Dodaj do ulubionych

Pytanie do naubyda

23.05.13, 20:02
www.bydgoszcz.pl/binary/Bydgoszcz_2012_pol_ang_tcm29-137468.pdf
Mógłbyś mi wytłumaczyc jak to jest mozliwe , ze w roku 2010 mieszkało w Bydgoszczy 356 177 mieszkańców a w roku 2011 juz 363 020 . W wyżej podanym linku masz szczegóły odnośnie przyrostu naturalnego i salda migracji. Przyrost naturalny w tym czasie to - 308 osób ( spadek ) a saldo migracji - 1115 osób ( tez spadek ). Jak to jest mozliwe, że przy minusowym przyroście naturalnym i minusowym saldzie migracji w Bydgoszczy przybyło około 6 000 mieszkańcow?
Edytor zaawansowany
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:05
    Nie mam teraz czasu, ale w czerwcu będę w Toruniu na Gagarina. Nie napiłbyś się dobrej whisky lub piwa?
    PS. Naubyd to gośc z GUS?
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:08
    alfred_prawdomowny napisał:

> Nie mam teraz czasu, ale w czerwcu będę w Toruniu na Gagarina. Nie napiłbyś się
    > dobrej whisky lub piwa?
    > PS. Naubyd to gośc z GUS?

Nie wiem czy on jest z GUS ale dokładna liczba mieszkańców ( szczególnie Torunia ) to jego słabośc.
    Piwo , whisky? Zobaczymy :)
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:10
    Dałeś mi nadzieję, ciesze się.
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:12
    Słyszałem, że dzisiaj rajcy Torunia delikatnie mówiac odrzucili chęc bycia z Bydgoszcza w metropolii , wiec mielibyśmy co opijać.
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:17
    Kolego, zawsze uważałem, że pomimo dosadnych tekstów na tym forum szybciej byśmy doszli do porozumienia niż ci o wysoko ustawionym ego politycy. Uważam, że najpierw powinniśmy rozwijać nasz małe ojczyzny, miasto, powiat, bez szkody dla każdego. Jak dojdzie na drodze ewolucji do naturalnego połaczenia tych dwóch organizmów to bysmy działali dalej.
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:23
    Wyobrażasz sobie twór pod nazwą metropolia bydgosko- toruńska pod rzadami Jasiakiewicza? Ten gośc to jakiś beton umysłowy, fajnie ze kocha swoje miasto ale czy zaraz musi zionac nienawiścia do sąsiadów? Jego sposób rozumowania jest prosty - po co Toruniowi filharmonia, hala sportowa czy odnowiony dworzec kolejowy skoro to jest w Bydgoszczy. Ciekawe dlaczego Wrocław nie ma problemów z filharmoniami w Legnicy, Jeleniej Górze czy Wałbrzychu a Poznań z filharmonią w Kaliszu.
  • arafat11 23.05.13, 20:36
    A WYOBRAZASZ SOBIE POD RZADAMI CALBECKIEGO? PODZIAL KASY DLA TORUNIA WS TOSUNKU 3 DO JEDNEGO...miasto kategorii b i tak dalej...
    --
    Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:42
    Przeciez napisałem, że łatwiej do porozumienia dojść normalnym niż politykom.
  • arafat11 23.05.13, 21:24
    nprawde uważasz, ze facet z pomorza jest normalny?
    --
    Nie warto dyskutowac z hecerem, obrzuci wyzwiskami, a gdy zabraknie agumentow usuwa posty ze swojego forum...a mowia, ze prawdziwa cnota krytyk sie nie boi!
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:43
    arafat11 napisał:

> A WYOBRAZASZ SOBIE POD RZADAMI CALBECKIEGO? PODZIAL KASY DLA TORUNIA WS TOSUNK
    > U 3 DO JEDNEGO...miasto kategorii b i tak dalej...

Dlatego uważam, ze wrzucenie Torunia i Bydgoszczy do jednego województwa było błędem. Całbeckiemu nie zazdroszcze bo jeszcze sie taki nie urodził co by Bydgoszczy dogodził.
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:46
    i znowu to samo pitolenie. Mam kolegę, który mieszka w tej samej wsi co Całbecki. Mówi krótko, ci od polityki sa po tych samych pieniadzach.
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:42
    Fakt argumenty bez sensu, ale to człowiek który mówi to co mysli. Odbiegając od tematu, kiedy to whisky?
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:53

> Odbiegając od
    > tematu, kiedy to whisky?

Jak to kiedy - w czerwcu. Moze jednak pozostaniemy przy piwie i niekoniecznie na Gagarina.

Wracając do tematu , dasz razde wytłumaczyc prostemu człowiekowi jak to u was jest z tym spadkiem/przyrostem ?
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:57
    Przyrosty i spadki mam w... poważaniu. Na Gagarina fakt, coś załatwię u mojego kolegi, a potem na Starówkę. Piwo może być, ostatnio lubię "weisse beer" Paulaner.
  • facetzpomorza 23.05.13, 21:01
    > Piwo może być, ostatnio lubię "weisse beer" Paulan
    > er.

Bedziemy w kontakcie , zapraszam do Torunia.
  • tortor5 24.05.13, 02:12
    Ja bym tego alfreda najpierw zrewidował ;)
  • alfred_prawdomowny 25.05.13, 19:36
    No cóż każdy ma swój pryzmat, ojciec stary ubek, to syn zacząłby od rewidowania. W 1983 pod DS5 to był standard, starzy toruńscy ubecy rewidowali biednych studentów z Bydgoszczy, Grudziądza, Chełmna, Nakła, Włocławka, Brodnicy i innych miast i miasteczek.
  • a_creep 23.05.13, 20:52
    Poważnie nie rozumiesz?
  • facetzpomorza 23.05.13, 20:54
    a_creep napisał:

> Poważnie nie rozumiesz?

Nie rozumiem.
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 20:58
    Czy to jest takie ważne?
  • a_creep 23.05.13, 21:00
    > Nie rozumiem.

Ale wiesz, że liczba mieszkańców wg. GUS to są szacunki, które są korygowane na dodatek?
  • facetzpomorza 23.05.13, 21:06
    a_creep napisał:
    > Ale wiesz, że liczba mieszkańców wg. GUS to są szacunki, które są korygowane na
    > dodatek?

Wiem , że GUS podaje dla Torunia 204 000 mieszkańców ale naubyd upiera sie przy 191 000. Chyba wszystkie polskie miasta mają teraz spadek mieszkańców , wyjątkiem jest Bydgoszcz , która pomimo że wskaźniki ma na minusie to i tak ogólnie ma wiecej mieszkańców. To jest jakiś fenomen.
  • chriss44 23.05.13, 22:06
    To się kolego nazywa propaganda sukcesu. A tak poza tym to nie wiem kto się kryje pod nickiem naubyd. Próbuje czytając jego posty scharakteryzować portret psychologiczny tego typa. I stwierdzam że to zakompleksiony człowieczek, który nie ma co robić tylko ciągle siedzi na necie i przegląda fora. Jak miasto Bydgoszcz ma takich mieszkańców to dlatego jest w takiej sytuacji jakej jest.
  • alfred_prawdomowny 23.05.13, 23:11
    W jakiej sytuacji to miasto jedz. Prosimy o analizę eksperta.
  • arte_2 23.05.13, 22:32
    facetzpomorza napisał:

> a_creep napisał:
    > > Ale wiesz, że liczba mieszkańców wg. GUS to są szacunki, które są korygow
    > ane na
    > > dodatek?
    >
    > Wiem , że GUS podaje dla Torunia 204 000 mieszkańców ale naubyd upiera sie przy
    > 191 000. Chyba wszystkie polskie miasta mają teraz spadek mieszkańców , wyjątk
    > iem jest Bydgoszcz , która pomimo że wskaźniki ma na minusie to i tak ogólnie m
    > a wiecej mieszkańców. To jest jakiś fenomen.

Jejuś, człowieku, zanudzasz! Nie rozumiesz, że statystyka GUSu jest szacunkowa? I że dwa lata temu przeprowadzono spis powszechny, który wykazał, że poprzednie szacunki były zaniżone? Zatem ostatnie dane są bliższe rzeczywistości a te starsze były źle oszacowane - wskazywały mniejszą liczbę mieszkańców niż faktycznie była.

Teraz już wszystko ci się zgadza?
  • facetzpomorza 23.05.13, 22:36

arte_2 napisał:
    >
    > Jejuś, człowieku, zanudzasz! Nie rozumiesz ...

wybory2011.pkw.gov.pl/geo/040000/pl/046101.html
  • naubyd 23.05.13, 23:07
    najbardziej wiarygodne a co za tym idzie rzeczywiste są dane z urzędu miasta z wydziału meldunkowego. Tam można bez szacunków co do 1 podać ilość mieszkańców w danym dniu. Odsyłam do oficjalnej strony miasta Torunia. 191 tysięcy z hakiem. AMEN! Wszystko co mam do powiedzenia. Sprawę GUSu wyjaśnili już koledzy.
    --
    postawmy sprawy z głowy na nogi
    Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
  • bydgostianin 24.05.13, 05:28
    W Bydgoszczy jest więcej zarejestrowanych samochodów niż mieszkańców w Toruniu, i to o ponad 20000.
  • naubyd 24.05.13, 10:17
    hahahahahahah dobre
    --
    Traktorek do koszenia trawy nie uciągnie pługa, choćby był najśliczniejszym traktorkiem na świecie.
  • facetzpomorza 24.05.13, 09:02
    naubyd napisał:

> najbardziej wiarygodne a co za tym idzie rzeczywiste są dane z urzędu miasta z
    > wydziału meldunkowego. Odsyłam do oficjalnej strony miasta Torunia. 191 tysięcy z hakiem
    > . AMEN! Wszystko co mam do powiedzenia.

A Ty dalej swoje, napisz o prawdziwej liczbie mieszkańców Bydgoszczy bo 363 000 to moze u was było 15 lat temu.
  • naubyd 24.05.13, 10:18
    a co Ty na dane z urzędu w Toruniu? Nasze dane są własnie takie jak podałeś
    --
  • arte_2 23.05.13, 23:23
    A co mają do GUSu wybory? W wyporach przecież podaje się zameldowanych na czas stały i nie uwzględnia tych zameldowanych czasowo lub zameldowanych gdzie indziej (np. u babci w Osielsku). Liczba mieszkańców często bywa większa i różni się od ilości stałych zameldowań.
  • tortor5 24.05.13, 02:19
    Ilu naprawdę mieszkańców ma Bydgoszcz to się okaże wtedy, gdy się określą ludzie wyrzucający śmieci w tej metropolii. Ja liczę, ze będzie to ok.150 tys. hehehe
  • semeon 24.05.13, 02:28
    Te toruńskie prymitywy, wciskające się nie wiedzieć dlaczego na nasze forum, są tak beznadziejne, że naprawdę nie warto marnować na nich nawet klawiszy klawiatury. Wszyscy normalni uczestnicy tego forum powinni to przyjąć jako aksjomat. Ciekawe, że mi nawet na myśl nie przyjdzie cztać to ich megalomańskie forum potęgi morskiej i kolonialnej, a co dopiero tam komentować. To co oni tutaj robią? Przecież nawet ich rajcy także uznali, że nie chcą, tak jak i bydgoszczanie, wspólnej metropolii. To jest bardzo dobra wiadomość.

dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
  • tortor5 24.05.13, 02:47
    buhahaha puknij się w łeb :D
  • semeon 24.05.13, 03:03
    Jeszcze toruński trutniu nie śpisz? Co z tobą? Pewnie to na skutek wyrzutów sumienia spowodowanych pisaniem głupot na naszym forum. Ogarnij się, idź do spowiedzi /spowiedź 24h/, a potem w ramach pokuty nie pisz bzdur na naszym forum przez 7 dni. Ale pewnie nie wytrzymasz i znowu będziemy musieli czytać te bzdury.
  • tortor5 24.05.13, 03:08
    No cóż, widzę że nie masz nic do powiedzenia. Dobranoc.
  • semeon 24.05.13, 03:19
    Świetnie o sobie napisałeś.
  • fryzjer_lysych 25.05.13, 17:38
    O 3:19 naszły cię jeszcze takie myśli?
  • facetzpomorza 24.05.13, 09:17
    semeon napisał:
    > Ciekawe, że mi nawet na myśl nie przyjdzie cztać to ich megalomańskie forum p
    > otęgi morskiej i kolonialnej, a co dopiero tam komentować. To co oni tutaj rob
    > ią? Przecież nawet ich rajcy także uznali, że nie chcą, tak jak i bydgoszczani
    > e, wspólnej metropolii. To jest bardzo dobra wiadomość.

Z ciebie jest dopiero prymityw - "obrażać to my a nie nas" - czy prawdziwa liczba mieszkańców Bydgoszczy bedzie dla was obrazą? Mit ogromnej Bydgoszczy skończył sie juz dawno
    Zamiast metropolii w kuj-pomie będa dwa ZIT w Bydgoszczy i Toruniu. To jest bardzo dobra wiadomośc. Ciekawe do kogo bedziecie mieli pretensje , że ta metropolia nie powstała?
  • tupolej154 24.05.13, 05:54
    facetzpomorza napisał:

Chyba wszystkie polskie miasta mają teraz spadek mieszkańców , wyjątk
    > iem jest Bydgoszcz , która pomimo że wskaźniki ma na minusie to i tak ogólnie m
    > a wiecej mieszkańców. To jest jakiś fenomen.

Przyjazne miasto ma dużą imigrację.
    --
    "Gdybyś naprawdę był mądry wiedziałbyś, że jesteś głupi"
    Casa de mi Padre (House of My Father) (2012)
  • facetzpomorza 24.05.13, 09:00
    tupolej154 napisał:
    >
    > Przyjazne miasto ma dużą imigrację.

Dużą, ogromną! Jak podaje CUS jest to minus 1115 osób w 2011 roku
  • fryzjer_lysych 25.05.13, 17:37
    Tak rychło wstałeś, by zajrzeć do wybiórczej? Gdzie twój honor członka klubu gazety wolskiej
  • bydofan 24.05.13, 09:08
    facetzpomorza napisał:

> www.bydgoszcz.pl/binary/Bydgoszcz_2012_pol_ang_tcm29-137468.pdf
    > Mógłbyś mi wytłumaczyc jak to jest mozliwe , ze w roku 2010 mieszkało w Bydgosz
    > czy 356 177 mieszkańców a w roku 2011 juz 363 020 . W wyżej podanym linku masz
    > szczegóły odnośnie przyrostu naturalnego i salda migracji. Przyrost naturalny w
    > tym czasie to - 308 osób ( spadek ) a saldo migracji - 1115 osób ( tez spadek
    > ). Jak to jest mozliwe, że przy minusowym przyroście naturalnym i minusowym sal
    > dzie migracji w Bydgoszczy przybyło około 6 000 mieszkańcow?

Różnica polega na tym, że jedne dane są pobierane z urzędów a drugie to dane ze spisu powszechnego.
    Jak wiadomo spis odbywa się raz na wiele lat i dlatego przez ileś tam lat posługiwaliśmy się danymi z urzędów aż do momentu spisu.

Wg. danych z urzędów Bydgoszcz ma ok. 356 tyś. a Toruń ok. 191 tyś.
    Wg. danych ze spisu Bydgoszcz ma ok. 364 tyś. a Toruń ok. 205 tyś.

Spis powszechny pokazał, że Bydgoszcz jest bardzo niedoszacowana.
    Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.
  • facetzpomorza 24.05.13, 09:24
    bydofan napisał(a):
    >
    > Wg. danych z urzędów Bydgoszcz ma ok. 356 tyś. a Toruń ok. 191 tyś.
    > Wg. danych ze spisu Bydgoszcz ma ok. 364 tyś. a Toruń ok. 205 tyś.
    >

Nie do końca jest tak jak piszesz. Toruń podaje dane z urzędu meldunkowego a Bydgoszcz takie dane ukrywa. Podawanie na oficjalnej stronie Bydgoszczy fałszywej, zawyzonej liczby ludności jest co najmniej śmieszne. Tym bardziej , że obok podaje sie spadki salda migracji i przyrostu naturalnego.
  • naubyd 24.05.13, 10:19
    Nie umiesz czytać. Top są dane z urzędu dla Bydgoszczy i Torunia oraz ze spisu dla Bydgoszczy i Torunia.

Co za człowiek no.
    --
  • facetzpomorza 24.05.13, 10:29
    naubyd napisał:

> Nie umiesz czytać. Top są dane z urzędu dla Bydgoszczy i Torunia oraz ze spisu
    > dla Bydgoszczy i Torunia.
    >
    > Co za człowiek no.

Lecz sie chlopie a przede wszystkim powiedz komus aby ci policzyli.
    356177 - 308 - 1115 = .... ( tylko w Bydgoszczy wychodzi 363 020 )
  • naubyd 24.05.13, 10:32
    Ty nie licz, tylko uwierz w dane z urzędu miasta. Tam nie da oszukać. Jest system informatyczny i on liczy.
    Może ta róznica wynika z tego, ze ludzie którzy sie wyprowadzili za miasto chcieli nadal korzystać z przedszkoli w Bydgoszczy i musieli ponownie zameldować się w Bydgoszczy? Wielu tak zrobiło.

Mozesz sobie rachowac ile chcesz. Takie dane wychodzą z wydruku komputerów urzędu meldunkowego w Toruniu i Bydgoszczy i tego nie zmienisz.
    --
  • facetzpomorza 24.05.13, 10:34
    naubyd napisał:
    > Może ta róznica wynika z tego, ze ludzie którzy sie wyprowadzili za miasto chci
    > eli nadal korzystać z przedszkoli w Bydgoszczy i musieli ponownie zameldować si
    > ę w Bydgoszczy? Wielu tak zrobiło.

Tak kombinujesz? Gdyby ponownie sie zameldowali to chyba ujeli by ich w saldzie migracji. Uparcie brniesz i nie umiesz pzryznac , ze te dane sa nieprawdziwe.
  • tupolej154 24.05.13, 10:41
    Weź się tam w twoim grajdołku lepiej ostro za robienie dzieci i namawiaj kolegów a nie marnuj tu swojego czasu to może prześcigniecie naszą metropolię.
    --
    "Gdybyś naprawdę był mądry wiedziałbyś, że jesteś głupi"
    Casa de mi Padre (House of My Father) (2012)
  • facetzpomorza 24.05.13, 10:44
    tupolej154 napisał:
    >..... to może prześcigniecie naszą metropolię.

ha ha ha wasza nekropolia kurczy się z każdym dniem.
  • naubyd 24.05.13, 10:58
    Posłuchaj! Takimi zaczpkami nikogo z nas nie wyprowadzisz z równowagi. Piredo..sz głupoty, wymyślone w chorej głowie i myślisz, że na kimś to robi wrażenie? Kiedyś przynajmniej gdy pojawiały się oficjalne dane i ich źródła zmykałeś do dziury a teraz już nawet z danymi z urzędów walczysz. Choroba się posuwa
    --
  • naubyd 24.05.13, 10:57
    hahahahahhahahahahahahahahahahahahaha

człowieku wydruk z komputera urzędu meldunkowego jest jedynym prawdziwym świadectwem o ilości mieszkańców. Nie możesz temu zaprzeczać bo to byłoby równoznaczne ze zdaniem " jestem idiotą"
    --
  • facetzpomorza 24.05.13, 11:56
    naubyd napisał:
    " jestem idiotą"

noo, chociaz miałes odwage sie przyznac.
  • naubyd 24.05.13, 12:42
    haaahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

gorzej niż gimnazjalista. Nie rozumiesz najprostszych tekstów. Napisz wprost - dane z urzędu są błędne bo mi wychodzi z wyliczeń coś innego. Hahahahha A zostaniesz kretynem miesiąca.
    --
  • alfred_prawdomowny 24.05.13, 23:15
    Dobra, Bydgoszcz ma 356. Tak dla zrozumienia to tyle jak byś dołączył do Torunia jeszcze mniej więcej Grudziądz i Inowrocław. Jakbyś dołaczył tylko Włocławek do Torunia to jeszcze brakowałoby z 40 tys, aby osiągnąć parametry ludnościowe Bydgoszczy. W tym drugim wariancie jakbyś do Torunia dołączył Włocławek i Świecie nad Wisłą oraz Brodnicę to miałbyś Bydgoszcz. Oczywiście jakieś tam zaokrąglenie.
  • naubyd 25.05.13, 12:13
    nabrał dystansu i skali i zamilkł. hahahahahahahaha
    --
  • facetzpomorza 25.05.13, 15:25

> Dobra, Bydgoszcz ma 356.

Matematyk to z ciebie kiepski. 356 000 to Bydgoszcz miała w 2010 ; teraz to bedzie jakieś 6000 mniej. Pamietaj , że dane z 2010 roku były podane przez GUS , wiec Toruń tam ma 206 000.
  • naubyd 25.05.13, 16:06
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
    --
  • alfred_prawdomowny 25.05.13, 19:31
    Chłopie ja nie wiem skąd ty bierzesz te dane. Nieważne, niech bedzie 6 tys mniej. To zamiast Brodnicy wsadzimy w to miejsce Nakło. Zapamiętaj Toruń+Włocławek+Świecie n/W + Nakło n/N= Bydgoszcz. I skończ już to, bo i tak w 2035 Bydgoszcz poniżej 300, Toruń poniżej 100.
  • facetzpomorza 25.05.13, 23:08
    ... bo i tak w 2035 Bydgoszcz
    > poniżej 300, Toruń poniżej 100.

Moze jakies źródło podasz bo takie rzucanie cyframi niczego nie wnosi. Jak cie to kręci to dopisz sobie do Bydgoszczy jeszcze kilka zer, a co :))
  • naubyd 25.05.13, 23:20
    a Ty kuźwa jakieś źródło swoich domysłów podałeś kiedyś? Facet specjalnie tak drastycznie pocisną n a końcu by ponabijać się z Twoich dywagacji i ciasnoty umysłowej. Nie zczaiłeś tego?
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka