Dodaj do ulubionych

pierwsze zakupy - baby

08.09.06, 20:16
Witam wszystkie Panie!
Spodziewam się dziecka (tzn. moja najdroższa się spodziewa). Nie wiem
dokładnie co muszę kupić i najlepiej jakich firm wybrać. Chodzi mi o
wyposażenie pokoju dziecka i wszystkie potrzebne "zabawki" typu podgrzewacze,
sterylizatory, butelki, smoczki itp. itd. Przeszedłem sie w markecie w dziale
dziecięcym i popatrzyłem na półki - powiem tylko jedno RATUNKU!
Dziękuję za praktyczne rady.
Obserwuj wątek
    • mama_idalki Re: pierwsze zakupy - baby 08.09.06, 20:30
      Przygotuj sie na dłuuugie wykłady i mnóstwo sprzecznych rad :)
      Do pokoju dziecka pewnie łóżeczko (choć nam służy jako kojec bo młoda za Chiny nie chce w nim spać) i materac. U nas świetnie się spradza przewijak nakładany na łóżko (chyba, że będziecie mieć specjalny stolik do przewijania). Pościeli na początku nie warto kupować bo maleństwo i tak zazwyczaj śpi w śpiworku lub beciku. Baldachim to hodowla kurzu.
      Wózek- tu już w zależności od potrzeb i finansów :)
      Przybory do karmienia- zależy czy żona planuje karmić piersią czy nie. Jeśli tak to w zasadzie chyba nic nie potrzeba. Jeśłi nie to butelki, podgrzewacz. U nas sprawdza się Avent (butelki), podgrzewacza nie użyłam ani razu. Sterylizator to drogi gadżet- jeśli masz wolną kasę to kup, jeśli nie to równie dobrze sprawdza się garnek do gotowania na parze w mikrofali (w tesco jakieś 10zł)- oszczędność jakieś 150zł.
      Ciuszków- nie za dużo w najmniejszym rozmiarze.
      Kosmetyki- nie za dużo, bo nie wiedomo jak dziecko bedzie reagować.
      Na początek najważniejsze DLA ŻONY- jednorazowe bawełniane majtki, jakiś krem na popękane brodawki, koszula do karmienia (lub zwykły t-shirt rozcięty pod pachą), wkładki laktacyjne.
      Trudno tak wszystko na raz ogarnąć :) ale pytaj konkretnie (z wymaganiami) a my Ci wszystko powiemy :)
      --
      a poza tym- co ja wiem o życiu? Tylko tyle ile muszę wiedzieć. A poza tym- kocham- przecież muszę przeżyć.
      wierzę w to, co muszę wierzyć i naprawdę jestem. Wierzę w cud!
    • andzina Re: pierwsze zakupy - baby 08.09.06, 21:14
      Mama Idalki ma rację - nie kupuj za dużo zapasów, bo nigdy nie wiadomo jak
      maluszek zareaguje na np. kosmetyki, smoczki etc. na początek przydaje się
      oliwka (polecam Bambino - tania i raczej nie uczula), spirytus do pępka (chyba
      70%, ale zapytaj w aptece), miękka szczoteczka do czesania główki, coś do
      obcinania pazurków (może urodzic się z długimi) no i pieluszki - pampersy w
      najmniejszym rozmiarze, trochę tetrowych i kilka flanelowych (pampersy w
      wiadomym celu, tetrowe, bo czasem trzeba malucha szeroko pieluszkowac i wtedy
      wkłada się tetrę na pampersa, a flanela może służyc do wycierania buzi,
      podkładania pod główkę w łóżeczku - a potem świetna do mycia samochodu, tetra
      zresztą też :)
      Możesz miec jeden smoczek w odwodzie (chyba, że jesteście przeciwnikami),
      więcej nie ma co, bo nie wszystkie dzieci lubią. możesz kupic herbatki - dla
      maluszka z kopru włoskiego (ale nie pamietam czy można dla niemowlęcia czy ciut
      później podawac, wiem, że dobra na kolki) a dla żonki wspomagającą laktację -
      HIPP robi coś takiego (puszki z kolorowymi nakrętkami, w dziale z dziecięcą
      żywnością, koło słoiczków, soczków i kaszek ;)

nie przesadzajcie z ciuszkami w malutkich rozmiarach - baaardzo szybko wyrasta,
      czasem nie zdąży wszystkiego włożyc a rodzina też na pewno coś doniesie. poza
      standardowymi kaftanikami, śpiochami najlepiej sprawdza się body (koszulka z
      majtkami w jednym, rozpinana w kroku), nie zapomnijcie o kilku cienkich,
      bawełnianych czapeczkach.
      co do przewijaka - ja miałam wanienkę na stelażu zamykaną przewijakiem (nie
      wiem jak to wyjaśnic dokładnie) - kupiłam w komisie i również potem sprzedałam
      w komisie.
      przydaje się nosidło-fotelik (szczególnie jak macie samochód), można maluszka
      bezpiecznie przewozic, nosic po domu, ale to dopiero takiego 2-3 miesięcznego.

ale się rozpisałam - nie wiedziałam, że po 5 latach tyle pamiętam :)

pozdrawiam i życzę powodzenia

--
      "... w ciszy drżą słowa, których nie powiem
      bo rozumiesz je tylko Ty..."
      • andzina Re: pierwsze zakupy - baby 08.09.06, 21:19
        aha!
        zapomniałam - w razie niepowodzenia z naturalnym karmieniem warto miec w domu
        paczkę mleka modyfikowanego. mój mały nie był alergikiem więc pił NAN, ale
        wiem, że nie każdy maluszek może (dzieci alergiczne piją specjalne mieszanki,
        okropnie drogie i paskudne w smaku) - to też doradzi Wam lekarz lub położna
        (chyba, że traficie na gorliwwego propagatora naturalnego karmienia - wtedy
        słowa o sztucznym mleku nie powie)

głowa do góry - to tylko tak się wydaje takie straszne :)

--
        "... w ciszy drżą słowa, których nie powiem
        bo rozumiesz je tylko Ty..."
      • mama_idalki Re: pierwsze zakupy - baby 08.09.06, 21:29
        No to uzupełnię o czym zapomniałam, a mi przypomniałaś :)
        Spirytus- nie kupisz w aptece, tylko w zwykłym monopolowym (nie może być salicylowy) i potem mieszasz z wodą 2:1 czy jakoś tak.
        Wanienka- jak największa.
        U nas kaftaniki się nie sprawdziły- zawijają się na plecach- i młoda spała w pajacach (to coś takiego www.allegro.pl/item124304493__cudo_pajacyk_dla_niemowlaka_mothercare_.html ). Patrz żeby ciuszki były wygodne do zakładania i zapinania- czyli najlepiej rozpinane na całej długości, żadnych kokardek, body z zapięciami po bokach koło szyi- tak jak tu- www.allegro.pl/item123727428_kari74_super_body_czarus_krotki_rekaw_r_104.html a nie z takimi zakładkami jak te-- www.allegro.pl/item125434718_h_m_rozowe_body_z_misiem_dla_niuni_super_.html - po praniu strasznie się rozciąga.
        Nosidełko fotelik jeśli macie samochód się przyda- najlepiej od razu kupcie z wkładką dla noworodka- trudno ją dostać osobno.
        --
        a poza tym- co ja wiem o życiu? Tylko tyle ile muszę wiedzieć. A poza tym- kocham- przecież muszę przeżyć.
        wierzę w to, co muszę wierzyć i naprawdę jestem. Wierzę w cud!
    • ksantypa77 Re: pierwsze zakupy - baby 08.09.06, 21:35
      Sterylizatora nigdy nie używałam, szklane butelki się tłukły, ale wydaje mi
      się, że są bardziej "sterylne" (łatwiejsze do utrzymania w czystości), myjka do
      butelek, koszulki, pajacyki rozpinane z przodu, a nie na plecach (jak to
      maluszka musi boleć!), wanienka (ja dorobiłam się takiej prostokatnej,
      nakładanej na wannę), chusteczki pampers moim zdaniem najlepiej się sprawdziły,
      nosidełko niekoniecznie, bo Najdroższą mogą boleć plecy, krem, puder, oliwka,
      krem na odpażenia (nazwy nie pamiętam, ale nie był tani, ale za to dobry -
      przypomnijcie mi dziewczyny jego nazwę - takie szare okrągłe pudełko). I
      najlepiej powiedzieć rodzince, żeby przynosili większe ciuszki dla Maluszka. I
      pamietaj przede wszystkim, żeby zanieść Najdroższej kwiaty, kiedy będziesz Ją
      odbierał i Wasze Maleństwo ze szpitala!!!
      A! Krem nazywa się sudokrem!
      Z nocnikiem zaczekaj, z maskotkami chyba też, może się przydać jakaś pozytywka
      na łóżeczko. Małż podpowiada mi: grzechotki, wózek rozkładany, żeby można było
      do auta włożyć, jakiś śpiworek, mebelki (półeczki, komódka, łóżeczko koniecznie
      z szufladą), żeby Maluszek od samego początku miał swój kącik i żeby nie
      trzymał zabawek i rzeczy w szafie u rodziców.

Miło, że Tatuś dba o przyszłość i samopoczucie swojej Najdroższej i Maluszka!
      Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia i duuużo cierpliwości!

Ja też chyba dużo pamiętam, mimo, że Maja ma 8 lat, 4 miesiące i 16 dni :)))
    • wieloszka Re: pierwsze zakupy - baby 09.09.06, 08:14
      butelki avent, smoczki też, przyda się rożek na początku (łatwiej się nosi,
      później posłuży za kołderkę do wózka), pieluszki w rozmiarze 1 mała paczka, bo
      malutkie są, a wygodniej pakuje się w takie ciut za duże
    • wieloszka Re: pierwsze zakupy - baby 09.09.06, 08:21
      do mycia dla niedoświadczonych rodzicó płyn do ciała i włosów J&J (taki żółty)
      nie szczypie w oczy, do pupy na początek linomag zielony (taki śmierdzący i
      tłusty, przyda się też do pielęgnacji miejscowo łuszćzącej się skóry noworodka,
      do kupienia w aptece) póżniej jakiś tam sudocrem albo coś tam, ale to każde
      dziecko inne i niektóe uczulają (dlatego linomag jest tylko na parafinie i
      można go na noc nałożyć gruuubą warstwę co by się z pieluchami w nocy aż tak
      nie męczyć )jeśli urodzi się z bardzo łuszczącą skórą to kupić można oilatun do
      kąpieli ale to dopiero jak zajdzie potrzeba, ja stosowałam początkowo zwykłą
      oliwkę nivei , później nic
    • jusiadyk Re: pierwsze zakupy - baby 13.09.06, 21:52
      Dziewczyny i ani słowa zaskoczenia, że tu mężczyzna jakiś odważył się coś
      napisać??? No dobra, w słusznej sprawie to niech mu będzie. Przyda się jeszcze
      jakis cieniutki kocyk. Ja tam używałam sterylizatora i bardzo pomocny był.
      Puder jeszcze do tej pupy małej. Stanik dla karmiącej (no i wkładki do tego
      stanika). Musisz też zadbać o zdrowe i dość podstawowe jedzenie na sam początek
      dla matki Twojego dziecka. Chodzi o to, że jak się maluszek urodzi to nie
      wiadomo czy cos go będzie z pokarmów uczulać czy nie, więc na początek żona nie
      może jeść nic smażonego, ostrego, ciężkostrawnego etc. Dobrze tuż przed porodem
      nagotować sobie ze 3 obiady i zamrozić albo zakontraktować u przyszłych babć bo
      potem nie ma na to czasu. I gorąco polecam jeszcze jeden zakup:
      książkę "Dziecko dla początkujących" Leszka K. Talko. To nie jest rzaden nadęty
      poradnik, zresztą kup to zobaczysz.
    • loola74 Re: pierwsze zakupy - baby 16.09.06, 22:58
      najwiekszy błąd to wybrac sie na takie zakupy do marketu - zadnej kompetentnej
      osoby pod bokiem. lepiej wybrac specjalistyczny sklep typu Akpol, tam chociaz
      obsługa jest zorientowana w asortymencie.
    • jusiadyk Re: pierwsze zakupy - baby 18.09.06, 11:12
      no nie wiem czy w akpolu s tacy kompetentni, powinni by ale...jak dzwoniam i
      pytalam o ubranka i pieluchy dla wczesniaka to powiedzieli, ze maja dla
      wczesniakow....ubranka od rozmiaru 56 a pieluchy od 3 kg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka