• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Analiza wyników wyborczych w regionie :) Dodaj do ulubionych

• 27.09.05, 00:28
    Zacznijmy od frekwencji:
    Bydgoszcz 44,27% powiat 34,20%
    Toruń 43,60% powiat 31,41%
    Możnaby zaryzykować stwierdzenie , że społeczność obu miast jednakowo
    niepoważnie traktuje swój obowiązek obywatelski przy czym bydgoszczanie
    wykazali się większą dojrzałością społeczną a wynik frekwencji wskazuje na
    większe ugruntowanie demokratycznych obyczajów w Bydgoszczy i okolicach.

wyniki:
    Bydgoszcz
    1. PiS 24,73
    2. PO 20,78
    3. SLD 18,67
    4. Samoobrona 11,68
    5. LPR 6,71
    6. PSL 6,17
    Toruń
    1. PiS 22,67
    2. PO 18,64
    3. Samoobrona 18,59
    4. SLD 11,77
    5. LPR 7,98
    6. PSL 7,05
    7. SdPL 5,55

Cóż na to powiedzieć?Bydgoszczanie zaufali nowym siłom PiS i PO doceniając
    wkład głównie p.Zemke (SLD) który mimo swojej proweniencji potrafił
    postępować w sposób fachowy stroniąc od afer - tu bydgoszczanie zagłosowali
    na człowieka.Samoobrona , LPR i PSL osiągnęły w Bydgoszczy wyniki podobne jak
    średnie w Polsce.Toruń - cóż.PO o mały włos nie przegrało z Samoobroną -
    czyżby nastroje w Toruniu były aż tak kiepskie żeby szukać pocieszenia w
    ramionach Samoobrony?Nie dziwi stosunkowo wysoki wynik SLD (średnia krajowa) -
    w końcu czerwoni dużo dla Torunia zrobili podczas ostatniej kadencji.Reszta
    też nie dziwi - wysoki wynik innej czerwonej partii SdPL zawdzięcza ona
    głównie oszołomstwu Lewandowskiego (oszołomy znajdują w Toruniu duży posłuch -
    wysoki wynik Samoobrony i PD która swoje trzy procent zawdzięcza
    wszechwiedzącemu Filarowi.).
    Zaawansowany formularz
    • 27.09.05, 00:44
      A ja powiem tak mamy silną pakę:)
      Markowski,Mojzesowicz,Latos,Walkowiak,Sikorski,Złotowski z ugrupowania które
      będzie miec premiera.
      Piotrowska,Świątkowski,Olszewski z opcji współrządzącej.

Toruń ma 2 posłów Męzydło,Girzynski
      oraz Lenz,Wyrowinski + senatora Wojtczaka(jest jeszcze Person ale on z Wawy) :)

Włocławek - Zbonikowski oraz Kopaczewska
      no i Aleksandrów Kujawski - senator Łyczak ;]

Na 1 rzut oka widać jakie miasto ma najsilniejsze wpływy :]

--
      IUSTITIA EST CONSTANS ET PERPETUA VOLUNTAS IUS SUUM CUIQUE TRIBUENDI
      • Gość: wredny_krzyżak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 01:08
        no to ilu jest tych posłów z koalicji z Torunia ? czy może nie 4 ? z Bydgoszczy
        jest 6 ( o senatorach nie piszę ) - tak więc w sejmie kazdy ma swoje , w
        zalezności od wielkości elektoratu. powiem ci więcej - zawsze tak było :-
        )))))), taka stanowi po prostu ordynacja wyborcza ..
    • Gość: wredny_krzyżak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 01:01
      z właściwymi sobie zdolnosciami intelektualnymi kolega zaprezentowal znowu
      lekki bełkocik.
      po kolei : zaprezentowane wyniki nie odnoszą się ani do Bydgoszczy / powiatu
      bydgoskiego ani do Torunia / powiatu toruńskiego - co mogłoby sugerować
      odniesienie do poziomu frekwencji w tych jednostkach terytorialnych, które
      przytacza ethanak na początku swojego postu.
      Wspomniane wyniki odnoszą się do odpowiednio do bydgoskiego okręgu wyborczego -
      obejmującego byłe woj. bydgoskie i toruńsko-wlocławskiego okręgu wyborczego
      obejmujacego byłe województwa toruńskie i włocławskie.
      Ethanaczek jednak opisuje to skrótowo : Bydgoszcz i Toruń - widać bliska jest
      mu koncepcja anektowania sasiedzkich gmin i powiatów , skutecznie ostanio
      ćwiczona w Bydgoszczy. Co kraj to obyczaj - my tu w Toruniu, drogi ethanaczku,
      nikogo na siłę nie anektujemy - np. Włocławka z przylegającymi powiatami :-
      ))))))). Toruń to jest Toruń - Włocławek, Grudziądz, Brodnica itd. to osobne
      miasta i powiaty, nawet jezeli jesteśmy z nimi w jednym okręgu wyborczym.
      Jeżeli tak bardzo chcesz porównywać - to poczekaj kiedy zostaną ogłoszone
      wyniki dla miast - Bydgoszczy i Torunia, również dla powiatów, i wtedy sobie
      porozmawiamy.
      Na razie twoja analiza to typowa sranaliza ignoranta, który nie potrafi
      zrozumieć treści tabelki publikowanej na swojej stronie internetowej przez PKW.
      Zresztą - niczego więcej po tobie nie nalezalo się spodziewać ..
      • 27.09.05, 10:14
        tego faktu nie zmienisz...:)
    • Gość: Obiektyw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.05, 07:51
      Jaka demokracja - taka frekwencja!
      Dopóki nie wprowadzone zostaną jednomandatowe okręgi wyborcze - popóty
      frekwencja będzie taka niska!
      By the way... Po co nam senat? O ile się nie mylę SLD w ostatnich wyborach
      obiecywało, że go zlikwiduje. Ale to zwykle tak jest, że ugrupowanie rządzące -
      jak już wprowadzi tam stado swoich senatorów - to takiej jakiejś wybiórczej
      amnezji dostaje ;-)
      • Gość: aparat_cyfrowy IP: *.spedpol.com.pl / *.spedpol.com.pl 27.09.05, 08:42
        Dodatkowe uwagi :
        1 .Wcale nie jest pewnym, że parlamentarzysci z Bydgoszczy będą bardziej
        obrotni (w pozytywnym i utylitarnym sensie) niż ich koledzy z Torunia.
        2. Wg mnie frekwencja wcale nie była zbyt niska. Po prostu głosują ci, którzy
        poczuwają się do odpowiedzialności za kraj i maja własne zdanie.
        3. Okręgi jednomandatowe maja sporo plusów ale jeszcze więcej minusów. Aby to
        dokładnie ocenić nie wolno powtarzać frazesów zasłyszanych od gadających głów
        lecz spokojnie samemu przeanalizowac warianty ordynacji.
        • Gość: Obiektyw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.05, 09:08
          Ta "gadająca głowa" to np. prof. Zybertowicz - dyr. Instytutu Socjologii UMK w
          Toruniu. Pamiętam jego wypowiedź w obszernym wywiadzie dla Expressu Bydgoskiego
          u dziennikarki, której osobiście nie cenię zbyt wysoko - ale ten wywiad był
          bardzo dobry. Wywiad był rozmową nt. kondycji naszej sceny politycznej i
          demokracji w PL - w ogóle. Prof. Zybertowicz mówił w nim o tym, że
          głosowanie "na listy" a nie ludzi powoduje, że nie nie mamy poczucia
          bezpośredniego wpływu na wybór aktorów grających na tej "scenie" - wprowadzenie
          jednomandatowych okręgów wyborczych - to wg. niego szansa na przywrócenie siły
          demokracji i "oczyszczenie sceny politycznej - bo wyborcy będą mogli łatwo
          weryfikować nieuczciwych/uczciwych.
          • Gość: aparat_cyfrowy IP: *.spedpol.com.pl / *.spedpol.com.pl 27.09.05, 10:49
            Często jest tak, że posłuch znajduje ten kto ... ładniej mówi. Nie neguję
            kwalifikacji prof. Zybertowicza, ale chcę zanzaczyć, że nawet on nie ma mocy
            sprawczej aby odmienić serca ludzi. Dlatego jesli ludźmi wybranymi do
            parlamentu będa osoby podłe, małe, kłamliwe, egoistyczne, małostkowe, bez
            polotu i patriotyzmu to wprowadzenie okręgów jednomandatowych nic nie zmieni.Co
            więcej okręgi jednomandatowe : -prawie całkowicie eliminują szanse wyboru osób
            niezamoznych, - stwarzaja duże prawdopodobieństwo okropnego politycznego
            rozdrobnienia parlamentu, - stwarzają groźbę zdobywania mandatów przez
            szemranych biznesmenów dla których jedyna wartością jest kasa,kasa,kasa ... i
            immunitet. Tak więc, wciąż jestem przekonany o wyższości głosowania na listy w
            okręgach wielomandatowych (również dlatego, że nie wyklucza to głosowania na
            wybrane osoby). Pozdrawiam !
            • Gość: Obiektyw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.05, 11:25
              Ale właściwie to nie "ale" tylko "i". ...i nie przekonałeś mnie o wyższości
              wyborów proporcjonalnych - no bo to o czym piszesz przestrzegając przed
              wyborami w jenomandatowych okręgach - dzieje sie właśnie w wyborach
              proporcjonalnych ;-) Ale na tym też polega demokracja - szanuję Twoje odmienne
              zdanie. Dla Ciebie i osób zainteresowanych jednomandatowymi okręgami wyborczymi
              i ich znaczeniem polecam np. lekturę:
              www.ignatianum.edu.pl/centrum/txt/jow_przystawa.htm
              • Gość: aparat_cyfrowy IP: *.spedpol.com.pl / *.spedpol.com.pl 28.09.05, 14:37
                Generalnie miło się z Toba gawędzi :-) Muszę jednak dodac, że art. p. Przystawy
                jest jedynie projekcją jego przemysleń czyli de facto teorią. To, że teoria
                często nie przystaje do rzeczywistości przekonalismy się wcale niedawno
                (wyzszość socjalizmu nad ... itd.). Widać także, że p. Przystawa
                preferuje "autorytety", których jedną z głównych cech wielkosci jest częste
                pokazywanie sie w telewizji, a nie dostrzega ludzi o sporym potencjale mających
                szansę do rozwoju wyłącznie dzięki startowaniu w grupie. No, no ...
                Ostatnia uwaga dotyczy reminescencji historycznych. Otóż, jedną z przyczyn
                upadku I Rzeczypospolitej było ... rozdrobnienie izby poselskiej. Wybierano
                bowiem reprezentantów w "okręgach jednomandatowych" =powiatach,ziemiach.
                Dodatkowo taki reprezentant (w znacznej części izby poselskiej)dbał głównie o
                interesy np. powiatu bełskiego lub ziemii słuckiej. Polska gineła, a poseł z
                Upity rwał sejm z powodu młyna. Takich powtórek chyba nie chcemy ? Pozdrawiam !
                • Gość: Obiektyw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.05, 07:57
                  Również miło się gawędzi, ale... ;-)
                  Może to jest jakiś argument (rozdrobnienie izby) - ale nie możesz zaprzeczyć,
                  że dziś takie "zerwanie z powodu młyna" nam raczej nie grozi. Nie chodzi mi o
                  to, że młynów nie ma - raczej o to, że liberum veto - to sobie teraz raczej
                  Lepper może krzyczeć przez megafon... a i tak w końcu straż marszałkowska go
                  pod boki weźmie ;-) Widzisz - głosowałem kiedyś na znajomą mi osobę do Sejmiku
                  Wojewódzkiego - niestety miejsce na liście miał odległe i mój głos "wziął" -
                  osobnik z "czuba tabeli" - delikatnie mówiąc - nie porażał mnie swoją
                  inteligencją, a na sympatię to już w ogóle nie zasługiwał. W ostatnich wyborach
                  samorządowych zazdrościłem mieszkańcom miast poniżej 20tys. mieszkańców - bo u
                  nich obowiązywały przynajmniej reguły większościowe! I TO JEST TO! Kadnydaci na
                  wójtów i burmistrzów funkcjonują na codzień w lokalnej społeczności i tam
                  weryfikacja działalności wprost przekłada się na poparcie. Przykładem może być
                  gmina Lubiewo gdzie od lat wójtuję p. Skałecki. Widać sąsiedzi są zadowoleni ;-)

Link do artykułu załączyłem tylko jako "trop" dla zainteresowanych - no bo
                  przecież nawet mamy ruch społeczny JOW ;-) Oczywiście bardziej interesuje mnie
                  sama idea JOW - a nie ludzie stojący za postulatami jej realizacji ;-)
                  www.jow.pl/
    • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 09:15
      Mam nadzieję ,że PO dotrzyma słowa i wspólnie z koalicjantem zmniejszy o połowę
      ilość darmozjadów w sejmie.Niby inny ustrój a ilość posłów jak w PRL.
    • Gość: wstyd,wstyd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 09:21
      Uważam.że to wstyd dla Bydgoszczy- 2 byłych sekretarzy PZPR i jeden umoczony
      konfident.
    • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 11:08
      z Torunia do Bydgoszczy przybywa dużo "dobrodziejek" Ciemniak, Sliwka.
      • 27.09.05, 21:14
        Trudno o większe szkodniki...
      • Gość: Najbar. Skuteczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.05, 19:19
        Szanowni Państwo,

Rozliczam się...

Mija kadencja Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Cztery lata temu powierzyliście
        mi Państwo mandat Posła na Sejm. Składam moim Wyborcom sprawozdanie z
        dotychczasowej działalności parlamentarnej.
        grazyna-ciemniak.sejm.pl
        Grażyna CIEMNIAK

- dr nauk chemicznych, specjalista w zakresie zarządzania
        - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji

Pracowałam w Komisji Europejskiej, wnosząc duży wkład w
        dostosowanie polskiego ustawodawstwa do prawa Unii Europejskiej ( byłam
        przewodniczącą 19 Podkomisji Nadzwyczajnych, sprawozdawcą 25 projektów ustaw w
        imieniu Komisji Europejskiej, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Ochrony
        Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa ( 95 wystąpień jako sprawozdawca ).
        Reprezentuję Parlament RP w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady
        Europy ( 8 wystąpień plenarnych w ważnych dla Polski
        debatach, udział w pracach Komisji Środowiska, Rolnictwa, Władzach Lokalnych i
        Regionalnych)
        Przewodniczę Stałej Podkomisji ds. Funduszy Strukturalnych i
        Spójności, która przyczyniła się do istotnego uproszczenia procedur korzystania
        z funduszy europejskich przez samorządy, firmy oraz organizacje pozarządowe,
        jak również przez uczniów i studentów.
        Pracuję w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, opiniującej w imieniu
        Sejmu RP projekty aktów prawnych U E i stanowiska Rządu RP dotyczące Polski
        jako członka Unii Europejskiej (byłam koreferentem i współsprawozdawcą 59
        projektów aktów prawnych Unii Europejskiej ).

Zaangażowana byłam w szczególności w rozwiązywanie najistotniejszych spraw
        Bydgoszczy, regionu i kraju:

utrzymanie i rozwój produkcji bydgoskich firm co zapobiegło
        zwolnieniom co najmniej kilkuset osób (m.in. Multi Sklejka S.A. Formet S.A.,
        Zakład Badawczy Przemysłu Piekarskiego)
        restrukturyzację, zgodnie z wolą pracowników, Zakładów
        Chemicznych „Zachem”, zatrudniających ponad 1400 osób.
        pozyskanie środków w wysokości ponad 120 milionów złotych, z Funduszu
        ISPA, na realizację przez Spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja „Bydgoskiego
        Programu Rozwoju Usług Wodociągowych i Kanalizacyjnych” oraz prawie 400
        milionów złotych z Funduszu Spójności UE na inwestycje ochrony środowiska.
        utworzenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ( wystąpienie w imieniu
        Klubu SLD)
        pozyskanie środków dla Szpitala Klinicznego i Szpitala Wojewódzkiego w
        Bydgoszczy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz wsparcie Szpitala
        Miejskiego i pozostawienie go poza strukturą Akademii Medycznej.
        opracowanie i przygotowanie skutecznej petycji do Parlamentu
        Europejskiego w sprawie leków generycznych co umożliwiło zaoszczędzenie w
        kraju wydatków na leki w wysokości około 1 mld zł rocznie.
        uzyskanie statusu międzynarodowego portu lotniczego dla Portu
        Lotniczego S.A. w Bydgoszczy.
        podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Krajowej Spółki Cukrowej a
        przedstawicielami Związku Zawodowego Cukrowników „Cukrowni Żnin”.
        niedopuszczenie do likwidacji ogrodów działkowych ( byłam jednym z
        wnioskodawców projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych ).

Interweniowałam w prawie 400 sprawach i złożyłam 24 interpelacje,
        skutecznie pomagając wielu osobom w sprawach zatrudnienia, mieszkaniowych oraz
        osobistych.
        Wspierałam akcje charytatywne przeznaczając własne środki finansowe na
        warsztaty terapii zajęciowej, PCK, organizacje, fundacje, imprezy kulturalne i
        sportowo – rekreacyjne.

Szanowni Państwo,

Rzetelnie i skutecznie wypełniałam mandat Posła na Sejm RP. Służyłam swą
        wiedzą oraz doświadczeniem, angażując się przede wszystkim w ochronę
        środowiska, problematykę związana z członkostwem Polski w Unii Europejskiej w
        tym skuteczne pozyskiwanie funduszy europejskich na inwestycje tworzące miejsca
        pracy, w szczególności na rozwój Bydgoszczy i Województwa Kujawsko –
        Pomorskiego.

Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i współpracę

• Gość: mickey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.05, 20:10
          myślę, że pani Ciemniak to najgorsza, najmniej inteligentna posłanka, która nie
          zrobi kompletnie nic; tacy parlamentarzyści to wstyd dla naszego regionu; i
          taka mała prośba żeby już więcej nie pojawiał się ten link z tym stekiem bzdur;
          dobrze, że weszło kilku odpowiedzialnych ludzi do Sejmu( a ściśle biorąc 3);
          myślę, że dobrymi parlamentarzystami mogą być:
          Kosma Złotowski, bo rozsądny senator, który pomaga ludziom jest w stanie zrobić
          trochę dobrego;
          Wojciech Mojzesowicz, bo to człowiek który zna się na rolnictwie, a jego wynik
          to pokazał
          Paweł Olszewski, bo jest młody i jeżeli będzie się rozwijał i nie wpadnie w
          monotonnie udawania, że się pracuje to ma szansę zostać dobrym politykiem
          no i jeszcze może Tomasz Latos, chociaż bił rekordy nicnierobienia w Radzie
          Miejskiej to jednak jest rozsądny i jeżeli weźmie się do pracy to kto wie;
          przykłady negatywne są jasne Grażyna Ciemniak, Janusz Zemke( bo jako zwykły
          poseł nic nie zrobi), Tomasz Markowski( o nim już każdy z forumowiczów ma takie
          albo inne zdanie wyrobione, więc nie będę powielał) Radek Sikorski( bo to buc,
          dyletant i ma chorą ambicję- prezydentura mu się śni), Teresa Piotrowska(
          skończona idiotka) i Witold Hatka( bo to bandzior i złodziej)
          Świątkowski i Walkowiak będą stwarzali pozory- grupa średnia.
          • Gość: anty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.05, 20:25
            Jeżeli chodzi oposłankę Ciemniak zgadzam się w 100%. Dodam tylko,że to
            najbardziej bezczelna osoba.Potrafi podpinać się pod każdą sprawę byleby tylko
            była widoczna w mediach i być w towarzystwie ludzi którzy naprawdę robią coś
            pożytecznego.Wzbudza powszechną odrazę. Sądzę,że pozostali posłowie /nie myślę
            o posłach z SLD/ mogą być dobrymi parlamentarzystami.Zyczę im powodzenia.
            • Gość: dokumenty świadczą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:03
              dr Grażyna Ciemniak najbardziej skuteczna, kompetentna , wyróżniona za
              pracowitość wśród 11 posłów (z wszystkich opcji) z Komisji Europejskiej ..

Rozliczam się...

Mija kadencja Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Cztery lata temu
              powierzyliście
              mi Państwo mandat Posła na Sejm. Składam moim Wyborcom sprawozdanie z
              dotychczasowej działalności parlamentarnej.

Grażyna CIEMNIAK

- dr nauk chemicznych, specjalista w zakresie zarządzania
              - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji

- Pracowałam w Komisji Europejskiej, wnosząc duży wkład w dostosowanie
              polskiego ustawodawstwa do prawa Unii Europejskiej ( byłam przewodniczącą 19
              Podkomisji Nadzwyczajnych, sprawozdawcą 25 projektów ustaw w imieniu Komisji
              Europejskiej, Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Ochrony Środowiska
              Zasobów Naturalnych i Leśnictwa ( 95 wystąpień jako sprawozdawca ).
              - Reprezentuję Parlament RP w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy
              ( 8 wystąpień plenarnych w ważnych dla Polski debatach, udział w pracach
              Komisji Środowiska, Rolnictwa, Władzach Lokalnych i Regionalnych)
              - Przewodniczę Stałej Podkomisji ds. Funduszy Strukturalnych i Spójności,
              która przyczyniła się do istotnego uproszczenia procedur korzystania z
              funduszy
              europejskich przez samorządy, firmy oraz organizacje pozarządowe, jak również
              przez uczniów i studentów.
              - Pracuję w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, opiniującej w imieniu
              Sejmu RP projekty aktów prawnych U E i stanowiska Rządu RP dotyczące Polski
              jako członka Unii Europejskiej (byłam koreferentem i współsprawozdawcą 59
              projektów aktów prawnych Unii Europejskiej ).

Zaangażowana byłam w szczególności w rozwiązywanie najistotniejszych spraw
              Bydgoszczy, regionu i kraju:

- utrzymanie i rozwój produkcji bydgoskich firm co zapobiegło zwolnieniom co
              najmniej kilkuset osób (m.in. Multi Sklejka S.A. Formet S.A., Zakład Badawczy
              Przemysłu Piekarskiego)
              - restrukturyzację, zgodnie z wolą pracowników, Zakładów
              Chemicznych „Zachem”, zatrudniających ponad 1400 osób.
              pozyskanie środków w wysokości ponad 120 milionów złotych, z Funduszu ISPA,
              na realizację przez Spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja „Bydgoskiego
              Programu Rozwoju Usług Wodociągowych i Kanalizacyjnych” oraz prawie 400
              milionów złotych z Funduszu Spójności UE na inwestycje ochrony środowiska.
              - utworzenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ( wystąpienie w imieniu Klubu
              SLD)
              - pozyskanie środków dla Szpitala Klinicznego i Szpitala Wojewódzkiego w
              Bydgoszczy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz wsparcie Szpitala
              Miejskiego i pozostawienie go poza strukturą Akademii Medycznej.
              - opracowanie i przygotowanie skutecznej petycji do Parlamentu Europejskiego
              w sprawie leków generycznych co umożliwiło zaoszczędzenie w kraju wydatków na
              leki w wysokości około 1 mld zł rocznie.
              - uzyskanie statusu międzynarodowego portu lotniczego dla Portu Lotniczego
              S.A. w Bydgoszczy.
              - podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Krajowej Spółki Cukrowej a
              przedstawicielami Związku Zawodowego Cukrowników „Cukrowni Żnin”.
              - niedopuszczenie do likwidacji ogrodów działkowych ( byłam jednym z
              wnioskodawców projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych ).

Interweniowałam w prawie 400 sprawach i złożyłam 24 interpelacje,
              skutecznie pomagając wielu osobom w sprawach zatrudnienia, mieszkaniowych
              oraz
              osobistych.
              Wspierałam akcje charytatywne przeznaczając własne środki finansowe
              na warsztaty terapii zajęciowej, PCK, organizacje, fundacje, imprezy
              kulturalne
              i sportowo – rekreacyjne.

Szanowni Państwo,

Rzetelnie i skutecznie wypełniałam mandat Posła na Sejm RP. Służyłam swą
              wiedzą oraz doświadczeniem, angażując się przede wszystkim w ochronę
              środowiska, problematykę związana z członkostwem Polski w Unii Europejskiej w
              tym skuteczne pozyskiwanie funduszy europejskich na inwestycje tworzące
              miejsca
              pracy, w szczególności na rozwój Bydgoszczy i Województwa Kujawsko –
              Pomorskiego.

Dziękuję za wsparcie i wspólpracę

Grażyna Ciemniak

• Gość: mickey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:22
                Ten link jest wstawiany chyba tylko po to, aby denerwować forumowiczów.
                Prosiłem już wcześniej kogoś kto wkleja te teksty(może samą Ciemniak), żeby
                przestała to robić. Widać to za mało. Więc jeszcze raz powtarzam, niech sobie
                pani da spokój i tak każdy wie, że nic pani nie zrobiła dobrego. Te trzy
                tysiące wyborców to skończeni idioci, omamieni nie wiadomo czym. Dość już
                takich posłów! Już wolałbym buca Kosieniaka w sejmie, albo Wnuka.
                • Gość: ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 00:11
                  będący osobistym małżonkiem cierpiącym na nadmiar wolnego czasu.(i niedobór
                  rozumu rzecz jasna)
                • Gość: kucyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 08:21
                  Gość portalu: mickey napisał(a):
                  Już wolałbym buca Kosieniaka w sejmie, albo Wnuka.

Zgadzam sie z toba, ze ona nic nie zrobila i wyborcow chyba cos zacmilo, ale
                  dlaczego wg ciebie Kosieniak to buc?
                  Cos masz konkretnego, czy tylko tak ogolnie.
                • Gość: do mickey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.05, 14:51
                  Dlaczego Kosieniak wg ciebie to buc?? Wg mnie jest w porzadku. Szkoda, ze mu
                  sie nie powiodlo w wyborach...
          • Gość: nie oszołomom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:23
            Jest niezmordowana w wypisywaniu bredni.Niestety!!
        • Gość: ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 00:09
          spadaj z tym swoim kaszalotem
      • Gość: Najbar. Skuteczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:58
        Liczy się praca w podkomisjach

We wszelkich rankingach najbardziej pomocne są statystyki. Zbytnie zawierzanie
        im potrafi jednak zafałszować obraz końcowy.

- Opieranie się na sejmowych statystykach przynosi obraz częściowo mylny -
        powiedział nam jeden z bydgoskich parlamentarzystów. - Każde odezwanie się z
        mównicy jest formalnie rejestrowane. Nieważne, ile trwa i czy dotyczy bardzo
        ważnej sprawy, czy jest drobną uwagą, albo złośliwością wobec przedmówcy. W tej
        sytuacji nie ma się co dziwić, że są parlamentarzyści, którzy na mównicę pchają
        się na wyścigi. Licznik bije, a oni mogą się potem obnosić z korzystnymi
        statystykami.

Mówi się, że miarą aktywności poselskiej powinna być praca w podkomisjach,
        ponieważ dzieje się to „na ochotnika” i często zajmuje dużo czasu. Pod tym
        względem wśród posłów z naszego okręgu absolutnie najaktywniejsza okazała się
        Grażyna Ciemniak, która pracowała w 23 podkomisjach. Większość naszych
        przedstawicieli utrzymała się w tej kategorii w „strefie stanów średnich”
        (Wojciech Mojzesowicz - 12, Teresa Piotrowska - 10, Anna Bańkowska, Eugeniusz
        Kłopotek i Witold Hatka - po 9, Barbara Hyla-Makowska - 8, Marcin Wnuk - 7 i
        Tomasz Markowski - 6.

Bardzo mało natomiast udzielało się w pracach podkomisji tylko troje posłów z
        naszego regionu. Renata Basta uczestniczyła w trzech, Grzegorz Gruszka - dwóch,
        a Janusz Zemke - w żadnej.

• Gość: dziennikarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:06
          Tu się akurat zgadzam jak najbardziej. To, że ktoś miał 500 interpelacji, czy
          zapytań o niczym nie świadczy, bo są to często zapytania do ministra. Zbyt duża
          ilość takich zapytań jest już bardzo podejrzana. Bo jak to może wyglądać. Otóż,
          poseł Ikińaki w przerwie między pierwszym, a drugim zdaniem wchodzi na salę,
          pyta kolegę partyjnego, o czym się mówi i bazgrze na kartce kilka słów. Potem
          gada jakieś bzdury, a poseł sprawozdawca, czy minister nawet się do tego
          nieustosunkowuje, bo nie ma sensu. Tymczasem poseł już jest w restauracji na
          drugim daniu. No tak to niestety wygląda.
          Praca w komisjach jest najważniejsza. Podkomisje nie są już tak istotne, bo
          trwają takiej podkomisji prace na przykład dwa tygodnie.
        • Gość: tylko to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 21:17
          Kiedy ta "skuteczna" przestanie wreszcie kłamać i omamiać ? Już po wyborach
          przy korytku udało się pozostać,cel osiągnięty .Niech żyje PZPR i zawsze żywe
          idee lenina!!
        • Gość: ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 00:07
          udław się z tym swoim kaszalotem.
          • Gość: pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 13:21
            Kto jest tym Bolkiem ,czy to mąż najgorszej posłanki ?
            • Gość: dziennikarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 17:51
              Prorocze okazały się moje słowa jeśli chodzi o kampanię senatorską, kiedy na
              kilka dni przed końcem stwierdziłem, że SIkorski ze Złotowskim wezmą mandat, ku
              wielkiemu zdziwieniu Kobiaka i sztabu PO. Miałem też rację twierdząc, że Michał
              Nowakowski celuje w pustkę. Na razie ja kontra koledzy z GW 2:0. Byłem też
              pewny, że Markowski nie zrobi najlepszego wyniku w regionie. Jego przeciętny
              wynik potwierdził to.
              Natomiast GW miała rację, co do Andrzeja Walkowiaka. Szczerze jestem zdziwiony
              tym wynikiem nowego posła. Skąd się wzięło 5 tysięcy dla człowieka
              niezaangażowanego w politykę, to doprawdy szok. Zwłaszcza 1,5tysiąca poza
              Bydgoszczą nie wiadomo skąd się wzięło. Widać GW wykreowała swojego posła.
              No ale w ogólnym rozrachunku 3:1 dla mnie koledzy z GW.
              • Gość: pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 20:26
                Czyżby para Ciemniak - Ciemniak urządzała sobie sprzeczkę ?
    • Gość: ja IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 03.10.05, 22:38
      >a wynik frekwencji wskazuje na
      > większe ugruntowanie demokratycznych obyczajów w Bydgoszczy i okolicach

Ethanak jestes smieszny.
      Frekwencja byla bardzo niska i nikt z dziennikarzy nie komentowal tego gdzie
      kto mial wiecej z ocenami madrzejszy, dojrzelszy czy temu podobne
      Ty oczywiscie jako szowinista bydgoski musiales tego dokonac choc wynik w
      miastach byl rozny o pol procenta
      ile ty masz lat ethanak? 10? 11? nie mow ze 12. Na 12 latka powin ienes byc
      troche madrzejszy
      • Gość: anymenel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.05, 09:48
        Miłośnik piwa się odezwał ,alllle komentarz ,no,no .
      • Gość: listek IP: 62.244.137.* 04.10.05, 15:07
        Jak dokonałeś analizy stopnia rozwoju ethanka?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.