Dodaj do ulubionych

Na gruzach Zachemu powstanie miejska spółka wod...

10.01.13, 08:36
Pytanie zasadnicze: po cholerę MWiK ma brać te instalacje? czy leży to w interesie kogokolwiek z mieszkańców miasta? Bo kto zapłaci za przejęcie tych rur - Drzewiecki z załogą czy my w cenach wody????
Edytor zaawansowany
 • kyys 10.01.13, 10:20
  Święte słowa, nie dość, że teraz MWiK topi miliony złotych nie wiadomo na co, to jeszcze powstaje kolejna spółka, która będzie jeszcze bardziej doić biednych podatników, żeby uratować posady 100 pracowników Zachemu? nie no po prostu bomba, ciekawe kto był taki mądry i to wymyślił :P

 • dziedekl 10.01.13, 17:59
  To że chce uratować posady 100 pracownikom jest pod publikę, między wierszami chodzi o to że PO traci popularność i trzeba przygotować nowe stołki.I to za podatników pieniądze
 • baltickris1978 11.01.13, 13:32
  Dobrze, że szukają nowych rozwiązań, pomyśl o ludziach, którzy potrzebują pracy, a nie podejrzewasz kogoś o działanie pod publiczkę. Najważniejsze jest to, że część osób znajdzie zatrudnienie w nowej spółce. Zaraz kolejne negocjacje ze związkowcami i zarząd, tak jak kilka tygodni temu, zapewne teraz też podejmie decyzje na rzecz pracowników, bo w tym momencie jest ważne, żeby mogli liczyć na pomoc.
 • jann133 11.01.13, 14:56
  Szukają, ale gdybyś był zorientowany to byś wiedział, że pracownicy wod-kan są wśród tych 104 prac. którzy zostają / mają oczyszczać ścieki, czy coś tam/. Przypuszczam że szukanie, polega więc na kombinowaniu, kogo by jeszcze zwolnić.
  A dlaczego Ciech, otrzymując 180 mln od BASF-u nie zainwestuje w nowe przesięwzięcie w Bydgoszczy -posiada teren, infrastrukturę, są kadry.Czyżby nie posiadał zdolności do inwestowania - ani finansowych, ani intelektualnych ?
 • baltickris1978 14.01.13, 22:26
  No właśnie o tych ludziach mówię. Lepiej wiedzieć, że teraz będą mogli pracować dalej, w nowej spółce, a nie będą musieli szukać innej pracy, bo nie wiadomo, co byłoby z nimi za jakiś czas. Pomysł z przedsięwzięciem niegłupi. Trzeba liczyć, że z czasem Ciech wyjdzie z taką inicjatywą.
 • semeon 14.01.13, 23:47
  baltickris1978 napisał:

  > No właśnie

  Ile ci płacą od tej propagandy? Od postu, czy od wierszówki? Uważaj na prokuratora.

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com
 • baltickris1978 15.01.13, 14:41
  Masz patent na rację? Przyjmij, że ktoś ma zdanie odmienne od Twojego. Ciekaw jestem ile Tobie płacą za pisanie takich głupot...
 • dziwny22 15.01.13, 16:21
  A gdzie ty widzisz "głupotę"semeona? Przecież w wyniku "wspaniałych" dzialań Ciechu i zarządu Zachemu, pracę straci, łącznie z firmami współpracującymi, co najmniej 1,5 tys. ludzi. Sprawą interesuje sie prokurator. Jest to ogromny skandal, który gdyby się zdarzył w innym mieście to trąbiłyby o tym ogolnopolskie media /patrz Tychy/ przez kilka tygodni, a stosowni ministrowie deklarowaliby pomoc. To o czym ty piszesz?
 • kr88 11.01.13, 17:29
  Równie dobrze można utworzyć 600 nowych stołków w urzędzie miasta. Przynajmniej ludzie będą mieli pracę, kosztem obciążenia dla miasta.
  --
  opuszczonebydgoszcz.blogspot.com
 • tedek1 10.01.13, 12:03
  To są normalnie JAJA z mieszkańców miasta Bydgoszczy.
  Nie dość, że przejmują instalacje niewiadomo w jakim stanie i dla kogog, to jeszcze z artykułu wynika, że na tym terenie będzie działać NOWA s-ka miejska. Nowy prezes, dyrektor, itd.
  Pytanie tylko KTO ZA TO ZAPŁACI???

  Czy nie byłoby lepiej odkupic od Ciechu część Zachemu tak aby rozszerzyc istniejącą strefę przemysłową albo nawet zrobić tam PODSTREFĘ ekonomiczną???
 • hassleader 11.01.13, 06:12
  tedek1 napisał:

  > Pytanie tylko KTO ZA TO ZAPŁACI???

  Pan płaci, pani płaci....
  A pan prezes?
  Ja? Przecież ci państwo juz zapłacili?!

  --
  szczam.napis 22.11.12,
  - Gratulacje, jest Pan naszym setnym rozmówcą na antenie! Wygrał Pan weekendowy pobyt w Toruniu.
  - A nie macie nagród rzeczowych?
  - Mamy. Toster.
 • d4d_bydg 12.01.13, 12:27
  Siec wodociagowa zachemu nie ma nic wspólnego z siecia miejską. Na studiach byłem na praktyce w zachemie i mają zarówno ujęcie wody przemysłowej (czerpanej z Wisły) jak i wody pitnej ze studni głebinowych. Sieć wodociągowa zachemu do dobra poniemiecka robota, acz nieco przewymiarowana. Na terenie zachemu istnieje wiele firm które potrzebują wodę i produkują ścieki więc to na potrzeby tych firm musiała by istnieć taka spółka. Z drugiej strony nie wyobrżam sobie by przefiltrowana woda z Wisły na cele przemysłowe była w cenie wody pitnej miejskiej
 • bolekxlolek 10.01.13, 12:05
  Trata, tata... Miasto weszło w spółkę z Zachemem w celu budowy ogromnej oczyszczalni ścieków, która pracowała w zasadniczej części na potrzeby zakładu. Ciążą na tej spółce ogromne kredyty, których teraz nie ma kto spłacać i grozi to zamknięciem oczyszczalni, która jednak miejskie ścieki też oczyszcza. Moce przerobowe oczyszczalni będą teraz wykorzystane w małej części, a koszty stałe są stałe. Efekt: Zapłacimy wszyscy za wodę i i ścieki jeszcze więcej chociaż ich cena jest już jedną z najwyższych w kraju. Tu mała nieścisłość. Obiecano, że po ukończeniu modernizacji sieci ceny (te najwyższe w kraju) będą spadać. Słowo się rzekło więc cena nieznacznie spadła za to wprowadzono drastyczne opłaty "za gotowość" czyli za nic. Jeśli to uwzględnić, to cena dla przeciętnej rodziny wzrosła o kilkadziesiąt %. To co będzie teraz? Ceny wody i ścieków w B najwyższe w Europie czy świecie?
 • kr88 10.01.13, 17:37
  Przecież ostatnio prezes wodociągów powiedział, że zrobiono wszystko aby ceny wody nie obniżyć.

  Przynajmniej szczery jest.
  --
  opuszczonebydgoszcz.blogspot.com
 • dziwny22 10.01.13, 14:34
  Uklady, zależności, zblatowania, a brak prawdziwego gospodarza.
 • dziwny22 11.01.13, 17:16
  Ciech wydoił Zachem na setki milionów złotych /razem z tym co otrzymał ze sprzedaży/, prezesiki wzięli swoje miliony, albo setki tysięcy zlotych, a teraz zaległe i bieżące rachunki Zachemu płacić będą bydgoszczanie. Jak to nazwać? Co na to władze miejskie? Co na to lokalni politycy? Przecież z tych pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży Zachemu Ciech powinien opłacić zaległe miliony złotych, a także nadal spłacać kredyt za oczyszczalnię, która była budowana głównie na potrzeby Zachemu. Ale nie, oni wzięli zabawki i poszli do domu. Kto pozwala na takie praktyki w polskim państwie?
 • poganiacz_bydla 11.01.13, 20:44
  dziwny, pytasz, kto pozwala ? Aleś Ty dziwny. Polacy!
 • semeon 11.01.13, 23:28
  poganiacz_bydla napisał:

  > dziwny, pytasz, kto pozwala ? Aleś Ty dziwny. Polacy!

  Sądzę, że to było pytanie retoryczne?

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka