Dodaj do ulubionych

ciąża po dwóch porodach przedwczesnych

17.09.10, 21:05
Witam,
dawno już tutaj nie zaglądałam. Przyczyna prosta - urodziłam:) Ale to już było dawno temu. Ale nie zapomniałam o tym forum. Wiele dobrych rad zostało mi tutaj udzielonych, więc teraz zanim pójdę do lekarza też chciałabym usłyszeć zdanie Pani Kasi i Wasze, Drogie Dziewczyny.
Wiem, że każda ciąża jest inna. Ale pewne rzeczy niestety się u mnie powtarzają. Pierwsza ciąża, wszystko super, aż w 28 tc niespodziewanie zaczął się poród. Przyczyna - nie wiadomo. Dodam, że Maleńka niestety zmarła. Druga ciąża, po roku, pępowina dwunaczyniowa, niespodziewanie szyjka (bez jakichkolwiek znaków) zaczęła się rozwierać od wewnątrz, od 24 tc pessar, leżenie, leki, urodziłam w 36 tc (poród zaczął się sączeniem wód). Dziecko zdrowe, wszystko w porządku.
Teraz planujemy z Mężem trzecią ciążę. Jaka jest szansa, że ta trzecia ciąża będzie w miarę bezproblemowa? Czy w ogóle jest taka szansa? Dodam, że przyczyn dwóch przedwczesnych porodów nie ustalono. Jesteśmy obydwoje ludźmi zdrowymi, około trzydziestki. Nie chorujemy przewlekle. Czy możemy już teraz coś zrobić, by zapobiec podobnym komplikacjom w przyszłości?
Edytor zaawansowany
  • katarzynaoles 20.09.10, 22:24
    Dwa porody przedwczesne niestety zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia tego samego problemu po raz kolejny, choć nie musi to oznaczać niepowodzenia - dowodem na to jest ostania, szczęśliwie zakończona ciąża. Na pewno byłaby Pani od początku pod szczególnym nadzorem. Znam też przypadki, kiedy w kolejna ciąża przebiegała zupełnie gładko - ale nie znam żadnych sposobów, żeby zapewnić sobie właśnie taki jej przebieg. Pozdrawiam serdecznie :)
  • omnieionimtez 21.09.10, 10:58
    Dziękuję bardzo za odpowiedź:)
  • fleur23-0 21.09.10, 15:38
    ja po pierwszej ciąży martwej, drugiej donoszonej do 33 tygodnia (dziecko żyje), trecią donosiłam w miarę bezproblemowo tzn. miałam "podszywkę", mały urdził się w 38 tygodniu i ważył 3kg. co przy wadze 1,70 córki było sukcesem. Życzę powodzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka