Dodaj do ulubionych

Czeka nas śmieciowa rewolucja. Ile będziemy pła...

20.12.12, 11:50
segregacja smieci, w blokach,kamiennicach jest prawie niemozliwa:
Po pierwsze:
Gdzie mam składowac odpady zanim wyniose je do odpowiedniego pojemnika przed blokiem? Teraz ide wyrzucic smieci z jednym workiem, duże opakowania szklane i plastikowe a także makulature gdzie mam składować? Mam zająć częśc swojego pokoju, i tam w 3- 4 workach składować odpady aż np worek bedzie pełny i wtedy wynieśc do pojemnika przed blokiem? Czy może codziennie, z dwoma papierkami mam iśc do pojemnika wystawionego przed blokiem?
Druga sprawa, ja odpady segreguję, a sąsiad ma to w du..ie. I teraz pytanie: skoro 80% mieszkańców bloku-kamiennicy posegreguje odpady, a tych 20% to oleje, to jaki będzie efekt? JA zapłace za 3 osoby w moim domu niemało, bo 12 * 3 =36 zł za śmieci które segreguję a taki Kowalski nie zapłaci 25*3= 75 zł bo wpisze że segreguje smieci... A moze np za tych kilku mających to w du.ie , zapłaca pozostali? Nie ogarniam tego pomysłu....
Edytor zaawansowany
 • irizar 20.12.12, 12:18
  Polityka prorodzinna wg Rady Miasta Inowrocławia:
  www.ino-online.pl/n.php?wiadomosc=16593&nr=1
  Rodziny wielodzietne otrzymają tam wymierną pomoc. Gospodarstwa wieloosobowe zapłacą tak jak dwie dorosłe osoby. Sejm pracuje nad nowelizacją, która umożliwi prowadzenie takiej polityki prorodzinnej przez miasta. Wątpliwości natury prawnej nie przeszkodziły Radnym w przyjęciu takich założeń w formie uchwały.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, że przedmiotem tego głosowania był jednie sposób naliczania opłat. System nie może służyć zarabianiu, gminy nie pozwolą sobie też na przynoszenie strat. Zatem wysokość opłat będzie skorygowana w górę lub w dół w zależności od wyników przetargów. Uchwalona przez radnych kwota 25 PLN to jednie taka forma "zaliczki" do momentu poznania rzeczywistych kosztów utylizacji.

  Warto zatem zwrócić uwagę czy rodziny zawłaszcza wielodzietne zyskają jakiekolwiek wsparcie ze strony Rada Miasta Bydgoszczy. Moja 7-osobowa rodzina mieszkająca obecnie w Bydgoszczy może zapłacić 175 PLN, po wyprowadzce do Inowrocławia zapłaciłaby 52 PLN. To jest mniej o 236%. Brak ulg dla wielodzietnych rodzin może pchnąć kolejne z nich w obszar biedy, patologii, komorników. Jeżeli miasto Bydgoszcz wobec ogromnych problemów demograficznych nie ma zamiaru iść za przykładem Inowrocławia, to jeszcze gorzej wróży jego przyszłości. Mówienie o polityce prorodzinnej w Bydgoszczy nie ma sensu jeżeli konkretne uchwały Rady Miejskiej nie będą realizowały elementów tej polityki. Rodziny wielodzietne nie potrzebują pięknie mówiących o polityce prorodzinnej władz. Potrzebują realnego wsparcia finansowego. To jest moim zdaniem najlepsza forma docenienia faktu, że to te rodziny poświęcają swój ogromny wysiłek czasowy, fizyczny, psychiczny wychowując młodych bydgoszczan. Ci młodzi bydgoszczanie będą później pracować i płacić na emerytury także tych samotnych czy bezdzietnych małżeństw.
  Wrzucanie na barki wielodzietnych rodzin tak dotkliwych kosztów za odpady, to polityka antyrodzinna.


  --
  Dlaczego Metropolia Bydgoska ?
 • noisenation1 20.12.12, 13:14
  O tym, ile zapłacisz mieszkajac w bloku czy kamienicy, zdecyduje administrator lub właściciel budynku. Jeżeli zorganizuje kontenery [i miejsce do ich ustawienia] i złozy deklaracje firmie odbierającej smieci, będziecie mieć niższa opłate. Jeżeli sąsiad, powiedzmy "Iksiński" z drugiego pietra, bedzie uporczywie wrzucał w papier obierki od ziemniaków i puszki po piwie, firma moze na zasadach ogólnych odmówic odbioru śmieci jako "segregowane". Szczerze wątpie, ze spółdzielnie i inne wspólnoty czy prywatni właściciele kamienic zorganizuja odpowiednie miejsca pod domami i kontenery. Tylko w interesie mieszkańców jest niższa opłata.
 • tlss 20.12.12, 13:38
  Jest możliwa. trzeba było tylko przyjąć system płocki z domkami do segregacji i ludźmi tam pracującymi (odbiór). Ale miała zarobić lodziarnia to będziemy mieli śmierdzącego molocha by żyło się lepiej swojakom. No to i segregacji nie będzie możliwa.
 • sdfcxsdc 20.12.12, 19:43
  Po co mam segregowac smieci i wrzucac je do odpowiednich 'dzwonów' skoro przyjezdza smieciarka i laduje wszystko po kolei do jednego pojemnika na aucie? Tak sie dzieje od lat, dzwony postawione a smieciara i tak wszystko miesza. Fajna mi segregacja
 • bdg_student 20.12.12, 22:26
  Jakaś segregacja to jest. I tak później w sortowni te śmieci byłyby jeszcze raz ręcznie przesortowane na taśmie. Nie ważne czy z jednego dzwona, czy z kilku przemieszanych dzwonów.
 • zbylun 20.12.12, 20:43
  jaka władza taka płaca czyli śmieciowa TO jest początek jeszcze można opodatkować opady atmosferyczne. Dobry dochód dla miasta. W zamian za to prezydent zrobi jakąś małą niespodzianke dzieciakom i w niedziele będzie teatrzyk jak za dobrych czasów albo impreska sylwestrowa albo
 • kamilmac83 30.12.12, 19:05
  Tak jasne, tylko są odpady, których nie da sie segregowac,np co zrobić z pampersami, podpaskami, albo resztkami zywoności, gdzie to wyrzucic ? kolejny pomysł na wyciągnięcie kasy
 • syn_biskupa 12.02.13, 09:20
  Owszem koszy na śmieci na Wyżynach przybyło tylko jest mały problem bo nie ma ich kto opróżniać i pełno śmieci wokół koszy.
  --
  Mały goli większego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.