Dodaj do ulubionych

Jak mieszkać to na osiedlu pod specjalnym nadzorem

31.05.11, 16:41
A czym charakteryzuje się ochrona domu jednorodzinnego za 50-70zł?
Edytor zaawansowany
 • mille666 31.05.11, 17:37
  W usa większość ma broń /nas to w efekcie lobbingu również czeka/ i na pewno nie czują się bezpieczniej, szlaban ma uchronić przed złodziejem?, a kto obroni przed sfrustrowanym sąsiadem przebijającym opony? skoro ludzie wpadają w taką fobię jakim cudem wychodzą do pracy, na zakupy, czy do lasu?? Co dziś można z domu ukraść?: TV? DVD? bo kasę wszyscy trzymają w banku - auto ma większą wartość niż to co można wynieść z domu, a parkujemy je byle gdzie... chyba że na tych osiedlach mieszkają ludzie, którzy jadąc pod market zostawiają babcię w środku, a pod kościołem stale ktoś filuje zza drzwi...
  Strzeżone osiedla niosą poważne problemy emocjonalne, o czym od dawna alarmują psycholodzy - lepiej wykupić ubezpieczenie i będzie jak znalazł nie tylko na wypadek kradzieży, ale i drobnych wypadków jak zalanie, pożar, etc...
  Mniej TVN - więcej lektury statystyk: łatwiej dziś stracić drogą komórkę na ulicy...
 • marci-nkuch 31.05.11, 17:57
  Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o nie zdewastowaną infrastrukturę wokół bloku, żadne ubezpieczenie tego ci nie zagwarantuje.
 • maras-3000 31.05.11, 18:24
  charakteryzuję się monitorowaniem sygnału alarmowego, gdy Twój mniej lub bardziej rozbudowany system alarmowy wykryje intruza, poprzez specjalny nadajnik wysyła informację do stacji monitorowania firmy ochroniarskiej, który wysyła patrol pod dany obiekt. Sam pracuję w największej w firmie ochroniarskiej w Polsce jako przedstawiciel i widzę, że jest bardzo duże zainteresowanie tego typu usługą.
 • kikcior 01.06.11, 00:16
  Ty się charakteryzujesz? :/
 • leemc 31.05.11, 18:43
  w którym ochronę zapewnia najlepszy ochroniarz pan Heniek po 60.
 • wowtek 31.05.11, 18:50
  Jeśli Pani Mellem klepie tu o Zielonych Tarasach to mija się bardzo z prawdą :) i akurat z bezpieczeństwem na tym osiedlu nie ma nic wspólnego choć zdjęcie ochroniarza właśnie z tąd..
 • dziwny22 31.05.11, 19:30
  Skąd? "z tąd". Z takim "neologizmem" jeszczem się nie spotkał.
 • wowtek 31.05.11, 19:51
  A no racja... tak to jest jak się na klawiaturę iphone nie patrzy...
 • a.ba 31.05.11, 22:28
  Nie od dziś wiadomo, ze najwięcej i największych kradzieży dokonują firmy ochroniarskie.
  Nie tak dawno w gw był artykuł o "strzeżonym" osiedlu - gdzie młody ochroniarz dwa czy trzy razy podpalił garaż podziemny.
  Ochroniarz to najpodlej płatny zawód - zatrudniają głównie rencistów z grupą inwalidzką.
  Zamiast wpakować paru łebków do więzienia tworzy się więzienia dla pozostałych ...
 • kaszpir2 01.06.11, 08:01
  > Nie od dziś wiadomo, ze najwięcej i największych kradzieży dokonują firmy ochro
  > niarskie.

  Bzdury , wyssane z palca ...

  Każda firma ochroniarska musi mieć koncesję. Tę koncesję bardzo trudno zdobyć a łatwo stracić , a bez koncesji nie ma firmy ...

  Żadna firma nie zaryzykuje tego aby stracić koncesję , bo to oznacza jej natychmiastową likwidację ...

  Gdyby został zatrzymany ochroniarz pracujący dla danej firmy który niszczy/podpala lub robi coś dla "firmy" firma od razu straciła by koncesję ...

  Czy sądzisz że dla klikudziesięciu-kilkuset złotych (czy nawet kilku tysięcy) firma będzie ryzykowała swoje istnienie ??

 • a.ba 08.06.11, 15:18
  Koncesje się 'kupuje' jak każdy inny kwit.
  Więc według Ciebie dwie największe firmy ochroniarskie w PL - jedna w Poznaniu (podpalenia) druga we Wrocławiu (zorganizowana kradzież) - już nie istnieją straciły koncesje ????

  p.s.
  Ciekawe jak ocenić jakość ochrony sprawowanej przez osobę z grupą inwalidzką?
  (Ochrona pozorna to byłoby extra delikatne określenie)
 • kikcior 01.06.11, 00:21
  No, w Gazecie zawsze pisali, jakie to osiedla strzeżone złe. Bo przecież są złe, głupie i chore. A tu proszę, jaka laurka! Ci wszyscy spoza ogrodzenia to są niebezpieczni, brudni i śmierdzący.
  A jak się komuś nie chce z bachorem siedzieć w piaskownicy, to do piasku kamerka i jest ok. :]
 • janbarek 01.06.11, 11:28
  Taka ochrona budynku, jak to jednak zawsze bywa, ochroniarz wykorzystywany jest do różnego rodzaju spraw porządkowych, łącznie z podejmowaniem interwencji podczas awantur rodzinnych, uganianiem się za dzieciakami z sąsiednich terenów nie objętych ochroną. Nie jest to łatwa praca, a płacą grosze. Sama składka za ochronę wskazuje, że są to psie pieniądze, bo przy nawet 100 mieszkaniach jest to około 4000 zł. Podzielić tą kwotę na 4 (całodobowa ochrona to 4 ochroniarzy), to daje nam kwotę po 1000 na osobę, a gdzie podatek, ZUS i inne koszty? Taki ochroniarz ma szansę zarabiać przy umowie na zlecenie około 2-3 zł za godz. Brawo, wyzysk w biały dzień.
 • maras-3000 01.06.11, 17:48
  nie, ochrona domków jednorodzinnych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka