• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

NOWA Karta parkingowa dla niepełnosprawnych Dodaj do ulubionych

• 21.01.12, 17:19
    Dotychczasowa karta parkingowa obowiązująca w całym kraju i Unii Europejskiej niestety nie upoważnia do bezpłatnego parkowania w Bydgoszczy. Od 1 lutego trzeba będzie mieć dodatkowo specjalny identyfikator. Wydany na rok i przypisany do konkretnego samochodu. Co oznacza, że jeśli skorzystamy z grzeczności znajomych czy rodziny, którzy podwiozą nas na rehabilitację, czy w celu załatwienia spraw urzędowych, nie wolno będzie nam skorzystać z miejsca dla niepełnosprawnych! Takie coś może być tylko w Bydgoszczy! Żenada! A co z osobami przyjeżdżającymi z innych miast, z zagranicy? Dostaną mandat? Gratuluję pomysłu.
    Szczegóły poniżej:
    www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/komunikacja/niepelnosprawni-w-bydgoszczy-parkuja-z-nowym-identyfikatorem-niewielu-o-tym-wie/6239382
    Może warto to nagłośnić i jakoś oprotestować? Bo jak do tej pory niewiele osób o nowych przepisach wie. Czy one są w ogóle zgodne z obowiązującym prawem?
    --
    mój decoupage dla Pawełka
    Podaruj 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: "78 Dura Paweł"
    Zaawansowany formularz
    • 21.01.12, 17:24
      pablisia napisała:
      > Takie coś może być tylko w Bydgoszczy! Żenada!

Weź się ogarnij w temacie zanim coś napiszesz. Owszem, takie rzeczy to tylko w Bydgoszczy, bo w innych miastach już dawno niebieska karta inwalidy uprawnia do bezpłatnego postoju tylko na miejscach wyznaczonych (kopertach), a w Bydgoszczy dopiero teraz to zmieniają.

Poza tym jak się idzie przez parking to można zobaczyć nawet kilka takich kart, a rzadko kiedy z takiego auta wysiada osoba niepełnosprawna ruchowo. Niech miasto goni oszustów dla naszego wspólnego pożytku.
      --
      Problem z parkowaniem w centrum Bydgoszczy
      • 21.01.12, 21:34
        volvo7000 napisał:

> pablisia napisała:
        > > Takie coś może być tylko w Bydgoszczy! Żenada!

>
        > Weź się ogarnij w temacie zanim coś napiszesz. Owszem, takie rzeczy to tylko w
        > Bydgoszczy, bo w innych miastach już dawno niebieska karta inwalidy uprawnia do
        > bezpłatnego postoju tylko na miejscach wyznaczonych (kopertach), a w Bydgoszcz
        > y dopiero teraz to zmieniają.
        >
        > Poza tym jak się idzie przez parking to można zobaczyć nawet kilka takich kart,
        > a rzadko kiedy z takiego auta wysiada osoba niepełnosprawna ruchowo. Niech mia
        > sto goni oszustów dla naszego wspólnego pożytku.
        Piszemy o dwóch różnych sprawach. To miły gest ze strony miasta, że pozwalało nam parkować wszędzie, nie tylko na kopertach, ale to ich dobra wola i ukłon w stronę niepełnosprawnych. Jednak wprowadzenie identyfikatorów nie zostało do końca przemyślane i bynajmniej nie kierowano się tutaj dobrem niepełnosprawnych tylko szukano sposobu załatania dziury, przez którą uciekały opłaty parkingowe oszustów. I wybacz, ale ciężko mi się ogarnąć, jeśli kiedy wiozę dziecko swoim samochodem jest on uznany za osobę niepełnosprawną, a jeśli podwozi nas ktoś inny, to mimo iż mam kartę parkingową, za którą zresztą zapłaciłam 25 zł moje dziecko zdrowieje? Nie wolno nam stanąć na kopercie, bo identyfikator pozwala na niej parkować tylko swoim autem? To jak mam przełożyć na wózek bezwładnego nastolatka ważącego 40 kg, jeśli parkując na zwykłym miejscu nie mam często nawet jak drzwi otworzyć? Gdzie mam wjechać wózkiem? Mam poszukać wygodnego miejsca kilometr od miejsca docelowego i sobie dobiec? Karta powinna być przypisana do osoby, a nie do samochodu! Nie przestajemy być niepełnosprawnymi pożyczając czyjś pojazd. Paradoksem jest, że parkując na kopercie pojazd A, na który mam identyfikator należą mi się przywileje, a parkując pojazd B grozi mi mandat i konieczność dokonania opłaty parkingowej mimo iż wciąż jestem niepełnosprawna, o czym świadczy chociażby nadana mi niebieska karta parkingowa honorowana w całej Unii Europejskiej? Przecież nie każdy niepełnosprawny prowadzi samochód. Często osobę niepełnosprawną wozi rodzina, która się nią opiekuje: rodzice, rodzeństwo, dzieci. Każdy innym samochodem. Zostają w tym momencie pozbawieni przywilejów wynikających z niebieskiej karty. Żeby walczyć z oszustami należy przedsięwziąć inne środki, a nie utrudniać i tak niełatwą sytuację niepełnosprawnych i ich rodzin. Skoro podrabiane są karty parkingowe, za chwilę pojawią się podróbki identyfikatorów.
        Kolejna sprawa. System zacznie działać za kilka dni. Dlaczego nikt o tym nie informuje? Sama dowiedziałam się przypadkiem. Dopiero 100 osób złożyło wniosek na identyfikator, bo po prostu nie wiedzą o takiej konieczności. Na razie Straż Miejska będzie pouczać, ale jak długo? Za chwilę posypią się mandaty…

--
        • 22.01.12, 23:47
          > Nie wolno nam stanąć na kopercie, bo identyfikator pozwala na niej parkować
          > tylko swoim autem?

Wolno stanąć na kopercie, tylko musisz za to zapłacić.

> Dlaczego nikt o tym nie informuje?

I to jest problem.

• 04.02.12, 14:29
          To dobry pomysł z tymi identyfikatorami dla osób niepełnosprawnych, chcących parkować w tzw. płatnych strefach nie uiszczając opłaty. Ale nie do końca!
          Wystarczyła by uważna kontrola i weryfikacja samej karty parkingowej przez właściwe służby tj. straż miejską, policję, czy tzw. osoby parkingowe, bez względu na to, czy auto stoi na tzw. kopercie, czy też nie. Otóż każda karta parkingowa ma datę ważności (bo nie wszystkie są wydawane na czas nieokreślony), ponadto jest ona imienna wraz ze zdjęciem. Jeśli taka karta widnieje za szybą auta to polecam służbą kontrolującym sprawdzenie w pierwszej kolejności, czy jest ona ważna, bo z doświadczenia wiem, że praktycznie w żadnym mieście nie jest to weryfikowane. Po drugie jeśli zachodzi cień wątpliwości, czy z pojazdu z kartą parkingową rzeczywiście korzysta osoba niepełnosprawna, wystarczy sprawdzić dane imienne i zdjęcie znajdujące się na drugiej stronie karty w celu potwierdzenia jej tożsamości. I tu pojawia się następny problem, ponieważ któremu "stróżowi" zwłaszcza prawa, chce się marnować cenny czas, by czekać, aż wróci do auta jego użytkownik. Uważam, że taka sumienna weryfikacja uprawnień związanych z posiadaniem karty parkingowej znacząco wyeliminowała by ludzi nieuczciwych - łagodnie mówiąc! Wówczas wszelkiego rodzaju dodatki do kart parkingowych tj. identyfikatory stracą rację bytu, a co za tym idzie nie było by zbędnego zamieszania wśród samych zainteresowanych, czyli prawdziwych niepełnosprawnych.
    • 22.01.12, 16:35
      W końcu ktoś zrobi porządek z cwaniactwem w centrum. Przecież większość niebieskich kart to fałszywki. Nikt tego nie kontroluje, ba nikt nawet nie ma prawa sprawdzać, dlatego do tej pory wszyscy oszuści mogli się czuć bezkarnie. Mam tylko nadzieję, że nowe zasady będą należycie egzekwowane.
      Mam nadzieję pablisia, że dzięki temu miejsca parkingowe dla inwalidów będą zajmowane tylko przez uprawnionych a nie przez podszywajacych się cwaniaków.
      • 22.01.12, 19:18
        bru_no napisał:

>
        > Mam nadzieję pablisia, że dzięki temu miejsca parkingowe dla inwalidów będą zaj
        > mowane tylko przez uprawnionych a nie przez podszywajacych się cwaniaków.
        Czy mam rozumieć, że uważasz mnie za podszywającego się cwaniaka?

--
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.