Dodaj do ulubionych

Czynsze w górę. Zapłacimy nawet o 40 proc. wiecej

27.03.12, 08:40
Brawo Pani Ciemniak! Kolejny udany pomysł, zaraz po metrze do Fordonu. Jak rozumiem ADM przynosi straty dlatego, że najemcy płacą zbyt małe czynsze. No cóż, bardzo ciekawe wnioski.
Odkąd nasi współwłaściciele uzyskali większość udziałów we Wspólnocie i sami decydowaliśmy o losach naszej Wspólnoty i kontrolowaliśmy poczynania ADM, koszty związane z utrzymaniem nieruchomości znacznie spadły. Następnym krokiem była zmiana administratora, czyli ADM i teraz dopiero zaczęło się prawdziwe administrowanie budynkiem. Błędy jakie popełniła ADM, koszty, na jakie nas naraziła i jakie musieliśmy ponosić, niekompetencja tabunu co chwilę zmieniających się tzw. "administratorów budynku", arogancja, brak kontaktu, nieprzemyślane decyzje, zaniechania etc. woła o pomstę do nieba. Pani Grażyno Ciemniak, a może tak zreorganizować pracę ADM i wtedy zaczną się oszczędności dla miasta? Dlaczego za Wasze błędy mają płacić mieszkańcy? Takie wspaniałe pomysły rodzą się za Waszymi biurkami, a może tak warto czasem ruszyć cztery litery i przyjrzeć się pracy swoich ludzi?
Nie zgodzimy się na proponowane rozwiązania i z pewnością będziemy protestować. Kluczem do sukcesu jest umiejętne gospodarowanie środkami, a nie ich marnotrawienie na zatrudnianie kolejnych urzędników/administratorów/kierowników ROM-ów!

Edytor zaawansowany
 • mieszkamnacieszkowskiego 27.03.12, 08:41
  Dawno nie było słychać o bardziej bzdurnym pomyśle! To ile ktoś płaci za mieszkanie wynika u każdego NORMALNEGO zarządcy z kosztów utrzymania budynku a nie z tego ile kto zarabia. Jak łatwo się domyślić koszty utrzymania budynku z windą są wyższe od kosztów budynku bez toalet, kanalizacji itd. i nie trzeba tutaj skomplikowanych wzorów matematycznych, żeby to policzyć. To jest kolejny populistyczny pomysł, który przysłuży się ludziom ukrywajacym dochody, pracującym na czarno itp itd. A jak ktoś pracuje, zarabia to mu dowalimy, niech utrzymuje resztę, niech płaci za siebie i innych. I jeszcze nazwiemy to "sprawiedliwością społeczną". Od pomagania osobom, których nie stać na mieszkanie są określone instutucje i fundusze, którymi dysponują. Tylko w Polsce można wymyślać systemy płacenia za innych...
 • frych47 27.03.12, 08:47
  W Spółdzielniach już dawno płacimy wysokie czynsze za 42 metrowe mieszkanie dwie osoby opłata czynszu 500PLN
  --
  Metropolia Bydgoska bez pseudo kombinacji.
 • janekjankowski1958 27.03.12, 09:05
  Każdy wie że opłaty uzależnione od dochodów to wielka lipa. Najwięcej płacić to będą emeryci i ci zapie...jący w marketach za tysiąc z groszami. Bo geszefciarze i pracujący na czarno to jeszcze nie dość że będą mieli zniżki to zasiłek z opieki dostaną.
 • wiesiek12345 27.03.12, 09:23
  Przypomnę jak pani Ciemniak przed wyborami obiecywała walke o Metropolie Bydgoską - i co teraz brak odzewu. Przypomnimy to przy następnych wyborach.
 • 3ryszard3 27.03.12, 09:23
  to już jest GRANDA do kwadratu ,ADM powinien zostać zlikwidowany , a domy powinny zostać oddane lokatorom za 2 procent kosztu mieszkania od lokatora .Miasto będzie miało problem z głowy i milionowe oszczędności .Lewicowy wiceprezydent za podwyżkami to już jest komedia zwłaszcza ,że ADM nie ściągnął od lokatorów ponoć 200 milionów długów .Mamy najgorszy zestaw prezydentów w dziejach Bydgoszczy .W najbliższych wyborach ci politycy BRUSKI ,CIEMNIAK,CHMARA,SZOPIŃSKI zapłacą najwyższą cenę NIEBYT polityczny .Wróci PIS z Solidarną Polską , a po lewej stronie będzie RUCH PALIKOTA .Platforma i LSD znikną ze sceny przynajmniej w Bydgoszczy .Ja już na ich miejscu zacząłbym się bać , ale oni już poza Bruskim sami emeryci (łącznie z 40 letnim Chmarą-wstyd) , a więc pewnie myślą ,że sprawiedliwość ich nie dosięgnie .Ja już płacę za mieszkanie w bloku z lat 60-tych blisko 600 zł za 55 metrów nie wyobrażam sobie , żeby płacić więcej za taki standard w starym bloku. Powiększę liczbę dłużników ADM i tyle na mnie miasto zarobi...głupich nie sieją sami się rodzą!
 • ax222 27.03.12, 13:13
  A napisz mi misiu - z jakiej racji lumpy mają dostawać mienie gminne za 2%, a młodzi muszą zap...ć na 30-letnie kredyty?

  > Ja już płacę za mieszkanie w bloku z lat 60-tych blisk
  > o 600 zł za 55 metrów

  A ja 900 u prywatnego - tylko dlatego, że nie załapałem się na rozdawnictwo mieszkań za PRL.
 • bezczelny_typ 27.03.12, 19:41
  Mieszkanie w mieszkanich komunalnych należało by traktować tak jak wynajem ale nie od osoby prywatnej ale od gminy która jest właścicielem. Dlaczego właąciciel mieszkania spółdzielczego ma płacić mniej niż najemca w mieszkaniu komunalnym. Nie rozumiem proponowanego rozdawnictwa za 2% wartosci - PRL już sie dawno temu skończył, co więcej czynsze urealnił bym do kwot nieco niższych od kwot rynkowych za wynajem ale pozwalajacych na wyremontowanie mieszkań i podnoszenie standardu oraz wygąadu otoczenia. Niepłacącyh lumpów wywalić na bruk... wiem to nierealne bo ustawa o ochronie lokatorów hamuje
 • bezczelny_typ 27.03.12, 20:14
  oczywiscie miało być: Dlaczego właściciel mieszkania spółdzielczego ma płacić więcej niż najemca w mieszkaniu komunalnym.
 • cin1977 27.03.12, 10:23
  Super, jak zwykle odpowiedzialność zbiorowa. Mieszkania administrowane przez ADM mają najwyższe czynsze w Bydgoszczy, a mimo to podobno ADM przynosi straty. Owszem, może i przynosi, ale to nie wina podobno zbyt niskich czynszów mieszkańców bloków np. na Kapuściskach, tylko totalnego olewania płacenia przez mieszkańców czynszówek w Śródmieściu. Płacę podatki, więc finansuję tzw. socjal dla tych którzy podobno "nie mają" (oficjalnie). Ale nie widzę powodu żeby im fundować jeszcze darmowe cieplutkie mieszkanka.
 • anna39 27.03.12, 16:05
  nie mozna wszyskich mieszkancow srudmiescia osadzac ze nie płaca !!ja place czynsz co miesiac i to w kamienicy za mieszkanie 60m- 520 zł + opał i kto tu mowi o małych czynszach !
 • bezczelny_typ 27.03.12, 20:16
  nie jsteś właścicielką to ciesz sie że płacisz tylko tyle - jakbyś miała wynajmować to za 60 m2 zapłacił byc ponad 1000zł + opłaty
 • farcry555 27.03.12, 11:50
  Tak to jest, jak się wybiera ludzi, którzy zamienili czerwone książeczki na książeczki czekowe . Lewactwo w Polsce i UE szerzy sie na całego. Promowane jest nicnierobienie, cwaniactwo i utrzymywanie nierobów. "Najpiekniej" to widac było w Grecji.
 • trz1920only 27.03.12, 12:20
  Bruski = pierwsza i ostatnia kadencja. Ludzie mu zaufali ale baaardzo się zawiedli. Jeszcze troszkę i Bruski z tym całym PO (Puste Obietnice) pójdą na bruk! P.S. "Dziękujemy" panie Bruski także za spełnienie obietnicy o zmodernizowaniu Stadionu Miejskiego "POLONIA" baaardzo "dziękujemy"!!!
 • ax222 27.03.12, 13:15
  Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to wylobbowanie w Sejmie likwidacji dożywotności i dziedziczności przydziału mieszkania komunalnego.

  Mieszkanie komunalne powinno przysługiwać np. inwalidom, młodym małżeństwom z licznym narybkiem itp. - a nie karkom z BMW, którzy "odziedziczyli" przydział po babci
 • cinel 27.03.12, 18:56
  Adm połkną każdą ksę i... zmarnują
  ta firma jest niereformowalna. W tej frmie "pracują" same nieroby, które myślą ktegorimi jak za komuny
 • dziwny22 27.03.12, 19:35
  A może tak reformę w czynszach rozpocząć od siebie droga pani? Proszę podać do publicznej wiadomości pensję prezesa, zastępców, gł. księgowej, kierowników i urzędników ADM i to łącznie z licznymi przywilejami typu służbowe auto, komórki, fundusze pożyczkowe, fundusze urlopowe, talony na wszelakie święta, karty kredytowe, "13", różne premie i czort wie co tam jeszcze. Tutaj mamy ogromne pole do popisu i oszczędności. Wiadomo najłatwiej przywalić najsłabszym. To jest lewica po polsku. A co ze spalarnią pani wiceprezydent? Nie wstyd pani za pieniądze bydgoszczan budować spalarnię dla torunian, truć ludzi i środowisko, niszczyć drogi i zadłużać miasto?
 • azazel66 27.03.12, 20:49
  próg tolerancji na bezmyślne drenowanie ludzi już się kończy !!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka