic. Devalier nie chciał aby ginęły francuskie kobiety i dzieci za Gdąńsk, to umierały na ulicach Paryża i Lionu


             --
             Sink'em all
             • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 18:27
              bmc3i napisał:


              >
              > Nic. Devalier nie chciał aby ginęły francuskie kobiety i dzieci za Gdąńsk, to u
              > mierały na ulicach Paryża i Lionu
              >
              >


              Jak w Izbie Gmin powiedzial Winston Churchil: mieliscie do wyboru hańbę albo wojnę. Wybraliście hańbę, to macie i hańbę i wojnę.

              --
              Sink'em all
              • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 19:20
               > Jak w Izbie Gmin powiedzial Winston Churchil: mieliscie do wyboru hańbę albo wo
               > jnę. Wybraliście hańbę, to macie i hańbę i wojnę.

               Dziś Europejczycy wybraliby hańbę i wojnę z jeszcze większą ochotą niż wtedy.
               Znajdź mi jedną osobę w zachodniej europie, która szczerze nie wolałaby uniknąć wojny (nawet gdyby była to tylko płonna nadzieja), niż poświęcić jakąś Estonia czy Polskę z którą nie łączy ją ani język, ani kultura, ani historia, ani religia. EU to wydmuszka. Liczą się tylko państwa. A tem mają swoje własne interesy.
               • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 01.12.19, 10:07
                stary_chinczyk napisał:

                > > Jak w Izbie Gmin powiedzial Winston Churchil: mieliscie do wyboru hańbę a
                > lbo wo
                > > jnę. Wybraliście hańbę, to macie i hańbę i wojnę.
                >
                > Dziś Europejczycy wybraliby hańbę i wojnę z jeszcze większą ochotą niż wtedy.
                > Znajdź mi jedną osobę w zachodniej europie, która szczerze nie wolałaby uniknąć
                > wojny (nawet gdyby była to tylko płonna nadzieja), niż poświęcić jakąś Estonia
                > czy Polskę z którą nie łączy ją ani język, ani kultura, ani historia, ani reli
                > gia. EU to wydmuszka. Liczą się tylko państwa. A tem mają swoje własne interesy
                > .

                Skoro licza się tylko panstwa a te maja swoje interesy, to państwa decydują, o tym czy przyjśc Polsce z pomocą, a nie osoby które kazesz mi znajdować. Nikt nie chce wojny, nikt nie chce ginąc na wojnie, ale to nie od "ktosia" zalezy czy panstwo bedzie brało udział w wojnie. lecz owe interesy o ktorych piszesz. Jak Stany powołały się na art. 5., to kazdy europejski czlonek NATO wysłał swoje wojska do Afganistanu. Nawet Francuzi, ktorzy najbardziej byli temu niechetni. W imię jednosci sojuszu i jego wiarygodnosci. I żaden Pierre z Alzackiej wioski nie miał nic do gadania w tej sprawie.


                --
                Sink'em all
                • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 01.12.19, 18:41
                 Państwami rządzą politycy, a ci w demokracji są zależni od wyborców. Nie zaryzykują działań sprzecznych z tym co chce ich elektorat bo grozi im to odsunięciem od władzy i utratą stanowisk w następnych wyborach.
                 Inną sprawą jest wysłanie skromnych sił do Afganistanu, co kosztuje niewiele i niewiele się ryzykuje a można wzmocnić się politycznie na arenie międzynarodowej i załatwić parę spraw u światowego supermocarstwa. A Inną sprawą jest postawienie się innemu światowemu mocarstwu jak Rosja, gdzie ryzykuje się fizyczny byt własnego państwa.
                 Artykuł artykułem a demokracja ma swoje ułomności. Jak wygląda obrona w demokracji widzieliśmy właśnie podczas drugiej wojny światowej. Zachodnie demokracje zaczynały aktywnie działać przeciw Niemcom tylko wtedy gdy były przyparte do muru. I gdy nie było innego wyjścia. Gdy poświęcono już wszystkich, których można było bezkarnie poświęcić.
                 A przeciw ZSRR nie zaczęły działać nigdy. Najzwyczajniej zamknęły oczy na to że podbił on Europę wschodnią byle tylko pomógł im posprzątać jak najniższym kosztem u siebie.
                 Myślisz że teraz będzie inaczej ? Jeśli nie ruszy się USA to nie ruszy się nikt. A czy ruszy się USA to wielka niewiadoma. Zależy tylko od tego jak kalkulować będą politycy na Kapitolu a nie od jakiegoś artykułu piątego.
                 Churchill miał szansę zostać premierem tylko dlatego że WB znalazła się pod ścianą. I zaraz po tym gdy sytuacja się ustabilizowała został odsunięty od władzy. W demokracji nie lubi się bohaterów. Przynajmniej nie żywych. Bohaterstwo to poświęcenie. A w demokracji ma być pięknie, łatwo i przyjemnie. Dlatego w starciu z totalitaryzmem jest ona na straconej pozycji.
                 • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 01.12.19, 22:54
                  stary_chinczyk napisał:

                  > Państwami rządzą politycy, a ci w demokracji są zależni od wyborców. Nie zaryzy
                  > kują działań sprzecznych z tym co chce ich elektorat bo grozi im to odsunięciem
                  > od władzy i utratą stanowisk w następnych wyborach.
                  > Inną sprawą jest wysłanie skromnych sił do Afganistanu, co kosztuje niewiele i
                  > niewiele się ryzykuje a można wzmocnić się politycznie na arenie międzynarodowe
                  > j i załatwić parę spraw u światowego supermocarstwa. A Inną sprawą jest postawi
                  > enie się innemu światowemu mocarstwu jak Rosja, gdzie ryzykuje się fizyczny byt
                  > własnego państwa.
                  > Artykuł artykułem a demokracja ma swoje ułomności. Jak wygląda obrona w demokra
                  > cji widzieliśmy właśnie podczas drugiej wojny światowej. Zachodnie demokracje z
                  > aczynały aktywnie działać przeciw Niemcom tylko wtedy gdy były przyparte do mur
                  > u. I gdy nie było innego wyjścia. Gdy poświęcono już wszystkich, których można
                  > było bezkarnie poświęcić.


                  Zgadza się. To się nazywa polityką appeacementu. Powstały już całe rozprawy naukowe na ten temat, i taka polityka została juz dawno temu zanegowana i pohańbiona. Właśnei z powodu doświadczeń ww2.                  > Myślisz że teraz będzie inaczej ? Jeśli nie ruszy się USA to nie ruszy się nikt
                  > . A czy ruszy się USA to wielka niewiadoma. Zależy tylko od tego jak kalkulować
                  > będą politycy na Kapitolu a nie od jakiegoś artykułu piątego.
                  > Churchill miał szansę zostać premierem tylko dlatego że WB znalazła się pod ści
                  > aną. I zaraz po tym gdy sytuacja się ustabilizowała został odsunięty od władzy.
                  > W demokracji nie lubi się bohaterów. Przynajmniej nie żywych. Bohaterstwo to p
                  > oświęcenie. A w demokracji ma być pięknie, łatwo i przyjemnie. Dlatego w starci
                  > u z totalitaryzmem jest ona na straconej pozycji.


                  Nie jest. Totalitaryzm zawsze wygrywa tylko na początku, gdy przez swoja brutalność i brak skrupułów zyskuje początkowo przewagę. Prędzej czy później jednak zawsze w końcu przegrywa. Cala historia tego dowodzi..

                  --
                  Sink'em all
            • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 18:49
             > Mimo to poglądy masz dziwnie zbieżne.

             Po prostu staram się kierować rozsądkiem a nie emocjami i być obiektywnym.


             > Sprawdź jeszcze ile całej żywności. Kurczaków, i innych rzeczy hodowanych i upr
             > awianych, bo fasola rzyciłem Ci pierwszą z brzegu.

             USA w 2018 eksportowało do Chin dóbr za $120mld, w tym żywności za $9.3mld.
             ustr.gov/countries-regions/china-mongolia-taiwan/peoples-republic-china

             > W Chinach? W Chinach jest podrzędnym nie liczącym się graczem, a w przypadku so
             > i, mowa tylko o eksporcie do Chin.

             Nie rozumiesz podstaw problemu. Właśnie o to chodzi żeby chronić takie firmy jak Apple ponieważ Chińczycy sami importują znacznie mniej ich produktów niż mogliby eksportować własnych tańszych odpowiedników do USA.
             Na marginesie, ten nieliczący się grach eksportuje do Chin dóbr za kwotę dwa razy większą niż cały eksport żywności z USA -> Chin.


             > No to sprawdź. Cały ekran OLED to wyłącznie Samsung i od kilku miesięcy również
             > LG, bo Apple chciał przełamać monopol Samsunga, sam zaś Apple nie ma żadnej te
             > chnologii OLED ani QLED. Nawet 4K UHD nie ma.

             Apple jest firmą zorientowaną na produkty dla końcowego użytkownika a nie rozwijanie technologii. Większość technologii kupuje i integruje. Choć i wiele sam rozwija.

             > A pod tym linkiem masz listę dostawców Appla dla iPhona. Jak zsumujesz te wszys
             > tkie podzespoły dostarczane Applowi przez tych 15 największych dostawców, to c
             > o jeszcze pozostanie Applowi do samodzielnego skonstruowania?

             Zostanie do skonstruowania produkt. Co wcale nie jest takie proste jak ci się wydaje. Na marginesie, na liście jest np Qualcomm i Intel. Słusznie, tylko że ci dwaj dostawcy się wykluczają wzajemnie. Apple bierze modem albo od jednego albo od drugiego. Nie możesz więc sobie tych wszystkich cyferek ot tak dodawać.


             > Problemem amerykańskiego przemysłu nie są cła, lecz płace. Te natomaist w China
             > ch idą w górę. I dlatego konkurenci Apla wynosza się z Chin. Samsung na przykła
             > d zamyka fabryke w Chinach, i przenosi sie do Indii.

             W przypadku zaawansowanych technologii Nie fabryki są istotne a centra R&D. Dlatego na Iphonie zarabiają głównie USA a nie Chiny.


             > Jakie to ma znaczenie, skoro sa w całości produkowane w USA, daja prace Ameryka
             > nom i Ameryce BMW płaci podatki? Jak jest róznica przezto miedzy Cadilaciem, a
             > BMW?

             Takie jak wyżej. Fabryka jest gratką dla kraju na poziomie Polski. Dla USA kluczowe znaczenie mają centra R&D. To tam wytwarzana jest lwia część wartości samochodu, nie w fabryce czy montowni.

             Chcesz zamknąc BAE Systems Inc. bo jej spółka matka BAE Systems Plc ma sie
             > dzibe w Wielkiej Brytanii? To słaby interes na tym zrobisz i ty i Brytyjczycy -
             > bo amerykańska BAE wytwarza 70% technologii cąłego BAE i 50% przychodów całego

             Jak wyżej, czym innym jest R&D a czym innym montownia.

             > > c nie jest czarne ani białe. Wojna handlowa swoją drogą a USA i Chiny są

             > A to niby dlaczego? Bo jej głównym towarem amerykańskim który kupują jest żywno
             > ść?

             Jak już Ci wskazałem, nie jest. Żywność nie stanowi ani 10% eksportu do Chin. Największe sektory to lotnictwo i maszyny.


             > Huawai wyłożył 200 mld USD w centra technologiczne opracowujące infrastrukturę
             > 5G, Ericsson 30 mld USD. Możesz rzucić przykładami amerykańskich firm prowadząc
             > ych badania nad 5G na taka skalę? Umieram z ciekawosci....

             Nie Huawai tylko chiński rząd. Dlatego też rząd USA musi amerykański firmy chronić przed chińskimi dysponującymi znacznie większymi subsydiami i tańszymi zasobami ludzkimi.
             A nad infrastrukturą 5G w USA pracują Cisco, Dell, Intel i inni. Z tym że infrastruktura 5G to nie jest zwykła ewolucja dotychczasowych sieci 4G. To jest tylko pierwszy etap. I w tej dziedzinie właśnie prym wiedzie Ericsson (technologicznie) i Huawai (ilościowo).

             > A'propos 4G LTE. U nas w stanach, 100 Mbps to tylko w peak. W Europie 100 Mbps
             > w peak to było 5 lat temu..

             Po pierwsze transfer w LTE jest zawsze w piku. W tej technologii użytkownicy w sposób dynamiczny dzielą się zasobami pasma. Pd drugie w 2018 maksymalny transfer iPhone wynosił 1Gbps. W tym roku jest to już bodaj 1.4Gbps. Konkurencyjne firmy mają podobnie. Wszyscy na całym świecie używają modemów kilku tych samych firm. Zbyt wiele ich nie ma. Qualcomm, Intel, Miediatek, Samsung. W Europie są dokładnie takie same jak w USA. Przy czym o ile USA ma dwie duże firmy zajmujące się opracowywaniem mobilnych modemów to Europa nie ma już ani jednej. Nie licząc filii amerykańskich firm.

             > Amerykańska cywilna łącznośc bezprzewodwa to 20 lat za murzynami, w porównaniu
             > do Europy. i zawsze tak było. Jak w Polsce telefony komórkowe były już powszech
             > ne, to w Stanach jeszcze używali telefonów w samochodach i pagerów.

             Nie prawda. Pierwszy komercyjne telefon komórkowy był od Motoroli. To nie jest europejska firma. GSM wszedł w Europie na początku lat 90. Po kilku latach weszła jego amerykańska wersja PCS. W między czasie w USA weszły telefony CDMA, technologia nowocześniejsza niż GSM. W Europie WCDMA to dopiero lata 2000.

             > Podobne jak
             > amerykańska bankowość. technologie jak za króla ćwieczka. W Stanach zwykłe kart
             > y debetowe i kredytowe z chipem pojawiły sie dopiero 2-3 lata temu. W Polsce
             > 15 lat temu.

             To fakt. Ale w czym ograniczała cię karta magnetyczna ??? I tak 90% zakupów robię przez internet gdzie nawet nie ma to znaczenia. Na marginesie, czemu w tej nowoczesnej Polsce nie mogę prawie nic kupić w internecie kartą kredytową ?

             • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 01.12.19, 23:22
              stary_chinczyk napisał:

              > > Mimo to poglądy masz dziwnie zbieżne.
              >
              > Po prostu staram się kierować rozsądkiem a nie emocjami i być obiektywnym.


              A Twój obiektywizm, to oskarżenie syna Bidena o korupcje, mimo ze nie masz jakicholwiek informacji ani potwierdzających ją faktów na ten temat, oprócz słów Trumpa o 50K/mc....

              > > Problemem amerykańskiego przemysłu nie są cła, lecz płace. Te natomaist w
              > China
              > > ch idą w górę. I dlatego konkurenci Apla wynosza się z Chin. Samsung na p
              > rzykła
              > > d zamyka fabryke w Chinach, i przenosi sie do Indii.
              >
              > W przypadku zaawansowanych technologii Nie fabryki są istotne a centra R&D. Dla
              > tego na Iphonie zarabiają głównie USA a nie Chiny.


              W gdy mówimy o cłach, to nie fabryki są istotne?              > > Jakie to ma znaczenie, skoro sa w całości produkowane w USA, daja prace A
              > meryka
              > > nom i Ameryce BMW płaci podatki? Jak jest róznica przezto miedzy Cadilaci
              > em, a
              > > BMW?
              >
              > Takie jak wyżej. Fabryka jest gratką dla kraju na poziomie Polski. Dla USA kluc
              > zowe znaczenie mają centra R&D. To tam wytwarzana jest lwia część wartości samo
              > chodu, nie w fabryce czy montowni.              To jakie centra technologiczne ma Cadilac?
              I dlaczego w takim razie Trumpowi tak nie podoba sie eksport samochodów z Europy do USA?              > Chcesz zamknąc BAE Systems Inc. bo jej spółka matka BAE Systems Plc ma sie
              > > dzibe w Wielkiej Brytanii? To słaby interes na tym zrobisz i ty i Brytyjc
              > zycy -
              > > bo amerykańska BAE wytwarza 70% technologii cąłego BAE i 50% przychodów
              > całego
              >
              > Jak wyżej, czym innym jest R&D a czym innym montownia.


              Co jest jak wyżej. Wiekszośc technologii BAE systems powstaje w Stanach, co wiec "jak wyżej"?


              > > A'propos 4G LTE. U nas w stanach, 100 Mbps to tylko w peak. W Europie 100
              > Mbps
              > > w peak to było 5 lat temu..
              >
              > Po pierwsze transfer w LTE jest zawsze w piku. W tej technologii użytkownicy w
              > sposób dynamiczny dzielą się zasobami pasma. Pd drugie w 2018 maksymalny transf
              > er iPhone wynosił 1Gbps.


              Przestań bajać. Apple jet akurat najbardiej konserwatywną firmą pod tym wzgledem. 4G LTE pierwszej generacji, to był transfer max 25Mbps. 4G LTE drugiej generacji 60Mbps, LTE trzeciej generacji to 100Mbps lub nieco więcej.
              I to w peak, czyli w czasie najmniejszego obciążenia sieci. Datego peak jest tylko wartością teoretyczną, bo w praktyce poza peak, średnie predkości przy 4G LTE stanowią zawsze ok. 1/4 wartości peak.
              Gdy Samsung sprzedawał na rynku telefony obsługujące Advanced LTE, czyli 3 generacji, Apple był wciąz przy LTE 1 generacji - Max 25Mbps.


              W tym roku jest to już bodaj 1.4Gbps. Konkurencyjne fi
              > rmy mają podobnie. Wszyscy na całym świecie używają modemów kilku tych samych f
              > irm. Zbyt wiele ich nie ma. Qualcomm, Intel, Miediatek, Samsung. W Europie są d
              > okładnie takie same jak w USA. Przy czym o ile USA ma dwie duże firmy zajmujące
              > się opracowywaniem mobilnych modemów to Europa nie ma już ani jednej. Nie licz
              > ąc filii amerykańskich firm.
              >
              > > Amerykańska cywilna łącznośc bezprzewodwa to 20 lat za murzynami, w porów
              > naniu
              > > do Europy. i zawsze tak było. Jak w Polsce telefony komórkowe były już po
              > wszech
              > > ne, to w Stanach jeszcze używali telefonów w samochodach i pagerów.
              >
              > Nie prawda. Pierwszy komercyjne telefon komórkowy był od Motoroli. To nie jest
              > europejska firma. GSM wszedł w Europie na początku lat 90. Po kilku latach wesz
              > ła jego amerykańska wersja PCS. W między czasie w USA weszły telefony CDMA, tec
              > hnologia nowocześniejsza niż GSM. W Europie WCDMA to dopiero lata 2000.              Mówimy po powszechnym użyciu telefonów komórkowych, a nie o pojedynczych usługach dla bogaczy. Sam mam telefon w CDMA, ale to taka nowoczesniejsza technologia ze używana jest jedynei w kilku krajah na świecie i zanika. Także w Stanach. Tak Verizon jak i SPrint coraz bardziej przystosowują sie do GSM.


              > > Podobne jak
              > > amerykańska bankowość. technologie jak za króla ćwieczka. W Stanach zwykł
              > e kart
              > > y debetowe i kredytowe z chipem pojawiły sie dopiero 2-3 lata temu. W P
              > olsce
              > > 15 lat temu.
              >
              > To fakt. Ale w czym ograniczała cię karta magnetyczna ??? I tak 90% zakupów rob
              > ię przez internet gdzie nawet nie ma to znaczenia. Na marginesie, czemu w tej n
              > owoczesnej Polsce nie mogę prawie nic kupić w internecie kartą kredytową ?


              W niczym, nie odczuwałem na codzięn róznicy, poza tym że pasek magnetyczny łatwej było podrobić. Ale mówimy w tym przypadku o zapóźnieniu technologicznym amerykańskiej bankowości detalicznej.
              --
              Sink'em all
              • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 01:25
               Apple i Samsung kupowały modem LTE od tego samego dostawcy Qualcomm. Pòźniej Apple przeszedł na Intela. Parametry były takie same. Nie wiem co rozumiesz przez lte pierwszej generacji?
               LTE wprowadzono w 3gpp rel8 i wtedy maksymalny throughput na 1 dl carrier wynosił 150Mbps.
               Nie ma znaczenia Apple,samsung czy inna firma. Osiagi wynikaja ze specyfikacji. W Rel10 dodano CA, transfer wzròsł do 1Gbps. Taki modem masz np w IPhone X.
               A głòwnym dostawca jest amerykański Qualcomm.
               W Europie nikt takich rzeczy nie robi. Nie wiem skad wyszlo ci ze w UE sa szybsze komorki. Taka sama bzdura jak o bankach.
              • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 03:18
               To nie ja oskarżam Bidena o korupcję ale Trump.
               Cła sa po to żeby chronić gospodarkę. A ta, to znacznie więcej niż fabryki.
               A myślisz że gdzie projektowane sa cadilaci? W fabrykach?
               CDMA nie jest już nowoczesna technologia. Ale biła na głowę GSM gdy ten panował w Europie. GSM dziś też jest już wycofywany. A jego następca UMTS to właśnie zmodyfikowana CDMA.
               Odnośnie przelewòw, to jest jeszcze coś takiego jak Zele. Też darmowe, przy czym w życiu miałem potrzebę użyć to raz. Podobnie jak PayPal.
               Owszem kartę magnetyczna łatwiej podrobić. Dłużej utrzymały się one w USA ponieważ były znacznie bardziej rozpowszechnione. Trudniej było więc przejść na nowa technologię. Nie wiem jak jest teraz w Polsce, bo jestem redneckiem, ale 15 lat temu karty kredytowej nie miał tam niemal nikt. Były karty debetowe, i jakieś dziwne karty płatnicze z płaskim numerem za ktòre zagranica nie można było kupić nic.
               • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 06:46
                stary_chinczyk napisał:

                > To nie ja oskarżam Bidena o korupcję ale Trump.

                Ty powtarzasz. Ale Ty w przeciwieństwie do niego masz prawo. On zaś dysponuje całym aparatem Department of Justice, co go powstrzymuje przed wszczęciem formalnego śledztwa przeciwko Hunterowi Bidenowi w Stanach?


                > Cła sa po to żeby chronić gospodarkę. A ta, to znacznie więcej niż fabryki.
                > A myślisz że gdzie projektowane sa cadilaci? W fabrykach?

                W centrach technologicznych Cadillaca, czy w Subaru, Forda i Peugota?                > CDMA nie jest już nowoczesna technologia. Ale biła na głowę GSM gdy ten panował
                > w Europie. GSM dziś też jest już wycofywany. A jego następca UMTS to właśnie z
                > modyfikowana CDMA.


                Póki co Sprint dopiero kilka lat temu zamknął WIMAX, który wprowadził na początku zamiast LTE, i z pomocą Samsunga musiał uruchomić VoLTE, aby dało się rozmawiac przez telefon i korzystac jednoczesnie z internetu. Cos z czym GSM nigdy nie było żadnego poblemu.


                > Odnośnie przelewòw, to jest jeszcze coś takiego jak Zele. Też darmowe, przy czy
                > m w życiu miałem potrzebę użyć to raz. Podobnie jak PayPal.


                Zawsze były i będą rożne wynalazki 3rd party companies, które próbują zbic kasę na na niesprawności amerykańskiego systemu bankowego. Trawestując znane w PRL powiedzenie, Ameryka bohatersko walczy z problemami gdzie indziej nie znanymi.


                > Owszem kartę magnetyczna łatwiej podrobić. Dłużej utrzymały się one w USA ponie
                > waż były znacznie bardziej rozpowszechnione. Trudniej było więc przejść na nowa
                > technologię.


                Naprawde były bardziej rozpowszechnione? 700 mln klientów banków w Europie vs 300 mln w USA?
                Chcesz powiedzieć że Euroejcycy który o czekach już od dziesięcioleci nawet nie pamietają, zaczeli korzysyac z kart później niż Amerykanie i mniej se karty w Europie rozpowszechniły?


                Nie wiem jak jest teraz w Polsce, bo jestem redneckiem, ale 15 la
                > t temu karty kredytowej nie miał tam niemal nikt. Były karty debetowe, i jakieś
                > dziwne karty płatnicze z płaskim numerem za ktòre zagranica nie można było kup
                > ić nic.


                I co z tego? karta jest karta, niezaleznie czy kredytwa czy debetowa, płaska, czy wypukła, ta sama technologia, tylko inaczej ksiegowane operaje finansowe.

                --
                Sink'em all
                • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 08:18
                 > Póki co Sprint dopiero kilka lat temu zamknął WIMAX, który wprowadził na począt
                 > ku zamiast LTE, i z pomocą Samsunga musiał uruchomić VoLTE, aby dało się rozmaw
                 > iac przez telefon i korzystac jednoczesnie z internetu. Cos z czym GSM nigdy ni
                 > e było żadnego poblemu.

                 Sprint był tania siećą, głównie dla niezarabiającej młodzieży. Z serwisem o najniższej jakości. Bez przejścia na LTE najzwyczajniej by padł.
                 Jeśli mówimy o telekomunikacji w USA to mówmy o Verizon, AT&T i Tmobil.
                 Za pomocą GSM nigdy nie dało się w praktyce korzystać z internetu. GPRS, czy EDGE to transfery rzędu 64 do kilkaset kbps. Maila można ściągnąć, i to w zasadzie wszystko.


                 > Zawsze były i będą rożne wynalazki 3rd party companies, które próbują zbic kasę
                 > na na niesprawności amerykańskiego systemu bankowego. Trawestując znane w PRL
                 > powiedzenie, Ameryka bohatersko walczy z problemami gdzie indziej nie znanymi.

                 Ale ty twierdzisz że w USA nie ma technologii. A tu sie okazuje że jednak przelewy da się robić. Problem nie leży więc w technologii ale w braku ujednolicenia przepisów i procedur. A to z technologią nie ma nic wspólnego.


                 > Naprawde były bardziej rozpowszechnione? 700 mln klientów banków w Europie vs 3
                 > 00 mln w USA?
                 > Chcesz powiedzieć że Euroejcycy który o czekach już od dziesięcioleci nawet nie
                 > pamietają, zaczeli korzysyac z kart później niż Amerykanie i mniej se karty w
                 > Europie rozpowszechniły?

                 W całej UE jest około 670 aktywnych kart płatniczych. W USA samych kart kredytowych jest 1.2 mld.
                 Owszem w USA są one znacznie bardziej popularne, ponieważ wydają je nie tylko banki ale i sklepy, sieci stacji benzynowych itp. Przeciętny Amerykanin ma więc kilka kart kredytowych.


                 > I co z tego? karta jest karta, niezaleznie czy kredytwa czy debetowa, płaska, c
                 > zy wypukła, ta sama technologia, tylko inaczej ksiegowane operaje finansowe.

                 To z tego, że karta kredytowa nie jest związana z kontem bankowym. Ona służy do pożyczania pieniędzy a nie do pobierania ich z własnego konta.
                 • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 09:56
                  stary_chinczyk napisał:

                  > > Póki co Sprint dopiero kilka lat temu zamknął WIMAX, który wprowadził na
                  > począt
                  > > ku zamiast LTE, i z pomocą Samsunga musiał uruchomić VoLTE, aby dało się
                  > rozmaw
                  > > iac przez telefon i korzystac jednoczesnie z internetu. Cos z czym GSM ni
                  > gdy ni
                  > > e było żadnego poblemu.
                  >
                  > Sprint był tania siecią, głównie dla niezarabiającej młodzieży. Z serwisem o naj
                  > niższej jakości. Bez przejścia na LTE najzwyczajniej by padł.


                  Z tego co wiem, przeszedł na LTE bo gdy tylko pojawiło sie 4G nie było jeszcze ustalonego standardu. Jedni wybrali LTE, inni - jak Sprint/ Nextel - WIMAX. Tak samo jak wczesniej nie było wiadomo w wideo czy standardem bedzie VHS czy Betacam. Twoje wstawki o niezarabiajacj młodzieży trącą Boą.


                  > Jeśli mówimy o telekomunikacji w USA to mówmy o Verizon, AT&T i Tmobil.
                  > Za pomocą GSM nigdy nie dało się w praktyce korzystać z internetu. GPRS, czy ED
                  > GE to transfery rzędu 64 do kilkaset kbps. Maila można ściągnąć, i to w zasadzi
                  > e wszystko.


                  LOL, to poproś jakiegoś znajomego korzystającego z ATT o sprawdzenie swojego bandwidth za pomoca speedtest.net.


                  > > Zawsze były i będą rożne wynalazki 3rd party companies, które próbują zbi
                  > c kasę
                  > > na na niesprawności amerykańskiego systemu bankowego. Trawestując znane
                  > w PRL
                  > > powiedzenie, Ameryka bohatersko walczy z problemami gdzie indziej nie zna
                  > nymi.
                  >
                  > Ale ty twierdzisz że w USA nie ma technologii. A tu sie okazuje że jednak przel
                  > ewy da się robić. Problem nie leży więc w technologii ale w braku ujednolicenia
                  > przepisów i procedur. A to z technologią nie ma nic wspólnego.


                  Za pomocą zwykłego internetu, to nie jest technologia bankowa, lecz technologia internetowa


                  > > Naprawde były bardziej rozpowszechnione? 700 mln klientów banków w Europi
                  > e vs 3
                  > > 00 mln w USA?
                  > > Chcesz powiedzieć że Euroejcycy który o czekach już od dziesięcioleci naw
                  > et nie
                  > > pamietają, zaczeli korzysyac z kart później niż Amerykanie i mniej se ka
                  > rty w
                  > > Europie rozpowszechniły?
                  >
                  > W całej UE jest około 670 aktywnych kart płatniczych. W USA samych kart kredyto
                  > wych jest 1.2 mld.


                  Chcesz powiedzieć że tylko 670 Europejczyków ma kartę płatniczą?


                  > Owszem w USA są one znacznie bardziej popularne, ponieważ wydają je nie tylko b
                  > anki ale i sklepy, sieci stacji benzynowych itp. Przeciętny Amerykanin ma więc
                  > kilka kart kredytowych.


                  Przeciętny Amerykanin wg Experiana ma maksimum 3 karty, w tym karty zakupowe na zakupy tylko w sklepie ją wydającym, jak Sears czy Amazon.


                  > > I co z tego? karta jest karta, niezaleznie czy kredytwa czy debetowa, pła
                  > ska, c
                  > > zy wypukła, ta sama technologia, tylko inaczej ksiegowane operaje finanso
                  > we.
                  >
                  > To z tego, że karta kredytowa nie jest związana z kontem bankowym. Ona służy do
                  > pożyczania pieniędzy a nie do pobierania ich z własnego konta.


                  Przestań, bo manipulujesz marak.boa. Nie rozmawiamy o tym skąd się biorą pieniądze którymi płacisz karta, tylko w jaki techniczny sposób nastepuje płatność

                  --
                  Sink'em all
                  • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 06:22
                   > Z tego co wiem, przeszedł na LTE bo gdy tylko pojawiło sie 4G nie było jeszcze
                   > ustalonego standardu. Jedni wybrali LTE, inni - jak Sprint/ Nextel - WIMAX. Tak
                   > samo jak wczesniej nie było wiadomo w wideo czy standardem bedzie VHS czy Beta
                   > cam. Twoje wstawki o niezarabiajacj młodzieży trącą Boą.

                   LTE było dostępne w USA na przełomie dekad. Sam pracowałem nad jednym z pierwszych modemów dla Verizona to wiem.
                   Sprint wybrał technologię, która okazała się ślepą uliczką i wtopił. Przeszedł na LTE lata po czołowi trójce operatorów.

                   > > Jeśli mówimy o telekomunikacji w USA to mówmy o Verizon, AT&T i Tmobil.
                   > > Za pomocą GSM nigdy nie dało się w praktyce korzystać z internetu. GPRS,
                   > czy ED
                   > > GE to transfery rzędu 64 do kilkaset kbps. Maila można ściągnąć, i to w z
                   > asadzi
                   > > e wszystko.
                   >
                   >
                   > LOL, to poproś jakiegoś znajomego korzystającego z ATT o sprawdzenie swojego ba
                   > ndwidth za pomoca speedtest.net.

                   AT&T wycofało GSM w 2017. Nie wiem więc co chcesz sprawdzać. W 2022 plonują wycofać UMTS.

                   > Za pomocą zwykłego internetu, to nie jest technologia bankowa, lecz technologia
                   > internetowa

                   A jak chcesz zrobić przelew elektroniczny bez internetu ? Musisz mieć aplikację bankową i internet. Czy to wire transfer czy europejski przelew.


                   > Chcesz powiedzieć że tylko 670 Europejczyków ma kartę płatniczą?

                   Nie mówię że w Europie jest 670mln kart płatniczych. A to nie to samo.


                   > Przeciętny Amerykanin wg Experiana ma maksimum 3 karty, w tym karty zakupowe na
                   > zakupy tylko w sklepie ją wydającym, jak Sears czy Amazon.

                   No i ? Technologia jak mówiłeś jest taka sama dla kart płatniczych jak i kredytowych. A więc pewnie także i dla sklepowych.
                   Poza tym na Amazon w tej chwili kupisz już wszystko. Od jedzenia po domy. Więc ich karta mo dość rozległe zastosowanie.
            • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 19:13
             CD:

             Nie mówiąc o zbliżeniowych. Aby zrobić bezpośredni przelew elektro
             > niczny z konta na konto w innym banku, musisz przechodzić cala kilkudniową proc
             > edurę, ktora umożliwi Ci przelew na konkretne pojedyncze jedynie konto. Stąd mu
             > siał narodzic sie taki amerykański "wynalazek" jak PayPal, bo nie było innej mo
             > żliwości przelewu elektronicznego na konto nie znanej Ci osoby.

             Poważnie nie słyszałeś o wire albo ACH transfer ? W życiu nie miałem najmniejszego problemu z transferem na konto i załatwia się to w pięć minut. Fakt że w USA przelewów używa się rzadko. 99% transakcji załatwia się kartą kredytową lub czekiem.

             >Do tej pory, za
             > wiele codziennych usług prywatnych firm musisz w stanach płacić ...papierowym
             > czekiem

             I co w tym złego ? Bardzo wygodny sposób niedostępny w Europie.

             > A tych chcesz amerykańskie firmy z technologiami 5G.....

             Ty nawet nie rozumiesz czym jest 5G. Tu wcale nie chodzi MBps, ale o wiele innych rzeczy. To co mamy w tej chwili to nic innego jak ulepszone LTE. Czyli sieci w zakresie częstotliwości sub6, przeznaczone głownie dla telefonów komórkowych. W których użytkownik nie odczuje żadnej różnicy względem 5G. Operator będzie mógł za to efektywniej wykorzystać swoje pasmo.
             Prawdziwe 5G to transmisje z bardzo niskimi opóźnieniami, rzędu 1ms. V2X gdzie urządzenia komunikują się bezpośrednia bez użycia jakiejkolwiek infrastruktury, pasmo mmWafe, gdzie sieć jest oparta o wiele małych aaccess pintów tworzących piko cele. Gdzie aplikacje to autonomiczne samochody, drony i inne zastosowania wymagające bardzo szybkiej odpowiedzi i niezawodnego łącza. I w tej dziedzinie liderem nie jest ani Huawei ani Ericsson a wiele rzeczy dzieje się właśnie w USA.

             > Maja tez obozy koncentracyjne na 1 mln osób.....

             Gdzie ? W USA ?
             Nas marginesie, ile ludzi siedzi w więzieniach w Ameryce ? W czy jesteśmy lepsi od Chińczyków ? W obłudzie ?


             > ZnakjdZiesz też takie dzielnice gdzie 80% populacji stanowią Europejczycy w 1 l
             > ub drugim pokoleniu., I tam maja najlepsza (najzdrowaszą) zywność, najlpsze szk
             > oły, i najlepsze instytucje kultury.

             Na zachodnim wybrzeżu nie znajdę. Na wschodnim nie bywam więc nie wiem.

             .... Ale jak chesz, to znajdziesz tęz dziel
             > nice białch redneków z dziada pradziada, gdZie szkoły maja index 3 w stali od 1
             > do 10, jedyna żywność to McDonald, ze świata to widzieli jedynie Floryde, a w
             > rozmowie jako jedyny przykład socjalizmu potrafia podac wyłacznie Wenezuele i K
             > ube. i wszyscy głosuja na Trumpa

             Na zachodnim wybrzeżu tak wyglądają dzielnice latynoskie. Tyle że oni nie głosują na Trump.

             > Jakies fakty na ten temat, oprócz tego co za cały dowód korupcji Trump uznał o
             > że syn Bidena zarabia 50K miesiecznie?

             W radzie nadzorczej firmy wobec której ukraińska prokuratura prowadziła postępowanie w związku z korupcją.
             Nie widzę w tym nic aż tak niestosownego aby usuwać prezydenta z urzędu.
             Prawda jest taka że demokraci próbują usunąć prezydenta przy każdej okazji. Nie wypaliło z Rosją to chwycili się Ukrainy.
             To jest bezczelny zamach na demokrację. Daleki jestem od idealizowania Trump. Ale naród go wybrał i naród powinien zdecydować o jego losie w kolejnych wyborach. Naród, nie grupa wybrańców z Kapitolu. Jeśli Trump faktycznie zostanie usunięty, uznam że w USA demokracja przestała istnieć.
             • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 01.12.19, 22:44
              stary_chinczyk napisał:

              > CD:
              >
              > Nie mówiąc o zbliżeniowych. Aby zrobić bezpośredni przelew elektro
              > > niczny z konta na konto w innym banku, musisz przechodzić cala kilkudniow
              > ą proc
              > > edurę, ktora umożliwi Ci przelew na konkretne pojedyncze jedynie konto. S
              > tąd mu
              > > siał narodzic sie taki amerykański "wynalazek" jak PayPal, bo nie było in
              > nej mo
              > > żliwości przelewu elektronicznego na konto nie znanej Ci osoby.
              >
              > Poważnie nie słyszałeś o wire albo ACH transfer ? W życiu nie miałem najmniejsz
              > ego problemu z transferem na konto i załatwia się to w pięć minut. Fakt że w US
              > A przelewów używa się rzadko. 99% transakcji załatwia się kartą kredytową lub c
              > zekiem.
              >

              Słyszałem słyszałem. ACH - podajesz firmie której masz coś płacić swój routing number i account number, i na piśmie ją autoryzujesz do comiesięcznego ściągania określonej kwoty z tego konta. To zwykły autopayment, a nie żaden przelew elektroniczny. tak samo ze wire transfer - kto z tego korzysta, jesli musisz zaplacic za to $45 dolarów, po wypełnieniu umowy jak na zakup samochodu? Na dodatek te lokowania kilku centów na koncie beneficjenta, zanim przeprowadzisz rzeczywistą transakcje, aby potwierdzić prawidłowość konta beneficjenta.
              W Europie siadasz przed komputerem, czy bierzesz do reki telefon, wchodzisz na konto swojego banku, wpisujesz nr konta dowolnego beneficjenta, kwotę która chcesz przelać, i zgodnie z prawem Unii Europejskiej najdalej w ciągu 3 sekund od wysłania - światek, piątek i niedziela - kwota przelewu musi być na koncie docelowym

              > >Do tej pory, za
              > > wiele codziennych usług prywatnych firm musisz w stanach płacić ...papie
              > rowym
              > > czekiem
              >
              > I co w tym złego ? Bardzo wygodny sposób niedostępny w Europie.


              Bardzo wygodny. Tak wygodny ze musisz wygodnie pofatygowac się do firmy ktorej chcesz takikm czekiem zapłacić aby fizycznie wreczyc jej czek, albo na poczte aby wyslac go jej listem. I albo dojdzie do adresata albo nie.


              > > A tych chcesz amerykańskie firmy z technologiami 5G.....
              >
              > Ty nawet nie rozumiesz czym jest 5G. Tu wcale nie chodzi MBps, ale o wiele inn
              > ych rzeczy. To co mamy w tej chwili to nic innego jak ulepszone LTE. Czyli siec
              > i w zakresie częstotliwości sub6, przeznaczone głownie dla telefonów komórkowyc
              > h. W których użytkownik nie odczuje żadnej różnicy względem 5G. Operator będzie
              > mógł za to efektywniej wykorzystać swoje pasmo.


              Nie wiesz o cym mówisz. W 5G chodzi dokładnie o predkosc transferu. Prędkość transferu do 10 Gbps, gdy taki kablowy światłowodowy Verizon FiOS zapewnia maks 1Gbps. Dzieki takiej predkosci transferu beda mogły swobodnie działac nie tylko bezprzewodowe przekazy video 8K i wiecej, ale i virtual oraz augmented reality, internet of things, strumieniowe wielopotokowe przekazy danych dla celów przemysłowych i wojskowych


              > Prawdziwe 5G to transmisje z bardzo niskimi opóźnieniami, rzędu 1ms. V2X gdzie
              > urządzenia komunikują się bezpośrednia bez użycia jakiejkolwiek infrastruktury,
              > pasmo mmWafe, gdzie sieć jest oparta o wiele małych aaccess pintów tworzących
              > piko cele. Gdzie aplikacje to autonomiczne samochody, drony i inne zastosowania
              > wymagające bardzo szybkiej odpowiedzi i niezawodnego łącza. I w tej dziedzinie
              > liderem nie jest ani Huawei ani Ericsson a wiele rzeczy dzieje się właśnie w U
              > SA.


              Te małe accesspointy to anteny takie jak w LTE, tylko ze działające na znacznie niższych częstotliwościach, stad rozmieszczone znacznie gęściej. 5G to nie jedna technologia, lecz cały szereg różnych technologii aby system jako całość mógł działać. Część tych technologii wprowadzono już w ramach istniejacego 4G LTE - także w stanach, ale to zaledwie ułamek całego kompleksu 5G


              > > Maja tez obozy koncentracyjne na 1 mln osób.....
              >
              > Gdzie ? W USA ?

              Co za róznica gdzie, gdy chodzi o mentalność?


              > Nas marginesie, ile ludzi siedzi w więzieniach w Ameryce ? W czy jesteśmy lepsi
              > od Chińczyków ? W obłudzie ?


              Może to niewielka próba, ale z moich kontaktów z ludźmi tutaj wynika, że im kto bardziej prawicowy, tym wiecej ludzi chciałby posadzic w wiezieniach, nawet za najdrobniejsze przewinienia, i o więcej criminals to dla nich nie ludzie już, tylko criminals własnie,. Nie nalezą sie im już żadne nawet najbardziej podstawowe prawa.


              > > ZnakjdZiesz też takie dzielnice gdzie 80% populacji stanowią Europejczycy
              > w 1 l
              > > ub drugim pokoleniu., I tam maja najlepsza (najzdrowaszą) zywność, najlps
              > ze szk
              > > oły, i najlepsze instytucje kultury.
              >
              > Na zachodnim wybrzeżu nie znajdę. Na wschodnim nie bywam więc nie wiem.


              Czyli rednekujesz sie juz z wolna. Brak wiedzy o świecie każdego red necka bierze sie stąd że w dupie był i gówno widział. Że nie wystawił nigdy nosa poza swoje county, w najlepszym razie inny stan na tygodniowych wakacjach. 13% Amerykanów ma paszport.


              > .... Ale jak chesz, to znajdziesz tęz dziel
              > > nice białch redneków z dziada pradziada, gdZie szkoły maja index 3 w stal
              > i od 1
              > > do 10, jedyna żywność to McDonald, ze świata to widzieli jedynie Floryde
              > , a w
              > > rozmowie jako jedyny przykład socjalizmu potrafia podac wyłacznie Wenezue
              > le i K
              > > ube. i wszyscy głosuja na Trumpa
              >
              > Na zachodnim wybrzeżu tak wyglądają dzielnice latynoskie. Tyle że oni nie głosu
              > ją na Trump.


              A na wschodnim np,. biała Włoszka z pochodzenia, emigrantka w 2., czy 3. pokoleniu, z która rozmawiałem 3 dni temu.


              > > Jakies fakty na ten temat, oprócz tego co za cały dowód korupcji Trump uz
              > nał o
              > > że syn Bidena zarabia 50K miesiecznie?
              >
              > W radzie nadzorczej firmy wobec której ukraińska prokuratura prowadziła postępo
              > wanie w związku z korupcją.              Było, i sie skończyło. To jest to korupcji? Nie życzę Ci aby fakt wszczecia jakiegokolwiek dochodzenia przeciwko Twojej firmi był sam w sobie dowodem na popełnienie przestępstwa przez Ciebie.

              > Nie widzę w tym nic aż tak niestosownego aby usuwać prezydenta z urzędu.
              > Prawda jest taka że demokraci próbują usunąć prezydenta przy każdej okazji. Nie
              > wypaliło z Rosją to chwycili się Ukrainy.


              No pewnie że nie widzisz. Zmuszanie, podkreslam - zmuszanie pod naciskiem wstrzymania pomocy wojskowej przyznanej przez Kongres, i uzaleznienie jej odblokowania od wszczecia śledztwa przeciwko synowi konkurenta politycznego oraz - co wazne - publicznego ogłoszenia faktu wszczecia tego sledztwa w najwiekszej amerykanskiej telewizji, nie jest wykorzystaniem swojej władzy do osiagniecia prywatnych celów. Z całą pewnością.
              Wszyscy komentatorzy tutaj mówią, że Amerykanie to już dwa plemiona. Z tych samych faktów którym absolutnie nikt nie zaprzecza, wyciagaja diametralnie rózne wnioski.


              > To jest bezczelny zamach na demokrację. Daleki jestem od idealizowania Trump. A
              > le naród go wybrał i naród powinien zdecydować o jego losie w kolejnych wyborac
              > h. Naród, nie grupa wybrańców z Kapitolu. Jeśli Trump faktycznie zostanie usuni
              > ęty, uznam że w USA demokracja przestała istnieć.


              Nie, o o zobił on, jest zamachem na demokracvje i praworządność. I nie mów mi tego co mówi Tump, że choćby zastrzelił przypadkowego rpzechodnia na 5 Aleii w NYC, to nie moze byc przedmiotem dochodzenia. Nie kupuje tego.


              --
              Sink'em all
              • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 01:08
               Nie wiem o czym ty wogòle mòwisz. W banku Chase korzystam z wire transfer nie płacac ani centa. Za pomoca ACH przelewam pieniadze pomiedzy kontami w ròżnych instytucjach finansowych, ròwnież nie płacac ani centa. Na dodatek w 99% jestem w stanie zapłacić za każda usługę czy zakup karta kredytowa, co jest znacznie prostsze niz jakikolwiek przelew. O 1% cash back nie wspominajac.
               Check jest też wciaz niezastapiony w takich sytuacjach jak drobne datki na skautòw, kościelne składki itp. Nawet płacac kontraktorowi remontujacemu dom . Najwygodniej użyć checku. Ot wypisujesz a gość keszuje go na miejscu za pomoca komòrki.
               Więc o czym ty mòwisz ? Kiedy ostatnio w USA byłeś? 20 lat temu?
               Odnośnie 5G, możesz wytłumaczyć do czego potrzebne sa transfery rzędu Gbps w IoT albo autonomicznych samochodach?
               Tu chodzi wyłacznie o szybka odpowiedź i niezawodność URLC. Owszem teoretycznie na kilku carrierach po 100MHz każda przy wysokich numerologiach np 240kHz, otrzymujesz poteżny bandwith. Ale nikt nie przydzieli go do jednego urzadzenia jednoczesnie.
               Picocells nie działaja na niższych czestotliwościach a własnie w mmW. Bo tam musi byc Line of sight i RX beam forming. Więc z duża cela nie da rady. A właśnie tu 5G oferuje najwyższe osiagi i jest najbardziej skomplikowane. A Huawei to głòwnie sub6. Czyli troche lepiej niz Lte.
               Jeśli Ukraincy maja jakies dowody na korupcje Bidena to dobrze żeby sprawa wyszła na światło zanim ten zostanie prezydentem. Jeśli nie maja, to jedynie reputacja Trumpa ucierpi. W czym problem?
               Demokraci nie proponuja już demokracji a dyktaturę jedynej słusznej ideologii.

               • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 03:13
                stary_chinczyk napisał:

                > Nie wiem o czym ty wogòle mòwisz. W banku Chase korzystam z wire transfer nie p
                > łacac ani centa. Za pomoca ACH przelewam pieniadze pomiedzy kontami w ròżnych i
                > nstytucjach finansowych, ròwnież nie płacac ani centa


                I czkasz jeden o dwóch dni,

                Within the United States, same-day transfers are possible, and international transfers take an extra day or two.

                Zgodnie z prawem Unii Europejkiej, transfery elektoniczne wewnatrz UE musza zajac nie wiecej niż 3 sekundy od wysłania. Na dowolne konto bankowe, bez żanego sprawdzania konta docelowego, zadnej weryfikacji kilkoma centami, itd. Miałes kiedyś konto w europejskim banku po rozpowszechnieniu się bankowosci internetowej?


                Na dodatek w 99% jestem
                > w stanie zapłacić za każda usługę czy zakup karta kredytowa, co jest znacznie p
                > rostsze niz jakikolwiek przelew. O 1% cash back nie wspominajac.                To zapłać mortgage czy rent kartą kredytową, nie mówiąc o HOA dla swojego condominium.


                > Check jest też wciaz niezastapiony w takich sytuacjach jak drobne datki na skau
                > tòw, kościelne składki itp


                No patrz, nie zastąpiony.... A w Europie po prostu wpisałbyś w swoim telefonie numer konta skautów i jednym kliknięciem wysłałbyś im przelew bezpośrednio na konto bankowe, i mieli by je natychmiast w czasie rzeczywistym na swoim koncie


                Nawet płacac kontraktorowi remontujacemu dom . Najw
                > ygodniej użyć checku. Ot wypisujesz a gość keszuje go na miejscu za pomoca komò
                > rki.


                A nie wygodniej użyć gotówki? :) A powaznie, to ciesz się ze masz taka możliość, gorzej ze w 1000 innych przypadków nie masz wciąz innej mozliwosci zapłaty niż tylko czek. I to jest tragedia


                > Więc o czym ty mòwisz ? Kiedy ostatnio w USA byłeś? 20 lat temu?


                Cały czas tu mieszkam. i jak nie moge zrobić przelwu z jednego banku do drugiego szybciej niz na drugi dzień, a i to po wcześniejszej weryfikacji tego konta za pomoca innej transakcji na kwote $0.11 czy tam dowolnej podobnej kwoty, jaką tam bank wysle na to konto w celu jego weryfikacji. Czyli jak chce zrobić przelwe na konto jakiegoś obcego Johna Browna, to najpierw musze zrobic setup tego przelweu, czyli moj ban wysle kwote probna na jego konto, po czym musze sie skontaktować z Jonem Brownem bo on musi mi powiedzieć jaką dokładnie kwote na drugi dzien otrzymał, ja musze dokladnie tą kwote wpisać - czyli potwierdzić - w moim banku, wtedy dopiero jesli sie zgadza, moge Johnowi Brownowi wyslać $100 czy jaką tam kwote chce. Tym możesz to nazywąc nowoczesnoscia w omu i w zagrodzie, l mnie to era przedpotopowa w bankowosci detalicznej. Przelew który tu zajmie Ci w ten sposóB CO NAJMNIEJ 2 DNI, w Europie zająłby w praktyce tyle ile zajmuje pisanie na komputerze czy telefone imienia i nazwiska beneficjenta oraz jego numeru konta. Całość nie wiecej niż 1 minute, do momentu gdy John Brown czy inny Jan Kowalski zobaczyłby kwote przelewu na swoim koncie. I nie mówimy tu o rozwiazaniach technologicznych 2019 roku, lecz 2001.                > Odnośnie 5G, możesz wytłumaczyć do czego potrzebne sa transfery rzędu Gbps w Io
                > T albo autonomicznych samochodach?


                do prowadzenia operacji na żywym sercu za pomocą augmented reality w szpitalu na drugim końcu świata?


                > Tu chodzi wyłacznie o szybka odpowiedź i niezawodność URLC. Owszem teoretycznie
                > na kilku carrierach po 100MHz każda przy wysokich numerologiach np 240kHz, otr
                > zymujesz poteżny bandwith. Ale nikt nie przydzieli go do jednego urzadzenia jed
                > noczesnie.
                > Picocells nie działaja na niższych czestotliwościach a własnie w mmW. Bo tam mu
                > si byc Line of sight i RX beam forming. Więc z duża cela nie da rady. A właśnie
                > tu 5G oferuje najwyższe osiagi i jest najbardziej skomplikowane. A Huawei to g
                > łòwnie sub6. Czyli troche lepiej niz Lte.


                bream forming to nie jest 5G. W Sprincie jest już od wprowadzenia LTE 3 generenacji.


                > Jeśli Ukraincy maja jakies dowody na korupcje Bidena to dobrze żeby sprawa wysz
                > ła na światło zanim ten zostanie prezydentem. Jeśli nie maja, to jedynie reputa
                > cja Trumpa ucierpi. W czym problem?

                A jak mają jakieś dowody Nowozelandczycy, to też niech ujawnią. A jak nie mają, to i tak nie ważne, bo nie chodzi o dowody, lecz o to aby obrzucić błotem konkurenta w wyborach. I to koniecznie w największej amerykanskiej telewizji, aby przypadkiem nikt nie przeoczył, i cos się przylepiło.

                > Demokraci nie proponuja już demokracji a dyktaturę jedynej słusznej ideologii.
                >


                Demokraci mówią tylko, że w demokracji nikt nie może za pomocą sprawowanego przez siebe urzędu, załatwiac swoich prywatnych interesów. Trump promuje teorie, że to nie Rosjanie mieszali w amerykanskich wyborach 2016, lecz Ukraińcy. Zgodnie z linią informacyjną Ria Novosti. Takie wielkie mocarstwo jak Ukraina, manipuluje wyborami w USA...... A że jego osobisty prawnik mówi przed sądem ze i on i Manafort - szef kampanii wyborczej Trumpa prosili w jego imieniu za pośrednictwem Dimitrija Pieskowa - rzecznika Kremla - o osobiste spotkanie z Putinem po wyborach w sprawie działki pod Trump Tower w Moskwie, to już szeczegół. Fox News wytnie ten fragment z relacji z sądu.


                --
                Sink'em all
                • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 07:43
                 > I czkasz jeden o dwóch dni,

                 Nie, transfer jest natychmiastowy.

                 > Within the United States, same-day transfers are possible, and international tr
                 > ansfers take an extra day or two.
                 > Zgodnie z prawem Unii Europejkiej, transfery elektoniczne wewnatrz UE musza zaj
                 > ac nie wiecej niż 3 sekundy od wysłania. Na dowolne konto bankowe, bez żanego s
                 > prawdzania konta docelowego, zadnej weryfikacji kilkoma centami, itd. Miałes ki
                 > edyś konto w europejskim banku po rozpowszechnieniu się bankowosci internetowej
                 > ?

                 Transfer z UE do USA też zajmuje kilka dni. Ta sama sytuacja. Więc nie opowiadaj bzdur.

                 > To zapłać mortgage czy rent kartą kredytową, nie mówiąc o HOA dla swojego condo
                 > minium.

                 Robisz to przelewem, ACH, zele lub innym. Tak samo jak w Polsce. Możesz też wypisać czek. W czym problem ?

                 > No patrz, nie zastąpiony.... A w Europie po prostu wpisałbyś w swoim telefonie
                 > numer konta skautów i jednym kliknięciem wysłałbyś im przelew bezpośrednio na k
                 > onto bankowe, i mieli by je natychmiast w czasie rzeczywistym na swoim koncie

                 I co w tym prostszego ? Na czeku nie musisz nawet pisać numeru konta. Kwota i podpis wystarczają. A przy okazji masz gotowy dokument żeby potwierdzić odpis od podatku. A zdeponować go mogą równie prosto za pomoca telefonu komórkowego.

                 > A nie wygodniej użyć gotówki? :) A powaznie, to ciesz się ze masz taka możliość
                 > , gorzej ze w 1000 innych przypadków nie masz wciąz innej mozliwosci zapłaty ni
                 > ż tylko czek. I to jest tragedia

                 Nie wiem o czym ty mówisz ? Jakie 1000 innych przypadków ? Praktycznie regularnie czek wypisuję już tylko księdzu na składkę.

                 > Cały czas tu mieszkam. i jak nie moge zrobić przelwu z jednego banku do drugieg
                 > o szybciej niz na drugi dzień, a i to po wcześniejszej weryfikacji tego konta z
                 > a pomoca innej transakcji na kwote $0.11 czy tam dowolnej podobnej kwoty, jaką
                 > tam bank wysle na to konto w celu jego weryfikacji. Czyli jak chce zrobić przel
                 > we na konto jakiegoś obcego Johna Browna, to najpierw musze zrobic setup tego p
                 > rzelweu, czyli moj ban wysle kwote probna na jego konto, po czym musze sie skon
                 > taktować z Jonem Brownem bo on musi mi powiedzieć jaką dokładnie kwote na drugi
                 > dzien otrzymał, ja musze dokladnie tą kwote wpisać - czyli potwierdzić - w moi
                 > m banku, wtedy dopiero jesli sie zgadza, moge Johnowi Brownowi wyslać $100 czy
                 > jaką tam kwote chce. Tym możesz to nazywąc nowoczesnoscia w omu i w zagrodzie,
                 > l mnie to era przedpotopowa w bankowosci detalicznej. Przelew który tu zajmie C
                 > i w ten sposóB CO NAJMNIEJ 2 DNI, w Europie zająłby w praktyce tyle ile zajmuje
                 > pisanie na komputerze czy telefone imienia i nazwiska beneficjenta oraz jego n
                 > umeru konta. Całość nie wiecej niż 1 minute, do momentu gdy John Brown czy inny
                 > Jan Kowalski zobaczyłby kwote przelewu na swoim koncie. I nie mówimy tu o rozw
                 > iazaniach technologicznych 2019 roku, lecz 2001.

                 Ostatnio robiłem wire transfer trzy dni temu. Nie było żadnych potwierdzeń ani procedury o której piszesz. Podałem nazwę instytucji, nazwę banku, nr konta i to wszystko. Przy czym bank nie pobrał za przelew ani centa. Co wiecej, bank nie pobiera żadnych opłat za warte debetowa, za utrzymanie konta, za warte kredytowa, skrytki bankowa. Kompletnie zero kosztów. Fakt ze utrzymuje pewna minimalna kwotę na koncie.
                 W Polsce bank pobiera opłaty za samo posiadanie konta. Dodatkowo za karte debetowa.

                 > do prowadzenia operacji na żywym sercu za pomocą augmented reality w szpitalu n
                 > a drugim końcu świata?

                 Nie. Do tego nie są potrzebne wielkie transfery danych. Do tego jest potrzebne niezawodne łącze i ultra krótki czas odpowiedzi. A to zupełnie różne rzeczy.

                 > bream forming to nie jest 5G. W Sprincie jest już od wprowadzenia LTE 3 generen
                 > acji.

                 Nie wiem co to jest LTE 3 generacji. To jakieś amatorskie określenie nie wiadomo czego. W LTE beam forming można realizować za pomocą MIMO (multiple input multiple output), i jest to funkcja obecna od samego początku LTE a nawet w WCDMA. Tylko że jest to TX beamforming. A w mmW musisz mieć RX beamforming. Czyli UE musi zorientować swoją sieć anten na odbiór z właściwej strony. To znacznie komplikuje sprawę.


                 > A jak mają jakieś dowody Nowozelandczycy, to też niech ujawnią. A jak nie mają,
                 > to i tak nie ważne, bo nie chodzi o dowody, lecz o to aby obrzucić błotem kon
                 > kurenta w wyborach. I to koniecznie w największej amerykanskiej telewizji, aby
                 > przypadkiem nikt nie przeoczył, i cos się przylepiło.

                 Na tym polega dziś polityka. Demokraci robili dokładnie to samo wobec Trumpa.


                 > Demokraci mówią tylko, że w demokracji nikt nie może za pomocą sprawowanego prz
                 > ez siebe urzędu, załatwiac swoich prywatnych interesów. Trump promuje teorie, ż
                 > e to nie Rosjanie mieszali w amerykanskich wyborach 2016, lecz Ukraińcy. Zgodni
                 > e z linią informacyjną Ria Novosti. Takie wielkie mocarstwo jak Ukraina, manipu
                 > luje wyborami w USA...... A że jego osobisty prawnik mówi przed sądem ze i on i
                 > Manafort - szef kampanii wyborczej Trumpa prosili w jego imieniu za pośrednic
                 > twem Dimitrija Pieskowa - rzecznika Kremla - o osobiste spotkanie z Putinem po
                 > wyborach w sprawie działki pod Trump Tower w Moskwie, to już szeczegół. Fox New
                 > s wytnie ten fragment z relacji z sądu.

                 Daj już spokój z tymi nonsensami. Tak, Rosjanie załatwili Trumpowi urząd bo przecież niemożliwe żeby ludzie w USA byli przeciw jedynie słusznej polityce demokratów.
                 • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 10:21
                  stary_chinczyk napisał:

                  > > I czkasz jeden o dwóch dni,
                  >
                  > Nie, transfer jest natychmiastowy.


                  Nie, jak dokonujesz zwykłego bankowego przelewu internetowego ze strony swojego banku, to musisz czekać co najmniej jedne dzień. A i to musi to być transfer wcześniej na stałe zdefiniowany.

                  > > Within the United States, same-day transfers are possible, and internatio
                  > nal tr
                  > > ansfers take an extra day or two.
                  > > Zgodnie z prawem Unii Europejkiej, transfery elektoniczne wewnatrz UE mus
                  > za zaj
                  > > ac nie wiecej niż 3 sekundy od wysłania. Na dowolne konto bankowe, bez ża
                  > nego s
                  > > prawdzania konta docelowego, zadnej weryfikacji kilkoma centami, itd. Mia
                  > łes ki
                  > > edyś konto w europejskim banku po rozpowszechnieniu się bankowosci intern
                  > etowej
                  > > ?
                  >
                  > Transfer z UE do USA też zajmuje kilka dni. Ta sama sytuacja. Więc nie opowiada
                  > j bzdur.


                  Krętaczu, 1,5 roku temu transferowałem z Austrii do USA kilkadziesiąt tysięcy dolarów, w partiach po 5.000 dolarów za jednym razem.Transfer przez SWIFT zajmował za kazdym razem 2-3 godziny. Przelewy natomait w granicah Unii Europejskiej, przechodzą natychmaistowo, w czasie rzeczywistym, jakbyś przelewał swoje pieniadze ze swojego checking account na własny savings w tym samym banku.


                  > > To zapłać mortgage czy rent kartą kredytową, nie mówiąc o HOA dla swojego
                  > condo
                  > > minium.
                  >
                  > Robisz to przelewem, ACH, zele lub innym. Tak samo jak w Polsce. Możesz też wyp
                  > isać czek. W czym problem ?

                  W tym że czek musze albo zawiesc osobiście, albo wysłac pocztą. A nawet jak keszujesz wystawiony na wlasne nazwisko czek za pomoca wlasnej komórki, to środki masz zdeponowane na własnym koncie najwczesniej nastepnego dnia.


                  > > No patrz, nie zastąpiony.... A w Europie po prostu wpisałbyś w swoim tele
                  > fonie
                  > > numer konta skautów i jednym kliknięciem wysłałbyś im przelew bezpośredni
                  > o na k
                  > > onto bankowe, i mieli by je natychmiast w czasie rzeczywistym na swoim ko
                  > ncie
                  >
                  > I co w tym prostszego ? Na czeku nie musisz nawet pisać numeru konta. Kwota i p
                  > odpis wystarczają. A przy okazji masz gotowy dokument żeby potwierdzić odpis od
                  > podatku. A zdeponować go mogą równie prosto za pomoca telefonu komórkowego.


                  I potrwa o co najmniej jeden dzien, zanim pienadze beda dostepne na koncie. I nie próbuj wciskać kolejnych kłamstw, ze tak nie jest.


                  > > A nie wygodniej użyć gotówki? :) A powaznie, to ciesz się ze masz taka mo
                  > żliość
                  > > , gorzej ze w 1000 innych przypadków nie masz wciąz innej mozliwosci zapł
                  > aty ni
                  > > ż tylko czek. I to jest tragedia
                  >
                  > Nie wiem o czym ty mówisz ? Jakie 1000 innych przypadków ? Praktycznie regularn
                  > ie czek wypisuję już tylko księdzu na składkę.


                  a ja muszę albo zrobić ACH na stałe albo co miesiąc zawieść papierowy czek, aby zapłacić HOA. A miliony ludzi w USA wciąż dostają wypłatę papierowym czekiem.


                  > > Cały czas tu mieszkam. i jak nie moge zrobić przelwu z jednego banku do d
                  > rugieg
                  > > o szybciej niz na drugi dzień, a i to po wcześniejszej weryfikacji tego k
                  > onta z
                  > > a pomoca innej transakcji na kwote $0.11 czy tam dowolnej podobnej kwoty,
                  > jaką
                  > > tam bank wysle na to konto w celu jego weryfikacji. Czyli jak chce zrobić
                  > przel
                  > > we na konto jakiegoś obcego Johna Browna, to najpierw musze zrobic setup
                  > tego p
                  > > rzelweu, czyli moj ban wysle kwote probna na jego konto, po czym musze si
                  > e skon
                  > > taktować z Jonem Brownem bo on musi mi powiedzieć jaką dokładnie kwote na
                  > drugi
                  > > dzien otrzymał, ja musze dokladnie tą kwote wpisać - czyli potwierdzić -
                  > w moi
                  > > m banku, wtedy dopiero jesli sie zgadza, moge Johnowi Brownowi wyslać $10
                  > 0 czy
                  > > jaką tam kwote chce. Tym możesz to nazywąc nowoczesnoscia w omu i w zagro
                  > dzie,
                  > > l mnie to era przedpotopowa w bankowosci detalicznej. Przelew który tu za
                  > jmie C
                  > > i w ten sposóB CO NAJMNIEJ 2 DNI, w Europie zająłby w praktyce tyle ile z
                  > ajmuje
                  > > pisanie na komputerze czy telefone imienia i nazwiska beneficjenta oraz
                  > jego n
                  > > umeru konta. Całość nie wiecej niż 1 minute, do momentu gdy John Brown cz
                  > y inny
                  > > Jan Kowalski zobaczyłby kwote przelewu na swoim koncie. I nie mówimy tu
                  > o rozw
                  > > iazaniach technologicznych 2019 roku, lecz 2001.
                  >
                  > Ostatnio robiłem wire transfer trzy dni temu. Nie było żadnych potwierdzeń ani
                  > procedury o której piszesz.

                  Ta procedura jest tylko raz, przy pierwszym przelewie na dane konto. Jak masz przelew zdefiniować w ten sposób, to potem możesz go sobie powtarzać mniej lub bardziej cyklicznie, wybierając na stronie swojego banku tylko nazwę beneficjenta. Mam konta w 3 bankach, żona w kolejnych dwóch, i w każdym jest tak samo.


                  Podałem nazwę instytucji, nazwę banku, nr konta i t
                  > o wszystko. Przy czym bank nie pobrał za przelew ani centa. Co wiecej, bank nie
                  > pobiera żadnych opłat za warte debetowa, za utrzymanie konta, za warte kredyto
                  > wa, skrytki bankowa. Kompletnie zero kosztów. Fakt ze utrzymuje pewna minimalna
                  > kwotę na koncie.
                  > W Polsce bank pobiera opłaty za samo posiadanie konta. Dodatkowo za karte debet
                  > owa.


                  To prawda, w USA banki nie pobierja oplat za transakcje kartą

                  > > do prowadzenia operacji na żywym sercu za pomocą augmented reality w szpi
                  > talu n
                  > > a drugim końcu świata?
                  >
                  > Nie. Do tego nie są potrzebne wielkie transfery danych. Do tego jest potrzebne
                  > niezawodne łącze i ultra krótki czas odpowiedzi. A to zupełnie różne rzeczy.


                  Mylisz się, do tego [potrzebna jest możliwość błyskawicznego dwukierunkowego przesyłania ogromnej ilości danych w czasie rzeczywistym


                  > > bream forming to nie jest 5G. W Sprincie jest już od wprowadzenia LTE 3 g
                  > eneren
                  > > acji.
                  >
                  > Nie wiem co to jest LTE 3 generacji. To jakieś amatorskie określenie nie wiadom
                  > o czego. W LTE beam forming można realizować za pomocą MIMO (multiple input mul
                  > tiple output), i jest to funkcja obecna od samego początku LTE a nawet w WCDMA.
                  > Tylko że jest to TX beamforming. A w mmW musisz mieć RX beamforming. Czyli UE
                  > musi zorientować swoją sieć anten na odbiór z właściwej strony. To znacznie kom
                  > plikuje sprawę.


                  Możesz nazywać to jak chcesz, w każdym razie beam forming nie jet technologią specyficzną dla 5G, lecz pojawił się już w zaawansowanych postaciach LTE.


                  > > A jak mają jakieś dowody Nowozelandczycy, to też niech ujawnią. A jak nie
                  > mają,
                  > > to i tak nie ważne, bo nie chodzi o dowody, lecz o to aby obrzucić błot
                  > em kon
                  > > kurenta w wyborach. I to koniecznie w największej amerykanskiej telewizji
                  > , aby
                  > > przypadkiem nikt nie przeoczył, i cos się przylepiło.
                  >
                  > Na tym polega dziś polityka. Demokraci robili dokładnie to samo wobec Trumpa.


                  "Zrobili", "Zrobić" to Twoje słowa wytrychy. Co chwila ktoś cos zrobił, tylko zadnych faktów.


                  > > Demokraci mówią tylko, że w demokracji nikt nie może za pomocą sprawowane
                  > go prz
                  > > ez siebe urzędu, załatwiac swoich prywatnych interesów. Trump promuje teo
                  > rie, ż
                  > > e to nie Rosjanie mieszali w amerykanskich wyborach 2016, lecz Ukraińcy.
                  > Zgodni
                  > > e z linią informacyjną Ria Novosti. Takie wielkie mocarstwo jak Ukraina,
                  > manipu
                  > > luje wyborami w USA...... A że jego osobisty prawnik mówi przed sądem ze
                  > i on i
                  > > Manafort - szef kampanii wy
                  • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 06:06
                   > Nie, jak dokonujesz zwykłego bankowego przelewu internetowego ze strony swojego
                   > banku, to musisz czekać co najmniej jedne dzień. A i to musi to być transfer w
                   > cześniej na stałe zdefiniowany.


                   A Ty nadal swoje. Mówiłem Ci już że ostatni wire transfer robiłem 4 dni temu. Pieniądze były na koncie po kilku minutach. Oczywiście że musisz zdefiniować przelew. Podać nazwę odbiorcy, bank, numer konta. Jak niby chcesz zrobić przelew bez tego ?
                   Czasami używam też Zelle. Pieniądze również są dostępne w kilka minut. Do tego jest ACH. Tego używam przy direct deposit od mojego pracodawcy. Pieniądze mam na koncie zawsze w dniu wypłaty. Nigdy dzień później jak twierdzisz.
                   Tak więc możliwości jest sporo. Trzeba tylko nauczyć się ich używać a nie biadolić że amerykański system bankowy jest przestarzały bo jest inny niż w UE. Swoją drogą tego rodzaju arogancję obserwuję często u Europejczyków. Psioczą na wszystko co jest inne niż u nich.

                   > Krętaczu, 1,5 roku temu transferowałem z Austrii do USA kilkadziesiąt tysięcy d
                   > olarów, w partiach po 5.000 dolarów za jednym razem.Transfer przez SWIFT zajmow
                   > ał za kazdym razem 2-3 godziny. Przelewy natomait w granicah Unii Europejskiej,
                   > przechodzą natychmaistowo, w czasie rzeczywistym, jakbyś przelewał swoje pieni
                   > adze ze swojego checking account na własny savings w tym samym banku.

                   A ja transferowałem z Polski do USA i dostałem po kilku dniach. Ciekawe.

                   > W tym że czek musze albo zawiesc osobiście, albo wysłac pocztą. A nawet jak kes
                   > zujesz wystawiony na wlasne nazwisko czek za pomoca wlasnej komórki, to środki
                   > masz zdeponowane na własnym koncie najwczesniej nastepnego dnia.

                   Czeku nie możesz porównywać z bankowością elektroniczną. W USA zdobył popularność dekady temu. Gdy w Europie płaciło się głównie żywą gotówką. I tu jest jego przewaga. Jest znacznie wygodniejszy od banknotów.

                   > I potrwa o co najmniej jeden dzien, zanim pienadze beda dostepne na koncie. I n
                   > ie próbuj wciskać kolejnych kłamstw, ze tak nie jest.

                   Nie jest to prawdą. Check możesz zamienić na gotówkę natychmiast nawet w okienku bankowym.
                   Jeśli okaże się że nie ma on pokrycia, bank będzie się domagał od ciebie pokrycia koszów + wlepi karę.

                   > a ja muszę albo zrobić ACH na stałe albo co miesiąc zawieść papierowy czek, aby
                   > zapłacić HOA. A miliony ludzi w USA wciąż dostają wypłatę papierowym czekiem.

                   ACH na stałe to to samo co przelew zdefiniowany w Polsce. Zresztą to w jakiej formie płacisz zależy od twojego HOA. Mogą sobie ustalić że opłata jest w złocie. To nie jest problem systemu bankowego.


                   > Ta procedura jest tylko raz, przy pierwszym przelewie na dane konto. Jak masz p
                   > rzelew zdefiniować w ten sposób, to potem możesz go sobie powtarzać mniej lub b
                   > ardziej cyklicznie, wybierając na stronie swojego banku tylko nazwę beneficjent
                   > a. Mam konta w 3 bankach, żona w kolejnych dwóch, i w każdym jest tak samo.

                   Owszem spotkałem się z taką procedurą. Ale przelew o którym mówiłem robiłem bez niej. I był to pierwszy przelew. Na konto na które wcześniej nigdy nic nie przelewałem.
                   Tak więc procedura owa jest kwestią przepisów konkretnego banku a nie braku technologii.

                   > To prawda, w USA banki nie pobierja oplat za transakcje kartą
                   > Udziela też 30letniego kredytu na zakup domu ze stałym oprocentowaniem, co dla klientów supernowoczesnej bankowości w UE jest jeszcze większym szokiem.

                   > Mylisz się, do tego [potrzebna jest możliwość błyskawicznego dwukierunkowego pr
                   > zesyłania ogromnej ilości danych w czasie rzeczywistym

                   A do czego ci ta ogromna ilość danych ? Czego potrzebujesz ? Obrazu w wysokiej rozdzielczości w jedną stronę, co da się załatwić łączem o przepustowości rzędu kilku Mbps. Oraz sterowania skalpelem na co potrzeba o wiele mniejszej przepustowości. Takie transfery dało się robić nawet na HSUPA/HSDPA.
                   Natomiast tu potrzebujesz łącza niezawodnego. Nie możesz sobie pozwolić żeby obraz się zawiesił nawet na ułamek sekundy. Oraz ultra szybkiej reakcji. Aby skalpel na drugim końcu łącza reagował w ciągu milisekundy na ruch operującego. I tu faktycznie potrzebne jest NR. I to znacznie bardziej zaawansowane od tego które jest dostępne w komercyjnych sieciach dziś.

                   > Możesz nazywać to jak chcesz, w każdym razie beam forming nie jet technologią s
                   > pecyficzną dla 5G, lecz pojawił się już w zaawansowanych postaciach LTE.

                   Nie. Już Ci mówiłem. W LTE nie ma RX beamforming. Nie ma go nawet w NR sub6. Jest dopiero w mmW.
                   Nie rozróżniasz TX beamforming od RX beamforming a to dwie różne rzeczy. Już ci objaśniałem. PRzeczytaj sobie jeszcze raz.

               • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 06:42
                Taak. Czek wygodny. Polskę na szczęście czeki po 89' ominęły - w zasadzie mieliśmy od razu przeskok od gotówki do płatności elektronicznej. Zdarzyło mi się w UK czek wypisywać raz, jak okazało się, że muszę jakieś grosze zapłacić za dostawę paczki z USA (cło) a nie miałem gotówki pod ręką. Za to realizacja czeków, którymi wypłacano wypłaty jak jeszcze nie miałem konta - bajka i "czysta wygoda".
                USA ma tak zacofany system bankowy, że jak się kiedyś odbiłem od nich (firma odmówiła przyjęcia płatności kartą polską; odmówiła przyjęcia płatności kartą brytyjską, bo był na niej już polski adres i zażyczyła sobie, żebym im mailowo przesłał numer karty, datę ważności i kod CVV) to im grzecznie powiedziałem, że najwyraźniej nie życzą sobie czegokolwiek mi sprzedać i zakupy zrobiłem w cywilizowanym HongKongu. A to nie była firma-krzak. A, pay-pala też nie obsługiwali tylko polecili jakiś podejrzany serwis transakcyjny o którym w życiu nie słyszałem...

                --
                Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                 • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 07:02
                  stary_chinczyk napisał:

                  > Acha, czyli jesteś ekspertem od amerykańskiego systemu bankowego bo raz wypisał
                  > eś czek w UK. Super.
                  > Od czego jeszcze jesteś ekspertem ? Pochwal się śmiało :)


                  Głównie odnosił się do wygody korzystania z czeku.
                  Nie bez powodu, nigdzie na swece ne sa juz wykorzystwane. Prawdopodobnie juz chyba tylko w USA.

                  --
                  Sink'em all
                 • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 07:21
                  Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ale czego ja od rednecka wymagam. Rozumiem, że do wymagania przesłania zwykłym mailem najbardziej wrażliwych danych bankowych już się nie odniesiesz? Bo z czekami miałem okazję się zapoznać w praktyce i wygoda w porównaniu z płatnościami elektronicznymi jest zerowa. Dostawcy za pizzę też płacisz czekiem?
                  W UK te kilkanaście lat temu jak byłem czeki były w użyciu (nie dziwota, w końcu te same korzenie systemu prawnego) - tam też z oporami wcielali w życie nowoczesne rozwiązania bankowe ale jakoś im szło; np. jak byłem w 2006 to chyba od roku dopiero obowiązkowe było potwierdzanie transakcji kartą za pomocą PIN (oczy mi na wierzch wyszły, jak zobaczyłem przy bankach tablice informacyjne).
                  Siedź sobie w tych stanach tylko błagam; zostaw sobie amerykańskie rozwiązania dla siebie bo w Europie nikt och nie chce i nie potrzebuje.

                  --
                  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                  • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 07:51
                   > i wygoda w porównaniu z płatnościami elektronicznymi jest zerowa.

                   Dlatego większość rzeczy w USA płaci się elektronicznie.

                   > Dostawcy za
                   > pizzę też płacisz czekiem?

                   Nie, kartą kredytową.

                   > Siedź sobie w tych stanach tylko błagam; zostaw sobie amerykańskie rozwiązania
                   > dla siebie bo w Europie nikt och nie chce i nie potrzebuje.

                   A ja bym tam potrzebował żeby np w taxi w Warszawie można było zapłacić kartą american express. Kilka lat temu gdy byłem tam na delegacji, to się nie dało.
                   • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 10:28
                    stary_chinczyk napisał:


                    > A ja bym tam potrzebował żeby np w taxi w Warszawie można było zapłacić kartą a
                    > merican express. Kilka lat temu gdy byłem tam na delegacji, to się nie dało.


                    W Stanach również w milionach firm nie akceptują platności Amexem. Jestem pewny że w promieniu 2-3 blocków od swojego mieszkania znajdziesz co najmniej kilka, kilkanascie takich miejsc.                    --
                    Sink'em all
                    • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 05:19
                     > W Stanach również w milionach firm nie akceptują platności Amexem. Jestem pewny
                     > że w promieniu 2-3 blocków od swojego mieszkania znajdziesz co najmniej kilka,
                     > kilkanascie takich miejsc.

                     Nie wiem. Wokół mojego domu nie ma żadnych bloków.
                     Amex jest kartą podróżną. Rozumię zę może jej nie przyjmować sklep z materacami, rowerami czy taczkami. Ale taxi to podstawowa rzecz potrzebna podróżującemu. Z definicji powinno ją obsługiwać.
                     • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 05:29
                      stary_chinczyk napisał:

                      > > W Stanach również w milionach firm nie akceptują platności Amexem. Jestem
                      > pewny
                      > > że w promieniu 2-3 blocków od swojego mieszkania znajdziesz co najmniej
                      > kilka,
                      > > kilkanascie takich miejsc.
                      >
                      > Nie wiem. Wokół mojego domu nie ma żadnych bloków.

                      Nie kręć, dobrze wiesz o co chodzi, i co oznacza w USA okreslenie block. Nie ma koło Twojego domu żadnych przecznic?


                      > Amex jest kartą podróżną. Rozumię zę może jej nie przyjmować sklep z materacami
                      > , rowerami czy taczkami. Ale taxi to podstawowa rzecz potrzebna podróżującemu.
                      > Z definicji powinno ją obsługiwać.


                      Taxi to tak samo podstawowa rzecz, deli store na rogu. A malo który corner store a i wiekszosc resauradcji w USA, akceptuje Amex, bo American Expres zdziera absurdalne prowizje.

                      --
                      Sink'em all
                      • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 07:00
                       > Nie kręć, dobrze wiesz o co chodzi, i co oznacza w USA okreslenie block. Nie ma
                       > koło Twojego domu żadnych przecznic?

                       Nie ma. Nie wszystko w USA wygląda jak NYC. Musisz być bardziej open minded :). Łatwiej zrozumiesz czemu system bankowy w USA jest inny niż w UE.

                       > Taxi to tak samo podstawowa rzecz, deli store na rogu. A malo który corner stor
                       > e a i wiekszosc resauradcji w USA, akceptuje Amex, bo American Expres zdziera a
                       > bsurdalne prowizje.

                       Nie wiem po co miałbym w delegacji kupować coś w deli store. Nie zdarzyło mi się żeby jakakolwiek restauracja nie zaakceptowała Amex. Zwłaszcza że na delegacji daje się wysokie napiwki :).
                      • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 07:00
                       > Nie kręć, dobrze wiesz o co chodzi, i co oznacza w USA okreslenie block. Nie ma
                       > koło Twojego domu żadnych przecznic?

                       Nie ma. Nie wszystko w USA wygląda jak NYC. Musisz być bardziej open minded :). Łatwiej zrozumiesz czemu system bankowy w USA jest inny niż w UE.

                       > Taxi to tak samo podstawowa rzecz, deli store na rogu. A malo który corner stor
                       > e a i wiekszosc resauradcji w USA, akceptuje Amex, bo American Expres zdziera a
                       > bsurdalne prowizje.

                       Nie wiem po co miałbym w delegacji kupować coś w deli store. Nie zdarzyło mi się żeby jakakolwiek restauracja nie zaakceptowała Amex. Zwłaszcza że na delegacji daje się wysokie napiwki :).
                   • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 10:35
                    stary_chinczyk napisał:

                    > > i wygoda w porównaniu z płatnościami elektronicznymi jest zerowa.
                    >
                    > Dlatego większość rzeczy w USA płaci się elektronicznie.


                    To dlaczego aplikacja mobilna kazdego banku w USA, ma funkcję cashowania papierowch czeków?


                    --
                    Sink'em all
                    • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 05:16
                     > To dlaczego aplikacja mobilna kazdego banku w USA, ma funkcję cashowania papier
                     > owch czeków?

                     W zasadzie nie cashowania tylko deponowania. Ano dlatego że jest to sposób na natychmiastową zamianę czeku na formę elektroniczną.
                     Czeki są głęboko zakorzenione w amerykańskiej kulturze finansowej i całkowicie prawdopodobnie nie znikną nigdy. Tak jak nie znikną banknoty. Masa ludzi zarówno w Europie jak i w USA wcale nie korzysta z elektronicznej bankowości. Nie korzysta nawet z komputerów. W USA tacy ludzie mają do dyspozycji czeki. W Europie pozostaje im żywy pieniądz. Czeki są jednak znacznie wygodniejsze niż płacenie gotówką.
                     • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 05:24
                      stary_chinczyk napisał:

                      > > To dlaczego aplikacja mobilna kazdego banku w USA, ma funkcję cashowania
                      > papier
                      > > owch czeków?
                      >
                      > W zasadzie nie cashowania tylko deponowania. Ano dlatego że jest to sposób na n
                      > atychmiastową zamianę czeku na formę elektroniczną.
                      > Czeki są głęboko zakorzenione w amerykańskiej kulturze finansowej i całkowicie
                      > prawdopodobnie nie znikną nigdy. Tak jak nie znikną banknoty. Masa ludzi zarówn
                      > o w Europie jak i w USA wcale nie korzysta z elektronicznej bankowości. Nie kor
                      > zysta nawet z komputerów. W USA tacy ludzie mają do dyspozycji czeki. W Europie
                      > pozostaje im żywy pieniądz. Czeki są jednak znacznie wygodniejsze niż płacenie
                      > gotówką.


                      Nieprawda. To że kazda aplikacja bankowa ma funkcje cashowania czeku, jest odpowiedzia na potrzebe biznesową. Nie byłoby jej, gdyby czeków niemal nikt nie używał. Tak jak nie mają tej funkcji - o ile wiem - aplikacje banków europejkich. Bo nikt nie uzywa juz czeków w Europie. A gdyby były takie wygodne jak piszesz, to nie zniknęłyby z rynku europejskiego. Bo przeciez czeki w Europie tez kiedys były bardzo powszechne.
                      I jak napisałem wcześniej, powstanie takiego PayPala w USA było odpowiedzią na brak zaspokojenia wyraźnej potrzeby szybkich elektronicznych transferów, przez oficjalne instytucje bankowe. Nie powstał w Europei, w Europe banki zaspokajały tą potrzebę, a w USA nie.


                      --
                      Sink'em all
                      • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 07:14
                       Czeki nigdy nie były tak popularne w Europie jak w USA. W wielu krajach praktycznie wcale ich nie używano. Np w Polsce. W innych przestano ich używać nawet zanim rozwinęła się elektroniczna bankowość.
                       Europejski system bankowy jest łatwiejszy i szybszy do modernizacji ponieważ jest mniejszy i prostszy. Ile masz głównych banków w przeciętnym europejskim kraju ? Kilka. W USA tysiąc.
                       Łatwo się wprowadza nowe rozwiązania gdy nie ma nic. Jak w Polsce. Znacznie trudniej gdy trzeba zmienić cały potężny istniejący system. Przyzwyczajenia ludzi też są istotne. Znajdź mi Amerykanina który zgodziłby się na rezygnację z czeków. Nawet gdy używa ich sporadycznie.
                       • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 07:26
                        Czeki były popularne w Europie. Zachodniej. W krajach demoluda etap czeków przeskoczyliśmy za pomocą 50 lat komuny (aczkolwiek nie wiem czy to był taki dobry biznes).
                        Na marginesie - w Polsce wciąż obowiązuje ustawa prawo czekowe z 1936 roku, w której dokonano po 89' raptem trzech nowelizacji - wynikającej z wprowadzenia kodeksu karnego (przepisy karne); wynikającej z wprowadzenia monitora sądowego i gospodarczego oraz regulacji kwestii oprocentowania. Poza tym w zasadzie ustawa jest w takim samym kształcie jak ją uchwalono za Sanacji...

                        --
                        Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
               • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 02.12.19, 07:00
                Nawet płacac kontraktorowi remontujacemu dom . Najw
                > ygodniej użyć checku. Ot wypisujesz a gość keszuje go na miejscu za pomoca komò
                > rki.


                Nie prawda. Jak scashuje Twój czek za pomoca komórki, to bedzie miał kase na swoim koncie najwczesniej na drugi dzień. A i o zalęzy od banku, bo jak bedzie miał konto w jakimś małym, banku, czy innej unii kredytowej - skądinąd najlepsze instytucje bankowości detalicznej w USA - a ma pecha ze jest piątek po południu, to na kase ze skaszowanego czeku poczeka do poniedziałku.

                --
                Sink'em all
       • czizus Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 10:17
        stary_chinczyk napisał:


        > Francja natomiast ma większe ambicje. Nie zadawała się pełnieniem roli amerykań
        > skiej strefy wpływów, szuka więc w Rosji przeciwwagi dla wpływów USA. Zwykła po
        > lityka nic więcej. Nie wiem po co te inwektywy pod adresem Francuzów z waszej s
        > trony.

        Raczysz sobie żartować jak widzę. Francja szuka w Rosji przeciwwagi w stosunku do USA?? Ha!, ha! Przecież Francja i USA są w jednym sojuszu, w NATO a Rosja to zdeklarowany wróg NATO i całego zachodu co udowadnia każdego dnie. To teraz odpowiedz sobie na pytanie - czym jest szukanie sojuszu z wrogiem obecnego układu, w którym cały czas się pozostaje??? Czy to nie nazywa się przypadkiem zdrada??
     • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 10:29
      A propo powołania rezerwistów - w Polsce od x lat mamy armię zawodową; tez bym się wkurzył, jakby mi nagle kazano jechać na drugi koniec Polski bo komuś się uwidziało, że nagle zrobi sobie ćwiczenia a wezwanie dostarczono dobijając się do rodziców w środku nocy.

      Albo robimy konkretny system, w którym wiadomo z góry, że rezerwistów powołuje się na tydzień ćwiczeń w ich okręgu i nikt nie jest zaskoczony, albo nagle po raz pierwszy od dziesięciu lat (albo i lepiej) wzywamy półtora tysiąca losowo wybranych z zasobów WKU ludzi, żeby przyjechali na dzień "ćwiczeń", gdzie w Polsce oznacza to kolejny dzień spędzony w podróży.

      --
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
      • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 17:00
       profes79 napisał:

       > A propo powołania rezerwistów - w Polsce od x lat mamy armię zawodową; tez bym
       > się wkurzył, jakby mi nagle kazano jechać na drugi koniec Polski bo komuś się u
       > widziało, że nagle zrobi sobie ćwiczenia a wezwanie dostarczono dobijając się d
       > o rodziców w środku nocy.
       >
       > Albo robimy konkretny system, w którym wiadomo z góry, że rezerwistów powołuje
       > się na tydzień ćwiczeń w ich okręgu i nikt nie jest zaskoczony, albo nagle po r
       > az pierwszy od dziesięciu lat (albo i lepiej) wzywamy półtora tysiąca losowo wy
       > branych z zasobów WKU ludzi, żeby przyjechali na dzień "ćwiczeń", gdzie w Polsc
       > e oznacza to kolejny dzień spędzony w podróży.
       >


       Wkurzac sie mozesz, ale nie zmienia to faktu ze zgodnie z konstytucja i ustawa o powszechnym obowiazku obrony, mimo zawieszenia poboru, wciaz jestes prawnie zobowiazany do obrony kraju.

       --
       Sink'em all
       • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 09:11
        Ja rozumiem, że Ty byś natychmiast spakował dupę w troki i pojechał na drugi koniec kraju bo jakiś trep musi się statystykami pochwalić, no ale wolna wola.
        Na marginesie - w cywilizowanym kraju, to WKU robiłaby np. raz do roku akcję aktualizacji danych rezerwistów, żeby wiedzieć, gdzie kogo ma. W Polsce prościej jest sięgnąć do danych sprzed kilkunastu lat i rozesłać wezwania na chybił trafił i jeszcze zagrozić więzieniem na wszelki wypadek.

        --
        Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
        • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 30.11.19, 17:46
         Owszem, bo taki jest obowiązek obywatela. W USA obywatel ma dwa podstawowe obowiązki, jeden to właśnie stawić się na każde wezwanie z wojska, drugie to stawić się na każde wezwanie jako sędzia przysięgły. Do wojska jeszcze mnie nie wzywali, ale w sądzie służyłem już wiele razy. I robi to bez szemrania każdy obywatel bez względu na to ile czasu i pieniędzy traci.
         Uchylanie się jest zagrożone więzieniem i piętnowane społecznie.
         • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 07:02
          W ramach obowiązku obywatela właśnie sobie trepy wymyśliły, że zaczną rozsyłać wezwania rezerwistom a ci mają 4 godziny na stawienie się w jednostce. Chyba muszą kalendarze nastawić, bo wydaje im się cały czas, że mamy XIX wiek a nie XXI. Co ciekawe oczywiście sprawa nie będzie dotyczyć bojowo nastawionych kiboli i chłopców z ONR radośnie zapluwającymi się hasłami patriotycznymi (bo ci wojsko widzieli co najwyżej na obrazku), tylko dorosłych ludzi w sile wieku, których oderwie się od pracy i własnego życia (o ile oczywiście się ich w domu zastanie bo mamy swobodę przemieszczania się i człowieka wezwanie może zastać na drugim końcu Europy).

          --
          Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
           • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 03.12.19, 08:45
            Nakarmienie rodziny wbrew wysiłkom rządzących zmierzających do tego, żeby przeciętny pracujący człowiek nie miał jej czym karmić. Tobie już widzę ten amerykański patos całkiem w głowie zawrócił.

            --
            Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
            • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 04.12.19, 05:12
             Najwyraźniej mi przewròcił skoro nadal goraco popieram militarne wsparcie, poświęcenie żołnierzy i pieniędzy podatnikòw USA dla obrony państwa, ktòrego mieszkańcy w tej sprawie nie sa skłonni do nakmniejszych poświęceń.
             • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 04.12.19, 06:51
              Może mnie się wydaje, ale w USA podobnie jak w Polsce jest armia zawodowa. Więc nikt granatem nie musi odrywać żołnierzy od roboty żeby jechali do jednostki. To samo dotyczy GN - tyle, że jest to formacja ochotnicza i jej członkowie wiedzą, na co się pisali i jakie wiążą się z tym konsekwencje.
              Trepy chcą się bawić w wojsko? To niech biorą na ćwiczenia cudowne dziecko Antosia czyli WoT. Tam przecież pełno ochotników - zapaleńców którzy z radością będą zimą biegali po poligonie porzucając swoją pracę i rodziny. W końcu sami się do tego zgłosili.
              Nie wiem czy wiesz, ale biorąc pod uwagę polskich rezerwistów, to mówimy o ludziach w wieku 30+ a jak mowa o wydanych kartach powołania do jednostki (czy jak to sie zwie) to pewnie i bliżej 40 bo ostatni pobór do wojska w Polsce odbył się w 2009 roku...

              --
              Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
              • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 00:40
               W USA każdy obywatel ma obowiazek obrony kraju. W tym bezzwłocznego wstawienia się do jednostki na wezwanie. Nie ważne czy jest w armii, GN czy nie.
               To że ludzi armia nie wzywa wynika tylko z braku takiej potrzeby.
               Skoro w Polsce armia wzywa, to najwyraźniej ma taka potrzebę. I z tego co wiem nie chodzi nawet o szkolenie rezerwistòw, a o rutynowe sprawdzenie systemu mobilizacyjnego. Wystarczy przyjechać, zameldować się i to wszystko. Obciażenie znacznie mniejsze niż w przypadku powołania do amerykańskiego sadu, gdzie można utknać nawet na tydzień czy dwa. A wezwanie dostaje się średnio raz na trzy lata.
               A że trzeba czasem jechać na drugi koniec Polski ?
               Może trzeba uaktualnić swòj adres w WKU. Jeśli to nie pomoże to jest pole do poprawy dla samego WKU.
               • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 06:54
                O, i tu jest clou problemu. "Nie ma takiej potrzeby". W Polsce też nie ma, tylko ktoś postanowił błysnąć przed dowództwem.
                A WKU jeżeli nie ma dostępu do bazy meldunkowej to niech sobie załatwi. Pierdyliard urzędów a jak przychodzi co do czego to najlepiej w każdym osobno dane zmieniać.

                --
                Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 08:45
                 profes79 napisał:

                 > O, i tu jest clou problemu. "Nie ma takiej potrzeby". W Polsce też nie ma, tylk
                 > o ktoś postanowił błysnąć przed dowództwem.
                 > A WKU jeżeli nie ma dostępu do bazy meldunkowej to niech sobie załatwi. Pierdyl
                 > iard urzędów a jak przychodzi co do czego to najlepiej w każdym osobno dane zmi
                 > eniać.
                 >


                 Jeśli gość jest zameldowany w Wólce Głodowej pod Wrocławiem, a na codzień bez odpowiedniego zameldowania żyje i pracuje w Warszawie aby płacić mniejsze podatki - notabene łamiąc w ten sposób prawo, to niech potem nie narzeka do prasy, że wojsko nachodzi jego rodziców na Dolnym Śląsku.

                 --
                 Sink'em all
                 • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 08:58
                  Meldunek nie ma nic wspólnego z podatkami - ale to trzeba mieszkać w Polsce, żeby o tym wiedzieć. Nie wiem tez w jaki sposób mieszkanie w Warszawie przekłada się na mniejsze podatki; zawsze zdawało mi się, że PIT płaci się w takiej samej wysokości na terenie całej Polski; tu nie USA, że co stan to inne prawo podatkowe. W każdym razie mieszkając bez meldunku w Warszawie (zameldowanie się w wynajmowanym mieszkaniu to mission impossible) nie dostrzegłem gwałtownego wzrostu przychodów (ani ich spadku po zameldowaniu się już na swoim).

                  --
                  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                  • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 15:36
                   profes79 napisał:

                   > Meldunek nie ma nic wspólnego z podatkami - ale to trzeba mieszkać w Polsce, że
                   > by o tym wiedzieć. Nie wiem tez w jaki sposób mieszkanie w Warszawie przekłada
                   > się na mniejsze podatki; zawsze zdawało mi się, że PIT płaci się w takiej samej
                   > wysokości na terenie całej Polski; tu nie USA, że co stan to inne prawo podatk
                   > owe. W każdym razie mieszkając bez meldunku w Warszawie (zameldowanie się w wyn
                   > ajmowanym mieszkaniu to mission impossible) nie dostrzegłem gwałtownego wzrostu
                   > przychodów (ani ich spadku po zameldowaniu się już na swoim).
                   >


                   Na prawde nie ma? To wg czego płaci sie podatki lokalne?
                   I na co musiie zaktualizoac sobie baze danych WKU, skoro obywatel zapomnial dopelnic meldunkowego?

                   --
                   Sink'em all
                   • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 15:42
                    Nie wiem według czego płaci się podatki loaklne ale wiem, że idąc do US musiałem tylko zadeklarować że mieszkam w obszarze kompetencji danego urzędu. Kropka - zero pytania o meldunek.
                    Natomiast nie wiem czy obywatel dopełnił czy nie dopełnił - znając polskie realia to WKU korzysta z danych sprzed x lat nie zawracając sobie głowy sprawdzeniem ich aktualności; po numerze jaki wywinął mi jeden z urzędów kierując korespondencję do mnie we wszystko jestem w stanie uwierzyć a w winę obywatela na samym końcu.

                    --
                    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                    • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 18:17
                     profes79 napisał:

                     > Nie wiem według czego płaci się podatki loaklne ale wiem, że idąc do US musiałe
                     > m tylko zadeklarować że mieszkam w obszarze kompetencji danego urzędu. Kropka -
                     > zero pytania o meldunek.
                     > Natomiast nie wiem czy obywatel dopełnił czy nie dopełnił - znając polskie real
                     > ia to WKU korzysta z danych sprzed x lat nie zawracając sobie głowy sprawdzenie
                     > m ich aktualności; po numerze jaki wywinął mi jeden z urzędów kierując korespon
                     > dencję do mnie we wszystko jestem w stanie uwierzyć a w winę obywatela na samym
                     > końcu.
                     >


                     Wszystkie podstki placone sa wg meldunku, i 99% obywateli przez csle zycie ani razu nie odwiedzila urzedu skarbowego i niczego nie deklarowala w zskresie wlascieoaci miejscowej us.

                     Ja natomiast znsjac zycie, twierdze ze WKU mmoga korzystac wylacznie z baz danych meldunkow, bo jskiekolwiek inne bazy bylyby naruszeniem ust. o ochronie danych osobowych.

                     --
                     Sink'em all
                   • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 16:07
                    I w charakterze dodatku - meldunek w Polsce to jest pokomunistyczny relikt, którego żadna władza nie ma woli w końcu zlikwidować. Ale czego oczekiwać po kraju, w którym urzędowe formularze - nawet te wypełniane on-line - nadal mają dwie rubryki - PESEL i Data Urodzenia...

                    --
                    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                    • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 18:22
                     profes79 napisał:

                     > I w charakterze dodatku - meldunek w Polsce to jest pokomunistyczny relikt, któ
                     > rego żadna władza nie ma woli w końcu zlikwidować. Ale czego oczekiwać po kraju
                     > , w którym urzędowe formularze - nawet te wypełniane on-line - nadal mają dwie
                     > rubryki - PESEL i Data Urodzenia...
                     >


                     Dlatego Warszawa od 30 lat narzeka na tzw. słoikow, ktorzy kieszkaja w Wwie, pracuja wWwie, ale zameldowani sa w swoich miejscowosciach, i tam placa podatki lokalne, a nid w Wwie.

                     --
                     Sink'em all
                     • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 05.12.19, 21:41
                      Powtórzę: meldunek nie ma nic wspólnego z podatkami. Można płacić podatki w Warszawie nie będąc tam zameldowanym. Można nie płacić zameldowanym będąc. Jakoś mogłem mieszkać w Warszawie i płacić tam podatki mimo bycia zameldowanym zupełnie gdzie indziej.
                      Swoją drogą w cywilizowanych państwach jakoś sobie z tym problemem radzą o instytucji meldunku w ogóle nie słysząc.

                      --
                      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                      • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 02:35
                       profes79 napisał:

                       > Powtórzę: meldunek nie ma nic wspólnego z podatkami. Można płacić podatki w War
                       > szawie nie będąc tam zameldowanym. Można nie płacić zameldowanym będąc. Jakoś m
                       > ogłem mieszkać w Warszawie i płacić tam podatki mimo bycia zameldowanym zupełni
                       > e gdzie indziej.


                       A to wg jakiego prawa? Bo wg Ordynacji podatkowej:
                       Art. 17. § 1. Jeżeli ustawy podatkowe nie stanowią inaczej, właściwość miejscową organów podatkowych ustala się według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu wymienionego w art. 133 § 2.


                       > Swoją drogą w cywilizowanych państwach jakoś sobie z tym problemem radzą o inst
                       > ytucji meldunku w ogóle nie słysząc.
                       >


                       A konkretnie w jakich cywilizowanych krajach nie słyszeli o instytucji meldunku?


                       --
                       Sink'em all
                       • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 07:24
                        Wielkiej Brytanii chociażby. Tak , wiem, mieli dowody osobiste do 45'. Ale np. wyobraź sobie, że jak wpisywano mnie do spisu wyborców, to nie musiałem latać po żadnych urzędach tylko przysyłano mi kwity do domu. Jak się przeprowadziłem (i w ogóle zapomniałem o sprawie) to przed wyborami samorządowymi dostałem na nowy adres też kopertkę z papierami gdzie była prośba o wypełnienie kto mieszka pod tym adresem i czy coś się ewentualnie zmieniło...więc podałem, że tak teraz mieszkam tu ja a poprzednio mieszkałem pod tym i tym adresem, skąd można mnie wykreślić.

                        Rozróżniasz "miejsce zamieszkania" od "miejsca zameldowania"? Meldunek nie jest obecnie potrzebny dokładnie do niczego. Nawet sądy jak dostają odpisy pozwów i przesyłają stronom nie zwracają na to uwagi.

                        --
                        Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                        • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 13:29
                         profes79 napisał:

                         > Wielkiej Brytanii chociażby. Tak , wiem, mieli dowody osobiste do 45'. Ale np.
                         > wyobraź sobie, że jak wpisywano mnie do spisu wyborców, to nie musiałem latać p
                         > o żadnych urzędach tylko przysyłano mi kwity do domu.

                         No, mam spore wątpliwości, czy Wielka Brytania to cywilizowany kraj. Lekarze już nie przepisują Paracetamolu na wszystko?
                         A skąd wiedziano gdzie jest Twój dom i gdzie przysłać Ci te kwity? Zaangażowali w tą zawiłą sprawę MI6? :)

                         Jak się przeprowadziłem (
                         > i w ogóle zapomniałem o sprawie) to przed wyborami samorządowymi dostałem na no
                         > wy adres też kopertkę z papierami gdzie była prośba o wypełnienie kto mieszka p
                         > od tym adresem i czy coś się ewentualnie zmieniło...więc podałem, że tak teraz
                         > mieszkam tu ja a poprzednio mieszkałem pod tym i tym adresem, skąd można mnie w
                         > ykreślić.


                         łaskawiec, można Cię wykrslić. Czyli kolego zameldowałeś sie.


                         > Rozróżniasz "miejsce zamieszkania" od "miejsca zameldowania"? Meldunek nie jest
                         > obecnie potrzebny dokładnie do niczego. Nawet sądy jak dostają odpisy pozwów i
                         > przesyłają stronom nie zwracają na to uwagi.
                         >


                         Nie nie odróżniam, i Ty tez nie powinieneś. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest w prawie miejsce zameldowania, inne miejsce jest jedynie "miejscem pobytu."


                         --
                         Sink'em all
                         • profes79 Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 14:06
                          Kodeks cywilny:
                          Art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której
                          osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

                          Ani słowa o meldunku - który jest czynnością administracyjną i brany jest pod uwagę przy promilu spraw - w tej chwili jest to np. wpis do rejestru wyborców. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej :) Skarbówka pewnie też się myliła przyjmując ode mnie informację o miejscu zamieszkania i wiążącą się z tym właściwością US. Ba; od lat w Warszawie tłucze się, że aby płacić podatki nie trzeba być zameldowanym bo wszyscy wiedzą, jakie problemy są z meldowaniem się w wynajmowanych mieszkaniach (a czasami z różnych przyczyn ludzie meldować się nie chcą - i nie chodzi tu o podatki). Co więcej - gdyby utożsamiano "zamieszkiwanie" z "meldunkiem" to całkowicie bezprawne byłoby pisane w polskich aktach prawnych o zamieszkaniu za granicą - bo przecież tam meldunku wcale nie musi być.                          "A skąd wiedziano gdzie jest Twój dom i gdzie przysłać Ci te kwity? Zaangażowali w tą zawiłą sprawę MI6? :)"
                          Normalnie - wysyłano takie listy pod adres a nie do osoby.

                          "Czyli kolego zameldowałeś sie"
                          Nie; nie zameldowałem się. Równie dobrze mógłbym nic nie wpisywać i po prostu nie byłbym ujęty w spisie wyborców. Wedle Twojej logiki w Polsce dokonując wpisania się do spisu wyborców automatycznie dokonuję zameldowania się.

                          Weź ty nie brnij dalej bo pojęcie o prawie i postępowaniu administracyjnym masz takie jak ja o budowie i funkcjonowaniu wielkiego zderzacza hadronów...


                          --
                          Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                         • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 14:30
                          profes79 napisał:

                          > Kodeks cywilny:
                          > Art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której
                          > osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.
                          >
                          > Ani słowa o meldunku - który jest czynnością administracyjną i brany jest pod u
                          > wagę przy promilu spraw - w tej chwili jest to np. wpis do rejestru wyborców. A
                          > le oczywiście Ty wiesz lepiej :)

                          Tak wiem, lepiej. Przede wszystkim zdaje sobie sprawe ze znaczenia wpisu w ewidencji ludnosci. Melkdunek nie ma znaczenia, mozesz sobie to nazwac jak chcesz - znaczenie ma okreslony adres widniejcay w ewidencji ludnosci jako Towje miejsce zamieszkania. Ma znaczenie dla ochrony Twojej wlasnej dupy. Choc pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy.


                          Skarbówka pewnie też się myliła przyjmując ode
                          > mnie informację o miejscu zamieszkania i wiążącą się z tym właściwością US. Ba
                          > ; od lat w Warszawie tłucze się, że aby płacić podatki nie trzeba być zameldowa
                          > nym bo wszyscy wiedzą, jakie problemy są z meldowaniem się w wynajmowanych mies
                          > zkaniach (a czasami z różnych przyczyn ludzie meldować się nie chcą - i nie cho
                          > dzi tu o podatki).
                          Oczuywiscie ze nie chca, a potem scigaja ich komornicy, bo dostali tytuł wykonawczy w postepowniu nakazowym o ktorym z baraku mozliwosci powiadomienia nawet nie wiedzieli. Jedna ze zmian w prawie wprowadzonych przez PO, bylo zniesienie koniecznosci udiowadnianai przerz powoda w postepowaniach uproszczonych, miejsca zamieszkania pozwanego. W efekcie, sądy przeyklepują tasmowo pwniski w postepwoaniach upominawczych i nakazowych, bez sprawdzania juz absolutnie niczego. Takze tego czy [pzwany ma jakakolwiek szanse na zlożenie sprzeciwu od nakazu,. w skutek braku nalezytego - zgodnego z kpc - powiadomienia.                          \
                          Co więcej - gdyby utożsamiano "zamieszkiwanie" z "meldunkiem
                          > " to całkowicie bezprawne byłoby pisane w polskich aktach prawnych o zamieszkan
                          > iu za granicą - bo przecież tam meldunku wcale nie musi być.


                          nmeldunek to tylko czynnosc adminsitracyjna, znaczen ie ma istnieniee jakiegos adrersu w ewidencji ludnosci.


                          > "A skąd wiedziano gdzie jest Twój dom i gdzie przysłać Ci te kwity? Zaangażowal
                          > i w tą zawiłą sprawę MI6? :)"
                          > Normalnie - wysyłano takie listy pod adres a nie do osoby.
                          >
                          > "Czyli kolego zameldowałeś sie"
                          > Nie; nie zameldowałem się. Równie dobrze mógłbym nic nie wpisywać i po prostu n
                          > ie byłbym ujęty w spisie wyborców. Wedle Twojej logiki w Polsce dokonując wpisa
                          > nia się do spisu wyborców automatycznie dokonuję zameldowania się.
                          >
                          > Weź ty nie brnij dalej bo pojęcie o prawie i postępowaniu administracyjnym masz
                          > takie jak ja o budowie i funkcjonowaniu wielkiego zderzacza hadronów...


                          Życzę Ci braku nakazów zapłaty w postępowaniach uproszczonych przeciwko Tobie, o ktorych nawet nie wiedziałeś.
                          --
                          Sink'em all
                     • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 06.12.19, 02:21
                      stary_chinczyk napisał:

                      > W USA niby obowiazku meldunkowego nie ma. Ale zaktualizować swòj adres w DMV i
                      > na poczcie trzeba bo inaczej nie da się żyć.


                      Tak hylo kiedys. Teraz juz masz oboeiazek zglosic w DMV zmiane miejsca zamieszkania, najpozniej w ciagu 14 dni.


                      --
                      Sink'em all
   • czizus Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 09:55
    stary_chinczyk napisał:

    >
    > I nie przesafzaj z obrażaniem Rosji. Wroga też trzeba szanować.

    Przypominanie twardych faktów jest jakimś obrażaniem??Jeżeli już, to te fakty obrażają a nie ja.
   • el.commendante Re: Francja rozwala NATO i UE 29.11.19, 11:07
    stary_chinczyk napisał:


    > Każde państwo ma swoje interesy i nie ma najmniejszych skrupułòw aby je realizo
    > wać kosztem innych.
    Gdyby tak było to Niemcy, Francja i reszta nie sfinansowałyby Polsce jej dynamicznego rozwoju gospodarczego w ostatnich latach.

    > Francja szuka wsparcia Rosji, Polska szuka wsparcia USA.
    To co robią zdradzieckie władze Polski rzeczywiście jest haniebne i plucie w twarz tym którzy ostatnie kilkanaście lat finansują rozwój Polski.

    > W
    > obu przypadkach może być to przeciw interesom UE, ale jest zgodne z interesami
    > Francji i Polski.
    > I nie przesafzaj z obrażaniem Rosji. Wroga też trzeba szanować. Zreszta osobiśc
    > ie bliżej mi do konserwatywnej, tradycyjnej kultury rosyjskiej niż do neolibera
    > lnego tęczowego rynsztoku promowanego przez duża część środowisk zachodnich.
    USA to nie liberalizm tylko ordoliberalizm, czyli neoliberalizm gospodarczy w połączeniu z konserwą w sprawach obyczajowych.
  • stary_chinczyk Re: Francja rozwala NATO i UE 04.12.19, 00:10
   www.rp.pl/Dyplomacja/312039930-NATO-Reanimacja-po-smierci-klinicznej.html

   Po rozmowie z Trumpem, Marcon zmienił swoja opinię o NATO. Porzucił wszelkie plany wspòłpracy z Rosja oraz przyznał że USA sa nadmiernie obciażone kosztami sojuszu i Europejczycy musza się bardziej postarać.
   Jeszcze raz potwierdza się teoria że tylko drań może być skutecznym politykiem.
   • bmc3i Re: Francja rozwala NATO i UE 04.12.19, 02:34
    stary_chinczyk napisał:

    > www.rp.pl/Dyplomacja/312039930-NATO-Reanimacja-po-smierci-klinicznej.html
    >
    > Po rozmowie z Trumpem, Marcon zmienił swoja opinię o NATO. Porzucił wszelkie pl
    > any wspòłpracy z Rosja oraz przyznał że USA sa nadmiernie obciażone kosztami so
    > juszu i Europejczycy musza się bardziej postarać.
    > Jeszcze raz potwierdza się teoria że tylko drań może być skutecznym politykiem.


    Napawdę zmienił?

    www.rp.pl/Polityka/191209769-Macron-podtrzymuje-slowa-o-smierci-mozgu-NATO.html
    --
    Sink'em all

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka