Dodaj do ulubionych

Do Atomskiego

IP: *.atr.bydgoszcz.pl 02.08.02, 12:38
Hej, Atomski, dla poparcia swoich tez powoływałes się kiedys na artykuł w
Expressie (pomijając to, że nieco go wtedy "podrasowałes", żeby bardziej
pasował do tego, co chciałes udowodnić):

www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=54&w=2343325&a=2459299

No to zajrzyj sobie do dzisiejszego Expressu. Dzisiejszy artykuł na ten sam
temat jest dużo ciekawszy.
Pozdr

Obserwuj wątek
    • Gość: atomski Re: Do Atomskiego IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 02.08.02, 19:53
      jestem bardzo malutki ,taki malutki ,ze pisze się małą literką -
      please :)))))))))

(tylko bez obrazy mocium panie )

Po drugie nic nie nie rasowałem ,tylko ordynarnie wklepywałem to co było
      napisan (i pogrzebion ) .Naprawdę .Ani mru ,mru nie dodałem od siebie.

Mam dzisiejszy Ekspress .Czytałem . Jestem trochę zdziwiony ,bo tym razem
      napisano całą stronę i mam wrażenie,ze nic nie napisano .Tego rodzaju zarzuty
      istnieją odkąd powstała Bydgoszcz . Ja też myślę ,ze to walka o elektorat .
      W związku z tym tyle papieru zmarnowano...

Swoją drogą ja kupuję Ekspress ,Ty kupujesz Ekspress . Obaj jesteśmy głodni
      informacji o życiu naszego miasta (to powinno się pojawić w wątku o
      regionalnych GW ). W zasadzie to jesteśmy chorzy na punkcie naszego
      miasta :))))))
      Ecch .Gdybyz jeszcze Ekspress zrezygnował z wróżek i pseudodetyktywistycznych
      historyjek...

I tak zupełnie na koniec .Czy masz co robić w najbliższą niedzielę o godzinie
      18 .00 ???
      Pokazałbym Ci materiały o Potopie i naszym zamku ???

• Gość: fin Re: Do Atomskiego IP: *.atr.bydgoszcz.pl 05.08.02, 12:59
        Gość portalu: atomski napisał(a):

> Po drugie nic nie nie rasowałem ,tylko ordynarnie wklepywałem to co było
        > napisan (i pogrzebion ) .Naprawdę .Ani mru ,mru nie dodałem od siebie.

Wiem, ze nic nie dodałes. Przeprowadzone przez Ciebie "podrasowanie" nie polegalo na dadawaniu, tylko na
        usuwaniu. Przytoczyłes "niezobowiązujące gledzenia" pana BS, a pominąłes koncowe zestawienie "szans" i
        "zagrożeń" dla takiej, zachwalanej przez BS "aglomeracji". A to zestawienie było jedynym w miarę konkretnym i
        uczciwym fragmentem w tym artykule. "Zagrożeń" było ok. dwa razy więcej niż "szans" i były dużo bardziej realne.

> Mam dzisiejszy Ekspress .Czytałem . Jestem trochę zdziwiony ,bo tym razem
        > napisano całą stronę i mam wrażenie,ze nic nie napisano.

Nie żartuj, naprawdę tak uważasz? Może nie przecztałes dokładnie tego artykułu.
        Np taki fragment wypowiedzi Waldemara Achramowicz, marszałka woj. kujawsko-pomorskiego:

"Jako samorząd województwa staramy się, aby w Toruniu były ważne instytucje. Nie udało się z NSA, bo nie było
        współpracy z miastem, ale udało nam się wywalczyć siedzibę Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa, ..."

A więc samorząd wojewódzwta stara się, aby ważne instytucje były w Toruniu. Swietnie, wiec za nasze pieniądze
        utrzymujemy samorząd, który działa przeciwko interesom Bydgoszczy i bez skrępowania przyznaje, że stara się
        umieszczać ważne instytucje w Toruniu. Nie sądzisz, że takie szczere wyznanie Achramowicza jest ciekawe?
        To tylko jeden z przykładów, bo artykul uważam za bardzo dobry i ciekawy.

> Swoją drogą ja kupuję Ekspress ,Ty kupujesz Ekspress . Obaj jesteśmy głodni
        > informacji o życiu naszego miasta (to powinno się pojawić w wątku o
        > regionalnych GW ).

Owszem, Regionalna woli "wmiatać smieci pod dywan" i nie pisać o takich przejawach dzialalnosci Sejmiku jak ten
        artykuł w Expressie.
        Zresztą powiem Ci, że ten artykuł w Expressie także mnie zdziwił. Kolega, pracujący w jednej z redakcji bydgoskich
        gazet powiedział mi kilka miesięcy temu, że otrzymali od swojego naczelnego ZAKAZ pisania na tematy drażliwe
        pomiędzy B i T. Można im pisać na te tematy tylko w tonie pozytywnym.
        Takie "zakłamanie w imię "przyjaźni"". Koń by się usmiał.
        Myslałem, że ta polityka istnieje we wszytkich bydgoskich redakcjach, dlatego artykuł w Expressie przyjemnie mnie
        zaskoczył. Na zakłamaniu niczego dobrego się nie zbuduje.

Pozdr
          • Gość: fin Re: Do Atomskiego IP: *.atr.bydgoszcz.pl 07.08.02, 15:09
            Gosc portalu: sero napisał(a):

> Czy ktoś mógłby się poświęcić i przytoczyć szersze fragmenty tego artykułu?

Sorry kolego. Szukałem, ale nie znalazłem już tego Expressu, musialem go już wywalić.
            Więc nie bedę mógł przytaczyć "szerszych fragmentów".
            Ogólnie, był to przedruk wypowiedzi, toruńskich polityków które publikowały w ostatnim czasie
            "Nowosci".
            Była tam cała litania zarzutów pod adresem Bydgoszczy. Zarzuty tak idiotyczne, jak np. ten, że
            toruńska OSA jest likwidowana, bo przyczynił się do tego wiceminister Zemke, czy takie, że na
            najnowszych mapach Polski jako stolica województwa zaznaczona jest tylko Bydgoszcz (tak jakby
            te mapy były opracowywane w Bydgoszczy). Oprócz tego jakies starocie, co to niby Bydgoszcz
            Toruniowi zabrała w latach 70-tych.

Ale najciekawsze były własnie wypowiedzi Achramowicza. Wymieniał, co Toruń dostał dzięki
            staraniom sejmiku i Urzędu Marszałkowskiego. Jakie inwestycje będą w Toruniu dzięki funduszom
            z UE załatwionym przez sejmik dla Torunia. Lista była pokaźna.

Tak niestety wygląda dzialalnosc sejmiku. Zamiast troszczyć się o tereny, gdzie dzieje się
            najgorzej (Włocławek, Grudziądz, Inowrocław) to oni pompują wszystko co mogą do Torunia.

Pozdr

• Gość: atomski Re: Do Atomskiego IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 07.08.02, 22:51
              hmmm .Sorry ,ze dopiero teraz ,ale ostatnio zajmuje mnie zupełnie pewna żmija .
              To co pominłąem to była całosć. Dla mnie nic nie wnosząca i powtarzająca to co
              w artykule plus fobie wizjonera .Wydawało mi się tez to mało zrozumiane w
              formie ,musiałbym w to ingerowac by stało sie przystępniejsze.
              W końcu myslisz ,ze tak fajnie klikac z gazety ? Sam sobie pisz :)))))))))

Nie mam też już tego numeru Ekspressu .zresztą drugi raz ni edam się namówić na
              przepisywanie .Recognita natomiast na tak słabej jakości tekscie się gubi.

Ja się upieram ,ze ten ostatni artykuł był robiony pod dupy .Nie .Pod dupy to
              gra Budka Suflera :))
              Chodziło im jedynie o to ,zeby sprowokować gawiedź do dyskusji .
              Nie udawaj fin ,ze coś w tym artykule było dla Ciebie nowością ?

A jeżeli chciałeś sprowokowac tutaj dyskusję ,to sorry. Chyba popsułem zabawę :
              ((

• Gość: fin Re: Do Atomskiego IP: *.atr.bydgoszcz.pl 08.08.02, 15:05
                Gość portalu: atomski napisał(a):

> Nie udawaj fin ,ze coś w tym artykule było dla Ciebie nowością ?

Nowoscią było tak jawne i otwarte przyznanie przez Achramowicza, że Urząd Marszałkowski stara się wszystko
                lokować w Toruniu. Oczywiscie każdy, kto się sprawami regionu interesuje, widzi to już od dawna, ale
                przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zawsze się wypierali i opowiadali bajeczki o swoim obiektywiźmie.
                A tu proszę, takie szczere wyznanie z ust samego marszałka Achramowicza.
                No i po raz kolejny chciałem udowodnić tym osobom z forum, które nie widzą (albo udają że nie widzą) jak wrogie
                Bydgoszczy jest postępowanie sejmiku i Urzedu Marszałkowskiego.

> A jeżeli chciałeś sprowokowac tutaj dyskusję ,to sorry. Chyba popsułem zabawę :

Miałem taką skromną nadzieję, ale widzę, że będę musiał poczekać, aż wrzenie w NETBiTowym kociołku trochę
                ustanie, bo teraz nikt z osób zaangażowanych w tamtą sprawę nie ma głowy do niczego innego.

Nic straconego. Jestem pewien, że przy dalszej biernej postawie bydgoskich posłów do sejmiku, Urząd
                Marszałkowski da mi jeszcze wiele okazji do wytykania jedo stronniczosci.

Pozdr
            • Gość: sero Re: Do Atomskiego IP: 157.25.84.* 08.08.02, 10:23
              Dzięki chociaż za tyle, bo i tak jest to zbyt dużo jak na jeden raz ze strony
              Torunia. Ci ludzie wyssali nienawiść do Bydgoszczy z mlekiem matek. Są jak
              Palestyńczycy na Zachodnim (przepraszam: Wschodnim)Brzegu Jordanu (pardon:
              Wisły). Niedługo doczekamy się samochodów-pułapek na Gdańskiej i kamikaze
              wysadzających autobusy 69 lub 79. Szczytna idea netbitowskiej elity nie ma
              niestety szans powodzenia. Ton podyktują hamasowcy z Rubinkowa i wiecznie
              skłonni do porozumienia "cywilizowani" arafatowcy z Sejmiku Samorządowego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka