Dodaj do ulubionych

Niepoważne kryterium.

09.07.12, 23:19
Dzisiaj w radiu PiK usłyszałem, że na wydział lekarski bydgoskiej uczelni medycznej, chwilowo pod administracją UMK, kandyduje 28 osób na jedno miejsce i jest to najbardziej oblegany kierunek studiów w "regionie". W tej sytuacji śmiesznym wydaje się fakt, że Bydgoszcz nie spełnia jedynego kryterium bycia metropolią czyli ilości studentów. Za rządów Leszka Milera grupa cwanych lewicowych polityków toruńskich z poparciem polityków prawicowych tego miasta i z ówczesną rektor AMB na czele, wyprowadzili medyczna uczelnię z Bydgoszczy i trafiła ona, ponoć na żądanie senatu uczelni /śmiechu warte/ pod skrzydła UMK. Stało się to dzięki politycznym działaniom i w targu za zgodę na utworzenie UKW w Bydgoszczy. Dzisiaj widać, że była to ze wszech miar szkodliwa i dla bydgoszczan i dla samej uczelni, decyzja. Na uczelni źle się dzieje, a część wydziałów ma być wyprowadzana do Torunia /stomatologia, psychiatria/. A żeby było śmieszniej to studenci studiujący w Bydgoszczy są zaliczani do studentów toruńskich i dlatego nie spełniamy jedynego warunku bycia metropolią. Czyż to nie jest dziwaczne? Moim zdaniem nadszedł najwyższy czas, aby podjąć działania zmierzające do powrotu medycznej uczelni do Bydgoszczy i utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Nie oglądajmy się na poprawność polityczną, ale róbmy swoje tak jak od 14 lat robią to nasi wrogowie z Torunia. My im uczelnię, a oni nam śmieci do spalania. Zamiast S5 mamy most w Toruniu, zamiast inwestycji w lotnisko mamy inwestycje w halę widowiskową i sportową w Toruniu, zamiast remontu największego dworca w "regionie" mamy remont mniejszych dworców w Toruniu, i tak dalej, i tak dalej. Ale tak dalej być nie może. Zacznijmy od rezygnacji z budowy spalarni i rozpoczęcia procesu powrotu uczelni medycznej do Bydgoszczy.

dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
Obserwuj wątek
  • odziadek Re: Niepoważne kryterium. 10.07.12, 17:22
   semeon napisał:
   > Zacznijmy od rezygnacji z budowy spala> rni i rozpoczęcia procesu powrotu uczelni medycznej do Bydgoszczy.

   Optymizm przemawia przez Ciebie.
   Bydgoszcz straciła już tak wiele przez ostatnie lata... doprawdy trudno być optymistą.
  • frych47 Re: Niepoważne kryterium. 10.07.12, 18:14
   semeon napisał:

   Zacznijmy od rezygnacji z budowy spala
   > rni i rozpoczęcia procesu powrotu uczelni medycznej do Bydgoszczy.
   >

   Ale z kim bo mamy przeważnie u nas tych co się nie mieścili na toruńskich listach.

   --
   Metropolia Bydgoska bez pseudo kombinacji.
  • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 10.07.12, 20:56
   A żeby było śmieszniej to
   > studenci studiujący w Bydgoszczy są zaliczani do studentów toruńskich i dlateg
   > o nie spełniamy jedynego warunku bycia metropolią. Czyż to nie jest dziwaczne?


   a czy to prawda? bo wydaje mi sie to mocno naciagane...przeciez w naszym miescie sa tez oddzialy innych uczelni i one tez nie licza studentow jako naszych?
   po drugie nawet gdyby tak bylo, w co watpie, to ewentualne dodanei studentow cm i tak nie spelniloby warunku 60 tysiecy studetow...
   --
   Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
   • semeon Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 00:00
    Jak jest z tym liczeniem studentów do owego kryterium to tego tak do końca pewnie nikt nie wie, a metody liczenia uzależnione są od tego kto i na jakie potrzeby to czyni. Nie zmienia to jednak faktu, że uczelnia bydgoska musi wrócić do Bydgoszczy.

    dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
  • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 10.07.12, 22:11
   i trafiła ona,> ponoć na żądanie senatu uczelni /śmiechu warte/ pod skrzydła UMK. - nie śmiechu a prokuratury CBŚ ABW Grom-u itd są przecież filmy z tego posiedzenia gdzie wyraźnie widać karabiny ( AK 47) w rękach osobników obstawiających sale ( terroryści z UMK ) a te środki psychotropowe które musiało przed posiedzeniem zjeść Prezydium
   Na uczelni źle się dzieje - coś takiego a ostatnio coś czytałem o 3 miejscu - i to na tym forum - to się w końcu zdecydujcie
   a część wydziałów ma być wyprowadzana do Torunia /stomatologia, psychiatria/ - no i są przenoszone od początku połączenia . Skutecznego Przenoszenia to jeszcze musimy sie od Was uczyć ! Choć co do stomatologii to akurat Toruń ma lepsze warunki , jak to Wy zawsze mówicie .Ps znowu piszecie o przenoszeniu czegoś czego jeszcze nie ma !
     • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 16:11
      Pewnie masz rację. Myślę, że to statystyk uczelnianych powinno się brać wszystkich studentów, którzy studiują w danej uczelni. bez względu w jakim miejscu. Natomiast do statystyk pt. Ilu studentów studiuje w danym mieście?" jak sam tytuł mówi tych którzy studiują w mieście bez względu czy ta uczelnia ma tu rektora czy nie.

      I byłoby zgodnie z prawdą. Mam rację?
      --
      postawmy sprawy z głowy na nogi
   • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 00:22
    czekam Jedrku na odpowiedzi w innym watku...
    --
    Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
     • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 14:30
      chodzi o nastepujace pytanie: czy po wojnie wszystko wam zabierala bydgoszcz czy warszawa?
      ale jezeli zabierala bydgoszcz to tez ona odpowiada za inwestycje...a jezeli warszawa to inwestycje to jej zasluga...
      a dotychczas tylko slyszymy, ze bydgoszcz zabrala, ukradla itp...a nic nie slyszymy co dala...
      wiec czekam na szczera odpowiedz...
      --
      Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
      • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 21:53
       z waszych wypowiedzi wynika że , jeżeli już , to wszystko zabrali komuniści . Jak sądzę w PPR a później w PZPR nie było ani jednego bydgoszczanina i bogobojni obywatele Bydgoszczy przyjmowali te komunistyczne decyzje z odrazą i pod przymusem
       • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 22:06
        Zupełnie tak samo jak toruńscy towarze z odrazą przyjęli Elanę i wiele innych molochów, Baja Pomorskiego i UMK. Wymigiwali się ale jednak wzięli dla spokoju.
        --
        postawmy sprawy z głowy na nogi
        • semeon Re: Niepoważne kryterium. 11.07.12, 23:54
         Przecież największe inwestycje w dużym województwie bydgoskim, powstały własnie w Toruniu, na przykład Elana czy Merinotex. Na początku lat 70-tych zagospodarowano bulwary na Wisłą pomiędzy mostami, w latach 60 tych Toruń niesamowicie zyskał na kopernikańskiej rocznicy. W latach 80-tych zbudowano największą stacje rozrządową w "regionie". Pozostawiono w Toruniu zarząd lasów chociaż powinien być w Bydgoszczy, czego torunianie nigdy by nie uczynili. Pozostał konserwator zabytków, przeniesiono straż pożarną chociaż powinna być w Bydgoszczy, skradziono AMB chociaż powinna być w Bydgoszczy, torunianie zablokowali powstanie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy, i tak dalej, i tak dalej. To o co tym torunianom chodzi z ich urojonymi krzywdami i rzeczywistą zaborczością jednocześnie?

         dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
         • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 11:51
          Odpowiedz już dałem proszę o spokojne przeczytanie. Bulwary wyremontowano w latach siedemdziesiątych - nie na początku i to istotna różnica. Kluczyki modernizowano z funduszy PKP za woj toruńskiego i co mamy w tym względzie Bydgoszczy do zawdzięczenia ( tą największą w regionie to się koledze niechcący wypsnęło ) Zarząd Lasów to nawet za bydgoskiego był w Toruniu choć pewnie przez zapomnienie. Straż pożarna i konserwator , o ile się nie mylę miały być ekwiwalentem za instytucje podległe samorządowe pozostawione w Bydgoszczy , może kolega (jako bydgoszczanin ) byłby uprzejmy wymienić ile i jakie . O kradzieży AMB proszę powiadomić ABW , jako winnych proszę podać członków SENATU tejże ! Dygresja ciekawe że po kradzieży wszystko zostało na miejscu po Waszych przenosinach w Toruniu nawet ślad nie został . Proszę o konkrety do tego itd itd . Ostatniego zdania nie komentuję bo jest , no miałem nie komentować.
          • ka_zet Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 12:11
           jedrek95 napisał:

           > . Straż pożarna i konserwator , o ile się nie mylę miały być ekwiwalentem za in
           > stytucje podległe samorządowe pozostawione w Bydgoszczy , może kolega (jako byd
           > goszczanin ) byłby uprzejmy wymienić ile i jakie .

           Mylisz się, bo bo w Bydgoszczy urząd marszałkowski nie pozostawił żadnej instytucji samorządowej.

           --
           Obywatelu! Nie śmiećcie.
          • dziwny22 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 14:37
           Bulwary wykonywano na początku lat 70-tych, ja osobiście jako student przez cały miesiąc w lipcu 1972 roku pracowalem tam za darmo w ramach obowiązkowej praktyki. Stację rozrządową Toruń Główny za ogromne, jak na tamte czasy środki, wybudowano z funduszy rządowych w polowie lat 80-tych, a inwestorem była DOKP Gdańsk.
        • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 11:31
         Baja to sami nie chcieliście wystarczy poczytać . UMK też już dawno opisano ,coś trzeba było dać za siedzibę województwa . Dano to na czym (wtedy ) komunistom zamieszkałym - dojeżdżającym do Bydgoszczy nie zależało ( coś ala siedziba marszałka lata później). Toruń w zamian za województwo miał być jego centrum kulturalnym czego dowodem była ( poza UMK "klepniętym" w Warszawie próba odklepania w 1968 nie udała się ) szybka likwidacja orkiestry - z przymusowym przeniesieniem muzyków ( powstała za to Filharmonia Pomorska) i uniemożliwienie jej odtworzenia aż do 1978 roku , uczynienie Horzycy bydgoską sceną nr 2 itd . Elana i Merinotex ( dwa to nie WIELE ! chyba że o jakimś nie wiem ) proszę znowu poczytać . Decyzja o ich powstaniu wymogła coraz większa stagnacja i niezadowolenie społeczne - zwłaszcza w porównaniu z rozwojem sąsiedniego miasta- czego ani PZPR w Toruniu ani decydenci bydgoscy nie lubili. Tak więc Elanę nie tylko wzięli ale musieli i wziąć i dać ! To mielibyśmy Baj UMK ELANĘ , dla porównania może proszę o wykaz co z odrazą musieli przyjąć mieszkańcy Bydgoszczy od tych wrednych komuchów ? POW proszę pominąć bo to podobno wiązało się dla Bydgoszczy tylko spadkiem turystów !
         • ka_zet Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 11:54
          jedrek95 napisał:

          > Baja to sami nie chcieliście wystarczy poczytać . UMK też już dawno opisano ,co
          > ś trzeba było dać za siedzibę województwa .

          Nie, właśnie nic nie "trzeba było" w tym jakże straszliwym zamordyźmie.

          > Elana i
          > Merinotex ( dwa to nie WIELE ! chyba że o jakimś nie wiem ) proszę znowu poczy
          > tać .

          TZMO, Apator...

          Decyzja o ich powstaniu wymogła coraz większa stagnacja i niezadowolenie
          > społeczne - zwłaszcza w porównaniu z rozwojem sąsiedniego miasta- czego ani PZP
          > R w Toruniu ani decydenci bydgoscy nie lubili. Tak więc Elanę nie tylko wzięli
          > ale musieli i wziąć i dać !

          Znowu mylisz - nic nie musieli.

          > To mielibyśmy Baj UMK ELANĘ , dla porównania może
          > proszę o wykaz co z odrazą musieli przyjąć mieszkańcy Bydgoszczy od tych wredny
          > ch komuchów ? POW proszę pominąć bo to podobno wiązało się dla Bydgoszczy tylko
          > spadkiem turystów !

          Z nowych inwestycji to wcale proporcjalnie więcej tego nie ma. Fabryka domów, rozbudowy już istniejących zakładów, poza tym średnia peerelowska.

          Torbyd na przykład mieszkańcy wybudowali w czynie społecznym, bo z centralnego rozdzielnika lodowisko dla województwa wylądowało w Toruniu - i tak to wyglądała ta partyjna wszechmoc bydgoska.

          --
          Obywatelu! Nie śmiećcie.
         • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 12:52
          Ok widzę, że kolega nasiąkł propagandą. Jak coś od Bydgoszczy to przez zapomnienie, a jak z Bydgoszczy to "sami nie chcieliście". UMk to taka tam fanaberia bo gdyby wiedzieli jakie to ma znaczenie na pewno by nie dali.

          Takie blablanie nie przystoi Tobie wiesz? Skup się na faktach.


          --
          postawmy sprawy z głowy na nogi
          • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 12:10
           jeżeli chodzi o Lasy Państwowe to nie od Bydgoszczy bo powstały przed 1938 a przez zapomnienie to nie przeniesiono siedziby - może niedźwiedzie nie pozwoliły . Faktem jest również że na Baj nie było u Was miejsca i nikt go dekretem nie przenosił .
           UMk to taka tam fanaberia bo > gdyby wiedzieli jakie to ma znaczenie na pewno by nie dali. - to też fakt gdyby wiedzieli jakie to ma znaczenie na pewno by nie dali. - coś jak z TV na początku - komuniści też popełniali błędy . Choć kto wie czy by nie dali coś dla, nomen omen, świętego spokoju trzeba było dać , choć na pewno nie tak lekko .Zresztą nie tylko komuniści Vide lokalizacja UM. Tak więc uważam że nie blablałem, pozdrawiam
           • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 15:05
            to nie są fakty tylko Twoje balblanie - zapomnieli, nie pomyśleli hahah. Co Ty opowiadasz?
            --
            postawmy sprawy z głowy na nogi
            Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
       • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 00:28
        ale dlaczego unikasz odpowiedzi?
        a jezeli to jest ta odpowiedz to prosze nie pisz wiecej, ze bydgoszcz cos wam zabrala, pisz, ze zabrali komunisci..ok? trzeba byc konsekwentnym...
        --
        Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
        • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 12:00
         odpowiedziałem powyżej . A propos udzielania odpowiedzi Mam pytanie w jakim stanie technicznym po wojnie była willa do której przeniesiono Rozgłośnię Pomorską ( przepraszam rozgłośnię toruńsko bydgoską well bydgoską toruńska a na końcu bydgoska aktualnie PIK). Gdzie remont byłby tańszy w budynku wybudowanym specjalnie do tej funkcji czy tez w adoptowanej willi gdzie potrzeba była dobudowa a właściwie postawienie dodatkowego gmachu o kubaturze większej niż cała willa . I czym mogło być spowodowane zlikwidowanie nawet małego studyjka w Toruniu bezpośrednio przed 1975 rokiem , ciekawe nie ?
         pisz, ze zabrali komunisci..ok? to kolega się zgadza że coś zabrano !!!
         • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 13:03
          Wiesz co zaczynam się wkurzać. Dobrze wiesz jakie były czasy. Dobrze wiesz, że prowincja bez Wawy nie miała żadnego głosu, dobrze wiesz i tu uważaj bo to najważniejsze" CZAS NIE STOI W MIEJSCU, KAŻDA WŁADZA WPROWADZA ZMIANY. CZYŻ MOŻNA MIEĆ NP. PRETENSJE DO MAŁEJ GMINY ALBO CHIN, ŻE UKRADŁA FABRYKĘ? ŚWIAT SIĘ ZMIENIA, NIC NIE ZOSTAJE JAK BYŁO. "potęga morska" już nie wróci. ZABYTKI TEZ CHCIELIBYŚMY, BY ZOSTAŁY W PIERWOTNEJ FORMIE ALE NOWI WŁAŚCICIELE WPROWADZALI ZMIANY. JEDNE FIRMY BANKRUTUJĄ INNE KWITNĄ, CO MIESIĄC JEST INACZEJ. RADIO BYŁO TUBĄ PROPAGANDOWĄ I MUSIAŁO BYĆ PRZY WŁADZY. TAK TRUDNO ZROZUMIEĆ? WASZA ROZGŁOŚNIA WRAZ Z ANTENĄ PRZESTAŁA PRAKTYCZNIE ISTNIEĆ. NIE PRAWDĄ JEST, ŻE DOBUDOWANO GMACH DO PAŁACYKU NA GDAŃSKIEJ. POŁĄCZONO Z INNYM PO PROSTU ŁĄCZNIKIEM. Byłeś kiedyś w PIKu? Warto. W ten sposób uratowano piękny budynek przed zniszczeniem i jednocześnie ulokowano rozgłośnie PR.

          Porównaj teraz czasy: komunizm - miały lokalne społeczności coś do gadania? Gówno. Teraz demokracja - w każdym województwie mają, a u nas? chamówa na całego. 3:1 dla wypierdkowa i całe województwo pikuje. Bezrobocie? 3. miejsce. Brawo.
          --
          postawmy sprawy z głowy na nogi
          • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 12:28
           RADIO BYŁO TUBĄ PROPAGANDOWĄ I MUSIAŁO BYĆ PRZY WŁADZY. i to jest istotne a nie gadanie że rozgłośnia przestała praktycznie istnieć bo u WAS nie istniała tym bardziej. Dziękuję za wypierdkowo (a już w jakimś poście przeczytałem o mieście średniej wielkości - taki okazuje się jednorazowy wyskok )
           Porównaj teraz czasy: komunizm - miały lokalne społeczności coś do gadania? rozumiem że gdyby tak to mieszkańcy Bydgoszczy by postulowali m.in pozostawienie Radia tam gdzie taniej było odbudować ?!
           Nie wiem czemu ale mam wrażenie że gdyby było 3/1 na odwrót to by było dobrze i NIKT by nie protestował i mam nadzieję że na takiej proporcji by się skończyło choć historia uczy inaczej !
           "potęga morska" już nie wróci. zgadza się i komunizm który tak Was zniewolił i pokrzywdził mam nadzieje również. Pozdrowienia dla 1,7 X NIE wypierdkowa.
           • frych47 Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 14:07
            jedrek95 napisał:

            i komunizm który tak Was zniewolił i
            > pokrzywdził mam nadzieje również.

            Jędrku mędrku a ty gdzie byłeś w tym czasie w planach?
            --
            Metropolia Bydgoska bez pseudo kombinacji.
             • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 00:57
              a co to ma do meritum ?!


              a ja wciaz czekam na odpowiedz...merytoryczna
              --
              Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
              • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 11:32
               wszystko już napisałem merytorycznie , decyzje podejmowały złe władze komunistyczne które dodatkowo zdołowały rozwój Bydgoszczy ( zdziwiony wysnułem wniosek że dla Bydgoszczy o wiele lepiej byłoby gdyby w 1945 roku wszystko zostało wg 1939 ( i po co się towarzysz męczył ! ). Gdyby nie zamordyzm bydgoszczanie by protestowali
               • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 15:59
                czyli rozumiem, ze juz nigdy wiecej nie napiszesz jak to bydgoszcz wam cos zabrala albo ukradla?
                ewentualnie przeniosla?
                --
                Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
           • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 14:47
            (a już w jakimś poście przeczytałem o mieście średniej wielkości - taki okazuje się jednorazowy wyskok ) Wypierdkowo nie oznacza małego miasta ale prowincjponalne , a czy takie jest czy nie decydują mieszkańcy a głównie władza ze świecznika. Niestety wypierkowo będzie wypierdkowem.

            > Nie wiem czemu ale mam wrażenie że gdyby było 3/1 na odwrót to by było dobrze i
            > NIKT by nie protestował i mam nadzieję że na takiej proporcji by się skończyło
            > choć historia uczy inaczej !

            Wtedy byłoby również niesprawiedliwie, a protestowaliby torunianie. To chyba jasne.

            Nie było taniej odbudować mizernej siedziby ze zwalonym masztem i rozkradzioną aparaturą na prowincji województwa. Już głupot nie opowiadaj. Tu był budynek w bardzo dobrym stanie. Jeden z nich był odebrany właścicielom za długi. Dobudowano wyłącznie łącznik pomiędzy pałacykiem a willą. Środek miasta.

            i komunizm który tak Was zniewolił i
            > pokrzywdził

            oraz przyczynił sie do zrobienia z małego miasteczka ośrodka akademickiego i przemysłowego. Bez dużych zakładów i UMK bylibyście niczym na mapie. I dobrze o tym wiesz. I nie pisz, ze komuna nam dawała a Wam zabierała bo to wierutne kłamstwo. Jedyna moc Torunia - UMK pochodzi właśnie od Komuszków. Przez 40 lat komunizmu był zamordyzm ale życie nie stało w miejscu, coś sie budowało i coś się tworzyło i w Bydgoszczy i w Toruniu.
            --
            postawmy sprawy z głowy na nogi
            Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
             • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 20:45
              przeciez była totalnie rozwalona, a pałac stał i trzeba było go przystosować.
              --
              postawmy sprawy z głowy na nogi
              Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
            • jedrek95 Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 11:41
             I nie pisz, ze komuna nam dawała a Wam zabierała bo to wierutne kłamstwo. Czytając Wasze wypowiedzi muszę się zgodzić Wam zabrała rozwój nam ofiarowała UMK i 2 zakłady po apelach i raportach dzięki którym nie było( być może )rozruchów
             • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 20:49
              Nigdzie nie napisałem, że nam zabierała Wam dawała. Pisąłem, że dawała Wam bardzi wiele co do dziś ma swój bardzo pozytywny dla Was skutek.

              2 zakłady po apelach i raportach dzięki którym nie było( być może )rozruchów
              tak tak to fakty że nie wiem. Może jeszcze napiszesz, że to nie Radom, Gdańsk itp. rozpoczęły bunt przeciw komunie tylko Toruń. Ale o tym nikt nie wie bo to było w konspiracji. Facet już zmyślasz, zamiast prznac tak oczywisty fakt - komuna dąła Toruniowi UMK i wielkie zakłady. Nawiasem mówiąc zbyt duże jak na Toruń i autobusy zakładowe codziennie zwoziły setki pracowników z okolicznych wiosek. Zapytaj dziadka.
              -- >
              postawmy sprawy z głowy na nogi
              Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
         • arafat11 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 13:45
          odpowiedziałem powyżej


          ja zadalem takie pytanie:
          chodzi o nastepujace pytanie: czy po wojnie wszystko wam zabierala bydgoszcz czy warszawa?
          ale jezeli zabierala bydgoszcz to tez ona odpowiada za inwestycje...a jezeli warszawa to inwestycje to jej zasluga...
          a dotychczas tylko slyszymy, ze bydgoszcz zabrala, ukradla itp...a nic nie slyszymy co dala...
          wiec czekam na szczera odpowiedz...

          ty napisales:

          z waszych wypowiedzi wynika że , jeżeli już , to wszystko zabrali komuniści . Jak sądzę w PPR a później w PZPR nie było ani jednego bydgoszczanina i bogobojni obywatele Bydgoszczy przyjmowali te komunistyczne decyzje z odrazą i pod przymusem

          to nie jest odp ja nie pytam co wynika z naszych odpowiedzi tylko jak ty uwazasz:kto zabieral i dawal toruniowi, bydgoszcz czy warszawa...a potem o konsekwentne trzymanie sie tej wersji, gdy znow zaczniesz pisac,ze cos wam zabralismy...
          czekam na odp
          --
          Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
         • ramboost Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 23:44
          A Krzyżacy w 1330 roku spalili nam Bydgoszcz i Wyszogród. I rok później znowu. I nie jest ci z tego powodu głupio?
          --
          Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję.
   • dziwny22 Re: Niepoważne kryterium. 12.07.12, 14:43
    Ta wymiana zdań z jednym tylko przedstawicielem pokrzywdzonych przez bydgoszczan wszystkich torunian, najlepiej pokazuje, kolejny zresztą raz, że wszelkie próby budowania czegoś wspólnego /metropolii/ nie mają najmniejszego sensu.
    • bydofan Re: Niepoważne kryterium. 14.07.12, 16:46
     Zgadzam się całkowicie. Torunianie mają w sobie za dużo żalu nie wiadomo za co ale wiadomo do kogo- do Bydgoszczy. Czy w takiej atmosferze można wspólnie tworzyć metropolię?
     Już 14 lat temu mieliśmy taką wiarę, że stworzymy wspólne województwo ale dziś już wiemy , że to był błąd.
    • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 15.07.12, 20:30
     O randze miasta decydują elity, a nie masy (bydło). Elity toruńskie okazały się sprawniejsze od bydgoskich ( pożal się Boże) więc mamy to, co mamy, czyli stolicę województwa w Toruniu.
     To nie mały rządzi większym, tylko - mądrzejszy.
     -----
     Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami . ( Arystoteles)
     • zdrajca1 Re: Niepoważne kryterium. 15.07.12, 20:50

      poganiacz_bydla napisał:

      > O randze miasta decydują elity, a nie masy (bydło). Elity toruńskie okazały się
      > sprawniejsze od bydgoskich ( pożal się Boże) więc mamy to, co mamy, czyli stol
      > icę województwa w Toruniu.
      > To nie mały rządzi większym, tylko - mądrzejszy.
      > -----
      > Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad os
      > łami . ( Arystoteles)
      Do czasu.Uczymy się na błędach i w 2014 to udowodnimy.Sami ,bez pomocy pseudopolityków z Bydgoszczy.--
      - Jarosław Kaczyński twierdzi, że obejrzał słynny film Claude'a Leloucha 'Kobieta i mężczyzna' wyłącznie dla Brigitte Bardot. Rozumiem to, bo ja bym dla Brigitte Bardot też zrobił literalnie wszystko, nawet obejrzałbym film, w którym ona nie występuje. - "Polska naszych marzeń"J.K.
     • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 15.07.12, 21:56
      Nie mądrzejszy kolego, nie nie. No chyba nie uważasz tych panów za szczególnie mądrych co? To zwyciężają cwańsi i bezwzględni, mający w dupie dobro regionu. Wszystko w temacie
      --
      postawmy sprawy z głowy na nogi
      Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
      • semeon Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 00:51
       Oczywiście, że nie są mądrzejsi, ale bardziej cwani, lepiej zblatowani, mają lepsze znajomości i układy u krajowych decydentów. Jeżeli to nazywasz "mądrością" to zgoda. Jest to jednak mądrość chwilowa, układ labilny i niewiele mający wspólnego z tym co sobie większość wyobraża jak powinna wyglądać polityka. Chwilowo /już od 14 lat/ oraz lokalnie mają przewagę i są skuteczni, niestety zasady i kryteria, którymi się kierują mają się tak do powszechnie przyjętych zasad współżycia społecznego jak pięść do nosa i żadna miara nie mogą się ostać.

       dziwnabydgoszcz.blogspot.com
       • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 20:43
        I bardziej wyzuci z przyzwoitości. Banda wspierająca się jak to zwykle w grajdołkach. Kilka partii jedna klika
        --
        postawmy sprawy z głowy na nogi
        Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
     • frych47 Re: Niepoważne kryterium. 16.07.12, 05:40
      poganiacz_bydla napisał:

      > O randze miasta decydują elity, a nie masy (bydło). Elity toruńskie okazały się
      > sprawniejsze od bydgoskich ( pożal się Boże) więc mamy to, co mamy, czyli stol
      > icę województwa w Toruniu.
      > To nie mały rządzi większym, tylko - mądrzejszy.

      A ty się zaliczasz do bydła toruńskiego czy do elity toruńskiej?
      --
      Metropolia Bydgoska bez pseudo kombinacji.
       • naubyd Re: Niepoważne kryterium. 17.07.12, 21:05
        A nie pomyliło Ci się "Bydłem z animoszczy"?
        --
        postawmy sprawy z głowy na nogi
        Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
         • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 18.07.12, 20:06
          Prostakiem raczej jestem, ale - nie z Torunia. Mój ostatni wpis adresowany był przede wszystkim do frycha i był reakcją na jego wpis o gołębiach. W tym kontekscie uważam swoją wypowiedź za wyrafinowaną.
          Nazywać wyborców bydłem to nie mój wymysł, tylko określenie jakim posługują się między sobą ich wybrańcy, albowiem - jak pisałem ( cytując ) - demokracja są to rządy hien nad osłami. Ja zaś jestem tylko niezależnym poganiaczem bydła. Zaś nazywanie kogoś z powodu jego poglądów, a nie postępowania -bydlakiem, jest wyrazem ciężkiej frustracji.
          ----
          " Odkąd zacząłem korzystać z transportu miejskiego z przerażeniem odkryłem, że leczę nie tych co powinienem" ( z pamiętnika psychiatry)
           • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 19.07.12, 16:43
            Następny frustrat odezwał się. Zamiast wyładowywać swoją frustrację na mieszkańcach Torunia spróbuj przekazać swój punkt widzenia mieszkańcom Byd(.)goszczy. Przecież mamy demokrację, czyli decyduje większość. A Bydgoszcz jest ponoć dwa razy większa. Więc dlaczego mały rządzi dużym? albo mówiąc Twoim językiem : gdzie jest więcej buraków?
            P.S. Jeśli już mam być burakiem, to spróbuj przyjąć do wiadomości, że - z Bydgoszczy.
             • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 19.07.12, 19:56
              A jakiego skojarzenia można oczekiwać od gościa o nick'u "haasleader"
              haas - nienawiść (niem),
              leader - przywódca ( ang) ?
              ----
              Odkąd zacząłem korzystać z transportu publicznego z przerażeniem odkryłem, że leczę nie tych , co powinienem ( z pamiętnika pschiatry).
              • hassleader Re: Niepoważne kryterium. 19.07.12, 20:14
               Że masz kłopoty ze zrozumieniem i czytaniem, to udowodniłes po raz kolejny. Mój nick nie brzmi "haasleader" tylko"hassleader". Kombinuj dalej.
               Zawsze to i tak lepiej niż "poganiacz bydła" bo tu skojarzenie jest jednoznaczne.

               --
               Koteria toruńska
               • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 20.07.12, 20:24
                Zbyt daleko idące wnioski z" błędu klawiszowego". Powinienem przed wysłaniem czytać swoje teksty .
                Poprzedni wpis dalej aktualny:
                hass - nienawiść (niem),
                leader - przywódca (ang).
                Do psychiatry nie odsyłam, gdyż część z nich podobno sama wymaga opieki psychiatrycznej .Zalecam jednak kontynuowanie nauki.
                • hassleader Re: Niepoważne kryterium. 21.07.12, 01:26
                 Skoro nawet nie wiedziałem, że mój nick jest multilingwalny, to znaczy, ze twoje tłumaczenie jest nieprawidłowe. Aczkolwiek tez ciekawe.
                 --
                 Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
                 • hassleader Re: Niepoważne kryterium. 21.07.12, 01:28
                  Zapomniałem dodać, że w ten sam sposób ojciec Inkasent tłumaczył, ze Polsat to telewizja szatana. Wystarczy wziąc drugą sylabę z "Pol-sat", dodać "an" od antena i co wychodzi? Sat-an. :]
                  --
                  Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
                  • poganiacz_bydla Re: Niepoważne kryterium. 21.07.12, 12:36
                   Moje wpisy na tym forum z reguły sa bardzo lakoniczne, co utrudnia ich własciwe rozumienie. Mają też uproszczoną stylistykę. Podziwiam irizara...
                   Przechodząc do rzeczy: wiele naszych zachowań i działań ma swoje źródło w podświadomości.Patrz:Freud, Jung i następcy...
                   Kontynuuj naukę i bądż dobry dla zwierząt, albowiem w przyszłym życiu możesz zostać gołębiem lub szczurem ( to odnosi sie także do frycha). Aha, za późno też chodzisz spać!
                   • hassleader Re: Niepoważne kryterium. 22.07.12, 02:25
                    Nie wiem, kim będę w nastepnym zyciu. A faktycznie Irizar jest niezły, rzekłbym - trafia w sedno. Przeczytałem kilka twoich dawniejszych postów i coś w nich jest. Rozumiem, że chcesz zmusić do myślenia, tylko troche za ostro jedziesz po bandzie.

                    > Kontynuuj naukę i bądż dobry dla zwierząt, albowiem w przyszłym życiu możesz zo
                    > stać gołębiem lub szczurem ( to odnosi sie także do frycha).

                    ty też powinieneś stosować tę zasadę.

                    > Aha, za późno też chodzisz spać!

                    Pora pisania postów jest moja prywatną sprawą. To taki problem? Mam wrażenie, ze już jeden troll zwraca mi nachalnie na to uwagę. Wiesz, o kogo chodzi?

                    --
                    Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
  • facetzpomorza Re: Niepoważne kryterium. 23.07.12, 22:55
   semeon napisał:
   My im uczelnię, a oni nam śmieci do
   > spalania. Zamiast S5 mamy most w Toruniu, zamiast inwestycji w lotnisko mamy
   > inwestycje w halę widowiskową i sportową w Toruniu, zamiast remontu największeg
   > o dworca w "regionie" mamy remont mniejszych dworców w Toruniu, i tak dalej, i
   > tak dalej. Ale tak dalej być nie może. Zacznijmy od rezygnacji z budowy spala
   > rni i rozpoczęcia procesu powrotu uczelni medycznej do Bydgoszczy.

   :))
   a co zrobicie jak nie damy wam naszych śmieci? wtedy dopiero zacznie sie w nadbrdziańskiej mieścinie płacz i zgrzytanie zebami.
   • bydofan Re: Niepoważne kryterium. 23.07.12, 23:00
    facetzpomorza napisał:

    > semeon napisał:
    > My im uczelnię, a oni nam śmieci do
    > > spalania. Zamiast S5 mamy most w Toruniu, zamiast inwestycji w lotnisko m
    > amy
    > > inwestycje w halę widowiskową i sportową w Toruniu, zamiast remontu najwi
    > ększeg
    > > o dworca w "regionie" mamy remont mniejszych dworców w Toruniu, i tak dal
    > ej, i
    > > tak dalej. Ale tak dalej być nie może. Zacznijmy od rezygnacji z budowy s
    > pala
    > > rni i rozpoczęcia procesu powrotu uczelni medycznej do Bydgoszczy.
    >
    > :))
    > a co zrobicie jak nie damy wam naszych śmieci? wtedy dopiero zacznie sie w nadb
    > rdziańskiej mieścinie płacz i zgrzytanie zebami.
    Śmieci sobie zostawcie ale resztę oddajcie. Właśnie marszałek wspomina o zabraniu nam eksponatów z muzeum WP. Zwariowaliście w tym Toruniu
    • semeon Re: Niepoważne kryterium. 23.07.12, 23:44
     To prawda, dzisiaj toruński marszałek wspiął się na wyżyny, ale głupoty i wrogości wobec bydgoszczan i nie potrafił ukryć swoich emocji, a sam się nakręcał i przesadzał, natomiast słuchający go serwiliści nie byli w stanie nawet zareagować. I co są jeszcze chętni do wspólnej metropolii? Mam nadzieję, że nie ma takich osób w Bydgoszczy, a i pewnie w Toruniu ze świecą ich szukać. To jest początek końca tego "regionu". Na co zresztą dzięki działaniom toruńskich władz marszałkowskich, zanosiło się od dawna.

     dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka