Dodaj do ulubionych

Jak szczecińscy studenci widzą pl. Teatralny?

20.04.11, 11:57
Czy musimy koniecznie zabudowywać ten plac - moze coś na kształt skweru Hoovera w Warszawie ?
Edytor zaawansowany
 • abcon 20.04.11, 12:16
  Bardzo dobry pomysł. Podobną propozycję należy złożyć studentom np. z Warszawy i Krakowa. Prezydent powinien ogłosić taki konkurs i ufundować nagrodę - np.kilkudniowy pobyt w Bydgoszczy z atrakcjami. Studenci zrobią projekty w ramach zaliczeń i spojrzą na nasze miastobez obciążeń.Studentom to się spodoba a miasto będzie miało projekty i reklamę.
 • ababyd 20.04.11, 12:21
  Tylko przywrócenie pięknej bryły Teatru Miejskiego, najlepiej z funkcją "pierwszej bydgoskiej sceny".
  ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
  Andrzej Adamski
 • for_educational_purposes_only 20.04.11, 16:05
  ababyd napisał:

  > Tylko przywrócenie pięknej bryły Teatru Miejskiego, najlepiej z funkcją "pierws
  > zej bydgoskiej sceny".
  > ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
  > Andrzej Adamski

  Masz na to pieniądze? Nie tylko na budowę, ale późniejsze utrzymanie. Bo miasto nie ma i raczej przez najbliższe kilkadziesiąt lat mieć nie będzie. Dobre pomysły to takie, które mają jakikolwiek związek z rzeczywistością.
 • ababyd 20.04.11, 17:00
  Spokojnie. Pieniądze to kwestia drugorzędna, albo jeszcze dalsza. Nikt się nie spieszy, a gdyby policzyć zmarnowaną miejską kasę /łatwo o przykłady, a jakby przeanalizować miejskie wydatki..?/, niegospodarność i inne konfitury, można by z Bydgoszczy zrobić perełkę starą i nowoczesną.
  To jedyny dobry pomysł na Plac Teatralny, mający związek z rzeczywistością.
  Na nowoczesne dzieła jest wiele miejsca w Bydgoszczy.
  ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ.
  Andrzej Adamski
 • piehemoth 20.04.11, 12:24
  przecież to nigdy nie powstanie. Pobawić się w fotoszopie też umiem.
  --
  Fight For Bydgoszcz!
 • bigcharles 20.04.11, 13:26
  Ten teren czas najwyższy zagospodarować, na pewno w mieście brak porządnych miejsc rozrywki, gier itd. Tym żyją inne miasta i dlatego przyciągają. U nas powinna być możliwość wypożyczania łódek, kajaków i masa salonów gier, restauracji, klubów, wtedy by miasto ożyło za dnia i wieczora.
 • marci-nkuch 20.04.11, 14:19
  Potrzebne jest jeszcze bogatsze społeczeństwo do wydawania pieniędzy w tych lokalach, bo jak na razie to te co już są świecą pustkami.

 • volvo7000 20.04.11, 14:15
  Hm, to widać od razu, że ci studenci nigdy nie widzieli przedmiotowego miejsca na oczy.
  Sama idea zadawania takich prac studentom nie jest zła. Tylko niech oni najpierw przyjadą i zobaczą o jakie miejsce chodzi. Same fotki nie wystarczą.

  To miejsce w samym ścisłym centrum starówki i taka nowoczesna szklana bryła będzie za bardzo kontrastować. Moim zdaniem nowy obiekt powinien nawiązywać do wyglądu dawnego teatru.
  --
  największe inwestycje w Bydgoszczy
 • znakomix 20.04.11, 16:34
  Dobry pomysł i jak widać ciekawy - może z tego urodzi się jakaś bryła, która przekona większość i będzie można wybudować ją będzie w PPP
 • pierwsza.only 20.04.11, 16:59
  Jeśli pan architekt Łucka naprawdę troszczy się o wizerunek Bydgoszczy, to niech przede wszystkim zajmie się swoim wydziałem i sprawi żeby Wydział Administracji Budowlanej nie piętrzył trudności przed inwestorami i szybciej wydawał decyzje (najlepiej zanim inwestora szlag trafi i przeniesie inwestycję do Torunia!)
 • april5489 20.04.11, 18:01
  Toż to znów jakiś wielki kolor rodem z innej planety ma stanąć w centrum miasta przysłaniając wszystko co tylko możliwe?! ...Do tego zasłoni cieniem po wieki kamienice.

  Moim zdaniem tam powinno być coś zabawnego, rekreacyjnego i zielonego - labirynt z krzaczków :)
  Połączenie tego punktu z zieloną Wyspą Młyńską i miejsce do odpoczynku... a nie do wydawania pieniędzy. Coś dla ludzi...
 • spam064 20.04.11, 23:34
  Zgadzam sie z Tobą april5489.

  Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tym wywiadem z Janem Gehlem:
  www.asla.org/ContentDetail.aspx?id=31346
  autorem książki "Cities for People".

  Pochodzę z Bydzi a od kilku lat żyję w Krakowie. Porównuję nieustanie te miasta i dochodzę do wniosku że Bydzia ... jest dla ludzi... w Krakowie żyje się raczej trudno z powodów komunikacyjnych, urbanistycznych czy organizacyjnych. Tysiące ludzi pokonują kilometry by dotrzeć do terenów zielonych nadających się do rekreacji. Niewyobrażalne dla Bydgoszczanina który do Myślęcinka w sobotę z drugiego końca a miasta jedzie 15 minut samochodem. A w okół miasta lasy, lasy lasy...

  W Bydzi brakuje tylko dobrych miejsc pracy.

  W Krakowie zapadła już decyzja o budowie centrum kongresowego tuż przy wielkim rondzie vis-a-vis Wawelu. Wielki blob naprzeciw zabytku... Dla mnie kolejna porażka nawet jeśli sam projekt interesujący to kontekst jest pomyłką. Brak miejsc parkingowych, wygenerowanie dodatkowego ruchu w newralgicznym miejscu miasta to pomyłka.

  Opera Nova jest przepiękna. Porównywanie jej do archiszopy krakowskiej (skandal lokalny opisywany w lokalnych mediach masowego rażenia) byłoby przestępstwem ;) .

  Tworzenie kolejnej dominanty na placy Teatralnym wobec jasnego górującego budynku opery byłoby moim zdaniem błędne. Centrum konferencyjne... a sprawdźcie Państwo ofertę Opera Nova czy przypadkiem nie można wynajmować sal w celach konferencyjnych ?

  Czy nie warto by wymyślić na nowo placu Teatralnego jako teren zieleni przed gmachem opery ?

  Któż z żyjących pamięta budynek teatru ? No właśnie, obecni mieszkańcy mieszkańcy kojarzą to ze skwerem.
 • erskin 20.04.11, 18:14
  Labirynt z krzaczków i odbudowa teatru to kiepskie pomysły. Ten teatr był w sumie malutki i do obecnej skali tej wolnej przestrzeni (bo przecież nie jest to plac) nie przystaje. W tym miejscu powinna powstać jakaś nowoczesna, monumentalna budowla, która będzie krokiem w kierunku centrum z wielkomiejskim charakterem, no i stworzy zalążek efektownego waterfrontu
 • maszkarony 21.04.11, 00:48
  To już przekroczyło granice dobrego smaku. Gdzie są z krwi i kości bydgoscy studenci architektury ?
 • bydziooutsider 21.04.11, 06:58
  Nie podzielam opinii o konieczności zabudowania tego placu. Otwarta przestrzeń daje świetną perspektywę na Kościół Farny, Brdę,... Byłoby to ładne miejsce na złapanie oddechu wśród zieleni, gdyby to porządnie zagospodarować. Centrum miasta potrzebuje "płuc" i "przewietrzenia".
  Budowanie obiektu dla kolejnej instytucji publicznej - to tylko koszty (mam tu na uwadze utrzymanie), a Bydgoszcz (dzięki Dombrowiczowi) "groszem nie śmierdzi".
 • wojtek2000 21.04.11, 08:05
  kopia konstrukcji z Abu Zabi naprawdę odkrywcze , ktoś nad tym długo myślał ....

  no i ciekawe kto tam szyby będzie mył bo i klimat trochę inny i jakoś szejków u nas brak :)

 • stehr 21.11.13, 15:44
  Ten projekt jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Zakrywa najcenniejsze elementy miasta, nie eksponuje żadnych osi widokowych, jest po prostu kiepski. Ciężko zrobić projekt nie będąc na miejscu w którym się projektuje.
 • ramboost 24.11.13, 03:22
  stehr napisał:

  > Ciężko zrobić projekt nie będąc na miejscu w którym się projektuje.

  Zgadzam się w całości. Poza tym dziwi mnie poszukiwanie projektów w miastach, w których studenci znają Bydgoszcz tylko z geografii, a ta, jak wiadomo, trochę w szkołach kuleje. Może zlecić ten projekt bydgoskim studentom?
  Pomijam już sam projekt, bo nie wart nawet splunięcia.
  --
  - Wszystkie tutejsze ptaki i zwierzęta wiedzą, że przyjaźń z Fik Mik Figlami przynosi szczęście.
  - Naprawdę?
  - No, żeby już tak powiedzieć całą prawdę, to brak przyjaciół wśród Fik Mik Figli przynosi pecha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka