Dodaj do ulubionych

Biznesmen, któremu pasja przynosi miliony

30.10.12, 21:12
No i gratulacje! Pasja, glowa na karku, nieco szczescia (ale szczesciu trzeba pomoc) i sukces gotowy
Edytor zaawansowany
  • el.iza 31.10.12, 12:37
    milo sie czyta takie teksty, oby takich firm było u nas więcej.. co do samego vivida to interesuje się spółką już dłużej i jestem pod wrażeniem ich ostatnich sukcesów i działań, w ciągu kilku tygodni wyszło kilka gier (ostatnio Gyro - niezaleznego twórcy), idą przed siebie i to się ceni.
  • nrozsklov 17.11.12, 06:02
    w gre, jakakolwiek, to ja zagram dopiero wtedy, jak mi za to zaplaca
  • ax-les-thermes 17.11.12, 07:26
    Czy moze byc rosyjska ruletka?
  • ax-les-thermes 17.11.12, 07:35
    Dokładnie. Oni coś kreują, tworzą a nie tylko przelewają z pustego w próżne. Poza tym jest to całkowicie prywatna firma a nie jakaś tam kombinacja kumotersko-państwowo-partyjniacka jak za komuny.
  • da3lek 16.11.12, 22:54
    gratuluje! nie wiedzialem, ze to gra wyprodukowana w PL. Dzisiaj rano ja kupilem, sciagnalem i pogralem. Raczej wiecej jej nie wlacze, ale wyglada naprawde swietnie. Na pewno znajdzie wielu zwolennikow :)
  • archeus_pl 16.11.12, 23:17
    "Kościelny w latach 90. skończył historię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego"
    " Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - powstał 13 maja 2005 r."
    Raczej ukończył WSP .Czyli pedagogikę z możliwością nauczanie historii ,a nie historię ,kierunek nauczycielski.Historyków z możliwością nauczania w szkołach to kształcił w tamtym czasie UMK Toruń.Po co te bzdury?Gość nie ma wykształcenia uniwersyteckiego ,ale pedagogiczne ukierunkowane na nauczanie historii.To spora różnica ,historyk a pedagog.
  • mariusz2010 16.11.12, 23:18
    Myślę, że ma rację. Przyszłość nalezy do gier na smartfonach, ( lub na czymś, w co się przekształcą ). Prawdopodobnie rozwinie się też rodzaj gier, do grania na bardzo dużych ekranach z dobrym udźwiękowieniem. Gry na laptopch odchodzą w cień.
  • makova_panenka 16.11.12, 23:27
    Zgadza się. Cóż innego będzie mogła robić młodociana żulernia bez pracy...
    --
    Zespół zwalczania Radia Maryja w służbie Bogu, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.
  • jamesonwhiskey 16.11.12, 23:31
    dokladnie
    zulernia kupi sobie najpierw telofonik za 2 kola zeby pograc sobie w gierke
  • krwe 17.11.12, 00:07
    lepiej żeby grali niż pili jabole chyba nie ?
  • skrot.myslowy 17.11.12, 07:35
    krwe napisał: "lepiej żeby grali niż pili jabole chyba nie ?"

A co za różnica czy po jabolu czy po "Real Boxing" pójdą na miasto szukać mocniejszych wrażeń?
  • jamesonwhiskey 16.11.12, 23:30

> Myślę, że ma rację. Przyszłość nalezy do gier na smartfonach, ( lub na czymś, w
    > co się przekształcą ). Prawdopodobnie rozwinie się też rodzaj

dupa
    to co oni proponuja to sa zabijacze czasu do gry w autobusie jak angry birds
    i na to bedzie rynek
    prawdziwe gry pojda w rzeczywistosc wirtualna i telefon to bedzie troche za malo zeby w to grac
  • hassleader 17.11.12, 23:50
    mariusz2010 napisał:

> Myślę, że ma rację. Przyszłość nalezy do gier na smartfonach, ( lub na czymś, w
    > co się przekształcą ). Prawdopodobnie rozwinie się też rodzaj gier, do grania
    > na bardzo dużych ekranach z dobrym udźwiękowieniem. Gry na laptopch odchodzą w
    > cień.

No nie wiem, ja lubię sobie czasem pograć na laptopie. Z dobrą grafiką każda gra idzie na najwyższych ustawieniach. Mam PS3, ale wolę grać na laptopie. PS3 okupuje syn. :)
    --
    Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
  • hassleader 27.11.12, 01:18
    mariusz2010 napisał:

> Prawdopodobnie rozwinie się też rodzaj gier, do grania
    > na bardzo dużych ekranach z dobrym udźwiękowieniem. Gry na laptopch odchodzą w
    > cień.

No nieee, prawie wszystkie gry powstają w celu publikacji na PS3, XBox, czy PeCet. Są z reguły najwyższej klasy, z oszałamiającą (na ile inwencja i kasa producenta wystarczy) grafiką, rozbudowaną fabułą i trybem rozgrywek multiplayer. Na smartfony powstają albo uboższe wersje istniejących gier, albo całkiem nowe, próbujące się wybić produkcje.
    Tu raczej można mówić o tworzeniu gier do telefonów przy okazji tworzenia gier na PC czy konsole. I ten fakt jeszcze długo się nie zmieni. Pewnie do czasu uzyskania "przestrzennej rzeczywistości wirtualnej" osiągalnej w doskonałej jakości z każdego urządzenia, w tym przenośnego.
    Nie jest to mrzonka, bo jeszcze 10 lat temu hitem był kolorowy wyświetlacz w komórce :)

--
    Od wielu pokoleń rodzice wciskają dzieciom bajki, że je przyniósł bocian, a przecież każdy głupi wie, ze dzieci znajduje się w kapuście...
  • jamesonwhiskey 16.11.12, 23:26
    ten swiatowy hit ma na app store 3 opinie
    jeden wstrzyk popagandowy ze gra jest super zamieszcziny przez tworcow
    i dwa wrzuty ze nie gra nie dzila
    generalnie to sie zastanawiam jak oni chieli otrzymac sterowanie z tej nedznej kamerki
    skoro kinekt mikroszita nedznie dziala a jest dedykowany do takich dzialan
    ale zycze powodzenia kazdy jakos tam zaczynal
    co mnie troche smuci takich firemek na swiecie sa dzisiatki tysiecy
    w silicon valley ni emieli by pewnie szans sie zalapac do osiedlowej gazetki
    w pl czytam juz o nich chyba 15 artykulik na gazecie
    tak sam jak podjarka drimlinerem
    wniosek jest jeden
    pl jest tak zalosnie opozniona do reszty swiata ze to jest az zalosne
  • konto_live 16.11.12, 23:36
    firemek na swiecie sa dzisiatki tysiecy - może aż tyle nie

na taj samej zasadzie taka Doda czy Górniak nigdy by nie zaistniała w USA,
  • jednorazowy3 16.11.12, 23:43
    Wprawdzie Twój komentarz jest mało kurtuazyjny ale prawie masz rację.
    Takich firm są tysiące, gier na platformy mobilne pojawia się kilkadziesiąt tysięcy rocznie, hitami staje się garstka z nich. Nie wiem z czego się te wszystkie firmy utrzymują ale podejrzewam, że póki co większość z nich nie jest rentowna, i przy takim zalewie aplikacji nigdy nie będzie.
  • jamesonwhiskey 16.11.12, 23:59
    i tu sie z toba nie zgodze
    przy koszcie milion i cenie 5$ za pobranie zwraca sie to im to przy 60 tysiacach pobran
    pod wzgledem finansowym to moze byc calkiem sensowne a gdyby gra wyplynela
    to nawet bardziej niz sensowne
    ja rozumiem ze trzeba promowac i sie cieszyc z tego co sie ma ale warto zachowac proporcje
    firma typu ea games to to nie jest
  • konto_live 17.11.12, 00:16
    strasznie uboga lista przeciwników - bardziej wyglądają na modeli niż bokserów, szczególnie wagi ciężkiej, którzy są zwygkle jakimiś spaslakami jak Wach i wielu mu podobnych

dodatkowo należy wprowadzić model Pudziana, Koksu i Najmana
    a na swiat Obamy i Merkel itp.

ideałem byłoby dodanie funkcji przerobienia foty kolegi (najczęście ze sporym brzuszkiem) na postać z gry - wtedy to dopiero byłaby liga - jedziesz autobusem i walczysz z kumplem, który aktualnie przysypia na wykładzie...
  • bombaclad 17.11.12, 02:12
    jamesonwhiskey napisał:

> i tu sie z toba nie zgodze przy koszcie milion i cenie 5$
    > za pobranie zwraca sie to im to przy 60 tysiacach pobran

Musisz jeszcze wziąć poprawkę na działkę a.pl i podatki, zostaje wtedy 3-3,5 dolka za sztukę i sprzedaż musi przekroczyć 100k... a to bardzo trudne jeżeli nie jest się w top25 przez kilka dni. Niestety gry, poza wirusowymi hitami i evergreenami w stylu ęgry byrds, w appstore sprzedają się tylko przez pierwsze 2-3 dni i to jeszcze pod warunkiem, że cenę mają na poziomie $1, a tutaj wszystko się sprzeciwia.

Ale co tam - szczerze im życzę żeby to powisiało jako #1 top grossing, to w jeden dzień będą na plusie a ja będę mógł czytać o krajowych przedsiębiorcach w innym kontekście niż cyklicznym marudzeniu gazwybu o tym jak to wykorzystują robotników umowami śmieciowymi.
  • a_creep 17.11.12, 10:36
    > to bardzo trudne jeżeli nie jest się w top25 przez kilka dni.

W tej chwili są na 2 miejscu w amerykańskim App Store pod Sport Games (top grossing), więc tak źle chyba nie jest.
  • pikkollo 17.11.12, 00:06
    > co mnie troche smuci takich firemek na swiecie sa dzisiatki tysiecy
    > w silicon valley ni emieli by pewnie szans sie zalapac do osiedlowej gazetki
    > w pl czytam juz o nich chyba 15 artykulik na gazecie
    > tak sam jak podjarka drimlinerem

Coś w tym może jest, jak również to że SilliconValley zdaje się być za bardzo zapatrzona w siebie. Tymczasem ciekawe innowacje powstają również daleko od niej.

> wniosek jest jeden
    > pl jest tak zalosnie opozniona do reszty swiata ze to jest az zalosne

Opóźniona do S-Valley tak, co do reszty niekoniecznie. Jak widać nawet w prowincjonalnej PL z dala od Wa-wy są ciekawe firmy podejmujące wyzwania i radzące sobie jakoś. Oby więcej takich
  • a_creep 17.11.12, 10:30
    > ten swiatowy hit ma na app store 3 opinie

Chyba nie zauważyłeś, że na stronie WWW zawsze się wyświetlają 3 ostatnie opinie. W rzeczywistości jest ich dużo więcej.

> co mnie troche smuci takich firemek na swiecie sa dzisiatki tysiecy

Takich, które wchodzą do top 10 swojej kategorii w AppStore jest już mniej.

• jamesonwhiskey 25.11.12, 21:11
    > Takich, które wchodzą do top 10 swojej kategorii w AppStore jest już mniej.

a takich ktore sie utrzymuja dluzej niz 2 dni jeszcze mniej
  • a_creep 25.11.12, 21:19
    > a takich ktore sie utrzymuja dluzej niz 2 dni jeszcze mniej

Nie wiem, ile się trzymali, teraz są na 15 miejscu.
  • jamesonwhiskey 26.11.12, 14:25
    no chyba bardziej poza 20stka
    pozatym spadek z 60 miejsca ogolnie na 150 w pare dni to chyba slaby wyznacznik sukcesu
    i tego ze pomysl chwyzil
    drugie podbicie bedzie jak zaoferuja gierke za 99c
    czyli duzo bicia piany swiatowy sukces tylko cos klienci nie chwycili
  • proto 16.11.12, 23:41
    Ale o co chodzi???? Obejrzałem filmik, jacyś tacyś goście nagrywają kamerkami jak się dwóch naparza. Nie pokazali ani jednego zdjęcia jak się w tą grę gra?????????????

No już, przyznać mi się ile ta reklama koszto-wałą
    --
    Mój Proto blog
  • pikkollo 16.11.12, 23:57
    tworzenie gier to interes równie nieprzewidywalny, jak branża muzyczna i ogólnie cały show-biznes. Użytkownicy są kapryśni, w każdej chwili mogą sięgnąć po inną rozrywkę, jeśli ta im się znudzi. Na pewny zysk mogą liczyć chyba tylko mega-produkcje z mega-budżetem i mega-reklamą. Mimo wszystko życzę powodzenia :)
  • amgc63 17.11.12, 00:08
    na dużych konsolach
  • rekkoon 17.11.12, 00:20
    Jak zwykle artykuł o czymś związanym z naszym krajem wybiega w przyszłość. Zawsze możemy "już za chwilę zatrząść światem", "już za moment możemy wyprodukować najlepszy samochód", "zaraz możemy wygrać mistrzostwa", "lada chwila opublikujemy przełomowe odkrycie"... Już mam dość tego chwalenia na wyrost. Jak rzeczywiście coś osiągniemy ważnego w świecie to przeczytam o tym na światowych portalach.
  • konto_live 17.11.12, 00:28
    nie bój żaby, są rzeczy w swiecie gier co się fizjologom nie śniły
  • tua-reg 17.11.12, 05:17
    Masz racje. Pitu pitu. U nas wszystko cudowne bedzie w przyszlosci.
    Podbijemy, rzucimy na kolana, zszokujemy... itd.
    To gnioty pisanena teraz. Niczego fajnego nie mamy obecnie.
    Styl wywiadu infantylny. Budowa zdan zblizona. Zalosna ta dziennikareczka.
  • ygd 17.11.12, 00:32
    Rem/Exmortis,Garfield/Ipc...śmy swapowali kiedyś ;)

--
    www.esiedlce.pl
  • radi242 17.11.12, 00:48
    > Rem/Exmortis,Garfield/Ipc...śmy swapowali kiedyś ;)

Strzała Yagoda ;). I dla Rema pozdro tez. I kogokolwiek kto tu zajrzy ze Sceny :)

--
    New World Folder
  • kromak99 07.12.12, 17:29
    No to dla Maveya też i Diamonda, ma się rozumieć (jak mawiał miś Uszatek). Pozdrawienia od Marcina aka Sagrael. No i jak ktoś tu ze starej amisceny zajrzy to też :)
  • gnom_opluwacz 17.11.12, 00:52
    Nie komputery, nie plastiki, nie biotechnologia, nie chemia, nie maszyny - a aplikacje. Łał.
  • konto_live 17.11.12, 00:57
    bo na każdą wymieniona przez ciebie dziedzinę trzeba nakładów 10-100 razy wiekszych niz na aplikacje, a takich pieniędzy nie ma w ojczyźnie
  • gnom_opluwacz 17.11.12, 01:00
    Miliard czy dwa na stadion się znalazły.
  • b4b 17.11.12, 00:54
    ile udzialow ma agora?
  • chton 17.11.12, 01:01
    Ale o co chodzi? Robicie szum jakby kolesie wypuścili kolejnego Mass Effecta czy Wiedźmina a tu jakieś popierdółki na komórki. Ok, pewnie na tym zarabiają i chwała im za to ale z tego co widzę ich gry są raczej mało złożone, bez fabuły tylko tępa "klikanka". Taki kolejny "wąż". Rozumiem, że artykuł jest sponsorowany ale moglibyście zachować choć pozory. Obecnie wygląda to tak jakby zespołem grającym do kotleta na weselach zachwycać się jak Pavarottim.
  • greges58 17.11.12, 01:15
    jeśli gra pójdzie na Androida - nikt nie da za nią nawet złamanego grosza !!!
    aplikacje za dolara są już n i e s p r z e d a w a l n e !!!

;)
  • zawsze_prawdziwy 17.11.12, 01:36
    sukcesu ale tekstu o żydowskich hitlerjugen już nie:))))
  • tua-reg 17.11.12, 05:21
    Chuyowa ta wybiorcza gazecina.
  • hulajnoga123 17.11.12, 06:07
    "Wszyscy skupieni, czuć atmosferę pracy." - to zdanie jak z opisu pielgrzymki lub modlitwy w kosciele, czyzby pracowanie bylo tak rzadkie, ze trzeba sie tym faktem w ten sposob delektowac? PL to faktycznie oaza luzu i niefrasobliwosci
  • ooii 17.11.12, 07:00
    pierdza w stolki dlatego czuc atmosfere ;)

aha znaczy zarabia jeszcze niesprzedajac hita :P

narazie se kupil reklame u szechreta :D
  • tcwtcw 25.11.12, 01:36
    DLACZEGO nie zrobicie takiej galerii zdjęć, aby obejrzenie następnego zdjęcia nie wiązało się z przeładowanie CAŁEJ WASZEJ STRONY ??????????!!!!!!!!!!!!!!
  • ramboost 26.11.12, 01:31
    tcwtcw napisał:

> DLACZEGO nie zrobicie takiej galerii zdjęć, aby obejrzenie następnego zdjęcia n
    > ie wiązało się z przeładowanie CAŁEJ WASZEJ STRONY ??????????!!!!!!!!!!!!!!

Mówisz i masz

--
    Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty.
  • syd2011 07.12.12, 18:07
    byl Amstrad Shnaider i mialem wtedy 8lat. Amstard ten, ktory ipso facto wciaz lezy w szafie, po czesci stal sie przyczyna odrzucenia kariery w IT, jako ze szkoda bylo mi wzroku i zdrowia, prowadzac siedzacy tryb zycia non stop. ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka