Dodaj do ulubionych

Katastrofa Mi-28 w rosji

13.12.19, 08:48
Jak podaje agencja „Interfax”, katastrofa miała miejsce 11 grudnia 2019 roku około godziny 23:00 podczas ćwiczebnego lotu nocnego w trudnych warunkach pogodowych. Mowa jest o mgle. Maszyna uderzyła w ziemię z dużą siłą, kilka kilometrów od planowanego miejsca lądowania. Rosyjskie siły zbrojne nie ujawniają szczegółów zdarzenia. Chociaż w komentarzach oficjalnych pojawiają się sugestie o błędzie pilota, wydaje się to mało prawdopodobne.

Wygląda na to, że cyfrowy Mi-28 jest ślepy w nocy i mgle i załoga traci orientacje.

--
sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
Obserwuj wątek
      • wykrywacz_klamcow Re: Katastrofa Mi-28 w rosji 20.12.19, 10:00
        Może, ale w rosji o wadzie ichniejszego uzbrojenia dowiesz się tylko przez przypadek, tak jak było z zestrzeleniem MiG-31 przez kolegę skrzydłowego

--
        sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
        potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
        • profes79 Re: Katastrofa Mi-28 w rosji 23.12.19, 08:36
          To zupełnie jak w USA gdzie się okazało, że amerykańska firma produkująca samoloty dla amerykańskich sił zbrojnych standardy jakości uważała za całkowicie zbędne wydatki na liście kosztów. Ale to taka dobra firma.Amerykańska. Nie to co ten wstrętny Airbus, który wygrał pierwszy przetarg na dostawy tankowców powietrznych i trzeba było ten przetarg uwalić ;)

--
          Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
      • marek_boa Re: Katastrofa Mi-28 w rosji 05.01.20, 17:03
        Bo to był błąd pilotów! W dodatku jednych z najlepszych! Zabiła ich rutyna i wiara w siebie! W czasie lotu szkolnego na Mi-28UB szkolony i szkolący wlecieli w obszar dużego zamglenia i nie chcą uszkodzić maszyny posadzili ją bezawaryjnie na ziemi,w przygodnym terenie ,12 kilometrów od lotniska! Po czym zadzwonili na lotnisko o swoim lądowaniu! Po telefonie na miejsce lądowania przyjechał szef szkolenia pułku i zastępca ds.szkolenia eskadry,którzy stwierdzili ,że to oni doprowadzą śmigłowiec na lotnisko a piloci ,którzy wylądowali mają wracać samochodem! Nie długo po starcie śmigłowiec uderzył o ziemię i obaj zginęli!
        -Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka