Dodaj do ulubionych

Niedzielne msze są problemem dla mieszkańców

07.09.11, 08:32
Kwiczą, płaczą i żalą się na niedobre auta, a nikt nie pomyślał żeby złapać za słuchawkę i zadzwonić po służby mandatująco-odholowujące? Widocznie jednak aż tak to nie przeszkadza. Ja osobiście wolę tępić chamstwo i bezmyślność i nawet jeśli jest to jeden samochód, a nie czterdzieści sztuk. Komunikacja miejska wcale nie zatrzymuje się daleko od kościoła, a niektórym dupy się z domów 300 metrów dalej nie chce ruszyć na piechotę.

Jeśli przy kościele miałyby być miejsca parkingowe, to lepiej aby były one nieliczne i oznaczone tylko dla niepełnosprawnych, bo moim zdaniem tylko takim osobom powinno się w przytoczonej sytuacji iść na rękę.

--
Kilka pierdół o grach:
szklankaherbaty.blox.pl/html
Edytor zaawansowany
  • speedybike 07.09.11, 08:37
    Mandaty?
    To teraz będą narzekali że się tępi katolików.Bo przecież samochodem musi dojechać taki katolik na mszę.I pewnie ma 10-15 minut pieszo do kościoła, ale po co iść, jak można pojechać.
  • 19dawid80 07.09.11, 08:43
    Mimo tego, że Katol do kościoła ma pieszo 5-10min to musi jechać samochodem aby jego sąsiad zobaczył jak dobrze mu się powodzi!!!
  • mikkeee 07.09.11, 09:38
    też nie macie się czego czepiać! Lawinowa jest drogą okrężną i można dojechać od strony Orlenu. Swoją drogą aż takiej uciążliwości jaką opisuje "Gazeta Wybiórcza" nie zauważyłem - a chodzę do tego kościoła na różne Msze Św.
    Znowu jakiś temat zastępczy. I znowu w Gazecie "rewelacje".
    Czemu nie poruszono sprawy parkowania gdziekolwiek w sobotę przy "białym rynku" - bo tam nie ma kościoła!!
    --
    że też ja muszę znosić takie imponderabilia :))
  • dibis 07.09.11, 09:56
    mikkeee, ty nie widzisz problemu, bo tylko bywasz na nabożeństwach, a problem dotyczy mieszkańców!
  • ferrari4 07.09.11, 11:08
    To ktoś ma jechać dookoła tylko dlatego, że inni wolą zablokować pas Lawinowej, żeby nie musieć przejść paru metrów do kościoła?! no bez jaj...

A zakaz zatrzymywania się i wszelkiego rodzaju postoju nic nie da - jest taki przy liceum salezjańskim, a raczej koło budki z hamburgerami, ale ludzie mimo to parkują blokując ulicę, nierzadko prawie że na skrzyżowaniu (i pewnie żałują, że nie można podjechać samochodem pod okienko i odebrać kebaba).
  • szklanka_herbaty 07.09.11, 12:22
    @mikkeee:

Jakby Ci z Krakowa do Warszawy kazali jechać przez Szczecin, to też by było ok? Problem jest taki, że niektórzy mieszkają w nowych blokach tuż przy kościele i niektórzy gdyby mogli to by im na balkonach samochód zostawili. Ja rozumiem, że można chcieć się zatrzymać i siup do kościoła, ale zastawianie osób które w ową niedzielę zamiast się krzyżem rzucać na glebę i modlić wolałyby np. pojechać na zakupy albo za miasto już jest chamstwem.

W dodatku piesi muszą tam czasem iść po jedni albo trawniku, bo każda płaska i utwardzona nawierzchnia jest tam traktowana jak parking. Jak ktoś zostanie potrącony, to czyja będzie wina? Pieszego, czy kretyna który zastawił chodnik?

Generalnie rzecz biorąc podejście "przecież da się objechać dookoła" jak Twoje sprawia, że właśnie ów problem istnieje i pozostali się irytują.

--
    Kilka pierdół o grach:
  • glazia 07.09.11, 09:48
    Jeśli jest to rzeczywiście problem to czemu ksiądz proboszcz nie dogada się z pobliską szkołą - przecież to chyba jedna "firma" dzieci w szkole w niedzielę nie ma, a parking na kilkadziesiąt samochodów stoi pusty.
  • dibis 07.09.11, 09:57
    Czyli proboszcz dostał teren i teraz szuka jelenia, żeby reszta tez była za darmo, bo on jest od kasowania za posługi, nie wykładania na rzecz wiernych.
  • o7o 07.09.11, 10:11
    Podobne problemy występują przy większości fordońskich szkół. W szczególności tych na skraju osiedla. Z tym, że nie raz w tygodniu, a codziennie.
    Zresztą większym problemem swego czasu na osiedlu był brak parkingu przy szkołach salezjan, niż przy kościele.
    Teraz takie czasy nastały, w których zamiast iść 300m lepiej pojechać samochodem. Niestety nie dostosowano do obecnej mentalności ludzi szerokości dróg i ilości miejsc postojowych.
    Parafia św. Marka istnieje już kilkadziesiąt lat. Wcześniej teren przy ul. Pelplińskiej należał do parafii. Przekazali go na rzecz gminy albowiem chcieli na jej koszt dorobić się parkingu. Czyżby teraz z powrotem chcieli na własność ten teren?
    Swoją drogą tak wielu decydentów przyprowadza do szkół firmy Salezjanie swoje potomstwa, że aż się dziwię, że nie doczekał się kościół jeszcze tego parkingu.
  • glazia 07.09.11, 11:59
    Małe przekłamanie, a może nierzetelność dziennikarska :) zdjęcia nie są z niedzieli
    tylko z otwarcia roku szkolnego czwartek 01.09
    na zdjęciu 1 widzę mój samochód, a ja w niedziele tam nie bywam - nie mam 300 m tylko paręnaście kilometrów.
    i na ostatnim zdjęciu widać dziecko w stroju szkolnym w tym roku szkolnym był używany raz na otwarcie roku szkolnego:)
    Więc może nie jest to problem niedzieli tylko paru dni w roku szkolnym.
    to tak żeby uściślić fakty.
  • otto87 07.09.11, 12:15
    "Każda uroczystość, każde nabożeństwo tak w tygodniu, jak i w niedzielę oraz święta kościelne powoduje totalną blokadę ulic" - cytat z artykułu.
    Poza tym mieszkam niedaleko i w niedzielę jest dokładnie tak samo. Szczególnie źle jest w trakcie Mszy na godz. 10.30
  • szklanka_herbaty 07.09.11, 12:25
    Też mieszkam w okolicy, ale jakoś bardziej mnie mimo wszystko denerwują w dni wolne "kuranty" wygrywane z obozowych szczekaczek przytroczonych do murów kościoła. Mieli budować sto lat temu dzwonnicę, były projekty i nawet jeśli dzwony byłyby głośniejsze, to nie tak denerwujące jak chrzęszczący dźwięk elektrycznych "dzwonów".

Połączenie za to obu tych rzeczy to dopiero jest "gigant"!

--
    Kilka pierdół o grach:
  • norske 07.09.11, 11:59
    sprawa prosta. zlikwidować to miejsce pałne guseł i zabobonów. gdzie ludzie klękają przed zwłokami, a kulminacyjnym punktem obrzędu jest kanibalizm. swoją drogą jak czytam, że księdzu przydałby się sponsor...
  • mikkeee 07.09.11, 12:32
    norske - wyszedł z Ciebie cały antyteista - współczuję
    --
  • patman 07.09.11, 22:20
    Ale dlaczego współczujesz? Bycie antyteistą jest powodem do dumy. Chyba, że uznajesz szerzenie ciemnoty za powód do dumy?

--
    Człowiek to marionetka, za której sznurki pociągają inne marionetki.
  • mikkeee 08.09.11, 19:22
    Bycie antyteistą jest opowiedzeniem się człowieka po stronie szatana. Na "przyjaźni" z diabłem jeszcze nikt nie wyszedł po śmierci "do przodu" - czeka go wieczne umieranie w nienawiści. Bóg szanuje wolny wybór człowieka i dlatego współczuję opowiedzenia się po stronie zła. Jak mawia mój znajomy "mądremu dość"
    --
  • easypener 08.09.11, 21:41
    Po stronie szatana to opowiedzieli się ci ludzie, co stają po chodnikach, trawnikach, skrzyżowaniach i blokują ulicę czyniąc krzywdę bliźniemu swemu. Za złe parkowanie idzie się do piekła!!! Jednak jest ratunek, grzech złego parkowania można odkupić dużym datkiem dla proboszcza na parking przy kościele.
  • ababyd 08.09.11, 22:13
    Szacunek, AA.
  • bydgoszczanin3 07.09.11, 14:14
    Czarni , nie dosc ze kase wyciagaja od ludzi/tace i inne takie/ to jeszcze im sie zachciewa sponsorow na parking.Smiech na sali.Poza tym os Tatrzanskie nie ejst wcale takie wielkie, niech katole przejda sie te 10-15 minut z buta i problem rozwiazany
  • ekumeniczny5 08.09.11, 02:00
    Kogo masz na mysli mowiac czarni ????
    4.bp.blogspot.com/-tTYpuqgaLck/TjQ6LTUNWOI/AAAAAAAAUD0/zZxET-w1ivk/s1600/orthodox-jews-2.jpg
    www.youtube.com/watch?v=GWJ_fOGBK6g&feature=related.
    Prosze panstwa, POCHDZENIE i RELIGIA chronia NIEpolskich nieudaczniakow od odpowiedzialnosci karnej ale nie uchroni ich od osmieszenia.
  • moby_pp 08.09.11, 16:44
    Poczytaj sobie trochę o twoich szamanach, odsyłam do historii, donacja Konstantyna oraz jak powstało "pseudopaństwo" - Watykan.
  • siekier35 07.09.11, 21:23
    msze są problemem w całym kraju.75% ma to w dupie
  • ababyd 07.09.11, 22:45
    A może zacząć od przestrzegania zasad pod szyldem prokuratury - Farna i Przyrzecze?
    Tolerowanie powyższego "zjawiska" powinno zwalniać wszystkich od przestrzegania zasad ruchu drogowego.
    Andrzej Adamski
  • strasznypyknik 08.09.11, 08:19
    Panie Adamski, a w Ameryce biją murzynów......

--
    Historia uczy, że jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
  • ababyd 08.09.11, 13:47
    Panie "straszny..", to niebywałe - w XXI wieku?
    Ukłony, AA.
  • dibis 08.09.11, 08:26
    Odezwał się uciśniony kierowca i obrońca kościółków, dla niepoznaki zwący się preziem stowarzyszenia odbudowy pierzei zachodniej (oczywiście przypadkiem z pierzeją ma powstać kościółek). Ten to ma zawsze przemyślane wejścia!
  • ababyd 08.09.11, 13:51
    "dibis", naucz się: Społeczny Komitet Rekonstrukcji Zachodniej Pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy im. Andrzeja Szwalbego.
    Dołącz - jest nas wielu.
    ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
    Należny szacunek, AA.
  • strasznypyknik 08.09.11, 21:04
    www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090310&id=po43.txt
    i wszystko jasne.
    --
    Historia uczy, że jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
  • dibis 08.09.11, 14:00
    Ten jak wejdzie na forum, to już nic się nie liczy, byle dokopać po katolicku wszystkim wkoło. Dlatego nie mogę się ujawnić, bo zagadałby mnie na śmierć podczas osobistych kontaktów. Znam pełną nazwę waszego stowarzyszenia i nic tam po mnie, bo nie jestem chorym z chęci zbudowania kościoła czyimiś rękami.
  • ababyd 08.09.11, 22:20
    Dobrze, że dotykasz spraw zdrowotnych.
    Życzę zdrowia, AA.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka