Dodaj do ulubionych

Pozew zbiorowy vs Telekomunikacja Dzień Dobry SA

16.05.12, 08:49
proponuję wszystkim pokrzywdzonym połączenie sił i wystąpienie razem do organów ścigania przeciwo tej złodziejskiej firmie. Proponujcie miejsce kontaktowe ?
Edytor zaawansowany
  • naubyd 16.05.12, 09:33
    ale o co chodzi? Co to za firma? Czy to ta sama która przez telefon proponuje znacznie zniżki w abonamencie i wykorzystuje podobieństwo nazwy? Do mnie dzwonili, zgodziłem się ale na szczęście czytam umowy i juz na 1 pognałem panienki kurierki.
    --
    kołtuneria toruńska - parafrazując patrzącego :)
  • pytajnik_2 16.05.12, 10:22
    tak to ta firma. pierwszy atak firma przypusciła na osoby w wieku 65 plus.
    Obecnie przypuścili atak na młodszych.

Kara za zerwanie umowy to 290 zł (+ prowizja dla kuriera ok. 150zł).

czytając KK to klasyczne oszustwo jest :

Art. 286 kodeksu karnego który określa, iż kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • naubyd 16.05.12, 12:35
    Zauważ, że oni doskonale wiedzą wszystko o Tobie z bazy danych TP SA i mówią, że są spółką TP bo firma musi uciekać od kar za monopol.

Skąd mają dostęp do bazy?

--
  • pytajnik_2 16.05.12, 12:47
    masz rację - tu kłania sie zawiadomienie (może również zbiorowe) niuprawnionego (nielegalnego) posiadania danych osobowych potencjalnych klientów łącznie z peselem, który jest już nadrukowany na umowie. (sic!)
  • naubyd 16.05.12, 14:17
    na szczęście pogoniłem te panienki kurierki.
    --
  • marylabil 16.05.12, 14:34
    Ponad to w piątek będzie program "Interwencja" w której ma być przeprowadzona rozmowa z przedstawicielami firmy TDD oraz z TPSA i UKE oraz innymi.Godzina 16;15 na polsacie.Może warto zobaczyć i wyciągnąć nowe wnioski.
  • szymanskahanna 25.01.13, 11:35
    Jestem jak najberdziej za!!!! zeby zrobic porzadek z oszustami bo inaczej ich nazwac nie mozna
  • marylabil 16.05.12, 14:26
    Jestem łodzianką moja sprawa jest już w łódzkiej prokuraturze,usiłowałam namówić osoby z Łodzi i okolic do pozwu zbiorowego bo było by taniej i pewniej,Na mój apel zgłosiły się 4 osoby,przy czym dwie z nich są właśnie z Bydgoszczy.Ludzie boją się kosztów i nie ma się co dziwić.Po rozmowie z prokuratorem dowiedziałam się,że jest to ewidentnie sprawa cywilna do wygrania.Prawo karne z powodu pewnych różnic nie będzie miało tu zastosowania,ale nie uchyla się od oddania sprawy do rozpatrzenia przez sąd karny.Gdy sędzia sądu karnego sprawę odrzuci to na tym polu karnym odwołań już nie ma.Pozostaje sąd cywilny.Do pozwu zbiorowego potrzebnych jest 10 osób.Jeżeli uda się w Bydgoszczy namówić więcej osób to ja również zgłaszam swój akces,wraz z pozostałymi osobami
  • cornel2 16.05.12, 22:08
    Chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego przeciw Telekomunikacji Dzień Dobry
  • semeon 17.05.12, 01:52
    Najlepiej zrobić tak jak ja zrobiłem z TVB /a właściwie TVT / czyli zrezygnować z ich usług. Ostatnio gdzieś w prasie zauważyłem zadowoloną z siebie twarz pani Rakowicz, a przecież nie powinna mieć powodów do zadowolenia, bo czyż człowiek poddany może być szczęśliwy?

dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2011/12/arboretum.html
  • barman86 17.05.12, 07:09
    moze grupa na www.wspolnypozew.com ?
  • pytajnik_2 17.05.12, 08:41
    dzwoniłem do UKE i w Bydgoszczy mają ok 80 poszkodowanych z TDD i drugie tyle telefonicznych zgłoszeń - to może 10 osób by sie znalazło ! Albo i więcej !
  • pytajnik_2 18.05.12, 14:20
    dowiedziałem sie , że firma ta z uwagi, iż ma już tzw. "złą prasę" zmienia nazwę na, uwaga :

PTS SA - Polska Telefonia Stacjonarna SA.

Zatem uważajcie na taką firmę ...
  • pytajnik_2 23.05.12, 09:13
    to co nie ma chętnych - samo się nie zrobi - a firma oszukuje dalej :O(
  • barman86 27.05.12, 08:26
    moze zalozmy grupe na www.wspolnypozew.com ?
  • pytajnik_2 29.05.12, 12:54
    jestem jak najbardziej ZA !

może załuż tam grupę i podaj tutaj tulko LINKA - a my się będziemy dopisywać.

kurcze nie dajmy się "złodziejom" ...
  • pytajnik_2 05.06.12, 21:27
    www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/telekomunikacja-dzien-dobry
  • pytajnik_2 16.07.12, 11:50
    no już 9 osób jest !!! zapraszam (pozew można składać w minimum 10)

Ludziska ! Nie wierzę że płacicie te 290 złotych bez walki ?!
  • szpak0 26.07.12, 17:19
    JEREMI -- stawiacie pytanie -dlaczego nie ma chętnych do pozwu zbiorowego a odpowiedz jest prosta i tego się spodziewali z Dzieńdobry zwrócili sie do osób starych którzy nie mają internetu ,komputera i nie mają możliwości kontaktu bo w mediach sa informacje ale o działalnosci DD a nic nie mówi się jak walczyć jak nawiazać kontakt --gdyby zamiast pisania maili kontaktować sie telefonicznie i umówic na spotkanie i zebrac te umowy poszłoby to o wiele szybciej i bez problemu -ja mieszkam w Łodzi i chetnie się dołaczę ale gdzie i w jaki sposób? proboweałem się na tej stronie dołaczyć ale nie jestem biegły w sefowaniu i poprostu nie wiem jak to sie robi i w ten sposów wielu oszukanych nie może dołaczyć
  • jeremiasz1 17.09.12, 20:26
    Jeremi Szpak ,byłem tzw. bohaterem reportaży w sprawie Telekomunikacji Dzień Dobry i Novum .w materiale BLISKO LUDZI na TTV była nadzieja,że coś w sprawie oszustów się ruszy to w drugim reportażu na TVN 24 w przedstawionym materiale zwrócono uwagę głównie na tym jak się nie dać oszukać ,ale co z tymi co już zostali oszukani ? tego nie starano się wyjaśnić. to że zgodziłem się na występy w TV nie miało na celu załatwienie swojej sprawy,ale tych tysięcy oszukanych emerytów ,których określono jako biednymi emerytami ,ONI nie są biedni ONI są bezradni i bezsilni wobec oszustów i instytucji ochraniających oszustów co dają dochody do kasy państwowej a tym samym utrzymują te instytucje z pieniędzy wyłudzonych od oszukanych abonentów TPSA(ORANFE) .Moja sprawa z TDD jest identyczna jak wszystkie opisane w skargach do TPSA i UKE na terenie całego kraju ,czy to oznacza,że mamy wszyscy zdolności telepatyczne i piszemy to samo opisując w jaki sposób wyglądało podpisanie umowy. A więc -jeżeli tysiące obywateli(emerytów) są zgodni w opisie oszustwa to nie jest ich indywidualna sprawa każdego z nich bo ich(abonentów) chroni ZARZĄDZENIE NR 14 PREZESA UKE z dnia 16.07 2010 rozdział 3 par30 pkt 1 ust. 8 i 9. Natomiast UKE na podstawie USTAWY z dnia 2 marca 2000 dz.u.nr 22 poz 271 powinien zauważyć (jeżeli zna ustawę i ją czytano)że we wszystkich skargach został naruszony art 1 ustawy oraz inne.Natomiast czy to jest przestępstwo czy markieting określa art 20 par. 1 , 2 i art 138 b par 2 a gdy się porówna treść regulaminu TDD par 5 ust 12 nie ulega wątpliwości ,że treść USTAWY została zmieniona na użytek oszukańczych praktyk. W reportażu wystąpił przedstawiciel UKE ale p. redaktor nie zapytał go ilu osobom ten urząd pomógł w tej konkretnej sprawie emerytów oszukanych przez operatora i wyłudzenie 290 zł za zerwanie umowy. To samo pytanie do TPSA(ORANGE) Usłyszeliby wszyscy ,że na kilka tysięcy oszukanych na terenie całego kraju nie ma nawet jednej osoby której pomogły te instytucje.Rzecznik konsumenta oraz prawnicy pytani w reportażach jasno określali działania TDD i NOVUM (podpisanie umowy) jako oszustwo i przestępstwo tylko UKE i TPSA(orange) nie widzi przestępczej działalności i kierują oszukanych emerytów do prokuratury i sądu. czy ktoś ma wyobrażnię i widzi te tysiące emerytów w sądzie każdy w swojej sprawie indywidualnie zakłada sprawę a KOSZTY ? bo za darmo to nie jest a p.redaktor nazwał ich biednymi i w tym przypadku się zgadzam na taki tok załatwiania sprawy są za biedni by wyręczać instytucje zobowiązane ustawami do ochrony przed nieuczciwymi praktykami operatorów telekomunikacji
  • 2kwiecien 10.10.12, 23:16

> proponuję wszystkim pokrzywdzonym połączenie sił i wystąpienie razem do organów
    > ścigania przeciwo tej złodziejskiej firmie. Proponujcie miejsce kontaktowe ?
    A ja proponuję pozew zbiorowy we Wrocławiu - jeżeli są takie osoby dobrze by było się wspólnie skontaktować. To jest nie do wiary, aby nawet mnie udało im się zwerbować mimo że zastrzegałam sobie w czasie rozmowy ze nie chcę zmieniać operatora! Umowę odbieram następnego dnia jako pocztę! Na szczęście odzywa się pani z Orange TP SA pytając czy zmieniamy operatora - tak się dowiaduję o zmianie. Oczywiście natychmiast zrywamy umowę za którą za karę mamy zapłacić 490,00 zł. Pomieszało im w głowach równo! Jak na razie ruszamy ze sprawa u Federacji Konsumenta, dalej nie wiem ale nie popuszczę im na pewno!
  • khtom2 21.01.13, 13:45
    Witam. Mam podobny problem jak wyzej opisany. Czy udało się jakoś pozytywnie załatwić sprawę? Jakie kroku udało się podjąć?
  • iwonaopole 23.01.13, 14:18
    Jestem z okolic Opola,również zostałam oszukana przez tą firmę . Czy coś w związku z tą sprawą się wyjaśniło? Nie wiemy z mężem jakie kroki podjąć. Proszę o poradę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka