• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Karta prepaid Pekao Dodaj do ulubionych

• 14.01.13, 10:20
    Witam.
    Piszę w sprawie karty prepaid w banku Pekao.
    Chciałabym rozwiać kilka mitów i zapytań.
    Od jakiegoś czasu szukam prawdziwej i konkretnej odpowiedzi i gdzie nie zapytam tam pojawiają się różne odpowiedzi.

1. Najbardziej chyba zagadkowe pytanie to czy aby założyć kartę prepaid w oddziale banku Peako trzeba podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres, pesel) i pokazać dowód osobisty? (Dodam jeszcze, że dana karta prepaid ma też być kartą na którą można przelać (doładować) z innych kont bankowych (osób trzecich) oraz wypłacać środki z danej karty.

2. Druga sprawa to czy właśnie można wpłacać jakieś środki z innych kont (osób trzecich) oraz czy można wypłacać środki z takiej karty prepaid.

Teraz mała ilustracja sytuacji.

Mam kartę prepaid, koleżanka wpłaca (o ile może) mi na poczcie czy też przelewem bankowym jakieś środki na moją kartę prepaid. Ja na następny dzień idę do banku/bankomatu i sobie wypłacam te środki.
    Bardzo proszę o odpowiedź na te nurtujące pytania.

z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
    Edytor zaawansowany
    • 19.01.13, 13:48
      Trochę się już dowiedziałam.
      Niestety teraz chyba zmienili bo trzeba okazać dowód i podać dane.
      No ale nic, trudno. Najwyżej się poda.

Słuchajcie mam jeszcze takie pytanie.
      Powiedzmy że mam już tą kartę prepaid z doładowaniem.
      Jak np. ktoś mi chce wpłacić jakieś środki na moją kartę to jakie dane powinien wpisać w przelewie?
      Bo jako numer rachunku konto to wiadomo, trzeba wpisać ten numer rachunku technicznego.
      Tytuł wpłaty można wpisać cokolwiek ale powiedzcie Drodzy Państwo co należy wpisać w rubrykę "Nazwa odbiorcy" w przypadku wpłaty na poczcie, w innym banku, przelewie internetowym?

W sumie te dane co się podaje przy kupnie karty to są tylko do wiadomości banku i nie są udostępniane dla osób trzecich, tak więc karta nie ma żadnych danych.
      Osoba co chcę nam przelać jakieś środki powinna wpisać w rubryce "Nazwa odbiorcy" Nazwę banku, nasze prawdziwe dane, czy może mogą być jakieś wymyślone? (w przypadku gdybym nie chciała podawać swoich danych osobowych osobie wpłacającej - sprawy rodzinne, sprawy prywatne itp.)
      Proszę, jak posiadacie taką kartę prepaid napiszcie co i jak.
      Pozdrawiam
      • 27.01.13, 11:17
        Wpisz ~ Centrum Kart, ul. Giełdowa 5, Warszawa
        a w tytule: spłata karty
    • 20.01.13, 13:23
      Kartę można przekazać innej osobie. Razem z kartą należy również przekazać folder (dokument, do którego była przytwierdzona karta) oraz numer PIN, jeżeli został nadany. Kolejny Posiadacz powinien nadać własny numer PIN.

regulamin kart znajdziesz na str. www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.